Wystawa „Geijutsu II. Japońska sztuka na Pradze” – 15.05. – 29.05.2020 r.

Pragaleria, w partnerstwie z tokijską galerią EMP, ma przyjemność zaprosić Państwa na wystawę „Geijutsu II. Japońska sztuka na Pradze”. Cieszymy się, że już po raz drugi możemy wspólnie odbyć artystyczną podróż po dzisiejszej Japonii i poznać jej współczesny krajobraz kulturalny. Podczas ekspozycji prezentujemy dokładnie 50 prac artystów średniego i starszego pokolenia współpracujących z galerią EMP. Widzowie, odwiedzający Pragalerię, z pewnością zaskoczeni będą szerokim spektrum technik, używanych przez uczestników wystawy: od tradycyjnego malarstwa japońskiego na papierze, poprzez ceramikę, kaligrafię i olejne kompozycje na płótnie aż po współczesną ilustrację cyfrową. Artyści, których prace prezentujemy, czerpią nie tylko z bogatej kultury i historii własnego kraju. Szczególnie interesująca dla polskiego widza będzie z pewnością ta część wystawy, która ukazuje fascynację twórców japońskich malarstwem i sztuką Zachodu.

Zapraszamy do odwiedzenia Pragalerii. Wystawa potrwa do 29.05.2020 r.

Junko Takao

Dragonfly, 2000

wydruk artystyczny, papier, 29,7 x 21 cm

Chizu Suzuki

Kumiko ‘Ryurei-Monko, 2017

wydruk, ołówek, akryl, płótno, 32,5 x 15,5 cm (w świetle oprawy), sygn. p.d. (druk)

Path

Three faces dripping, 2020

akryl, sklejka, 53 x 45,5 cm, sygn. na odwrocie

Yoriko Ishibuchi

Relaxation, 2019

olej, płótno, 53 x 45,5 cm, sygn. l.d.

Hiroyuki Ohnishi

Thought, 2018

olej, płótno, 15,8 x 22,7 cm, sygn. l.d.

Yoshiko Fujita

FACE-m13, 2019

grafika artystyczna (technika własna), bibuła, karton, 2/30, 41 x 29 cm (wymiar arkusza w świetle oprawy), sygn., numerowana i opisana u dołu (ołówkiem)

Keiko Iizuka

YUGEN, 2017

olej, płótno, 45,5 x 38 cm, sygn. l.d.

Toshifumi Nakajima

Relation`20 Plankton, 2020

olej, technika własna, płótno, 45,5 x 53 cm, sygn. na odwrocie

Yuko Kato

The Jar of a celadon with the design of wisteria, 2020

wydruk artystyczny, papier, 28,5 x 40,5 cm (w świetle oprawy)

Yoshiko Matsubayashi

Japanese paper doll, 2020

papier, technika własna, wys. ok. 24 i 16 cm

Mina Kikuchi

Angel, 2020

olej, płótno, 33,3 x 24,2 cm, sygn. p.d.

Reiku Idoguchi

Chinese Poetry by Wan Wei, 2020

tusz, pędzel, papier japoński, 136,3 x 34,8 cm, sygn. l.d.

Motoko Hasegawa

Fly me to the moon, 2020

ceramika ręcznie malowana, tkanina, papier (asamblaż), płótno, płyta, 39 x 27 cm (w świetle oprawy)

Atsuko Iketani

Akitsushima [Poemat], 2020

wydruk artystyczny, papier, 21 x 29,7 cm, sygn. p.d. (druk)

Keiko Imai

Moon ship [Poemat], 2020

wydruk artystyczny, papier, 21 x 29,7 cm, sygn. l.d. (druk)

Yoko Shimoyama

Peace, 2000

Tatsuya Yasumoto

More important than happiness [Poemat], 2020

wydruk artystyczny, papier, 42 x 59 cm, sygn. p.d. (druk)

Eiko Yoshida

Sound of life, 2019

olej, płótno, 53 x 45,5 cm, sygn. p.d.

