Jakub Niewdana to pochodzący z Brzezia młody artysta, zajmujący się głównie ceramiką oraz fotografią. W 2014 ukończył z wyróżnieniem Akademię Sztuk Pięknych w Krakowie.

W tym samym roku otrzymał Stypendium Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego. W 2015 roku rozpoczął studia doktoranckie na Uniwersytecie Pedagogicznym w Krakowie. Oprócz działalności naukowej jest również zaangażowany w pracę stowarzyszenia „Ceramika Bez Granic”, którego jest współzałożycielem, oraz grupy artystycznej „Vera Icon” zrzeszającej twórców chrześcijańskich. Jakub Niewdana nie tylko brał udział w licznych wystawach w Polsce oraz za granicą, ale również sam był organizatorem m.in. wystaw „Mniej Więcej” czy „Squat” w Zabierzowie. W swoich pracach często łączy dwie pasje – fotografię oraz ceramikę. Od 2014 prowadzi autorską pracownię ceramiki. Jego prace znajdują się w licznych kolekcjach w kraju i za granicą.

Nosorożec micro biały

ceramika szkliwiona i platynowana, wymiary ok 12x6x4 cm

Nosorożec micro żółty

Nosorożec micro granatowy

Nosorożec micro czerwony

Nosorożec micro turkusowy

Micro Nosorożec, ceramika szkliwiona i złocona 24k złotem, wymiary ok 12x6x4 cm

Nosorożec Micro szary

Micro Nosorożec, ceramika szkliwiona i platynowana, wymiary ok 12x6x4 cm

Nosorożec micro czarny

Nosorożec micro zielony

ceramika szkliwiona i złocona 24k złotem, wymiary ok 12x6x4 cm

Micro Nosorożec

ceramika szkliwiona i złocona 24k złotem, wymiary 12x6x4 cm, 2019, sygnowana od spodu, seria nielimitowana

Micro Nosorożec

Micro Nosorożec

Nosorożec mały (seria podróżnicza) - kolor turkusowy

ceramika szkliwiona i platynowana, 25 x 15 x 10 cm, sygnowana od spodu nazwiskiem i numerem.

Nosorożec mały (seria podróżnicza) - kolor żółty

ceramika szkliwiona i złocona 24k złotem, 25 x 15 x 10 cm, sygnowana od spodu nazwiskiem i numerem.

Nosorożec mały (seria podróżnicza) - kolor czarny

Nosorożec Mały, seria "Safari", 2019

ceramika szkliwiona i złocona 24k złotem, 25 x 15 x 10 cm, sygn. na spodzie

Mały Nosorożec, z serii Safari

ceramika szkliwiona i złocona, wymiary 25 x 15 x 10 cm, sygn. od spodu:  Jakub Niewdana, 2018

ceramika szkliwiona i złocona, 25 x 15 x 10cm, sygn. od spodu: Jakub Niewdana, 2018

Mały Nosorożec

ceramika nieszkliwiona, tlenkowana, wymiary 25x15x10 cm, 2019, sygnowana i numerowana od spodu. seria nielimitowana

Mały Nosorożec

ceramika szkliwiona i złocona 24k złotem, wymiary 25x15x10 cm, 2019 sygnowany i numerowany od spodu, seria nielimitowana

Mały Nosorożec

ceramika szkliwiona i złocona 24k, 25 x 15 x 10 cm, sygnowana i numerowana od spodu

Mały Nosorożec

Nosorożec Duży fakturowany, seria "Safari", 2019

ceramika nieszkliwiona, tlenkowana, 50 x 28 x 18 cm, sygn. na spodzie, seria limitowana

Cena: 3500

Nosorożec Duży, seria "Safari", 2019

ceramika szkliwiona i złocona 24k złotem, 50 x 28 x 18 cm, sygn. na spodzie, seria limitowana

Cena: 3500

Głowa nosorożca

ceramika szkliwiona i platynowana, 20 x 17 x 10 cm

Głowa nosorożca

Głowa Nosorożca, z serii Safari

ceramika szkliwiona i złocona, 20 x 17 x 10 cm, sygn. od spodu: Jakub Niewdana, 2018

