Izabela Kozłowska

Izabela Kozłowska

Ukończyła Uniwersytet Łódzki na wydziale Ekonomicznym, jednak większość zawodowego życia związała z dziedzinami artystycznymi. Przez ponad 15 lat zajmowała się tworzeniem biżuterii. Wielbicielka i kolekcjonerka polskiego malarstwa młodego pokolenia. Od dwóch lat, z powodzeniem, maluje.

Geometryczne, proste formy i ostre linie to cechy najlepiej charakteryzujące malarstwo Izy Kozłowskiej. Mistrzowsko posługuje się kolorem, w jej pracach barwy przenikają się, tworząc przestrzenne kompozycje. Dobrze czuje się zarówno w nasyconych, intensywnych kolorach jak również odcieniach szarości. Podkreślone krawędzie, często w kontrastowym lub złotym kolorze, stały się jej znakiem rozpoznawczym.
Maluje pod wpływem chwili i emocji. Kolejne prace różnią się od siebie diametralnie kolorystyką i tematem. Czasem płótna są niczym kolorowe tkaniny, innym razem surowe jak grafika komputerowa.

W jej pracach wyraźnie widać wpływy Hard-Edge i Op-Art. Jak sama zauważa, z tych kierunków czerpie najwięcej.

Horacio Garcia Rossi, Victor Vasarely, Bridget Riley, Richard Paul Lohse, Frank Stella to jej mistrzowie gatunku a ich twórczość jest dla artystki ważnym źródłem inspiracji.

Chętnie maluje na zamówienie, do konkretnych wnętrz co stwarza dodatkowe wyzwanie i pozwala jej wyjść poza wypracowane schematy. W jej portfolio znaleźć można zarówno małe formy, często w postaci dyptyków i tryptyków, jak również duże formaty.

Red windows, 2020

akryl, płótno lniane, 90 x 90 cm, sygn. na odwrocie

Gray cubes, 2020

akryl, płótno bawełniane, 90 x 90 cm, sygn. na odwrocie

Cloudy day, 2020

akryl, płótno bawełniane, 70 x 70 cm, sygn. na odwrocie

Zagadka, 2020

For rainbow friends, 2020

Geometric wings, 2020

akryl, płótno bawełniane, 90 x 60 cm, sygn. na odwrocie

Power of color I, 2020

Math is Art, 2020

Whirlwinds, 2020

Gray rhombus, 2020

akryl, płótno bawełniane, 70 x 50 cm, sygn. na odwrocie

Blue rhombus, 2020

Power of color III, dyptyk, 2020

akryl, płótno bawełniane, 2 x 70 x 70 cm, sygn. na odwrocie

Let’s play, 2020

Przenikanie I, 2020

akryl, płótno lniane, 90 x 60 cm, sygn. na odwrocie

Trójkąty i kwadraty, tryptyk, 2020

akryl, płótno bawełniane, 3 x 50 x 50 cm, sygn. na odwrocie

Wallpaper I, 2020

W kratę, 2020

Pixelosis, 2020

Gray gradient, dyptyk, 2020

technika mieszana (akryl, media strukturalne), płótno bawełniane 3D, 2 x 50 x 50 cm, sygn. na odwrocie

Gray chocolate, 2020

akryl, płótno bawełniane 3D, 50 x 50 cm, sygn. na odwrocie

Geometric autumn, 2020

Geometric winter, 2020

Karo, 2020

akryl, płótno bawełniane, 50 x 50 cm, sygn. na odwrocie

Lollipop, 2020

Together, 2020

Red windows, 2020

Gray cubes, 2020

Cloudy day, 2020

Zagadka, 2020

For rainbow friends, 2020

Geometric wings, 2020

Power of color I, 2020

Math is Art, 2020

Whirlwinds, 2020

Gray rhombus, 2020

Blue rhombus, 2020

Let’s play, 2020

Przenikanie I, 2020

Wallpaper I, 2020

W kratę, 2020

Pixelosis, 2020

Gray gradient, dyptyk, 2020

Gray chocolate, 2020

Geometric autumn, 2020

Geometric winter, 2020

Karo, 2020

Lollipop, 2020

Together, 2020