Ukończyła wyższe studia w Instytucie Sztuki Akademii Pedagogicznej w Krakowie w 2001 r. Laureatka konkursu w ramach II Konfrontacji Artystycznych „Sacrum w Sztuce” w Wadowicach (2002). Jej twórczość została omówiona w książce „Ikona w sztuce XX wieku” autorstwa Renaty Rogozińskiej (2009). Autorka wystaw indywidualnych: Ikonostas, Cudowne Lata, Kraków (2001); Mechaniczni Bracia, Galeria Rękawka, Kraków (2002); Atlantyda, Space Gallery, Kraków (2006); Kim są Oni?, Space Gallery, Kraków (2009); Meta-Obraz: VI Festiwal Filmu Filozoficznego, Staromiejskie Centrum Kultury, Kraków (2011); Częściowa Anhedonia, Pragaleria, Warszawa (2016). Uczestniczka wystaw zbiorowych: Europ’Art, Genewa (2003, 2004, 2005, 2006, 2007); Contemporary Polish Art, La Galerie Alwane, Bejrut (2008); Ikona w Sztuce XX w., Galeria Krypta u Pijarów, Kraków (2009); Art Now in Poland, The Venue, Souk Arkwam, Bejrut (2011); 25 Festiwal Polskiego Malarstwa Współczesnego, Szczecin, (2016, finalistka konkursu, uczestniczka wystawy);  8 Kobiet, Galeria „Konduktorownia”, Częstochowa (2017); III Ogólnopolski Konkurs Malarski im. Leona Wyczółkowskiego, Galeria Miejska BWA, Bydgoszcz, (2018, finalistka konkursu, uczestniczka wystawy). Jej prace znajdują się w zbiorach Muzeum Miejskiego w Wadowicach oraz w zbiorach prywatnych w Polsce, Stanach Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii, Szwajcarii, Niemczech i we Włoszech.

Tryptyk, Krzyż, 2015

olej, płótno, 74 x 59 cm, sygn. na odwrocie

Fabryka planet (2013/2016)

technika własna, olej, kolaż, płótno, 90 x 140 cm, sygn. na odwrocie

Podwójne zaćmienie księżyca, 2018

olej, kolaż, płótno, 78 x 70 cm, sygn. p.d.: Magdalena Daniec

Tatihou, 2018

olej, kolaż, płótno, 50 x 60 cm, sygn. na odwrocie

Wyspa Kamień, 2016

olej, płótno, 40 x 50 cm, sygn. na odwrocie

Względny spokój, 2015

olej, płótno, 29 x 59 cm, sygn. na odwrocie

Po prostu błękit, 2019

olej, płótno, 24 x 33 cm, sygn. na rancie: M. Daniec, oraz na odwrocie

Kościół przy kopalni, 2019

olej, kolaż, płótno, 24 x 30 cm, sygn. na odwrocie

Cena: 650

Strona pierwsza i ostatnia („Amiamo”), 2016/2019

kolaż, płótno, 27 x 33 cm, sygn. p.d.: Magdalena Daniec, oraz na odwrocie

Cena: 850

Pejzaż ziemiański, 2016

olej, kolaż, płótno, 27 x 33 cm, sygn. na odwrocie

Znaleziony pamiętnik, strona piąta, 2019

olej, techniki mieszane, kolaż, płótno, 68 x 63 cm, sygn. p.d.: Magdalena Daniec, oraz na odwrocie

Cena: 3600

Latem, 2019

olej, kolaż, płótno, 69 x 64 cm, sygn. p.d.: Magdalena Daniec, oraz na odwrocie

Cena: 3200

Ostatni kawałek lodu, 2019

olej, płótno, 81 x 65 cm, sygn. p.d.: Magdalena Daniec, oraz na odwrocie

Cena: 3500

Nowe miejsce nad rzeką, 2017

olej, techniki mieszane, kolaż, płótno, 57 x 88 cm, sygn. p.d.: Magdalena Daniec, oraz na odwrocie

Cena: 5800

Wpływ zaćmienia księżyca, 2017

olej, techniki mieszane, kolaż, płótno, 57 x 90 cm, sygn. p.d.: Magdalena Daniec 2017, oraz na odwrocie

Cena: 5800

Blue velvet, 2019

olej, techniki mieszane, kolaż, płótno, 40 x 59 cm, sygn. p.d.: Magdalena Daniec, oraz na odwrocie

Cena: 2800

Bunt organizmu/Upał, 2017/2019

olej, techniki mieszane, kolaż, płótno, 40 x 64 cm, sygn. p.d.: Magdalena Daniec, oraz na odwrocie

Cena: 2700

Tryptyk, Krzyż, 2015

Fabryka planet (2013/2016)

Tatihou, 2018

Wyspa Kamień, 2016

Względny spokój, 2015

Po prostu błękit, 2019

Kościół przy kopalni, 2019

Pejzaż ziemiański, 2016

Latem, 2019

Ostatni kawałek lodu, 2019

Nowe miejsce nad rzeką, 2017

Blue velvet, 2019