W 2014 ukończył, z wyróżnieniem, Akademię Sztuk Pięknych w Krakowie na wydziale rzeźby u profesora Jerzego Nowakowskiego. W tym samym roku otrzymał Stypendium Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego. W 2015 rozpoczął studia doktoranckie na Uniwersytecie Pedagogicznym w Krakowie. Obecnie z otwartym przewodem doktorskim. Jakub Niewdana brał udział w licznych wystawach w Polsce i za granicą. Od 2015 prowadzi autorską pracownię ceramiki. Jego prace znajdują się w licznych kolekcjach oraz instytucjach (m.in. Galeria Agencja Artystyczna GAP) w kraju i za granicą. W 2018 roku w Galerii Sztuki Grodzka w Krakowie miała miejsce jego indywidualną wystawa. Prezentowane tam prace pochodziły z animalistycznej serii „Safari”, inspirowanej egzotycznymi podróżami artysty. Zwierzęta powstające w pracowni Jakuba Niewdany niezmiennie zachwycają bogactwem koloru i mistrzostwem syntezy formy. Artysta każdy z opracowanych modeli przygotowuje w wielu wersjach barwnych. W swoich pracach często łączy dwie pasje – fotografię oraz ceramikę.
Jakub Niewdana to pochodzący z Brzezia (okolice Krakowa) artysta, zajmujący się głównie ceramiką oraz fotografią.
Nosorożec micro biały
ceramika szkliwiona i platynowana, wymiary ok 12x6x4 cmCena: 160 zł
Nosorożec micro żółty
ceramika szkliwiona i złocona 24k złotem, wymiary ok 12 x 6 x 4 cm, sygn. na spodzieCena: 160 zł
Nosorożec micro granatowy
ceramika szkliwiona, wymiary ok 12 x 6 x 4 cm, sygn. na spodzieCena: 160 zł
Nosorożec micro czerwony
Nosorożec micro turkusowy
Nosorożec Micro szary
Micro Nosorożec, ceramika szkliwiona i platynowana, wymiary ok 12x6x4 cmCena: 160 zł
Nosorożec micro czarny
ceramika szkliwiona, platynowana, wymiary ok 12 x 6 x 4 cm, sygn. na spodzieCena: 160 zł
Nosorożec micro zielony
ceramika szkliwiona i złocona 24k złotem, wymiary ok 12x6x4 cmCena: 160 zł
Micro Nosorożec
ceramika szkliwiona i złocona 24k złotem, wymiary 12x6x4 cm, 2019, sygnowana od spodu, seria nielimitowanaCena: 160 zł
Micro Nosorożec
Nosorożec micro różowy
Nosorożec mały (seria podróżnicza) - kolor turkusowy
ceramika szkliwiona i platynowana, 25 x 15 x 10 cm, sygnowana od spodu nazwiskiem i numerem.Cena: 1200 zł
Nosorożec mały (seria podróżnicza) - kolor żółty
ceramika szkliwiona i złocona 24k złotem, 25 x 15 x 10 cm, sygnowana od spodu nazwiskiem i numerem.Cena: 1200 zł
Nosorożec mały (seria podróżnicza) - kolor czarny
Nosorożec Mały, seria "Safari", 2019
ceramika szkliwiona i złocona 24k złotem, 25 x 15 x 10 cm, sygn. na spodzieCena: 1200 zł
Mały Nosorożec, z serii Safari
