Magdalena Karłowicz

Magdalena Karłowicz

Urodzona w 1978 roku. Artystka rzeźbiarka, współorganizatorka wydarzeń kulturalnych, edukatorka, kuratorka Galerii Piwniczka w Radzyminie. Absolwentka Państwowego Liceum Plastycznego im. W. Gersona w Warszawie oraz Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, Wydziału Sztuk Pięknych – Kierunku Rzeźba. Uzyskała dyplom z wyróżnieniem w 2004 r. w pracowni prof. Macieja Szańkowskiego. Autorka kilkunastu wystaw indywidualnych oraz kilkudziesięciu zbiorowych. Uczestniczka plenerów, festiwali, sympozjów, aukcji i targów sztuki. Wystawiała m.in. w galeriach Białej Podlaskiej, Częstochowy, Ciechnowa, Lubaczowa, Legionowa, Łodzi, Radomia, Radzymina, Ostrołęki, Ostrowca Świętokrzyskiego, Szczecina, Torunia, Wołomina, Warszawy, Węgrowa i Wiednia. Zajmuje się rzeźbą w szerokim jej rozumieniu: od kameralnych form do monumentalnych obiektów. Używa różnorodnych materiałów rzeźbiarskich od gliny i brązu, poprzez żywice do wosku i piasku. Bliskie są jej również inne dziedziny sztuki jak rysunek i grafika.

Ważniejsze wydarzenia:

2020 – Wystawa zbiorowa „Trudne niebo”, Centrum Sztuki Współczesnej Znaki Czasu w Toruniu

2019 – Wystawa 14. Międzynarodowy Salon Sztuki, BWA Ostrowiec Świętokrzyski

2019 – „W pień”, Wola Center, Warszawa

2018 – „Piękno”, Galeria Podlaska, Biała Podlaska

2013 – „Mistrz i Uczniowie – Maciej Szańkowski i jego pracownie”, Galeria Łaźnia, Radom

2011 – Wyróżnienie podczas VII Triennale Polskiego Rysunku Współczesnego, Lubaczów

2011 – „Horyzonty”, Galeria Krytyków Pokaz, Warszawa (wystawa indywidualna)

2011 – Festiwal Sztuki 3M „Ziemia”, Galeria Ostrołęka, Ostrołęka; Galeria „C”, Ciechanów; Galeria Elektor, Warszawa

2006 – II Nagroda podczas VI Triennale Sztuki Sacrum, Częstochowa

Magdalena Karłowicz (ur. 1978)

Polka II, 2020

brąz patynowany, 40 x 17 x 11 cm, 2/8, sygn. na podstawie rzeźby: Magdalena Karłowicz

Chłopiec, 2020

brąz patynowany, 25 x 10 x 8 cm, 3/8, sygn. na podstawie rzeźby: MK

Siostrzeństwo, 2020

brąz patynowany, 38 x 20 x 14 cm, sygn. na podstawie rzeźby: MK. Ilość: 8 egzemplarzy.

Cena: 6400

Polka, 2020

brąz patynowany, 37 x 11 x 10 cm, 3/7, sygn. na podstawie rzeźby: MK

Cena: 4800

We dwoje, 2018

brąz patynowany, 36 x 12 x 9 cm, 2/8, sygn. z boku rzeźby: MK

Cena: 4400

Z cyklu: "Matki Polki", 2018

brąz patynowany, 37 x 10 x 11 cm, 3/10, sygn. z boku rzeźby: MK

Z cyklu: "Matki Polki", 2018

brąz patynowany, 38 x 12 x 9 cm, 2/7, sygn. na podstawie rzeźby: MK

Anioł, 2011

brąz patynowany, 40 x 13 x 8,5 cm, 4/10, sygn. na podstawie rzeźby: MK

Cena: 5600

Anioł II, 2010

brąz patynowany, 40 x 14 x 8 cm, 3/7, sygn. z tyłu rzeźby: MK

Cena: 4200

Z cyklu: "Matki Polki", 2018

brąz patynowany, 35 x 10 x 10 cm, 2/7, sygn. z tyłu rzeźby: MK

Cena: 3600

z cyklu: "Między niebem a ziemią", 2016

brąz patynowany, 37 x 11 x 11 cm, 3/8, sygn. z tyłu rzeźby: MK

z cyklu: "Między niebem a ziemią", 2015

brąz patynowany, 44 x 11 x 12,5 cm, 4/8, sygn. z boku rzeźby: MK

Cena: 4400

Siostrzeństwo, 2020

brąz patynowany, 38 x 20 x 14 cm, 7/8, sygn. na podstawie rzeźby: MK

Cena: 6500

We dwoje, 2018

brąz patynowany, 36 x 12 x 9 cm, 3/8, sygn. z boku rzeźby: MK

Cena: 4400

Polka II, 2020

Chłopiec, 2020

Siostrzeństwo, 2020

Polka, 2020

We dwoje, 2018

Z cyklu: "Matki Polki", 2018

Z cyklu: "Matki Polki", 2018

Anioł, 2011

Anioł II, 2010

Z cyklu: "Matki Polki", 2018

Siostrzeństwo, 2020

We dwoje, 2018