Katarzyna Tereszkiewicz

Katarzyna Tereszkiewicz

Urodzona w 1996 roku w Rzeszowie. Absolwentka Ogólnokształcącej Szkoły Sztuk Pięknych w Rzeszowie oraz kierunku grafika w Instytucie Sztuk Pięknych Uniwersytetu Rzeszowskiego. Aktualnie doktorantka na tej samej uczelni. Tworzy w dziedzinie grafiki warsztatowej, malarstwa, fotografii.

Laureatka kilku nagród m.in. nagroda specjalna International Senefelder Stiftung Award 2020, nagroda pleneru UNESCO Art Podkarpackie 2020. Uczestniczka wielu wystaw krajowych i zagranicznych, m. in. 10. Międzynarodowe Triennale Grafiki „Kolor w Grafice”, Toruń, 2021; Art and Life, Wela Art Gallery, Gasny, Francja, 2021; International Print Biennale Varna, Bułgaria, 2021; 17. Międzynarodowe Triennale Małe Formy Grafiki, Łódź, Polska, 2020; Międzynarodowe Biennale Miniatury Częstochowa 2020; Biennial of Miniature Art, Timișoara, 2020; Obraz, Grafika, Rysunek, Rzeźba Roku 2020 – BWA Rzeszów; Senefelder Award 2020 – Niemcy; Kontrasty, Galeria u Attavantich – Jarosław, 2020; XVII Międzynarodowy Konkurs Małej Formy Graficznej i Ekslibrisu Ostrów Wielkopolski 2019; HIT- og AVTRYKK-festivalen 2019 – Norwegia, The State of – USA, Wielka Brytania, Kanada, 2019; Portret podwójny – Węgry, 2019; LITHO-Kielce 2018, Art and Science – Warszawa, Rzeszów i Lublin, 2018/19. Bierze czynny udział w projektach, warsztatach i plenerach artystycznych, m. in. Międzynarodowe Sympozjum Kultur Lokalnych w Starym Sączu; Międzynarodowy Plener Malarski, Rovas Creative Camp, Słowacja; międzynarodowy projekt artystyczny „Portret podwójny”, Węgry.

Aurora, 2021

technika mieszana, akryl, płótno, 70 x 70 cm, sygn. na odwrocie

Cena: 2800

Elements 05, 2021

technika mieszana, akryl, płótno, 73 x 60 cm, sygn. na odwrocie

Sequence, 2021

technika mieszana, akryl, płótno, 90 x 90 cm, sygn. na odwrocie

Overreliant, 2021

technika mieszana, akryl, płótno, 90 x 60 cm, sygn. na odwrocie

Cena: 2600

Revival, 2021

technika mieszana, akryl, płótno, 50 x 70 cm, sygn. na odwrocie

Requisite, 2021

technika mieszana, akryl, płótno, 80 x 80 cm, sygn. na odwrocie

Cena: 2800

Extension, 2021

technika mieszana, akryl, płótno, 40 x 40 cm, sygn. na odwrocie

Prophecy, 2021

technika mieszana, akryl, płótno, 30 x 30 cm, sygn. na odwrocie

Analysis, 2019

technika mieszana, akryl, płótno, 60 x 50 cm, sygn. na odwrocie

Enigma, 2019

Aurora, 2021

Elements 05, 2021

Sequence, 2021

Overreliant, 2021

Revival, 2021

Requisite, 2021

Extension, 2021

Prophecy, 2021

Analysis, 2019

Enigma, 2019