Pragaleria – Galeria na Pradze

Pragaleria

Stalowa 3, Warszawa

Fotorelacja z wernisażu wystawy Nickity Tsoy’a „Miejsca, w których nie istniejemy” – 23.02.2024

Cóż to był za wieczór! Uroczyste otwarcie tak długo wyczekiwanej wystawy Nickity Tsoy’a „Miejsca, w których nie istniejemy już za nami”! Bardzo dziękujemy wszystkim gościom, który odwiedzili wczoraj tak licznie galerię przy ul. Stalowej 3. Choć artysta nie mógł być wczoraj z nami, to wiemy, że czuł mocno Państwa obecność. Przypominamy, że ekspozycja będzie prezentowana w Pragalerii do 8 marca. A już niebawem przedstawimy także Wirtualny Spacer po wystawie. Gorąco zachęcamy również do zapoznania się z ofertą galeryjną prac artysty.

ZOBACZ OFERTĘ GALERYJNĄ

ZOBACZ WIRTUALNY SPACER PO EKSPOZYCJI

PRAGALERIA NA 20. WARSZAWSKICH TARGACH SZTUKI – FOTORELACJA

To był niezwykły weekend! 20. Warszawskie Targi Sztuki już za nami! Bardzo dziękujemy wszystkim wspaniałym gościom, którzy tak licznie odwiedzili nasze stoisko – za rozmowy o sztuce (i nie tylko), za wsparcie, za to że byliście z nami! Dziś wracamy do pracy w galerii, ale prezentujemy niewielką fotogalerię z tego niezwykłego wydarzenia. Do zobaczenia przy kolejnych okazjach lub w naszych galeriach przy ul. Stalowej 3 i Konopackiej 17!

 

Fotorelacja z wernisażu wystawy Michała Lisowskiego „Gabinet osobliwości” – 28.07.2023

To był naprawdę magiczny wieczór! Wystawę malarstwa Michała Lisowskiego „Gabinet osobliwości” możemy uznać za oficjalnie otwartą! Dziękujemy wszystkim, tak licznie zgromadzonym gościom. Przypominamy również, że ekspozycja prezentowana będzie we wnętrzach galerii przy ul. Stalowej 3 do 11 sierpnia. Odpowiadając na prośby tych z Państwa, którzy nie mogli do nas wczoraj dotrzeć, a ciekawi są niezwykłej, autorskiej oprawy scenograficznej wernisażu, przygotowaliśmy również wirtualny spacer po ekspozycji.

OFERTA GALERYJNA

WIRTUALNY SPACER

Fotorelacja z wernisażu Henryka Laskowskiego i Jana Szczepkowskiego w Hotelu Bellotto – 11.04.2023

Cóż to był za wieczór! Pierwsze z cyklu „Spotkań Artystycznych” organizowanych w partnerstwie Pragalerii i Hotelu Bellotto już za nami! Serdecznie dziękujemy tak licznie zgromadzonym gościom, którzy przybyli aby obejrzeć płótna Henryka Laskowskiego i Jana Szczepkowskiego oraz współorganizatorom za pomoc w realizacji przedsięwzięcia. Dziś przedstawiamy fotorelację z wydarzenia i już niebawem (bo w czerwcu) zapraszamy na kolejną edycję artystycznych spotkań! Więcej informacji już niebawem.

Fot. Olaf Kuziemka

Fotorelacja z wernisażu wystawy Henryka Laskowskiego „Stan zapalny” – 31.03.2023

Wystawa Henryka Laskowskiego „Stan Zapalny” już oficjalnie otwarta! Dziękujemy wszystkim tym z Państwa, którzy odwiedzili nas wczoraj podczas wernisażu w galerii przy ul. Stalowej 3! Cieszymy się, że mogliśmy spędzić ten wieczór wspólnie – podziwiając obrazy malarza i zadając mu tak licznie pytania na temat koncepcji wystawy i metafor, które zawarł w swoich płótnach. Przypominamy również, że jeśli nie mogliście nas Państwo wczoraj odwiedzić – to nic straconego! Ekspozycja prezentowana będzie we wnętrzach galerii przy ul. Stalowej 3 do 12 kwietnia.

ZOBACZ OBRAZY ARTYSTY

XII edycja konkursu „Zainspirowani Japonią” – Eizo Polska i Wacom

Jako partner wydarzenia mamy przyjemność zaprosić Państwa do udziału w XII edycji konkursu „Zainspirowani Japonią”, organizowanego przez marki: Eizo Polska i Wacom.

Konkurs ma wieloletnią historię, jego zadaniem jest promocja kultury i sztuki japońskiej w środowisku kreatywnym. Zadanie konkursowe polega na stworzeniu grafiki, która w mniejszym lub większym stopniu nawiązuje lub zainspirowana jest Japonią, jej kulturą, sztuką, historią. A Japonia jak wiadomo jest ojczyzną marek EIZO i Wacom. Na laureatów czekają cenne nagrody, między innymi monitor EIZO z serii ColorEdge, tablet graficzny WACOM i kursy edukacyjne Eduweb.pl oraz Focal Point School. W 12 edycji Konkursu Zainspirowani Japonią na swojego faworyta będą mogli oddawać głos internauci. Autor pracy, na którą zostanie oddana największa liczba głosów otrzyma tablet graficzny Wacom. Regulamin i formularz zgłoszeniowy znajdują się na stronie www.zainspirowanijaponia.pl Przebieg konkursu będzie można śledzić również na kanałach social media Zainspirowani Japonią, EIZO i Wacom.

Terminarz konkursu:

• Termin konkursu – 16 stycznia 2023 – 27 kwietnia 2023 r.

• Prace przyjmowane są do 31 marca 2023 r.

• Werdykt – 17 kwietnia 2023 r.

(materiały prasowe dzięki uprzejmości EIZO POLSKA)

Relacja z wernisażu wystawy Mariusza Libla „Permutacje Peipera” w Pragalerii Design

Wtorkowy wieczór pomimo ostrego mrozu był niezwykle gorącym czasem w Pragalerii Design przy Konopackiej 17 na warszawskiej Pradze. Otwarcie wystawy rozpoczęło się punktualnie o godzinie 18:00 i zgromadziło wiele gości zainteresowanych najnowszym projektem artysty.

Mroźną aurę rozgrzewały interesujące rozmowy, nieoczekiwane spotkania i emocje obudzone wyjątkową ekspozycją.

Artysta Tygodnia: Patryk Paliwoda

W ostatni wtorek roku 2021 przedstawiamy sylwetkę artysty, którego twórczość zamknie trwający niemal 2 lata nasz autorski cykl „Artysta Tygodnia”! Jest nam niezwykle miło, że najbliższe dni spędzimy z abstrakcyjnym malarstwem Patryka Paliwody. Zachęcamy do zapoznania się z przygotowanym przez nas katalogiem PDF, w którym, oprócz reprodukcji obrazów, znaleźć można podsumowanie praktyki i teorii artystycznej bohatera tego tygodnia. Warto również obejrzeć ofertę galeryjną dostępnych prac Patryka Paliwody!

KATALOG PDF

OFERTA GALERYJNA

Artysta Tygodnia: Paweł Tkaczyk

W przedświąteczny wtorek mamy przyjemność zaprezentować kolejną odsłonę naszego autorskiego cyklu “Artysta Tygodnia”! Jest nam bardzo miło, że najbliższe dni spędzimy z twórczością Pawła Tkaczyka i cyklem obrazów „Ludy”. Serdecznie zachęcamy do zapoznania się z przygotowanym przez nas katalogiem PDF oraz ofertą galeryjną prac artysty.

KATALOG W PDF

OFERTA GALERYJNA

Artystka Tygodnia: Karolina Dadura

Wraz z nadejściem wtorku mamy niekłamaną przyjemność przedstawić sylwetkę i twórczość naszej nowej „Artystki Tygodnia”! Niezwykle cieszymy się, że najbliższe dni spędzimy z malarstwem Karoliny Dadury – malarki, której mroczne, utrzymane w czerni, bieli i szarości kompozycje zdążyły podbić już serca sporego grona kolekcjonerów młodej, polskiej sztuki. Serdecznie zachęcamy do zapoznania się z przygotowanym przez nas katalogiem PDF oraz ofertą galeryjną prac artystki!

KATALOG PDF

OFERTA GALERYJNA

Artysta Tygodnia: Roland Kościółek

Skoro nadszedł wtorek – to może oznaczać tylko jedno! Czas przedstawić sylwetkę naszego nowego „Artysty Tygodnia”. Jest nam niezwykle miło, że najbliższe dni spędzimy z twórczością Rolanda Kościółka – rzeźbiarza, którego prace od samego debiutu aukcyjnego w Pragalerii od razu podbiły serca kolekcjonerów ceramiki. Gorąco zachęcamy do zapoznania się z przygotowanym przez nas katalogiem PDF oraz ofertą galeryjną prac artysty!

KATALOG PDF

OFERTA GALERYJNA

Artysta Tygodnia: Radosław Sowiak

Lubimy zaczynać tydzień od wtorku, a to dlatego, że w ten dzień prezentujemy nowego bohatera w cyklu „Artysta Tygodnia”. Tym razem polecamy Państwa uwadze prace Radosława Sowiaka, łódzkiego artysty i kolekcjonera, który zdefiniował własną formę wypowiedzi twórczej w serii prac „Zwierzęca geometria” by następnie czerpać garściami ze spuścizny konstruktywizmu, dla którego jego rodzime miasto jest jednym z ważniejszych ośrodków. Serdecznie zachęcamy do zapoznania się z przygotowanym przez nas katalogiem PDF oraz ofertą galeryjną prac artysty.

ZOBACZ KATALOG W PDF

OFERTA GALERII

Artysta Tygodnia: Dawid Masionek

Nadszedł wtorek! To ten niezwykły dzień, w który mamy przyjemność zaprezentować sylwetkę naszego nowego „Artysty Tygodnia”! Z prawdziwą przyjemnością ogłaszamy, że najbliższy czas spędzimy z twórczością Dawida Masionka – malarza i rysownika, którego wizerunki katedr zdążyły już podbić serca wielu kolekcjonerów sztuki współczesnej. Serdecznie zachęcamy do zapoznania się z przygotowanym przez nas katalogiem PDF oraz ofertą galeryjną prac artysty.

KATALOG PDF

OFERTA GALERYJNA

Artystka Tygodnia: Kinga Wnuk-Moskalska

Wtorek rozpoczynamy jak zawsze z nowym „Artystą Tygodnia”! Bardzo cieszymy się, że najbliższe dni spędzimy z malarstwem Kingi Wnuk-Moskalskiej! W obrazach artystki odnajdujemy impresyjnie ukazane piękno polskiego krajobrazu. Serdecznie zachęcamy do zapoznania się z przygotowanym przez nas katalogiem PDF oraz ofertą galeryjną prac artystki.

KATALOG ON-LINE

OFERTA GALERYJNA

Artystka Tygodnia: Olena Horhol

Wraz z nadejściem wtorku mamy przyjemność przedstawić sylwetkę naszej nowej „Artystki Tygodnia”. Tym razem, najbliższe dni spędzimy z twórczością Oleny Horhol. W obrazach tej pochodzącej z Ukrainy malarki odnaleźć można inspiracje tkaniną artystyczną – która była przedmiotem jej studiów. Serdecznie zachęcamy do zapoznania się z przygotowanym przez nas katalogiem PDF oraz ofertą galeryjną prac Oleny Horhol.

KATALOG PDF

OFERTA GALERYJNA

 

Artysta Tygodnia – Wojciech Piekarski

Miło jest rozpocząć tydzień od wtorku! Szczególnie, że to również dzień, w którym prezentujemy Państwu nowego artystę w cyklu Pragalerii „Artysty Tygodnia”. Tym razem mamy przyjemność przedstawić odrobinę klasycznego malarstwa w wykonaniu Wojciecha Piekarskiego, którego doskonałe płótna od lat cieszą się zainteresowaniem miłośników i kolekcjonerów sztuki!

Zobacz katalog w wersji PDF

Oferta Galerii

Artysta Tygodnia – Tobiasz Frączek

Znów nadszedł wtorek! Czas więc uchylić rąbka tajemnicy i przedstawić sylwetkę naszego najnowszego “Artysty Tygodnia”! W ciągu najbliższych dni prezentować będziemy obrazy Tobiasza Frączka. Serdecznie zachęcamy do zapoznania się z przygotowanym przez nas katalogiem PDF, w którym znaleźć można reprodukcje prac oraz teksty kuratorskie zbierające inspiracje tematyczne i formalne malarza.

KATALOG ON-LINE

OFERTA GALERYJNA

Artysta Tygodnia: Paweł Aleszkiewicz

Wtorek! To ten niezwykły dzień, w którym przedstawiamy sylwetkę nowego „Artysty Tygodnia”. Tym razem, najbliższe dni spędzimy z niezwykłym malarstwem Pawła Aleszkiewicza. Płótna tego pochodzącego z Białorusi malarza niezwykle szybko znalazły w Polsce duże (i stale rosnące!) grono wielbicieli. Szczególną uwagę zwraca bogactwo wyobraźni twórcy oraz jego skupienie na pieczołowitym i starannym budowaniu formy dzieła. Serdecznie zachęcamy do zapoznania się z przygotowanym przez nas katalogiem PDF oraz ofertą galeryjną prac artysty.

KATALOG ON-LINE

OFERTA GALERYJNA

Artystka Tygodnia: Katarzyna Tereszkiewicz

Wraz z nadejściem wtorku, mamy przyjemność przedstawić Państwu sylwetkę naszej najnowszej „Artystki Tygodnia”! Nadchodzące dni spędzimy z malarstwem Katarzyny Tereszkiewicz – żyjącej i tworzącej w Rzeszowie malarki, graficzki, twórczyni działającej również w medium fotografii. Serdecznie zachęcamy do zapoznania się z przygotowanym przez nas katalogiem PDF, w którym oprócz reprodukcji prac artystki znajdziecie Państwo również bogaty odautorski komentarz.

KATALOG PDF

OFERTA GALERYJNA

Artystka Tygodnia: Agnieszka Zawisza

Jeśli dziś wtorek to czas na powitanie nowego twórcy w roli „Artysty Tygodnia”. Tym razem mamy Przyjemność przedstawić Państwu dokonania niezwykłej artystki – Agnieszki Zawiszy. Jak zawsze przygotowaliśmy dla Państwa katalog PDF opisujący twórczość malarki, do którego link znaleźć można poniżej. Zachęcamy również do zapoznania się z ofertą galeryjną prac Agnieszki Zawiszy.

