Bogdan Korczowski

Bogdan Korczowski

WIRTUALNY SPACER PO WYSTAWIE

Urodzony w 1954 roku, w Krakowie. Miłośnik twórczości i postawy artystycznej Tadeusza Kantora. Studiował na krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych, gdzie uzyskał dyplom w 1987 roku w pracowni prof. Włodzimierza Kunza. Od 1980 roku mieszka i pracuje w Paryżu, gdzie w 1985 roku otrzymał dyplom w École des Beaux-Arts. W latach 1986-1995 przebywał w Nowym Jorku, gdzie cyklicznie prezentował swoje dokonania artystyczne. W 1988 roku otrzymał prestiżową nagrodę Fundacji Pollock-Krasner.

Jego prace były prezentowane na ponad stu wystawach indywidualnych m.in.:

1974 – Performance „Bialy Rower”, Festival Nowa Ruda;

1986 – Signies & Ecritures, Galeria Feeling, Paryż;

1989 – Korczowski / Malarstwo, Zachęta – Narodowa Galeria Sztuki, Warszawa;

1993 – Deuxième purgatoire de Galilée, Galeria Nicole Ferry, Paryż;

1998 – Wystawa retrospektywna, Instytut Polski w Paryżu, Paryż;

2006 – Ecriture (Love Letters) Korczowski/ Roques-Gaichies, Galeria Nicole Ferry, Paryż;

2010 – Orbium Coelestium, Galeria Zejście, Kraków;

2011 – Orbium Coelestium, Musée Paul Delouvrier, Paryż;

2012 – Orbium Coelestium, Galeria Hortar, Tarnów;

2013 – Orbium Coelestium, Galeria BWA, Przemyśl;

2018 – Kartonteka – Hommage à Tadeusz Kantor, Cricoteka, Kraków;

2019 – Sensualité au Végétal, Galeria Fibak, Warszawa.

(oprac. na podstawie: culture.pl)

Bogdan Korczowski

Lettre a Malevitz, 1985

olej, płótno; 120 x 60 cm; sygn. i dat. p. d.: KORCZOWSKI'85; sygn., dat. i opisany na odwrocie: KORCZOWSKI 85 / LETTRE A MALEVITZ; oraz autorskie potwierdzenie autentyczności; obraz prezentowany na wystawie na przełomie 1985/1986 roku w galerii: Galerie Michel Vogel oraz w Polskim Muzeum w Ameryce w 1986 roku.

Bogdan Korczowski

Letter for Malevitz, 1989

olej, płótno; 90 x 90 cm; sygn. p. d.: KORCZOWSKI; sygn., dat. i opisany na odwrocie: KORCZOWSKI / 1989 / LETTER FOR MALEVITZ; dołączony autorski certyfikat; Obraz prezentowany na wystawie w 1990 r., w galerii: Frank Bustamante Gallery.

Bogdan Korczowski

List do Płocka, 1989

olej, płótno; 169,5 x 135 cm; sygn. p. d.: KORCZOWSKI; sygn., dat. i opisany na odwrocie: LIST DO PŁOCKA / KORCZOWSKI / 1989.

Bogdan Korczowski

Trzy sprawy, 1989

olej, płótno; 90 x 90 cm; sygn. p. d.: KORCZOWSKI; sygn., dat. i opisany na odwrocie: KORCZOWSKI / 1989 / ... / (TRZY SPRAWY); Obraz prezentowany na wystawie w 1990 r., w galerii: Frank Bustamante Gallery.

Bogdan Korczowski

Bez tytułu [Gwiazda], 1987

własna technika graficzna, papier; 50 x 65,5 cm (wymiar arkusza i kompozycji);
sygn., dat. i opis u dołu.

Bogdan Korczowski

Bez tytułu [Kompozycja abstrakcyjna], 1987

własna technika graficzna, papier; 65 x 50 cm (wymiar arkusza i kompozycji); sygn., dat. i opis u dołu: 4/10 EA Bogdan Korczowski 1987. (ołówkiem).

Bogdan Korczowski

Bez tytułu [Brązowa kompozycja], 1988

własna technika graficzna, papier; 65,5 x 50 cm (wymiar arkusza i kompozycji); sygn., dat. i opis u dołu: 3/10 EA Bogdan Korczowski 1988. (ołówkiem).

Bogdan Korczowski

Bez tytułu [Niebieska kompozycja], 1988

Bogdan Korczowski

Galilee, 1993

olej, technika własna, płyta; 80,5 x 50,5 cm; sygn. p. d.: KORCZOWSKI; sygn., dat. i opisany na odwrocie: NN13 / GALILEE / KORCZOWSKI oraz autorskie potwierdzenie autentyczności; obraz prezentowany na wystawie w 1993 roku w galerii: Galerie Nicole Ferry.

