"Cities" – Wernisaż Wystawy Darka Zabrockiego

Pragaleria

Stalowa 3, Warszawa

"Cities" – Wernisaż Wystawy Darka Zabrockiego

15 grudnia 2015 roku w Pragalerii odbył się wernisaż wystawy, prac wyjątkowo uzdolnionego artysty cyfrowego oraz autora koncept-artów do takich produkcji jak„HALO Wars 2”, „Total War”, czy „Assassin’s Creed: Syndicate”, Darka Zabrockiego. Nasi liczni goście, jako pierwsi mieli możliwość zapoznania się z dziełami wchodzącymi w skład cyklu “cities”. Wystawa “cyfrowego impresjonizmu” Zabrockiego prezentuje dobrze znane nam europejskie miasta, ale również takie, które powstały wyłącznie w wyobraźni autora. Wszystkie dzieła owiane są aurą niedopowiedzenia i tajemniczości, co w konsekwencji powoduję,że każde z nich jest bardzo intrygujące i nieoczywiste.

Spotkanie było wyjątkową okazją dla fanów grafiki na wymianę poglądów czy rozmowę z autorem grafik. Choć Zabrocki swoje dzieła stworzył za pomocą monitora i rysika cyfrowego, są one autonomiczne, a proces twórczy ma wiele wspólnego z tym, który od stuleci jest wykorzystywany w tradycyjnym malarstwie.

Kto z Państwa nie mógł być z nami w trakcie wernisażu, ma  jeszcze szansę zapoznać się z pracami Darka Zabrockiego do 17 stycznia 2016r.

 

 

Opublikowano: 2017-02-27