Urodzona 19.08.1993 r., w Świnoujściu (woj. zachodniopomorskie, Polska). Ukończyła: Państwowe Liceum Sztuk Plastycznych im. Constantina Brancusi w Szczecinie, specjalizacja: reklama wizualna (2009–2013); Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu, Wydział Sztuk Pięknych, specjalność: grafika warsztatowa (2013-2018). Interdyscypline Studia Doktoranckie Academia Copernicana na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu (2018-2023). Doktor w dziedzinie Sztuki w dyscyplinie Sztuki Piękne i Konserwacja Dzieł Sztuki. Adiunkt w Katedrze Technologii i Technik Sztuk Plastycznych na macierzystym Uniwersytecie. Reprezentowana przez Galerię Pragaleria w Warszawie. Brała udział w około stu wystawach w kraju i za granicą. Jej prace znajdują się w prywatnych i państwowych kolekcjach polskich i zagranicznych.

STYPENDIA ARTYSTYCZNE:
2010-2013 – Stypendium Prezydenta Miasta Szczecin
2011 – Stypendium Prezesa Zarządu Neptun Developer – Jolanty Drąszkowskiej
2012 – Stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego
2014/15-2018/19 – Stypendium Rektora UMK dla najlepszych studentów – Toruń
2017 – Stypendium Ministra Edukacji i Szkolnictwa Wyższego
2018/19 – Stypendium Rektora UMK dla najlepszych doktorantów – Toruń

WYSTAWY INDYWIDUALNE:
2010 – Indywidualna wystawa rysunku „Mt 27; 46” – Galeria Akademicka „Oda w Sercu” – Szczecin
2012 – Indywidualna wystawa rysunku „Love will tear us apart” – Galeria 111 – Szczecin
2013 – Indywidualna wystawa rysunku „Delirium” – Galeria ND – Szczecin
2014 – Wystawa litografii Eweliny Kołakowskiej, Klubokawiarnia Ahoj! Cafe; wrzesień-październik – Toruń
2015 – Wystawa litografii Eweliny Kołakowskiej, Zezowate Szczęście; lipiec-wrzesień – Toruń
2016 – Indywidualna wystawa grafiki i malarstwa „Darkness visible” – Galeria Centrum Kultury, Dwór Artusa – Toruń
2017 – Indywidualna wystawa grafiki „Ciało/chaos pragnień i gniewów” – Galeria Dom Muz – Toruń
2017 – Indywidualna wystawa grafiki „Pogłosy dnia wczorajszego” – Galeria Dworzec Zachodni, ACKiS OD NOWA – Toruń
2017 – Indywidualna wystawa grafiki i malarstwa „Bodyscape” – Galeria PRAGALERIA – Warszawa

