9. Aukcja z cyklu „Wnętrze Sztuki” – 19 maja 2021 r. godz. 19:30

Zapraszamy Państwa do zapoznania się z katalogiem i udziału w 9. Aukcja z cyklu „Wnętrze Sztuki”, która odbędzie się 19 maja 2021 r. o godz. 19.30. Rekomendujemy także możliwość licytacji on-line w czasie rzeczywistym na platformie internetowej onebid.pl

Wszystkie prezentowane w katalogu pozycje są dostępne do obejrzenia “na żywo” w galerii po wcześniejszym umówieniu się. Obcowanie osobiste ze sztuką każdego rodzaju, także tą użytkową, jest niezwykle ważne, jednak zdajemy sobie sprawę, że nie wszyscy z Państwa mają możliwość odwiedzenia Pragalerii. Dlatego tradycyjnie przygotujemy wirtualny spacer po wystawie. To doskonały sposób na zapoznanie się z obiektami, sprawdzenie ich stanu zachowania oraz dyspozycji we wnętrzu.

Figurka "Papuga" - Karl Ens

porcelana biała, szkliwiona, wys. 23 cm; sygn. na spodzie: ENS oraz wycisk: 7606; Niemcy, Turyngia, Volkstedt, Karl Ens, 2 poł. XX w.

Para naczyń - Irena LIPSKA-ZWORSKA (ur. 1931)

ceramika szkliwiona; wys. 11,5 cm, wys. 7 cm

Patera - Zakłady Fajansu "Włocławek"

fajans ręcznie malowany, szkliwiony; średn. 28,5 cm sygn. na spodzie: Hand Painted / Zakł. Fajansu / Włocławek / Rewolucji 1905 / Made / in Poland / 3674 (?); Zakłady Fajansu "Włocławek" we Włocławku, l. 60. XX w.

Wazon - Spółdzielnia Przemysłu Ludowego i Artystycznego "Kamionka"

ceramika szkliwiona; wys. 32 cm; Spółdzielnia Przemysłu Ludowego i Artystycznego "Kamionka" w Łysej Górze, 3 tercja XX w.

Figurka "Słoń" - Józefów-Czeladź

fajans szkliwiony; 14,5 x 15 x 6,5 cm; Polska, Józefów-Czeladź, XX w.

Cena wywoławcza: 50

Filiżanka ze spodkiem - Miśnia

porcelana biała, szkliwiona, ręcznie malowana, złocona; wys. filiżanki - 6 cm, średn. spodka - 13,5 cm; sygn. na spodzie kobaltem: dwa skrzyżowane miecze; Niemcy, Miśnia, XIX / XX w.

2 patery i 6 talerzyków w stylu art déco

szkło rozalinowe, lane, matowione; średn. pater - 29 cm, średn. talerzyka - 16 cm; Polska, huta Niemen, lata 30-te XX w.

Popielniczki - Krakowski Instytut Szkła

1. szkło barwione w masie na cielisty róż, ręcznie formowane; wys. 5 cm, śr. 16 cm; 2. szkło barwione w masie na jasno-szaro, tonowane, ręcznie formowane; wys. 5 cm, śr. 14 cm; Krakowski Instytut Szkła, l. 70. XX w.

Szkatułka

drewno rzeźbione; 16 x 38 x 26,5 cm; Podhale, XX w.

Butla "Alicja" - Zbigniew HORBOWY (1935-2019)

szkło barwione w masie na żółto-czerwono, tonowane, ręcznie formowane, antico; wys. 25,5 cm; Huta Szkła Gospodarczego "Sudety" w Szczytnej Śląskiej, l. 70. XX w. Stan zachowania: wklęśnięcie przy wylewie.

Para wazonów Krakowski Instytut Szkła

szkło barwione w masie na żółto i czerwono, ręcznie formowane; wys. 23,5 cm i 30,5 cm; Krakowski Instytut Szkła, l. 70. XX w.

Miseczka

ceramika szkliwiona; wys. 5 cm, średn. 11,5 cm; sygn. i dat. na spodzie: ZM / 1967 (ryta w masie); Być może praca Mieczysława Zdanowicza.

Cena sprzedaży: 20

Filiżanka ze spodkiem - Królewska Manufaktura Porcelany

porcelana biała, szkliwiona, złocona; wys. filiżanki: 7,5 cm, średn. spodka - 14,5 cm; sygn. na spodzie kobaltem: Berło KPM; Niemcy, Berlin, Królewska Manufaktura Porcelany, 2 poł. XIX w. Stan zachowania: przetarcia złoceń.

