Pragaleria – Galeria na Pradze

Pragaleria

Stalowa 3, Warszawa

Artysta Tygodnia: Filip Gruszczyński

Przedstawiamy najnowszą odsłonę naszego autorskiego cyklu: “Artysta Tygodnia”! Jest nam niezwykle miło ogłosić, że najbliższe dni spędzimy z twórczością Filipa Gruszczyńskiego – malarza, który w swoich pracach po mistrzowsku łączy intelektualne cytaty z dzieł sztuki dawnej z bardzo osobistym przeżyciem utworów szeroko rozumianej kultury oraz niezwykle subtelną, nowatorską formą kompozycji.

Zachęcamy do zapoznania się z przygotowanym przez nas katalogiem PDF, ofertą galeryjną prac Filipa Gruszczyńskiego oraz śledzenia social mediów Pragalerii!

POBIERZ KATALOG W WERSJI PDF

ZOBACZ OFERTĘ: LINK

Artysta Tygodnia: Igor Chołda “Aqualoopa”

Kolejny wtorek przynosi nam nowego twórcę, którego z ogromną przyjemnością prezentujemy Państwu w autorskim cyklu Pragalerii „Artysta Tygodnia.” Tym razem jest nim Igor Chołda „Aqualoopa” – warszawski designer, ilustrator i street-artowiec! Jego prace możecie Państwo podziwiać w przestrzeni publicznej od wielu lat, a dzięki rozpoznawalnemu stylowi, nie sposób pomylić go z żadnym innym artystą. Niezmiennie zachęcamy do śledzenia social mediów Pragalerii, w których codziennie prezentować będziemy nowe prace Aqualoopy, a co najważniejsze – zapraszamy do zapoznania się z katalogiem w wersji PDF.

POBIERZ KATALOG PDF

Zobacz Ofertę Galeryjną: LINK

Artysta Tygodnia: Anna Szprynger

Przedstawiamy najnowszą odsłonę naszego autorskiego cyklu: “Artysta Tygodnia”. Jest nam niezwykle miło ogłosić, że najbliższe dni spędzimy z twórczością Anny Szprynger – malarki posługującej się w swojej twórczości językiem geometrii, której długa lista wystaw międzynarodowych oraz ogromny dorobek artystyczny budzą już od dawna podziw kolekcjonerów sztuki w Polsce i zagranicą. Zachęcamy do zapoznania się z przygotowanym przez nas katalogiem PDF oraz śledzenia social mediów Pragalerii, w których codziennie prezentować będziemy nowe prace Anny Szprynger.

/ fot. artystki: Tomáš Helísek /

POBIERZ KATALOG W WERSJI PDF

ZOBACZ OFERTĘ: LINK

Artysta Tygodnia: Tomek Mistak

Tydzień zaczyna się we wtorek! Właśnie tego dnia mamy przyjemność przedstawić sylwetkę nowego “Artysty Tygodnia”. Tym razem został nim Tomek Mistak.

W ciągu najbliższych dni prezentować będziemy Państwu niezwykle nastrojowe prace malarza z cyklu: “Dyspersje”. Zachęcamy do zapoznania się z przygotowanym przez nas katalogiem PDF oraz ofertą galeryjną prac Tomka Mistaka!

POBIERZ KATALOG W WERSJI PDF

ZOBACZ OFERTĘ: LINK

Artysta Tygodnia: Dariusz Mlącki

Nadszedł wtorek – a to oznacza, że znów możemy przedstawić Państwu sylwetkę nowego “Artysty Tygodnia”! Jest nam niezwykle miło ogłosić, że najbliższe dni spędzimy z twórczością Dariusza Mląckiego – malarza, którego ogromny dorobek artystyczny i imponująca lista wystaw budzi prawdziwy szacunek i podziw znawców i kolekcjonerów malarstwa. Jak zawsze serdecznie zachęcamy Państwa do lektury przygotowanego przez nas katalogu PDF oraz śledzenia social mediów Pragalerii!

POBIERZ KATALOG W WERSJI PDF

ZOBACZ OFERTĘ: LINK

Artysta Tygodnia: Milionerboy

Nie mogło być inaczej! Z prawdziwą przyjemnością ogłaszamy, że naszym nowym “Artystą Tygodnia” został Milionerboy, którego indywidualna wystawa malarstwa pt.: “Sklep z mięsem” prezentowana jest obecnie we wnętrzach Pragalerii! Dlatego tym razem zachęcamy Państwa bardzo serdecznie nie tylko do zapoznania się z przygotowanym przez nas katalogiem PDF ale również odwiedzenia galerii i obejrzenia na żywo najnowszych prac artysty!

POBIERZ KATALOG W WERSJI PDF

ZOBACZ OFERTĘ: LINK

 

Wernisaż wystawy Milionerboy’a „Sklep z mięsem” – fotorelacja

Cóż to był za wieczór! Wystawę Milionerboy’a “Sklep z mięsem” uważamy za oficjalnie otwartą! Bardzo cieszymy się, że, po długiej przerwie, mogliśmy ponownie zaprosić Państwa na wernisaż rozpoczynający nowy cykl wystaw w Pragalerii.

Serdecznie dziękujemy wszystkim gościom – za tak liczną obecność, za rozmowy o sztuce i za zrozumienie dla (czasem uciążliwych) ograniczeń, które musimy wprowadzać podczas zgromadzeń w galerii.

Dziś przedstawiamy fotorelację z piątkowego wieczoru. Zaś tym z Państwa, którzy nie mogli do nas dotrzeć, przypominamy, że wystawa potrwa do 14.09.!

Zapraszamy do Pragalerii!

Artysta Tygodnia: Piotr Nogaj

To już tradycja, że w każdy wtorek przedstawiamy Państwu sylwetkę i twórczość nowego “Artysty Tygodnia”. To dla nas ogromna przyjemność, że nadchodzące dni spędzimy w towarzystwie obrazów Piotra Nogaja, wchodzących w skład niezwykle spójnego cyklu malarskiego zatytułowanego “Pandemonium”. Wśród inspiracji, które przyczyniły się do powstania tego zbioru płócien, wymienić należy z pewnością wybuch ogólnoświatowej pandemii koronawirusa oraz zmiany, jakie to wydarzenie wprowadziło w naszym życiu codziennym. Zachęcamy do zapoznania się z przygotowanym przez nas katalogiem PDF oraz śledzenia social mediów Pragalerii!

