Kamil Jakuza Jaczyński

Kamil Jakuza Jaczyński

Urodzony w 1981 roku. Artysta plastyk, zawodowo związany z branżą muzyczną. Mieszka i tworzy na warszawskiej Pradze. Wykładowca oraz specjalista do spraw public relations i marketingu muzycznego. Członek Akademii Fonograficznej, Związku Polskich Artystów Plastyków „Polska Sztuka Użytkowa” i Związku Producentów Audio Video. Jego twórczość plastyczna to szeroko rozumiany neo-ekspresjonizm tworzony przy użyciu technik mieszanych. Najczęściej z wykorzystaniem farb i tuszy akrylowych, choć pojawia się również farba w sprayu, markery oraz collage. Tematyka prac to przeważnie studium człowieka poddanego różnym charakterystycznym deformacjom. To kolorowy kalejdoskop emocji i charakterów będący wynikiem codziennych obserwacji przeniesionych na papier i płótno. W swoich obrazach często komentuje aktualne wydarzenia i jednocześnie nawiązuje do filmów i książek z gatunku fantastyki naukowej, szczególnie tych o dystopijnym charakterze. Wśród wyraźnych inspiracji plastycznych pojawiają się tacy artyści jak Jean-Michel Basquiat, Karel Appel oraz Shalom Neuman Thomas.

W 2019 roku Kamil Jaczyński był autorem oprawy graficznej 9. edycji festiwalu „Media i Sztuka” w Darłowie gdzie dodatkowo na wystawie indywidualnej zaprezentował 180 wybranych prac oraz na żywo stworzył mural. Na swoim koncie ma również wykonanie okładek albumów muzycznych między innymi do płyty Eskaubei & Tomasz Nowak Quartet „Sweet Spot” wydanej przez Fundację Polski Jazz i projektu Muzyczny Tyrmand tych samych artystów. Pod koniec 2020 roku namalował również obrazy na okładkę dla polskiego rapera Jano do albumu zatytułowanego „Hipnoza”.

Jak dotąd swoje prace prezentował podczas 11 wystaw indywidualnych i 25 grupowych, w tym na międzynarodowym przeglądzie sztuki nowoczesnej „Kiodygresy 2020”. Prace artysty pojawiają się również na aukcjach i wystawach rozmaitych galerii. Jego dzieła publikowane były na łamach zagranicznych magazynów: Sapho Graf z Chile, Diafano Mag z Hiszpanii i coraz częściej trafiają do prywatnych kolekcjonerów nie tylko w Polsce, ale również w USA, Niemczech, Wielkiej Brytanii i Kanadzie.

Wybrane wystawy:

2019 – „Projekt 500+ Vol.1”, Znajomi Znajomych, Warszawa (wystawa indywidualna)
2019 – „Projekt 500+ Vol.2”, Otwarta Wine Cafe, Radom (wystawa indywidualna)
2019 – „Sztuki Otwarte”, Fundacja „Jeszcze mi się śni”, Warszawa
2019 – „Projekt 500+ Vol.3”, Festiwal Media i Sztuka, Darłowo (wystawa indywidualna)
2019 – „Praski Plener Sztuki”, Pustostan Artystyczny, Warszawa (wystawa zbiorowa, poplenerowa)
2019 – Dom Ze Sztuką, Warszawa
2019 – „Projekt 500+ Vol.4”, No Problem, Warszawa (wystawa indywidualna)
2019 – „Maski i Voodoo People”, Galeria Przy Kozach, Służewski Dom Kultury, Warszawa (wystawa indywidualna)
2020 – „Salon PoloPolo”, Galeria Sucholeska, Suchy Las (wystawa indywidualna)
2020 – Darłowski Dom Kultury im. L. Tyrmanda, Darłowo (wystawa indywidualna)
2020 – Dom Ze Sztuką, Warszawa
2020 – „The Future is now”, Otwarta Wine Cafe, Radom (wystawa indywidualna)
2020 – „Spotkajmy artystów w sieci”, Dom Ze Sztuką, Warszawa (wystawa indywidualna w ramach programu Narodowego Centrum Kultury „Kultura w sieci”)
2020 – „The Future is now”, 4Pokoje, Warszawa (wystawa indywidualna)
2020 – „The Future is now”, Ferment Praski, Warszawa (wystawa indywidualna)
2020 – Międzynarodowy przegląd Kiodygresy II, Galeria Amfiteatr, Ostróda
2020 – „World Goes Abstract”, Ferment Praski, Warszawa (wystawa indywidualna)
2020 – Concept Store „Od Projektantów”, Pabianice

