Artysta tygodnia

Pragaleria

Stalowa 3, Warszawa


Artysta Tygodnia: Patryk Paliwoda

W ostatni wtorek roku 2021 przedstawiamy sylwetkę artysty, którego twórczość zamknie trwający niemal 2 lata nasz autorski cykl „Artysta Tygodnia”! Jest nam niezwykle miło, że najbliższe dni spędzimy z abstrakcyjnym malarstwem Patryka Paliwody. Zachęcamy do zapoznania się z przygotowanym przez nas katalogiem PDF, w którym, oprócz reprodukcji obrazów, znaleźć można podsumowanie praktyki i teorii artystycznej bohatera tego tygodnia. Warto również obejrzeć ofertę galeryjną dostępnych prac Patryka Paliwody!

KATALOG PDF

OFERTA GALERYJNA

Artysta Tygodnia: Paweł Tkaczyk

W przedświąteczny wtorek mamy przyjemność zaprezentować kolejną odsłonę naszego autorskiego cyklu “Artysta Tygodnia”! Jest nam bardzo miło, że najbliższe dni spędzimy z twórczością Pawła Tkaczyka i cyklem obrazów „Ludy”. Serdecznie zachęcamy do zapoznania się z przygotowanym przez nas katalogiem PDF oraz ofertą galeryjną prac artysty.

KATALOG W PDF

OFERTA GALERYJNA

Artystka Tygodnia: Karolina Dadura

Wraz z nadejściem wtorku mamy niekłamaną przyjemność przedstawić sylwetkę i twórczość naszej nowej „Artystki Tygodnia”! Niezwykle cieszymy się, że najbliższe dni spędzimy z malarstwem Karoliny Dadury – malarki, której mroczne, utrzymane w czerni, bieli i szarości kompozycje zdążyły podbić już serca sporego grona kolekcjonerów młodej, polskiej sztuki. Serdecznie zachęcamy do zapoznania się z przygotowanym przez nas katalogiem PDF oraz ofertą galeryjną prac artystki!

KATALOG PDF

OFERTA GALERYJNA

Artysta Tygodnia: Roland Kościółek

Skoro nadszedł wtorek – to może oznaczać tylko jedno! Czas przedstawić sylwetkę naszego nowego „Artysty Tygodnia”. Jest nam niezwykle miło, że najbliższe dni spędzimy z twórczością Rolanda Kościółka – rzeźbiarza, którego prace od samego debiutu aukcyjnego w Pragalerii od razu podbiły serca kolekcjonerów ceramiki. Gorąco zachęcamy do zapoznania się z przygotowanym przez nas katalogiem PDF oraz ofertą galeryjną prac artysty!

KATALOG PDF

OFERTA GALERYJNA

Artysta Tygodnia: Radosław Sowiak

Lubimy zaczynać tydzień od wtorku, a to dlatego, że w ten dzień prezentujemy nowego bohatera w cyklu „Artysta Tygodnia”. Tym razem polecamy Państwa uwadze prace Radosława Sowiaka, łódzkiego artysty i kolekcjonera, który zdefiniował własną formę wypowiedzi twórczej w serii prac „Zwierzęca geometria” by następnie czerpać garściami ze spuścizny konstruktywizmu, dla którego jego rodzime miasto jest jednym z ważniejszych ośrodków. Serdecznie zachęcamy do zapoznania się z przygotowanym przez nas katalogiem PDF oraz ofertą galeryjną prac artysty.

ZOBACZ KATALOG W PDF

OFERTA GALERII

Artysta Tygodnia: Dawid Masionek

Nadszedł wtorek! To ten niezwykły dzień, w który mamy przyjemność zaprezentować sylwetkę naszego nowego „Artysty Tygodnia”! Z prawdziwą przyjemnością ogłaszamy, że najbliższy czas spędzimy z twórczością Dawida Masionka – malarza i rysownika, którego wizerunki katedr zdążyły już podbić serca wielu kolekcjonerów sztuki współczesnej. Serdecznie zachęcamy do zapoznania się z przygotowanym przez nas katalogiem PDF oraz ofertą galeryjną prac artysty.

KATALOG PDF

OFERTA GALERYJNA

Artystka Tygodnia: Kinga Wnuk-Moskalska

Wtorek rozpoczynamy jak zawsze z nowym „Artystą Tygodnia”! Bardzo cieszymy się, że najbliższe dni spędzimy z malarstwem Kingi Wnuk-Moskalskiej! W obrazach artystki odnajdujemy impresyjnie ukazane piękno polskiego krajobrazu. Serdecznie zachęcamy do zapoznania się z przygotowanym przez nas katalogiem PDF oraz ofertą galeryjną prac artystki.

KATALOG ON-LINE

OFERTA GALERYJNA

Artystka Tygodnia: Olena Horhol

Wraz z nadejściem wtorku mamy przyjemność przedstawić sylwetkę naszej nowej „Artystki Tygodnia”. Tym razem, najbliższe dni spędzimy z twórczością Oleny Horhol. W obrazach tej pochodzącej z Ukrainy malarki odnaleźć można inspiracje tkaniną artystyczną – która była przedmiotem jej studiów. Serdecznie zachęcamy do zapoznania się z przygotowanym przez nas katalogiem PDF oraz ofertą galeryjną prac Oleny Horhol.

KATALOG PDF

OFERTA GALERYJNA

 

Artysta Tygodnia – Wojciech Piekarski

Miło jest rozpocząć tydzień od wtorku! Szczególnie, że to również dzień, w którym prezentujemy Państwu nowego artystę w cyklu Pragalerii „Artysty Tygodnia”. Tym razem mamy przyjemność przedstawić odrobinę klasycznego malarstwa w wykonaniu Wojciecha Piekarskiego, którego doskonałe płótna od lat cieszą się zainteresowaniem miłośników i kolekcjonerów sztuki!

Zobacz katalog w wersji PDF

Oferta Galerii

Artysta Tygodnia – Tobiasz Frączek

Znów nadszedł wtorek! Czas więc uchylić rąbka tajemnicy i przedstawić sylwetkę naszego najnowszego “Artysty Tygodnia”! W ciągu najbliższych dni prezentować będziemy obrazy Tobiasza Frączka. Serdecznie zachęcamy do zapoznania się z przygotowanym przez nas katalogiem PDF, w którym znaleźć można reprodukcje prac oraz teksty kuratorskie zbierające inspiracje tematyczne i formalne malarza.

KATALOG ON-LINE

OFERTA GALERYJNA

Artysta Tygodnia: Paweł Aleszkiewicz

Wtorek! To ten niezwykły dzień, w którym przedstawiamy sylwetkę nowego „Artysty Tygodnia”. Tym razem, najbliższe dni spędzimy z niezwykłym malarstwem Pawła Aleszkiewicza. Płótna tego pochodzącego z Białorusi malarza niezwykle szybko znalazły w Polsce duże (i stale rosnące!) grono wielbicieli. Szczególną uwagę zwraca bogactwo wyobraźni twórcy oraz jego skupienie na pieczołowitym i starannym budowaniu formy dzieła. Serdecznie zachęcamy do zapoznania się z przygotowanym przez nas katalogiem PDF oraz ofertą galeryjną prac artysty.

KATALOG ON-LINE

OFERTA GALERYJNA

Artystka Tygodnia: Katarzyna Tereszkiewicz

Wraz z nadejściem wtorku, mamy przyjemność przedstawić Państwu sylwetkę naszej najnowszej „Artystki Tygodnia”! Nadchodzące dni spędzimy z malarstwem Katarzyny Tereszkiewicz – żyjącej i tworzącej w Rzeszowie malarki, graficzki, twórczyni działającej również w medium fotografii. Serdecznie zachęcamy do zapoznania się z przygotowanym przez nas katalogiem PDF, w którym oprócz reprodukcji prac artystki znajdziecie Państwo również bogaty odautorski komentarz.

KATALOG PDF

OFERTA GALERYJNA

Artystka Tygodnia: Agnieszka Zawisza

Jeśli dziś wtorek to czas na powitanie nowego twórcy w roli „Artysty Tygodnia”. Tym razem mamy Przyjemność przedstawić Państwu dokonania niezwykłej artystki – Agnieszki Zawiszy. Jak zawsze przygotowaliśmy dla Państwa katalog PDF opisujący twórczość malarki, do którego link znaleźć można poniżej. Zachęcamy również do zapoznania się z ofertą galeryjną prac Agnieszki Zawiszy.

ZOBACZ KATALOG W PDF

OFERTA GALERII

Artystka Tygodnia: Magdalena Kwapisz-Grabowska

Wtorek! To niezmiennie dzień, w którym prezentujemy sylwetkę nowego „Artysty Tygodnia”. Wydaje nam się jednak, że malarki, z którą spędzimy najbliższy tydzień, nie musimy Państwu szczególnie przedstawiać. Wszak obrazy Magdaleny Kwapisz-Grabowskiej, dzięki niezwykłej, charakterystycznej formie oraz niezmiennie frapującej tematyce już od lat cieszą się wielkim zainteresowaniem kolekcjonerów malarstwa współczesnego! Serdecznie zachęcamy do zapoznania się z przygotowanym przez nas katalogiem PDF oraz ofertą galeryjną prac Magdaleny Kwapisz-Grabowskiej.

KATALOG PDF

OFERTA GALERYJNA

Artysta Tygodnia: Jonasz Koperkiewicz

Wraz z nadejściem wtorku przyszedł czas na to, aby przedstawić nowego bohatera naszego autorskiego cyklu „Artysta Tygodnia”. Tym razem, najbliższe dni spędzimy z twórczością Jonasza Koperkiewicza – grafika, malarza i rysownika, którego w ostatnim czasie znacie Państwo głównie z obrazów abstrakcyjnych. Zachęcamy jednak do zapoznania się z przygotowanym przez nas katalogiem PDF, w którym przedstawiamy figuratywne dzieła tego twórcy wraz z towarzyszeniem tekstów kuratorskich. Warto również zapoznać się z oferta galeryjną prac Jonasza Koperkiewicza.

