Małgorzata Majerczyk

Małgorzata Majerczyk

Ur. w 1972 r., w  Zakopanem. Artystka Malarz, Grafik. Ukończyła Technikum Tkactwa Artystycznego im. Heleny Modrzejewskiej w Zakopanem (1992, ​specjalność: Technik Tkactwa Artystycznego) i Szkołę Artystycznego Projektowania Ubioru w Krakowie (1994 – 1997). Absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach. Dyplom z Grafiki obroniła z wyróżnieniem  w 2010 roku  w pracowni sitodruku prof. W. Węgrzyna. Dyplom dodatkowy w pracowni rysunku i malarstwa, prof. Janusza Karbowniczka. Dyplom magisterski obroniła w  2012 roku w pracowni malarstwa prof. Jacka Rykały. Swoje prace  prezentuje na wystawach w Polsce i za granicą.

Wystawy indywidualne:

2019 – Wystawa Malarstwa, Muzeum Sztuki Współczesnej Dwory Karwacjanów i Gładyszów w Gorlicach

2018 –  Wystawa Malarstwa, Galeria Absurdalna, Katowice
2018 –  Wystawa Malarstwa, Galeria ArtNova2, Katowice
2016 –  Wystawa Malarstwa „Spotkania”, Miejska Galeria Sztuki BWA, Zakopane
2016 –  Wystawa Malarstwa, Galeria Katofonia, Katowice
2015 –  Wystawa Malarstwa „Chwile”, Gminny Ośrodek Kultury Regionalnej w Kościelisku
2011 –  Wystawa Malarstwa, ART-PARK, Zakopane

Wystawy zbiorowe:

2020 – „Zakopianina”, Galeria Sztuki Jatki I BWA, Nowy Targ

2018 –  „Artyści Zakopiańscy”, Miejska Galeria Sztuki Im. Władysława hr. Zamoyskiego, Zakopane
2017 –  Zakopiańskie Targi Sztuki, Miejska Galeria Sztuki Im. Władysława hr. Zamoyskiego, Zakopane
2017 –  „Tematy muzyczne w plastyce”, Kenar, ZPAP Okręg Zakopane, Zakopane
2017 –  „Hommage de Adam Chmielowski” – w setną rocznicę śmierci św. Brata Alberta, Galeria Dwór Karwacjanów, Gorlice
2016 –  „Odbicie”, Galeria ArtNova2, Katowice
2014 –  Quo Vadis, Zakopane
2013 –  Wystawa Malarstwa, Huta Uthemanna, Katowice
2013 –  Wystawa Sitodruku, Galeria Katofononia, Katowice
2012 –  Wystawa Malarstwa, Browar Obywatelski, Tychy
2012 –  Wystawa Grafiki, Golden Vision Music and Art Festival
2012 –  S.C.R.E.E.N, Galeria Lamelli, Kraków
2011 –  AKADEMIA z miasta ogrodów – Galeria u Attavantich, Jarosław
2010 –  Galeria 36,6, Uniwersytet Śląski w Katowicach, Wydział Artystyczny, Cieszyn

Plenery:

2011 –  Plener malarski w Sokołowsku
2008/2009 –  Plener malarski w Gdowie pod Krakowem

Małgorzata Majerczyk

Stan Rzeczy, 2015

techn. mieszana, olej, płótno, 200x200 cm, sygn. opisany na odwrocie

Małgorzata Majerczyk

Plecy, 2014

techn. mieszana, olej, płótno, 160x180 cm, sygn. opisany na odwrocie

Małgorzata Majerczyk

techn. mieszana, olej, płótno, 170x140 cm

Cena: 4500

Małgorzata Majerczyk

Iluzja, 2015

Małgorzata Majerczyk

Serce, lustro, drugi człowiek, 2015

techn. mieszana, olej, płótno, 180x160 cm, sygn. opisany na odwrocie

Cena: 4800

Małgorzata Majerczyk

Ostatni, 2014

Małgorzata Majerczyk

Myśli, 2020

olej, płótno, 180 x 180 cm, sygn. na odwrocie

Cena: 12000

Małgorzata Majerczyk

Kiss, 2019

Cena: 12000

Małgorzata Majerczyk

Piękni dla siebie, 2019

Cena: 12000

Małgorzata Majerczyk

Przytuleni, 2018

Cena: 12000

Małgorzata Majerczyk

Blues, 2017

olej, płótno, 100 x 100 cm, sygn. na odwrocie

Małgorzata Majerczyk

Blues 1, 2017

Małgorzata Majerczyk

Blues 2, 2017

Małgorzata Majerczyk

Błękitny ptak, 2018

olej, płótno, 100 x 100 cm, sygn. na odwrociemajerczy

Małgorzata Majerczyk

Błękitny, 2017

Małgorzata Majerczyk

Z krańca oceanu, 2020

Cena: 12000

Małgorzata Majerczyk

HSP, 2017

Cena: 12000

Małgorzata Majerczyk

Ola, 2017

Cena: 12000

Małgorzata Majerczyk

Sen, 2017

Cena: 12000

Małgorzata Majerczyk

W pracowni rzeźbiarza, 2017

Cena: 12000

Małgorzata Majerczyk

Jesteś, 2017

olej, płótno, 20 x 20 cm, sygn. na odwrocie

Małgorzata Majerczyk

Ona III, 2019

Małgorzata Majerczyk

Ona II, 2019

Małgorzata Majerczyk

Ona, 2019

Małgorzata Majerczyk

Razem, 2017

Małgorzata Majerczyk

Sam, 2017

Małgorzata Majerczyk

Samotność, 2016

Małgorzata Majerczyk

She, 2020

Małgorzata Majerczyk

Z krańca oceanu, 2020

Małgorzata Majerczyk

Z krańca oceanu II, 2020

Małgorzata Majerczyk

Stan Rzeczy, 2015

Małgorzata Majerczyk

Plecy, 2014

Małgorzata Majerczyk

Małgorzata Majerczyk

Iluzja, 2015

Małgorzata Majerczyk

Małgorzata Majerczyk

Ostatni, 2014

Małgorzata Majerczyk

Myśli, 2020

Małgorzata Majerczyk

Kiss, 2019

Małgorzata Majerczyk

Piękni dla siebie, 2019

Małgorzata Majerczyk

Przytuleni, 2018

Małgorzata Majerczyk

Blues, 2017

Małgorzata Majerczyk

Blues 1, 2017

Małgorzata Majerczyk

Blues 2, 2017

Małgorzata Majerczyk

Błękitny ptak, 2018

Małgorzata Majerczyk

Błękitny, 2017

Małgorzata Majerczyk

Z krańca oceanu, 2020

Małgorzata Majerczyk

HSP, 2017

Małgorzata Majerczyk

Ola, 2017

Małgorzata Majerczyk

Sen, 2017

Małgorzata Majerczyk

W pracowni rzeźbiarza, 2017

Małgorzata Majerczyk

Jesteś, 2017

Małgorzata Majerczyk

Ona III, 2019

Małgorzata Majerczyk

Ona II, 2019

Małgorzata Majerczyk

Ona, 2019

Małgorzata Majerczyk

Razem, 2017

Małgorzata Majerczyk

Sam, 2017

Małgorzata Majerczyk

Samotność, 2016

Małgorzata Majerczyk

She, 2020

Małgorzata Majerczyk

Z krańca oceanu, 2020

Małgorzata Majerczyk

Z krańca oceanu II, 2020