Nickita Tsoy. Urodzony w Kijowie, w 1991 r. Jest absolwentem Narodowej Akademii Sztuk Pięknych i Architektury w Pracowni Malarstwa Ściennego i Kultury Sakralnej pod kierownictwem prof. M. A. Storożenki, gdzie uzyskał dyplom w 2016 r. W latach 2018 – 2019 studiował na kijowskiej Akademii Sztuki Mediów. W 2017 roku uzyskał tytuł Najlepszego Artysty Ukrainy w […]

Nickita Tsoy.

Urodzony w Kijowie, w 1991 r. Jest absolwentem Narodowej Akademii Sztuk Pięknych i Architektury w Pracowni Malarstwa Ściennego i Kultury Sakralnej pod kierownictwem prof. M. A. Storożenki, gdzie uzyskał dyplom w 2016 r. W latach 2018 – 2019 studiował na kijowskiej Akademii Sztuki Mediów. W 2017 roku uzyskał tytuł Najlepszego Artysty Ukrainy w konkursie „Art Battle” galerii White World w Kijowie. Od 2016 r. jest członkiem Narodowego Związku Młodych Artystów Ukrainy.

Najważniejsze wystawy:

2019 – „HAMPERDOO”, White World Gallery, Kijów, Ukraina (wystawa indywidualna)
2019 – „Nordart”, Büdelsdorf, Niemcy (wystawa zbiorowa)
2018 – „Help Me Cheesus!”, Muzeum Historii Sera, Kijów, Ukraina (wystawa zbiorowa)
2018 – „Portret Portret”, White World Gallery, Kijów, Ukraina (wystawa zbiorowa)
2018 – „Simulacra Anatomy”, Museum of Contemporary Art Problems (wystawa zbiorowa)
2017 – „BODY/SOMA”, Pragaleria, Warszawa, Polska (wystawa indywidualna)
2017 – „Tsoy vs Tsoy”, galeria White World, Kijów (wystawa zbiorowa)
2017 – „#ZZZ#BOO#BAG#DOLL”, Muzeum Sztuki Współczesnej w Odessie, galeria Arteria (wystawa indywidualna)
2016 – „PUNAB-Kaleidoscope”, Muzeum Sztuki w Odessie, galeria Yellow Giants (wystawa zbiorowa)
2016 – „Apperception”, galeria Bunkermuz, Tarnopol, Ukraina (wystawa indywidualna)
2015 – „Abstrakcja”, galeria Narodowego Związku Artystów Ukraińskich (wystawa zbiorowa)
2014 – wystawa indywidualna w prywatnym showroomie kolekcjonerski „Udyvy Dali”, Kijów
2012 – „Rosary”, Dom Czekolady, filia Narodowego Muzeum Sztuki Rosyjskiej, Kijów (wystawa zbiorowa)
2012 – „Wystawa Świąteczna”, galeria Narodowego Związku Artystów Ukraińskich (wystawa zbiorowa)
2012 – wystawa „Ukraina i Sport”, galeria Narodowego Związku Artystów Ukraińskich (wystawa zbiorowa)
2007 – wystawa artystów członków Kijowskiego Stowarzyszenia Koreańskiego, galeria Art hut, Kijów (wystawa zbiorowa)
2007 – wystawa „Czernobyl”, Paryż (wystawa zbiorowa).