KATALOG ON- LINE

OFERTA GALERYJNA

Artystka Tygodnia: Marta Leśniakowska

Kolejny wtorek przynosi nam nową bohaterkę autorskiego cyklu Pragalerii “Artysta Tygodnia” – Martę Leśniakowską: fotografkę, historyczkę i krytyczkę sztuki. Gorąco zachęcamy Państwa do lektury katalogu w wersji PDF, a przede wszystkim do zapoznania się z pracami artystki, które dzięki jej autorskiemu ujęciu, polegającemu często na podkreśleniu doskonałości kompozycji, intensywnej barwie, stosowaniu „naturalnych filtrów” jak np. powszechnie unikany odblask (blik) i przemyceniu wątków związanych z modernistyczną architekturą tworzą unikalny, fotograficzny suspens.

ZOBACZ KATALOG W PDF

OFERTA GALERYJNA

Artysta Tygodnia: Dawid Zdobylak

Nadszedł wtorek. To może oznaczać tylko jedno! Dziś przedstawiamy Państwu sylwetkę naszego nowego „Artysty Tygodnia”! Z prawdziwą przyjemnością ogłaszamy, że najbliższe dni spędzimy z malarstwem Dawida Zdobylaka! Jak zawsze przygotowaliśmy dla Państwa katalog PDF opisujący twórczość artysty, do którego link znaleźć można poniżej. Zachęcamy również do zapoznania się z ofertą galeryjną prac Dawida Zdobylaka.

KATALOG ON-LINE

OFERTA GALERYJNA

Artysta Tygodnia: Krzysztof Krzywiński

Czas spojrzeć w przyszłość! Z prawdziwą przyjemnością ogłaszamy, że wraz z nastaniem wtorku wracamy z nową odsłoną naszego autorskiego cyklu „Artysta Tygodnia”. Niezwykle cieszymy się, że najbliższe dni spędzimy z malarstwem Krzysztofa Krzywińskiego. Twórczość tego artysty znacie Państwo z pewnością nie tylko z aukcji młodych Pragalerii ale również z licznych wystaw indywidualnych i zbiorowych, na których prezentowane były jego obrazy z monumentalnego cyklu: „Ściana”. Serdecznie zachęcamy do zapoznania się z przygotowanym przez nas katalogiem PDF oraz ofertą galeryjną prac Krzysztofa Krzywińskiego.

KATALOG PDF

OFERTA GALERYJNA

Artyści Tygodnia Pragalerii: 24.08. – 30.08. 2021

Czas na chwilę zerknąć w przeszłość! Bardzo cieszymy się, że nasz autorski cykl “Artysta Tygodnia” cieszy się tak dużym Państwa zainteresowaniem. Już od września powrócimy z nowymi odsłonami tego pandemicznego projektu wystaw on-line. W między czasie jednak, pragniemy przypomnieć sylwetki twórców, których mieliśmy już okazję Państwu prezentować. Jest co wspominać – bo do tej pory, w ramach tego cyklu, mieliśmy prawdziwą przyjemność promować twórczość aż 68 artystów, wśród których znaleźć można niezwykle utalentowanych przedstawicieli malarstwa, grafiki czy współczesnej ceramiki. Serdecznie zapraszamy Państwa również do odwiedzenia siedziby Pragalerii – w której prezentujemy na żywo prace niektórych z naszych “Artystów Tygodnia”! W najbliższym tygodniu przypomnimy Państwu sylwetki następujących twórców:

EWA JAROS  PAWEŁ ZAKRZEWSKI  EWA NAJDENOW  HANNA ROZPARA  MARLENA RAKOCZY

IWONA STACHURA  MARTA TYMIŃSKA  JOLANTA JOHNSSON  ANNA STĘPIEŃ  GRZEGORZ L. PIOTROWSKI

LUIZA LOS-PŁAWSZEWSKA  ROBERT PIASECKI  ZANNA BRZYZEK

Artyści Tygodnia Pragalerii: 17.08. – 23.08. 2021

Czas na chwilę zerknąć w przeszłość! Bardzo cieszymy się, że nasz autorski cykl “Artysta Tygodnia” cieszy się tak dużym Państwa zainteresowaniem. Już od września powrócimy z nowymi odsłonami tego pandemicznego projektu wystaw on-line. W między czasie jednak, pragniemy przypomnieć sylwetki twórców, których mieliśmy już okazję Państwu prezentować. Jest co wspominać – bo do tej pory, w ramach tego cyklu, mieliśmy prawdziwą przyjemność promować twórczość aż 68 artystów, wśród których znaleźć można niezwykle utalentowanych przedstawicieli malarstwa, grafiki czy współczesnej ceramiki. Serdecznie zapraszamy Państwa również do odwiedzenia siedziby Pragalerii – w której prezentujemy na żywo prace niektórych z naszych “Artystów Tygodnia”! W najbliższym tygodniu przypomnimy Państwu sylwetki następujących twórców:

STANISŁAW TOMALAK   MAGDALENA KARŁOWICZ   SZYMON KURPIEWSKI   KAMIL JAKUZA JACZYŃSKI

PIOTR BUBAK   ANDRZEJ KIKOWSKI   PAWEŁ PORADA   ANNA OLESZKIEWICZ   VIOLA TYCZ 

OSKAR GORZKIEWICZ   ŁUKASZ GIL

Artyści Tygodnia Pragalerii: 10.08. – 17.08. 2021

Czas na chwilę zerknąć w przeszłość! Bardzo cieszymy się, że nasz autorski cykl “Artysta Tygodnia” cieszy się tak dużym Państwa zainteresowaniem. Już od września powrócimy z nowymi odsłonami tego pandemicznego projektu wystaw on-line. W między czasie jednak, pragniemy przypomnieć sylwetki twórców, których mieliśmy już okazję Państwu prezentować. Jest co wspominać – bo do tej pory, w ramach tego cyklu, mieliśmy prawdziwą przyjemność promować twórczość aż 68 artystów, wśród których znaleźć można niezwykle utalentowanych przedstawicieli malarstwa, grafiki czy współczesnej ceramiki. Serdecznie zapraszamy Państwa również do odwiedzenia siedziby Pragalerii – w której prezentujemy na żywo prace niektórych z naszych “Artystów Tygodnia”! W najbliższym tygodniu przypomnimy Państwu sylwetki następujących twórców:

SYLWESTER STABRYŁA    MICHAŁ LISOWSKI   MARIUSZ DYDO   MARIUSZ KOZIK

MAGDALENA UCHMAN    HENRYK PŁÓCIENNIK     ANDRZEJ FRONCZAK

ROBERT JAWORSKI    IZABELA KOZŁOWSKA   PAWEŁ DĄBROWSKI    JAKUB JASZEWSKI

Artyści Tygodnia Pragalerii: 03.08. – 10.08. 2021

Czas na chwilę zerknąć w przeszłość! Bardzo cieszymy się, że nasz autorski cykl “Artysta Tygodnia” cieszy się tak dużym Państwa zainteresowaniem. Już od września powrócimy z nowymi odsłonami tego pandemicznego projektu wystaw on-line. W między czasie jednak, pragniemy przypomnieć sylwetki twórców, których mieliśmy już okazję Państwu prezentować. Jest co wspominać – bo do tej pory, w ramach tego cyklu, mieliśmy prawdziwą przyjemność promować twórczość aż 68 artystów, wśród których znaleźć można niezwykle utalentowanych przedstawicieli malarstwa, grafiki czy współczesnej ceramiki. Serdecznie zapraszamy Państwa również do odwiedzenia siedziby Pragalerii – w której prezentujemy na żywo prace niektórych z naszych “Artystów Tygodnia”! W najbliższym tygodniu przypomnimy Państwu sylwetki następujących twórców:

PIOTR NOGAJ     MILIONERBOY    DARIUSZ MLĄCKI      PIOTR SZCZUR     TOMEK MISTAK

ANNA SZPRYNGER        IGOR CHOŁDA – AQUALOOPA         FILIP GRUSZCZYŃSKI

DANIEL BIAŁOWĄS     AGNIESZKA LECH-BIŃCZYCKA      STANISŁAW  RYSZARD KORTYKA

Artyści Tygodnia Pragalerii: 27.07. – 02.08. 2021

Czas na chwilę zerknąć w przeszłość! Bardzo cieszymy się, że nasz autorski cykl “Artysta Tygodnia” cieszy się tak dużym Państwa zainteresowaniem. Już od września powrócimy z nowymi odsłonami tego pandemicznego projektu wystaw on-line. W między czasie jednak, pragniemy przypomnieć sylwetki twórców, których mieliśmy już okazję Państwu prezentować. Jest co wspominać – bo do tej pory, w ramach tego cyklu, mieliśmy prawdziwą przyjemność promować twórczość aż 68 artystów, wśród których znaleźć można niezwykle utalentowanych przedstawicieli malarstwa, grafiki czy współczesnej ceramiki. Serdecznie zapraszamy Państwa również do odwiedzenia siedziby Pragalerii – w której prezentujemy na żywo prace niektórych z naszych “Artystów Tygodnia”! W najbliższym tygodniu przypomnimy Państwu sylwetki następujących twórców:

KUBA JANYST  SYLWIA CABAN  PAWEŁ KRZYWDZIAK  NATALIA SZYNAL  JAKUB NIEWDANA

JAROSŁAW RADEL  MARIA DANIELAK  AGATA KOSMALA  MAŁGORZATA KOT  KACPER BOŻEK  NICKITA TSOY

Artyści Tygodnia Pragalerii: 20.07. – 26.07. 2021

Czas na chwilę zerknąć w przeszłość! Bardzo cieszymy się, że nasz autorski cykl „Artysta Tygodnia” cieszy się tak dużym Państwa zainteresowaniem. Już od września powrócimy z nowymi odsłonami tego pandemicznego projektu wystaw on-line. W między czasie jednak, pragniemy przypomnieć sylwetki twórców, których mieliśmy już okazję Państwu prezentować. Jest co wspominać – bo do tej pory, w ramach tego cyklu, mieliśmy prawdziwą przyjemność promować twórczość aż 68 artystów, wśród których znaleźć można niezwykle utalentowanych przedstawicieli malarstwa, grafiki czy współczesnej ceramiki. Serdecznie zapraszamy Państwa również do odwiedzenia siedziby Pragalerii – w której prezentujemy na żywo prace niektórych z naszych „Artystów Tygodnia”! W najbliższym tygodniu przypomnimy Państwu sylwetki następujących twórców:

KASIA BANAŚ  PIOTR WORONIEC JR  BOGDAN KORCZOWSKI  JAN SZCZEPKOWSKI  MAGDALENA DANIEC

EWELINA KOŁAKOWSKA  MALWINA KONOPACKA  TOMASZ DANIEC  MAŁGORZATA MAJERCZYK

WIOLETA RZĄŻEWSKA  MARIUSZ LIBEL

Artystka Tygodnia: Zanna Brzyzek

Wraz z nastaniem wtorku przedstawiamy najnowszą odsłonę naszego autorskiego cyklu „Artysta Tygodnia”. Jest nam niezwykle miło, że najbliższe dni spędzimy z obrazami Zanny Brzyzek. Malarstwo artystki wyróżnia niezwykła elegancji w układzie form, subtelność i wyrafinowanie w rozplanowaniu kompozycji i przede wszystkim – przemyślany, aluzyjny program treściowy. Główną bohaterką jej płócien jest kobieta. Aby dowiedzieć się więcej o teorii i praktyce twórczej Zanny Brzyzek warto zapoznać się z przygotowanym przez nas katalogiem PDF. Zachęcamy również do obejrzenia oferty galeryjnej prac malarki.

KATALOG ON-LINE

OFERTA GALERYJNA

Artysta Tygodnia: Robert Piasecki

Znów nadszedł wtorek! Czas więc uchylić rąbka tajemnicy i przedstawić sylwetkę naszego najnowszego „Artysty Tygodnia”! W ciągu najbliższych dni prezentować będziemy obrazy Roberta Piaseckiego. Serdecznie zachęcamy do zapoznania się z przygotowanym przez nas katalogiem PDF, w którym znaleźć można reprodukcje prac oraz teksty kuratorskie zbierające inspiracje tematyczne i formalne malarza.

KATALOG ON-LINE

OFERTA GALERYJNA

Artystka Tygodnia: Luiza Los-Pławszewska

To już tradycja, że w każdy wtorek przedstawiamy nową odsłonę naszego autorskiego cyklu „Artysta Tygodnia”. Z prawdziwą przyjemnością ogłaszamy, że najbliższe dni spędzimy z malarstwem Luizy Los-Pławszewskiej! Oniryczne, surrealne krajobrazy artystki odznaczają się wyjątkową atmosferą i pobudzają widzów do namysłu i kontemplacji. Serdecznie zachęcamy do zapoznania się z przygotowanym przez nas katalogiem PDF oraz do ofertą galeryjną prac malarki.

KATALOG PDF

OFERTA GALERYJNA

Artysta Tygodnia: Grzegorz L. Piotrowski

Wtorki niezmiennie nas zaskakują! Mamy nadzieję, że również i Państwo czekacie na ten dzień, w którym prezentujemy sylwetkę nowego „Artysty Tygodnia” Pragalerii. Tym razem oddajemy głos i nasze social media jednemu z ciekawszych malarzy średniego pokolenia, Grzegorzowi L. Piotrowskiemu. Zachęcamy do lektury katalogu w wersji PDF oraz do zapoznania się z twórczością artysty, którego malarstwo jest doskonałym przykładem czerpania inspiracji z natury – często studium pejzażowym najbliższej okolicy – w którym, dzięki ekspresyjnemu sposobowi malowania, na pierwszy rzut oka można dostrzec również abstrakcyjną kompozycję.

ZOBACZ KATALOG W PDF

OFERTA GALERII

Artysta Tygodnia: Jolanta Johnsson

Nadszedł wtorek! To dzień, w którym przedstawiamy Państwu sylwetkę nowego „Artysty Tygodnia”! Z prawdziwą przyjemnością ogłaszamy, że najbliższe dni spędzimy z twórczością Jolanty Johnsson – malarki i graficzki. Serdecznie zachęcamy do zapoznania się z przygotowanym przez nas katalogiem PDF, w którym znaleźć można tekst odautorski oraz wypowiedzi kuratorskie podsumowujące teorię i praktykę twórczą naszej bohaterki tygodnia oraz przykłady jej prac. Warto również zapoznać się z oferta galeryjną Pragalerii.

KATALOG ON-LINE

STRONA INTERNETOWA ARTYSTKI

OFERTA GALERYJNA

Artysta Tygodnia: Marta Tymińska

Coś się kończy, coś się zaczyna! Z przyjemnością ogłaszamy, że naszą nową „Artystką Tygodnia” została tym razem Marta Tymińska! Najbliższe dni spędzimy więc w towarzystwie doskonałych obrazów abstrakcyjnych, o których genezie powstania możecie Państwo przeczytać więcej w przygotowanym przez nas katalogu PDF. Serdecznie zachęcamy również do zapoznania się z ofertą galeryjną prac malarki oraz do śledzenia social mediów Pragalerii!

KATALOG ON-LINE

OFERTA GALERYJNA

Artysta Tygodnia: Iwona Stachura

Kolejny wtorek przynosi nam nową bohaterkę autorskiego cyklu Pragalerii „Artysta Tygodnia” – Iwonę Stachurę: malarkę, fotografkę i nauczycielkę, której niecodzienne spojrzenie na zabudowę działkową, typ budownictwa skromnego i niemal niezauważalnego, skłania do spojrzenia na to co zwykłe – świeżym okiem. Gorąco zachęcamy Państwa do lektury katalogu w wersji PDF, a przede wszystkim do zapoznania się z obrazami artystki, które poruszają swoją aktualnością, nawet jeśli zostały namalowane kilka lat temu.

KATALOG ON-LINE

OFERTA GALERYJNA

Artysta Tygodnia: Marlena Rakoczy

To już tradycja, że w każdy wtorek przedstawiamy Państwu sylwetkę nowego „Artysty Tygodnia”! Jest nam niezwykle miło ogłosić, że najbliższe dni spędzimy z wyjątkowo radosną, pełną koloru, bardzo charakterystyczną twórczością malarską Marleny Rakoczy! Artystka w swoich pracach łączy inspiracje światem natury i pędem, energią współczesnego miasta. Zachęcamy do zapoznania się z przygotowanym przez nas katalogiem PDF, w którym znaleźć można (oprócz reprodukcji prac) więcej informacji na temat teorii i praktyki artystycznej malarki oraz do śledzenia social mediów Pragalerii!

KATALOG ON-LINE

OFERTA GALERYJNA

Artysta Tygodnia: Hanna Rozpara

Nadszedł wtorek. Po raz kolejny mamy więc ogromną przyjemność przedstawić Państwu sylwetkę nowej „Artystki Tygodnia”! Tym razem, będzie to Hanna Rozpara – malarka, graficzka, twórczyni instalacji i kompozycji muzycznych, która kilka tygodni temu uzyskała tytuł doktora na Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach. Serdecznie zachęcamy do zapoznania się z przygotowanym przez nas katalogiem PDF, w którym, oprócz reprodukcji prac, można znaleźć fragmenty pracy doktorskiej Hanny Rozpary i wypowiedź jej recenzenta, dr hab. Rafała Pytla. Zapraszamy również do śledzenia social mediów Pragalerii!

KATALOG ON-LINE

OFERTA GALERYJNA

Artysta Tygodnia: Ewa Najdenow

Mamy przyjemność przedstawić kolejną odsłoną naszego autorskiego cyklu „Artysta Tygodnia”. Tym razem zapraszamy do zapoznania się z twórczością malarską Ewy Najdenow. Jak zawsze gorąco zachęcamy do lektury przygotowanego przez nas katalogu PDF, w którym znaleźć można, oprócz reprodukcji obrazów, również wypowiedzi naszej bohaterki tygodnia oraz tekst kuratorski, podsumowujący teorię i praktykę twórczą Ewy Najdenow. Warto również zapoznać się z ofertą galeryjną prac artystki.

KATALOG ON-LINE

OFERTA GALERYJNA

Artysta Tygodnia: Paweł Zakrzewski

Czym różni się wtorek od poniedziałku poza tym, że coraz mniej dni dzieli nas od weekendu? Tym, że z ogromną przyjemnością prezentujemy nową sylwetkę „Artysty Tygodnia” Pragalerii! Najbliższe siedem dni będzie należało do Pawła Zakrzewskiego, grafika, malarza i twórcy video art’u. Jeśli jesteście Państwo ciekawi jak ekspresyjne malarstwo współgra z analizą kondycji społecznej i pewną dozą humoru zachęcamy do pobrania katalogu w wersji PDF, oraz zapoznania się z nieokiełznaną sztuką Pawła Zakrzewskiego.