Bogdan Korczowski

Galilee, 1993

olej, technika własna, płyta; 80,5 x 50,5 cm; sygn. p. d.: KORCZOWSKI; sygn., dat. i opisany na odwrocie: NN93 / GALILEE / KORCZOWSKI oraz autorskie potwierdzenie autentyczności; obraz prezentowany na wystawie w 1993 roku w galerii: Galerie Nicole Ferry.

Bogdan Korczowski

Orbium Coelestium, 2009

olej, płótno; 100 x 81 cm; sygn. p. d.: KORCZOWSKI; sygn., dat. i opisany na odwrocie: ORBIUM COELESTIUM / KORCZOWSKI / 2009; dołączony autorski certyfikat.

Bogdan Korczowski

Orbium Coelestium, 2009

olej, płótno; 100 x 81 cm; sygn. p. d.: KORCZOWSKI; opisany na odwrocie: KORCZOWSKI / 2009 / ORBIUM COELESTIUM.

Bogdan Korczowski

Orbium coelestium, 2009

olej, płótno; 100 x 81 cm; sygn. p. d.: KORCZOWSKI; sygn., dat. i opisany na odwrocie: ORBIUM COELESTIUM / KORCZOWSKI / 2009.

Bogdan Korczowski

Orbium Coelestium [VII], 2010

olej, płótno; 100 x 100 cm; sygn. p. d.: KORCZOWSKI; sygn., dat. i opisany na odwrocie: KORCZOWSKI / 2010 / ORBIUM COELESTIUM oraz autorskie potwierdzenie autentyczności; dodatkowo doklejona stara kartka pocztowa (?) z wizerunkiem Mikołaja Kopernika.

Bogdan Korczowski

Orbium Coelestium, 2010

olej, płótno; 100 x 81 cm; sygn. p. d.: KORCZOWSKI; sygn., dat. i opisany na odwrocie: ORBIUM COELESTIUM / KORCZOWSKI / 2010; dołączony autorski certyfikat.

Bogdan Korczowski

Orbium Coelestium, 2009

Bogdan Korczowski

Orbium Coelestium, 2010

olej, płótno; 100 x 100 cm; sygn. p. d.: KORCZOWSKI; sygn., dat. i opisany na odwrocie: ORBIUM COELESTIUM / KORCZOWSKI / 2010; oraz autorskie potwierdzenie autentyczności.

Bogdan Korczowski

Sensualite au Vegetal, 2002

olej, płótno; 100 x 100 cm; sygn. p. d.: KORCZOWSKI; sygn., dat. i opisany na odwrocie: KORCZOWSKI / sensualite au / vegetal 2002 / 2002 oraz autorskie potwierdzenie autentyczności; obraz prezentowany na wystawie w 2002 roku w galerii: Galerie Nicole Ferry.

Cena sprzedaży: SPRZEDANE

Bogdan Korczowski

NAMMYO, 2009

olej, płótno; 136 x 59 cm; sygn. p. d.: KORCZOWSKI; sygn., dat. i opisany na odwrocie: NAM / MYO / 28.06.2009 / KORCZOWSKI / 2009.

Bogdan Korczowski

NAMMYO, 2009

Bogdan Korczowski

Lettre a Malevitz, 1985

Bogdan Korczowski

Letter for Malevitz, 1989

Bogdan Korczowski

List do Płocka, 1989

Bogdan Korczowski

Trzy sprawy, 1989

Bogdan Korczowski

Bez tytułu [Gwiazda], 1987

sygn., dat. i opis u dołu.

Bogdan Korczowski

Bogdan Korczowski

Bogdan Korczowski

Bogdan Korczowski

Galilee, 1993

Bogdan Korczowski

Galilee, 1993

Bogdan Korczowski

Orbium Coelestium, 2009

Bogdan Korczowski

Orbium Coelestium, 2009

Bogdan Korczowski

Orbium coelestium, 2009

Bogdan Korczowski

Orbium Coelestium [VII], 2010

Bogdan Korczowski

Orbium Coelestium, 2010

Bogdan Korczowski

Orbium Coelestium, 2009

Bogdan Korczowski

Orbium Coelestium, 2010

Bogdan Korczowski

Sensualite au Vegetal, 2002

Bogdan Korczowski

NAMMYO, 2009

Bogdan Korczowski

NAMMYO, 2009