Element z zestawu na biurko z gekonem i muchą - Jan WITKE (1913-1992) - odlewnik

brąz złocony, cyzelowany, brąz patynowany; 6,5 x 13,5 x 12 cm; Polska, Warszawa, Pracownia odlewnicza Jana Witke, 2 tercja XX w.

Wazon - Krakowski Instytut Szkła

szkło barwione w masie na kremowo, mleczne i przeźroczyste, tonowane, ręcznie formowane; wys. 37 cm; Krakowski Instytut Szkła, l. 70. XX w.

Para wazoników - proj. Jerzy SŁUCZAN-ORKUSZ (1924-2002) oraz Popielniczka

1. szkło barwione w masie na beżowo i czerwono-żółto, przeźroczyste, ręcznie formowane; wys. 12 cm (każdy); Krakowski Instytut Szkła, l. 70. XX w. Por.: Barbara Banaś, Aleksandra Skorek, W pogoni za kolorem. Jerzy Słuczan-Orkusz, Wrocław 2019, s. 105. 2. szkło barwione w masie na pomarańczowo, przeźroczyste, ręcznie formowane; wys. 4 cm, średn. 16,5 cm; Krakowski Instytut Szkła, l. 70. XX w.

Serwis do kawy na 6 osób - Zakłady Fajansu "Włocławek"

porcelana, ręcznie malowana, tamponaż, złocenia; dzbanek z pokrywką - wys. 24,5 cm - z dodatkowym oznaczeniem: ręcznie malowane MS ostrzeszów (złoty stempel), cukiernia - wys. 7 cm, 6 filiżanek - wys. 8 cm (mikro szczerba na jednej z nich); mlecznik - wys. 10,5 cm; 6 spodków - średn. 15 cm ((jeden z małą szczerbą) oraz z dodatkowym oznaczeniem: ręcznie malowane MS ostrzeszów (złoty stempel); sygn. na spodzie: lilijka / WŁOCŁAWEK / PORCELANA / MADE IN POLAND; Zakłady Fajansu "Włocławek" we Włocławku, 4 ćw. XX w.

Element z ekrytuaru wsparty na delfinach

brąz złocony; wys. 4 cm, średn. 12,7 cm; na spodzie BR. ŁOPIEŃSCY / WARSZAWA; Polska, Warszawa, Firma BRACIA ŁOPIEŃSCY, 1 poł. XX w.

Solniczka - przyprawnik - wytwórnia Rosenthal

porcelana białą, szkliwiona, dekorowana kalką, złocenia; wys. 6,5 cm; sygn. na spodzie: dwie róże pod koroną / Rosenthal / Bavaria; Niemcy, wytwórnia Rosenthal, 2 ćw. XX w.

Cena sprzedaży: 80

Dzbanek z serwisu „Płaski” - proj. Bogdan WENDORF (1904-1998)

porcelana biała, szkliwiona, dekorowana kalką; 24 x 22,5 x 7,5 cm; sygn. na spodzie czernią: Ć w trójkącie / ĆMIELÓW / 1013; Fabryka Porcelany i Wyrobów Ceramicznych w Ćmielowie S.A., model z ok. 1930 r.

Wazon - Rosenthal

porcelana biała, szkliwiona, ręcznie malowana; wys. 12,5 cm; sygn. na spodzie: dwie róże pod koroną / Rosenthal / Bavaria / E oraz Modell / Ph. Rosenthal; Niemcy, wytwórnia Rosenthal, 2 ćw. XX w. Stan zachowania: szczerbka na jednym z ząbków.

Amfora pomarańczowo czerwona – Krakowski Instytut Szkła

szkło barwione w masie na czerwono-pomarańczowo, przeźroczyste, ręcznie formowane; wys. 31 cm; Krakowski Instytut Szkła, l. 70. XX w.

Figurka "Psy myśliwskie"

porcelana biała, szkliwiona, ręcznie malowana; 19,5 x 38 x 13 cm; sygn. na spodzie pieczątką: ROYAL DUX / CZECHOSLOVAKIA oraz wyciski: 304 / 6/ 2; Czechosłowacja, Royal Dux, 2 poł. XX w. Stan zachowania: niewielkie szczerby przy podstawie.

Talerz dekoracyjny - Spółdzielnia Przemysłu Ludowego i Artystycznego "Kamionka"

ceramika szkliwiona; średn. 32 cm; Spółdzielnia Przemysłu Ludowego i Artystycznego "Kamionka" w Łysej Górze, 3. tercja XX w.