ZOBACZ KATALOG W PDF

OFERTA GALERII

Artystka Tygodnia: Magdalena Kwapisz-Grabowska

Wtorek! To niezmiennie dzień, w którym prezentujemy sylwetkę nowego „Artysty Tygodnia”. Wydaje nam się jednak, że malarki, z którą spędzimy najbliższy tydzień, nie musimy Państwu szczególnie przedstawiać. Wszak obrazy Magdaleny Kwapisz-Grabowskiej, dzięki niezwykłej, charakterystycznej formie oraz niezmiennie frapującej tematyce już od lat cieszą się wielkim zainteresowaniem kolekcjonerów malarstwa współczesnego! Serdecznie zachęcamy do zapoznania się z przygotowanym przez nas katalogiem PDF oraz ofertą galeryjną prac Magdaleny Kwapisz-Grabowskiej.

KATALOG PDF

OFERTA GALERYJNA

Artysta Tygodnia: Jonasz Koperkiewicz

Wraz z nadejściem wtorku przyszedł czas na to, aby przedstawić nowego bohatera naszego autorskiego cyklu „Artysta Tygodnia”. Tym razem, najbliższe dni spędzimy z twórczością Jonasza Koperkiewicza – grafika, malarza i rysownika, którego w ostatnim czasie znacie Państwo głównie z obrazów abstrakcyjnych. Zachęcamy jednak do zapoznania się z przygotowanym przez nas katalogiem PDF, w którym przedstawiamy figuratywne dzieła tego twórcy wraz z towarzyszeniem tekstów kuratorskich. Warto również zapoznać się z oferta galeryjną prac Jonasza Koperkiewicza.

KATALOG ON- LINE

OFERTA GALERYJNA

Artystka Tygodnia: Marta Leśniakowska

Kolejny wtorek przynosi nam nową bohaterkę autorskiego cyklu Pragalerii “Artysta Tygodnia” – Martę Leśniakowską: fotografkę, historyczkę i krytyczkę sztuki. Gorąco zachęcamy Państwa do lektury katalogu w wersji PDF, a przede wszystkim do zapoznania się z pracami artystki, które dzięki jej autorskiemu ujęciu, polegającemu często na podkreśleniu doskonałości kompozycji, intensywnej barwie, stosowaniu „naturalnych filtrów” jak np. powszechnie unikany odblask (blik) i przemyceniu wątków związanych z modernistyczną architekturą tworzą unikalny, fotograficzny suspens.

ZOBACZ KATALOG W PDF

OFERTA GALERYJNA

Artysta Tygodnia: Dawid Zdobylak

Nadszedł wtorek. To może oznaczać tylko jedno! Dziś przedstawiamy Państwu sylwetkę naszego nowego „Artysty Tygodnia”! Z prawdziwą przyjemnością ogłaszamy, że najbliższe dni spędzimy z malarstwem Dawida Zdobylaka! Jak zawsze przygotowaliśmy dla Państwa katalog PDF opisujący twórczość artysty, do którego link znaleźć można poniżej. Zachęcamy również do zapoznania się z ofertą galeryjną prac Dawida Zdobylaka.

KATALOG ON-LINE

OFERTA GALERYJNA

Artysta Tygodnia: Krzysztof Krzywiński

Czas spojrzeć w przyszłość! Z prawdziwą przyjemnością ogłaszamy, że wraz z nastaniem wtorku wracamy z nową odsłoną naszego autorskiego cyklu „Artysta Tygodnia”. Niezwykle cieszymy się, że najbliższe dni spędzimy z malarstwem Krzysztofa Krzywińskiego. Twórczość tego artysty znacie Państwo z pewnością nie tylko z aukcji młodych Pragalerii ale również z licznych wystaw indywidualnych i zbiorowych, na których prezentowane były jego obrazy z monumentalnego cyklu: „Ściana”. Serdecznie zachęcamy do zapoznania się z przygotowanym przez nas katalogiem PDF oraz ofertą galeryjną prac Krzysztofa Krzywińskiego.

KATALOG PDF

OFERTA GALERYJNA

Artyści Tygodnia Pragalerii: 24.08. – 30.08. 2021

Czas na chwilę zerknąć w przeszłość! Bardzo cieszymy się, że nasz autorski cykl “Artysta Tygodnia” cieszy się tak dużym Państwa zainteresowaniem. Już od września powrócimy z nowymi odsłonami tego pandemicznego projektu wystaw on-line. W między czasie jednak, pragniemy przypomnieć sylwetki twórców, których mieliśmy już okazję Państwu prezentować. Jest co wspominać – bo do tej pory, w ramach tego cyklu, mieliśmy prawdziwą przyjemność promować twórczość aż 68 artystów, wśród których znaleźć można niezwykle utalentowanych przedstawicieli malarstwa, grafiki czy współczesnej ceramiki. Serdecznie zapraszamy Państwa również do odwiedzenia siedziby Pragalerii – w której prezentujemy na żywo prace niektórych z naszych “Artystów Tygodnia”! W najbliższym tygodniu przypomnimy Państwu sylwetki następujących twórców:

EWA JAROS  PAWEŁ ZAKRZEWSKI  EWA NAJDENOW  HANNA ROZPARA  MARLENA RAKOCZY

IWONA STACHURA  MARTA TYMIŃSKA  JOLANTA JOHNSSON  ANNA STĘPIEŃ  GRZEGORZ L. PIOTROWSKI

LUIZA LOS-PŁAWSZEWSKA  ROBERT PIASECKI  ZANNA BRZYZEK

Artyści Tygodnia Pragalerii: 17.08. – 23.08. 2021

Czas na chwilę zerknąć w przeszłość! Bardzo cieszymy się, że nasz autorski cykl “Artysta Tygodnia” cieszy się tak dużym Państwa zainteresowaniem. Już od września powrócimy z nowymi odsłonami tego pandemicznego projektu wystaw on-line. W między czasie jednak, pragniemy przypomnieć sylwetki twórców, których mieliśmy już okazję Państwu prezentować. Jest co wspominać – bo do tej pory, w ramach tego cyklu, mieliśmy prawdziwą przyjemność promować twórczość aż 68 artystów, wśród których znaleźć można niezwykle utalentowanych przedstawicieli malarstwa, grafiki czy współczesnej ceramiki. Serdecznie zapraszamy Państwa również do odwiedzenia siedziby Pragalerii – w której prezentujemy na żywo prace niektórych z naszych “Artystów Tygodnia”! W najbliższym tygodniu przypomnimy Państwu sylwetki następujących twórców:

STANISŁAW TOMALAK   MAGDALENA KARŁOWICZ   SZYMON KURPIEWSKI   KAMIL JAKUZA JACZYŃSKI

PIOTR BUBAK   ANDRZEJ KIKOWSKI   PAWEŁ PORADA   ANNA OLESZKIEWICZ   VIOLA TYCZ 

OSKAR GORZKIEWICZ   ŁUKASZ GIL

Fotorelacja z wernisażu wystawy Magdaleny Uchman „Ukryte komunikaty” – 21.01.2022

Cóż to był za wieczór! Za nami uroczyste otwarcie pierwszej wystawy 2022 roku – malarstwa Magdaleny Uchman „Ukryte komunikaty”! Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim Państwu za tak liczne przybycie, za wspólne rozmowy o sztuce, za wszystkie miłe słowa! Cieszymy się, że mogliśmy Państwa gościć. Dziś przedstawiamy krótką fotorelację z wernisażu i przypominamy, że wystawa prezentowana będzie w Pragalerii do 29 stycznia. A już od 31.01. zapraszamy Państwa na jej drugą odsłonę do niezwykłych wnętrz Pałacyku Konopackiego dzięki uprzejmości Domu Kultury Praga. Ekspozycja prezentowana będzie do 14 lutego.

fot. Artur Kowalski

Artyści Tygodnia Pragalerii: 10.08. – 17.08. 2021

Czas na chwilę zerknąć w przeszłość! Bardzo cieszymy się, że nasz autorski cykl “Artysta Tygodnia” cieszy się tak dużym Państwa zainteresowaniem. Już od września powrócimy z nowymi odsłonami tego pandemicznego projektu wystaw on-line. W między czasie jednak, pragniemy przypomnieć sylwetki twórców, których mieliśmy już okazję Państwu prezentować. Jest co wspominać – bo do tej pory, w ramach tego cyklu, mieliśmy prawdziwą przyjemność promować twórczość aż 68 artystów, wśród których znaleźć można niezwykle utalentowanych przedstawicieli malarstwa, grafiki czy współczesnej ceramiki. Serdecznie zapraszamy Państwa również do odwiedzenia siedziby Pragalerii – w której prezentujemy na żywo prace niektórych z naszych “Artystów Tygodnia”! W najbliższym tygodniu przypomnimy Państwu sylwetki następujących twórców:

SYLWESTER STABRYŁA    MICHAŁ LISOWSKI   MARIUSZ DYDO   MARIUSZ KOZIK

MAGDALENA UCHMAN    HENRYK PŁÓCIENNIK     ANDRZEJ FRONCZAK

ROBERT JAWORSKI    IZABELA KOZŁOWSKA   PAWEŁ DĄBROWSKI    JAKUB JASZEWSKI

Fotorelacja z wernisażu wystawy „TÊTE-À-TÊTE. Kolekcja Malwiny Konopackiej w spotkaniu z klasykami” – 28.04.2022

Wystawa TÊTE-À-TÊTE. Kolekcja Malwiny Konopackiej w spotkaniu z klasykami otwarta! Bardzo miło było nam gościć Was podczas wernisażu wystawy w Pragalerii DESIGN. Podczas wernisażu swoją premierę miał katalog wystawy, który przygotowaliśmy przy współpracy z projektantką ceramiki. Wystawa czynna będzie w dniach pracy galerii od 11 do 19 w tygodniu i od 12 do 16 w soboty. Finisaż wystawy przypada na Noc Muzeów 2022 – 14.05. Tego dnia unikatowy wazon OKO/Twarz zostanie wystawiony na Aukcję Jednego Obiektu.

Do zobaczenia na wystawie!

Link do kolekcji „TÊTE-À-TÊTE”

fot. Artur Kowalski

Artyści Tygodnia Pragalerii: 03.08. – 10.08. 2021

Czas na chwilę zerknąć w przeszłość! Bardzo cieszymy się, że nasz autorski cykl “Artysta Tygodnia” cieszy się tak dużym Państwa zainteresowaniem. Już od września powrócimy z nowymi odsłonami tego pandemicznego projektu wystaw on-line. W między czasie jednak, pragniemy przypomnieć sylwetki twórców, których mieliśmy już okazję Państwu prezentować. Jest co wspominać – bo do tej pory, w ramach tego cyklu, mieliśmy prawdziwą przyjemność promować twórczość aż 68 artystów, wśród których znaleźć można niezwykle utalentowanych przedstawicieli malarstwa, grafiki czy współczesnej ceramiki. Serdecznie zapraszamy Państwa również do odwiedzenia siedziby Pragalerii – w której prezentujemy na żywo prace niektórych z naszych “Artystów Tygodnia”! W najbliższym tygodniu przypomnimy Państwu sylwetki następujących twórców:

PIOTR NOGAJ     MILIONERBOY    DARIUSZ MLĄCKI      PIOTR SZCZUR     TOMEK MISTAK

ANNA SZPRYNGER        IGOR CHOŁDA – AQUALOOPA         FILIP GRUSZCZYŃSKI

DANIEL BIAŁOWĄS     AGNIESZKA LECH-BIŃCZYCKA      STANISŁAW  RYSZARD KORTYKA

Fotorelacja z wernisażu wystawy Kacpra Bożka „Error” – 02.09.2022 r.

Cóż to był za wieczór! Już po raz czwarty mieliśmy przyjemność zaprosić Państwa na otwarcie wystawy prezentującej najnowsze prace graficzne Kacpra Bożka. Cieszymy się bardzo, że po raz kolejny odpowiedzieliście Państwo tak licznie na nasze zaproszenie. Dziś przedstawiamy krótką fotorelację z wernisażu. Jeśli nie mieliście Państwo możliwości odwiedzić nas w dniu wczorajszym – to nic straconego! Przypominamy, że ekspozycja prezentowana będzie we wnętrzach galerii przy ul. Stalowej 3 do 12 września.

OFERTA GALERYJNA

Finisaż wystawy ceramiki Malwiny Konopackiej TÊTE-À-TÊTE w Noc Muzeów 2022

W sobotę 14. maja w czasie Nocy Muzeów 2022 odbył się finisaż wystawy „TÊTE-À-TÊTE. Kolekcja Malwiny Konopackiej w spotkaniu z klasykami”. Dziękujemy za tak liczne odwiedziny!

Na spotkaniu autorskim projektantka odpowiadała na pytania dotyczące procesu projektowego, technicznych tajników powstawania ceramiki autorskiej i inspiracji dla malarskich kompozycji. Od godziny 19:00 do 22:00 odbywały się oprowadzania w towarzystwie autorki i kuratora wystawy. Wieczór zakończyliśmy Aukcją Jednego Obiektu. Wylicytowany został unikatowy wazon OKO / Twarz TÊTE-À-TÊTE.

Zapraszamy do fotorelacji z wyjątkowego wieczoru w Pragalerii Design przy Konopackiej 17.

Pragaleria partnerem Ogólnopolskich Plenerów Ceramicznych „Azymut Chrzęsne”

Lubimy wspierać takie wydarzenia! Z prawdziwą przyjemnością ogłaszamy, że Pragaleria została partnerem Ogólnopolskich Plenerów Ceramicznych „Azymut Chrzęsne”. To cykliczne wydarzenie, które odbywa się już od 2016 roku.

W pięknym, przypałacowym parku, pod wielkim namiotem pracuje kilkanaście osób z różnych środowisk twórczych, lecz połączonych jedną, ceramiczną pasją.

Ceramicy z całego kraju, czasem także z zagranicy, toczą na kole, lepią, rzeźbią, potem wypalają i tak całe dnie, przez dwa tygodnie. Taki obrazek można zobaczyć co roku w lipcu. Spotykają się tu ludzie w różnym wieku, z rozmaitym doświadczeniem, ale zawsze jest świetna atmosfera i współpraca. Efekty ich pracy można oglądać na wystawach poplenerowych.