WYSTAWY i NAGRODY:
2013 – Wystawa poplenerowa „Polsko Niemieckie spotkania sztuki Wolin-Usedom” Galeria Kalejdoskop – Usedom, Niemcy
2013/14 – „Jasiński&Friends II – malarstwo, grafika, fotografia, rzeźba, pozłotnictwo” Galeria Przy Teatrze AMARISTO – Warszawa, Polska
2014 – „NOTO-Notatnik artysty” – Galeria Fundacji Sztuki Nowej ZNACZY SIĘ – Kraków, Polska
2014, 2016, 2019 – „Biennale Małej Formy Graficznej i Exlibrisu”; lipiec – Ostrów Wielkopolski
2016 – I Międzynarodowe Biennale Grafiki – Łódź
2017 – I Międzynarodowe Triennale Grafiki – Cieszyn
2017 – XVI Międzynarodowe Triennale Małych Form Graficznych – Łódź
2017 – Nagroda im. prof. Edmunda Piotrowicza w roku akademickim 2016/17 w dyscyplinie: Grafika, przyznana przez Dziekana Wydziału Sztuk Pięknych Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, Panią prof.dr hab. Elżbietę Basiul
2017 – Wyróżnienie honorowe – 2nd International Print Biennial – Łódź, Polska
2018 – III Międzynarodowy Konkurs Malarski Fundacji Trzy Mosty, udział w wystawie i wyróżnienie honorowe – Warszawa, Polska
2018 – „Wystaw się!” Pokonkursowa wystawa fotografii, Centrum Sztuki Współczesnej – Toruń, Polska
2018 – International Print Center New York, „2018/Summer” – Nowy Jork, USA
2018 – Graphic Art Biennial of Szeklerland – Rumunia
2018 – II Międzynarodowa Wystawa i wymiana grafiki erotycznej „69” – Hiszpania
2018 – Tytuł najlepszego Absolwenta Wydziału Sztuk Pięknych Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu 2017/18
2018 – III Nagroda Prezydenta Miasta Gdańska Pawła Adamowicza, 47. Pomorska Grafika Roku 2017 – Galeria GTPS – Gdańsk, Polska
2019 – „Japonia & Polska – Wystawa upamiętniająca 100. rocznicę nawiązanie stosunków dyplomatycznych”, Wydział Informacji i Kultury Ambasady Japonii – Warszawa, Polska i Tokio, Japonia
2019 – Honorary Work Award, Guanlan International Print Biennial – Chiny
2019 – 10. Triennale Grafiki Polskiej – Katowice, Polska
2019 – „Sexta Bienal Nacional De Artes Graficas „Shinzaburo Takeda – Pais invitato de honor Polonia” – Museo de Los Pintores Oaxaquenos Mupo – Oaxaca, Meksyk
2019 – The 5th Bangkok Triennale International Print and Drawing – Tajlandia
2019 – Brita Prinz Arte – Print Award Carmen Arozena „Espacio Canario de Creacion y Cultura”, Madryt – Hiszpania
2019 – The International Graphic Art Festival UNI Graphica – Krasnodar, Rosja
2019 – Eight International Print Art Triennial SOFIA 2019 – Bułgaria
2019 – Mini Maxi Prints – Berlin, Niemcy

Body-crave, 2017

intaglio, papier, 70 x 100 cm, sygn. na odwrocie

Cena: 2300

Bodyfication 2017

intaglio, papier, 100 x 70 cm, sygn. na odwrocie

Cena: 2300

Bodyfixion 2017

Cena: 2300

Bodylent

Cena: 2300

Bodylent II, 2017

intaglio, papier, 70 x 100 cm, sygn. p.d.: Kołakowska '17

Cena: 2300

Bodyscape 2017

intaglio, papier, 100 x 140 cm, sygn. na odwrocie

Cena sprzedaży: 3500

Bodysfaction 2017

Cena: 2300

Bodystruction 2017

Cena: 2300

Bodyviolent 2017

Body Intaglio, 2017

Cena: 2300

VRSNSMV SMQLIVIB 2017

Cena sprzedaży: 2300

014015016017 II 2017

technika mieszana, płótno, 120 x 100 cm, sygn. na odwrocie

Cena sprzedaży: 3500

Body-anxiety 2017

Bodylence I 2017

technika mieszana, płótno, 110 x 130 cm, sygn. na odwrocie

Bodylence II 2017

technika mieszana, płótno, 110 x 110 cm, sygn. na odwrocie

Cena sprzedaży: 3500

Bodylief 2017

technika mieszana, płótno, 130 x 100 cm, sygn. na odwrocie

Bodylotion II 2017

olej, płótno, 100 x 130 cm, sygn. na odwrocie

Cena sprzedaży: 3500

Bodylotion III 2017

olej, płótno, 110 x 130 cm, sygn. na odwrocie

Pazyfae, 2018

technika mieszana, płótno, 100 x 120 cm, sygn. na odwrocie

Cena sprzedaży: 3500

8, 2018

olej, płótno, 120 x 100 cm, sygn. p.d.

Cena: 7000

Figury 152, z cyklu Darkness Visible

olej, płyta pilśniowa, 90 x 100 cm, sygn. l.d.

1506181331, 2018

technika mieszana, płótno, 100 x 120 cm, sygn. p.d.

