Jakub Niewdana to pochodzący z Brzezia młody artysta, zajmujący się głównie ceramiką oraz fotografią. W 2014 ukończył z wyróżnieniem Akademię Sztuk Pięknych w Krakowie.

W tym samym roku otrzymał Stypendium Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego. W 2015 roku rozpoczął studia doktoranckie na Uniwersytecie Pedagogicznym w Krakowie. Oprócz działalności naukowej jest również zaangażowany w pracę stowarzyszenia „Ceramika Bez Granic”, którego jest współzałożycielem, oraz grupy artystycznej „Vera Icon” zrzeszającej twórców chrześcijańskich. Jakub Niewdana nie tylko brał udział w licznych wystawach w Polsce oraz za granicą, ale również sam był organizatorem m.in. wystaw „Mniej Więcej” czy „Squat” w Zabierzowie. W swoich pracach często łączy dwie pasje – fotografię oraz ceramikę. Od 2014 prowadzi autorską pracownię ceramiki. Jego prace znajdują się w licznych kolekcjach w kraju i za granicą.

Mała Zebra

ceramika szkliwiona, zdobiona naszkliwnie i platynowana, wymiary 38x38x17cm

Krowa micro, 2019

ceramika szkliwiona, złocona, 9 x 12,5 x 13 cm, sygn. na spodzie

Nosorożec micro biały

ceramika szkliwiona i platynowana, wymiary ok 12x6x4 cm

Nosorożec micro żółty

Mała sowa biała

ceramika szkliwiona i złocona 24 k złotem, wymiary 11 x 8 x 5,5 cm, seria nielimitowana, sygnowana i numerowana.

Nosorożec mały (seria podróżnicza) - kolor turkusowy

ceramika szkliwiona i platynowana, 25 x 15 x 10 cm, sygnowana od spodu nazwiskiem i numerem.

Nosorożec mały (seria podróżnicza) - kolor żółty

ceramika szkliwiona i złocona 24k złotem, 25 x 15 x 10 cm, sygnowana od spodu nazwiskiem i numerem.

Nosorożec mały (seria podróżnicza) - kolor czarny

Nosorożec micro granatowy

Nosorożec micro czerwony

Nosorożec micro turkusowy

Micro Nosorożec, ceramika szkliwiona i złocona 24k złotem, wymiary ok 12x6x4 cm

Nosorożec Micro szary

Micro Nosorożec, ceramika szkliwiona i platynowana, wymiary ok 12x6x4 cm

Nosorożec micro czarny

Mała Sowa szara

ceramika szkliwiona i złocona 24 k złotem, wymiary 11 x 8 x 5,5 cm

Mała Sowa czarna

ceramika szkliwiona i platynowana, wymiary 11x8x6cm

Mała Sowa czerwona

ceramika szkliwiona i złocona 24 k złotem, wymiary 11x8x5,5 cm

Mała Sowa pomarańczowa

Głowa nosorożca

ceramika szkliwiona i platynowana, 20 x 17 x 10 cm

Głowa nosorożca

Mały Nosorożec, z serii Safari

ceramika szkliwiona i złocona, wymiary 25 x 15 x 10 cm, sygn. od spodu:  Jakub Niewdana, 2018

ceramika szkliwiona i złocona, 25 x 15 x 10cm, sygn. od spodu: Jakub Niewdana, 2018

Głowa Nosorożca, z serii Safari

ceramika szkliwiona i złocona, 20 x 17 x 10 cm, sygn. od spodu: Jakub Niewdana, 2018

Zebra Mała, z serii Safari

ceramika szkliwiona, zdobiona naszkliwnie oraz złocona, 36 x 29 x 15 cm, sygn. od spodu: Jakub Niewdana, 2018

Krokodyl micro, z serii Safari

ceramika angobowana i szkliwiona, 3 x 2 x 2 cm, sygn. od spodu

Krowa micro

Mała sowa piórko

ceramika szkliwiona i złocona 24 k złotem, wymiary 11 x 8 x 5,5 cm, sygn. na spodzie

Mała sowa piórko

Nosorożec micro zielony

ceramika szkliwiona i złocona 24k złotem, wymiary ok 12x6x4 cm

Mała sowa platynowana

ceramika szkliwiona i platynowana, wymiary 11 x 8 x 5,5 cm, sygn. na spodzie

Cena: 450

Sowa micro

ceramika szkliwiona i złocona, wymiary 3 x 2 x 1 cm, sygnowana na spodzie

Sowa micro

ceramika szkliwiona i platynowana, wymiary 3 x 2 x 1 cm, sygnowana na spodzie

Mała Zebra

ceramika szkliwiona zdobiona naszkliwnie, złocona 24k złotem, wymiary 36x29x15cm, 2019, sygnowana i numerowana od spodu, seria nielimitowana