Kiedy kończy się plener, w przestrzeni przypałacowego parku w Chrzęsnem pojawia się wystawa rzeźby ceramicznej „Z Ziemi”.

Po raz pierwszy wystawa odbyła się w 2017 roku i od razu zyskała sympatię gości Pałacu.

Biorą w niej udział ceramicy i rzeźbiarze z różnych środowisk artystycznych. Można tu zobaczyć prace uznanych ceramików, a także studentów, absolwentów i kadry profesorskiej warszawskiej ASP.

Obydwa wydarzenia współorganizują: Fundacja Ogarnij Emocje (Izabelli Sasin), Powiat Wołomiński, Pałac w Chrzęsnem oraz Pracownia Ceramiki „Gliniany Blues” (Wandy Wolf), a patronują im Związek Ceramików Polskich i Związek Polskich Artystów Plastyków Sztuka Użytkowa-Warszawa.

/info prasowe oraz materiał zdjęciowy: dzięki uprzejmości organizatorów/

Fotorelacja z wernisażu wystawy „Analogie” – Piotr Woroniec & Piotr Woroniec jr

To był gorący wieczór! I to nie tylko dlatego, że pogoda wyjątkowo dopisała 🙂 Bardzo dziękujemy wszystkim gościom, którzy odwiedzili nas podczas uroczystego otwarcia wystawy rzeźby Piotra Worońca i malarstwa Piotra Worońca juniora. To była niezwykła przyjemność – porozmawiać o sztuce i posłuchać szczerych zachwytów nad twórczością obu artystów! Dziś przedstawiamy małą fotorelację z tego wydarzenia i przypominamy, że ekspozycja potrwa w galerii do 2 lipca – jest więc jeszcze czas na to, aby zapoznać się z bliska z pracami tego niezwykłego duetu artystycznego – ojca i syna!

Fotorelacja z wernisażu wystawy Kamila Jakuzy Jaczyńskiego „I come in peace!” – 28.10.2022

Cóż to był za wieczór! Za nami uroczyste otwarcie przedostatniej wystawy 2022 roku – malarstwa Kamila Jakuzy Jaczyńskiego „I come in peace!”. Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim Państwu za tak liczne przybycie, za wspólne rozmowy o sztuce, za wszystkie miłe słowa! Cieszymy się, że mogliśmy Państwa gościć. Dziś przedstawiamy krótką fotorelację z wernisażu i przypominamy, że wystawa prezentowana będzie w Pragalerii do 9 listopada.

fot. Artur Kowalski

Artyści Tygodnia Pragalerii: 27.07. – 02.08. 2021

Czas na chwilę zerknąć w przeszłość! Bardzo cieszymy się, że nasz autorski cykl “Artysta Tygodnia” cieszy się tak dużym Państwa zainteresowaniem. Już od września powrócimy z nowymi odsłonami tego pandemicznego projektu wystaw on-line. W między czasie jednak, pragniemy przypomnieć sylwetki twórców, których mieliśmy już okazję Państwu prezentować. Jest co wspominać – bo do tej pory, w ramach tego cyklu, mieliśmy prawdziwą przyjemność promować twórczość aż 68 artystów, wśród których znaleźć można niezwykle utalentowanych przedstawicieli malarstwa, grafiki czy współczesnej ceramiki. Serdecznie zapraszamy Państwa również do odwiedzenia siedziby Pragalerii – w której prezentujemy na żywo prace niektórych z naszych “Artystów Tygodnia”! W najbliższym tygodniu przypomnimy Państwu sylwetki następujących twórców:

KUBA JANYST  SYLWIA CABAN  PAWEŁ KRZYWDZIAK  NATALIA SZYNAL  JAKUB NIEWDANA

JAROSŁAW RADEL  MARIA DANIELAK  AGATA KOSMALA  MAŁGORZATA KOT  KACPER BOŻEK  NICKITA TSOY

Artyści Tygodnia Pragalerii: 20.07. – 26.07. 2021

Czas na chwilę zerknąć w przeszłość! Bardzo cieszymy się, że nasz autorski cykl „Artysta Tygodnia” cieszy się tak dużym Państwa zainteresowaniem. Już od września powrócimy z nowymi odsłonami tego pandemicznego projektu wystaw on-line. W między czasie jednak, pragniemy przypomnieć sylwetki twórców, których mieliśmy już okazję Państwu prezentować. Jest co wspominać – bo do tej pory, w ramach tego cyklu, mieliśmy prawdziwą przyjemność promować twórczość aż 68 artystów, wśród których znaleźć można niezwykle utalentowanych przedstawicieli malarstwa, grafiki czy współczesnej ceramiki. Serdecznie zapraszamy Państwa również do odwiedzenia siedziby Pragalerii – w której prezentujemy na żywo prace niektórych z naszych „Artystów Tygodnia”! W najbliższym tygodniu przypomnimy Państwu sylwetki następujących twórców:

KASIA BANAŚ  PIOTR WORONIEC JR  BOGDAN KORCZOWSKI  JAN SZCZEPKOWSKI  MAGDALENA DANIEC

EWELINA KOŁAKOWSKA  MALWINA KONOPACKA  TOMASZ DANIEC  MAŁGORZATA MAJERCZYK

WIOLETA RZĄŻEWSKA  MARIUSZ LIBEL

Artystka Tygodnia: Zanna Brzyzek

Wraz z nastaniem wtorku przedstawiamy najnowszą odsłonę naszego autorskiego cyklu „Artysta Tygodnia”. Jest nam niezwykle miło, że najbliższe dni spędzimy z obrazami Zanny Brzyzek. Malarstwo artystki wyróżnia niezwykła elegancji w układzie form, subtelność i wyrafinowanie w rozplanowaniu kompozycji i przede wszystkim – przemyślany, aluzyjny program treściowy. Główną bohaterką jej płócien jest kobieta. Aby dowiedzieć się więcej o teorii i praktyce twórczej Zanny Brzyzek warto zapoznać się z przygotowanym przez nas katalogiem PDF. Zachęcamy również do obejrzenia oferty galeryjnej prac malarki.

KATALOG ON-LINE

OFERTA GALERYJNA

Artysta Tygodnia: Robert Piasecki

Znów nadszedł wtorek! Czas więc uchylić rąbka tajemnicy i przedstawić sylwetkę naszego najnowszego „Artysty Tygodnia”! W ciągu najbliższych dni prezentować będziemy obrazy Roberta Piaseckiego. Serdecznie zachęcamy do zapoznania się z przygotowanym przez nas katalogiem PDF, w którym znaleźć można reprodukcje prac oraz teksty kuratorskie zbierające inspiracje tematyczne i formalne malarza.

KATALOG ON-LINE

OFERTA GALERYJNA

Artystka Tygodnia: Luiza Los-Pławszewska

To już tradycja, że w każdy wtorek przedstawiamy nową odsłonę naszego autorskiego cyklu „Artysta Tygodnia”. Z prawdziwą przyjemnością ogłaszamy, że najbliższe dni spędzimy z malarstwem Luizy Los-Pławszewskiej! Oniryczne, surrealne krajobrazy artystki odznaczają się wyjątkową atmosferą i pobudzają widzów do namysłu i kontemplacji. Serdecznie zachęcamy do zapoznania się z przygotowanym przez nas katalogiem PDF oraz do ofertą galeryjną prac malarki.

KATALOG PDF

OFERTA GALERYJNA

Artysta Tygodnia: Grzegorz L. Piotrowski

Wtorki niezmiennie nas zaskakują! Mamy nadzieję, że również i Państwo czekacie na ten dzień, w którym prezentujemy sylwetkę nowego „Artysty Tygodnia” Pragalerii. Tym razem oddajemy głos i nasze social media jednemu z ciekawszych malarzy średniego pokolenia, Grzegorzowi L. Piotrowskiemu. Zachęcamy do lektury katalogu w wersji PDF oraz do zapoznania się z twórczością artysty, którego malarstwo jest doskonałym przykładem czerpania inspiracji z natury – często studium pejzażowym najbliższej okolicy – w którym, dzięki ekspresyjnemu sposobowi malowania, na pierwszy rzut oka można dostrzec również abstrakcyjną kompozycję.

ZOBACZ KATALOG W PDF

OFERTA GALERII

Artysta Tygodnia: Jolanta Johnsson

Nadszedł wtorek! To dzień, w którym przedstawiamy Państwu sylwetkę nowego „Artysty Tygodnia”! Z prawdziwą przyjemnością ogłaszamy, że najbliższe dni spędzimy z twórczością Jolanty Johnsson – malarki i graficzki. Serdecznie zachęcamy do zapoznania się z przygotowanym przez nas katalogiem PDF, w którym znaleźć można tekst odautorski oraz wypowiedzi kuratorskie podsumowujące teorię i praktykę twórczą naszej bohaterki tygodnia oraz przykłady jej prac. Warto również zapoznać się z oferta galeryjną Pragalerii.

KATALOG ON-LINE

STRONA INTERNETOWA ARTYSTKI

OFERTA GALERYJNA

Artysta Tygodnia: Marta Tymińska

Coś się kończy, coś się zaczyna! Z przyjemnością ogłaszamy, że naszą nową „Artystką Tygodnia” została tym razem Marta Tymińska! Najbliższe dni spędzimy więc w towarzystwie doskonałych obrazów abstrakcyjnych, o których genezie powstania możecie Państwo przeczytać więcej w przygotowanym przez nas katalogu PDF. Serdecznie zachęcamy również do zapoznania się z ofertą galeryjną prac malarki oraz do śledzenia social mediów Pragalerii!

KATALOG ON-LINE

OFERTA GALERYJNA

Artysta Tygodnia: Iwona Stachura

Kolejny wtorek przynosi nam nową bohaterkę autorskiego cyklu Pragalerii „Artysta Tygodnia” – Iwonę Stachurę: malarkę, fotografkę i nauczycielkę, której niecodzienne spojrzenie na zabudowę działkową, typ budownictwa skromnego i niemal niezauważalnego, skłania do spojrzenia na to co zwykłe – świeżym okiem. Gorąco zachęcamy Państwa do lektury katalogu w wersji PDF, a przede wszystkim do zapoznania się z obrazami artystki, które poruszają swoją aktualnością, nawet jeśli zostały namalowane kilka lat temu.

KATALOG ON-LINE

OFERTA GALERYJNA

Artysta Tygodnia: Marlena Rakoczy

To już tradycja, że w każdy wtorek przedstawiamy Państwu sylwetkę nowego „Artysty Tygodnia”! Jest nam niezwykle miło ogłosić, że najbliższe dni spędzimy z wyjątkowo radosną, pełną koloru, bardzo charakterystyczną twórczością malarską Marleny Rakoczy! Artystka w swoich pracach łączy inspiracje światem natury i pędem, energią współczesnego miasta. Zachęcamy do zapoznania się z przygotowanym przez nas katalogiem PDF, w którym znaleźć można (oprócz reprodukcji prac) więcej informacji na temat teorii i praktyki artystycznej malarki oraz do śledzenia social mediów Pragalerii!

KATALOG ON-LINE

OFERTA GALERYJNA

Artysta Tygodnia: Hanna Rozpara

Nadszedł wtorek. Po raz kolejny mamy więc ogromną przyjemność przedstawić Państwu sylwetkę nowej „Artystki Tygodnia”! Tym razem, będzie to Hanna Rozpara – malarka, graficzka, twórczyni instalacji i kompozycji muzycznych, która kilka tygodni temu uzyskała tytuł doktora na Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach. Serdecznie zachęcamy do zapoznania się z przygotowanym przez nas katalogiem PDF, w którym, oprócz reprodukcji prac, można znaleźć fragmenty pracy doktorskiej Hanny Rozpary i wypowiedź jej recenzenta, dr hab. Rafała Pytla. Zapraszamy również do śledzenia social mediów Pragalerii!

KATALOG ON-LINE

OFERTA GALERYJNA

Artysta Tygodnia: Ewa Najdenow

Mamy przyjemność przedstawić kolejną odsłoną naszego autorskiego cyklu „Artysta Tygodnia”. Tym razem zapraszamy do zapoznania się z twórczością malarską Ewy Najdenow. Jak zawsze gorąco zachęcamy do lektury przygotowanego przez nas katalogu PDF, w którym znaleźć można, oprócz reprodukcji obrazów, również wypowiedzi naszej bohaterki tygodnia oraz tekst kuratorski, podsumowujący teorię i praktykę twórczą Ewy Najdenow. Warto również zapoznać się z ofertą galeryjną prac artystki.

KATALOG ON-LINE

OFERTA GALERYJNA

Artysta Tygodnia: Paweł Zakrzewski

Czym różni się wtorek od poniedziałku poza tym, że coraz mniej dni dzieli nas od weekendu? Tym, że z ogromną przyjemnością prezentujemy nową sylwetkę „Artysty Tygodnia” Pragalerii! Najbliższe siedem dni będzie należało do Pawła Zakrzewskiego, grafika, malarza i twórcy video art’u. Jeśli jesteście Państwo ciekawi jak ekspresyjne malarstwo współgra z analizą kondycji społecznej i pewną dozą humoru zachęcamy do pobrania katalogu w wersji PDF, oraz zapoznania się z nieokiełznaną sztuką Pawła Zakrzewskiego.

KATALOG W WERSJI PDF

OFERTA GALERII

Artysta Tygodnia: Ewa Jaros

Nadszedł wtorek! Tym samym rozpoczynamy pełen koloru tydzień! A to za sprawą naszej najnowszej „Artystki Tygodnia” – Ewy Jaros, która poprzez swój malarski cykl „Happiness”, pełen soczystych, nasyconych barw, pragnie przekazać odbiorcom moc pozytywnej energii. Serdecznie zachęcamy do sprawdzenie oferty galeryjnej prac artystki oraz do zapoznania się z przygotowanym przez nas katalogiem PDF!

KATALOG ON-LINE

OFERTA GALERYJNA

Artysta Tygodnia: Łukasz Gil

Nadszedł wtorek! Jest nam niezwykle miło przedstawić najnowszą odsłonę naszego autorskiego cyklu „Artysta Tygodnia”. Nadchodzące dni spędzimy z twórczością Łukasza Gila – malarza, grafika, rysownika oraz autora wielkoformatowych kompozycji ściennych. Poszukiwania artystyczne tego mieszkającego w Rzeszowie twórcy koncentrują się wokół sztuki metafizycznej i duchowej. Serdecznie zachęcamy do zapoznania się z przygotowanym przez nas katalogiem PDF oraz ofertą galeryjną prac
Łukasza Gila.