POBIERZ KATALOG W WERSJI PDF

ZOBACZ OFERTĘ: LINK

Artysta Tygodnia: Nickita Tsoy

Nadszedł wtorek, czas więc przedstawić kolejną odsłonę naszego autorskiego cyklu “Artysta Tygodnia”.  Z prawdziwą przyjemnością ogłaszamy, że najbliższe dni spędzimy z malarstwem Nickity Tsoya – artysty, który co prawda mieszka i tworzy na Ukrainie, lecz jego twórczość cieszy się szczególnym zainteresowaniem kolekcjonerów sztuki w Polsce. To dla nas prawdziwa radość, że mieliśmy okazję prezentować malarstwo artysty już dwukrotnie, podczas wystaw indywidualnych w Pragalerii: BODY / SOMA (2017 rok) oraz Humperdoo (2019 rok). Zachęcamy do zapoznania się z przygotowanym przez nas katalogiem PDF oraz do śledzenia social mediów Pragalerii.

POBIERZ KATALOG W WERSJI PDF

ZOBACZ OFERTĘ: LINK

Artysta tygodnia: Kacper Bożek

Kolejny wtorek i nowa sylwetka artysty, którą prezentujemy w naszym autorskim cyklu „Artysta Tygodnia”! Tym razem przed nami siedem dni z twórczością i barwną osobowością Kacpra Bożka – krakowskiego grafika, którego prace mieliśmy okazję nieraz prezentować we wnętrzach Pragalerii. Kunszt i wielość technik, zawartych w rysunku na płycie graficznej, ujawnia się w starannej odbitce po to, by cieszyć, niepokoić lub skłonić widza do snucia własnych narracji. Gorąco zachęcamy do zapoznania się z przygotowanym przez nas katalogiem PDF oraz śledzenia social mediów Pragalerii.

POBIERZ KATALOG W WERSJI PDF

ZOBACZ OFERTĘ: LINK

Artysta tygodnia: Małgorzata Kot

To już tradycja, że w każdy wtorek przedstawiamy sylwetkę nowego “Artysty Tygodnia”. Niezwykle cieszymy się, że najbliższe dni spędzimy w towarzystwie ceramicznych figur Małgorzaty Kot – niezwykle utalentowanej projektantki i rzeźbiarki, żyjącej i tworzącej w Krakowie. Niektóre z jej prac można było podziwiać podczas zorganizowanej przez nas we współpracy z Teatrem 6. piętro wystawy: “Ceramika. Dydo. Kot. Niewdana.”. My jednak pragniemy zaprezentować tym razem znacznie szersze spektrum działań artystycznych Małgorzaty Kot – dlatego szczególnie gorąco zachęcamy do zapoznania się z przygotowanym przez nas katalogiem PDF oraz do śledzenia social mediów Pragalerii.

POBIERZ KATALOG W WERSJI PDF

ZOBACZ OFERTĘ: LINK

Artysta Tygodnia: Agata Kosmala

Nadszedł czas na kolejną odsłonę naszego autorskiego cyklu: „Artysta Tygodnia”! Z prawdziwą przyjemnością ogłaszamy, że tym razem została nią Agata Kosmala. Mamy nadzieję, że wielu z Państwa pamięta wystawę malarki p.t.: „Zimny Księżyc”, która prezentowana była w Pragalerii w 2018 roku. W ciągu kolejnych dni codziennie prezentować będziemy wybrane prace artystki – subtelne, pełne koloru i spokoju kompozycje abstrakcyjne, które podbiły serca wielu kolekcjonerów polskiej sztuki współczesnej! Gorąco zachęcamy do zapoznania się z przygotowanym przez nas katalogiem PDF oraz śledzenia social mediów Pragalerii.

POBIERZ KATALOG W WERSJI PDF

ZOBACZ OFERTĘ: LINK

Artysta Tygodnia: Maria Danielak

W kolejnym odcinku naszego autorskiego cyklu: “Artysta Tygodnia” mamy przyjemność przedstawić twórczość Marii Danielak. To malarka – samouk, której obrazy wyróżniają się wybitnym warsztatem, hipnotyzującą atmosferą tajemnicy, pełne są symboli i odniesień do świata magii, rytuałów i natury. Zachęcamy do zapoznania się z przygotowanym przez nas katalogiem PDF oraz do śledzenia social mediów Pragalerii – w których prezentować będziemy wybrane płótna artystki!

POBIERZ KATALOG W WERSJI PDF

ZOBACZ OFERTĘ: LINK

Artysta Tygodnia: Jarosław Radel

Jesteśmy niezwykle dumni, że w ramach najnowszej odsłony naszego autorskiego cyklu: “Artysta Tygodnia” możemy przedstawić twórczość Jarosława Radla: malarza, doktora habilitowanego, adiunkta na Wydziale Architektury Wnętrz warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych. Zachęcamy do zapoznania się z przygotowanym przez nas katalogiem PDF, w którym znajdziecie Państwo tekst kuratorski i reprodukcje prac artysty oraz do śledzenia social mediów Pragalerii!

POBIERZ KATALOG W WERSJI PDF

ZOBACZ OFERTĘ: LINK

 

Artysta Tygodnia: Jakub Niewdana

Nadszedł wtorek, a to oznacza, że czas na nową odsłonę naszego autorskiego cyklu “Artysta Tygodnia”! Tym razem, najbliższe dni spędzimy z twórcą, którego nie trzeba chyba przedstawiać. Pełne koloru i humoru ceramiczne rzeźby Jakuba Niewdany zyskały sobie już wielu wiernych fanów – w Polsce i zagranicą! Zachęcamy do zapoznania się z przygotowanym przez nas katalogiem PDF oraz śledzenia social mediów Pragalerii. To z pewnością będzie bardzo barwny tydzień!