Głowa Nosorożca

ceramika szkliwiona i złocona 24k złotem, wymiary 20 x 17 x 10 cm, 2019, sygnowana i numerowana od spodu, seria nielimitowana

Głowa Nosorożca

ceramika szkliwiona i złocona 24k złotem, 20 x 17 x 10 cm, sygnowana i numerowana od spodu

Głowa Nosorożca

Głowa Nosorożca

Głowa Nosorożca

Micro Zebra

ceramika szkliwiona i zdobiona naszkliwnie, złocona 24k złotem, wymiary 14x12x6cm, 2019, sygnowana i numerowana od spodu, seria nielimitowana

Micro Zebra

Micro Zebra

ceramika szkliwiona, złocona, zdobiona naszkliwnie, wymiary 14 x 12 x 6 cm, sygnowana i numerowana od spodu

Micro Zebra

Micro Zebra

Micro Zebra

Micro Zebra

Micro Zebra

ceramika szkliwiona, złocona, zdobiona naszkliwnie, 14 x 12 x 6 cm, sygnowana i numerowana od spodu

Mała Zebra

ceramika szkliwiona, zdobiona naszkliwnie i platynowana, wymiary 38x38x17cm

Zebra Mała, z serii Safari

ceramika szkliwiona, zdobiona naszkliwnie oraz złocona, 36 x 29 x 15 cm, sygn. od spodu: Jakub Niewdana, 2018

Mała Zebra

ceramika szkliwiona zdobiona naszkliwnie, złocona 24k złotem, wymiary 36x29x15cm, 2019, sygnowana i numerowana od spodu, seria nielimitowana

Zebra średnia, seria "Safari", 2018

ceramika szkliwiona i zdobiona naszkliwnie, złocona 24k złotem, 36 x 29 x 15 cm, sygn. na spodzie

Sowa micro

ceramika szkliwiona i złocona, wymiary 3 x 2 x 1 cm, sygnowana na spodzie

Sowa micro

ceramika szkliwiona i platynowana, wymiary 3 x 2 x 1 cm, sygnowana na spodzie

Mała sowa biała

ceramika szkliwiona i złocona 24 k złotem, wymiary 11 x 8 x 5,5 cm, seria nielimitowana, sygnowana i numerowana.

Mała Sowa szara

ceramika szkliwiona i złocona 24 k złotem, wymiary 11 x 8 x 5,5 cm

Mała Sowa czarna

ceramika szkliwiona i platynowana, wymiary 11x8x6cm

Mała Sowa czerwona

ceramika szkliwiona i złocona 24 k złotem, wymiary 11x8x5,5 cm

Mała Sowa pomarańczowa

Mała sowa piórko

ceramika szkliwiona i złocona 24 k złotem, wymiary 11 x 8 x 5,5 cm, sygn. na spodzie

Mała sowa piórko

Mała sowa platynowana

ceramika szkliwiona i platynowana, wymiary 11 x 8 x 5,5 cm, sygn. na spodzie

Cena: 450

Mała Sowa

ceramika szkliwiona i złocona 24k złotem, wymiary 11x8x6 cm, 2019, sygnowana i numerowana od spodu, seria nielimitowana

Mała Sowa

Mała Sowa

Mała Sowa

ceramika szkliwiona i złocona 24k złotem, wymiary 11 x 8 x 6 cm, 2019, sygnowana i numerowana od spodu, seria nielimitowana

Mała Sowa

Sowa Duża niebieska wersja "Piórko",seria "Safari"

ceramika angobowana, szkliwiona i złocona 24k złotem, 35 x 25 x 20 cm, sygn. na spodzie, seria limitowana

Niebieski Koziorożec

ceramika szkliwiona i złocona 24k, 32 x 25 x 14 cm, sygnowana i numerowana od spodu

Biały Koziorożec

Czerwony Koziorożec, z serii Safari, 2019

ceramika szkliwiona i złocona 24k złotem, wymiary 32 x 25 x 14 cm, seria numerowana nielimitowana, sygnowana od spodu

