Wernisaż wystawy Eweliny Kołakowskiej „Interludium / Niente” – 13.09. godz. 18:00

Pragaleria

Stalowa 3, Warszawa

Wernisaż wystawy Eweliny Kołakowskiej „Interludium / Niente” – 13.09. godz. 18:00

Pragaleria ma przyjemność zaprosić Państwa na wernisaż wystawy indywidualnej malarstwa i grafiki Eweliny Kołakowskiej pt. “Interludium / Niente”, który odbędzie się 13.09. (piątek) o godz. 18:00.

Tytułowy zestaw prac malarskich i graficznych, prezentowany w przestrzeni galerii, stanowi kontynuację i rozwinięcie zagadnień zarysowanych w pracy dyplomowej artystki:  Individuum / Preludium. Głównym tematem kompozycji Eweliny Kołakowskiej, konsekwentnie czarno-białych, wciąż pozostaje nagie ciało ludzkie, za pomocą którego artystka opowiada o pragnieniu, niespełnieniu i wiecznie niezaspokojonej tęsknocie za bliskością. W najnowszych, niezwykle emocjonalnych płótnach Eweliny Kołakowskiej szczególnie istotne stają się wykrzywione w grymasach twarze i mistrzowsko opracowane, smukłe dłonie przedstawionych postaci, będące de facto nośnikami treści dzieła, drogowskazami interpretacyjnymi dla widza. Pracom malarskim towarzyszy seria najnowszych, przełomowych grafik, w których artystka eksploruje zagadnienie medium, tworząc pierwsze w historii odbitki z zaprojektowanych i wydrukowanych w technologii druku 3D matryc wklęsłodrukowych, co stanowi temat pracy doktorskiej artystki.

Wirtualny spacer: LINK

W dniach 20.09. – 22.09. zapraszamy Państwa na weekendowy finisaż wystawy, który odbędzie się w ramach corocznego weekendu warszawskich galerii WARSAW BY ART. Zarówno w sobotę jak i w niedzielę, o godzinie 14:00, przygotowaliśmy dla Państwa specjalne oprowadzanie kuratorskie po ekspozycji, które poprowadzi kurator Marcin Krajewski.

Ewelina Kołakowska „Interludium / Niente”
Wernisaż: 13.09., godz. 18:00

Wystawa: 14.09. – 23.09.

Miejsce: Pragaleria, ul. Stalowa 3

Warsaw by Art: 20.09. – 22.09.

Oprowadzanie kuratorskie: 21.09., 22.09., godz. 14:00

Zgłoszenie chęci kupna

W celu zgłoszenia chęci kupna należy wypełnić formularz.

Prosimy o wpisaniu w pole "dodatkowe uwagi" informacji na temat preferowanego sposobu płatności (przelew, gotówka, karta, przelew) oraz sposobu odbioru prac (osobisty, przesyłka pocztowa, przesyłka kurierska) oraz ewentualnie czy są Państwo zainteresowani innymi pracami tego artysty.

W przypadku pytań, prosimy o kontakt:
telefon: 884798852
email: info@pragaleria.pl
Metoda licytacji

Limit ceny

Akceptuję regulamin oferty galeryjnej