ceramika szkliwiona i złocona, wymiary 25 x 15 x 10 cm, sygn. od spodu: Jakub Niewdana, 2018Cena: 1200 zł
ceramika szkliwiona i złocona, 25 x 15 x 10cm, sygn. od spodu: Jakub Niewdana, 2018Cena: 1200 zł
Mały Nosorożec
ceramika nieszkliwiona, tlenkowana, wymiary 25x15x10 cm, 2019, sygnowana i numerowana od spodu. seria nielimitowanaCena: 1400 zł
Mały Nosorożec
ceramika szkliwiona i złocona 24k złotem, wymiary 25x15x10 cm, 2019 sygnowany i numerowany od spodu, seria nielimitowanaCena: 1200 zł
Mały Nosorożec
ceramika szkliwiona i złocona 24k, 25 x 15 x 10 cm, sygnowana i numerowana od spoduCena: 1200 zł
Mały Nosorożec
Nosorożec Duży fakturowany, seria "Safari", 2019
ceramika nieszkliwiona, tlenkowana, 50 x 28 x 18 cm, sygn. na spodzie, seria limitowanaCena: 5200 zł
Nosorożec Duży, seria "Safari", 2019
ceramika szkliwiona i złocona 24k złotem, 50 x 28 x 18 cm, sygn. na spodzie, seria limitowanaCena: 4000 zł
Głowa nosorożca
ceramika szkliwiona i platynowana, 20 x 17 x 10 cmCena: 900 zł
Głowa nosorożca
Głowa Nosorożca, z serii Safari
ceramika szkliwiona i złocona, 20 x 17 x 10 cm, sygn. od spodu: Jakub Niewdana, 2018Cena: 900 zł
Głowa Nosorożca
ceramika szkliwiona i złocona 24k złotem, wymiary 20 x 17 x 10 cm, 2019, sygnowana i numerowana od spodu, seria nielimitowanaCena: 900 zł
Głowa Nosorożca
ceramika szkliwiona i złocona 24k złotem, 20 x 17 x 10 cm, sygnowana i numerowana od spoduCena: 900 zł
Głowa Nosorożca
Głowa Nosorożca
Głowa Nosorożca
Micro Zebra
ceramika szkliwiona i zdobiona naszkliwnie, złocona 24k złotem, wymiary 14x12x6cm, 2019, sygnowana i numerowana od spodu, seria nielimitowanaCena: 330 zł
Micro Zebra
Micro Zebra
ceramika szkliwiona, złocona, zdobiona naszkliwnie, wymiary 14 x 12 x 6 cm, sygnowana i numerowana od spoduCena: 330 zł
Micro Zebra
Micro Zebra
Micro Zebra
Micro Zebra
Micro Zebra
ceramika szkliwiona, złocona, zdobiona naszkliwnie, 14 x 12 x 6 cm, sygnowana i numerowana od spoduCena: 330 zł
Mała Zebra
ceramika szkliwiona, zdobiona naszkliwnie i platynowana, wymiary ok. 30 cm x 30 cm x 12 cmCena: 1700 zł
Zebra Mała, z serii Safari
ceramika szkliwiona, zdobiona naszkliwnie oraz złocona, ok. 30 x 30 x 12 cm, sygn. od spodu: Jakub Niewdana, 2018Cena: 1700 zł
Mała Zebra
ceramika szkliwiona zdobiona naszkliwnie, złocona 24k złotem, wymiary ok. 30 cm x 30 cm x 12 cm, 2019, sygnowana i numerowana od spodu, seria nielimitowanaCena: 1700 zł
Zebra Mała, seria "Safari", 2018
ceramika szkliwiona i zdobiona naszkliwnie, złocona 24k złotem, ok. 30 x 30 x 12 cm, sygn. na spodzieCena: 1700 zł
Sowa micro
ceramika szkliwiona i złocona, wymiary 3 x 2 x 1 cm, sygnowana na spodzieCena sprzedaży: zł
