Urodzony w 1955 roku. Od 2011 r. członek Związku Polskich Artystów Plastyków, rekomendowany przez profesorów: S. Kortykę i W. Kuczmę z wrocławskiej ASP. Od 1975 roku zajmuje się działalnością plastyczną. Przez szereg lat uprawiał tradycyjne malarstwo pejzażowe. Następnie bliski mu był nurt zbliżony do realizmu fantastycznego. Od roku 2000 coraz częściej skłania się w stronę abstrakcji. Nieustannie eksperymentuje, stosując oprócz tradycyjnych metod autorskie techniki i technologie. Prace mają zróżnicowaną powierzchnię. Obrazy nazywa „Fragmentami” z przypisanymi im kolejnymi numerami.

Wystawy indywidualne i zbiorowe:

  • Finał konkursu Art&Business na „Obraz Roku 2004”, Warszawa, 2005

  • Laureat II Konkursu Malarskiego „Zadra”, 2009 – zdobywca I miejsca

  • Galeria Zadra, Warszawa; wystawa indywidualna

  • Young International Contest of Contemporary Art, marzec 2011

  • II Edycja Międzynarodowej Wystawy: „Magia Papieru”, Galeria Ether, Warszawa, czerwiec 2011

  • 42. i 43. „Salon Zimowy”, Radom, 2011-2015

  • 7. Biennale Miniatury, Częstochowa, 2012

  • „Pejzaż współczesny”, Częstochowa, 2013-2015

  • Wystawa plakatu – „Dekalog”, Bielsko-Biała, 2013

  • Triennale Małych Form, Galeria Wozownia, Toruń, 2013

  • VII Międzynarodowe Biennale Malarstwa i Tkaniny – Gdynia, 2013

  • VI Międzynarodowe Biennale Pasteli, Nowy Sącz, 2013

  • IV Międzynarodowe Biennale Obrazu „Quadro-Art 2014”

  • Agora Gallery, Nowy Jork, 2015

  • „Polska sztuka XXI wieku”, Bruksela, 2016

  • Galeria Next Bydgoszcz – wystawa indywidualna, 2017

  • Hotel Sofitel Wrocław – wystawa indywidualna, 2018

  • Q-Hotel Wrocław – wystawa indywidualna, 2019

  • „Bella Pictura”, Brzeg Dolny – wystawa indywidualna, 2019

  • „Fragmenty świata c.d.”, Galeria Ostrołęka, wystawa indywidualna, 5-31.03.2020

  • Targi sztuki SKY Tower, Wrocław, 24-27.09.2020

Stanisław Tomalak (ur. 1955)

Fragment 460 AB, z cyklu: Wojna totalna - dyptyk, 2016-2019

plastik, masa poliuretanowa, akryl, płótno; 100 x 100 cm (każde); sygn. na odwrocie

Cena: 22000

Stanisław Tomalak (ur. 1955)

Fragment 480 AB, z cyklu: Wojna totalna - dyptyk, 2016-2019

Cena: 22000

Stanisław Tomalak (ur. 1955)

Fragment 521, z cyklu: Wojna totalna, 2016-2019

plastik, masa poliuretanowa, akryl, płótno; 122 x 122 cm; sygn. na odwrocie

Cena: 16000

Stanisław Tomalak (ur. 1955)

Fragment 584, z cyklu: Wojna totalna - Dyptyk, 2016-2019

Cena: 22000

Stanisław Tomalak (ur. 1955)

Obiekt 2, z cyklu: Wojna totalna, 2016-2019

plastik, masa poliuretanowa, akryl, technika własna; średn. 60 cm, 140 cm (wysokość z postumentem)

Cena: 16000

Stanisław Tomalak (ur. 1955)

Fragment 336, z cyklu: Wojna totalna, 2016-2019

plastik, masa poliuretanowa, akryl, płótno; 100 x 100 cm; sygn. na odwrocie

Stanisław Tomalak (ur. 1955)

Fragment 340, z cyklu: Wojna Totalna, 2016-2019

Stanisław Tomalak (ur. 1955)

Fragment 343, z cyklu: Wojna totalna, 2016-2019

plastik, masa poliuretanowa, akryl, płótno; 110 x 110 cm; sygn. na odwrocie

Stanisław Tomalak (ur. 1955)

Fragment 349, z cyklu: Wojna totalna, 2016-2019

Stanisław Tomalak (ur. 1955)

Fragment 392, z cyklu: Wojna totalna, 2016-2019

Stanisław Tomalak (ur. 1955)

Stanisław Tomalak (ur. 1955)

Stanisław Tomalak (ur. 1955)

Stanisław Tomalak (ur. 1955)

Stanisław Tomalak (ur. 1955)

Stanisław Tomalak (ur. 1955)

Stanisław Tomalak (ur. 1955)

Stanisław Tomalak (ur. 1955)

Stanisław Tomalak (ur. 1955)

Stanisław Tomalak (ur. 1955)