KATALOG W WERSJI PDF

OFERTA GALERII

Artysta Tygodnia: Ewa Jaros

Nadszedł wtorek! Tym samym rozpoczynamy pełen koloru tydzień! A to za sprawą naszej najnowszej „Artystki Tygodnia” – Ewy Jaros, która poprzez swój malarski cykl „Happiness”, pełen soczystych, nasyconych barw, pragnie przekazać odbiorcom moc pozytywnej energii. Serdecznie zachęcamy do sprawdzenie oferty galeryjnej prac artystki oraz do zapoznania się z przygotowanym przez nas katalogiem PDF!

KATALOG ON-LINE

OFERTA GALERYJNA

Artysta Tygodnia: Łukasz Gil

Nadszedł wtorek! Jest nam niezwykle miło przedstawić najnowszą odsłonę naszego autorskiego cyklu „Artysta Tygodnia”. Nadchodzące dni spędzimy z twórczością Łukasza Gila – malarza, grafika, rysownika oraz autora wielkoformatowych kompozycji ściennych. Poszukiwania artystyczne tego mieszkającego w Rzeszowie twórcy koncentrują się wokół sztuki metafizycznej i duchowej. Serdecznie zachęcamy do zapoznania się z przygotowanym przez nas katalogiem PDF oraz ofertą galeryjną prac
Łukasza Gila.

KATALOG ON-LINE

OFERTA GALERYJNA

Artysta Tygodnia: Oskar Gorzkiewicz

W poświąteczny wtorek mamy przyjemność zaprezentować kolejną odsłonę naszego autorskiego cyklu „Artysta Tygodnia”! Jest nam bardzo miło, że najbliższe dni spędzimy z twórczością Oskara Gorzkiewicza – niezwykle uzdolnionego twórcy, którego fantastyczne „Wizje Miast” podbiły serca wielu kolekcjonerów współczesnej grafiki warsztatowej. Serdecznie zachęcamy do zapoznania się z przygotowanym przez nas katalogiem PDF oraz ofertą galeryjną prac artysty.

KATALOG ON-LINE

OFERTA GALERYJNA

Artysta Tygodnia: Viola Tycz

Kolejny wtorek przynosi nam nową bohaterkę autorskiego cyklu Pragalerii „Artysta Tygodnia” a jest nią Viola Tycz – graficzka, malarka, twórczyni wideo i instalacji. Gorąco zachęcamy Państwa do lektury katalogu w wersji PDF, a przede wszystkim do zapoznania się z obrazami artystki, które poruszają swoją aktualnością nawet jeśli zostały namalowane kilka lat wcześniej.

ZOBACZ KATALOG W PDF

ZOBACZ OFERTĘ GALERII

Artysta tygodnia: Anna Oleszkiewicz

Wtorek zaczyna się wiosennie! A to za sprawą nie tylko słonecznej aury za oknem, lecz również pełnego koloru, optymistycznego malarstwa naszej nowej „Artystki Tygodnia”! Bardzo cieszymy się, że najbliższe dni spędzimy z twórczością Anny Oleszkiewicz. W swoich obrazach artystka przedstawia niezwykle intymne, pełne ciepła ilustracje scen z życia codziennego. Zachęcamy do zapoznania się z przygotowanym przez nas katalogiem PDF, w którym znaleźć można więcej informacji na temat teorii i praktyki twórczej malarki oraz do śledzenia social mediów Pragalerii.

KATALOG PDF

OFERTA GALERYJNA

Artysta Tygodnia: Paweł Porada

Wtorek! Nadszedł ten dzień, w którym mamy przyjemność przedstawić sylwetkę naszego nowego „Artysty Tygodnia”! Najbliższe dni spędzimy z twórczością Pawła Porady. To malarz, który w swoich kompozycjach, wykonanych przy użyciu subtelnej palety barwnej, niezwykle umiejętnie łączy przeszłość z nowoczesnością. Artysta świadomie nawiązuje do eleganckiej estetyki art déco, często sięga do mody i kultury wizualnej okresu fin de siècle oraz czasów międzywojennych. Serdecznie zachęcamy do zapoznanie się z przygotowanym przez nas katalogiem PDF oraz do śledzenia social mediów Pragalerii.

KATALOG PDF

OFERTA GALERYJNA

Artysta Tygodnia: Andrzej Kikowski

To już tradycja, że w każdy wtorek przedstawiamy nową odsłonę naszego autorskiego cyklu „Artysta Tygodnia”. Tym razem, mamy prawdziwą przyjemność ogłosić, że nadchodzące dni będą należały do Andrzeja Kikowskiego! To twórca, który większość swojego życia zawodowego poświęcił architekturze. Znajduje to swoje odbicie również w jego twórczości malarskiej. Andrzej Kikowski kreuje minimalistyczne, często wielkoformatowe, wyciszone kompozycje ukazujące fragmenty nowoczesnych, a może nawet futurystycznych budowli. Jego prace malarskie spotkały się z dużym zainteresowaniem kolekcjonerów współczesnego polskiego malarstwa. Dlatego szczególnie gorąco zachęcamy Państwa do lektury przygotowanego przez nas katalogu PDF oraz śledzenia social mediów Pragalerii!

KATALOG PDF

OFERTA GALERYJNA

Artysta Tygodnia: Piotr Bubak

Wtorek przynosi zmiany! W ciągu najbliższych siedmiu dni bohaterem autorskiego cyklu Pragalerii „Artysta Tygodnia” będzie Piotr Bubak! To twórca wszechstronny, o wyjątkowej wrażliwości artystycznej – bez względu na to, jaką wybiera technikę. Zapewne znajome są Państwu jego rzeźby w brązie, które od dłuższego czasu cieszą się zainteresowaniem kolekcjonerów. Poza figurami aktów, torsów czy strachów, w katalogu „Artysta Tygodnia” znaleźć można również realistyczne pejzaże ukazujące piękno polskiego krajobrazu. Zachęcamy do lektury katalogu w wersji PDF oraz śledzenia social mediów Pragalerii.

Zobacz katalog w PDF

Oferta Galerii

Artysta Tygodnia: Kamil Jakuza Jaczyński

Dla nas tydzień zaczyna się we wtorek! A to dlatego, że właśnie w ten dzień mamy przyjemność zaprezentować sylwetkę nowego „Artysty Tygodnia”! Jest nam niezwykle miło, że najbliższe dni spędzimy z twórczością Kamila Jakuzy Jaczyńskiego, którego charakterystyczny, ekspresyjny styl szybko podbił serca kolekcjonerów współczesnego malarstwa. Serdecznie zachęcamy do zapoznania się z przygotowanym przez nas katalogiem PDF, w którym, oprócz reprodukcji prac artysty znaleźć można również tekst kuratorski opisujący inspiracje oraz praktykę twórczą Kamila Jakuzy Jaczyńskiego. Warto także śledzić social media Pragalerii, w których prezentowane będą wybrane prace malarza.

KATALOG PDF

OFERTA GALERYJNA

Artysta Tygodnia: Szymon Kurpiewski

Przedstawiamy najnowszą odsłonę naszego autorskiego cyklu „Artysta Tygodnia”! Cieszymy się, że w czasie nadchodzących dni będziemy mieli przyjemność prezentować obrazy Szymona Kurpiewskiego.

W jego malarstwie (a przynajmniej – w tej jego części, która rozpoczęła się wraz z porzuceniem, kilka lat temu, farb akrylowych na rzecz szlachetnego medium olejnego) klasyczna, doskonała forma dzieła, wywiedziona często z malarstwa dawnego, staje się nośnikiem treści na wskroś współczesnych. Serdecznie zachęcamy do zapoznania się z przygotowanym przez nas katalogiem PDF oraz do śledzenia social mediów Pragalerii!

KATALOG PDF

OFERTA GALERYJNA

Artystka Tygodnia: Magdalena Karłowicz

Wraz z nadejściem wtorku przedstawiamy Państwu sylwetkę naszego nowego „Artysty Tygodnia”! Jest nam niezwykle miło ogłosić, że najbliższe dni spędzimy z twórczością Magdaleny Karłowicz! Artystka, mistrzowsko posługująca się techniką odlewu z brązu, tworzy figury o bardzo charakterystycznych, unikatowych kształtach. Jej prace, nie bez powodu, już dawno podbiły serca kolekcjonerów współczesnej polskiej rzeźby. Zachęcamy do zapoznania się z przygotowanym przez nas katalogiem PDF oraz śledzenie social mediów Pragalerii.

KATALOG PDF

OFERTA GALERYJNA

Artysta Tygodnia: Stanisław Tomalak

Jak co wtorek, z nieskrywaną przyjemnością, prezentujemy Państwu nową sylwetkę „Artysty Tygodnia” Pragalerii. Bohaterem najbliższych siedmiu dni będzie Stanisław Tomalak. W katalogu w wersji PDF znajdziecie Państwo zbiór obrazów-reliefów a także obiekty przestrzenne z cyklu „Wojna totalna”, nad którymi artysta pracował w latach 2016-2019. Do ich przygotowania twórca wykorzystał autorską technikę zatapiania obiektów w masie poliuretanowej. Jeśli jesteście Państwo ciekawi rezultatów pracy Stanisława Tomalaka to gorąco zachęcamy do zapoznania się z przygotowanym przez nas katalogiem PDF i śledzenia social mediów Pragalerii.

KATALOG PDF

OFERTA GALERYJNA

Artysta Tygodnia: Jakub Jaszewski

Jeśli dziś wtorek, to może oznaczać tylko jedno! Nadszedł czas, aby przedstawić Państwu sylwetkę naszego najnowszego „Artysty Tygodnia”! Tym razem został nim Jakub Jaszewski – niezwykle zdolny grafik, który w swoich kompozycjach łączy doskonałą znajomość tradycyjnego warsztatu z futurystyczną tematyką. Serdecznie zachęcamy do zapoznania się z przygotowanym przez nas katalogiem PDF oraz obejrzenia oferty galeryjnej prac artysty.