Cena sprzedaży: 3500

110418, 2018

technika mieszana, płótno, 130 x 100 cm, sygn. p.d.

Cena sprzedaży: 3500

technika mieszana, płótno, 60 x 80 cm, sygn. p.d.

technika mieszana, płótno, 70 x 90 cm, sygn. p.d.

12, 2018

Cena sprzedaży: 7600

Bodysfaction III 2017

technika mieszana, deska, 80 x 100 cm, sygn. na odwrocie

M2 2017

technika mieszana, płótno, 90 x 70 cm, sygn. na odwrocie

Lm 5, 2017

technika mieszana, płótno, 80 x 110 cm, sygn. na odwrocie

Bodysire 2017

M7 2017

technika mieszana, deska, 104 x 83,5 cm, sygn. na odwrocie

technika mieszana, płótno, 70 x 100, sygn. p.d.: Kołakowska '18

Cena sprzedaży: 2100

236919, 2017

intaglio, 100 x 199 cm, 5 /15

Cena: 7600

180118, 2018

intaglio, 70 x 100 cm

Cena: 2300

120218, 2018

intaglio, 100 x 70 cm

Cena: 2300

130218, 2018

intaglio, 100 x 70 cm

Cena: 2300

10401201707012017, 2017

intaglio, papier, 140 x 100 cm. Grafika nagrodzona Honorary Work Award podczas 7th Guanlan International Print Biennial w China Printmaking Museum, Guanlan, Shenzhen, Chiny.

Cena: 7600

180212, 2018

olej, płótno, 120 x 120 cm, sygnowany

181217

intaglio, 198 x 99

Cena: 7600

014015016017, 2017

technika mieszana, płótno, 120 x 120 cm

Bodector, 2017

technika mieszana, płótno, 120 x 100 cm

E1 + M9, 2017

technika mieszana, płótno, 100 x 110 cm

E2 + M10, 2017

technika mieszana, płótno, 100 x 80 cm, sygn. na odwrocie

Fiend

technika mieszana, płyta pilśniowa, 70 x 90 cm, sygn. p.d.

Lm 2, 2017

technika mieszana, płótno, 70 x 90 cm

M1, 2017

technika mieszana, płótno, 70 x 70 cm

Cena sprzedaży: 2700

M3, 2017

technika mieszana, deska, 90 x 70 cm

M4

technika mieszana, deska, 100 x 70 cm

M5, 2017

Cena: 5600

M6, 2017

technika mieszana, deska, 100 x 85 cm

M8, 2017

technika mieszana, płótno, 110 x 80 cm

01-02, 2019

olej, ołówek, płótno, 90 x 120 cm, sygn. p. d.

02-02, 2019

02-12-03, 2018

olej, marker, ołówek, kredka, płótno, 116 x 89 cm, sygn. l. d.

04-2, 2019

olej, grafit, ołówek, kredka, płótno, 110 x 120 cm, sygn. p. d.

04-3, 2019

olej, ołówek, płótno, 130 x 120 cm, sygn. p. d.

05-2, 2019

olej, płótno, 110 x 120 cm, sygn. p. d.

Cena sprzedaży: 3500

543, 2019

olej, płótno, 130 x 120 cm, sygn. l. d.

Cena sprzedaży: 3500

575, 2019

olej, płótno, 120 x 130 cm, sygn. na odwrocie

031118-357, 2018

olej, marker, ołówek, płótno, 100 x 130 cm, sygn. p. d.

060819, 2019

olej, marker, płótno, 120 x 100 cm, sygn. na odwrocie

Cena sprzedaży: 3500

131118-362, 2018

olej, płótno, 100 x 80 cm, syg. l. d.

