Michał Lisowski

Michał Lisowski

Urodzony w Kielcach, w 1996 roku. Absolwent Historii na Uniwersytecie Jana Kochanowskiego w Kielcach, student 3 roku Konserwacji malarstwa i rzeźby polichromowanej na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu. Przez wiele lat amatorsko związany ze sztuką: uczestnictwo w licznych wystawach zbiorowych, wygrana wielu konkursów plastycznych na szczeblu wojewódzkim. Kilkuletni staż w pracy konserwatorskiej w Muzeum Narodowym w Kielcach jak również w przedsiębiorstwach prywatnych.

Jego pasją jest malowanie i poznawanie starych technik wielkich mistrzów malarstwa. Pozwala mu to na łączenie wielu różnych stylów w celu uzyskania pożądanego efektu wizualnego. Żywo interesuje się też historią i odtwórstwem historycznym, z których czerpie wiele inspiracji w swojej twórczości.

Autoportret, 2020

olej, płótno, 50 x 56 cm, sygn. na odwrocie

Filary Stworzenia, 2020

olej, płótno, 100 x 81 cm, sygn. na odwrocie

Światowid, 2020

technika mieszana (tempera żółtkowa, akryl, złocenia - szlagmetal i inne folie), 65 x 80 cm, płótno, sygn. na odwrocie

Słońce (Ra), 2020

technika mieszana (tempera żółtkowa, olej, złocenia - szlagmetal i inne folie), 90 x 70 cm, podobrazie autorskie z płyty fornirowej, sygn. p.d.: monogramem oraz na odwrocie

Nefretete, 2020

technika mieszana (olej, złocenia - szlagmetal i inne folie, złoto 22 k), podobrazie autorskie z płyty fornirowej, 113 x 77 cm, sygn. na odwrocie

Transcendencja, 2020

technika mieszana (tempera żółtkowa, szlagmetal), płyta pokryta zaprawą kredowo-klejową, 30 x 21 cm, sygn. l.d.: LM 2020

Alegoria Francji, 2020

technika mieszana (akryl, olej), płótno naklejone na płytę, 41,5 x 60 cm, sygn. u dołu

Alter Ego, 2020

technika mieszana (olej, akryl), płótno, 80 x 60 cm, sygn. l.d.: monogramem

Wenus, 2020

olej, płótno, 70 x 60 cm, sygn. na odwrocie

Drzewo Yggdrasil, 2020

technika mieszana (olej, akryl), płótno, 80 x 60 cm, sygn. p.d.: monogramem

Wybuch Góry Olimp, 2020

olej, płótno, 100 x 80 cm, płótno, sygn. po prawej stronie przy krawędzi monogramem

Strącenie siedmiogłowej bestii, tryptyk, 2017

olej, płótno, kwatera środkowa: 80 x 60 cm, kwatery boczne: 2 x 80 x 30 cm, sygn. p.d.: MLisowski

Babel, 2019

technika mieszana (akryl, olej), płótno, 100 x 70 cm, sygn. p.d.: MLisowski

Studium Planety Ziemia, 2020

technika mieszana (złocenie brązą w szelaku, tempera żółtkow), płyta pilśniowa, 23 x 21 cm , sygn. na środku u dołu: monogramem

Myśliciel, 2020

tempera żółtkowa, płyta pilśniowa, 15 x 10 cm, sygn. na odwrocie

Autoportret, 2020

Filary Stworzenia, 2020

Światowid, 2020

Słońce (Ra), 2020

Nefretete, 2020

Transcendencja, 2020

Alegoria Francji, 2020

Alter Ego, 2020

Wenus, 2020

Drzewo Yggdrasil, 2020

Wybuch Góry Olimp, 2020

Babel, 2019

Studium Planety Ziemia, 2020

Myśliciel, 2020