Aukcja Charytatywna na rzecz Ukrainy – „Ukraiński Dom” – 7 kwietnia 2022 r. godz. 19:30

Wszyscy z rosnącym niepokojem i ogromnym smutkiem przyglądamy się rosyjskiej agresji na naszego sąsiada – Ukrainę. Nie można przejść obojętnie wobec cierpienia milionów ludzi, którzy z dnia na dzień zmuszeni zostali do porzucenia dotychczasowego życia i szukania bezpiecznego schronienia w Polsce.  Dlatego, jako Pragaleria, pragniemy dołączyć się do budzącego ogromny podziw wielkiego ruchu pomocowego dla naszych sąsiadów, którzy przybywają do nas w dramatycznych okolicznościach – ratując życie swoje i swoich najbliższych. W związku z tym, w partnerstwie z Fundacją Promocji Sztuki Polskiej, przygotowaliśmy wyjątkowy katalog aukcji charytatywnej, w którym znaleźć można obiekty z każdej z dziedzin sztuk – od malarstwa, poprzez grafikę aż po design i rzemiosło, przekazane na ten cel przez współpracujących z Pragalerią twórców i kolekcjonerów.

Zysk z aukcji pragniemy przeznaczyć na rzecz Fundacji „Nasz Wybór” która prowadzi Ukraiński Dom w Warszawie.

Fundacja „Nasz Wybór” została założona 2009 roku przez Ukraińców i ich przyjaciół Polaków, aby pracować na rzecz ukraińskich migrantów w Polsce, pomagać im w integracji z polskim społeczeństwem i polską kulturą, a także zapoznawać Polaków z kulturą ukraińską. Z czasem Fundacja rozszerzyła grupę odbiorców swoich działań na obywateli innych krajów.

Uwaga! W przypadku aukcji charytatywnej wyjątkowo nie będzie pobierana dodatkowa opłata aukcyjna – 20%. Bardzo dziękujemy naszym partnerom (Artinfo.pl, Onebid.pl), którzy zrezygnowali z pobierania wszelkich dodatkowych opłat za udostępnienie platform do licytacji.

Licytacja odbędzie się 7 kwietnia 2022 r. o godz. 19:30.

Zapraszamy Państwa również na WIRTUALNY SPACER po ekspozycji. Wirtualne zwiedzanie da Państwu możliwość zobaczenia prac w przestrzeni galeryjnej, bez konieczności oglądania wystawy na żywo. Świetnie też służy przypomnieniu ekspozycji tym z Państwa, którzy wcześniej odwiedzili nas osobiście. Wystawa przedaukcyjna w galerii czynna będzie do 5 kwietnia.

Radosław Sowiak (ur. 1950)

Warcaby, 2021

technika mieszana (autografia, relief, akryl, drewno), płyta pcv, 80 x 80 cm, sygnowany na odwrocie. Dar Artysty.

Adynamia, 2020

druk wklęsły, papier, 70 x 100 cm, 3/30, sygn. p.d.: A. Lech-Bińczycka,2020. Dar Artysty.

Malwina Konopacka (ur.1982)

Wazon "Cyrk"

ceramika szlachetna, malowana natryskowo podszkliwnie kobaltem, szkliwiona, elementy klejone; wys. 42 cm; sygnowany: No 3/ 2022 i monogram wiązany MK; pracowania autorska, 2022 r. Dar autorki.

Katarzyna Banaś (ur. 1973)

Cichy wieczór, 2022

technika mieszana (olej, akryl), płótno, 50 x 60 cm, sygn. l.d.: K. BANAŚ’22. Dar Artysty.

Cena wywoławcza: 100

Zestaw do kawy "Ina" dla trzech osób z logo kawiarni " Pod Krokodylem" - proj. Lubomir TOMASZEWSKI (1923-2018)

zestaw składa się z dzbanka, mlecznika, cukiernicy, trzech filiżanek i dodatkowego spodka; porcelana malowana natryskowo, natrysk wybierany, złocenia; wymiary: dzbanek: wys. 11 cm, mlecznik: wys. 9,5 cm, cukiernica: wys. 4,5 cm, filiżanki: wys. 6 cm, spodek: śr. 11,5 cm; sygnatura podszkliwna: Ć w trójkącie / MADE / IN POLAND; Zakłady Porcelany Stołowej "Ćmielów" w Ćmielowie, projekt z lat 1961-1962. Na dzbanku, mleczniku i cukiernicy umieszczono złocone logo Kawiarni "Krokodyl". Stan zachowania: rysy użytkowe na malaturze natryskowej, uszczerbek na krawędzi pokrywki dzbanka. Obiekt z kolekcji Pani Marty Odlanickiej - Poczobutt.

Flaga, 2022

olej, płótno na desce, 70 x 100 cm, sygn. p.d.: sygnatura w postaci piktogramu rogów wykonana farbą oraz na odwrocie. Dar Artysty.

Paweł Bińczycki (ur. 1974)

W oceanie widziałem coś silniejszego ode mnie, 2022

linoryt, papier, 65 x 50 cm (kompozycja), arkusz: 100 x 70 cm, sygn. Bińczycki 2022. Dar Artysty.

Cena sprzedaży: 7700

Flaming, 2020

technika mieszana (akryl, rapidograf), płótno, 60 x 60 cm, sygn. l.d.: AL oraz na odwrocie. Dar Artysty.

Kobieta w okularach, 2018

olej, płótno, 50 x 70 cm, sygn. p.d.: ŁM'18 oraz na odwrocie. Dar Artysty.

Cena wywoławcza: 100

Freedom, 2022

akryl, płótno, 90 x 120 cm, sygn. p.d.: monogramem oraz na odwrocie. Dar Artysty.

Cena sprzedaży: 7500

Anna Wiśniewska (ur. 1993)

Jesteśmy jak drzewa, którym się wydaje, że zahaczają o gwiazdy, dyptyk, 2021

technika własna (kolaż, rysunek, akwarela), papier, 2 prace o wymiarach: 15 cm x 10 cm, w oprawie passe-partout: 29 cm x 24 cm, sygn. na odwrocie: A. Dar Artysty.