001, 2019

grafika, technika 3DM, papier, E/A 1, 8.8 x 9.7 cm, sygn. u dołu

002, 2019

grafika, technika 3DM, papier, E/A 1, 9 x 9.5 cm, sygn. u dołu

003, 2019

004, 2019

005, 2019

006, 2019

1005 wersja 1, 2019 / 1005 version 1, 2019

grafika, technika 3DM, papier, E/A 1, 9.7 x 11.5 cm, sygn. u dołu

1005, 2019

32019, 2019

grafika, technika 3DM, papier, E/A 1, 30 x 25 cm, sygn. u dołu

42019, 2019

52019, 2019

062019, 2019

072019, 2019

82019, 2019

112019, 2019

132019, 2019

1924, 2018

linoryt, papier, 3/15, 10,3 x 14,6 cm (kompozycja), 27,3 x 19 cm (arkusz), sygn.p.d.: Kołakowska '18

Cena: 750

Meow, 2018

linoryt, papier, 3/30, 14,8 x 10,5 cm (kompozycja), 27 x 19 cm (arkusz), sygn.p.d.: Kołakowska '18

Cena: 750

Say hi!, 2018

linoryt, papier, 4/30, 15 x 11 cm (kompozycja), 27 x 19 cm (arkusz), sygn.p.d.: Kołakowska '18

Cena: 750

Neko-chan oide, 2018

linoryt, papier, 18/30, 15 x 11,3 cm (kompozycja), 27,3 x 19 cm (arkusz), sygn.p.d.: Kołakowska '18

Cena: 750

Semi-sweet, 2018

linoryt, papier, 21 x 14,8 cm (kompozycja), 27,5 x 19,3 cm (arkusz), sygn.p.d.: Kołakowska '18

Cena: 750

181217120118, 2018

linoryt, papier, 4/30, 13 x 16,8 cm (kompozycja), 19 x 27,5 cm (arkusz), sygn.p.d.: Kołakowska '18

Cena: 750

3 / version III, 2018

intaglio, papier, 69,5 x 99,5 cm, sygn. p.d.: Kołakowska '18

Bodesire, 2017

intaglio, papier, 69,5 x 99,5 cm, sygn. p.d.: Kołakowska '17

Cena: 2300

21112017, 2018

Cena: 2300

392, 2019

intaglio, papier, 25 x 29,8 cm (kompozycja), 42,5 x 48,5 cm (arkusz), sygn. p.d.: Kołakowska '19

Cena: 1300

192, 2019

intaglio, papier, 24,7 x 29,9 cm (kompozycja), 41 x 42,2 cm (arkusz), sygn. p.d.: Kołakowska '19

Cena: 1300

292, 2017

intaglio, papier, 25 x 29,7 cm (kompozycja), 39 x 42 cm (arkusz), sygn. p.d.: Kołakowska '17

Cena: 1300

Figures 761, 2016

intaglio, papier, 31,5 x 35 cm (kompozycja), 39,5 x 40,5 cm (arkusz), sygn.p .d.: Kołakowska '16

Cena: 1300

040118, 2018

intaglio, papier, 120 x 100 cm (w dwóch arkuszach), sygn. p.d.: Kołakowska '18

Cena: 6400

11, 2018

olej, płótno, 100 x 120 cm, sygn. p.d.: Kołakowska'18

Cena sprzedaży: 3500

Animalizacja, 2015

intaglio, papier, 69,5  x 99,5 cm, sygn. p.d.: Kołakowska '15

110218, 2018

intaglio, papier, 100 x 70 cm (kompozycja), sygn. p.d.: Kołakowska '18

0819, 2020

olej, płótno, 89 x 116 cm, sygn. l.d.: Kołakowska '20

0823, 2020

olej, płótno, 90 x 110 cm, sygn. l.d.: Kołakowska '20

101118261120, 2020

olej, płótno, 120 x 100 cm, sygn. l.d.: Kołakowska '20

Cena sprzedaży: 4500

161715195319135, 2020

olej, płótno, 120 x 110 cm, sygn. p.d.: Kołakowska '20

Mercury, 2014

intaglio, papier, matryca: 55 x 44,5 cm, sygn. p.d.: Kołakowska '14

Cena: 1300

I, 2014

litografia, papier, 31 x 23,5 cm (kompozycja), 41,5 x 30 cm, 3/6, sygn. p.d.: Kołakowska Ewelina '14