KATALOG ON-LINE

OFERTA GALERYJNA

Artysta Tygodnia: Oskar Gorzkiewicz

W poświąteczny wtorek mamy przyjemność zaprezentować kolejną odsłonę naszego autorskiego cyklu „Artysta Tygodnia”! Jest nam bardzo miło, że najbliższe dni spędzimy z twórczością Oskara Gorzkiewicza – niezwykle uzdolnionego twórcy, którego fantastyczne „Wizje Miast” podbiły serca wielu kolekcjonerów współczesnej grafiki warsztatowej. Serdecznie zachęcamy do zapoznania się z przygotowanym przez nas katalogiem PDF oraz ofertą galeryjną prac artysty.

KATALOG ON-LINE

OFERTA GALERYJNA

Artysta Tygodnia: Viola Tycz

Kolejny wtorek przynosi nam nową bohaterkę autorskiego cyklu Pragalerii „Artysta Tygodnia” a jest nią Viola Tycz – graficzka, malarka, twórczyni wideo i instalacji. Gorąco zachęcamy Państwa do lektury katalogu w wersji PDF, a przede wszystkim do zapoznania się z obrazami artystki, które poruszają swoją aktualnością nawet jeśli zostały namalowane kilka lat wcześniej.

ZOBACZ KATALOG W PDF

ZOBACZ OFERTĘ GALERII

Artysta tygodnia: Anna Oleszkiewicz

Wtorek zaczyna się wiosennie! A to za sprawą nie tylko słonecznej aury za oknem, lecz również pełnego koloru, optymistycznego malarstwa naszej nowej „Artystki Tygodnia”! Bardzo cieszymy się, że najbliższe dni spędzimy z twórczością Anny Oleszkiewicz. W swoich obrazach artystka przedstawia niezwykle intymne, pełne ciepła ilustracje scen z życia codziennego. Zachęcamy do zapoznania się z przygotowanym przez nas katalogiem PDF, w którym znaleźć można więcej informacji na temat teorii i praktyki twórczej malarki oraz do śledzenia social mediów Pragalerii.

KATALOG PDF

OFERTA GALERYJNA

Artysta Tygodnia: Paweł Porada

Wtorek! Nadszedł ten dzień, w którym mamy przyjemność przedstawić sylwetkę naszego nowego „Artysty Tygodnia”! Najbliższe dni spędzimy z twórczością Pawła Porady. To malarz, który w swoich kompozycjach, wykonanych przy użyciu subtelnej palety barwnej, niezwykle umiejętnie łączy przeszłość z nowoczesnością. Artysta świadomie nawiązuje do eleganckiej estetyki art déco, często sięga do mody i kultury wizualnej okresu fin de siècle oraz czasów międzywojennych. Serdecznie zachęcamy do zapoznanie się z przygotowanym przez nas katalogiem PDF oraz do śledzenia social mediów Pragalerii.

KATALOG PDF

OFERTA GALERYJNA

Artysta Tygodnia: Andrzej Kikowski

To już tradycja, że w każdy wtorek przedstawiamy nową odsłonę naszego autorskiego cyklu „Artysta Tygodnia”. Tym razem, mamy prawdziwą przyjemność ogłosić, że nadchodzące dni będą należały do Andrzeja Kikowskiego! To twórca, który większość swojego życia zawodowego poświęcił architekturze. Znajduje to swoje odbicie również w jego twórczości malarskiej. Andrzej Kikowski kreuje minimalistyczne, często wielkoformatowe, wyciszone kompozycje ukazujące fragmenty nowoczesnych, a może nawet futurystycznych budowli. Jego prace malarskie spotkały się z dużym zainteresowaniem kolekcjonerów współczesnego polskiego malarstwa. Dlatego szczególnie gorąco zachęcamy Państwa do lektury przygotowanego przez nas katalogu PDF oraz śledzenia social mediów Pragalerii!

KATALOG PDF

OFERTA GALERYJNA

Artysta Tygodnia: Piotr Bubak

Wtorek przynosi zmiany! W ciągu najbliższych siedmiu dni bohaterem autorskiego cyklu Pragalerii „Artysta Tygodnia” będzie Piotr Bubak! To twórca wszechstronny, o wyjątkowej wrażliwości artystycznej – bez względu na to, jaką wybiera technikę. Zapewne znajome są Państwu jego rzeźby w brązie, które od dłuższego czasu cieszą się zainteresowaniem kolekcjonerów. Poza figurami aktów, torsów czy strachów, w katalogu „Artysta Tygodnia” znaleźć można również realistyczne pejzaże ukazujące piękno polskiego krajobrazu. Zachęcamy do lektury katalogu w wersji PDF oraz śledzenia social mediów Pragalerii.

Zobacz katalog w PDF

Oferta Galerii

Artysta Tygodnia: Kamil Jakuza Jaczyński

Dla nas tydzień zaczyna się we wtorek! A to dlatego, że właśnie w ten dzień mamy przyjemność zaprezentować sylwetkę nowego „Artysty Tygodnia”! Jest nam niezwykle miło, że najbliższe dni spędzimy z twórczością Kamila Jakuzy Jaczyńskiego, którego charakterystyczny, ekspresyjny styl szybko podbił serca kolekcjonerów współczesnego malarstwa. Serdecznie zachęcamy do zapoznania się z przygotowanym przez nas katalogiem PDF, w którym, oprócz reprodukcji prac artysty znaleźć można również tekst kuratorski opisujący inspiracje oraz praktykę twórczą Kamila Jakuzy Jaczyńskiego. Warto także śledzić social media Pragalerii, w których prezentowane będą wybrane prace malarza.

KATALOG PDF

OFERTA GALERYJNA

Artysta Tygodnia: Szymon Kurpiewski

Przedstawiamy najnowszą odsłonę naszego autorskiego cyklu „Artysta Tygodnia”! Cieszymy się, że w czasie nadchodzących dni będziemy mieli przyjemność prezentować obrazy Szymona Kurpiewskiego.

W jego malarstwie (a przynajmniej – w tej jego części, która rozpoczęła się wraz z porzuceniem, kilka lat temu, farb akrylowych na rzecz szlachetnego medium olejnego) klasyczna, doskonała forma dzieła, wywiedziona często z malarstwa dawnego, staje się nośnikiem treści na wskroś współczesnych. Serdecznie zachęcamy do zapoznania się z przygotowanym przez nas katalogiem PDF oraz do śledzenia social mediów Pragalerii!

KATALOG PDF

OFERTA GALERYJNA

Artystka Tygodnia: Magdalena Karłowicz

Wraz z nadejściem wtorku przedstawiamy Państwu sylwetkę naszego nowego „Artysty Tygodnia”! Jest nam niezwykle miło ogłosić, że najbliższe dni spędzimy z twórczością Magdaleny Karłowicz! Artystka, mistrzowsko posługująca się techniką odlewu z brązu, tworzy figury o bardzo charakterystycznych, unikatowych kształtach. Jej prace, nie bez powodu, już dawno podbiły serca kolekcjonerów współczesnej polskiej rzeźby. Zachęcamy do zapoznania się z przygotowanym przez nas katalogiem PDF oraz śledzenie social mediów Pragalerii.

KATALOG PDF

OFERTA GALERYJNA

Artysta Tygodnia: Stanisław Tomalak

Jak co wtorek, z nieskrywaną przyjemnością, prezentujemy Państwu nową sylwetkę „Artysty Tygodnia” Pragalerii. Bohaterem najbliższych siedmiu dni będzie Stanisław Tomalak. W katalogu w wersji PDF znajdziecie Państwo zbiór obrazów-reliefów a także obiekty przestrzenne z cyklu „Wojna totalna”, nad którymi artysta pracował w latach 2016-2019. Do ich przygotowania twórca wykorzystał autorską technikę zatapiania obiektów w masie poliuretanowej. Jeśli jesteście Państwo ciekawi rezultatów pracy Stanisława Tomalaka to gorąco zachęcamy do zapoznania się z przygotowanym przez nas katalogiem PDF i śledzenia social mediów Pragalerii.

KATALOG PDF

OFERTA GALERYJNA

Artysta Tygodnia: Jakub Jaszewski

Jeśli dziś wtorek, to może oznaczać tylko jedno! Nadszedł czas, aby przedstawić Państwu sylwetkę naszego najnowszego „Artysty Tygodnia”! Tym razem został nim Jakub Jaszewski – niezwykle zdolny grafik, który w swoich kompozycjach łączy doskonałą znajomość tradycyjnego warsztatu z futurystyczną tematyką. Serdecznie zachęcamy do zapoznania się z przygotowanym przez nas katalogiem PDF oraz obejrzenia oferty galeryjnej prac artysty.

KATALOG PDF

OFERTA GALERYJNA

Artysta Tygodnia: Paweł Dąbrowski

Wraz z nadejściem wtorku mamy przyjemność przedstawić sylwetkę nowego „Artysty Tygodnia”. Tym razem, najbliższe dni spędzimy z twórczością Pawła Dąbrowskiego – malarza, tworzącego obrazy w charakterystycznym, „tęczowym” stylu. W poszukiwaniu inspiracji malarz zwraca się ku bogactwu współczesnej kultury wizualnej i pop-kultury. Garściami czerpie z filmu, literatury, komiksu a także – dokonuje specyficznej reinterpretacji ikonicznych wizerunków takich twórców jak Salvador Dali czy Frida Kahlo. Zachęcamy do zapoznania się z przygotowanym przez nas katalogiem PDF oraz ofertą galeryjną prac Pawła Dąbrowskiego.

POBIERZ KATALOG PDF

OFERTA GALERII

Artysta Tygodnia: Izabela Kozłowska

W kolejny wtorek mam przyjemność przedstawić Państwu najnowszą odsłonę naszego autorskiego cyklu „Artysta Tygodnia”! Jest nam niezwykle miło, że najbliższe dni spędzimy z twórczością Izabeli Kozłowskiej – prawdziwej mistrzyni abstrakcji geometrycznej! Wiemy, że precyzyjne, matematyczne rozplanowanie  kompozycji oraz niezwykłe wyczucie koloru, które znaleźć można w jej pracach, budzą podziw i szczególne zainteresowanie wielu miłośników współczesnego malarstwa. Dlatego szczególnie gorąco zachęcamy Państwa do zapoznania się z przygotowanym przez nas katalogiem PDF oraz do śledzenia social mediów Pragalerii! 

POBIERZ KATALOG PDF

OFERTA GALERII

Artysta Tygodnia: Robert Jaworski

Mamy prawdziwą przyjemność ogłosić, że rok 2021 rozpoczynamy z malarstwem naszego najnowszego „Artysty Tygodnia” – Roberta Jaworskiego!

Droga artystyczna, którą przebył ten twórca, jest niezwykła i zupełnie słusznie budzi zdumienie i podziw odbiorców, którzy od lat śledzą wychodzące spod jego ręki dzieła. Artysta, który przecież początkowo zajmował się zupełnie inną dziedziną sztuki – architekturą – w ciągu zaledwie kilku lat zmienił całkowicie sposób kształtowania formy i myślenia o dziele, jakim jest obraz. Gorąco zachęcamy do zapoznania się z przygotowanym przez nas katalogiem PDF, w którym znaleźć można więcej informacji o teorii i praktyce twórczej Roberta Jaworskiego oraz do śledzenia social mediów Pragalerii!

POBIERZ KATALOG W WERSJI PDF

Oferta Galerii

Artysta Tygodnia: Andrzej Fronczak

Jak co wtorek witamy w cyklu „Artysty Tygodnia” nowego twórcę. Tym razem, nadchodzące 7 dni spędzimy razem z Andrzejem Fronczakiem – malarzem, którego inspiracje zakorzenione są w otaczającym świecie, zdarzeniach dnia codziennego, lecz zostały ujęte w wyjątkowo fantastycznej formie. Surrealistyczne, ocienione mgłą pejzaże to tylko początek drogi do inspirującego świata twórczości Andrzeja Fronczaka. Zachęcamy do lektury przygotowanego przez nas katalogu PDF – w którym, oprócz reprodukcji prac artysty, znajdziecie Państwo tekst podsumowujący inspiracje oraz praktykę i teorię sztuki tego niezwykłego artysty oraz do śledzenia social mediów Pragalerii!

POBIERZ KATALOG W WERSJI PDF

Oferta Galerii

Artysta Tygodnia: Henryk Płóciennik

Jak co wtorek prezentujemy Państwu sylwetkę „Artysty Tygodnia” Pragalerii. Tym razem mamy ogromną przyjemność przedstawić dokonania wspaniałego grafika, rysownika i malarza Henryka Płóciennika! Jego prace mogą równać się z dziełami takich geniuszy rylca jak Józef Gielniak, Krzysztof Skórczewski, Stefan Rassalski czy Leszek Rózga. Wśród tematyki dzieł artysty warto wyróżnić bogaty zbiór aktów, tworzony przy użyciu wszelkich możliwych technik i narzędzi, począwszy od niezwykle graficznej, tradycyjnej linii stworzonej piórkiem i tuszem (które zawsze podkreślają doskonały rysunek), uzupełnionej w kolejnym etapie gwaszem, kredką, lawowaniem, pisakiem. Gorąco zachęcamy do zapoznania się z przygotowanym przez nas katalogiem PDF i śledzenia social mediów Pragalerii.

POBIERZ KATALOG W WERSJI PDF

OFERTA GALERII

Artysta Tygodnia: Magdalena Uchman

W kolejnym odcinku naszego autorskiego cyklu, zainicjowanego wraz z Fundacją Promocji Sztuki Polskiej, wyruszamy ponownie do Rzeszowa – na spotkanie z Magdaleną Uchman. To dla nas niezwykła przyjemność, że najbliższe dni spędzimy z twórczością graficzki i malarki, która od roku 2020 pracuje na stanowisku profesora w Zakładzie Grafiki Warsztatowej i Teorii Sztuki w Instytucie Sztuk Pięknych Uniwersytetu Rzeszowskiego, gdzie prowadzi zajęcia laboratoryjne z druku płaskiego na Kierunku Grafika. Zachęcamy do lektury przygotowanego przez nas katalogu PDF – w którym, oprócz reprodukcji prac artystki znajdziecie Państwo tekst podsumowujący inspiracje oraz praktykę i teorię sztuki tej niezwykłej artystki oraz do śledzenia social mediów Pragalerii!