Mały Nosorożec

ceramika nieszkliwiona, tlenkowana, wymiary 25x15x10 cm, 2019, sygnowana i numerowana od spodu. seria nielimitowana

Głowa Nosorożca

ceramika szkliwiona i złocona 24k złotem, wymiary 20 x 17 x 10 cm, 2019, sygnowana i numerowana od spodu, seria nielimitowana

Krowa Ankole-Watussi

ceramika szkliwiona i złocona 24k złotem, wypalana w piecu elektrycznym, 36 x 29 x 22 cm, seria nielimitowa, numerowana i sygnowana od spodu.

Micro Zebra

ceramika szkliwiona i zdobiona naszkliwnie, złocona 24k złotem, wymiary 14x12x6cm, 2019, sygnowana i numerowana od spodu, seria nielimitowana

Micro Zebra

Mały Nosorożec

ceramika szkliwiona i złocona 24k złotem, wymiary 25x15x10 cm, 2019 sygnowany i numerowany od spodu, seria nielimitowana

Mała Sowa

ceramika szkliwiona i złocona 24k złotem, wymiary 11x8x6 cm, 2019, sygnowana i numerowana od spodu, seria nielimitowana

Mała Sowa

Micro Nosorożec

ceramika szkliwiona i złocona 24k złotem, wymiary 12x6x4 cm, 2019, sygnowana od spodu, seria nielimitowana

Micro Nosorożec

Micro Nosorożec

Mała Sowa

Czerwony Koziorożec, z serii Safari, 2019

ceramika szkliwiona i złocona 24k złotem, wymiary 32 x 25 x 14 cm, seria numerowana nielimitowana, sygnowana od spodu

Cena: 850

Kobaltowy Koziorożec, z serii Safari, 2019

Cena: 850

Jednorożec z serii Fantastyczne Zwierzęta, 2019

ceramika szkliwiona, zdobiona naszkliwnie, złocona 24k złotem, 40 x 29 x 13 cm, seria numerowana, nielimitowana

Sowa Duża niebieska wersja "Piórko",seria "Safari"

ceramika angobowana, szkliwiona i złocona 24k złotem, 35 x 25 x 20 cm, sygn. na spodzie, seria limitowana

Krokodyl, seria "Safari", 2018

ceramika angobowana i szkliwiona, 35 x 15 x 10 cm, sygn. na spodzie

Zebra średnia, seria "Safari", 2018

ceramika szkliwiona i zdobiona naszkliwnie, złocona 24k złotem, 36 x 29 x 15 cm, sygn. na spodzie

Nosorożec Duży fakturowany, seria "Safari", 2019

ceramika nieszkliwiona, tlenkowana, 50 x 28 x 18 cm, sygn. na spodzie, seria limitowana

Cena: 3500

Nosorożec Duży, seria "Safari", 2019

ceramika szkliwiona i złocona 24k złotem, 50 x 28 x 18 cm, sygn. na spodzie, seria limitowana

Cena: 3500

Nosorożec Mały, seria "Safari", 2019

ceramika szkliwiona i złocona 24k złotem, 25 x 15 x 10 cm, sygn. na spodzie

Krowa Ankole-Watussi, seria "Safari", 2019

ceramika szkliwiona i złocona 24k złotem, 36 x 29 x 22 cm, sygn. na spodzie

Cena: 850

Cena: 850

Goryl, seria "Safari", 2019

ceramika szkliwiona i złocona 24k złotem, 49 x 45 x 30 cm, sygn. na spodzie, seria limitowana

Mała Zebra

Krowa micro, 2019

Nosorożec micro biały

Nosorożec micro żółty

Mała sowa biała

Nosorożec micro granatowy

Nosorożec micro czerwony

Nosorożec micro turkusowy

Nosorożec Micro szary

Nosorożec micro czarny

Mała Sowa szara

Mała Sowa czarna

Mała Sowa czerwona

Mała Sowa pomarańczowa

Głowa nosorożca

Głowa nosorożca

Zebra Mała, z serii Safari

Krowa micro

Mała sowa piórko

Mała sowa piórko

Nosorożec micro zielony

Mała sowa platynowana

Sowa micro

Sowa micro

Mała Zebra

Mały Nosorożec

Głowa Nosorożca

Krowa Ankole-Watussi

Micro Zebra

Micro Zebra

Mały Nosorożec

Mała Sowa

Mała Sowa

Micro Nosorożec

Micro Nosorożec

Micro Nosorożec

Mała Sowa

Goryl, seria "Safari", 2019