POBIERZ KATALOG W WERSJI PDF

ZOBACZ OFERTĘ: LINK

Artysta Tygodnia: Natalia Szynal

Nadszedł wtorek! To czas, aby przedstawić naszego nowego „Artystę Tygodnia”! Tym razem, najbliższe dni spędzimy z obrazami Natalii Szynal. W jej twórczości odnajdujemy niezwykle interesującą i nowoczesną reinterpretację tradycyjnego tematu pejzażu w malarstwie jak również niezwykle osobisty stosunek autorki do świata natury. Zachęcamy do lektury przygotowanego przez nas katalogu PDF w którym, oprócz reprodukcji prac, znaleźć można również tekst kuratorski, podsumowujący inspiracje i dorobek Natalii Szynal. Warto również śledzić social media Pragalerii, w których codziennie prezentować będziemy wybrane prace artystki.

POBIERZ KATALOG W WERSJI PDF

ZOBACZ OFERTĘ: LINK

Artysta Tygodnia: Paweł Krzywdziak

W kolejnym odcinku naszego autorskiego cyklu: “Artysta Tygodnia” mamy przyjemność przedstawić sylwetkę i twórczość Pawła Krzywdziaka – grafika, który w swojej pracy twórczej łączy zachwyt nad precyzją i wirtuozerią Dawnych Mistrzów z wykorzystaniem nowoczesnych technologii, by przy ich pomocy przekraczać granice medium, któremu się poświęcił. Serdecznie zachęcamy do zapoznania się z przygotowanym przez nas katalogiem PDF, ofertą galeryjną prac artysty oraz do śledzenia social mediów Pragalerii.

POBIERZ KATALOG W WERSJI PDF

ZOBACZ OFERTĘ: LINK

Artysta Tygodnia: Sylwia Caban

Nadszedł czas, aby zaprezentować sylwetkę nowego „Artysty Tygodnia”! Jest nam niezwykle miło, że najbliższy tydzień spędzimy z twórczością rzeźbiarki i malarki – Sylwii Caban. Tym razem przygotowaliśmy dla Państwa niespodziankę! W katalogu PDF, w którym znaleźć można, jak zawsze, tekst podsumowujący inspiracje i metody twórcze artystki, przedstawiamy również projekty malarskie, na podstawie których powstawały niektóre z figur Sylwii Caban. Zachęcamy do lektury albumu oraz zapoznania się z ofertą galeryjną rzeźbiarki, a także śledzenia social mediów Pragalerii!

POBIERZ KATALOG W WERSJI PDF

ZOBACZ OFERTĘ: LINK

Artysta Tygodnia: Kuba Janyst

Jest nam niezwykle miło ogłosić, że w tym tygodniu naszym nowym „Artystą Tygodnia” został Kuba Janyst – malarz, grafik i designer. W ciągu najbliższych dni prezentować będziemy najnowsze prace artysty (m.in. z cyklu „No Signal”), w których przedstawia on niezwykle piękną i celną syntezę współczesnego, tętniącego od nadmiaru informacji, świata. Zachęcamy do zapoznania się z przygotowanym przez nas katalogiem PDF, w którym znaleźć można tekst opisujący inspiracje i praktykę twórczą Kuby Janysta oraz zapraszamy do śledzenia mediów społecznościowych Pragalerii.

POBIERZ KATALOG W WERSJI PDF

ZOBACZ OFERTĘ: LINK

Artysta Tygodnia: Mariusz Libel

Nadszedł czas na najnowszą odsłonę naszego autorskiego cyklu “Artysta Tygodnia”! Jest nam niezwykle miło ogłosić, że najbliższe dni spędzimy z twórczością Mariusza Libla – designera, street-artowca, artysty społecznie zaangażowanego. Zapraszamy do zapoznania się z przygotowanym przez nas katalogiem PDF, w którym prezentujemy szerokie spektrum prac twórcy, wykonanych w bardzo różnych technikach (począwszy od projektów typograficznych, poprzez instalacji aż po murale), powstających na przestrzeni ostatnich lat. Znaleźć w nim można również dzieła wykonane we współpracy z innymi artystami: m.in. Urszulą Pieregończuk, enenkiem czy Krzysztofem Sidorkiem – z którym Libel tworzył znaną Grupę TWOŻYWO. Zachęcamy również do śledzenia social mediów Pragalerii!

POBIERZ KATALOG W WERSJI PDF

ZOBACZ OFERTĘ: Mariusz LibelKolaborcja z Urszulą PieregończukGrupa Twożywo

Artysta Tygodnia: Wioleta Rzążewska

W najnowszym odcinku naszego autorskiego cyklu „Artysta Tygodnia” prezentujemy dziś sylwetkę Wiolety Rzążewskiej. Obrazy malarki, pełne światła i koloru, już od lat zabierają nas w fascynującą podróż w czasie do świata, który minął bezpowrotnie. Artystka, zafascynowana zdjęciami z rodzinnego albumu, przedstawia w sposób bardzo osobisty rzeczywistość polskiej wsi lat ’50. Zachęcamy do lektury przygotowanego przez nas katalogu PDF, z którego można dowiedzieć się znacznie więcej o inspiracjach i procesie twórczym Wiolety Rzążewskiej.

KATALOG PDF: POBIERZ

OFERTA GALERYJNA: ZOBACZ

Artysta Tygodnia: Małgorzata Majerczyk

Czas na kolejną odsłonę naszego autorskiego cyklu: „Artysta Tygodnia”! Tym razem mamy prawdziwą przyjemność przedstawić sylwetkę i twórczość pochodzącej z Zakopanego malarki i graficzki –  Małgorzaty Majerczyk. W jej monumentalnych, półabstrakcyjnych kompozycjach odnajdujemy niezwykle głęboką, przepełnioną liryzmem opowieść o kondycji współczesnego człowieka. Zachęcamy do przyjrzenia się bliżej obrazom artystki i lektury przygotowanego przez nas katalogu PDF. Warto również śledzić social media Pragalerii, w których prezentować będziemy codziennie wybrane prace Małgorzaty Majerczyk.