POBIERZ KATALOG W WERSJI PDF

ZOBACZ OFERTĘ: LINK

Artysta Tygodnia: Mariusz Kozik

Niektóre cykle nie ulegają zmianie. Podobnie jest z autorskim cyklem Pragalerii „Artysta Tygodnia”! Jak co wtorek przedstawiamy Państwu nową sylwetkę inspirującego twórcy. Tym razem jest to Mariusz Kozik, malarz, twórca instalacji, artysta multimedialny, który jako jeden z pierwszych zgłębiał tajniki malarstwa cyfrowego, i to nie w byle jakiej tematyce, lecz w najtrudniejszym wydaniu. Mariusz Kozik tworzy kompozycje historyczne i batalistyczne wymagające nie tylko pogłębienia tematu i poznania jak największej ilości detali związanych z interesującym go okresem, ale również niezwykle wprawnej i pewnej reki artysty, który posługuje się najtrudniejszymi formami kompozycji (opartymi na przykład o linie diagonalne – nadające całemu obrazowi niezwykłej dynamiki i poruszenia)! Gorąco zachęcamy do zapoznania się z przygotowanym przez nas katalogiem PDF i śledzenia social mediów Pragalerii.

Zobacz katalog w PDF

Zobacz ofertę galerii

Artysta Tygodnia: Mariusz Dydo

Wtorek! Nadszedł dzień, w którym mamy przyjemność przedstawić sylwetkę naszego najnowszego „Artysty Tygodnia”. Tym razem został nim „Przewodnik Ceramicznego Stada”, „Ojciec niezliczonych form rzeźbiarskich”, tworzący w Krakowie ceramik i (o czym nie każdy wie) malarz – Mariusz Dydo. Gorąco zachęcamy do zapoznania się z przygotowanym przez nas katalogiem PDF i śledzenia social mediów Pragalerii. To z pewnością będzie bardzo kolorowy tydzień! 

POBIERZ KATALOG W WERSJI PDF

ZOBACZ OFERTĘ: LINK

Artysta Tygodnia: Michał Lisowski

Tradycyjnie we wtorek przedstawiamy Państwu sylwetkę naszego nowego „Artysty Tygodnia”. Tym razem został nim Michał Lisowski – malarz, którego dzieła, pomimo młodego wieku twórcy, zachwycają doskonałością warsztatu. Nie powinno nas to jednak dziwić – Lisowski już od wielu lat uważnie studiuje techniki używane przez Wielkich Mistrzów dawnego malarstwa i twórczo używa ich w swoich pracach. Zachęcamy do zapoznania się z przygotowanym przez nas katalogiem PDF, zapoznania z ofertą galeryjną prac artysty oraz śledzenia social mediów Pragalerii!

POBIERZ KATALOG W WERSJI PDF

ZOBACZ OFERTĘ: LINK

Artysta Tygodnia: Stanisław Ryszard Kortyka

Cogito ergo sum (Myślę więc jestem). Trwam nieubłaganie w błękicie dnia, zamglenia, zmierzchu, nocy. Ja, kamień. Ograniczony horyzontem, labiryntem zdarzeń w drodze do nieskończoności. Ja kamień, mały odprysk wielkiej skały ciała niebieskiego – Ziemi – mam głos cichy, lecz nieustępliwy.

Poetyczna subtelność nastroju ukazana w obrazach Stanisława Ryszarda Kortyki wywołuje pewnego rodzaju konfuzję u widza swoją cichością i wieloznacznością. Jest najlepszym dowodem na to, że nie trzeba „krzyczeć ekspresją”, by zrobić „piorunujące wrażenie”. Wybitny malarz i doskonały dydaktyk, który dotychczas zetknął się z różnymi środowiskami twórczymi (sztuka konceptualna, awangarda lat 70., ekspresja lat 80.), nie zrezygnował z czułości i delikatności z jaką podchodzi do myśli wyrażonej zarówno farbą na płótnie jak i piórem na papierze. Stanisław Ryszard Kortyka jest bowiem również poetą, autorem wierszy opublikowanych przez wydawnictwo Ossolineum. Jego twórczość kryje w sobie wyjątkową skłonność, zarówno autora, jak również widza, do kontemplacji, uważności (a może nawet rozważności), co jest wyrażone w tym, że artysta tworzy w cyklach, opracowując, rozważając po raz kolejny inspirujące go momenty, literaturę, myśli.

W prezentowanym katalogu zostały ujęte najnowsze obrazy Stanisława Ryszarda Kortyki. Bohaterem większości z nich jest właśnie kamień (pojedynczo lub w formie muru), mała, niepozorna skałka, która ulega korozji, przekształceniom, w przestrzeni ograniczonej horyzontem. Można sądzić, że to tylko widnokrąg, który, sukcesywnie, wraz z przemieszczaniem się kamyka, powiększa rzeczywistość o kolejne fragmenty nieskończoności. Poszerza perspektywę i świadomość, nakłania do odkrywania kolejnych, nie tylko błękitnych, przestrzeni, zachęca do nieustających podróży wewnętrznych. Podobnie jak droga, którą malarz podjął sam, o czym przekonuje obraz z 1993 roku pod tytułem „Nieskończona podróż”.

Katalog w PDF

Oferta galeryjna

Artysta Tygodnia: Sylwester Stabryła

W kolejnej odsłonie naszego autorskiego cyklu „Artysta Tygodnia” po raz kolejny odbędziemy podróż do Sanoka – miasta wyjątkowego, w którym żyje i pracuje wielu niezwykle ciekawych twórców sztuki współczesnej. Jednym z nich jest Sylwester Stabryła, którego obrazy będziemy mieli przyjemność prezentować Państwu w ciągu najbliższych dni. Serdecznie zachęcamy do zapoznania się z przygotowanym przez nas katalogiem PDF, w którym znaleźć można reprodukcje prac artysty wraz z tekstem kuratorskim, podsumowującym teorię i praktykę artystyczną malarza oraz do śledzenia social mediów Pragalerii!

POBIERZ KATALOG W WERSJI PDF

ZOBACZ OFERTĘ: LINK

Artysta Tygodnia: Agnieszka Lech-Bińczycka

To już tradycja, że w każdy wtorek mamy przyjemność przedstawić nową odsłonę cyklu: “Artysta Tygodnia”, zainicjowanego wraz z Fundacją Promocji Sztuki Polskiej. Nadchodzące dni spędzimy z graficzną twórczością Agnieszki Lech-Bińczyckiej.

Serdecznie zachęcamy do zapoznania się z przygotowanym przez nas katalogiem PDF, w którym, oprócz tekstu kuratorskiego i reprodukcji prac artystki, znaleźć można również opis szczególnej techniki graficznej jaką jest Odprysk korundowy oraz materiał zdjęciowy dokumentujący etapy powstawania prac Agnieszki Lech-Bińczyckiej.

Warto również zapoznać się z ofertą galeryjną prac artystki oraz śledzić social media Pragalerii, w których codziennie prezentować będziemy wybrane dzieła pochodzącej z Rzeszowa graficzki!

POBIERZ KATALOG W WERSJI PDF

ZOBACZ OFERTĘ: LINK

Artysta Tygodnia: Daniel Białowąs

Przedstawiamy kolejną odsłonę cyklu: „Artysta Tygodnia”. Tym razem, w nadchodzących dniach, prezentować będziemy obrazy Daniela Białowąsa – malarza, który mieszka i tworzy w Sanoku.

Płótna artysty, dzięki charakterystycznej tematyce i swoistemu, wypracowanemu przez lata stylowi, cieszą się już od dawna zainteresowaniem na polskim rynku sztuki.

Zachęcamy do zapoznania się z przygotowanym przez nas katalogiem PDF, w którym, oprócz reprodukcji obrazów, znaleźć można również tekst kuratorski opisujący genezą powstania cykl: „Room” oraz „R”.

Zapraszamy również do obejrzenia oferty galeryjnej obrazów artysty a także śledzenia social mediów Pragalerii.

POBIERZ KATALOG W WERSJI PDF

ZOBACZ OFERTĘ: LINK

Artysta Tygodnia: Filip Gruszczyński

Przedstawiamy najnowszą odsłonę naszego autorskiego cyklu: „Artysta Tygodnia”! Jest nam niezwykle miło ogłosić, że najbliższe dni spędzimy z twórczością Filipa Gruszczyńskiego – malarza, który w swoich pracach po mistrzowsku łączy intelektualne cytaty z dzieł sztuki dawnej z bardzo osobistym przeżyciem utworów szeroko rozumianej kultury oraz niezwykle subtelną, nowatorską formą kompozycji.

Zachęcamy do zapoznania się z przygotowanym przez nas katalogiem PDF, ofertą galeryjną prac Filipa Gruszczyńskiego oraz śledzenia social mediów Pragalerii!

POBIERZ KATALOG W WERSJI PDF

ZOBACZ OFERTĘ: LINK

Artysta Tygodnia: Igor Chołda „Aqualoopa”

Kolejny wtorek przynosi nam nowego twórcę, którego z ogromną przyjemnością prezentujemy Państwu w autorskim cyklu Pragalerii „Artysta Tygodnia.” Tym razem jest nim Igor Chołda „Aqualoopa” – warszawski designer, ilustrator i street-artowiec! Jego prace możecie Państwo podziwiać w przestrzeni publicznej od wielu lat, a dzięki rozpoznawalnemu stylowi, nie sposób pomylić go z żadnym innym artystą. Niezmiennie zachęcamy do śledzenia social mediów Pragalerii, w których codziennie prezentować będziemy nowe prace Aqualoopy, a co najważniejsze – zapraszamy do zapoznania się z katalogiem w wersji PDF.

POBIERZ KATALOG PDF

Zobacz Ofertę Galeryjną: LINK

Artysta Tygodnia: Anna Szprynger

Przedstawiamy najnowszą odsłonę naszego autorskiego cyklu: „Artysta Tygodnia”. Jest nam niezwykle miło ogłosić, że najbliższe dni spędzimy z twórczością Anny Szprynger – malarki posługującej się w swojej twórczości językiem geometrii, której długa lista wystaw międzynarodowych oraz ogromny dorobek artystyczny budzą już od dawna podziw kolekcjonerów sztuki w Polsce i zagranicą. Zachęcamy do zapoznania się z przygotowanym przez nas katalogiem PDF oraz śledzenia social mediów Pragalerii, w których codziennie prezentować będziemy nowe prace Anny Szprynger.

/ fot. artystki: Tomáš Helísek /

POBIERZ KATALOG W WERSJI PDF

ZOBACZ OFERTĘ: LINK

Artysta Tygodnia: Tomek Mistak

Tydzień zaczyna się we wtorek! Właśnie tego dnia mamy przyjemność przedstawić sylwetkę nowego „Artysty Tygodnia”. Tym razem został nim Tomek Mistak.

W ciągu najbliższych dni prezentować będziemy Państwu niezwykle nastrojowe prace malarza z cyklu: „Dyspersje”. Zachęcamy do zapoznania się z przygotowanym przez nas katalogiem PDF oraz ofertą galeryjną prac Tomka Mistaka!

POBIERZ KATALOG W WERSJI PDF

ZOBACZ OFERTĘ: LINK

Artysta Tygodnia: Dariusz Mlącki

Nadszedł wtorek – a to oznacza, że znów możemy przedstawić Państwu sylwetkę nowego „Artysty Tygodnia”! Jest nam niezwykle miło ogłosić, że najbliższe dni spędzimy z twórczością Dariusza Mląckiego – malarza, którego ogromny dorobek artystyczny i imponująca lista wystaw budzi prawdziwy szacunek i podziw znawców i kolekcjonerów malarstwa. Jak zawsze serdecznie zachęcamy Państwa do lektury przygotowanego przez nas katalogu PDF oraz śledzenia social mediów Pragalerii!

POBIERZ KATALOG W WERSJI PDF

ZOBACZ OFERTĘ: LINK

Artysta Tygodnia: Milionerboy

Nie mogło być inaczej! Z prawdziwą przyjemnością ogłaszamy, że naszym nowym „Artystą Tygodnia” został Milionerboy, którego indywidualna wystawa malarstwa pt.: „Sklep z mięsem” prezentowana jest obecnie we wnętrzach Pragalerii! Dlatego tym razem zachęcamy Państwa bardzo serdecznie nie tylko do zapoznania się z przygotowanym przez nas katalogiem PDF ale również odwiedzenia galerii i obejrzenia na żywo najnowszych prac artysty!

POBIERZ KATALOG W WERSJI PDF

ZOBACZ OFERTĘ: LINK

 

Wernisaż wystawy Milionerboy’a „Sklep z mięsem” – fotorelacja

Cóż to był za wieczór! Wystawę Milionerboy’a „Sklep z mięsem” uważamy za oficjalnie otwartą! Bardzo cieszymy się, że, po długiej przerwie, mogliśmy ponownie zaprosić Państwa na wernisaż rozpoczynający nowy cykl wystaw w Pragalerii.

Serdecznie dziękujemy wszystkim gościom – za tak liczną obecność, za rozmowy o sztuce i za zrozumienie dla (czasem uciążliwych) ograniczeń, które musimy wprowadzać podczas zgromadzeń w galerii.

Dziś przedstawiamy fotorelację z piątkowego wieczoru. Zaś tym z Państwa, którzy nie mogli do nas dotrzeć, przypominamy, że wystawa potrwa do 14.09.!

Zapraszamy do Pragalerii!

Artysta Tygodnia: Anna Stępień

Tydzień zaczyna się we wtorek! A to za sprawą naszego autorskiego cyklu „Artysta Tygodnia”, w którym prezentujemy Państwu sylwetki i twórczość współpracujących z nami artystów. Tym razem mamy przyjemność ogłosić, że najbliższe dni spędzimy z malarstwem Anny Stępień! Serdecznie zachęcamy do zapoznania się z przygotowanym przez nas katalogiem PDF, w którym znajdziecie Państwo tekst kuratorski przybliżający praktykę twórczą artystki oraz reprodukcje dostępnych prac. Zapraszamy również do śledzenia social mediów
Pragalerii oraz obejrzenia oferty galeryjnej prac Anny Stępień!