Kobaltowy Koziorożec, z serii Safari, 2019

Jednorożec z serii Fantastyczne Zwierzęta, 2019

ceramika szkliwiona, zdobiona naszkliwnie, złocona 24k złotem, 40 x 29 x 13 cm, seria numerowana, nielimitowana

Krowa micro, 2019

ceramika szkliwiona, złocona, 9 x 12,5 x 13 cm, sygn. na spodzie

Krowa micro

Krowa micro

ceramika szkliwiona, złocona, wymiary 10 x 7 x 6 cm, sygnowana spodu

Krowa micro

Krowa micro

Krowa micro

ceramika szkliwiona, złocona, wymiary 10 x 7 x 6 cm, sygnowana spodu,

Krowa micro, model lustro

ceramika szkliwiona i zdobiona naszkliwnie, wymiary 10 x 7 x 6 cm , sygnowana od spodu

Krowa Ankole-Watussi

ceramika szkliwiona i złocona 24k złotem, wypalana w piecu elektrycznym, 36 x 29 x 22 cm, seria nielimitowa, numerowana i sygnowana od spodu.

Krowa Ankole-Watussi, seria "Safari", 2019

ceramika szkliwiona i złocona 24k złotem, 36 x 29 x 22 cm, sygn. na spodzie

Krowa Ankole-Watussi

ceramika tlenkowa, 36 x 29 x 22 cm, sygnowana i numerowana od spodu

Cena: 1100

Krokodyl micro, z serii Safari

ceramika angobowana i szkliwiona, 3 x 2 x 2 cm, sygn. od spodu

Krokodyl, seria "Safari", 2018

ceramika angobowana i szkliwiona, 35 x 15 x 10 cm, sygn. na spodzie

Rekin

ceramika szkliwiona, zdobiona naszkliwnie, złocona 24k, 38 x 15 x 19 cm, sygnowana i numerowana od spodu

Rekin

Mały Goryl

ceramika szkliwiona i złocona 24k, 26 x 25 x 18 cm, sygnowana i numerowana od spodu

Mały Goryl

Mały Goryl

Goryl, seria "Safari", 2019

ceramika szkliwiona i złocona 24k złotem, 49 x 45 x 30 cm, sygn. na spodzie, seria limitowana

Koziorożec

ceramika tlenkowa, 32 x 25 x 14 cm, sygnowana i numerowana od spodu

Cena: 1100

Nosorożec micro biały

Nosorożec micro żółty

Nosorożec micro granatowy

Nosorożec micro czerwony

Nosorożec micro turkusowy

Nosorożec Micro szary

Nosorożec micro czarny

Nosorożec micro zielony

Micro Nosorożec

Micro Nosorożec

Micro Nosorożec

Mały Nosorożec

Mały Nosorożec

Mały Nosorożec

Mały Nosorożec

Głowa nosorożca

Głowa nosorożca

Głowa Nosorożca

Głowa Nosorożca

Głowa Nosorożca

Głowa Nosorożca

Głowa Nosorożca

Micro Zebra

Micro Zebra

Micro Zebra

Micro Zebra

Micro Zebra

Micro Zebra

Micro Zebra

Micro Zebra

Mała Zebra

Zebra Mała, z serii Safari

Mała Zebra

Sowa micro

Sowa micro

Mała sowa biała

Mała Sowa szara

Mała Sowa czarna

Mała Sowa czerwona

Mała Sowa pomarańczowa

Mała sowa piórko

Mała sowa piórko

Mała sowa platynowana

Mała Sowa

Mała Sowa

Mała Sowa

Mała Sowa

Mała Sowa

Niebieski Koziorożec

Biały Koziorożec

Krowa micro, 2019

Krowa micro

Krowa micro

Krowa micro

Krowa micro

Krowa micro

Krowa micro, model lustro

Krowa Ankole-Watussi

Krowa Ankole-Watussi

Rekin

Rekin

Mały Goryl

Mały Goryl

Mały Goryl

Goryl, seria "Safari", 2019

Koziorożec