Paweł Krzywdziak

Paweł Krzywdziak

Urodzony w 1989 r. w Katowicach.
Dyplom na Wydziale Grafiki Akademii Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie, zrealizowany w Pracowni Miedziorytu. Uczestnik studiów doktoranckich. Asystent w Pracowni Liternictwa i Typografii macierzystej uczelni. Zajmuje się grafiką warsztatową i projektowaniem graficznym, mieszka i pracuje w Krakowie. Nagrodzony między innymi Stypendium im. Tadeusza Kulisiewicza, Nagrodą Województwa Małopolskiego „Ars Quaerendi”, Nagrodą za najlepszy debiut 10. Triennale Grafiki Polskiej.

Wybrane wystawy:
10.2018 – 10. Triennale Grafiki Polskiej, Katowice – Nagroda za najlepszy debiut, za grafikę z cyklu „Zasady”
09.2018 – Krakowski Salon Sztuki, Pałac Sztuki, Kraków, grafika z cyklu „Zasady”
05.2018 – Wystawa Główna, Międzynarodowe Triennale Grafiki, Kraków, cykl grafik „Luminacja”
05.2018 – „transgrafia” – program główny Międzynarodowego Triennale Grafiki, cykl grafik „Zasady”
04.2018 – „Masters Printmaking 2018”, Antwerpia, Belgia – Wyróżnienie Honorowe za grafiki z cyklu „Luminacja”
11.2017 – „Grafika 2017”, Gmach Ministerstwa Spraw Zagranicznych, Warszawa – Nagroda Fundacji im. Tadeusza Kulisiewicza za cykl grafik „Luminacja”,
06.2017 – „Wystawa wybranych dyplomów 2016/2017 ASP w Krakowie”, Pałac Sztuki, Kraków – Nagroda Towarzystwa Przyjaciół Sztuk Pięknych w Krakowie za cykl grafik „Luminacja”

Paweł Krzywdziak

Luminacja 1, 2017

akwaforta, akwatinta, papier, 198 × 69 cm; część 1. sygn. u góry: P. Krzywdziak 2017, część 2. sygn. u dołu: P. Krzywdziak 2017, 5/20

Paweł Krzywdziak

Luminacja 5, 2017

akwaforta, akwatinta, papier, 198 × 69 cm; część 1. sygn. u góry: P. Krzywdziak 2017, część 2. sygn. u dołu: P. Krzywdziak 2017, 1/25

Paweł Krzywdziak

Luminacja 11, 2017

sucha igła, papier, 198 × 69 cm; część 1. sygn. u góry: P. Krzywdziak 2017, część 2. sygn. u dołu: P. Krzywdziak 2017, 1/20

Paweł Krzywdziak

Luminacja 2, 2017

akwaforta, papier, 198 × 69 cm; część 1. sygn. u góry: P. Krzywdziak 2017, część 2. sygn. u dołu: P. Krzywdziak 2017, 1/20

Paweł Krzywdziak

Luminacja 3, 2017

Paweł Krzywdziak

Luminacja 10, 2017

akwaforta, akwatinta, papier, 198 × 69 cm; część 1. sygn. u góry: P. Krzywdziak 2017, część 2. sygn. u dołu: P. Krzywdziak 2017, 1/20

Paweł Krzywdziak

Luminacja 12, 2017

Paweł Krzywdziak

Luminacja 15, 2017

akwaforta, sucha igła, papier, 198 × 69 cm; część 1. sygn. u góry: P. Krzywdziak 2017, część 2. sygn. u dołu: P. Krzywdziak 2017, 1/20

Paweł Krzywdziak

Luminacja 13, 2017

Paweł Krzywdziak

Luminacja 8, 2017

akwatinta, papier, 198 × 69 cm; część 1. sygn. u góry: P. Krzywdziak 2017, część 2. sygn. u dołu: P. Krzywdziak 2017, 1/20

