Jan Szczepkowski

Jan Szczepkowski

Artysta malarz. Urodzony w 1975 roku w Sanoku, gdzie do dziś żyje i pracuje. Pochodzi z rodziny o silnych tradycjach artystycznych (najbardziej znanym przodkiem artysty jest jego imiennik, jeden z najsłynniejszych przedwojennych rzeźbiarzy polskiego okresu art déco). W 2003 roku ukończył Akademię Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie, uzyskując dyplom z malarstwa w pracowni profesora Jacka Waltosia. Zajmuje się malarstwem i rysunkiem, pracą pedagogiczną oraz konserwacją zabytków. Związany z nieformalną grupą malarzy neoromantyków.

Swoją twórczość prezentował podczas licznych wystaw indywidualnych w kraju i zagranicą, m.in.: Powracający cień, BWA Galeria Sanocka, Sanok (2013); Obszar cienia, Galeria Pod Czarnym Kotem, Kraków (2013); Powracający cień, BWA, Krosno (2014); Muzeum znaczeń, CSW Solvay, Kraków (2014); Realizm niemożliwy, Galeria Domus Aurea, Lublin (2014); Malarstwo, Galerie Mont des Arts, Bruksela (2014); Malarstwo, Muzeum Historyczne, Sanok (2015); Partial Exposure, POSK, Londyn (2015); Taumaturgia, Bohema Nowa Sztuka, Warszawa (2015); Voyage, Galeria ToTu, Rzeszów (2017); Nieruchoma kurtyna, Fundacja 2 wymiary, Pragaleria, Warszawa (2017); Artes Liberales, Galeria Wspólna, Bydgoszcz (2017). Uczestnik wielu wystaw zbiorowych, m.in.: Malarstwo, Galeria Młodych Gazety Antykwarycznej, Kraków (2001); Sześć Ciał, Pałac Sztuki, Kraków (2001); Grafika, Galeria Zajazd, Muzeum Historyczne, Sanok (2005); I Letnie Konfrontacje Artystów Sanockich, BWA Galeria Sanocka, Sanok (2006); Photocopypainting, BWA Galeria Sanocka (2010); Kolory Podkarpacia, Berlin, Nürnberg, Saarbrücken, Łańcut, (2010-2011); Made In Poland, Berlin (2011); Ukryte Przejawy Niecodzienności, Sanok (2011); Cień Czarnobyla, BWA Galeria Sanocka, Sanok (2013); Szczepkowski-Stabryła-Szczur, Desa Unicum, Warszawa (2013); 3 Triennale Polskiego Malarstwa Współczesnego, Rzeszów (2013); Obecności i powroty, BWA Galeria Sanocka, Sanok (2014); Ars – Principia, UMK, Toruń (2014); Barwy Pogranicza, Rzeszów (2014); Artefakty, BWA Przemyśl (2014); Skład doczepiony, BWA Galeria Sanocka (2016); Projekt 966, UMK Toruń (2016); Funny Games, Uniwersytet Rzeszowski, Rzeszów (2016); Im dalej w las. Neoromantycy wobec natury, Fundacja 2 wymiary, BWA Galeria Sanocka (2017); Im dalej w las. Neoromantycy wobec natury, Fundacja 2 wymiary, Stacja Muranów, Warszawa (2017); Trans-formacje, BWA Galeria Sanocka (2018). Laureat nagród i wyróżnień: Nagroda Prezydenta Miasta Przemyśla, Triennale Malarstwa Srebrny Czworokąt, Przemyśl (2009); Pierwsze miejsce, nagroda Marszałka Województwa Podkarpackiego, Obraz, Grafika, Rysunek, Rzeźba Roku 2009, Rzeszów (2009); drugie miejsce, 11 Biennale Plastyki Krośnieńskiej, BWA Krosno (2011); Nagroda Dyrektora BWA Rzeszów, Jesienne Konfrontacje, Rzeszów (2013).

Jan Szczepkowski

The Night Picture XL, 2017

olej, papier, 17 x 12 cm, sygn. u dołu: Szczepkowski 17

Jan Szczepkowski

The Night Picture XLI, 2018

olej, papier, 17 x 12 cm, sygn. p.g.: Szczepkowski 18

Jan Szczepkowski

The Night Picture XLII, 2018

olej, papier, 17 x 12 cm, sygn. l.g.: Szczepkowski 18

Jan Szczepkowski

The Night Picture XLIII, 2019

olej, papier, 17 x 12 cm, sygn. p.d..: Szczepkowski 19

Jan Szczepkowski

The Night Picture XLIV, 2019

olej, papier, 17 x 12 cm, sygn. l.d..: Szczepkowski 19

Jan Szczepkowski

The Night Picture XLV, 2019

Cena: 1700

Protagonista, 2017

olej, płótno, 150 x 120 cm, sygn. na odwrocie

Cena: 12000

The Night Picture XXVII, 2017

olej, papier, 17 x 12 cm, sygn. p.d.: Szczepkowski '17

The Night Picture XXX, 2017

olej, papier, 12 x 12 cm, sygn. p.d.: Szczepkowski 17

The Night Picture XXXI, 2017

The Night Picture XXXVI, 2017

olej, papier, 12 x 12 cm, sygn. l.d.: Szczepkowski 17

Vesper XXXIV, 2018

olej, papier, 40 x 30 cm; sygn. i dat. p. d.: Szczepkowski 18.

Vesper XLVII, 2018

olej, papier, 40 x 30 cm, sygn. u dołu Szczepkowski 18

Jan Szczepkowski

The Night Picture XXV, 2017

olej, papier, 17 x 12 cm, sygn. l.d.: Szczepkowski 17

Jan Szczepkowski

The Night Picture XXXII, 2017

Jan Szczepkowski

The Night Picture XL, 2017

Jan Szczepkowski

The Night Picture XLI, 2018

Jan Szczepkowski

The Night Picture XLII, 2018

Jan Szczepkowski

The Night Picture XLIII, 2019

Jan Szczepkowski

The Night Picture XLIV, 2019

Jan Szczepkowski

The Night Picture XLV, 2019

Protagonista, 2017

The Night Picture XXVII, 2017

The Night Picture XXX, 2017

The Night Picture XXXI, 2017

The Night Picture XXXVI, 2017

Vesper XXXIV, 2018

Vesper XLVII, 2018

Jan Szczepkowski

The Night Picture XXV, 2017

Jan Szczepkowski

The Night Picture XXXII, 2017