KATALOG PDF: POBIERZ

OFERTA GALERYJNA: ZOBACZ

Artysta Tygodnia: Tomasz Daniec

W kolejnym odcinku naszego autorskiego cyklu „Artysta Tygodnia” mamy przyjemność przedstawić sylwetkę i twórczość Tomasza Dańca – grafika, malarza, dziekana Wydziału Grafiki Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. W najbliższych dniach zaprezentujemy Państwu obrazy artysty z dwóch głośnych cykli malarskich: „New World Order” i „Wanderlust”. Zachęcamy do lektury przygotowanego przez nas katalogu PDF, zapoznania się z ofertą galeryjną i śledzenia mediów społecznościowych Pragalerii.

KATALOG PDF: POBIERZ

OFERTA GALERYJNA: ZOBACZ

Artysta Tygodnia: Malwina Konopacka

To już tradycja, że w każdy wtorek prezentujemy nową odsłonę naszego autorskiego cyklu: “Artysta Tygodnia”. Tym razem mamy przyjemność przedstawić Państwu autorkę ikonicznej formy Wazonu OKO – Malwinę Konopacką! W ciągu najbliższych dni zaprezentujemy najbardziej rozpoznawalne dzieła artystki, wchodzące w skład jej wielkiej, ceramicznej “rodziny”.
Gorąco zachęcamy do śledzenia mediów społecznościowych Pragalerii oraz do lektury katalogu PDF, z którego dowiedzieć się można m.in. skąd artystka czerpie inspiracje i dlaczego tak szczególne znaczenie mają dla niej imiona, które nadaje tworzonym przez siebie formom!

KATALOG PDF: POBIERZ

OFERTA GALERYJNA: ZOBACZ

Podziękowania – Aukcja Charytatywna w Teatrze 6. piętro

Dziękujemy! Aukcja Charytatywna w Teatr 6. piętro już za nami – i możemy śmiało określić ją mianem prawdziwego sukcesu! Bardzo jesteśmy wdzięczni wszystkim Państwu – za wsparcie, za doping, za chęć pomocy i zacięte licytacje. Za to, że wczoraj byliście Państwo razem z nami! Najserdeczniejsze podziękowania za Państwa obecność przesyłamy nie tylko w imieniu organizatora aukcji – Pragalerii, ale również Fundacja Najsłodsi i Fundacji Promocji Sztuki Polskiej. Dochód ze sprzedaży dzieł już niebawem trafi na konta obu tych instytucji.

Michał Figurski zaprasza na Aukcję Charytatywną w Teatrze 6. piętro

Aukcja Charytatywna w Teatrze 6. piętro odbędzie się już w najbliższą środę, 06.05., o godz. 19:30.

Do zapoznania się z katalogiem i licytacji zaprasza Państwa Michał Figurski, założyciel “Fundacji Najsłodsi”.

Dochód, uzyskany podczas licytacji, przeznaczony zostanie na rzecz dwóch Fundacji: Fundacji Najsłodsi oraz Fundacji Promocji Sztuki Polskiej.

ZOBACZ KATALOG: LINK

LICYTACJA ONLINE: ONEBID

Zmiany funkcjonowania galerii – od 30.04. 2020 r.

W związku z panującym w Polsce stanem epidemii, w trosce o Państwa bezpieczeństwo i zdrowie, przedłużamy wyjątkowy sposób działania galerii do dnia 30.04. Jak zawsze, będziemy na bieżąco reagować na rozwój sytuacji i stosować się do wszystkich zaleceń, dlatego podany termin może ulec zmianie.

Rozumiejąc, jak ważną rolę w czasach kryzysu pełni sztuka, pragniemy nadal oferować Państwu jak najlepszą ofertą aukcyjną i możliwość zakupu dzieł artystów z oferty galeryjnej. Musimy jednak wprowadzić kilka istotnych modyfikacji w naszym systemie działania:

Artysta Tygodnia: Ewelina Kołakowska

Dziś wtorek, a więc nadszedł czas, aby przedstawić kolejną odsłonę naszego autorskiego cyklu: “Artysta Tygodnia”. Najbliższy tydzień spędzimy z twórczością malarki i graficzki – Eweliny Kołakowskiej, która, pomimo młodego wieku, może pochwalić się już bardzo długą listą wystaw i osiągnięć! W erotycznych kompozycjach Eweliny Kołakowskiej, tych malarskich jak również graficznych, odnajdziemy niesłychanie subtelną opowieść o ludzkiej cielesności, o potrzebie fizycznego kontaktu dwóch ciał, o szerokim spektrum różnych reakcji (zarówno fizycznych jak i emocjonalnych) na dotyk. Zapraszamy do lektury przygotowanego przez nas katalogu PDF oraz zapoznania się z ofertą galeryjną jej prac. Warto również śledzić social media Pragalerii, w których codziennie prezentowane będą wybrane prace artystki.

KATALOG PDF: POBIERZ

OFERTA GALERYJNA: ZOBACZ

Artysta Tygodnia: Magdalena Daniec

Dziś wtorek, a to oznacza, że nadszedł czas, aby przedstawić Państwu sylwetkę naszego nowego “Artysty Tygodnia”! Tym razem jest nim Magdalena Daniec, malarka, z którą mamy przyjemność współpracować niemal od samego początku istnienia Pragalerii! Zachęcamy do lektury przygotowanego przez nas katalogu PDF, w którym znaleźć można m.in. odpowiedzi na pytania: dlaczego technika kolażowa jest dla artystki tak istotna, czym są w jej twórczości “powidoki” oraz czy jej malarstwo rzeczywiście może być postrzegane jako sztuka abstrakcyjna?

KATALOG PDF: POBIERZ

OFERTA GALERYJNA: ZOBACZ

 

Artysta Tygodnia: Jan Szczepkowski

W kolejnym odcinku naszego autorskiego cyklu: „Artysta Tygodnia” mamy przyjemność przedstawić sylwetkę i twórczość pochodzącego z Sanoka malarza – Jana Szczepkowskiego. Najbliższy tydzień spędzimy z jego niezwykle zmysłowymi miniaturami malarskimi, przedstawiającymi kobiece i męskie akty, oraz wielkoformatowymi, złożonymi kompozycjami na płótnach, w których artysta, sięgając  do kultury wizualnej pierwszego półwiecza XX wieku, tworzy tajemnicze, surrealne uniwersum pełne nowych, ukrytych znaczeń. Zachęcamy do lektury katalogu PDF oraz do zapoznania się z ofertą galeryjną prac artysty. Warto również śledzić nasze social media, w których codziennie prezentować będziemy wybrane prace Jana Szczepkowskiego.