KATALOG ON-LINE

OFERTA GALERYJNA

Artysta Tygodnia: Piotr Nogaj

To już tradycja, że w każdy wtorek przedstawiamy Państwu sylwetkę i twórczość nowego „Artysty Tygodnia”. To dla nas ogromna przyjemność, że nadchodzące dni spędzimy w towarzystwie obrazów Piotra Nogaja, wchodzących w skład niezwykle spójnego cyklu malarskiego zatytułowanego „Pandemonium”. Wśród inspiracji, które przyczyniły się do powstania tego zbioru płócien, wymienić należy z pewnością wybuch ogólnoświatowej pandemii koronawirusa oraz zmiany, jakie to wydarzenie wprowadziło w naszym życiu codziennym. Zachęcamy do zapoznania się z przygotowanym przez nas katalogiem PDF oraz śledzenia social mediów Pragalerii!

POBIERZ KATALOG W WERSJI PDF

ZOBACZ OFERTĘ: LINK

Artysta Tygodnia: Nickita Tsoy

Nadszedł wtorek, czas więc przedstawić kolejną odsłonę naszego autorskiego cyklu „Artysta Tygodnia”.  Z prawdziwą przyjemnością ogłaszamy, że najbliższe dni spędzimy z malarstwem Nickity Tsoya – artysty, który co prawda mieszka i tworzy na Ukrainie, lecz jego twórczość cieszy się szczególnym zainteresowaniem kolekcjonerów sztuki w Polsce. To dla nas prawdziwa radość, że mieliśmy okazję prezentować malarstwo artysty już dwukrotnie, podczas wystaw indywidualnych w Pragalerii: BODY / SOMA (2017 rok) oraz Humperdoo (2019 rok). Zachęcamy do zapoznania się z przygotowanym przez nas katalogiem PDF oraz do śledzenia social mediów Pragalerii.

POBIERZ KATALOG W WERSJI PDF

ZOBACZ OFERTĘ: LINK

Artysta tygodnia: Kacper Bożek

Kolejny wtorek i nowa sylwetka artysty, którą prezentujemy w naszym autorskim cyklu „Artysta Tygodnia”! Tym razem przed nami siedem dni z twórczością i barwną osobowością Kacpra Bożka – krakowskiego grafika, którego prace mieliśmy okazję nieraz prezentować we wnętrzach Pragalerii. Kunszt i wielość technik, zawartych w rysunku na płycie graficznej, ujawnia się w starannej odbitce po to, by cieszyć, niepokoić lub skłonić widza do snucia własnych narracji. Gorąco zachęcamy do zapoznania się z przygotowanym przez nas katalogiem PDF oraz śledzenia social mediów Pragalerii.

POBIERZ KATALOG W WERSJI PDF

ZOBACZ OFERTĘ: LINK

Artysta tygodnia: Małgorzata Kot

To już tradycja, że w każdy wtorek przedstawiamy sylwetkę nowego „Artysty Tygodnia”. Niezwykle cieszymy się, że najbliższe dni spędzimy w towarzystwie ceramicznych figur Małgorzaty Kot – niezwykle utalentowanej projektantki i rzeźbiarki, żyjącej i tworzącej w Krakowie. Niektóre z jej prac można było podziwiać podczas zorganizowanej przez nas we współpracy z Teatrem 6. piętro wystawy: „Ceramika. Dydo. Kot. Niewdana.”. My jednak pragniemy zaprezentować tym razem znacznie szersze spektrum działań artystycznych Małgorzaty Kot – dlatego szczególnie gorąco zachęcamy do zapoznania się z przygotowanym przez nas katalogiem PDF oraz do śledzenia social mediów Pragalerii.

POBIERZ KATALOG W WERSJI PDF

ZOBACZ OFERTĘ: LINK

Artysta Tygodnia: Agata Kosmala

Nadszedł czas na kolejną odsłonę naszego autorskiego cyklu: „Artysta Tygodnia”! Z prawdziwą przyjemnością ogłaszamy, że tym razem została nią Agata Kosmala. Mamy nadzieję, że wielu z Państwa pamięta wystawę malarki p.t.: „Zimny Księżyc”, która prezentowana była w Pragalerii w 2018 roku. W ciągu kolejnych dni codziennie prezentować będziemy wybrane prace artystki – subtelne, pełne koloru i spokoju kompozycje abstrakcyjne, które podbiły serca wielu kolekcjonerów polskiej sztuki współczesnej! Gorąco zachęcamy do zapoznania się z przygotowanym przez nas katalogiem PDF oraz śledzenia social mediów Pragalerii.

POBIERZ KATALOG W WERSJI PDF

ZOBACZ OFERTĘ: LINK

Artysta Tygodnia: Maria Danielak

W kolejnym odcinku naszego autorskiego cyklu: „Artysta Tygodnia” mamy przyjemność przedstawić twórczość Marii Danielak. To malarka – samouk, której obrazy wyróżniają się wybitnym warsztatem, hipnotyzującą atmosferą tajemnicy, pełne są symboli i odniesień do świata magii, rytuałów i natury. Zachęcamy do zapoznania się z przygotowanym przez nas katalogiem PDF oraz do śledzenia social mediów Pragalerii – w których prezentować będziemy wybrane płótna artystki!

POBIERZ KATALOG W WERSJI PDF

ZOBACZ OFERTĘ: LINK

Artysta Tygodnia: Jarosław Radel

Jesteśmy niezwykle dumni, że w ramach najnowszej odsłony naszego autorskiego cyklu: „Artysta Tygodnia” możemy przedstawić twórczość Jarosława Radla: malarza, doktora habilitowanego, adiunkta na Wydziale Architektury Wnętrz warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych. Zachęcamy do zapoznania się z przygotowanym przez nas katalogiem PDF, w którym znajdziecie Państwo tekst kuratorski i reprodukcje prac artysty oraz do śledzenia social mediów Pragalerii!

POBIERZ KATALOG W WERSJI PDF

ZOBACZ OFERTĘ: LINK

 

Artysta Tygodnia: Jakub Niewdana

Nadszedł wtorek, a to oznacza, że czas na nową odsłonę naszego autorskiego cyklu „Artysta Tygodnia”! Tym razem, najbliższe dni spędzimy z twórcą, którego nie trzeba chyba przedstawiać. Pełne koloru i humoru ceramiczne rzeźby Jakuba Niewdany zyskały sobie już wielu wiernych fanów – w Polsce i zagranicą! Zachęcamy do zapoznania się z przygotowanym przez nas katalogiem PDF oraz śledzenia social mediów Pragalerii. To z pewnością będzie bardzo barwny tydzień!

POBIERZ KATALOG W WERSJI PDF

ZOBACZ OFERTĘ: LINK

Artysta Tygodnia: Natalia Szynal

Nadszedł wtorek! To czas, aby przedstawić naszego nowego „Artystę Tygodnia”! Tym razem, najbliższe dni spędzimy z obrazami Natalii Szynal. W jej twórczości odnajdujemy niezwykle interesującą i nowoczesną reinterpretację tradycyjnego tematu pejzażu w malarstwie jak również niezwykle osobisty stosunek autorki do świata natury. Zachęcamy do lektury przygotowanego przez nas katalogu PDF w którym, oprócz reprodukcji prac, znaleźć można również tekst kuratorski, podsumowujący inspiracje i dorobek Natalii Szynal. Warto również śledzić social media Pragalerii, w których codziennie prezentować będziemy wybrane prace artystki.

POBIERZ KATALOG W WERSJI PDF

ZOBACZ OFERTĘ: LINK

Artysta Tygodnia: Paweł Krzywdziak

W kolejnym odcinku naszego autorskiego cyklu: „Artysta Tygodnia” mamy przyjemność przedstawić sylwetkę i twórczość Pawła Krzywdziaka – grafika, który w swojej pracy twórczej łączy zachwyt nad precyzją i wirtuozerią Dawnych Mistrzów z wykorzystaniem nowoczesnych technologii, by przy ich pomocy przekraczać granice medium, któremu się poświęcił. Serdecznie zachęcamy do zapoznania się z przygotowanym przez nas katalogiem PDF, ofertą galeryjną prac artysty oraz do śledzenia social mediów Pragalerii.

POBIERZ KATALOG W WERSJI PDF

ZOBACZ OFERTĘ: LINK

Artysta Tygodnia: Sylwia Caban

Nadszedł czas, aby zaprezentować sylwetkę nowego „Artysty Tygodnia”! Jest nam niezwykle miło, że najbliższy tydzień spędzimy z twórczością rzeźbiarki i malarki – Sylwii Caban. Tym razem przygotowaliśmy dla Państwa niespodziankę! W katalogu PDF, w którym znaleźć można, jak zawsze, tekst podsumowujący inspiracje i metody twórcze artystki, przedstawiamy również projekty malarskie, na podstawie których powstawały niektóre z figur Sylwii Caban. Zachęcamy do lektury albumu oraz zapoznania się z ofertą galeryjną rzeźbiarki, a także śledzenia social mediów Pragalerii!

POBIERZ KATALOG W WERSJI PDF

ZOBACZ OFERTĘ: LINK

Artysta Tygodnia: Kuba Janyst

Jest nam niezwykle miło ogłosić, że w tym tygodniu naszym nowym „Artystą Tygodnia” został Kuba Janyst – malarz, grafik i designer. W ciągu najbliższych dni prezentować będziemy najnowsze prace artysty (m.in. z cyklu „No Signal”), w których przedstawia on niezwykle piękną i celną syntezę współczesnego, tętniącego od nadmiaru informacji, świata. Zachęcamy do zapoznania się z przygotowanym przez nas katalogiem PDF, w którym znaleźć można tekst opisujący inspiracje i praktykę twórczą Kuby Janysta oraz zapraszamy do śledzenia mediów społecznościowych Pragalerii.

POBIERZ KATALOG W WERSJI PDF

ZOBACZ OFERTĘ: LINK

Artysta Tygodnia: Mariusz Libel

Nadszedł czas na najnowszą odsłonę naszego autorskiego cyklu „Artysta Tygodnia”! Jest nam niezwykle miło ogłosić, że najbliższe dni spędzimy z twórczością Mariusza Libla – designera, street-artowca, artysty społecznie zaangażowanego. Zapraszamy do zapoznania się z przygotowanym przez nas katalogiem PDF, w którym prezentujemy szerokie spektrum prac twórcy, wykonanych w bardzo różnych technikach (począwszy od projektów typograficznych, poprzez instalacji aż po murale), powstających na przestrzeni ostatnich lat. Znaleźć w nim można również dzieła wykonane we współpracy z innymi artystami: m.in. Urszulą Pieregończuk, enenkiem czy Krzysztofem Sidorkiem – z którym Libel tworzył znaną Grupę TWOŻYWO. Zachęcamy również do śledzenia social mediów Pragalerii!

POBIERZ KATALOG W WERSJI PDF

ZOBACZ OFERTĘ: Mariusz LibelKolaborcja z Urszulą PieregończukGrupa Twożywo

Artysta Tygodnia: Wioleta Rzążewska

W najnowszym odcinku naszego autorskiego cyklu „Artysta Tygodnia” prezentujemy dziś sylwetkę Wiolety Rzążewskiej. Obrazy malarki, pełne światła i koloru, już od lat zabierają nas w fascynującą podróż w czasie do świata, który minął bezpowrotnie. Artystka, zafascynowana zdjęciami z rodzinnego albumu, przedstawia w sposób bardzo osobisty rzeczywistość polskiej wsi lat ’50. Zachęcamy do lektury przygotowanego przez nas katalogu PDF, z którego można dowiedzieć się znacznie więcej o inspiracjach i procesie twórczym Wiolety Rzążewskiej.

KATALOG PDF: POBIERZ

OFERTA GALERYJNA: ZOBACZ

Artysta Tygodnia: Małgorzata Majerczyk

Czas na kolejną odsłonę naszego autorskiego cyklu: „Artysta Tygodnia”! Tym razem mamy prawdziwą przyjemność przedstawić sylwetkę i twórczość pochodzącej z Zakopanego malarki i graficzki –  Małgorzaty Majerczyk. W jej monumentalnych, półabstrakcyjnych kompozycjach odnajdujemy niezwykle głęboką, przepełnioną liryzmem opowieść o kondycji współczesnego człowieka. Zachęcamy do przyjrzenia się bliżej obrazom artystki i lektury przygotowanego przez nas katalogu PDF. Warto również śledzić social media Pragalerii, w których prezentować będziemy codziennie wybrane prace Małgorzaty Majerczyk.

KATALOG PDF: POBIERZ

OFERTA GALERYJNA: ZOBACZ

Artysta Tygodnia: Tomasz Daniec

W kolejnym odcinku naszego autorskiego cyklu „Artysta Tygodnia” mamy przyjemność przedstawić sylwetkę i twórczość Tomasza Dańca – grafika, malarza, dziekana Wydziału Grafiki Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. W najbliższych dniach zaprezentujemy Państwu obrazy artysty z dwóch głośnych cykli malarskich: „New World Order” i „Wanderlust”. Zachęcamy do lektury przygotowanego przez nas katalogu PDF, zapoznania się z ofertą galeryjną i śledzenia mediów społecznościowych Pragalerii.

KATALOG PDF: POBIERZ

OFERTA GALERYJNA: ZOBACZ

Artysta Tygodnia: Malwina Konopacka

To już tradycja, że w każdy wtorek prezentujemy nową odsłonę naszego autorskiego cyklu: „Artysta Tygodnia”. Tym razem mamy przyjemność przedstawić Państwu autorkę ikonicznej formy Wazonu OKO – Malwinę Konopacką! W ciągu najbliższych dni zaprezentujemy najbardziej rozpoznawalne dzieła artystki, wchodzące w skład jej wielkiej, ceramicznej „rodziny”.
Gorąco zachęcamy do śledzenia mediów społecznościowych Pragalerii oraz do lektury katalogu PDF, z którego dowiedzieć się można m.in. skąd artystka czerpie inspiracje i dlaczego tak szczególne znaczenie mają dla niej imiona, które nadaje tworzonym przez siebie formom!