Sowa micro
ceramika szkliwiona i platynowana, wymiary 3 x 2 x 1 cm, sygnowana na spodzieCena sprzedaży: zł
Mała sowa biała
ceramika szkliwiona i złocona 24 k złotem, wymiary 11 x 8 x 5,5 cm, seria nielimitowana, sygnowana i numerowana.Cena: 260 zł
Mała Sowa szara
ceramika szkliwiona i złocona 24 k złotem, wymiary 11 x 8 x 5,5 cmCena: 260 zł
Mała Sowa czarna
ceramika szkliwiona i platynowana, wymiary 11x8x6cmCena: 260 zł
Mała Sowa czerwona
ceramika szkliwiona i złocona 24 k złotem, wymiary 11x8x5,5 cmCena: 260 zł
Mała Sowa
ceramika szkliwiona, złocona 24k złotem, wymiary 11 x 8 x 6 cm, sygn. na spodzieCena: 260 zł
Mała sowa piórko
ceramika szkliwiona i złocona 24 k złotem, wymiary 11 x 8 x 5,5 cm, sygn. na spodzieCena: 320 zł
Mała sowa piórko
Mała sowa platynowana
ceramika szkliwiona i platynowana, wymiary 11 x 8 x 5,5 cm, sygn. na spodzieCena sprzedaży: zł
Mała Sowa
ceramika szkliwiona i złocona 24k złotem, wymiary 11x8x6 cm, 2019, sygnowana i numerowana od spodu, seria nielimitowanaCena: 260 zł
Mała Sowa
Mała Sowa
Mała Sowa
ceramika szkliwiona i złocona 24k złotem, wymiary 11 x 8 x 6 cm, 2019, sygnowana i numerowana od spodu, seria nielimitowanaCena: 260 zł
Mała Sowa
Sowa Duża niebieska wersja "Piórko",seria "Safari"
ceramika angobowana, szkliwiona i złocona 24k złotem, 35 x 25 x 20 cm, sygn. na spodzie, seria limitowanaCena: 1900 zł
Niebieski Koziorożec
ceramika szkliwiona i złocona 24k, 32 x 25 x 14 cm, sygnowana i numerowana od spoduCena: 1700 zł
Biały Koziorożec
Czerwony Koziorożec, z serii Safari, 2019
ceramika szkliwiona i złocona 24k złotem, wymiary 32 x 25 x 14 cm, seria numerowana nielimitowana, sygnowana od spoduCena: 1700 zł
Kobaltowy Koziorożec, z serii Safari, 2019
Cena: 1700 zł
Jednorożec z serii Fantastyczne Zwierzęta, 2019
ceramika szkliwiona, zdobiona naszkliwnie, złocona 24k złotem, 40 x 29 x 13 cm, seria numerowana, nielimitowanaCena: 1900 zł
Krowa micro, 2019
ceramika szkliwiona, złocona, 9 x 12,5 x 13 cm, sygn. na spodzieCena: 260 zł
Krowa micro
Krowa micro
ceramika szkliwiona, złocona, wymiary 10 x 7 x 6 cm, sygnowana spoduCena: 260 zł
Krowa micro
Krowa micro
Krowa micro
ceramika szkliwiona, złocona, wymiary 10 x 7 x 6 cm, sygnowana spodu,Cena: 260 zł
Krowa micro, model lustro
ceramika szkliwiona i zdobiona naszkliwnie, wymiary 10 x 7 x 6 cm , sygnowana od spoduCena: 330 zł
Krowa Ankole-Watussi
ceramika szkliwiona i złocona 24k złotem, wypalana w piecu elektrycznym, 36 x 29 x 22 cm, seria nielimitowa, numerowana i sygnowana od spodu.Cena: 1700 zł
Krowa Ankole-Watussi, seria "Safari", 2019