Michał BOJARA (ur. 1979)

Neon "Niepiśmienni", 2014

metal, instalacja elektryczna; 210 cm x 40 cm. Neon zakupiony w Muzeum Neonów w Warszawie. Do przechowywania i transportu została przygotowana dedykowana skrzynia o wymiarach 222 x 56 x 14 cm. Spakowany obiekt waży ok. 50 kg.

Eugeniusz ŚLUSARSKI (ur. 1947)

Kobieta z różą, 2020

olej, płótno, 40 x 30 cm, sygn. p.d.: Ślusarski Eug. Dar Artysty.

Katarzyna Zawierucha

Zoom No.449, 2022

akwarela, papier, 20 x 20 cm, sygn. na odwrocie ramy. Dar Artysty.

Mała sowa, zestaw 2 sztuk, 2022

ceramika szkliwiona i złocona, wymiary jednej figur: 11 x 8 x 5,5 cm, sygnowane i datowane na spodzie: 242 i 243. Dar Artysty.

Marcin Lipiec (ur. 1978)

Myśliciel, 2021

olej, płótno lniane, 100 x 100 cm, sygn. na odwrocie. Dar Artysty.

Weronika Sobik (ur. 1988)

Niebo, 2020

akryl, płótno, 90 x 90 cm, sygn. na bocznej krawędzi: WSobik. Dar Artysty.

Maria Lewicka-Woźniak (ur. 1989)

Żuraw, 2017

akwarela, papier akwarelowy, 24,5 x 22,5 cm, sygn. p.d.: Lewicka. Dar Artysty.

Osada V, 2022

akryl, płótno, 80 x 70 cm, sygn. p.d.: MF'22. Dar Artysty.

Wazon ceramiczny - proj. Pol_Sztyma_Wolna

kamionka, malowana podszkliwnie kobaltem, szkliwiona; wys. 39 cm; sygnowany na licu monogramami: AP (Anna Pol-Pawrowska), MW (Magda Wolna), MSZ (Marianna Sztyma), na spodzie stemple: w kole POL / SZTYMA / WOLNA, B w dzbanie / MANUFAKTURA / w Bolesławcu / 0711 / UNIKAT; Manufaktura w Bolesławcu, 2021 r. Projekt wyróżniony "must have 2022" podczas Łódź Design Festival 2022.

Henryk Laskowski (ur. 1951)

Kieliszek wina, 2022

inkografia, Fine Art Print, wydruk na papierze bezkwasowym, 43,8 x 30,8 cm, w oprawie: 50 x 40 cm, 3/3, sygn. p.d.: H. Laskowski. Dar Artysty.

Portal Muzeum Miedzi w Legnicy, 2020

akryl, płótno, 80 x 60 cm, sygn. p.d.: A. Grabowski 2020. Dar Artysty.

Paterka dekoracyjna - proj. Marta SZAŁEK

ceramika malowana, szklwiona, wzór wybierany; wymiary 28 cm x 12,5 cm. Ceramika autorska. Marta Szałek jest absolwentką wydziału wzornictwa, o specjalizacji projektowanie ceramiki, na wrocławskiej ASP. Obiekt z kolekcji Pani Marty Odlanickiej - Poczobutt.

Naszyjnik - proj. Marta SZAŁEK

ceramika, szkliwiona, metal, sznurek; zawieszka 7 x 6 cm. Ceramika autorska. Marta Szałek jest absolwentką wydziału wzornictwa, o specjalizacji projektowanie ceramiki, na wrocławskiej ASP. Obiekt z kolekcji Pani Marty Odlanickiej - Poczobutt.

Melancholia w Rosennano, z cyklu: "Toskania", 2022

akryl, płótno, 60 x 45 cm, sygn. p.d.: Luiza Los P '22. Dar Artysty.

Iwona Ligęza (ur. 1990)

Różowy, 2022

technika mieszana (akryl, węgiel), deska, 100 x 30 cm, sygn. p.d.: Iwona Ligęza. Dar Artysty.

Patera dekoracyjna - proj. Marta ODLANICKA-POCZOBUTT

glinka szamotowa, szkliwo przecierane typu "plama oleju"; śr. 42 cm. Ceramika autorska. Dar autorki.

Robin, 2021

akryl, płótno, 40 x 40 cm, sygn. l.d.: Marszałł 2021. Dar Artysty.

Piotr C. Kowalski (ur. 1951)

Obraz Niebiesko-Żółty, 2022

akryl, płótno, 40 x 30 cm, sygn. p.d.: Piotr C. Kowalski. Dar Artysty.

Genesis, 2022

akryl, tektura, ok. 50 x 40 cm (owal), sygn. na odwrocie. Dar Artysty.

Forma ceramiczna "Palermo", 2021

kamionka, kredki ceramiczne, szkliwiony od wewnątrz, wys. ok. 42 cm (w najwyższym miejscu), sygn. na spodzie: Brynie w Glinie 2021 / PBrymas. Dar Artysty.

Zima w Berlinie, 2021

akryl, płótno, 60 x 50 cm, sygn. na odwrocie. Dar Artysty.

Paweł Świątek (ur.1982)

Sandy Memories, 2021

emulsja winylowa (Flashe), płótno, 70 x 50 cm, sygn. na odwrocie. Dar Artysty.

Wazon tzw. "optyk" - proj. Jan Sylwester DROST (ur. 1934)

szkło sodowe, prasowane; wys. 16,5 cm. Huta Szkła Gospodarczego "Ząbkowice" w Dąbrowie Górniczej, wzór z lat 1963-1969. Obiekt z kolekcji Pani Marty Odlanickiej - Poczobutt.

Tuż po ...., 2022

technika mieszana, płyta, 20 x 20 cm, sygn. na odwrocie. Dar Artysty.

Kali Katharsis (ur. 1987)

Ofelia 1, 2022

tusz, papier, 40 x 30 cm, sygn. l.d.: Ka Katharsis. Dar Artysty.