KATALOG PDF: POBIERZ

OFERTA GALERYJNA: ZOBACZ

Podziękowania – Aukcja Charytatywna w Teatrze 6. piętro

Dziękujemy! Aukcja Charytatywna w Teatr 6. piętro już za nami – i możemy śmiało określić ją mianem prawdziwego sukcesu! Bardzo jesteśmy wdzięczni wszystkim Państwu – za wsparcie, za doping, za chęć pomocy i zacięte licytacje. Za to, że wczoraj byliście Państwo razem z nami! Najserdeczniejsze podziękowania za Państwa obecność przesyłamy nie tylko w imieniu organizatora aukcji – Pragalerii, ale również Fundacja Najsłodsi i Fundacji Promocji Sztuki Polskiej. Dochód ze sprzedaży dzieł już niebawem trafi na konta obu tych instytucji.

Michał Figurski zaprasza na Aukcję Charytatywną w Teatrze 6. piętro

Aukcja Charytatywna w Teatrze 6. piętro odbędzie się już w najbliższą środę, 06.05., o godz. 19:30.

Do zapoznania się z katalogiem i licytacji zaprasza Państwa Michał Figurski, założyciel „Fundacji Najsłodsi”.

Dochód, uzyskany podczas licytacji, przeznaczony zostanie na rzecz dwóch Fundacji: Fundacji Najsłodsi oraz Fundacji Promocji Sztuki Polskiej.

ZOBACZ KATALOG: LINK

LICYTACJA ONLINE: ONEBID

Zmiany funkcjonowania galerii – od 30.04. 2020 r.

W związku z panującym w Polsce stanem epidemii, w trosce o Państwa bezpieczeństwo i zdrowie, przedłużamy wyjątkowy sposób działania galerii do dnia 30.04. Jak zawsze, będziemy na bieżąco reagować na rozwój sytuacji i stosować się do wszystkich zaleceń, dlatego podany termin może ulec zmianie.

Rozumiejąc, jak ważną rolę w czasach kryzysu pełni sztuka, pragniemy nadal oferować Państwu jak najlepszą ofertą aukcyjną i możliwość zakupu dzieł artystów z oferty galeryjnej. Musimy jednak wprowadzić kilka istotnych modyfikacji w naszym systemie działania:

Artysta Tygodnia: Ewelina Kołakowska

Dziś wtorek, a więc nadszedł czas, aby przedstawić kolejną odsłonę naszego autorskiego cyklu: „Artysta Tygodnia”. Najbliższy tydzień spędzimy z twórczością malarki i graficzki – Eweliny Kołakowskiej, która, pomimo młodego wieku, może pochwalić się już bardzo długą listą wystaw i osiągnięć! W erotycznych kompozycjach Eweliny Kołakowskiej, tych malarskich jak również graficznych, odnajdziemy niesłychanie subtelną opowieść o ludzkiej cielesności, o potrzebie fizycznego kontaktu dwóch ciał, o szerokim spektrum różnych reakcji (zarówno fizycznych jak i emocjonalnych) na dotyk. Zapraszamy do lektury przygotowanego przez nas katalogu PDF oraz zapoznania się z ofertą galeryjną jej prac. Warto również śledzić social media Pragalerii, w których codziennie prezentowane będą wybrane prace artystki.

KATALOG PDF: POBIERZ

OFERTA GALERYJNA: ZOBACZ

Artysta Tygodnia: Magdalena Daniec

Dziś wtorek, a to oznacza, że nadszedł czas, aby przedstawić Państwu sylwetkę naszego nowego „Artysty Tygodnia”! Tym razem jest nim Magdalena Daniec, malarka, z którą mamy przyjemność współpracować niemal od samego początku istnienia Pragalerii! Zachęcamy do lektury przygotowanego przez nas katalogu PDF, w którym znaleźć można m.in. odpowiedzi na pytania: dlaczego technika kolażowa jest dla artystki tak istotna, czym są w jej twórczości „powidoki” oraz czy jej malarstwo rzeczywiście może być postrzegane jako sztuka abstrakcyjna?

KATALOG PDF: POBIERZ

OFERTA GALERYJNA: ZOBACZ

 

Artysta Tygodnia: Jan Szczepkowski

W kolejnym odcinku naszego autorskiego cyklu: „Artysta Tygodnia” mamy przyjemność przedstawić sylwetkę i twórczość pochodzącego z Sanoka malarza – Jana Szczepkowskiego. Najbliższy tydzień spędzimy z jego niezwykle zmysłowymi miniaturami malarskimi, przedstawiającymi kobiece i męskie akty, oraz wielkoformatowymi, złożonymi kompozycjami na płótnach, w których artysta, sięgając  do kultury wizualnej pierwszego półwiecza XX wieku, tworzy tajemnicze, surrealne uniwersum pełne nowych, ukrytych znaczeń. Zachęcamy do lektury katalogu PDF oraz do zapoznania się z ofertą galeryjną prac artysty. Warto również śledzić nasze social media, w których codziennie prezentować będziemy wybrane prace Jana Szczepkowskiego.

KATALOG PDF: POBIERZ

OFERTA GALERYJNA: ZOBACZ

Artysta Tygodnia: Bogdan Korczowski

Skoro dziś wtorek, to oznacza tylko jedno! Prezentację kolejnego twórcy w cyklu „Artysta Tygodnia”. Najbliższy czas będzie należał do Bogdana Korczowskiego oraz jego obrazów i grafik. W katalogu, w formacie PDF, możecie Państwo znaleźć prace pochodzące z pięciu cykli malarski, z których pierwszy „Listy”, został rozpoczęty jeszcze w latach 80. XX w. Zachęcamy do pobrania katalogu i zapoznania się z twórczością krakowianina, który od lat mieszka i pracuje w Paryżu oraz do lektury krótkiego tekstu na temat inspiracji autora.

KATALOG W PDF: POBIERZ

WIRTUALNY SPACER PO WYSTAWIE

Oferta Galeryjna: ZOBACZ

Artysta Tygodnia: Piotr Woroniec jr

Dziś wtorek, a to oznacza, że mamy przyjemność przedstawić kolejną odsłonę naszego nowego cyklu „Artysta Tygodnia”. Najbliższe dni spędzimy z malarską twórczością Piotra Worońca juniora! Serdecznie zapraszamy do lektury katalogu PDF, w którym znaleźć można, oprócz reprodukcji prac artysty, również tekst kuratorski podsumowujący jego dotychczasową działalność artystyczną. Zachęcamy również do śledzenia naszych mediów społecznościowych, w których codziennie prezentować będziemy jeden z obrazów Piotra Worońca juniora!

Katalog PDF: POBIERZ

Oferta Galeryjna: PIOTR WORONIEC JR

Artysta Tygodnia: Katarzyna Banaś

Zapraszamy do naszego najnowszego projektu! W odpowiedzi na zamknięcie instytucji kultury w Polsce, przygotowaliśmy dla Państwa nowy cykl: „Artysta Tygodnia”, podczas którego będziemy prezentować Państwu sylwetki i twórczość współczesnych polskich artystów współpracujących z Pragalerią. Dziś – przedstawiamy malarstwo Katarzyny Banaś. Choć w związku z panującą obecnie sytuacją nie możemy Państwa zaprosić do galerii na wystawę artystki, to jednak mamy nadzieję, że przygotowany przez nas katalog w formacie PDF, w którym prezentujemy obrazy malarki z towarzyszeniem tekstów kuratorskich i biogramów, pozwoli Państwu na bliższe zapoznanie się z jej twórczością, inspiracjami i technikami, których używa. Zachęcamy również do śledzenia naszych mediów społecznościowych, w których codziennie prezentować będziemy jeden z obrazów Katarzyny Banaś.

Katalog PDF: POBIERZ

Oferta Galeryjna: KATARZYNA BANAŚ

Upgrowth – Najlepsze Dyplomy WIT 2018/2019 – fotorelacja

To był wieczór jedyny w swoim rodzaju! Możemy śmiało powiedzieć, że choć spodziewaliśmy się wielu gości, to jednak liczba odwiedzających przekroczyła nasze najśmielsze oczekiwania!

Wystawę „Upgrowth – Najlepsze Dyplomy WIT 2018/2019 uważamy za oficjalnie otwartą!

Dziękujemy Państwu za odwiedzenie Pragalerii i przypominamy, że ekspozycję będzie można oglądać do 06.03.

Kuratorami wystawy są: prof. Rafał Strent oraz dr Małgorzata Sobocińska-Kiss

fot. Artur Świerczewski

Aukcja charytatywna na rzecz Australii – Dziękujemy!

Aukcję charytatywną „Na pomoc Australii!” możemy uznać za sukces! Bardzo dziękujemy wszystkim gościom, którzy tego dnia byli z nami.

Panu Markowi Krawczyńskiemu, za wstrząsające ale niezwykle ważne świadectwo dramatycznej sytuacji, w jakiej znajduje się obecnie Australia, profesorom i studentom WIT Szkoły Wyższej pod auspicjami PAN, którzy zaprosili nas do współpracy w tym niezwykle ważnym wydarzeniu. Przede wszystkim jednak, dziękujemy Państwu – szczęśliwym nabywcom dzieł, którzy zechcieli wesprzeć nasz wspólny cel!

Obiecujemy, że to nie koniec wydarzeń charytatywnych w tym roku! W wydarzeniach artystyczno – charytatywnych specjalizuje się bowiem działająca w Pragalerii FUNDACJA PROMOCJI SZTUKI POLSKIEJ, która działa od 2015 roku i jest organizacją pożytku publicznego. Jeżeli zechcecie Państwo wesprzeć nas w czynieniu dobra – zachęcamy do przekazania 1% podatku na rzecz Fundacji:

http://fpsp.org.pl/

KRS: 0000512787

Numer konta: PKO 34 1020 1013 0000 0302 0344 1961

Wernisaż wystawy Marii Danielak w Teatrze 6. piętro – 16.01. 2020 r. / Zmiana godzin pracy galerii

Serdecznie zapraszamy na drugą odsłonę wystawy Marii Danielak „Niepokój” do foyer Teatru 6. piętro. Wernisaż odbędzie się 16.01. (czwartek) o godz. 18:00. Ekspozycja prezentowana będzie w ramach projektu „Sztuka na 6.” i zakończy się 13.02. 2020 r. W dniu wernisażu zmianie ulegną godziny pracy galerii. W najbliższy czwartek Pragaleria otwarta będzie tylko do godziny 17:00. […]

Wernisaż wystawy Wojciecha Pietrasza „Niebylec” – fotorelacja z wernisażu

Cóż to był za wieczór! Możemy śmiało powiedzieć, że rok 2019 zamykamy pięknym wernisażem. Bardzo dziękujemy wszystkim, tak licznie przybyłym gościom, którzy odwiedzili Pragalerię aby porozmawiać na żywo z Wojciechem Pietraszem i przyjrzeć się z bliska jego dziełom. Dziś przedstawiamy fotorelację z uroczystego otwarcia ekspozycji i zachęcamy do zapoznania się z ofertą galeryjną prac artysty: LINK.

Wystawa potrwa do 31.12.2019 r.

1% podatku na rzecz Fundacji Promocji Sztuki Polskiej

Serdecznie zachęcamy Państwa do przekazania 1% podatku na rzecz Fundacji Promocji Sztuki Polskiej, która działa w Pragalerii.
Dzięki Państwa pomocy będziemy mogli nadal, jak do tej pory, wspierać artystów, współorganizować wernisaże i wystawy prac najciekawszych artystów młodego i średniego pokolenia.
FUNDACJA PROMOCJI SZTUKI POLSKIEJ
KRS: 0000512787
Numer konta: PKO 34 1020 1013 0000 0302 0344 1961
Więcej informacji o działalności fundacji znajdziecie Państwo tu: LINK
Dziękujemy!

Wernisaż wystawy Nickity Tsoya „Humperdoo” w Teatrze 6. piętro (zmiana godzin pracy Pragalerii)

Wystawa Nickity Tsoya „Humperdoo” w Pragalerii już zakończona. Ale nic straconego! Dla tych z Państwa, którym nie udało się do nas dotrzeć w minionym tygodniu, mamy dobre wieści! Już w najbliższy czwartek, 24.10. o godz. 18:00 zapraszamy na wernisaż drugiej odsłony ekspozycji – tym razem we wnętrzach foyer Teatr 6. piętro! Zapraszamy bardzo serdecznie – bo zobaczyć będzie można m.in. kilka niepokazywanych dotąd prac artysty!

Wystawa prezentowana jest w ramach projektu „Sztuka na 6.” i potrwa do 1. grudnia.

W wernisażowy czwartek siedziba Pragalerii otwarta będzie do godziny 17:00.

Wernisaż wystaw: Monika Ślósarczyk „Remix”, Artur Szołdra „Znaki czasu” – fotorelacja.

Przedstawiamy fotorelacją z wernisażu dwóch wystaw, które mamy przyjemność prezentować w Pragalerii: malarstwa Moniki Ślósarczyk i rzeźby Artura Szołdry. Serdecznie dziękujemy wszystkim gościom, którzy przybyli do nas w piątkowy wieczór. Tych z Państwa, którzy nie mieli możliwości pojawić się na otwarciu zachęcamy do odwiedzenia Pragalerii. Ekspozycja potrwa do 06.08., a zakończy ją uroczysty finisaż.

Zdjęcia z finisażu wystawy można obejrzeć pod linkiem: LINK

Zapraszamy!

Artyści Pragalerii na wystawie w Japonii

Z prawdziwą przyjemnością informujemy, że 17.07. w zaprzyjaźnionej Galerii EMP w Tokio, odbędzie się wernisaż wystawy „Japonia & Polska. Wystawa upamiętniająca 100. rocznicę nawiązania stosunków dyplomatycznych”, na której zaprezentowane zostaną prace artystów współpracujących z Pragalerią. Jesteśmy niezwykle dumni i serdecznie gratulujemy wszystkim twórcom, których prace zakwalifikowały się na ekspozycję! Być może ktoś z Państwa będzie miał okazję odwiedzić w wakacje stolicę Japonii…? Jeśli tak, to serdecznie zapraszamy do Galerii EMP (5 Chome-10 Ueno, Taito City, Tokyo)! Wystawa potrwa do 04.08.

Wernisaż wystawy „Cermika. Dydo. Kot. Niewdana.” – fotorelacja

Cóż to był za wieczór! Za nami pełne emocji, uroczyste otwarcie wystawy krakowskich rzeźbiarzy: „Ceramika. Dydo. Kot. Niewdana.” w Teatrze 6.piętro.