ceramika szkliwiona i złocona 24k złotem, 36 x 29 x 22 cm, sygn. na spodzieCena: 1700 zł
Krowa Ankole-Watussi
ceramika tlenkowa, 36 x 29 x 22 cm, sygnowana i numerowana od spoduCena: 1900 zł
Krokodyl micro, z serii Safari
ceramika angobowana i szkliwiona, 11 x 2 x 2,5 cm, sygn. od spoduCena: 170 zł
Krokodyl, seria "Safari", 2018
ceramika angobowana i szkliwiona, 35 x 15 x 10 cm, sygn. na spodzieCena: 1050 zł
Rekin
ceramika szkliwiona, zdobiona naszkliwnie, złocona 24k, 38 x 15 x 19 cm, sygnowana i numerowana od spoduCena: 1300 zł
Rekin
Mały Goryl
ceramika szkliwiona i złocona 24k, 26 x 25 x 18 cm, sygnowana i numerowana od spoduCena: 1700 zł
Mały Goryl
Mały Goryl
Goryl, seria "Safari", 2019
ceramika szkliwiona i złocona 24k złotem, 49 x 45 x 30 cm, sygn. na spodzie, seria limitowanaCena: 6000 zł
Koziorożec
ceramika tlenkowa, 32 x 25 x 14 cm, sygnowana i numerowana od spoduCena: 1900 zł
Kozica, z serii Safari, 2020
ceramika szkliwiona i złocona 24k złotem, wymiary ok 28 x 21 x 10 cm, sygn. na spodzieCena: 1200 zł
Kozica, z serii Safari, 2020
Pegaz, z serii: Fantastyczne Zwierzęta, 2020
ceramika szkliwiona i zdobiona naszkliwnie, wymiary ok. 30 cm x 30 cm x 26 cm, sygn. na spodzieCena: 1900 zł
Koziorożec, z serii "Safari"
Kozica, z serii Safari, 2021
Orzeł, z serii "Safari"
ceramika szkliwiona i złocona 24k złotem, wymiary ok. 18 x 13 x 12 cm, sygn. i numerowany na spodzieCena: 1050 zł
Orzeł, z serii "Safari"
Orzeł, z serii "Safari"
ceramika angobowana i szkliwiona, 35 x 15 x 10 cm, sygn. na spodzie i numerowanaCena: 1050 zł
Mała Żyrafa, z serii Safari, 2022
Cena: 900 zł
Nosorożec micro biały
ceramika szkliwiona i platynowana, wymiary ok 12x6x4 cm
Nosorożec micro żółty
ceramika szkliwiona i złocona 24k złotem, wymiary ok 12 x 6 x 4 cm, sygn. na spodzie
Nosorożec micro granatowy
ceramika szkliwiona, wymiary ok 12 x 6 x 4 cm, sygn. na spodzie
Nosorożec micro czerwony
Nosorożec micro turkusowy
Nosorożec Micro szary
Micro Nosorożec, ceramika szkliwiona i platynowana, wymiary ok 12x6x4 cm
Nosorożec micro czarny
ceramika szkliwiona, platynowana, wymiary ok 12 x 6 x 4 cm, sygn. na spodzie
Nosorożec micro zielony
ceramika szkliwiona i złocona 24k złotem, wymiary ok 12x6x4 cm
Micro Nosorożec
ceramika szkliwiona i złocona 24k złotem, wymiary 12x6x4 cm, 2019, sygnowana od spodu, seria nielimitowana
Micro Nosorożec
Nosorożec micro różowy
ceramika szkliwiona i platynowana, 25 x 15 x 10 cm, sygnowana od spodu nazwiskiem i numerem.
ceramika szkliwiona i złocona 24k złotem, 25 x 15 x 10 cm, sygnowana od spodu nazwiskiem i numerem.