Wazon "Flora" - proj. Danuta DUSZNIAK (ur. 1926)

porcelana, malowana natryskowo, natrysk wybierany; wys. 24 cm; pieczatka: Karolina w koronie / MADE / IN POLAND; Zakłady Porelany Stołowej "Karolina" w Jaworzynie Śląskiej, projekt z 1957 r. Obiekt z kolekcji Pani Marty Odlanickiej - Poczobutt.

Po schodach, 2015

technika mieszana (węgiel, sucha pastel), papier, 70 x 50 cm, sygn. p.d.: KDoroba. Dar Artysty.

Dwa małe fenki, 2019

dwie figurki ceramiczne – szkliwione, każda o wymiarach: 4,5 x 10 x 10 cm, sygn. od środka, logo ROKO. Dar Artysty.

Summer Blossom, 2021

akryl, płótno, 76 x 76 cm, sygn. l.d.: Zb. Dar Artysty.

Aleksander Pszczoła (pseud., ur. 1984 )

Podróżuj z godnością, 2020

akryl, papier, 12 x 18 cm, sygn. l.d.: logotypem. Dar Artysty.

Popielniczka "Jaskółka" - Porcelit "Chodzież"

porcelit, malowany natryskowo, złocenia; wymiary 6,5 cm x 16,5 cm; Zakłady Porcelitu Stołowego "Chodzież" w Chodzieży, lata 60./70. XX w. Stan zachowania: odprysk na wystającym elemencie popielniczki. Obiekt z kolekcji Pani Marty Odlanickiej - Poczobutt.

Żyrandol dziewięcioramienny - Zdzisław CICHOŃ

mosiądz, blacha malowana, instalacja elektryczna, tworzywo sztuczne; tabliczna znamionowa: WYRÓB LAMP / Z. CICHOŃ / K-ce Wileńska 31. Polska, lata 50. / 60. XX w. Zakład zajmuje się ręcznym wyrobem lamp z mosiądzu od 1953 roku. Obiekt z kolekcji Pani Marty Odlanickiej - Poczobutt.

Bez tytułu, z serii "Knotted", 2022

włóczka, surowe płótno lniane, 80 x 60 cm, sygn. na odwrocie. Dar Artysty.

Przeniesienie, 2022

technika mieszana (akryl, szlagmetal), płótno, 90 x 90 cm, sygn. p.d. :Laura Lis. Dar Artysty.

Zestaw do herbaty „Pogięty” – proj. Marek CECUŁA (ur. 1944)

porcelana barwiona w masie, metal; zestaw składa się z czterech czarek wys. 7 cm i dzbanka z pokrywką wys. 10 cm; sygnowane na spodzie: trójkąt / Ćmielów Design Studio / Marek Cecuła; Ćmielów Design Studio. Dar projektanta.

Autor nieokreślony, Kompozycja abstrakcyjna

olej, płótno, 70 x 59 cm. Obraz po konserwacji.

Vanitas, 2022

olej, płótno, 90 x 90 cm, sygn. p.d.: M.Hettich-Uryszek`22. Dar Artysty.

Lawenda, 2020

akryl, płótno, 60 x 80 cm, sygn. na odwrocie. Dar Artysty.

Frida duch wolności!, 2021

olej, płótno, 116 x 69 cm, sygn. l.d.: PD 2021. Dar Artysty.

Talerz dekoracyjny - Zakłady Porcelitu Stołowego "Pruszków"

porcelit szkliwiony, malowany naszkliwnie; 25,5x24,5 cm. sygn. PRUSZKÓW/ MADE IN POLAND/ 44; Zakłady Porcelitu Stołowego "Pruszków", lata 60. XX w. Obiekt z kolekcji Pani Marty Odlanickiej - Poczobutt.

Portowy deptak, 2021

olej, płótno, 50 x 50 cm, sygn. p.d.: Kinga Wnuk, 2021. Dar Artysty.

Świecznik - proj. Wiesława GOŁAJEWSKA (1928-2015)

porcelit, szkliwo zbiegające; wys. 7 cm; pod szkliwem nieczytelna synatura; Zakłady Porcelitu Stołowego "Pruszków" w Pruszkowie, lata 60. XX w. Obiekt z kolekcji Pani Marty Odlanickiej - Poczobutt.

Ikebana - proj. Wiesława GOŁAJEWSKA (1928-2015)

porcelit, szkliwo zbiegające; 13 x 19 x 14 cm; sygnowane: ZPS / Pruszków / MADE IN / POLAND; Zakłady Porcelitu Stołowego "Pruszków" w Pruszkowie, lata 60. XX w. Stan zachowania: uszkodzenia szkliwa przy podstawie. Obiekt z kolekcji Pani Marty Odlanickiej - Poczobutt.

Długi cień, 2022

akryl, płótno, 100 x 80 cm, sygn. p.d.: F. Dar Artysty.

Spojrzenie, 2020

akryl, płótno, 100 x 50 cm, sygn. p.d.: E.Ponińska, 2020. Dar Artysty.

Śniadanie na trawie nr 9. After Édouard Manet, 2022

wydruk cyfrowy papier Hahnemühle Photo Rag Baryta 315g (półbłysk), papier archiwalny, bezkwasowy, 40 x 40 cm (kompozycja), arkusz: 50 x 50 cm, 2/5, sygn. na licu i na odwrocie, dat. 2017/life time print 2022. Dar Artysty.

Fotel "Lamino" - proj. Yngve EKSTRÖM (1913-1988)

drewno bukowe gięte, lakierowane, skóra owcza; szer. 70 cm, gł. 78 cm, wys. 101 cm; sygnatura wypalona na elemencie konstrukcyjnym: SWEDESE / DESIGN BY YNGVE EKSTRÖM / MADE IN SWEDEN; Swedese Möbler, lata 50. XX w. Stan zachowania: delikatne ślady użytkowania. Obiekt z kolekcji Pani Marty Odlanickiej - Poczobutt.