KATALOG PDF: POBIERZ

OFERTA GALERYJNA: ZOBACZ

Artysta Tygodnia: Bogdan Korczowski

Skoro dziś wtorek, to oznacza tylko jedno! Prezentację kolejnego twórcy w cyklu „Artysta Tygodnia”. Najbliższy czas będzie należał do Bogdana Korczowskiego oraz jego obrazów i grafik. W katalogu, w formacie PDF, możecie Państwo znaleźć prace pochodzące z pięciu cykli malarski, z których pierwszy „Listy”, został rozpoczęty jeszcze w latach 80. XX w. Zachęcamy do pobrania katalogu i zapoznania się z twórczością krakowianina, który od lat mieszka i pracuje w Paryżu oraz do lektury krótkiego tekstu na temat inspiracji autora.

KATALOG W PDF: POBIERZ

WIRTUALNY SPACER PO WYSTAWIE

Oferta Galeryjna: ZOBACZ

Artysta Tygodnia: Piotr Woroniec jr

Dziś wtorek, a to oznacza, że mamy przyjemność przedstawić kolejną odsłonę naszego nowego cyklu “Artysta Tygodnia”. Najbliższe dni spędzimy z malarską twórczością Piotra Worońca juniora! Serdecznie zapraszamy do lektury katalogu PDF, w którym znaleźć można, oprócz reprodukcji prac artysty, również tekst kuratorski podsumowujący jego dotychczasową działalność artystyczną. Zachęcamy również do śledzenia naszych mediów społecznościowych, w których codziennie prezentować będziemy jeden z obrazów Piotra Worońca juniora!

Katalog PDF: POBIERZ

Oferta Galeryjna: PIOTR WORONIEC JR

Artysta Tygodnia: Katarzyna Banaś

Zapraszamy do naszego najnowszego projektu! W odpowiedzi na zamknięcie instytucji kultury w Polsce, przygotowaliśmy dla Państwa nowy cykl: „Artysta Tygodnia”, podczas którego będziemy prezentować Państwu sylwetki i twórczość współczesnych polskich artystów współpracujących z Pragalerią. Dziś – przedstawiamy malarstwo Katarzyny Banaś. Choć w związku z panującą obecnie sytuacją nie możemy Państwa zaprosić do galerii na wystawę artystki, to jednak mamy nadzieję, że przygotowany przez nas katalog w formacie PDF, w którym prezentujemy obrazy malarki z towarzyszeniem tekstów kuratorskich i biogramów, pozwoli Państwu na bliższe zapoznanie się z jej twórczością, inspiracjami i technikami, których używa. Zachęcamy również do śledzenia naszych mediów społecznościowych, w których codziennie prezentować będziemy jeden z obrazów Katarzyny Banaś.

Katalog PDF: POBIERZ

Oferta Galeryjna: KATARZYNA BANAŚ

Upgrowth – Najlepsze Dyplomy WIT 2018/2019 – fotorelacja

To był wieczór jedyny w swoim rodzaju! Możemy śmiało powiedzieć, że choć spodziewaliśmy się wielu gości, to jednak liczba odwiedzających przekroczyła nasze najśmielsze oczekiwania!

Wystawę “Upgrowth – Najlepsze Dyplomy WIT 2018/2019 uważamy za oficjalnie otwartą!

Dziękujemy Państwu za odwiedzenie Pragalerii i przypominamy, że ekspozycję będzie można oglądać do 06.03.

Kuratorami wystawy są: prof. Rafał Strent oraz dr Małgorzata Sobocińska-Kiss

fot. Artur Świerczewski

Aukcja charytatywna na rzecz Australii – Dziękujemy!

Aukcję charytatywną “Na pomoc Australii!” możemy uznać za sukces! Bardzo dziękujemy wszystkim gościom, którzy tego dnia byli z nami.

Panu Markowi Krawczyńskiemu, za wstrząsające ale niezwykle ważne świadectwo dramatycznej sytuacji, w jakiej znajduje się obecnie Australia, profesorom i studentom WIT Szkoły Wyższej pod auspicjami PAN, którzy zaprosili nas do współpracy w tym niezwykle ważnym wydarzeniu. Przede wszystkim jednak, dziękujemy Państwu – szczęśliwym nabywcom dzieł, którzy zechcieli wesprzeć nasz wspólny cel!

Obiecujemy, że to nie koniec wydarzeń charytatywnych w tym roku! W wydarzeniach artystyczno – charytatywnych specjalizuje się bowiem działająca w Pragalerii FUNDACJA PROMOCJI SZTUKI POLSKIEJ, która działa od 2015 roku i jest organizacją pożytku publicznego. Jeżeli zechcecie Państwo wesprzeć nas w czynieniu dobra – zachęcamy do przekazania 1% podatku na rzecz Fundacji:

http://fpsp.org.pl/

KRS: 0000512787

Numer konta: PKO 34 1020 1013 0000 0302 0344 1961

Wernisaż wystawy Marii Danielak w Teatrze 6. piętro – 16.01. 2020 r. / Zmiana godzin pracy galerii

Serdecznie zapraszamy na drugą odsłonę wystawy Marii Danielak “Niepokój” do foyer Teatru 6. piętro. Wernisaż odbędzie się 16.01. (czwartek) o godz. 18:00. Ekspozycja prezentowana będzie w ramach projektu “Sztuka na 6.” i zakończy się 13.02. 2020 r. W dniu wernisażu zmianie ulegną godziny pracy galerii. W najbliższy czwartek Pragaleria otwarta będzie tylko do godziny 17:00. […]

Wernisaż wystawy Wojciecha Pietrasza „Niebylec” – fotorelacja z wernisażu

Cóż to był za wieczór! Możemy śmiało powiedzieć, że rok 2019 zamykamy pięknym wernisażem. Bardzo dziękujemy wszystkim, tak licznie przybyłym gościom, którzy odwiedzili Pragalerię aby porozmawiać na żywo z Wojciechem Pietraszem i przyjrzeć się z bliska jego dziełom. Dziś przedstawiamy fotorelację z uroczystego otwarcia ekspozycji i zachęcamy do zapoznania się z ofertą galeryjną prac artysty: LINK.