KATALOG PDF

OFERTA GALERYJNA

Artysta Tygodnia: Paweł Dąbrowski

Wraz z nadejściem wtorku mamy przyjemność przedstawić sylwetkę nowego „Artysty Tygodnia”. Tym razem, najbliższe dni spędzimy z twórczością Pawła Dąbrowskiego – malarza, tworzącego obrazy w charakterystycznym, „tęczowym” stylu. W poszukiwaniu inspiracji malarz zwraca się ku bogactwu współczesnej kultury wizualnej i pop-kultury. Garściami czerpie z filmu, literatury, komiksu a także – dokonuje specyficznej reinterpretacji ikonicznych wizerunków takich twórców jak Salvador Dali czy Frida Kahlo. Zachęcamy do zapoznania się z przygotowanym przez nas katalogiem PDF oraz ofertą galeryjną prac Pawła Dąbrowskiego.

POBIERZ KATALOG PDF

OFERTA GALERII

Artysta Tygodnia: Izabela Kozłowska

W kolejny wtorek mam przyjemność przedstawić Państwu najnowszą odsłonę naszego autorskiego cyklu „Artysta Tygodnia”! Jest nam niezwykle miło, że najbliższe dni spędzimy z twórczością Izabeli Kozłowskiej – prawdziwej mistrzyni abstrakcji geometrycznej! Wiemy, że precyzyjne, matematyczne rozplanowanie  kompozycji oraz niezwykłe wyczucie koloru, które znaleźć można w jej pracach, budzą podziw i szczególne zainteresowanie wielu miłośników współczesnego malarstwa. Dlatego szczególnie gorąco zachęcamy Państwa do zapoznania się z przygotowanym przez nas katalogiem PDF oraz do śledzenia social mediów Pragalerii! 

POBIERZ KATALOG PDF

OFERTA GALERII

Artysta Tygodnia: Robert Jaworski

Mamy prawdziwą przyjemność ogłosić, że rok 2021 rozpoczynamy z malarstwem naszego najnowszego „Artysty Tygodnia” – Roberta Jaworskiego!

Droga artystyczna, którą przebył ten twórca, jest niezwykła i zupełnie słusznie budzi zdumienie i podziw odbiorców, którzy od lat śledzą wychodzące spod jego ręki dzieła. Artysta, który przecież początkowo zajmował się zupełnie inną dziedziną sztuki – architekturą – w ciągu zaledwie kilku lat zmienił całkowicie sposób kształtowania formy i myślenia o dziele, jakim jest obraz. Gorąco zachęcamy do zapoznania się z przygotowanym przez nas katalogiem PDF, w którym znaleźć można więcej informacji o teorii i praktyce twórczej Roberta Jaworskiego oraz do śledzenia social mediów Pragalerii!

POBIERZ KATALOG W WERSJI PDF

Oferta Galerii

Artysta Tygodnia: Andrzej Fronczak

Jak co wtorek witamy w cyklu „Artysty Tygodnia” nowego twórcę. Tym razem, nadchodzące 7 dni spędzimy razem z Andrzejem Fronczakiem – malarzem, którego inspiracje zakorzenione są w otaczającym świecie, zdarzeniach dnia codziennego, lecz zostały ujęte w wyjątkowo fantastycznej formie. Surrealistyczne, ocienione mgłą pejzaże to tylko początek drogi do inspirującego świata twórczości Andrzeja Fronczaka. Zachęcamy do lektury przygotowanego przez nas katalogu PDF – w którym, oprócz reprodukcji prac artysty, znajdziecie Państwo tekst podsumowujący inspiracje oraz praktykę i teorię sztuki tego niezwykłego artysty oraz do śledzenia social mediów Pragalerii!

POBIERZ KATALOG W WERSJI PDF

Oferta Galerii

Artysta Tygodnia: Henryk Płóciennik

Jak co wtorek prezentujemy Państwu sylwetkę „Artysty Tygodnia” Pragalerii. Tym razem mamy ogromną przyjemność przedstawić dokonania wspaniałego grafika, rysownika i malarza Henryka Płóciennika! Jego prace mogą równać się z dziełami takich geniuszy rylca jak Józef Gielniak, Krzysztof Skórczewski, Stefan Rassalski czy Leszek Rózga. Wśród tematyki dzieł artysty warto wyróżnić bogaty zbiór aktów, tworzony przy użyciu wszelkich możliwych technik i narzędzi, począwszy od niezwykle graficznej, tradycyjnej linii stworzonej piórkiem i tuszem (które zawsze podkreślają doskonały rysunek), uzupełnionej w kolejnym etapie gwaszem, kredką, lawowaniem, pisakiem. Gorąco zachęcamy do zapoznania się z przygotowanym przez nas katalogiem PDF i śledzenia social mediów Pragalerii.

POBIERZ KATALOG W WERSJI PDF

OFERTA GALERII

Artysta Tygodnia: Magdalena Uchman

W kolejnym odcinku naszego autorskiego cyklu, zainicjowanego wraz z Fundacją Promocji Sztuki Polskiej, wyruszamy ponownie do Rzeszowa – na spotkanie z Magdaleną Uchman. To dla nas niezwykła przyjemność, że najbliższe dni spędzimy z twórczością graficzki i malarki, która od roku 2020 pracuje na stanowisku profesora w Zakładzie Grafiki Warsztatowej i Teorii Sztuki w Instytucie Sztuk Pięknych Uniwersytetu Rzeszowskiego, gdzie prowadzi zajęcia laboratoryjne z druku płaskiego na Kierunku Grafika. Zachęcamy do lektury przygotowanego przez nas katalogu PDF – w którym, oprócz reprodukcji prac artystki znajdziecie Państwo tekst podsumowujący inspiracje oraz praktykę i teorię sztuki tej niezwykłej artystki oraz do śledzenia social mediów Pragalerii!

POBIERZ KATALOG W WERSJI PDF

ZOBACZ OFERTĘ: LINK

Artysta Tygodnia: Mariusz Kozik

Niektóre cykle nie ulegają zmianie. Podobnie jest z autorskim cyklem Pragalerii „Artysta Tygodnia”! Jak co wtorek przedstawiamy Państwu nową sylwetkę inspirującego twórcy. Tym razem jest to Mariusz Kozik, malarz, twórca instalacji, artysta multimedialny, który jako jeden z pierwszych zgłębiał tajniki malarstwa cyfrowego, i to nie w byle jakiej tematyce, lecz w najtrudniejszym wydaniu. Mariusz Kozik tworzy kompozycje historyczne i batalistyczne wymagające nie tylko pogłębienia tematu i poznania jak największej ilości detali związanych z interesującym go okresem, ale również niezwykle wprawnej i pewnej reki artysty, który posługuje się najtrudniejszymi formami kompozycji (opartymi na przykład o linie diagonalne – nadające całemu obrazowi niezwykłej dynamiki i poruszenia)! Gorąco zachęcamy do zapoznania się z przygotowanym przez nas katalogiem PDF i śledzenia social mediów Pragalerii.

Zobacz katalog w PDF

Zobacz ofertę galerii

Artysta Tygodnia: Mariusz Dydo

Wtorek! Nadszedł dzień, w którym mamy przyjemność przedstawić sylwetkę naszego najnowszego „Artysty Tygodnia”. Tym razem został nim „Przewodnik Ceramicznego Stada”, „Ojciec niezliczonych form rzeźbiarskich”, tworzący w Krakowie ceramik i (o czym nie każdy wie) malarz – Mariusz Dydo. Gorąco zachęcamy do zapoznania się z przygotowanym przez nas katalogiem PDF i śledzenia social mediów Pragalerii. To z pewnością będzie bardzo kolorowy tydzień! 

POBIERZ KATALOG W WERSJI PDF

ZOBACZ OFERTĘ: LINK

Artysta Tygodnia: Michał Lisowski

Tradycyjnie we wtorek przedstawiamy Państwu sylwetkę naszego nowego „Artysty Tygodnia”. Tym razem został nim Michał Lisowski – malarz, którego dzieła, pomimo młodego wieku twórcy, zachwycają doskonałością warsztatu. Nie powinno nas to jednak dziwić – Lisowski już od wielu lat uważnie studiuje techniki używane przez Wielkich Mistrzów dawnego malarstwa i twórczo używa ich w swoich pracach. Zachęcamy do zapoznania się z przygotowanym przez nas katalogiem PDF, zapoznania z ofertą galeryjną prac artysty oraz śledzenia social mediów Pragalerii!

POBIERZ KATALOG W WERSJI PDF

ZOBACZ OFERTĘ: LINK

Artysta Tygodnia: Stanisław Ryszard Kortyka

Cogito ergo sum (Myślę więc jestem). Trwam nieubłaganie w błękicie dnia, zamglenia, zmierzchu, nocy. Ja, kamień. Ograniczony horyzontem, labiryntem zdarzeń w drodze do nieskończoności. Ja kamień, mały odprysk wielkiej skały ciała niebieskiego – Ziemi – mam głos cichy, lecz nieustępliwy.

Poetyczna subtelność nastroju ukazana w obrazach Stanisława Ryszarda Kortyki wywołuje pewnego rodzaju konfuzję u widza swoją cichością i wieloznacznością. Jest najlepszym dowodem na to, że nie trzeba „krzyczeć ekspresją”, by zrobić „piorunujące wrażenie”. Wybitny malarz i doskonały dydaktyk, który dotychczas zetknął się z różnymi środowiskami twórczymi (sztuka konceptualna, awangarda lat 70., ekspresja lat 80.), nie zrezygnował z czułości i delikatności z jaką podchodzi do myśli wyrażonej zarówno farbą na płótnie jak i piórem na papierze. Stanisław Ryszard Kortyka jest bowiem również poetą, autorem wierszy opublikowanych przez wydawnictwo Ossolineum. Jego twórczość kryje w sobie wyjątkową skłonność, zarówno autora, jak również widza, do kontemplacji, uważności (a może nawet rozważności), co jest wyrażone w tym, że artysta tworzy w cyklach, opracowując, rozważając po raz kolejny inspirujące go momenty, literaturę, myśli.