Gold or not, 2021

technika mieszana (szlagmetal, farby akrylowe), płótno, 120 x 60 cm, sygn. l.d.: M.Penke /2021. Dar Artysty.

Duch miasta, 2022

technika mieszana, płótno, 100 x 100 cm, sygn. p.d.: monogramem artysty: Filip Warzecha MMXXII oraz na odwrocie. Dar Artysty.

Grzegorz Tobjasz (ur. 1984)

akryl, papier, 21 x 15 cm, sygn. na odwrocie. Dar Artysty.

Nowy dzień, 2022

akryl, płótno, 70 x 60 cm, sygn. na odwrocie. Dar Artysty.

Zestaw do herbatę „Limbo” – proj. Marek CECUŁA (ur. 1944)

porcelana barwiona w masie; zestaw składa się z dwóch czarek wys. 6 cm i 4 cm oraz dzbanka z pokrywką wys. 10,5 cm; sygnowane na spodzie: trójkąt / Ćmielów Design Studio / Marek Cecuła; Ćmielów Design Studio. Dar projektanta.

Zestaw na herbatę dla jednej osoby „BAU solo” – proj. Edyta CIELOCH (ur. 1970)

porcelana barwiona w masie; zestaw składa się z dzbanka wys. 9 cm i filiżanki wys. 5,5 cm, po złożeniu wys. 14 cm; sygnowane na spodzie: Edyta Cieloch / modus design; Modus Design, wzór z 2022 r. Dar projektantki.

Żubr L, model Love Peace, 2022

ceramika malowana podszkliwnie, szkliwiona, malowana naszkliwnie, złocona, 12 x 14,5 x 6 cm, od spodu logo autora i opis numeryczny: 1807/2022. Dar Artysty.

Balet, 2022

olej, płótno, 30 x 40 cm, sygn. p.d.: K.Krzyszczyk. Dar Artysty.

Przetrwać, 2022

akryl, płótno, 60 x 80 cm, sygn. p.d.: DR. Dar Artysty.

Wazon typu "solifleur" - Rastal Sammlerglas

szkło sodowe, prasowane; wys. 16,5 cm. naklejka: Noblesse / von RASTAL; Rastal Sammlerglas, 3. tercja XX w. Obiekt z kolekcji Pani Marty Odlanickiej - Poczobutt.

Speak Less, Feel More, 2020

akryl, płótno, 40 x 30 cm, sygn.na odwrocie. Dar Artysty.

Bodysfaction 2017

intaglio, papier, 70 x 100 cm, 1/25, sygn. na odwrocie. Dar Artysty.

Ryszarda Łucja Jagielska (ur. 1956)

PAX, 2016

akryl fakturowany, papier, 30 x 21 cm, w oprawie: 41 x 31 cm, sygn. na odwrocie oraz na passe-partout: R.Ł. Jagielska. Dar Artysty.

Lampa ceramiczna typ. LS-7 - "Mirostowice" i Spółdzielnia "Twórczość"

porcelit, szkliwo zaciekowe, instalacja elektryczna; wysokość 37 cm; sygnowane na spodzie: Mi podszkliwnie oraz naszkliwnie: S. L. Twórczość; Podstawa - Mirostowickie Zakłady Ceramiczne w Mirostowicach Dolnych, instalacja - Spółdzielnia Ludowa "Twórczość" w Gliwicach, lata 70. XX w. Obiekt z kolekcji Pani Marty Odlanickiej - Poczobutt.

Łukasz Szostkiewicz (ur. 1988)

Czajnik w krzywym zwierciadle, 2011

olej, płótno, 80x 60 cm, sygn. na odwrocie. Dar Artysty.

Później dokończę..., 2019

akryl, olej, deska, 50 x 37 cm, sygn. na odwrocie. Dar Artysty.

Bohater, 2022

akryl, płótno, 60 x 55 cm, sygn. na odwrocie. Dar Artysty.

Komplet podstawek pod kieliszki - Spółdzielnia "Imago Artis"

metal platerowany; wys. koszyczka: 8 cm, śr. podstawek: 6 cm. Spółdzielnia Pracy Rękodzieła Artystycznego „Imago Artis”, 3. tercja XX w. Obiekt z kolekcji Pani Marty Odlanickiej - Poczobutt.

Anna Witek (ur. 1989)

Rebel - pani senator Leya Organa, 2022

technika mieszana (akryl, korona z brokatu), płótno, 90 x 90 cm, sygn. p.d.: WitekArt 2022. Praca stworzona na podstawie zdjęcia Carrie Fisher jako księżniczki Lei Organy z zasobów Lucasfilm. Dar Artysty.

Wojciech WOŹNIAK (ur. 1987)

Nocny bastion, 2020

olej, płótno, 40 x 40 cm, sygn. na odwrocie. Dar Artysty.

Marząc o spokoju, 2022

akryl, płótno, 120 x 40 cm, sygn. na odwrocie. Dar Artysty.

Słońce w zenicie, 2022

technika mieszana (olej, akryl, szlagmetal), płótno, 100 x 100 cm, sygn. p.d.: A. Kappa. Dar Artysty.

Olga Szewczuk (ur. 1991)

The disintegration of the mind 2015 / 2021

grafika cyfrowa (fotografia cyfrowa, fotografia analogowa), papier, 20 x 20 cm, w oprawie: 28 x 28 cm, 2/3, sygn. na odwrocie. Dar Artysty.

Jarosław RADEL (ur. 1973)

05/20, 2020

akryl, płótno, 80 x 120 cm, sygn. na odwrocie. Dar Artysty.

Zestaw czterech filiżanek do kawy z serwisu "Epos" - proj. Eryka TRZEWIK-DROST (ur. 1931)

porcelana, szkliwiona, malowana naszkliwnie; śr. spodka 14 cm, wys. filiżnek 7,5 cm; sygnowane podszkliwnie: B / Made in Poland; Zakłady Porcelany "Bogucice" w Katowicach-Bogucicach, lata 60. XX w. Stan zachowania: przetarcia malatury naszkliwnej. Obiekt z kolekcji Pani Marty Odlanickiej - Poczobutt.