Masaaki Kondo

Phase ~Water Memory~, 2019

olej, płótno, 45,5 x 53 cm, sygn. p.d.

Kyoko Hotta

LOVE [Poemat], 2020

wydruk artystyczny, papier, 30 x 42 cm, sygn. p.d. (druk)

Yasuhiro Tajima

Wisdom and earth ~Gassho~, 2020

technika własna, papier naklejony na sklejkę, 43 x 53 cm, sygn. p.d.

Kenji Koguchi

I can't see the wind or the sound, I can't hear the light or the smell, but..., 2019

olej, sklejka, 45,5 x 53 cm

Ayako Sakurai

Boys, 2010

olej, płótno, 65,2 x 53 cm, sygn. p.d.

Teruhiko Nakagawa

Dreams and Phantasms, 2015

Harumi Saji

NINKI-MONO, 2019

technika mieszana (wydruk, olej), płótno naklejone na sklejkę, 41 x 53,4 cm

Hideo Kurome

Social Recovery [Senryu], 2020

Mitsunori Makino

Mt. Fuji seen from Oshino, 2017

Yoriko Minegishi

LOVE [Poemat], 2020

Akiko Asami

The Bellflower, 2016

wydruk artystyczny, papier, 41 x 28,5 cm (w świetle oprawy), sygn. p.d. (druk)

Kazuko Yoshikawa

Cedar grove, 2020

wydruk artystyczny, papier, 18,5 x 15,5 cm (w świetle oprawy), sygn. p.d. (druk)

Shigeo Nakajima

Mountain of Yarigatake, 2018

akwarela na podrysowaniu ołówkiem, papier, 65,5 x 53 cm, sygn. l.d.

Haruki Kubo

Fuji and Buddha, 2020

olej, płótno, 45,5 x 38 cm, sygn. p.d.

Joichiro Ezaki

Evening view of Roma, 2000

wydruk artystyczny, papier, 42 x 29,7 cm, sygn. p.g. (druk)

Kimiko Taketani

Mt. Fuji, 2020

Harumi Miyawaki

Shine, 2020

pastel, papier, 51 x 41 cm (w świetle oprawy), sygn. p.d.

Yasuo Takeuchi

Free of all thoughts and desires, 2010

Emi Rokujo

Bird and girl, 2020

olej (technika mieszana), sklejka, 21,5 x 14,5 cm (w świetle oprawy), sygn. na odwrocie

Futoshi Shibata

Five haiku [Poemat], 2020

Tomoko Tajima

One more chance, 2020

metaloplastyka repusowana, emalia, polichromia, plexi, 50 x 39 cm

Miyuki Hunaya

Haiku [Haiku], 2020

Masayuki Sugimoto

Morning of the village, 2018

olej, płótno, 45,5 x 53 cm, sygn. p.d

Shinko Oiwa

Italian cat, 2020

druk artystyczny, płótno, 22 x 28 cm, sygn. p.d. (druk)

Junko Miyazaki

Ele the Elephant, 2017

pastel, papier, 36 x 43 cm (w świetle passe-partout), sygn. p.d.

Hanako Kishimoto

Flower of Japanese silver leaf, 2019

Sadao Morita

Cherry Blossoms [Poemat], 2020

wydruk artystyczny, papier, 42 x 59,7 cm, sygn. p.d. (druk)

