Wystawy przyszłe

Pragaleria

Stalowa 3, Warszawa

Wystawy

Wystawa Henryka Laskowskiego „Stan zapalny” – 01.04. – 12.04. 2023 r.

Pragaleria, w partnerstwie z Fundacją 2 wymiary, ma przyjemność zaprosić na wystawę malarstwa Henryka Laskowskiego „Stan zapalny”. Ekspozycję otworzy uroczysty wernisaż, który odbędzie się w galerii przy ul. Stalowej 3 w piątek, 31 marca, o godz. 18:00.

Podczas wystawy „Stan zapalny” prezentujemy we wnętrzach Pragalerii cykl płócien Henryka Laskowskiego z lat 2016 – 2022. Widz odwiedzający galerię ma okazję obejrzeć niezwykle spójny zbiór prac, stanowiący bardzo osobisty, pisany lirycznym językiem symboli, wizualny komentarz artysty do coraz bardziej niespokojnej sytuacji społecznej w Polsce i na świecie.

Myliłby się jednak ten, kto spodziewałby się chłodnej, reporterskiej narracji. Henryk Laskowski w swojej wypowiedzi artystycznej jako głównego środka wyrazu używa metafory. Choć forma obrazów wzbudza w nas niezmienny podziw dla niezwykłych umiejętności artysty, który z wirtuozerską lekkością odwzorowuje na płótnie rzeczywistość z niemal fotograficznym realizmem, to jednak pod względem treściowym dzieła te nieustannie wymykają się wszelkim próbom odczytywania w sposób dosłowny.

Wystawa prezentowana będzie w dniach 01.04. – 12.04.