W prezentowanym katalogu zostały ujęte najnowsze obrazy Stanisława Ryszarda Kortyki. Bohaterem większości z nich jest właśnie kamień (pojedynczo lub w formie muru), mała, niepozorna skałka, która ulega korozji, przekształceniom, w przestrzeni ograniczonej horyzontem. Można sądzić, że to tylko widnokrąg, który, sukcesywnie, wraz z przemieszczaniem się kamyka, powiększa rzeczywistość o kolejne fragmenty nieskończoności. Poszerza perspektywę i świadomość, nakłania do odkrywania kolejnych, nie tylko błękitnych, przestrzeni, zachęca do nieustających podróży wewnętrznych. Podobnie jak droga, którą malarz podjął sam, o czym przekonuje obraz z 1993 roku pod tytułem „Nieskończona podróż”.

Katalog w PDF

Oferta galeryjna

Artysta Tygodnia: Sylwester Stabryła

W kolejnej odsłonie naszego autorskiego cyklu „Artysta Tygodnia” po raz kolejny odbędziemy podróż do Sanoka – miasta wyjątkowego, w którym żyje i pracuje wielu niezwykle ciekawych twórców sztuki współczesnej. Jednym z nich jest Sylwester Stabryła, którego obrazy będziemy mieli przyjemność prezentować Państwu w ciągu najbliższych dni. Serdecznie zachęcamy do zapoznania się z przygotowanym przez nas katalogiem PDF, w którym znaleźć można reprodukcje prac artysty wraz z tekstem kuratorskim, podsumowującym teorię i praktykę artystyczną malarza oraz do śledzenia social mediów Pragalerii!

POBIERZ KATALOG W WERSJI PDF

ZOBACZ OFERTĘ: LINK

Artysta Tygodnia: Agnieszka Lech-Bińczycka

To już tradycja, że w każdy wtorek mamy przyjemność przedstawić nową odsłonę cyklu: “Artysta Tygodnia”, zainicjowanego wraz z Fundacją Promocji Sztuki Polskiej. Nadchodzące dni spędzimy z graficzną twórczością Agnieszki Lech-Bińczyckiej.

Serdecznie zachęcamy do zapoznania się z przygotowanym przez nas katalogiem PDF, w którym, oprócz tekstu kuratorskiego i reprodukcji prac artystki, znaleźć można również opis szczególnej techniki graficznej jaką jest Odprysk korundowy oraz materiał zdjęciowy dokumentujący etapy powstawania prac Agnieszki Lech-Bińczyckiej.

Warto również zapoznać się z ofertą galeryjną prac artystki oraz śledzić social media Pragalerii, w których codziennie prezentować będziemy wybrane dzieła pochodzącej z Rzeszowa graficzki!

POBIERZ KATALOG W WERSJI PDF

ZOBACZ OFERTĘ: LINK

Artysta Tygodnia: Daniel Białowąs

Przedstawiamy kolejną odsłonę cyklu: „Artysta Tygodnia”. Tym razem, w nadchodzących dniach, prezentować będziemy obrazy Daniela Białowąsa – malarza, który mieszka i tworzy w Sanoku.

Płótna artysty, dzięki charakterystycznej tematyce i swoistemu, wypracowanemu przez lata stylowi, cieszą się już od dawna zainteresowaniem na polskim rynku sztuki.

Zachęcamy do zapoznania się z przygotowanym przez nas katalogiem PDF, w którym, oprócz reprodukcji obrazów, znaleźć można również tekst kuratorski opisujący genezą powstania cykl: „Room” oraz „R”.

Zapraszamy również do obejrzenia oferty galeryjnej obrazów artysty a także śledzenia social mediów Pragalerii.

POBIERZ KATALOG W WERSJI PDF

ZOBACZ OFERTĘ: LINK

Artysta Tygodnia: Filip Gruszczyński

Przedstawiamy najnowszą odsłonę naszego autorskiego cyklu: „Artysta Tygodnia”! Jest nam niezwykle miło ogłosić, że najbliższe dni spędzimy z twórczością Filipa Gruszczyńskiego – malarza, który w swoich pracach po mistrzowsku łączy intelektualne cytaty z dzieł sztuki dawnej z bardzo osobistym przeżyciem utworów szeroko rozumianej kultury oraz niezwykle subtelną, nowatorską formą kompozycji.

Zachęcamy do zapoznania się z przygotowanym przez nas katalogiem PDF, ofertą galeryjną prac Filipa Gruszczyńskiego oraz śledzenia social mediów Pragalerii!

POBIERZ KATALOG W WERSJI PDF

ZOBACZ OFERTĘ: LINK

Artysta Tygodnia: Igor Chołda „Aqualoopa”

Kolejny wtorek przynosi nam nowego twórcę, którego z ogromną przyjemnością prezentujemy Państwu w autorskim cyklu Pragalerii „Artysta Tygodnia.” Tym razem jest nim Igor Chołda „Aqualoopa” – warszawski designer, ilustrator i street-artowiec! Jego prace możecie Państwo podziwiać w przestrzeni publicznej od wielu lat, a dzięki rozpoznawalnemu stylowi, nie sposób pomylić go z żadnym innym artystą. Niezmiennie zachęcamy do śledzenia social mediów Pragalerii, w których codziennie prezentować będziemy nowe prace Aqualoopy, a co najważniejsze – zapraszamy do zapoznania się z katalogiem w wersji PDF.

POBIERZ KATALOG PDF

Zobacz Ofertę Galeryjną: LINK

Artysta Tygodnia: Anna Szprynger

Przedstawiamy najnowszą odsłonę naszego autorskiego cyklu: „Artysta Tygodnia”. Jest nam niezwykle miło ogłosić, że najbliższe dni spędzimy z twórczością Anny Szprynger – malarki posługującej się w swojej twórczości językiem geometrii, której długa lista wystaw międzynarodowych oraz ogromny dorobek artystyczny budzą już od dawna podziw kolekcjonerów sztuki w Polsce i zagranicą. Zachęcamy do zapoznania się z przygotowanym przez nas katalogiem PDF oraz śledzenia social mediów Pragalerii, w których codziennie prezentować będziemy nowe prace Anny Szprynger.

/ fot. artystki: Tomáš Helísek /

POBIERZ KATALOG W WERSJI PDF

ZOBACZ OFERTĘ: LINK

Artysta Tygodnia: Tomek Mistak

Tydzień zaczyna się we wtorek! Właśnie tego dnia mamy przyjemność przedstawić sylwetkę nowego „Artysty Tygodnia”. Tym razem został nim Tomek Mistak.

W ciągu najbliższych dni prezentować będziemy Państwu niezwykle nastrojowe prace malarza z cyklu: „Dyspersje”. Zachęcamy do zapoznania się z przygotowanym przez nas katalogiem PDF oraz ofertą galeryjną prac Tomka Mistaka!

POBIERZ KATALOG W WERSJI PDF

ZOBACZ OFERTĘ: LINK

Artysta Tygodnia: Dariusz Mlącki

Nadszedł wtorek – a to oznacza, że znów możemy przedstawić Państwu sylwetkę nowego „Artysty Tygodnia”! Jest nam niezwykle miło ogłosić, że najbliższe dni spędzimy z twórczością Dariusza Mląckiego – malarza, którego ogromny dorobek artystyczny i imponująca lista wystaw budzi prawdziwy szacunek i podziw znawców i kolekcjonerów malarstwa. Jak zawsze serdecznie zachęcamy Państwa do lektury przygotowanego przez nas katalogu PDF oraz śledzenia social mediów Pragalerii!

POBIERZ KATALOG W WERSJI PDF

ZOBACZ OFERTĘ: LINK

Artysta Tygodnia: Milionerboy

Nie mogło być inaczej! Z prawdziwą przyjemnością ogłaszamy, że naszym nowym „Artystą Tygodnia” został Milionerboy, którego indywidualna wystawa malarstwa pt.: „Sklep z mięsem” prezentowana jest obecnie we wnętrzach Pragalerii! Dlatego tym razem zachęcamy Państwa bardzo serdecznie nie tylko do zapoznania się z przygotowanym przez nas katalogiem PDF ale również odwiedzenia galerii i obejrzenia na żywo najnowszych prac artysty!

POBIERZ KATALOG W WERSJI PDF

ZOBACZ OFERTĘ: LINK

 

Artysta Tygodnia: Anna Stępień

Tydzień zaczyna się we wtorek! A to za sprawą naszego autorskiego cyklu „Artysta Tygodnia”, w którym prezentujemy Państwu sylwetki i twórczość współpracujących z nami artystów. Tym razem mamy przyjemność ogłosić, że najbliższe dni spędzimy z malarstwem Anny Stępień! Serdecznie zachęcamy do zapoznania się z przygotowanym przez nas katalogiem PDF, w którym znajdziecie Państwo tekst kuratorski przybliżający praktykę twórczą artystki oraz reprodukcje dostępnych prac. Zapraszamy również do śledzenia social mediów
Pragalerii oraz obejrzenia oferty galeryjnej prac Anny Stępień!