Toko Tsuchiya

Haiku by Kobayashi Issa, 2020

Tamae Tanji

Early Spring, 2020

tworzywo sztuczne, wys. 40 cm, średn. ok. 15 cm

Jun Nishizaki

n-ⅴ, 2020

Kazue Sato

My sky, 2020

olej, płótno, 31,8 x 41 cm, sygn. na odwrocie

Miu Hoshino

Illusions and monsters, 2020

grafika cyfrowa, papier, 59 x 42 cm

Warszawa 2020/05/29

Junko Takao

Dragonfly, 2000

Warszawa 2020/05/29

Chizu Suzuki

Kumiko ‘Ryurei-Monko, 2017

Warszawa 2020/05/29

Path

Three faces dripping, 2020

Warszawa 2020/05/29

Yoriko Ishibuchi

Relaxation, 2019

Warszawa 2020/05/29

Hiroyuki Ohnishi

Thought, 2018

Warszawa 2020/05/29

Yoshiko Fujita

FACE-m13, 2019

Warszawa 2020/05/29

Keiko Iizuka

YUGEN, 2017

Warszawa 2020/05/29

Toshifumi Nakajima

Relation`20 Plankton, 2020

Warszawa 2020/05/29

Yuko Kato

Warszawa 2020/05/29

Yoshiko Matsubayashi

Japanese paper doll, 2020

Warszawa 2020/05/29

Mina Kikuchi

Angel, 2020

Warszawa 2020/05/29

Reiku Idoguchi

Warszawa 2020/05/29

Motoko Hasegawa

Fly me to the moon, 2020

Warszawa 2020/05/29

Atsuko Iketani

Akitsushima [Poemat], 2020

Warszawa 2020/05/29

Keiko Imai

Moon ship [Poemat], 2020

Warszawa 2020/05/29

Yoko Shimoyama

Peace, 2000

Warszawa 2020/05/29

Tatsuya Yasumoto

Warszawa 2020/05/29

Eiko Yoshida

Sound of life, 2019

Warszawa 2020/05/29

Masaaki Kondo

Phase ~Water Memory~, 2019

Warszawa 2020/05/29

Kyoko Hotta

LOVE [Poemat], 2020

Warszawa 2020/05/29

Yasuhiro Tajima

Warszawa 2020/05/29

Kenji Koguchi

olej, sklejka, 45,5 x 53 cm

Warszawa 2020/05/29

Ayako Sakurai

Boys, 2010

Warszawa 2020/05/29

Teruhiko Nakagawa

Dreams and Phantasms, 2015

Warszawa 2020/05/29

Harumi Saji

NINKI-MONO, 2019

Warszawa 2020/05/29

Hideo Kurome

Warszawa 2020/05/29

Mitsunori Makino

Warszawa 2020/05/29

Yoriko Minegishi

LOVE [Poemat], 2020

Warszawa 2020/05/29

Akiko Asami

The Bellflower, 2016

Warszawa 2020/05/29

Kazuko Yoshikawa

Cedar grove, 2020

Warszawa 2020/05/29

Shigeo Nakajima

Mountain of Yarigatake, 2018

Warszawa 2020/05/29

Haruki Kubo

Fuji and Buddha, 2020

Warszawa 2020/05/29

Joichiro Ezaki

Evening view of Roma, 2000

Warszawa 2020/05/29

Kimiko Taketani

Mt. Fuji, 2020

Warszawa 2020/05/29

Harumi Miyawaki

Shine, 2020

Warszawa 2020/05/29

Yasuo Takeuchi

Warszawa 2020/05/29

Emi Rokujo

Bird and girl, 2020

Warszawa 2020/05/29

Futoshi Shibata

Five haiku [Poemat], 2020

Warszawa 2020/05/29

Tomoko Tajima

One more chance, 2020

Warszawa 2020/05/29

Miyuki Hunaya

Haiku [Haiku], 2020

Warszawa 2020/05/29

Masayuki Sugimoto

Morning of the village, 2018

Warszawa 2020/05/29

Shinko Oiwa

Italian cat, 2020

Warszawa 2020/05/29

Junko Miyazaki

Ele the Elephant, 2017

Warszawa 2020/05/29

Hanako Kishimoto

Warszawa 2020/05/29

Sadao Morita

Warszawa 2020/05/29

Toko Tsuchiya

Haiku by Kobayashi Issa, 2020

Warszawa 2020/05/29

Tamae Tanji

Early Spring, 2020

Warszawa 2020/05/29

Jun Nishizaki

n-ⅴ, 2020

Warszawa 2020/05/29

Kazue Sato

My sky, 2020

Warszawa 2020/05/29

Miu Hoshino

Illusions and monsters, 2020

    Limit ceny