Wystawa potrwa do 31.12.2019 r.

1% podatku na rzecz Fundacji Promocji Sztuki Polskiej

Serdecznie zachęcamy Państwa do przekazania 1% podatku na rzecz Fundacji Promocji Sztuki Polskiej, która działa w Pragalerii.
Dzięki Państwa pomocy będziemy mogli nadal, jak do tej pory, wspierać artystów, współorganizować wernisaże i wystawy prac najciekawszych artystów młodego i średniego pokolenia.
FUNDACJA PROMOCJI SZTUKI POLSKIEJ
KRS: 0000512787
Numer konta: PKO 34 1020 1013 0000 0302 0344 1961
Więcej informacji o działalności fundacji znajdziecie Państwo tu: LINK
Dziękujemy!

Wernisaż wystawy Nickity Tsoya „Humperdoo” w Teatrze 6. piętro (zmiana godzin pracy Pragalerii)

Wystawa Nickity Tsoya “Humperdoo” w Pragalerii już zakończona. Ale nic straconego! Dla tych z Państwa, którym nie udało się do nas dotrzeć w minionym tygodniu, mamy dobre wieści! Już w najbliższy czwartek, 24.10. o godz. 18:00 zapraszamy na wernisaż drugiej odsłony ekspozycji – tym razem we wnętrzach foyer Teatr 6. piętro! Zapraszamy bardzo serdecznie – bo zobaczyć będzie można m.in. kilka niepokazywanych dotąd prac artysty!

Wystawa prezentowana jest w ramach projektu “Sztuka na 6.” i potrwa do 1. grudnia.

W wernisażowy czwartek siedziba Pragalerii otwarta będzie do godziny 17:00.

Wernisaż wystaw: Monika Ślósarczyk „Remix”, Artur Szołdra „Znaki czasu” – fotorelacja.

Przedstawiamy fotorelacją z wernisażu dwóch wystaw, które mamy przyjemność prezentować w Pragalerii: malarstwa Moniki Ślósarczyk i rzeźby Artura Szołdry. Serdecznie dziękujemy wszystkim gościom, którzy przybyli do nas w piątkowy wieczór. Tych z Państwa, którzy nie mieli możliwości pojawić się na otwarciu zachęcamy do odwiedzenia Pragalerii. Ekspozycja potrwa do 06.08., a zakończy ją uroczysty finisaż.

Zdjęcia z finisażu wystawy można obejrzeć pod linkiem: LINK

Zapraszamy!

Artyści Pragalerii na wystawie w Japonii

Z prawdziwą przyjemnością informujemy, że 17.07. w zaprzyjaźnionej Galerii EMP w Tokio, odbędzie się wernisaż wystawy “Japonia & Polska. Wystawa upamiętniająca 100. rocznicę nawiązania stosunków dyplomatycznych”, na której zaprezentowane zostaną prace artystów współpracujących z Pragalerią. Jesteśmy niezwykle dumni i serdecznie gratulujemy wszystkim twórcom, których prace zakwalifikowały się na ekspozycję! Być może ktoś z Państwa będzie miał okazję odwiedzić w wakacje stolicę Japonii…? Jeśli tak, to serdecznie zapraszamy do Galerii EMP (5 Chome-10 Ueno, Taito City, Tokyo)! Wystawa potrwa do 04.08.

Wernisaż wystawy „Cermika. Dydo. Kot. Niewdana.” – fotorelacja

Cóż to był za wieczór! Za nami pełne emocji, uroczyste otwarcie wystawy krakowskich rzeźbiarzy: “Ceramika. Dydo. Kot. Niewdana.” w Teatrze 6.piętro.

Dziękujemy Państwu bardzo serdecznie, w imieniu własnym i artystów, za tak liczne przybycie w upalny, piątkowy wieczór do Pałacu Kultury i Nauki.

Cieszymy się podwójnie, bo właśnie tym wydarzeniem rozpoczęliśmy artystyczną kooperację z Teatrem 6. piętro.

Dziś przedstawiamy fotorelację z piątkowego wernisażu, ale gorąco zachęcamy do obejrzenia wystawy na żywo! Ekspozycja potrwa do 08.07.

Współpraca z Teatrem 6. piętro

Mamy prawdziwą przyjemność poinformować, że Pragaleria nawiązała współpracę z Teatrem 6. piętro, w ramach projektu „Sztuka na 6.”. Niezwykle cieszy nas kooperacja z jedną z najciekawszych placówek kulturalnych w kraju, która od lat codziennie przyciąga na swoje spektakle rzesze widzów.

W drugiej połowie 2019 roku i przez cały rok 2020 w pięknych, sprzyjających kontemplacji sztuki wnętrzach warszawskiego teatru odbywać się będzie cały szereg wydarzeń i działań organizowanych przez Pragalerię. Już niebawem będziemy mieli okazję zaprosić Państwa m.in. na wernisaże wystaw indywidualnych i zbiorowych najbardziej obiecujących artystów młodego i uznanych artystów średniego pokolenia, współpracujących z galerią. Będzie nam niezwykle miło spotkać się również z Państwem na wystawach przedaukcyjnych specjalnych aukcji sztuki, przygotowanych przez Pragalerię, które odbywały się będą w niezwykłej, intymnej oprawie widowni teatralnej. Jedno jest pewno – szykujemy dla Państwa moc niespodzianek! Wierzymy, że kulturalna, przyjacielska współpraca Pragalerii i Teatru 6. piętro zaowocuje wyjątkowym połączeniem sztuk wizualnych i dramatycznych, które zostanie docenione zarówno przez kolekcjonerów malarstwa i rzeźby jak również miłośników dramatu i komedii.