KATALOG ON-LINE

OFERTA GALERYJNA

Artysta Tygodnia: Piotr Nogaj

To już tradycja, że w każdy wtorek przedstawiamy Państwu sylwetkę i twórczość nowego „Artysty Tygodnia”. To dla nas ogromna przyjemność, że nadchodzące dni spędzimy w towarzystwie obrazów Piotra Nogaja, wchodzących w skład niezwykle spójnego cyklu malarskiego zatytułowanego „Pandemonium”. Wśród inspiracji, które przyczyniły się do powstania tego zbioru płócien, wymienić należy z pewnością wybuch ogólnoświatowej pandemii koronawirusa oraz zmiany, jakie to wydarzenie wprowadziło w naszym życiu codziennym. Zachęcamy do zapoznania się z przygotowanym przez nas katalogiem PDF oraz śledzenia social mediów Pragalerii!

POBIERZ KATALOG W WERSJI PDF

ZOBACZ OFERTĘ: LINK

Artysta Tygodnia: Nickita Tsoy

Nadszedł wtorek, czas więc przedstawić kolejną odsłonę naszego autorskiego cyklu „Artysta Tygodnia”.  Z prawdziwą przyjemnością ogłaszamy, że najbliższe dni spędzimy z malarstwem Nickity Tsoya – artysty, który co prawda mieszka i tworzy na Ukrainie, lecz jego twórczość cieszy się szczególnym zainteresowaniem kolekcjonerów sztuki w Polsce. To dla nas prawdziwa radość, że mieliśmy okazję prezentować malarstwo artysty już dwukrotnie, podczas wystaw indywidualnych w Pragalerii: BODY / SOMA (2017 rok) oraz Humperdoo (2019 rok). Zachęcamy do zapoznania się z przygotowanym przez nas katalogiem PDF oraz do śledzenia social mediów Pragalerii.

POBIERZ KATALOG W WERSJI PDF

ZOBACZ OFERTĘ: LINK

Artysta tygodnia: Kacper Bożek

Kolejny wtorek i nowa sylwetka artysty, którą prezentujemy w naszym autorskim cyklu „Artysta Tygodnia”! Tym razem przed nami siedem dni z twórczością i barwną osobowością Kacpra Bożka – krakowskiego grafika, którego prace mieliśmy okazję nieraz prezentować we wnętrzach Pragalerii. Kunszt i wielość technik, zawartych w rysunku na płycie graficznej, ujawnia się w starannej odbitce po to, by cieszyć, niepokoić lub skłonić widza do snucia własnych narracji. Gorąco zachęcamy do zapoznania się z przygotowanym przez nas katalogiem PDF oraz śledzenia social mediów Pragalerii.

POBIERZ KATALOG W WERSJI PDF

ZOBACZ OFERTĘ: LINK

Artysta tygodnia: Małgorzata Kot

To już tradycja, że w każdy wtorek przedstawiamy sylwetkę nowego „Artysty Tygodnia”. Niezwykle cieszymy się, że najbliższe dni spędzimy w towarzystwie ceramicznych figur Małgorzaty Kot – niezwykle utalentowanej projektantki i rzeźbiarki, żyjącej i tworzącej w Krakowie. Niektóre z jej prac można było podziwiać podczas zorganizowanej przez nas we współpracy z Teatrem 6. piętro wystawy: „Ceramika. Dydo. Kot. Niewdana.”. My jednak pragniemy zaprezentować tym razem znacznie szersze spektrum działań artystycznych Małgorzaty Kot – dlatego szczególnie gorąco zachęcamy do zapoznania się z przygotowanym przez nas katalogiem PDF oraz do śledzenia social mediów Pragalerii.

POBIERZ KATALOG W WERSJI PDF

ZOBACZ OFERTĘ: LINK

Artysta Tygodnia: Agata Kosmala

Nadszedł czas na kolejną odsłonę naszego autorskiego cyklu: „Artysta Tygodnia”! Z prawdziwą przyjemnością ogłaszamy, że tym razem została nią Agata Kosmala. Mamy nadzieję, że wielu z Państwa pamięta wystawę malarki p.t.: „Zimny Księżyc”, która prezentowana była w Pragalerii w 2018 roku. W ciągu kolejnych dni codziennie prezentować będziemy wybrane prace artystki – subtelne, pełne koloru i spokoju kompozycje abstrakcyjne, które podbiły serca wielu kolekcjonerów polskiej sztuki współczesnej! Gorąco zachęcamy do zapoznania się z przygotowanym przez nas katalogiem PDF oraz śledzenia social mediów Pragalerii.

POBIERZ KATALOG W WERSJI PDF

ZOBACZ OFERTĘ: LINK

Artysta Tygodnia: Maria Danielak

W kolejnym odcinku naszego autorskiego cyklu: „Artysta Tygodnia” mamy przyjemność przedstawić twórczość Marii Danielak. To malarka – samouk, której obrazy wyróżniają się wybitnym warsztatem, hipnotyzującą atmosferą tajemnicy, pełne są symboli i odniesień do świata magii, rytuałów i natury. Zachęcamy do zapoznania się z przygotowanym przez nas katalogiem PDF oraz do śledzenia social mediów Pragalerii – w których prezentować będziemy wybrane płótna artystki!

POBIERZ KATALOG W WERSJI PDF

ZOBACZ OFERTĘ: LINK

Artysta Tygodnia: Jarosław Radel

Jesteśmy niezwykle dumni, że w ramach najnowszej odsłony naszego autorskiego cyklu: „Artysta Tygodnia” możemy przedstawić twórczość Jarosława Radla: malarza, doktora habilitowanego, adiunkta na Wydziale Architektury Wnętrz warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych. Zachęcamy do zapoznania się z przygotowanym przez nas katalogiem PDF, w którym znajdziecie Państwo tekst kuratorski i reprodukcje prac artysty oraz do śledzenia social mediów Pragalerii!

POBIERZ KATALOG W WERSJI PDF

ZOBACZ OFERTĘ: LINK

 

Artysta Tygodnia: Jakub Niewdana

Nadszedł wtorek, a to oznacza, że czas na nową odsłonę naszego autorskiego cyklu „Artysta Tygodnia”! Tym razem, najbliższe dni spędzimy z twórcą, którego nie trzeba chyba przedstawiać. Pełne koloru i humoru ceramiczne rzeźby Jakuba Niewdany zyskały sobie już wielu wiernych fanów – w Polsce i zagranicą! Zachęcamy do zapoznania się z przygotowanym przez nas katalogiem PDF oraz śledzenia social mediów Pragalerii. To z pewnością będzie bardzo barwny tydzień!

POBIERZ KATALOG W WERSJI PDF

ZOBACZ OFERTĘ: LINK

Artysta Tygodnia: Natalia Szynal

Nadszedł wtorek! To czas, aby przedstawić naszego nowego „Artystę Tygodnia”! Tym razem, najbliższe dni spędzimy z obrazami Natalii Szynal. W jej twórczości odnajdujemy niezwykle interesującą i nowoczesną reinterpretację tradycyjnego tematu pejzażu w malarstwie jak również niezwykle osobisty stosunek autorki do świata natury. Zachęcamy do lektury przygotowanego przez nas katalogu PDF w którym, oprócz reprodukcji prac, znaleźć można również tekst kuratorski, podsumowujący inspiracje i dorobek Natalii Szynal. Warto również śledzić social media Pragalerii, w których codziennie prezentować będziemy wybrane prace artystki.

POBIERZ KATALOG W WERSJI PDF

ZOBACZ OFERTĘ: LINK

Artysta Tygodnia: Paweł Krzywdziak

W kolejnym odcinku naszego autorskiego cyklu: „Artysta Tygodnia” mamy przyjemność przedstawić sylwetkę i twórczość Pawła Krzywdziaka – grafika, który w swojej pracy twórczej łączy zachwyt nad precyzją i wirtuozerią Dawnych Mistrzów z wykorzystaniem nowoczesnych technologii, by przy ich pomocy przekraczać granice medium, któremu się poświęcił. Serdecznie zachęcamy do zapoznania się z przygotowanym przez nas katalogiem PDF, ofertą galeryjną prac artysty oraz do śledzenia social mediów Pragalerii.

POBIERZ KATALOG W WERSJI PDF

ZOBACZ OFERTĘ: LINK

Artysta Tygodnia: Sylwia Caban

Nadszedł czas, aby zaprezentować sylwetkę nowego „Artysty Tygodnia”! Jest nam niezwykle miło, że najbliższy tydzień spędzimy z twórczością rzeźbiarki i malarki – Sylwii Caban. Tym razem przygotowaliśmy dla Państwa niespodziankę! W katalogu PDF, w którym znaleźć można, jak zawsze, tekst podsumowujący inspiracje i metody twórcze artystki, przedstawiamy również projekty malarskie, na podstawie których powstawały niektóre z figur Sylwii Caban. Zachęcamy do lektury albumu oraz zapoznania się z ofertą galeryjną rzeźbiarki, a także śledzenia social mediów Pragalerii!

POBIERZ KATALOG W WERSJI PDF

ZOBACZ OFERTĘ: LINK

Artysta Tygodnia: Kuba Janyst

Jest nam niezwykle miło ogłosić, że w tym tygodniu naszym nowym „Artystą Tygodnia” został Kuba Janyst – malarz, grafik i designer. W ciągu najbliższych dni prezentować będziemy najnowsze prace artysty (m.in. z cyklu „No Signal”), w których przedstawia on niezwykle piękną i celną syntezę współczesnego, tętniącego od nadmiaru informacji, świata. Zachęcamy do zapoznania się z przygotowanym przez nas katalogiem PDF, w którym znaleźć można tekst opisujący inspiracje i praktykę twórczą Kuby Janysta oraz zapraszamy do śledzenia mediów społecznościowych Pragalerii.