A walk to the peak, 2018

olej, płótno, 190 x 90 cm, sygnowany na odwrocie

Horsemask N1, 2018

olej, płótno, 150 x 153 cm, sygnowany na odwrocie

Medallion, 2018

Hoodie N1, 2018

Juis Jus N2, 2018

olej, karton, 245 x 200 cm, sygnowany na odwrocie

Cena sprzedaży: REZERWACJA

Nike, 2018

olej, płótno, 90 x 50 cm, sygnowany na odwrocie

Abibas, 2018

olej, płótno 190 x 90 cm, sygnowany na odwrocie

Gymnastic, 2018

Movement, 2018

olej, płótno, 80 x 60 cm, sygnowany na odwrocie

Cena sprzedaży: REZERWACJA

Look down, 2018

olej, płótno, 125 x 40 cm, sygnowany na odwrocie

Gravity, 2018

olej, płótno, 70 x 50 cm, sygnowany na odwrocie

Glide, 2019

olej, płótno, 150 x 100 cm, sygnowany na odwrocie

Cena sprzedaży: 7500

Fender, 2019

olej, płótno, 170 x 150 cm, sygnowany na odwrocie

Cena: 8500

Cthuluhu fhtagn, 2019

olej, płótno, 170 x 100 cm, sygnowany na odwrocie

Cena: 7500

Morning party, 2019

olej, płótno, 100 x 100 cm, sygnowany na odwrocie

Mirror, 2017

olej, płótno, 100 x 70 cm, sygnowany na odwrocie

Cena: 4500

Lying and waiting, 2018

Oblivion, 2018

olej, płótno, 45 x 54 cm, sygnowany na odwrocie

Unicorn, 2019

olej, płótno, 140 x 119 cm, sygnowany na odwrocie

Blondie, 2018

Hoodie, 2018

Cena: 4500

Lost tooth, 2018

olej, płótno, 120 x 80 cm, sygnowany na odwrocie

The man in black shorts, 2017

olej, płótno, 85 x 85 cm, sygnowany na odwrocie

Cena: 4500

Horse, 2018

olej, płótno, 90 x 71 cm, sygnowany na odwrocie

Cena sprzedaży: REZERWACJA

Stranded N1, 2018

Cena: 3800

Stranded N2, 2018

Cena: 3800

Stranded N3, 2018

Cena: 3800

Stranded N4, 2018

Cena: 3800

Stranded N5, 2018

Cena: 3800

Stranded N6, 2018

Cena: 3800

Stranded N7, 2018

Cena sprzedaży: REZERWACJA

Simulator N1, 2018

olej, deska, 30 x 21 cm, sygnowany na odwrocie

Simulator N2, 2018

Simulator N3, 2018

Simulator N4, 2018

Simulator N5, 2018

Simulator N6, 2018

Simulator N7, 2018

Simulator N8, 2018

Simulator N9, 2018

Simulator N10, 2018

Simulator N11, 2018

Simulator N12, 2018

olej, deska, 38 x 25 cm, sygnowany na odwrocie

Simulator N13, 2018

Simulator N14, 2018

Simulator N15, 2018

Simulator N16, 2018

Simulator N17, 2018

Simulator N18, 2018

Simulator N19, 2018

Simulator N20, 2018

Simulator N21, 2018

Simulator N22, 2018

Vanishing 2017

akryl, płótno | 190x150 cm

Talk to my hand 2017

akryl, płótno | 150x120 cm

Vacuum of a teaspoon 2017

technika mieszana (olej, akryl), płótno | 128x88 cm

Cena sprzedaży: 5200

Room 2017

olej, płótno | 110x110 cm

Apollo the Giant 2017

akryl, płótno | 170x150 cm

Cena: 7000

Prayer for Apollo 2017

akryl, płótno | 170x150 cm

Cena: 7000

Running with a yellow head 2017

technika mieszana (olej, akryl), płótno | 120x100 cm

Cena sprzedaży: 5200

Round 1 2017

olej, płótno | 80x60 cm

Round 2 2017

olej, płótno | 90x85 cm

Round 3 2017

olej, płótno | 80x80 cm

Employee of a month 2017

technika mieszana (olej, akryl), płótno | 150x120 cm

Acapella 2017

akryl, płótno | 150x120 cm

Horseman N1 2017

akryl, płótno | 150x190 cm

Horseman N2 2017

akryl, płótno | 150x190 cm

Cena: 7500

Gabriel 2016

technika mieszana, płyta (gesso) | 90x43 cm

N5 2017

akryl, papier | 90x60 cm

Sailfe 2017

akryl, papier | 90x60 cm

Chicken 2017

akryl, papier | 90x60 cm

Kap 2017

akryl, papier | 90x60 cm

Dog N5 2017

akryl, papier | 90x60 cm

Lobster 2017

akryl, papier | 90x60 cm

Noah 2017

akryl, papier | 90x60 cm

Vakumba 2017

akryl, papier | 90x60 cm

Phenantrene, 2018

olej, płótno, 70 x 50 cm, sygn. na odwrocie

Smoke, 2018

olej, płótno, 85 x 65 cm, sygn. na odwrocie

Cena: 4500

A walk to the peak, 2018

Horsemask N1, 2018

Medallion, 2018

Hoodie N1, 2018

Juis Jus N2, 2018

Nike, 2018

Abibas, 2018

Gymnastic, 2018

Movement, 2018

Look down, 2018

Gravity, 2018

Glide, 2019

Fender, 2019

Cthuluhu fhtagn, 2019

Morning party, 2019

Mirror, 2017

Lying and waiting, 2018

Oblivion, 2018

Unicorn, 2019

Blondie, 2018

Hoodie, 2018

Lost tooth, 2018

The man in black shorts, 2017

Horse, 2018

Stranded N1, 2018

Stranded N2, 2018

Stranded N3, 2018

Stranded N4, 2018

Stranded N5, 2018

Stranded N6, 2018

Stranded N7, 2018

Simulator N1, 2018

Simulator N2, 2018

Simulator N3, 2018

Simulator N4, 2018

Simulator N5, 2018

Simulator N6, 2018

Simulator N7, 2018

Simulator N8, 2018

Simulator N9, 2018

Simulator N10, 2018

Simulator N11, 2018

Simulator N12, 2018

Simulator N13, 2018

Simulator N14, 2018

Simulator N15, 2018

Simulator N16, 2018

Simulator N17, 2018

Simulator N18, 2018

Simulator N19, 2018

Simulator N20, 2018

Simulator N21, 2018

Simulator N22, 2018

Vanishing 2017

akryl, płótno | 190x150 cm

Talk to my hand 2017

akryl, płótno | 150x120 cm

Vacuum of a teaspoon 2017

Room 2017

olej, płótno | 110x110 cm

Apollo the Giant 2017

akryl, płótno | 170x150 cm

Prayer for Apollo 2017

akryl, płótno | 170x150 cm

Round 1 2017

olej, płótno | 80x60 cm

Round 2 2017

olej, płótno | 90x85 cm

Round 3 2017

olej, płótno | 80x80 cm

Employee of a month 2017

Acapella 2017

akryl, płótno | 150x120 cm

Horseman N1 2017

akryl, płótno | 150x190 cm

Horseman N2 2017

akryl, płótno | 150x190 cm

Gabriel 2016

N5 2017

akryl, papier | 90x60 cm

Sailfe 2017

akryl, papier | 90x60 cm

Chicken 2017

akryl, papier | 90x60 cm

Kap 2017

akryl, papier | 90x60 cm

Dog N5 2017

akryl, papier | 90x60 cm

Lobster 2017

akryl, papier | 90x60 cm

Noah 2017

akryl, papier | 90x60 cm

Vakumba 2017

akryl, papier | 90x60 cm

Phenantrene, 2018

Smoke, 2018