ceramika szkliwiona i złocona 24k złotem, 25 x 15 x 10 cm, sygn. na spodzie
ceramika szkliwiona i złocona, wymiary 25 x 15 x 10 cm, sygn. od spodu: Jakub Niewdana, 2018
ceramika szkliwiona i złocona, 25 x 15 x 10cm, sygn. od spodu: Jakub Niewdana, 2018
Mały Nosorożec
ceramika nieszkliwiona, tlenkowana, wymiary 25x15x10 cm, 2019, sygnowana i numerowana od spodu. seria nielimitowana
Mały Nosorożec
ceramika szkliwiona i złocona 24k złotem, wymiary 25x15x10 cm, 2019 sygnowany i numerowany od spodu, seria nielimitowana
Mały Nosorożec
ceramika szkliwiona i złocona 24k, 25 x 15 x 10 cm, sygnowana i numerowana od spodu
Mały Nosorożec
ceramika nieszkliwiona, tlenkowana, 50 x 28 x 18 cm, sygn. na spodzie, seria limitowana
ceramika szkliwiona i złocona 24k złotem, 50 x 28 x 18 cm, sygn. na spodzie, seria limitowana
Głowa nosorożca
ceramika szkliwiona i platynowana, 20 x 17 x 10 cm
Głowa nosorożca
ceramika szkliwiona i złocona, 20 x 17 x 10 cm, sygn. od spodu: Jakub Niewdana, 2018
Głowa Nosorożca
ceramika szkliwiona i złocona 24k złotem, wymiary 20 x 17 x 10 cm, 2019, sygnowana i numerowana od spodu, seria nielimitowana
Głowa Nosorożca
ceramika szkliwiona i złocona 24k złotem, 20 x 17 x 10 cm, sygnowana i numerowana od spodu
Głowa Nosorożca
Głowa Nosorożca
Głowa Nosorożca
Micro Zebra
ceramika szkliwiona i zdobiona naszkliwnie, złocona 24k złotem, wymiary 14x12x6cm, 2019, sygnowana i numerowana od spodu, seria nielimitowana
Micro Zebra
Micro Zebra
ceramika szkliwiona, złocona, zdobiona naszkliwnie, wymiary 14 x 12 x 6 cm, sygnowana i numerowana od spodu
Micro Zebra
Micro Zebra
Micro Zebra
Micro Zebra
Micro Zebra
ceramika szkliwiona, złocona, zdobiona naszkliwnie, 14 x 12 x 6 cm, sygnowana i numerowana od spodu
Mała Zebra
ceramika szkliwiona, zdobiona naszkliwnie i platynowana, wymiary ok. 30 cm x 30 cm x 12 cm
Zebra Mała, z serii Safari
ceramika szkliwiona, zdobiona naszkliwnie oraz złocona, ok. 30 x 30 x 12 cm, sygn. od spodu: Jakub Niewdana, 2018
Mała Zebra
ceramika szkliwiona zdobiona naszkliwnie, złocona 24k złotem, wymiary ok. 30 cm x 30 cm x 12 cm, 2019, sygnowana i numerowana od spodu, seria nielimitowana
ceramika szkliwiona i zdobiona naszkliwnie, złocona 24k złotem, ok. 30 x 30 x 12 cm, sygn. na spodzie
Sowa micro
ceramika szkliwiona i złocona, wymiary 3 x 2 x 1 cm, sygnowana na spodzie
Sowa micro
ceramika szkliwiona i platynowana, wymiary 3 x 2 x 1 cm, sygnowana na spodzie
Mała sowa biała
ceramika szkliwiona i złocona 24 k złotem, wymiary 11 x 8 x 5,5 cm, seria nielimitowana, sygnowana i numerowana.