Uzdrowisko, 2022

akryl, płótno, 25 x 30 cm, sygn. p.d.: Baranowski04:22. Dar Artysty.

Zestaw dwóch mleczników "Nefryt" - proj. Adam SADULSKI (1934-2010)

porcelit szkliwiony, szkliwa zaciekowe; wys. 10 cm na spodze stempel: Mi oraz wycisk Nefryt; Mirostowickie Zakłady Ceramiczne w Mirostowicach Dolnych, lata 70. XX w. Obiekt z kolekcji Pani Marty Odlanickiej - Poczobutt.

Świecznik "Julian" - proj. Adam SADULSKI (1934-2010)

porcelit szkliwiony, szkliwa zaciekowe; wys. 22 cm. na spodzie metka: Mi / Mirostowice; Mirostowicke Zakłady Ceramiczne w Mirostowicach Dolnych, lata 70. XX w. Obiekt z kolekcji Pani Marty Odlanickiej - Poczobutt.

Para foteli 04 -b - Bydgoskie Fabryki Mebli

drewno, elementy tapicerowane, sprężyny; 75 x 55 x 73 cm. Bydgoskie Fabryki Mebli, lata 70. XX w. Fotele w oryginalnym stanie zachowania. Obiekt z kolekcji Pani Marty Odlanickiej - Poczobutt.

Justyna Bardoga (ur. 1988)

Marzycielka (ur. 1988)

cienkopisy, papier 120g, 21 x 14 cm, sygn. pod kompozycją: Monstee Rose 26.08.2019. Dar Artysty.

Gaia, 2021

akryl, płótno, 120 x 100 cm, sygn. na odwrocie. Dar Artysty.

Sebastian PIETKIEWICZ

szkło kryształowe, barwone w masie, formowane ręcznie; wys. 23,5 cm; sygn. trawiona: Pietkiewicz / Pietkiewicz; realizacja Huta Szkła Kryształowego "Julia" w Piechowicach, 2021 r. Dar artysty.

Alicja Król (ur. 1994)

Pasiak Żuławski, 2021

technika mieszana (tempera, kolaż), płyta, 100 x 70 cm, sygn. na odwrocie. Dar Artysty.

Zestaw szkieł dekoracyjnych

zestaw składa się z misy, dwóch miseczek i dekoracyjnej butli; szkło sodowe, barwione w masie, "mrożone"; wymiary - misa 8,5 cm, 27,5 x 27,5 cm, miski 6,5 cm, 14,5 cm x 14,5 cm, butle wys. 33 cm. Obiekt z kolekcji Pani Marty Odlanickiej - Poczobutt.

Bibeloty - B-26, 2012

akryl, karton żeberkowy, 24,5 X 18,1 cm, w oprawie: 41 x 30,5 cm, sygn. l.d.: ABAKO'12 Dar Artysty.

Patera dekoracyjna - "Kamionka" Łysa Góra

czerwona glinka, szkliwa zaciekowe; średn. 25,5 cm; Spółdzielnia Przemysłu Ludowego i Artystycznego "Kamionka" w Łysej Górze, 3. tercja XX w. Obiekt z kolekcji Pani Marty Odlanickiej - Poczobutt.

Tomek Mistak (ur. 1978)

Magiczny las, 2021

akryl, płótno, 60 x 60 cm, sygn. na odwrocie. Dar Artysty.

Roman Lasa (ur. 1975)

Pejzaż, 2018

akryl, olej, płótno, 18 x 24 cm, sygn. l.d.: R LASA. Dar Artysty.

Komplet do grzanego wina "Jaś" - proj. Adam SADULSKI (1934-2010)

porcelit szkliwiony; dzban: 21 x 17 x 13 cm, 6 kubeczków: wys. 7,5 cm, średn. 7,5 cm; sygn. na spodzie: Mi Mirostowickie Zakłady Ceramiczne w Mirostowicach Dolnych, lata 70. XX w. Stan zachowania: uszkodzenie na jedym kubeczku. Obiekt z kolekcji Pani Marty Odlanickiej - Poczobutt.

Tygrysia zorza, 2022

olej, płótno, 70 x 100 cm, sygn. p.d.: Stanisz 2022. Dar Artysty.

Schowaj mnie, 2022

akwarela, papier akwarelowy, 40 x 30 cm, w oprawie: 50 x 40 cm, sygn. p.d.: MCiu 2022. Dar Artysty.

Małgorzata Kot (ur. 1962)

Sówka L, model Snake Black, 2021

ceramika szkliwiona z efektem, złocone oczy, 12,5 x 7 x 7,5 cm. Od spodu logo autorki i studia, opis numeryczny: 15/2021. Dar Artysty.

Olena Horhol (ur. 1994)

Flowering 7, 2019

olej, płótno, 80 x 80 cm, sygn. p.g.: HorHol 19. Dar Artysty.

Zestaw dwóch wazonów typu "solifleur" - proj. Heiner DÜSTERHAUS (ur. 1949)

szkło sodowe, prasowane; wys. 14cm i 11 cm. Walther Design , 3. tercja XX w. Obiekt z kolekcji Pani Marty Odlanickiej - Poczobutt.

Wazon typu "solifleur" - proj. Heiner DÜSTERHAUS (ur. 1949)

szkło sodowe, prasowane; wys. 12,5 cm. Walther Design, 3. tercja XX w. Obiekt z kolekcji Pani Marty Odlanickiej - Poczobutt.

Wrap me in the fog of oblivion, 2021

tusze alkoholowe, papier, 30 x 20 c, w oprawie: 40 x 30 cm, sygn. na odwrocie. Dar Artysty.

Sisters, 2021

rzeźba w glinie, ręcznie malowana, 2 figury o wysokościach: 18 i 17 cm, sygn. na spodach: Elisa Potyra 2021'. Dar Artysty.

Zmora, 2022

akryl, płótno, 50 x 100 cm, sygn. p.d.: Nataczej oraz na odwrocie. Dar Artysty.

