Piotr Bubak

Piotr Bubak

Katalog w PDF

Piotr BUBAK (ur. 1959)

Twórca używający wielu form wypowiedzi artystycznej. Zajmuje się głównie rzeźbą oraz malarstwem, nie stroni również od akwareli, rysunku czy technik cyfrowych, które z powodzeniem wykorzystuje w swojej pracy zawodowej. Artysta zajmuje się również konserwacją zabytków – specjalizuje się w renowacji zabytków architektonicznych, szczególnie sztukaterii. Absolwent krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych, w 1984 roku otrzymał dyplom z wyróżnieniem na wydziale Architektury Wnętrz. W dziedzinie sztuki szczególnie interesuje się naturą, często w jej realistycznym wydaniu oraz rzeźbiarskimi przedstawieniami postaci ludzkiej wykonanej w tradycyjnej technice – brązie. Lekkie akwarele Piotra Bubaka malowane są wprawnie, „pewną ręką”, wydają się być artystycznymi notatkami stworzonymi podczas podróży po zakątkach Polski oraz gloryfikacją piękna natury. Płótna zaś, o zróżnicowanej tematyce, poza niewątpliwie kunsztownymi pejzażami, zdają się również analizować kondycję społeczną człowieka poprzez sięganie do pierwotnych pytań, co jest zobrazowane w formie strachów na wróble, jaj, czy ptactwa. Stąd niewątpliwe wynika również tematyka rzeźb sugerująca pogłębione studia nad nurtującymi Piotra Bubaka pytaniami egzystencjonalnymi oraz ukazanie piękna natury pod postacią ciała ludzkiego.

Artysta brał udział w wystawach i konkursach: malarstwa sztalugowego, akwareli, grafiki, rysunku, rzeźby, grafiki komputerowej – koncepcyjnej i użytkowej – 2D i 3D. Prace malarskie, rzeźby, grafiki Piotra Bubaka znajdują się w kolekcjach w Polsce, USA, Kanadzie, Australii, Austrii, Niemczech, Holandii, Francji.

Wybrane wystawy indywidualne: 2006 – „25-lecie Pracy twórczej” Zamek w Niepołomicach; 2010 – wystawa w „Centrum informatyczne” Toruń; 2014 – wystawa indywidualna, BWA – Leszno; 2015- Galeria „Pryzmat”, Galeria ZPAP w Krakowie; Stałe wystawy indywidualne: Grand Sal w Wieliczce, Spatz w Krakowie, Hotel „Warszawski” w Krakowie.

Intymność, 2021

brąz, kamienna podstawa; 42 x 13 x 10 cm.

Cena: 3500

Brama, 2021

olej, płótno; 100 x 70 cm; sygn. i dat. p. d.: Piotr Bubak / 21 R.

Pływaczka złota 2, 2020

brąz; 38 x 19 x 11 cm; Rzeźba dostępna na zamówienie. Czas realizacji ok. 2 tygodni.

Akt - Powidoki, 2015

olej, płótno; 80 x 50 cm; sygn. i dat. l. d.: PIOTR BUBAK 2015

Akt, 2015

technika własna, płótno; 80 x 65 cm; sygn. i dat. p. d.: 2015 / Piotr Bubak

akwarela, papier; 40 x 30 cm; sygn. i dat. p. d.: Piotr Bubak oraz stempel autorski.

Psyche, 2020

brąz; 22 x 18 cm.

Wspomnienie antyku - młodzieniec, 2019

brąz polichromowany, wys. 19 cm.

Babia Góra, 2019

olej, deska; 19,5 x 14 cm; sygn. i dat. p. d.: Piotr Bubak / '19.

Przełęcz Krzyżne, 2019

olej, deska; 19,5 x 14 cm; sygn. i dat. p. d.: 2019 / Piotr Bubak.

Pejzaż - Niskie chmury, 2019

akwarela, papier; 40 x 30 cm; sygn. i dat. p. d.: Piotr / Bubak 2019 oraz stempel autorski.

Pejzaż górski, 2018

akwarela, papier; 36 x 48 cm; sygn. i dat. p. d.: Piotr Bubak 2018 oraz stempel autorski.

Kobieta w turbanie, 2021

brąz, kamienna podstawa; 30 x 16 x 16 cm.

Cena: 3500

Bez tytułu, 2014

akwarela, papier; 60 x 42 cm; sygn. i dat. p. d.: Piotr Bubak / Pszczółkowa 2014.

Bez tytułu II, 2014

Przyjaciel, 2015

technika własna, płótno; 70 x 50 cm; sygn. i dat. p. d.: Piotr Bubak / '15.

Na uwięzi, 2014

olej, płótno; 80 x 60 cm; sygn. i dat. p. d.: Piotr Bubak / 2014.

Szał, 2014

olej, płótno; 50 x 40 cm; sygn. i dat. p. d.: Piotr Bubak / 2014.

Strach [szybko], 2018

akwarela, papier; 48 x 36 cm; sygn. i dat. p. d.: Piotr Bubak / 2018 / szybko oraz stempel autorski.

Zjawa eko, 2021

brąz; 40 x 19 x 13 cm.

Paw, 2017

olej, płótno; 60 x 70 cm; sygn. i dat. p. d.: Piotr Bubak 2017.

Żaglówki, 2018

akwarela, papier; 29,5 x 42 cm; sygn. i dat. p. d.: 2018 / Piotr Bubak oraz stempel autorski.

Morze, 2014

akwarela, papier; 35 x 49,7 cm; sygn. i dat. p. d.: Piotr Bubak / 2014 oraz stempel autorski.

Studnia przy Jaszczurówce, 2014

olej, płótno; 60 x 40 cm; sygn. i dat. p. d.: 2014 / Piotr Bubak.

Kobieta mechatroniczna - cytat, 2021

brąz; 42 x 16 x 12 cm.

Przy brzegu, 2018

akwarela, papier; 48 x 36 cm; sygn. i dat. p. d.: Piotr Bubak / 2018 oraz stempel autorski.

Żaglówka, 2016

akwarela, papier; 70 x 50 cm; sygn. i dat. p. d.: Piotr Bubak 2016 oraz stempel autorski.

Akt, 2018

akwarela, tusz, piórko, papier; 21 x 29,5 cm; sygn. i dat. p. d.: Piotr Bubak 2018 oraz stempel autorski.

Akt, 2004

akwarela, tusz, piórko, papier naklejony na tekturę; 29,5 x 21 cm; sygn. i dat. śr. d.: Piotr Bubak / 2004.

Od morza, 2019

olej, płótno; 30 x 30 cm; sygn. i dat. p. d.: Piotr Bubak 2019.

Intymność, 2021

Brama, 2021

Pływaczka złota 2, 2020

Akt - Powidoki, 2015

Akt, 2015

Psyche, 2020

brąz; 22 x 18 cm.

Babia Góra, 2019

Przełęcz Krzyżne, 2019

Pejzaż - Niskie chmury, 2019

Pejzaż górski, 2018

Kobieta w turbanie, 2021

Bez tytułu, 2014

Bez tytułu II, 2014

Przyjaciel, 2015

Na uwięzi, 2014

Szał, 2014

Strach [szybko], 2018

Zjawa eko, 2021

brąz; 40 x 19 x 13 cm.

Paw, 2017

Żaglówki, 2018

Morze, 2014

brąz; 42 x 16 x 12 cm.

Przy brzegu, 2018

Żaglówka, 2016

Akt, 2018

Akt, 2004

Od morza, 2019