Mała Sowa szara
ceramika szkliwiona i złocona 24 k złotem, wymiary 11 x 8 x 5,5 cm
Mała Sowa czarna
ceramika szkliwiona i platynowana, wymiary 11x8x6cm
Mała Sowa czerwona
ceramika szkliwiona i złocona 24 k złotem, wymiary 11x8x5,5 cm
Mała Sowa
ceramika szkliwiona, złocona 24k złotem, wymiary 11 x 8 x 6 cm, sygn. na spodzie
Mała sowa piórko
ceramika szkliwiona i złocona 24 k złotem, wymiary 11 x 8 x 5,5 cm, sygn. na spodzie
Mała sowa piórko
Mała sowa platynowana
ceramika szkliwiona i platynowana, wymiary 11 x 8 x 5,5 cm, sygn. na spodzie
Mała Sowa
ceramika szkliwiona i złocona 24k złotem, wymiary 11x8x6 cm, 2019, sygnowana i numerowana od spodu, seria nielimitowana
Mała Sowa
Mała Sowa
Mała Sowa
ceramika szkliwiona i złocona 24k złotem, wymiary 11 x 8 x 6 cm, 2019, sygnowana i numerowana od spodu, seria nielimitowana
Mała Sowa
ceramika angobowana, szkliwiona i złocona 24k złotem, 35 x 25 x 20 cm, sygn. na spodzie, seria limitowana
Niebieski Koziorożec
ceramika szkliwiona i złocona 24k, 32 x 25 x 14 cm, sygnowana i numerowana od spodu
Biały Koziorożec
ceramika szkliwiona i złocona 24k złotem, wymiary 32 x 25 x 14 cm, seria numerowana nielimitowana, sygnowana od spodu
ceramika szkliwiona, zdobiona naszkliwnie, złocona 24k złotem, 40 x 29 x 13 cm, seria numerowana, nielimitowana
Krowa micro, 2019
ceramika szkliwiona, złocona, 9 x 12,5 x 13 cm, sygn. na spodzie
Krowa micro
Krowa micro
ceramika szkliwiona, złocona, wymiary 10 x 7 x 6 cm, sygnowana spodu
Krowa micro
Krowa micro
Krowa micro
ceramika szkliwiona, złocona, wymiary 10 x 7 x 6 cm, sygnowana spodu,
Krowa micro, model lustro
ceramika szkliwiona i zdobiona naszkliwnie, wymiary 10 x 7 x 6 cm , sygnowana od spodu
Krowa Ankole-Watussi
ceramika szkliwiona i złocona 24k złotem, wypalana w piecu elektrycznym, 36 x 29 x 22 cm, seria nielimitowa, numerowana i sygnowana od spodu.
ceramika szkliwiona i złocona 24k złotem, 36 x 29 x 22 cm, sygn. na spodzie
Krowa Ankole-Watussi
ceramika tlenkowa, 36 x 29 x 22 cm, sygnowana i numerowana od spodu
ceramika angobowana i szkliwiona, 11 x 2 x 2,5 cm, sygn. od spodu
ceramika angobowana i szkliwiona, 35 x 15 x 10 cm, sygn. na spodzie
Rekin
ceramika szkliwiona, zdobiona naszkliwnie, złocona 24k, 38 x 15 x 19 cm, sygnowana i numerowana od spodu
Rekin
Mały Goryl
ceramika szkliwiona i złocona 24k, 26 x 25 x 18 cm, sygnowana i numerowana od spodu
Mały Goryl
Mały Goryl
Goryl, seria "Safari", 2019
ceramika szkliwiona i złocona 24k złotem, 49 x 45 x 30 cm, sygn. na spodzie, seria limitowana
Koziorożec
ceramika tlenkowa, 32 x 25 x 14 cm, sygnowana i numerowana od spodu
Kozica, z serii Safari, 2020
ceramika szkliwiona i złocona 24k złotem, wymiary ok 28 x 21 x 10 cm, sygn. na spodzie
Kozica, z serii Safari, 2020
ceramika szkliwiona i zdobiona naszkliwnie, wymiary ok. 30 cm x 30 cm x 26 cm, sygn. na spodzie
Koziorożec, z serii "Safari"
Kozica, z serii Safari, 2021
Orzeł, z serii "Safari"
ceramika szkliwiona i złocona 24k złotem, wymiary ok. 18 x 13 x 12 cm, sygn. i numerowany na spodzie
Orzeł, z serii "Safari"
Orzeł, z serii "Safari"
ceramika angobowana i szkliwiona, 35 x 15 x 10 cm, sygn. na spodzie i numerowana