Paweł Krzywdziak

Luminacja 6, 2017

Paweł Krzywdziak

Luminacja 14, 2017

sucha igła, akwatinta, papier, 198 × 69 cm; część 1. sygn. u góry: P. Krzywdziak 2017, część 2. sygn. u dołu: P. Krzywdziak 2017, 1/20

Paweł Krzywdziak

Luminacja 9, 2017

Paweł Krzywdziak

Luminacja 7, 2017

Paweł Krzywdziak

Luminacja 4, 2017

Paweł Krzywdziak

6A3B2E1F3G9H3I, z cyklu Zasady, 2018

wypukłodruk, papier, 180 × 270 cm; sygn. u dołu: P. Krzywdziak 2018, 1/10

Paweł Krzywdziak

1B2D3E3G3H5I, z cyklu Zasady, 2018

Paweł Krzywdziak

BCD, z cyklu Zasady, 2018

wypukłodruk, papier, 90 × 60 cm; sygn. u dołu: P. Krzywdziak 2018, 2/50

Paweł Krzywdziak

ABH, z cyklu Zasady, 2018

Paweł Krzywdziak

CF, z cyklu Zasady, 2018

Paweł Krzywdziak

BDE, z cyklu Zasady, 2018

wypukłodruk, papier, 90 × 60 cm; sygn. u dołu: P. Krzywdziak 2018, 1/50

Paweł Krzywdziak

Refleksja 8, 2017

akwatinta, papier, 35 x 25 cm (odcisk płyty), 55 x 40 cm (arkusz); sygn. u dołu: P. Krzywdziak 2017, 1/20

Paweł Krzywdziak

Refleksja 4, 2017

Paweł Krzywdziak

Refleksja 17, 2017

Paweł Krzywdziak

Refleksja 18, 2017

Paweł Krzywdziak

Interpretacja kuli 11, 2017

miedzioryt, akwatinta, papier, 10,5 × 10,5 cm; sygn. u dołu: P. Krzywdziak 2017, 1/1

Paweł Krzywdziak

Interpretacja kuli 4, 2017

akwatinta, papier, 10,5 × 10,5 cm; sygn. u dołu: P. Krzywdziak 2017, 1/1

Paweł Krzywdziak

Interpretacja kuli 21, 2017

Paweł Krzywdziak

Interpretacja kuli 8, 2017

Paweł Krzywdziak

Luminacja 1, 2017

Paweł Krzywdziak

Luminacja 5, 2017

Paweł Krzywdziak

Luminacja 11, 2017

Paweł Krzywdziak

Luminacja 2, 2017

Paweł Krzywdziak

Luminacja 3, 2017

Paweł Krzywdziak

Luminacja 10, 2017

Paweł Krzywdziak

Luminacja 12, 2017

Paweł Krzywdziak

Luminacja 15, 2017

Paweł Krzywdziak

Luminacja 13, 2017

Paweł Krzywdziak

Luminacja 8, 2017

Paweł Krzywdziak

Luminacja 6, 2017

Paweł Krzywdziak

Luminacja 14, 2017

Paweł Krzywdziak

Luminacja 9, 2017

Paweł Krzywdziak

Luminacja 7, 2017

Paweł Krzywdziak

Luminacja 4, 2017

Paweł Krzywdziak

Paweł Krzywdziak

Paweł Krzywdziak

BCD, z cyklu Zasady, 2018

Paweł Krzywdziak

ABH, z cyklu Zasady, 2018

Paweł Krzywdziak

CF, z cyklu Zasady, 2018

Paweł Krzywdziak

BDE, z cyklu Zasady, 2018

Paweł Krzywdziak

Refleksja 8, 2017

Paweł Krzywdziak

Refleksja 4, 2017

Paweł Krzywdziak

Refleksja 17, 2017

Paweł Krzywdziak

Refleksja 18, 2017

Paweł Krzywdziak

Interpretacja kuli 11, 2017

Paweł Krzywdziak

Interpretacja kuli 4, 2017

Paweł Krzywdziak

Interpretacja kuli 21, 2017

Paweł Krzywdziak

Interpretacja kuli 8, 2017