Wernisaż wystawy Tomasza Dańca „Wanderlust” – fotorelacja

To był naprawdę wyjątkowy wieczór! Uroczyste otwarcie wystawy malarstwa Tomasza Dańca “Wanderlust” już za nami! Dziękujemy wszystkim gościom, którzy spędzili z nami sobotni wieczór i jako pierwsi mieli okazję podziwiać najnowsze obrazy artysty. Dziś przedstawiamy fotorelację z wernisażu, i przypominamy, że wystawa potrwa do 27.04.!

Zapraszamy serdecznie!

Wernisaż wystawy Tomasza Dańca „Wanderlust” – 13.04. godz. 18:00

Pragaleria ma przyjemność zaprosić Państwa na wernisaż wystawy indywidualnej malarstwa Tomasza Dańca pt. Wanderlust, który odbędzie się 13.04. (sobota) o godz. 18:00. Podczas ekspozycji, która potrwa do 27 kwietnia, w przestrzeni galerii swoją absolutną premierę będą miały najnowsze obrazy artysty z tytułowego cyklu, powstające przez ostatnie 2 lata.

Wernisaż wystawy Natalii Szynal „Pejzaż niepraktyczny” – fotorelacja

Uroczyste otwarcie wystawy malarstwa Natalii Szynal p.t.: „Pejzaż niepraktyczny” już za nami! Dziękujemy serdecznie za obecność i długie rozmowy o sztuce wszystkim gościom, którzy odwiedzili Pragalerię podczas piątkowego wernisażu.

Dziś przedstawiamy fotorelację z tego wydarzenia, a tym z Państwa, który nie mogli do nas dotrzeć w piątek przypominamy, że wystawa potrwa do 25. marca 2019 r.

Zapraszamy!

Kacper Bożek „Ulica Humberta”

Każdy budynek skrywa swoją tajemnicę. Przypadkowy przechodzień, który zabłąkałby się w okolicach Placu Sikorskiego, następnie skręcił w ulicę Napoleona Cybulskiego, niechybnie dostrzegłby majaczący w oddali stary, ceglany gmach. Wzrok przechodnia z pewnością przykułoby ogromne, półkoliście zwieńczone okno, okolone wieloma mniejszymi spoglądającymi na niego setką zakurzonych szyb. Idąc prosto, wiedziony hipnotycznym przyciąganiem monumentalnego okna, doszedłby do […]

Wernisaż wystawy Piotra Worońca jr „Alt realizm” – fotorelacja

3 listopada w Pragalerii odbył się wernisaż wystawy Piotra Worońca jr p.t. „Alt Realizm”. W przestrzeni galerii zaprezentowany został szeroki wybór najnowszych prac artysty, powstałych w 2018 roku. W swojej sztuce Piotr Woroniec opiera się przede wszystkim na bacznej obserwacji otaczającego go świata, po to by następnie opisywać go językiem abstrakcji, dążąc do stworzenia w […]

Wernisaż wystawy Wiolety Rzążewskiej „Sceny zatrzymane”

21 września w Pragalerii odbył się wernisaż wystawy utalentowanej artystki wschodzącego pokolenia malarzy – Wiolety Rzążewskiej. Tego dnia mieliśmy niepowtarzalną okazję wspólnie przenieść się w czasie do lat 50. XX wieku. We wnętrzu galerii zawisły “Sceny zatrzymane”, obrazujące życie polskiej wsi w czasach powojennych. Artystka w obrazach ukazała m.in sceny zaślubin, narodziny dziecka, zrękowiny, a […]

Wystawa Realizmu Magicznego

Pragaleria ma przyjemność zaprosić na wyjątkową wystawę Realizmu Magicznego. Prezentujemy prace prawdziwych mistrzów współczesnego surrealizmu, którzy cieszą się uznaniem polskich i światowych kolekcjonerów sztuki: Wojciecha Siudmaka, Tomasza Sętowskiego, Rafała Olbińskiego, Jacka Szynkarczuka, Jarosława Jaśnikowskiego, Katarzyny Kani, Artura Kolby, Dariusza Kalety, Marcina Kołpanowicza i Roberta Heczko. W płótnach i grafikach wszystkich wymienionych artystów odnajdujemy nie tylko […]

Wernisaż wystawy Witolda Śliwińskiego „Obiekty”

Wernisaż wystawy Witolda Śliwińskiego “Obiekty” w Centrum Kreatywności już za nami! Dziękujemy wszystkim gościom, którzy zgromadzili się wczoraj, by podziwiać dzieła artysty. Dziś przedstawiamy krótką fotorelację z wydarzenia, ale wszystkim z Państwa, którzy nie mogli wczoraj z nami być, przypominamy, że wystawa przy ul. Targowej 56 potrwa do 30.08.! Zapraszamy!  

Wernisaż wystawy Agaty Kosmali “Zimny Księżyc”

Wernisaż wystawy Agaty Kosmali “Zimny Księżyc” już za nami! Dziękujemy wszystkim gościom, którzy w natłoku warszawskich wernisaży wybrali Pragalerię.

Przedstawiamy fotorelacją z tego wydarzenia i zapraszamy do obejrzenia obrazów na żywo – wystawa potrwa do 16.04.!

Zapraszamy

Wernisaż wystawy Jana Jubaala Wasińskiego – Curiositas

Szanowni Państwo, wernisaż wystawy Jana Jubaala Wasińskiego “Curiositas” już za nami! Dziękujemy wszystkim gościom za tak liczne przybycie i za to, że wspólnie mogliśmy spędzić czas oglądając monumentalne dzieła artysty. To był niezwykły wieczór, pełen inspirujących rozmów o sztuce.

Przedstawiamy fotorelację wernisażu, a tych z Państwa, którzy nie mogli przyjść do nas w piątek, zapraszamy do Pragalerii. Wystawa potrwa do 17 lutego!

Wernisaż wystawy Nikodema Baisera – Stworzenie Cyborga

Przedstawiamy fotorelację z wernisażu wystawy Nikodema Baisera “Stworzenie Cyborga”. Wszystkim bardzo dziękujemy za przybycie! To był magiczny wieczór! 
Kto nie mógł być w piątek z nami, ma jeszcze szansę obejrzeć wystawę do 22 stycznia, a dla tych z Państwa, którzy nie mogą do nas dotrzeć osobiście, przygotowaliśmy wirtualny spacer LINK. Zapraszamy.