Teledyski:

– Jano Polska Wersja – „Odcinam się”, ft. Bonson (prod. Sergiusz x 2K) – autor scenografii
– Eskaubei & Tomek Nowak Quartet – „Nic na pewno (Muzyczny Tyrmand)”, ft. Proceente, Mr Krime – autor grafiki

Publikacje:

– Okładka dwóch wersji albumu Eskaubei & Tomasz Nowak Quartet „Sweet Spot”, wyd. Fundacja Polski Jazz, 2019 / nominacja do nagrody Popkiller 2020 w kategorii Wydanie Roku.
– Oprawa graficzna dla Festiwalu Media i Sztuka 2019 w Darłówku.
– Portret L. Tyrmanda dla Domu Kultury im. L. Tyrmanda – plakat koncertowy z okazji Roku Tyrmanda „Tyrmand 2020”
– Okładka DEVIANT COVID-19 MIX, wyd. SecretSoundz, 2020
– DIAFANO art magazine Vol.2 (Hiszpania, 2020)
– SAPO Graph 3 (Chile, 2020)
– Okładka Dj MixMaster Caesar „Full of Vibe 005 Reggae Mix”
– Okładki i grafiki do projektu Eskaubei & Tomasz Nowak Quartet Muzyczny Tyrmand
– Okładka singla Karo Glazer #staytogether
– Okładka albumu Jano „Hipnoza”, District Area, 2020

Remote control, 2020

technika mieszana (farba i tusz akrylowy, kolaż, dermatograf), płótno, 100 x 80cm, sygn. na odwrocie

1 love, 2019

technika mieszana (farba i tusz akrylowy), płótno, 30 x 30 cm, sygn. na odwrocie

3 style, 2019

Pro li[f]e, 2020

technika mieszana (farba i tusz akrylowy, kolaż, spray, dermatograf), płótno, 100 x 70 cm, sygn. p.d.: parafką oraz na odwrocie

Wall of death XXI, 2020

technika mieszana (farba i tusz akrylowy, kolaż, spray, dermatograf), płótno, 100 x 80 cm, sygn. p.d.: parafką oraz na odwrocie

Pioneer, 2020

technika mieszana (farba i tusz akrylowy, kolaż, dermatograf), płótno, 100 x 70 cm, sygn. na odwrocie

Conform, consume, obey, 2020

technika mieszana (farba i tusz akrylowy, kolaż, dermatograf), płótno, 100 x 80 cm, sygn. p.d.: parafką oraz na odwrocie

Unable to compute, 2020

Psycho killer, 2019

technika mieszana (farba i tusz akrylowy, kolaż), płótno, 100 x 70 cm, sygn. na odwrocie

TV is lying, 2020

technika mieszana (farba i tusz akrylowy, kolaż), płótno, 70 x 50 cm, sygn. na odwrocie

Cena: 2200

Whaaat?, 2020

technika mieszana (farba i tusz akrylowy, spray), płótno,70 x 60 cm, sygn. na odwrocie

Jein, 2020

technika mieszana (farba i tusz akrylowy, kolaż), płótno, 70 x 50 cm, sygn. p.d.: parafką oraz na odwrocie

Cena: 2200

Grill master, 2020

technika mieszana (farba i tusz akrylowy, kolaż, dermatograf), płótno, 80 x 60 cm, sygn. na odwrocie

Close encounters of the third kind, 2020

technika mieszana (farba i tusz akrylowy, kolaż, dermatograf), płótno, 70 x 100 cm, sygn. p.d.: parafką oraz na odwrocie

Lost in the clouds of parallel universe, 2020

technika mieszana (farba i tusz akrylowy, spray), płótno, 70 x 60 cm, sygn. p.d.: parafką oraz na odwrocie

Cena: 2200

Stay calm, no matter what, 2022

technika mieszana (farba i tusz akrylowy, dermatograf), płótno, 100 x 80 cm, sygn. na odwrocie

Dark Past, 2022

technika mieszana (farba i tusz akrylowy, dermatograf, pastele olejne), płótno, 100 x 80 cm, sygn. na odwrocie

Don't talk to much, 2022

I come in peace, 2022

technika mieszana (farba i tusz akrylowy, dermatograf, pastele olejne), płótno, 140 x 70 cm, sygn. na odwrocie

The sum of all fears, 2022

technika mieszana (farba i tusz akrylowy, dermatograf, pastele olejne, markery), płótno, 80 x 60 cm, sygn. na odwrocie