POBIERZ KATALOG W WERSJI PDF

ZOBACZ OFERTĘ: LINK

Artysta Tygodnia: Mariusz Libel

Nadszedł czas na najnowszą odsłonę naszego autorskiego cyklu „Artysta Tygodnia”! Jest nam niezwykle miło ogłosić, że najbliższe dni spędzimy z twórczością Mariusza Libla – designera, street-artowca, artysty społecznie zaangażowanego. Zapraszamy do zapoznania się z przygotowanym przez nas katalogiem PDF, w którym prezentujemy szerokie spektrum prac twórcy, wykonanych w bardzo różnych technikach (począwszy od projektów typograficznych, poprzez instalacji aż po murale), powstających na przestrzeni ostatnich lat. Znaleźć w nim można również dzieła wykonane we współpracy z innymi artystami: m.in. Urszulą Pieregończuk, enenkiem czy Krzysztofem Sidorkiem – z którym Libel tworzył znaną Grupę TWOŻYWO. Zachęcamy również do śledzenia social mediów Pragalerii!

POBIERZ KATALOG W WERSJI PDF

ZOBACZ OFERTĘ: Mariusz LibelKolaborcja z Urszulą PieregończukGrupa Twożywo

Artysta Tygodnia: Wioleta Rzążewska

W najnowszym odcinku naszego autorskiego cyklu „Artysta Tygodnia” prezentujemy dziś sylwetkę Wiolety Rzążewskiej. Obrazy malarki, pełne światła i koloru, już od lat zabierają nas w fascynującą podróż w czasie do świata, który minął bezpowrotnie. Artystka, zafascynowana zdjęciami z rodzinnego albumu, przedstawia w sposób bardzo osobisty rzeczywistość polskiej wsi lat ’50. Zachęcamy do lektury przygotowanego przez nas katalogu PDF, z którego można dowiedzieć się znacznie więcej o inspiracjach i procesie twórczym Wiolety Rzążewskiej.

KATALOG PDF: POBIERZ

OFERTA GALERYJNA: ZOBACZ

Artysta Tygodnia: Małgorzata Majerczyk

Czas na kolejną odsłonę naszego autorskiego cyklu: „Artysta Tygodnia”! Tym razem mamy prawdziwą przyjemność przedstawić sylwetkę i twórczość pochodzącej z Zakopanego malarki i graficzki –  Małgorzaty Majerczyk. W jej monumentalnych, półabstrakcyjnych kompozycjach odnajdujemy niezwykle głęboką, przepełnioną liryzmem opowieść o kondycji współczesnego człowieka. Zachęcamy do przyjrzenia się bliżej obrazom artystki i lektury przygotowanego przez nas katalogu PDF. Warto również śledzić social media Pragalerii, w których prezentować będziemy codziennie wybrane prace Małgorzaty Majerczyk.

KATALOG PDF: POBIERZ

OFERTA GALERYJNA: ZOBACZ

Artysta Tygodnia: Tomasz Daniec

W kolejnym odcinku naszego autorskiego cyklu „Artysta Tygodnia” mamy przyjemność przedstawić sylwetkę i twórczość Tomasza Dańca – grafika, malarza, dziekana Wydziału Grafiki Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. W najbliższych dniach zaprezentujemy Państwu obrazy artysty z dwóch głośnych cykli malarskich: „New World Order” i „Wanderlust”. Zachęcamy do lektury przygotowanego przez nas katalogu PDF, zapoznania się z ofertą galeryjną i śledzenia mediów społecznościowych Pragalerii.

KATALOG PDF: POBIERZ

OFERTA GALERYJNA: ZOBACZ

Artysta Tygodnia: Malwina Konopacka

To już tradycja, że w każdy wtorek prezentujemy nową odsłonę naszego autorskiego cyklu: „Artysta Tygodnia”. Tym razem mamy przyjemność przedstawić Państwu autorkę ikonicznej formy Wazonu OKO – Malwinę Konopacką! W ciągu najbliższych dni zaprezentujemy najbardziej rozpoznawalne dzieła artystki, wchodzące w skład jej wielkiej, ceramicznej „rodziny”.
Gorąco zachęcamy do śledzenia mediów społecznościowych Pragalerii oraz do lektury katalogu PDF, z którego dowiedzieć się można m.in. skąd artystka czerpie inspiracje i dlaczego tak szczególne znaczenie mają dla niej imiona, które nadaje tworzonym przez siebie formom!

KATALOG PDF: POBIERZ

OFERTA GALERYJNA: ZOBACZ

Artysta Tygodnia: Ewelina Kołakowska

Dziś wtorek, a więc nadszedł czas, aby przedstawić kolejną odsłonę naszego autorskiego cyklu: „Artysta Tygodnia”. Najbliższy tydzień spędzimy z twórczością malarki i graficzki – Eweliny Kołakowskiej, która, pomimo młodego wieku, może pochwalić się już bardzo długą listą wystaw i osiągnięć! W erotycznych kompozycjach Eweliny Kołakowskiej, tych malarskich jak również graficznych, odnajdziemy niesłychanie subtelną opowieść o ludzkiej cielesności, o potrzebie fizycznego kontaktu dwóch ciał, o szerokim spektrum różnych reakcji (zarówno fizycznych jak i emocjonalnych) na dotyk. Zapraszamy do lektury przygotowanego przez nas katalogu PDF oraz zapoznania się z ofertą galeryjną jej prac. Warto również śledzić social media Pragalerii, w których codziennie prezentowane będą wybrane prace artystki.

KATALOG PDF: POBIERZ

OFERTA GALERYJNA: ZOBACZ

Artysta Tygodnia: Magdalena Daniec

Dziś wtorek, a to oznacza, że nadszedł czas, aby przedstawić Państwu sylwetkę naszego nowego „Artysty Tygodnia”! Tym razem jest nim Magdalena Daniec, malarka, z którą mamy przyjemność współpracować niemal od samego początku istnienia Pragalerii! Zachęcamy do lektury przygotowanego przez nas katalogu PDF, w którym znaleźć można m.in. odpowiedzi na pytania: dlaczego technika kolażowa jest dla artystki tak istotna, czym są w jej twórczości „powidoki” oraz czy jej malarstwo rzeczywiście może być postrzegane jako sztuka abstrakcyjna?

KATALOG PDF: POBIERZ

OFERTA GALERYJNA: ZOBACZ

 

Artysta Tygodnia: Jan Szczepkowski

W kolejnym odcinku naszego autorskiego cyklu: „Artysta Tygodnia” mamy przyjemność przedstawić sylwetkę i twórczość pochodzącego z Sanoka malarza – Jana Szczepkowskiego. Najbliższy tydzień spędzimy z jego niezwykle zmysłowymi miniaturami malarskimi, przedstawiającymi kobiece i męskie akty, oraz wielkoformatowymi, złożonymi kompozycjami na płótnach, w których artysta, sięgając  do kultury wizualnej pierwszego półwiecza XX wieku, tworzy tajemnicze, surrealne uniwersum pełne nowych, ukrytych znaczeń. Zachęcamy do lektury katalogu PDF oraz do zapoznania się z ofertą galeryjną prac artysty. Warto również śledzić nasze social media, w których codziennie prezentować będziemy wybrane prace Jana Szczepkowskiego.

KATALOG PDF: POBIERZ

OFERTA GALERYJNA: ZOBACZ

Artysta Tygodnia: Bogdan Korczowski

Skoro dziś wtorek, to oznacza tylko jedno! Prezentację kolejnego twórcy w cyklu „Artysta Tygodnia”. Najbliższy czas będzie należał do Bogdana Korczowskiego oraz jego obrazów i grafik. W katalogu, w formacie PDF, możecie Państwo znaleźć prace pochodzące z pięciu cykli malarski, z których pierwszy „Listy”, został rozpoczęty jeszcze w latach 80. XX w. Zachęcamy do pobrania katalogu i zapoznania się z twórczością krakowianina, który od lat mieszka i pracuje w Paryżu oraz do lektury krótkiego tekstu na temat inspiracji autora.

KATALOG W PDF: POBIERZ

WIRTUALNY SPACER PO WYSTAWIE

Oferta Galeryjna: ZOBACZ

Artysta Tygodnia: Piotr Woroniec jr

Dziś wtorek, a to oznacza, że mamy przyjemność przedstawić kolejną odsłonę naszego nowego cyklu „Artysta Tygodnia”. Najbliższe dni spędzimy z malarską twórczością Piotra Worońca juniora! Serdecznie zapraszamy do lektury katalogu PDF, w którym znaleźć można, oprócz reprodukcji prac artysty, również tekst kuratorski podsumowujący jego dotychczasową działalność artystyczną. Zachęcamy również do śledzenia naszych mediów społecznościowych, w których codziennie prezentować będziemy jeden z obrazów Piotra Worońca juniora!

Katalog PDF: POBIERZ

Oferta Galeryjna: PIOTR WORONIEC JR

Artysta Tygodnia: Katarzyna Banaś

Zapraszamy do naszego najnowszego projektu! W odpowiedzi na zamknięcie instytucji kultury w Polsce, przygotowaliśmy dla Państwa nowy cykl: „Artysta Tygodnia”, podczas którego będziemy prezentować Państwu sylwetki i twórczość współczesnych polskich artystów współpracujących z Pragalerią. Dziś – przedstawiamy malarstwo Katarzyny Banaś. Choć w związku z panującą obecnie sytuacją nie możemy Państwa zaprosić do galerii na wystawę artystki, to jednak mamy nadzieję, że przygotowany przez nas katalog w formacie PDF, w którym prezentujemy obrazy malarki z towarzyszeniem tekstów kuratorskich i biogramów, pozwoli Państwu na bliższe zapoznanie się z jej twórczością, inspiracjami i technikami, których używa. Zachęcamy również do śledzenia naszych mediów społecznościowych, w których codziennie prezentować będziemy jeden z obrazów Katarzyny Banaś.

Katalog PDF: POBIERZ

Oferta Galeryjna: KATARZYNA BANAŚ