Dziękujemy Państwu bardzo serdecznie, w imieniu własnym i artystów, za tak liczne przybycie w upalny, piątkowy wieczór do Pałacu Kultury i Nauki.

Cieszymy się podwójnie, bo właśnie tym wydarzeniem rozpoczęliśmy artystyczną kooperację z Teatrem 6. piętro.

Dziś przedstawiamy fotorelację z piątkowego wernisażu, ale gorąco zachęcamy do obejrzenia wystawy na żywo! Ekspozycja potrwa do 08.07.

Współpraca z Teatrem 6. piętro

Mamy prawdziwą przyjemność poinformować, że Pragaleria nawiązała współpracę z Teatrem 6. piętro, w ramach projektu „Sztuka na 6.”. Niezwykle cieszy nas kooperacja z jedną z najciekawszych placówek kulturalnych w kraju, która od lat codziennie przyciąga na swoje spektakle rzesze widzów.

W drugiej połowie 2019 roku i przez cały rok 2020 w pięknych, sprzyjających kontemplacji sztuki wnętrzach warszawskiego teatru odbywać się będzie cały szereg wydarzeń i działań organizowanych przez Pragalerię. Już niebawem będziemy mieli okazję zaprosić Państwa m.in. na wernisaże wystaw indywidualnych i zbiorowych najbardziej obiecujących artystów młodego i uznanych artystów średniego pokolenia, współpracujących z galerią. Będzie nam niezwykle miło spotkać się również z Państwem na wystawach przedaukcyjnych specjalnych aukcji sztuki, przygotowanych przez Pragalerię, które odbywały się będą w niezwykłej, intymnej oprawie widowni teatralnej. Jedno jest pewno – szykujemy dla Państwa moc niespodzianek! Wierzymy, że kulturalna, przyjacielska współpraca Pragalerii i Teatru 6. piętro zaowocuje wyjątkowym połączeniem sztuk wizualnych i dramatycznych, które zostanie docenione zarówno przez kolekcjonerów malarstwa i rzeźby jak również miłośników dramatu i komedii.

Wernisaż wystawy Tomasza Dańca „Wanderlust” – fotorelacja

To był naprawdę wyjątkowy wieczór! Uroczyste otwarcie wystawy malarstwa Tomasza Dańca „Wanderlust” już za nami! Dziękujemy wszystkim gościom, którzy spędzili z nami sobotni wieczór i jako pierwsi mieli okazję podziwiać najnowsze obrazy artysty. Dziś przedstawiamy fotorelację z wernisażu, i przypominamy, że wystawa potrwa do 27.04.!

Zapraszamy serdecznie!

Wernisaż wystawy Tomasza Dańca „Wanderlust” – 13.04. godz. 18:00

Pragaleria ma przyjemność zaprosić Państwa na wernisaż wystawy indywidualnej malarstwa Tomasza Dańca pt. Wanderlust, który odbędzie się 13.04. (sobota) o godz. 18:00. Podczas ekspozycji, która potrwa do 27 kwietnia, w przestrzeni galerii swoją absolutną premierę będą miały najnowsze obrazy artysty z tytułowego cyklu, powstające przez ostatnie 2 lata.

Wernisaż wystawy Natalii Szynal „Pejzaż niepraktyczny” – fotorelacja

Uroczyste otwarcie wystawy malarstwa Natalii Szynal p.t.: „Pejzaż niepraktyczny” już za nami! Dziękujemy serdecznie za obecność i długie rozmowy o sztuce wszystkim gościom, którzy odwiedzili Pragalerię podczas piątkowego wernisażu.

Dziś przedstawiamy fotorelację z tego wydarzenia, a tym z Państwa, który nie mogli do nas dotrzeć w piątek przypominamy, że wystawa potrwa do 25. marca 2019 r.

Zapraszamy!

Kacper Bożek „Ulica Humberta”

Każdy budynek skrywa swoją tajemnicę. Przypadkowy przechodzień, który zabłąkałby się w okolicach Placu Sikorskiego, następnie skręcił w ulicę Napoleona Cybulskiego, niechybnie dostrzegłby majaczący w oddali stary, ceglany gmach. Wzrok przechodnia z pewnością przykułoby ogromne, półkoliście zwieńczone okno, okolone wieloma mniejszymi spoglądającymi na niego setką zakurzonych szyb. Idąc prosto, wiedziony hipnotycznym przyciąganiem monumentalnego okna, doszedłby do […]

Wernisaż wystawy Piotra Worońca jr „Alt realizm” – fotorelacja

3 listopada w Pragalerii odbył się wernisaż wystawy Piotra Worońca jr p.t. „Alt Realizm”. W przestrzeni galerii zaprezentowany został szeroki wybór najnowszych prac artysty, powstałych w 2018 roku. W swojej sztuce Piotr Woroniec opiera się przede wszystkim na bacznej obserwacji otaczającego go świata, po to by następnie opisywać go językiem abstrakcji, dążąc do stworzenia w […]

Wernisaż wystawy Wiolety Rzążewskiej „Sceny zatrzymane”

21 września w Pragalerii odbył się wernisaż wystawy utalentowanej artystki wschodzącego pokolenia malarzy – Wiolety Rzążewskiej. Tego dnia mieliśmy niepowtarzalną okazję wspólnie przenieść się w czasie do lat 50. XX wieku. We wnętrzu galerii zawisły „Sceny zatrzymane”, obrazujące życie polskiej wsi w czasach powojennych. Artystka w obrazach ukazała m.in sceny zaślubin, narodziny dziecka, zrękowiny, a […]

Wystawa Realizmu Magicznego

Pragaleria ma przyjemność zaprosić na wyjątkową wystawę Realizmu Magicznego. Prezentujemy prace prawdziwych mistrzów współczesnego surrealizmu, którzy cieszą się uznaniem polskich i światowych kolekcjonerów sztuki: Wojciecha Siudmaka, Tomasza Sętowskiego, Rafała Olbińskiego, Jacka Szynkarczuka, Jarosława Jaśnikowskiego, Katarzyny Kani, Artura Kolby, Dariusza Kalety, Marcina Kołpanowicza i Roberta Heczko. W płótnach i grafikach wszystkich wymienionych artystów odnajdujemy nie tylko […]

Wernisaż wystawy Witolda Śliwińskiego „Obiekty”

Wernisaż wystawy Witolda Śliwińskiego „Obiekty” w Centrum Kreatywności już za nami! Dziękujemy wszystkim gościom, którzy zgromadzili się wczoraj, by podziwiać dzieła artysty. Dziś przedstawiamy krótką fotorelację z wydarzenia, ale wszystkim z Państwa, którzy nie mogli wczoraj z nami być, przypominamy, że wystawa przy ul. Targowej 56 potrwa do 30.08.! Zapraszamy!  

Wernisaż wystawy Agaty Kosmali „Zimny Księżyc”

Wernisaż wystawy Agaty Kosmali „Zimny Księżyc” już za nami! Dziękujemy wszystkim gościom, którzy w natłoku warszawskich wernisaży wybrali Pragalerię.

Przedstawiamy fotorelacją z tego wydarzenia i zapraszamy do obejrzenia obrazów na żywo – wystawa potrwa do 16.04.!

Zapraszamy

Wernisaż wystawy Jana Jubaala Wasińskiego – Curiositas

Szanowni Państwo, wernisaż wystawy Jana Jubaala Wasińskiego „Curiositas” już za nami! Dziękujemy wszystkim gościom za tak liczne przybycie i za to, że wspólnie mogliśmy spędzić czas oglądając monumentalne dzieła artysty. To był niezwykły wieczór, pełen inspirujących rozmów o sztuce.

Przedstawiamy fotorelację wernisażu, a tych z Państwa, którzy nie mogli przyjść do nas w piątek, zapraszamy do Pragalerii. Wystawa potrwa do 17 lutego!

Wernisaż wystawy Nikodema Baisera – Stworzenie Cyborga

Przedstawiamy fotorelację z wernisażu wystawy Nikodema Baisera „Stworzenie Cyborga”. Wszystkim bardzo dziękujemy za przybycie! To był magiczny wieczór! 
Kto nie mógł być w piątek z nami, ma jeszcze szansę obejrzeć wystawę do 22 stycznia, a dla tych z Państwa, którzy nie mogą do nas dotrzeć osobiście, przygotowaliśmy wirtualny spacer LINK. Zapraszamy.

Wernisaż wystawy Jana Szczepkowskiego – Nieruchoma kurtyna

Przedstawiamy fotorelację z wernisażu wystawy Jana Szczepkowskiego „NIERUCHOMA KURTYNA. Wszystkim bardzo dziękujemy za przybycie! To był magiczny wieczór! 
Kto nie mógł być wczoraj z nami, ma jeszcze szansę obejrzeć wystawę do 14 października. Zapraszamy.

Wernisaż wystawy Michała Mroczki – Przeczucie Wojny

13 stycznia 2017 roku w Pragalerii odbył się wernisaż wystawy, prac wyjątkowo uzdolnionego artysty Michała Mroczki. Nasi liczni goście i mieli możliwość zapoznania się z dziełami wchodzącymi w skład cyklu „Przeczucie Wojny”. Była to świetna okazja do spędzenia piątkowego wieczoru w świetnym towarzystwie. Kto z Państwa nie mógł być z nami w trakcie wernisażu, ma  jeszcze […]

Pragaleria na 14. Warszawskich Targach Sztuki

Serdecznie zapraszamy na trwające już 14. Warszawskie Targi Sztuki. Oprócz twórczości stale współpracujących z nami artystów (Aga Pietrzykowska, Magdalena Daniec, Lech Maślankiewicz /Make it Simple/) przybliżamy prace znakomitej artystki rozpoczynającej współpracę z Pragalerią – Katarzyny Kombor. Poza tradycyjną ekspozycji malarską prezentujemy także sztukę cyfrową. Ekspozycję uświetnia nietypowa atrakcja – zapraszamy do zwiedzania wirtualnej wystawy przedaukcyjnej […]

Wernisaż wystawy malarstwa Ewy Zawadzkiej – fotorelacja

23 września 2016r. w Pragalerii miał miejsce wernisaż wystawy malarstwa Ewy Zawadzkiej. „Wystawa „Materia Ciszy” Ewy Zawadzkiej jest prezentacją malarstwa, które operuje kontrastem światła i cienia. Wprowadza widza w tajemniczy świat industrialnych pejzaży skłaniających do refleksji.” (Karolina Michalak) Dzięki wyjątkowej oprawie muzycznej Wojtka Makowskiego refleksyjny i tajemniczy nastrój był jeszcze bardziej rzeczywisty. Wieczór uznajemy za […]

Współpraca prawna z IP Legal Adwokaci

Miło nam poinformować, że Pragaleria rozpoczęła współpracę z kancelarią prawną Magdaleny Korol – IP Legal Adwokaci. IP Legal Adwokaci zapewnia nam wsparcie merytoryczne oraz komplekową obsługę prawną.      

Aukcja charytatywna DOBRE PIKSELE w Pragalerii. Kolekcjonerski sukces grafiki cyfrowej

W środę 18 maja 2016 roku w Pragalerii odbyła się aukcja charytatywna grafiki cyfrowej DOBRE PIKSELE, organizowana wspólnie z Polską Grafiką Cyfrową – wydarzenie pod wieloma względami o wyjątkowym charakterze. Aukcja wieńczyła wystawę, w której udział wzięło 59 artystów, wśród których znalazły się nazwiska światowej sławy grafików cyfrowych. To druga tego typu aukcja w Polsce – […]

Fotorelacja z targów JustMad 2016

Kilkanaście dni temu zakończyły się targi sztuki JustMAD7 w Madrycie, na których w dniach 23-28 lutego 2016 r. prezentowała się Pragaleria. Pokazywaliśmy się w gronie 55 galerii z Europy, USA i Ameryki Południowej. Przepiękny, nowoczesny budynek w samym centrum starego Madrytu przyciągał tłumy gości zainteresowanych sztuką i jej kolekcjonowaniem. Był to w Madrycie szczególny czas, […]

Wernisaż wystawy DOBRE PIKSELE

Serdecznie zapraszamy na wernisaż wystawy sztuki cyfrowej DOBRE PIKSELE, który odbędzie się 27 kwietnia 2016 r. w godz. 18.00 – 21.00 w Pragalerii. Na wernisażu zagra Wojtek Makowski. Ci z Państwa, którzy nas odwiedzą, będą również mieli okazję zaszczycić nas swoim wpisem do Wirtualnej Księgi Gości.Wystawa odbywa się pod patronatem Burmistrza Dzielnicy Praga-Północ m.st. Warszawy […]

Wernisaż WYSTAWY UPGROWTH 2014/2015 najlepsze dyplomy WIT

W imieniu Wyższej Szkoły Informatyki Stosowanej i Zarządzania WIT mamy przyjemność zaprosić Państwa na wernisaż WYSTAWY UPGROWTH 2014/2015 najlepsze dyplomy WIT. Wernisaż odbędzie się już w najbliższą środę (24 lutego 2016 r.) w godz. 18.00 – 20.00 w siedzibie Pragalerii. Po wernisażu zapraszamy Państwa na afterparty do Składu Butelek (ul. 11 listopada 22), w ramach […]

Pragaleria na targach JUSTMAD7 MADRYT

W tym roku w dniach 23-28 lutego po raz pierwszy Pragaleria weźmie udział w corocznych hiszpańskich targach sztuki – JUSTMAD7. JUSTMAD to prezentacja najciekawszych młodych galerii z całej Europy i Ameryki Południowej. Galerię reprezentować będą dwie wybitne artystki młodego pokolenia – Anna Nosowicz oraz Agnieszka Pietrzykowska. Prace Agnieszki Pietrzykowskiej ostatnio można było oglądać w Pragalerii. […]

"Cities" – Wernisaż Wystawy Darka Zabrockiego

15 grudnia 2015 roku w Pragalerii odbył się wernisaż wystawy, prac wyjątkowo uzdolnionego artysty cyfrowego oraz autora koncept-artów do takich produkcji jak„HALO Wars 2”, „Total War”, czy „Assassin’s Creed: Syndicate”, Darka Zabrockiego. Nasi liczni goście, jako pierwsi mieli możliwość zapoznania się z dziełami wchodzącymi w skład cyklu “cities”. Wystawa “cyfrowego impresjonizmu” Zabrockiego prezentuje dobrze znane […]