Jakub Niewdana to pochodzący z Brzezia młody artysta, zajmujący się głównie ceramiką oraz fotografią. W 2014 ukończył z wyróżnieniem Akademię Sztuk Pięknych w Krakowie.

W tym samym roku otrzymał Stypendium Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego. W 2015 roku rozpoczął studia doktoranckie na Uniwersytecie Pedagogicznym w Krakowie. Oprócz działalności naukowej jest również zaangażowany w pracę stowarzyszenia „Ceramika Bez Granic”, którego jest współzałożycielem, oraz grupy artystycznej „Vera Icon” zrzeszającej twórców chrześcijańskich. Jakub Niewdana nie tylko brał udział w licznych wystawach w Polsce oraz za granicą, ale również sam był organizatorem m.in. wystaw „Mniej Więcej” czy „Squat” w Zabierzowie. W swoich pracach często łączy dwie pasje – fotografię oraz ceramikę. Od 2014 prowadzi autorską pracownię ceramiki. Jego prace znajdują się w licznych kolekcjach w kraju i za granicą.

Galeria

Nosorożec (2016)

ceramika szkliwiona i złocona 24 karatowym złotem, wypalana w piecu elektrycznym, 50x28x18 cm seria limitowana 1/30, sygnowana od spodu.

Nosorożec mały (seria podróżnicza)

ceramika szkliwiona i złocona 24k złotem, 25 x 15 x 10cm, sygnowana od spodu nazwiskiem i numerem.

Nosorożec mikro

ceramika szkliwiona i złocona 24k złotem, 12 x 5 x 4 cm, sygnowana od spodu nazwiskiem i numerem.

Nosorożec mikro 2

Nosorożec mikro 3

Mała sowa

ceramika szkliwiona i złocona 24 k złotem, wymiary 11 x 8 x 5,5 cm, seria nielimitowana, sygnowana i numerowana.

ceramika szkliwiona i złocona 24k złotem, 25 x 15 x 10 cm, sygnowana od spodu nazwiskiem i numerem.

Nosorożec mały

Nosorożec mikro