druga część 13. Aukcja z cyklu „Wnętrze Sztuki”

Zestaw kawowy dla jednej osoby - "Jiesia" - LITWA

w skład zestawu wchodzi wazon, filiżanka ze spodkiem, cukiernica i mlecznik; porcelana kostka, szkliwiona, złocona; wymiary - wazon wys. 15 cm, śr. wlewu 3 cm, cukiernica wys. 5 cm, śr. 12 cm, mlecznik wys. 9cm, śr. wlewu 3 cm, filiżanka wys. 5 cm, śr. 7,5 cm, spodek śr. 11,5 cm; na spodach elementów zestawu kalka ceramiczna z oznaczeniami producenta: "Fine Bone China / JIESIA / Lithuania" oraz sygantura ryta "KA".

Zestaw wazonów ceramicznych - Zakłady Porcelitu Stołowego "Pruszków" (?)

ceramika szkliwiona; wys. 24,5 i 25 cm. Zakłady Porcelitu Stołowego "Pruszków" (?), 3.tercja XX w.

Wazon - ŁYSA GÓRA

kamionka szkliwiona; 16,3 cm; na spodzie sygnatura drapana: Łysa Góra; Spółdzielnia Przemysłu Ludowego i Artystycznego "Kamionka" w Łysej Górze, 3 tercja. XX w.

Tablica informacyjna: "Prawidłowy bezpiecznik stróżem instalacji"

tektura malowana, 30,3 x 50,3 cm Polska, 2. poł. XX w.

Wazon - proj. Jerzy SŁUCZAN-ORKUSZ (1924-2002)?

szkło barwione w masie, ręcznie formowane; wys. 27 cm Krakowski Instytut Szkła i Ceramiki, lata 70. XX w. Por. Barbara Banaś, Aleksandra Skorek, W pogoni za kolorem. Jerzy Słuczan-Orkusz, Wrocław 2019, s. 145.

Talerz "Dziewczyna z gołębiem" - na podst. obrazu Danuty Muszyńskiej pod tym samym tytułem - Bogucice

porcelana malowana ręcznie, średn. 30,5 cm na płycie podpis autorski: ULA 1979; na spodzie: sygn. pieczęcią fabryki: B (w otoku)/Made in Poland oraz ręcznie: malowała Renata Wilkosz; Zakłady Porcelany "Bogucice" w Katowicach-Bogucicach, 2. poł. XX w.

Wentylator produkcji radzieckiej

plastik, metal; 31 cm. na spodzie oznaczenia fabryczne; ZSRR, 2. poł XX w.

Stół z motywem góralskim - Spółdzielnia "Drzewiarz"

drewno toczone, lakierowane, metalowe detale; wys. 64 cm, śr. 70 cm Spółdzielnia Rzemieślnicza "Drzewiarz" w Kakowie, lata 70./80. XX w. Stan zachowania: pękniecie blatu na łączeniu desek.

Metaloplastyka: "Warszawa - Trasa W-Z" - CEPELIA

metal; 9 x 19,5 cm (w świetle oprawy); metka: "CPLiA" / wytwórca: R. Grochenko, 1970 r.

Patera na ciasto z dekoracją "Cora" - proj. Eryka TRZEWIK-DROST (ur. 1931)

szkło prasowane; 13,5 x 29,5 cm. Huta Szkła Gospodarczego „Ząbkowice”, projekt z 1978 r.

Świecznik dwuramienny

metal patynowany; wys. 21 cm.

Talerz dekoracyjny - "Mikołaj Kopernik" - Wawel

porcelana szkliwiona, złocenia, srebrzenia, farba; średn. 31,5 cm; sygn. drukiem zielonym: litera W, niżej: Wawel/ MADE IN/ POLAND / 1; WAWEL, Porcelana Stołowa „Krzysztof” w Wałbrzychu; 4. ćw. XX w.