King is dead – long live the king, 2022

Gentryfication, 2022

technika mieszana (farba i tusz akrylowy, kolaż, dermatograf, pasta strukturalna, markery), płótno, 80 x 60 cm, sygn. na odwrocie

Sound of silence, 2022

technika mieszana (kolaż, farba i tusz akrylowy, pastele olejne, oil stick, dermatograf), płótno, 90 x 70 cm, sygn. na odwrocie

Deus ex machina, 2022

technika mieszana (kolaż, farba i tusz akrylowy, pastele olejne, oil stick, dermatograf, markery), płótno, 90 x 70 cm, sygn. na odwrocie

Time is now, 2022

technika mieszana (kolaż, farba i tusz akrylowy, pastele olejne, oil stick, dermatograf, markery, werniks błyszczący), płótno, 90 x 70 cm, sygn. na odwrocie

We are all equal 3, 2022

technika mieszana (kolaż, farba i tusz akrylowy, dermatograf, markery, werniks błyszczący), płótno, 25 x 25 cm, sygn. na odwrocie

We are all equal 4, 2022

We are all equal 5, 2022

Jerzy Pach (ur. 1960), Kamil Jakuza Jaczyński (ur. 1981)

Professor Affidavid Dońda, 2022

stal, farba i tusz akrylowy, markery, dermatograf, werniks matowy, 48 x 27 x 7 cm, sygn. na odwrocie

Ammon Lymphater, 2022

stal, farba i tusz akrylowy, dermatograf, markery, werniks matowy, 48 x 27 x 10 cm, sygn. na odwrocie

Doctor Diagoras, 2022

stal, farba i tusz akrylowy, dermatograf, markery, werniks matowy, 60 x 40 x 13 cm, sygn. na odwrocie

Doctor Vliperdius, 2022

stal, farba i tusz akrylowy, dermatograf, markery, werniks matowy, 45 x 25 x 10 cm, sygn. na odwrocie

Astrogator Horpach, 2022

stal, farba i tusz akrylowy, dermatograf, markery, werniks matowy, 57 x 27 x 7 cm, sygn. na odwrocie

Ijon Tichy, 2022

stal, farba i tusz akrylowy, dermatograf, markery, werniks matowy, 40 x 23 x 10 cm, sygn na odwrocie

Professor Corcoran, 2022

stal, farba i tusz akrylowy, dermatograf, markery, werniks matowy, 51 x 16 x 10 cm, sygn. na odwrocie

Klapaucius, 2022

Molteris, 2022

stal, farba i tusz akrylowy, dermatograf, markery, werniks matowy, 46 x 32 x10 cm, sygn. na odwrocie

Poleander Partobon, 2021

stal, farba i tusz akrylowy, dermatograf, markery, werniks matowy, 40 x 24 x 7 cm, sygn. na odwrocie

What?, 2019

technika mieszana (kolaż, gwasz, farba akrylowa, markery), papier, 29,7 x 21 cm, w oprawie: 40 x 30 cm, sygn. na odwrocie

Modern Human, 201

Nerd, 2019

Skull 1, 2019

Skull 2, 2019

Skull 3, 2019

Remote control, 2020

1 love, 2019

3 style, 2019

Pro li[f]e, 2020

Wall of death XXI, 2020

Pioneer, 2020

Conform, consume, obey, 2020

Unable to compute, 2020

Psycho killer, 2019

TV is lying, 2020

Whaaat?, 2020

Jein, 2020

Grill master, 2020

Dark Past, 2022

Don't talk to much, 2022

I come in peace, 2022

The sum of all fears, 2022

Gentryfication, 2022

Sound of silence, 2022

Deus ex machina, 2022

Time is now, 2022

We are all equal 3, 2022

We are all equal 4, 2022

We are all equal 5, 2022

Jerzy Pach (ur. 1960)

Jerzy Pach (ur. 1960)

Ammon Lymphater, 2022

Jerzy Pach (ur. 1960)

Doctor Diagoras, 2022

Jerzy Pach (ur. 1960)

Doctor Vliperdius, 2022

Jerzy Pach (ur. 1960)

Astrogator Horpach, 2022

Jerzy Pach (ur. 1960)

Ijon Tichy, 2022

Jerzy Pach (ur. 1960)

Professor Corcoran, 2022

Jerzy Pach (ur. 1960)

Klapaucius, 2022

Jerzy Pach (ur. 1960)

Molteris, 2022

Jerzy Pach (ur. 1960)

Poleander Partobon, 2021

What?, 2019

Modern Human, 201

Nerd, 2019

Skull 1, 2019

Skull 2, 2019

Skull 3, 2019