Pejzaż wiślany XVI, 2021

olej, płótno, 40 x 40 cm, sygn. p.d.: JKHudzik 21. Dar Artysty.

Tajemne przejście, 2021

akryl, płótno, 50 x 40 cm, sygn. na odwrocie . Dar Artysty.

szkło sodowe, prasowane, barwione nawierzchniowo; wys. 20 cm. Walther Design , 3. tercja XX w. Obiekt z kolekcji Pani Marty Odlanickiej - Poczobutt.

Roses blooming, 2022

akryl, płótno, 120 x 120 cm, sygn. p.d. : Yezak. Dar Artysty.

Marianowo Dąb, 2014

olej, płótno, 50 x 70 cm, sygn. p.d.: KK14. Dar Artysty.

akryl, płótno, 70 x 100 cm, sygn. p.d.: HCh. Dar Artysty.

Zydel trójnożny- tzw. krzesło akuszerki

drewno, elementy kute; 89 cm x 53 cm x 36 cm. Wyrób rzemieśniczny wzorowany na meblach antycznych, stylizowany na tzw. krzesło akuszerki. Obiekt z kolekcji Pani Marty Odlanickiej - Poczobutt.

Małgorzata Sobińska (ur. 1985)

Old village, 2022

technika mieszana (spray, akryl), płótno, 80 x 50 cm, sygn. na odwrocie. Dar Artysty.

Marilyn Monroe, 2021

olej, płótno, 50 x 50 cm, sygn. l.d.: Karczmarski. Dar Artysty.

Marta Achtabowska (ur. 1983)

Świat, 2019

akryl, płótno, 50 x 50 cm, sygn. l.d.: M.Achtabowska. Dar Artysty.

Alpaki wychodzą z paki, 2021

akryl, płótno, 115 x 75 cm, oprawiony w ramę o gr .5 cm, sygn. p.d.: W.Fraczek 2021r oraz na odwrocie. Dar Artysty.

Zestaw czterech kubków - Porcelit "Chodzież"

porcelit, szkliwiony; wys. 9 cm. pieczątka: P w wieńcu / CHODZIEŻ / MADE IN / POLAND, na dwóch kubkach oryginalna metka: Ch. Z. P. i P. / Chodzież; Zakłady Porcelany i Porcelitu Stołowego "Chodzież" w Chodzieży, 3. tercja XX w. Obiekt z kolekcji Pani Marty Odlanickiej - Poczobutt.

Zestaw dwóch wazoników typ. W-113 - Mirostowice

porcelit szkliwiony; wys. 13,5 cm; na spodzie pieczątka: Mi / Mirostowice; Mirostowickie Zakłady Ceramiczne w Mirostowicach Dolnych, 3. tercja XX w. Obiekt z kolekcji Pani Marty Odlanickiej - Poczobutt.

Adam, 2022

rzeźba ceramiczna, wys. 30 cm, sygna na odwrocie. Dar Artysty.

Joanna Mikołajczyk (ur. 1980)

olej, płótno, 100 x 70 cm, sygn. l.d.: JZM 2022. Dar Artysty.

Wazon - Walter Design (?)

szkło sodowe, parsowane, barwione powierzchniowo; wys. 14,5 cm. Walter Design (?), lata 60./70. XX w. Obiekt z kolekcji Pani Marty Odlanickiej - Poczobutt.

Emilia Rusin (ur. 1986)

Jesiony, 2020

akryl, płótno, 120 x 90 cm, sygn. l.d.: E. Rusin. Dar Artysty.

Far and Away, 2022

technika własna, akryl, płótno, 40 x 50 cm, w oprawie: 42 x 52 cm, sygn. na odwrocie. Dar Artysty.

Iwona Gabryś (ur. 1988)

Kompozycja 193, 2022

akryl, płótno, 100 x 100 cm, sygn. na odwrocie. Dar Artysty.

Zestaw ceramiki dekoracyjnej

w skład zestawu wchodzą: wazonik ze spółdzielni "Kamionka" w Łysej Górze, wazonik z Zakładów Porcelitu "Pruszków" oraz dzbanek autorski; czerwona glinka, porcelit szkliwiony; wys. 12 cm, 11,5 cm, 10 cm. Obiekt z kolekcji Pani Marty Odlanickiej - Poczobutt.

Anna Weronika Stępień (ur. 1995)

Stop, 2015

akryl, płótno, 60 x 70 cm, sygn. p.d.: A. Stępień. Dar Artysty.

Niebieski, 2021

akryl, papier, 40 x 30 cm, sygn. na odwrocie. Dar Artysty.

Wazon typu "solifleur" - Ingrid Glashütte

szkło sodowe, prasowane; wys. 19,5 cm. Ingrid Glashütte, lata 60./70. XX w. Obiekt z kolekcji Pani Marty Odlanickiej - Poczobutt.

Cerkiew w Gródku, 2022

akryl, deska, 36,5 x 28,5 cm, sygn. p.d.: R. Git. Dar Artysty.

Paterka platerowana

plater; 26,5 x 12,5 cm. Uchwyty wtórne. Obiekt z kolekcji Pani Marty Odlanickiej - Poczobutt.

Kompozycja muzyczna, 2019

akryl, płótno, 60 x 50 cm, sygn. p.d.: KB. Dar Artysty.

Maria Danielak (ur. 1987)

Drzewne osobliwości 2, 2020

olej, deska, 38 x 21 cm, sygn. na odwrocie. Dar Artysty.

Follow the Cat, 2020

akryl, płótno, 60 x 60 cm, sygn. l.d.: M.Chołda. Dar Artysty.

Cena sprzedaży: 459

Black hole sun, 2021

tusz, papier, 39 x 29 cm (w świetle oprawy), arkusz: 50 x 40 cm, w oprawie: 50 x 40 cm, sygnowane p.d.: stempel autorski. Dar Artysty.

Stracony czas, 2022

Barek na kółkach

drewno toczone, płyta meblowa, elementy metalowe; wys. 61,5 cm x 75 cm x 44,5 cm. Włochy, lata 60. / 70. XX w. Stan zachowania: ślady użytkowania. Obiekt z kolekcji Pani Marty Odlanickiej - Poczobutt.