Kołatka metalowa w kształcie głowy lwa - "Cepelia"

metal patynowany; śr. 10,5 cm; na spodzie etui metka: Cepelia / Spółdzielcze Zrzeszenie / Rękodzieła Ludowego / i Artystycznego / w Poznaniu; Cepelia, Poznań, 1979 r.

Owocarka "Romby i Guziki" - proj. Eryka TRZEWIK-DROST (ur. 1931)

szkło prasowane, barwione w masie na kolor rubinowy; wys. 21 cm, śr. 16,5 cm; Polska, Huta Szkła Gospodarczego „Ząbkowice” w Dąbrowie Górniczej, l. 70. XX w. Por. Kolekcja szkła użytkowego Pałacu Schoena Muzeum w Sosnowcu, s. 208, nr kat. 494. (tutaj cukiernica). Stan zachowania: ślady osadu, rysy użytowe wewnątrz.

Wazon - Huta "Tarnowiec" ?

szkło sodowe, barwione w masie, warstwowe, formowane ręcznie; wys. 28 cm, śr. wlewu 3 cm; Huta Szkła Artystycznego "Tarnowiec" ?, lata 80./90. XX w.

Zestaw do kawy Tete-a-tete - Karlsbad, Czechosłowacja

zestaw składa się z dwóch filiżanek ze spodkami, dzbanka na kawę, mlecznika, cukiernicy oraz tacy; porcelana szkliwiona, malowana, kalka ceramiczna; dzbanek wys.17,5 cm, szer. 17 cm, cukiernica 9,5 cm, szer. 13 cm, mlecznik wys. 9 cm, szer. 9 cm, filizanka wys. 5 cm, śr. 4,5, spodek śr. 9 cm, taca śr. 35,5 cm; elementy zestawu sygnowane kalką ze znakiem producenta: "M. co. / Czecho / Slov. / Karlsbad"; Czechosłowacja, lata 30. XX w. ? stan zachowania: wady produkcyjne w kalce ceramicznej, miejscowe otarcia farby naszkliwnej.

Rzeźba z wizerunkiem smoka

brąz; wys. 17 cm. na cokole napis: Marszałek / Województwa / Pomorskiego / Mieczyław / Struk; Polska, po 2010 r.

Zestaw form ceramicznych - Spółdzielnia "Kamionka"

czerwona glinka, malowana, szkliwiona; wymiary - wazon wys. 11,5 cm, śr. wlewu 4 cm, dzbanek wys. 20 cm, śr. wlewu: 5 cm; Spółdzielnia Przemysłu Ludowego i Artystycznego “Kamionka” w Łysej Górze, lata 60./70. XX w.

Wazon ceramiczny

kamionka, szkliwiona; wys. 61 cm Europa Zachodnia, 3. tercja XX w.

Świecznik "Statua Wolności"

metal patynowany; wys. 23 cm.

Elementy serwisu "Iwona"

porcelana, kalka ceramiczna, złocenia; w skład zestawu wchodzą - dzbanek wys. 19 cm, mlecznik wys. 10 cm, cukiernica wys. 10cm, 4 filizanki wys. 6 cm, serwetnika wys. 7,5 cm, wazonik wys. 17 cm, świecznik wys. 10 cm, szer 17 cm oraz bombonierka wys. 10 cm, śr. 14 cm; sygn.: C w trójkącie / CHODZIEŻ / MADE IN POLAND lub C w trójkącie / CHODZIEŻ (różne rodzaje pieczątek); Zakłady Porcelany Stołowej „Chodzież” w Chodzieży, lata 80. XX w.

Wazon - ŁYSA GÓRA

Świecznik dwuramienny

metal patynowany; wys. 21 cm.

Wazon - Huta "Tarnowiec" ?

Rzeźba z wizerunkiem smoka

Wazon ceramiczny

Świecznik "Statua Wolności"

metal patynowany; wys. 23 cm.

Elementy serwisu "Iwona"

    Limit ceny