Wernisaż wystawy Jana Szczepkowskiego – Nieruchoma kurtyna

Przedstawiamy fotorelację z wernisażu wystawy Jana Szczepkowskiego “NIERUCHOMA KURTYNA. Wszystkim bardzo dziękujemy za przybycie! To był magiczny wieczór! 
Kto nie mógł być wczoraj z nami, ma jeszcze szansę obejrzeć wystawę do 14 października. Zapraszamy.

Wernisaż wystawy Michała Mroczki – Przeczucie Wojny

13 stycznia 2017 roku w Pragalerii odbył się wernisaż wystawy, prac wyjątkowo uzdolnionego artysty Michała Mroczki. Nasi liczni goście i mieli możliwość zapoznania się z dziełami wchodzącymi w skład cyklu “Przeczucie Wojny”. Była to świetna okazja do spędzenia piątkowego wieczoru w świetnym towarzystwie. Kto z Państwa nie mógł być z nami w trakcie wernisażu, ma  jeszcze […]

Pragaleria na 14. Warszawskich Targach Sztuki

Serdecznie zapraszamy na trwające już 14. Warszawskie Targi Sztuki. Oprócz twórczości stale współpracujących z nami artystów (Aga Pietrzykowska, Magdalena Daniec, Lech Maślankiewicz /Make it Simple/) przybliżamy prace znakomitej artystki rozpoczynającej współpracę z Pragalerią – Katarzyny Kombor. Poza tradycyjną ekspozycji malarską prezentujemy także sztukę cyfrową. Ekspozycję uświetnia nietypowa atrakcja – zapraszamy do zwiedzania wirtualnej wystawy przedaukcyjnej […]

Wernisaż wystawy malarstwa Ewy Zawadzkiej – fotorelacja

23 września 2016r. w Pragalerii miał miejsce wernisaż wystawy malarstwa Ewy Zawadzkiej. “Wystawa „Materia Ciszy” Ewy Zawadzkiej jest prezentacją malarstwa, które operuje kontrastem światła i cienia. Wprowadza widza w tajemniczy świat industrialnych pejzaży skłaniających do refleksji.” (Karolina Michalak) Dzięki wyjątkowej oprawie muzycznej Wojtka Makowskiego refleksyjny i tajemniczy nastrój był jeszcze bardziej rzeczywisty. Wieczór uznajemy za […]

Aukcja charytatywna DOBRE PIKSELE w Pragalerii. Kolekcjonerski sukces grafiki cyfrowej

W środę 18 maja 2016 roku w Pragalerii odbyła się aukcja charytatywna grafiki cyfrowej DOBRE PIKSELE, organizowana wspólnie z Polską Grafiką Cyfrową – wydarzenie pod wieloma względami o wyjątkowym charakterze. Aukcja wieńczyła wystawę, w której udział wzięło 59 artystów, wśród których znalazły się nazwiska światowej sławy grafików cyfrowych. To druga tego typu aukcja w Polsce – […]

Współpraca prawna z IP Legal Adwokaci

Miło nam poinformować, że Pragaleria rozpoczęła współpracę z kancelarią prawną Magdaleny Korol – IP Legal Adwokaci. IP Legal Adwokaci zapewnia nam wsparcie merytoryczne oraz komplekową obsługę prawną.      

Wernisaż wystawy DOBRE PIKSELE

Serdecznie zapraszamy na wernisaż wystawy sztuki cyfrowej DOBRE PIKSELE, który odbędzie się 27 kwietnia 2016 r. w godz. 18.00 – 21.00 w Pragalerii. Na wernisażu zagra Wojtek Makowski. Ci z Państwa, którzy nas odwiedzą, będą również mieli okazję zaszczycić nas swoim wpisem do Wirtualnej Księgi Gości.Wystawa odbywa się pod patronatem Burmistrza Dzielnicy Praga-Północ m.st. Warszawy […]

Fotorelacja z targów JustMad 2016

Kilkanaście dni temu zakończyły się targi sztuki JustMAD7 w Madrycie, na których w dniach 23-28 lutego 2016 r. prezentowała się Pragaleria. Pokazywaliśmy się w gronie 55 galerii z Europy, USA i Ameryki Południowej. Przepiękny, nowoczesny budynek w samym centrum starego Madrytu przyciągał tłumy gości zainteresowanych sztuką i jej kolekcjonowaniem. Był to w Madrycie szczególny czas, […]

Pragaleria na targach JUSTMAD7 MADRYT

W tym roku w dniach 23-28 lutego po raz pierwszy Pragaleria weźmie udział w corocznych hiszpańskich targach sztuki – JUSTMAD7. JUSTMAD to prezentacja najciekawszych młodych galerii z całej Europy i Ameryki Południowej. Galerię reprezentować będą dwie wybitne artystki młodego pokolenia – Anna Nosowicz oraz Agnieszka Pietrzykowska. Prace Agnieszki Pietrzykowskiej ostatnio można było oglądać w Pragalerii. […]

Wernisaż WYSTAWY UPGROWTH 2014/2015 najlepsze dyplomy WIT

W imieniu Wyższej Szkoły Informatyki Stosowanej i Zarządzania WIT mamy przyjemność zaprosić Państwa na wernisaż WYSTAWY UPGROWTH 2014/2015 najlepsze dyplomy WIT. Wernisaż odbędzie się już w najbliższą środę (24 lutego 2016 r.) w godz. 18.00 – 20.00 w siedzibie Pragalerii. Po wernisażu zapraszamy Państwa na afterparty do Składu Butelek (ul. 11 listopada 22), w ramach […]

"Cities" – Wernisaż Wystawy Darka Zabrockiego

15 grudnia 2015 roku w Pragalerii odbył się wernisaż wystawy, prac wyjątkowo uzdolnionego artysty cyfrowego oraz autora koncept-artów do takich produkcji jak„HALO Wars 2”, „Total War”, czy „Assassin’s Creed: Syndicate”, Darka Zabrockiego. Nasi liczni goście, jako pierwsi mieli możliwość zapoznania się z dziełami wchodzącymi w skład cyklu “cities”. Wystawa “cyfrowego impresjonizmu” Zabrockiego prezentuje dobrze znane […]