Komplet kompotierek i salaterka - Spółdzielnia "Kwiatogal" ?

porcelana szkliwiona, złocona, malowana naszkliwnie; śr. 25 cm i 14 cm; sygnatura: C w trójkącie / Chodzież zamalowana farbą naszkliwną; Spółdzielnia Przemysłu Ludowego i Artystycznego "Kwiatogal" ?, lata 60./70. XX w. Obiekt z kolekcji Pani Marty Odlanickiej - Poczobutt.

Zanzibar, 2021

akryl, płótno, 60 x 80 cm, sygn. l.d. A.Stępień 2021. Dar Artysty.

Wazon porcelanowy - Wawel

porcelana, malowana natryskowo, natrysk wybieramy; wys. 31 cm; pieczątka: WAWEL / MADE IN / POLAND; Zakłady Porcelany Stołowej "Krzysztof" w Wałbrzychu, lata 60. XX w. Obiekt z kolekcji Pani Marty Odlanickiej - Poczobutt.

Pejzaż ze stopą, 2011

kolaż, papier, 29 x 20 cm, w passe-partout i antyramie 60 x 50 cm, sygn. u dołu. Dar Artysty.

Talerz głęboki - "Porcelit" Pruszków ?

porcelit, szkliwo zbiegające czarne; średnica 22,5 cm. Zakłady Porcelitu Stołowego "Pruszków" w Pruszkowie (?), 3. tercja XX w. Talerz po konserwacji. Obiekt z kolekcji Pani Marty Odlanickiej - Poczobutt.

Klimatyczna wioska, z cyklu: "Państwa miasta", 2019

akwarela, papier, 25 x 39 cm, w oprawie: 40 x 50 cm, sygn. p.d.: 2019r A.Piotrowiak. Dar Artysty.

Jolanta Frankiewicz (ur. 1969)

Spotkanie, 2021

akryl, płótno, 80 x 60 cm, sygn. p.d.: JFrankiewicz. Dar Artysty.

Freedom, 2021

akryl, płótno, 100 x 100 cm, sygn. p.d.: M. Rakoczy 2021. Dar Artysty.

Kopciuch, 2011

olej, płótno, 80 x 60 cm, sygn. p.d.: Plewa Katarzyna 2011. Dar Artysty.

Obraz ze szkła: Don Kichot i Sancho Pansa

szkło sodowe, barwione w masie, zgrzewane; 39 x 49 cm (w świetle oprawy). Obiekt z kolekcji Pani Marty Odlanickiej - Poczobutt.

148

Odpoczynek, 2022

brąz, marmur, 20 x 14 x 21 cm, sygn. na marmurze: Kiz. Dar Artysty.

149

Andrzej Kasprzak (ur. 1963)

Fall in love, 2021

technika mieszana (olej, akryl, szelak), płótno, 65 x 50 cm, sygn. p.d.: Andrzej / KASPRZAK. Dar Artysty.

Warszawa 2022/04/07

Radosław Sowiak (ur. 1950)

Warcaby, 2021

Warszawa 2022/04/07

Adynamia, 2020

Warszawa 2022/04/07

Malwina Konopacka (ur.1982)

Wazon "Cyrk"

Warszawa 2022/04/07

Katarzyna Banaś (ur. 1973)

Cichy wieczór, 2022

Warszawa 2022/04/07

Warszawa 2022/04/07

Flaga, 2022

Warszawa 2022/04/07

Paweł Bińczycki (ur. 1974)

Warszawa 2022/04/07

Flaming, 2020

Warszawa 2022/04/07

Kobieta w okularach, 2018

Warszawa 2022/04/07

Freedom, 2022

Warszawa 2022/04/07

Anna Wiśniewska (ur. 1993)

Warszawa 2022/04/07

Michał BOJARA (ur. 1979)

Neon "Niepiśmienni", 2014

Warszawa 2022/04/07

Kobieta z różą, 2020

Warszawa 2022/04/07

Katarzyna Zawierucha

Zoom No.449, 2022

Warszawa 2022/04/07

Warszawa 2022/04/07

Marcin Lipiec (ur. 1978)

Myśliciel, 2021

Warszawa 2022/04/07

Weronika Sobik (ur. 1988)

Niebo, 2020

Warszawa 2022/04/07

Żuraw, 2017

Warszawa 2022/04/07

Osada V, 2022

Warszawa 2022/04/07

Warszawa 2022/04/07

Henryk Laskowski (ur. 1951)

Kieliszek wina, 2022

Warszawa 2022/04/07

Warszawa 2022/04/07

Warszawa 2022/04/07

Warszawa 2022/04/07

Warszawa 2022/04/07

Iwona Ligęza (ur. 1990)

Różowy, 2022

Warszawa 2022/04/07

Warszawa 2022/04/07

Robin, 2021

Warszawa 2022/04/07

Piotr C. Kowalski (ur. 1951)

Obraz Niebiesko-Żółty, 2022

Warszawa 2022/04/07

Genesis, 2022

Warszawa 2022/04/07

Warszawa 2022/04/07

Zima w Berlinie, 2021

Warszawa 2022/04/07

Paweł Świątek (ur.1982)

Sandy Memories, 2021

Warszawa 2022/04/07

Warszawa 2022/04/07

Tuż po ...., 2022

Warszawa 2022/04/07

Kali Katharsis (ur. 1987)

