Wernisaż wystawy DOBRE PIKSELE

Pragaleria

Stalowa 3, Warszawa

Wernisaż wystawy DOBRE PIKSELE

Serdecznie zapraszamy na wernisaż wystawy sztuki cyfrowej DOBRE PIKSELE, który odbędzie się 27 kwietnia 2016 r. w godz. 18.00 – 21.00 w Pragalerii. Na wernisażu zagra Wojtek Makowski. Ci z Państwa, którzy nas odwiedzą, będą również mieli okazję zaszczycić nas swoim wpisem do Wirtualnej Księgi Gości.
Wystawa odbywa się pod patronatem Burmistrza Dzielnicy Praga-Północ m.st. Warszawy Wojciecha Zabłockiego.

Przygotowana przez Pragalerię i Polską Grafikę Cyfrową wystawa to ekspozycja wyjątkowa – bo skierowana do najmłodszych. Blisko 60 artystów, podczas tworzenia prezentowanych dzieł, kierowało się tematyką związaną z ogólnie pojętym światem dziecka. Zadanie stanowiło swego rodzaju wyzwanie, ponieważ twórcy musieli w pewnym sensie przyjąć dziecięcy sposób patrzenia na świat, nie pozbywając się jednak przy tym swojego wieloletniego doświadczenia. O wyjątkowości wystawy świadczy również fakt, iż niemal każda prezentowana grafika, to praca premierowa.

Wystawa DOBRE PIKSELE zostanie zwieńczona Aukcją Charytatywną 18 maja 2016 r., z której całkowity dochód zostanie przeznaczony na rzecz Niepublicznej Szkoły Podstawowej dla dzieci z zaburzeniami ze spektrum autyzmu „Przylądek”.

Szczególnie serdecznie zapraszamy Państwa do odwiedzenia Pragalerii w trakcie trwania Nocy Muzeów. Będzie to okazją do samodzielnego spróbowania stworzenia grafiki cyfrowej, na profesjonalnym tablecie graficznym pod okiem autorów prac wystawowych.

 

Link do katalogu znajduje się tutaj.

 

 

 

Opublikowano: 2017-02-27