II, 2014

litografia, papier, 31 x 23,5 (kompozycja), 41,5 x 30 cm (arkusz), 5/6, sygn. p.d.: Kołakowska Ewelina '14

III, 2014

litografia, papier, 30 x 22,5 cm (kompozycja), 41,5 x 30 cm (arkusz), 5/7, sygn. p.d.: Kołakowska Ewelina '14

VIII, 2014

litografia, papier przezroczysty, 29,5 x 21,5 cm (kompozycja), 41,5 x 39 cm (arkusz), 5/5, sygn. p.d.: Kołakowska Ewelina '14

IX, 2014

litografia, papier, 33,5 x 23 cm (kompozycja), 41,5 x 30 cm (arkusz), 5/7, sygn. p.d.: Kołakowska Ewelina '14

XI, 2014

litografia, papier, 31,5 x 23 cm (kompozycja), 41,5 x 30 cm (arkusz), 3/6, sygn. p.d.: Kołakowska Ewelina '14

XIII, 2014

litografia, papier, 32,7 x 13 cm (kompozycja), 41,5 x 30 cm (arkusz), 5/5, sygn. p.d.: Kołakowska Ewelina '14

15.06.2017, 2017

linoryt, papier, 11 x 16 cm (kompozycja), 26,2 x 35 cm (arkusz), e.a. IV, sygn. p.d.: Kołakowska '17

04120, 2020

intaglio, papier, 100 x 55 cm, sygn. p.d.: Kołakowska '20

210120, 2020

intaglio, papier, 100 x 50 cm, sygn. p.d.: Kołakowska '20

Body-crave, 2017

Bodyfication 2017

Bodyfixion 2017

Bodylent

Bodylent II, 2017

Bodyscape 2017

Bodysfaction 2017

Bodystruction 2017

Bodyviolent 2017

Body Intaglio, 2017

VRSNSMV SMQLIVIB 2017

014015016017 II 2017

Body-anxiety 2017

Bodylence I 2017

Bodylence II 2017

Bodylief 2017

Bodylotion II 2017

Bodylotion III 2017

Pazyfae, 2018

8, 2018

1506181331, 2018

110418, 2018

12, 2018

Bodysfaction III 2017

M2 2017

Lm 5, 2017

Bodysire 2017

M7 2017

236919, 2017

intaglio, 100 x 199 cm, 5 /15

180118, 2018

intaglio, 70 x 100 cm

120218, 2018

intaglio, 100 x 70 cm

130218, 2018

intaglio, 100 x 70 cm

10401201707012017, 2017

180212, 2018

181217

intaglio, 198 x 99

014015016017, 2017

Bodector, 2017

E1 + M9, 2017

E2 + M10, 2017

Fiend

Lm 2, 2017

M1, 2017

M3, 2017

M4

M5, 2017

M6, 2017

M8, 2017

01-02, 2019

02-02, 2019

02-12-03, 2018

04-2, 2019

04-3, 2019

05-2, 2019

543, 2019

575, 2019

031118-357, 2018

060819, 2019

131118-362, 2018

001, 2019

002, 2019

003, 2019

004, 2019

005, 2019

006, 2019

1005, 2019

32019, 2019

42019, 2019

52019, 2019

062019, 2019

072019, 2019

82019, 2019

112019, 2019

132019, 2019

1924, 2018

Meow, 2018

Say hi!, 2018

Neko-chan oide, 2018

Semi-sweet, 2018

181217120118, 2018

3 / version III, 2018

Bodesire, 2017

21112017, 2018

392, 2019

192, 2019

292, 2017

Figures 761, 2016

040118, 2018

11, 2018

Animalizacja, 2015

110218, 2018

0819, 2020

0823, 2020

101118261120, 2020

161715195319135, 2020

Mercury, 2014

I, 2014

II, 2014

III, 2014

VIII, 2014

IX, 2014

XI, 2014

XIII, 2014

15.06.2017, 2017

04120, 2020

210120, 2020