Ofelia 1, 2022

Warszawa 2022/04/07

Warszawa 2022/04/07

Po schodach, 2015

Warszawa 2022/04/07

Dwa małe fenki, 2019

Warszawa 2022/04/07

Summer Blossom, 2021

Warszawa 2022/04/07

Podróżuj z godnością, 2020

Warszawa 2022/04/07

Warszawa 2022/04/07

Warszawa 2022/04/07

Warszawa 2022/04/07

Przeniesienie, 2022

Warszawa 2022/04/07

Warszawa 2022/04/07

Warszawa 2022/04/07

Vanitas, 2022

Warszawa 2022/04/07

Lawenda, 2020

Warszawa 2022/04/07

Frida duch wolności!, 2021

Warszawa 2022/04/07

Warszawa 2022/04/07

Portowy deptak, 2021

Warszawa 2022/04/07

Warszawa 2022/04/07

Warszawa 2022/04/07

Długi cień, 2022

Warszawa 2022/04/07

Spojrzenie, 2020

Warszawa 2022/04/07

Warszawa 2022/04/07

Warszawa 2022/04/07

Gold or not, 2021

Warszawa 2022/04/07

Duch miasta, 2022

Warszawa 2022/04/07

Grzegorz Tobjasz (ur. 1984)

Warszawa 2022/04/07

Nowy dzień, 2022

Warszawa 2022/04/07

Warszawa 2022/04/07

Warszawa 2022/04/07

Warszawa 2022/04/07

Balet, 2022

Warszawa 2022/04/07

Przetrwać, 2022

Warszawa 2022/04/07

Warszawa 2022/04/07

Speak Less, Feel More, 2020

Warszawa 2022/04/07

Bodysfaction 2017

Warszawa 2022/04/07

PAX, 2016

Warszawa 2022/04/07

Warszawa 2022/04/07

Warszawa 2022/04/07

Później dokończę..., 2019

Warszawa 2022/04/07

Bohater, 2022

Warszawa 2022/04/07

Warszawa 2022/04/07

Anna Witek (ur. 1989)

Warszawa 2022/04/07

Wojciech WOŹNIAK (ur. 1987)

Nocny bastion, 2020

Warszawa 2022/04/07

Marząc o spokoju, 2022

Warszawa 2022/04/07

Słońce w zenicie, 2022

Warszawa 2022/04/07

Olga Szewczuk (ur. 1991)

Warszawa 2022/04/07

Jarosław RADEL (ur. 1973)

05/20, 2020

Warszawa 2022/04/07

Warszawa 2022/04/07

Uzdrowisko, 2022

Warszawa 2022/04/07

Warszawa 2022/04/07

Warszawa 2022/04/07

Warszawa 2022/04/07

Justyna Bardoga (ur. 1988)

Marzycielka (ur. 1988)

Warszawa 2022/04/07

Gaia, 2021

Warszawa 2022/04/07

Sebastian PIETKIEWICZ

Warszawa 2022/04/07

Alicja Król (ur. 1994)

Pasiak Żuławski, 2021

Warszawa 2022/04/07

Zestaw szkieł dekoracyjnych

Warszawa 2022/04/07

Bibeloty - B-26, 2012

Warszawa 2022/04/07

Warszawa 2022/04/07

Tomek Mistak (ur. 1978)

Magiczny las, 2021

Warszawa 2022/04/07

Roman Lasa (ur. 1975)

Pejzaż, 2018

Warszawa 2022/04/07

Warszawa 2022/04/07

Tygrysia zorza, 2022

Warszawa 2022/04/07

Schowaj mnie, 2022

Warszawa 2022/04/07

Małgorzata Kot (ur. 1962)

Warszawa 2022/04/07

Olena Horhol (ur. 1994)

Flowering 7, 2019

Warszawa 2022/04/07

Warszawa 2022/04/07

Warszawa 2022/04/07

Warszawa 2022/04/07

Sisters, 2021

Warszawa 2022/04/07

Zmora, 2022

Warszawa 2022/04/07

Pejzaż wiślany XVI, 2021

Warszawa 2022/04/07

Tajemne przejście, 2021

Warszawa 2022/04/07

Warszawa 2022/04/07

Roses blooming, 2022

Warszawa 2022/04/07

Marianowo Dąb, 2014

Warszawa 2022/04/07

Warszawa 2022/04/07

Warszawa 2022/04/07

Old village, 2022

Warszawa 2022/04/07

Marilyn Monroe, 2021

Warszawa 2022/04/07

Marta Achtabowska (ur. 1983)

Świat, 2019

Warszawa 2022/04/07

Alpaki wychodzą z paki, 2021

Warszawa 2022/04/07

Warszawa 2022/04/07

Warszawa 2022/04/07

Adam, 2022

Warszawa 2022/04/07

Joanna Mikołajczyk (ur. 1980)

Warszawa 2022/04/07

Wazon - Walter Design (?)

Warszawa 2022/04/07

Emilia Rusin (ur. 1986)

Jesiony, 2020

Warszawa 2022/04/07

Far and Away, 2022

Warszawa 2022/04/07

Iwona Gabryś (ur. 1988)

Kompozycja 193, 2022

Warszawa 2022/04/07

Zestaw ceramiki dekoracyjnej

Warszawa 2022/04/07

Stop, 2015

Warszawa 2022/04/07

Niebieski, 2021

Warszawa 2022/04/07

Warszawa 2022/04/07

Cerkiew w Gródku, 2022

Warszawa 2022/04/07

Paterka platerowana

Warszawa 2022/04/07

Kompozycja muzyczna, 2019

Warszawa 2022/04/07

Maria Danielak (ur. 1987)

Drzewne osobliwości 2, 2020

Warszawa 2022/04/07

Follow the Cat, 2020

Warszawa 2022/04/07

Black hole sun, 2021

Warszawa 2022/04/07

Stracony czas, 2022

Warszawa 2022/04/07

Barek na kółkach

Warszawa 2022/04/07

Warszawa 2022/04/07

Zanzibar, 2021

Warszawa 2022/04/07

Wazon porcelanowy - Wawel

Warszawa 2022/04/07

Pejzaż ze stopą, 2011

Warszawa 2022/04/07

Warszawa 2022/04/07

Warszawa 2022/04/07

Spotkanie, 2021

Warszawa 2022/04/07

Freedom, 2021

Warszawa 2022/04/07

Kopciuch, 2011

Warszawa 2022/04/07

Warszawa 2022/04/07

Odpoczynek, 2022

Warszawa 2022/04/07

Andrzej Kasprzak (ur. 1963)

Fall in love, 2021

    Limit ceny