Para naczyń z brązu - Jan WITKE (1913-1992) - odlewnik

brąz złocony; pojemnik z Syrenką Warszawską - wys. 7 cm, sygn. JW; podstawka - średn. 15 cm - sygn. PRAC. BRĄZ. / J. WITKE / WARSZAWA. Polska, Warszawa, Pracownia odlewnicza Jana Witke, 2 tercja XX w.

Figurka "Kanarek" - Karl Ens

porcelana biała, szkliwiona, wys. 11 cm; sygn. na spodzie: ENS oraz wycisk: 7484 (?); Niemcy, Turyngia, Volkstedt, Karl Ens, 2 poł. XX w.

Filiżanka ze spodkiem

porcelana biała, szkliwiona; ręcznie malowana w kwiaty; przetarcia złoceń; wys. filiżanki - 7 cm, średn. spodka: 15,5 cm; sygn. na spodzie: dwa skrzyżowane miecze; Niemcy, Miśnia, 2 poł. XIX w.

Wazon - proj. Kazimierz KRAWCZYK (ur. 1948)

szkło barwione w masie, tonowane, ręcznie formowane; wys. 15 cm; Huta Szkła Artystycznego "Barbara" w Polanicy Zdroju, l. 70. XX w. lub: Huta Szkła Gospodarczego Sudety, l. 70. XX w.

Wazon - Krakowski Instytut szkła

szkło barwione w masie na czerwono, przeźroczyste, ręcznie formowane, czara ze szkła w typie "antico"; wys. 23 cm; Krakowski Instytut Szkła, l. 70. XX w.

Wazon - proj. Barbara KACZMAREK-GÓRSKA (ur. 1941)

szkło barwione w masie na czerwono, pienione, ręcznie formowane; wys. 40 cm; Huta Szkła Tarnowiec, l. 70. XX w. stan zachowania: wewnątrz osad.

Kufle - Krakowski Instytut Szkła

1. szkło barwione w masie na żółto, ręcznie formowane; wys. 11 cm; 2. szkło barwione w masie na ciemnożółto, ręcznie formowane; wys. 13 cm; stan zachowania: zanieczyszczenia, błędy technologiczne. Krakowski Instytut Szkła, l. 70. XX w.

szkło barwione w masie na brązowo, ręcznie formowane antico; wys. 16,5 cm, średn. ok. 16 cm; Huta Szkła Wołomin, lata 70. XX w. (?)

Talerz dekoracyjny - Zakłady Fajansu "Włocławek"

fajans szkliwiony, z dekoracją typu "kora"; średn. 30,5 cm; sygn. na spodzie: HAND PAINTED / lilijka / WŁOCŁAWEK / FAJANS / MADE IN POLAND / 6180; Zakłady Fajansu "Włocławek" we Włocławku, l. 50. XX w. Stan zachowania: pęknięcie na spodzie kołnierza.

Wazon - Zakłady Ceramiczne "Bolesławiec"

ceramika szkliwiona; wys. 23 cm. śr. 20 cm.; na spodzie sygn.; Zakłady Ceramiczne "Bolesławiec" w Bolesławcu, 3. tercja XX w.

Dzban - Zbigniew HORBOWY (1935-2019)

szkło barwione w masie na czerwono, ręcznie formowane; wys. 39 cm; Polska, Huta Szkła „Sudety” w Szczytnej Śląskiej, lata 70.- 80. XX w.

Wazon - proj. Józef GÓRSKI (ur. 1941)

szkło warstwowe bezbarwne i barwione w masie na czerwono, ręcznie formowane; wys. 41 cm; HSG "Tarnów" w Tarnowie, l. 70. XX w.

Cena sprzedaży: 80

Kufel - Krakowski Instytut Szkła

szkło barwione w masie na czerwono-żółto, tonowane, ręcznie formowane; wys. 14 cm; Krakowski Instytut Szkła, l. 70. XX w. Stan zachowania: drobne skazy technologiczne, drobne zarysowania.

Cena sprzedaży: 80

Wazon - Zakłady Ceramiczne "Bolesławiec" w Bolesławcu

ceramika szkliwiona (szkliwo wielobarwne); wys. 10 cm; Zakłady Ceramiczne "Bolesławiec" w Bolesławcu, 3. tercja XX w.

Cena sprzedaży: 80

Dzban huculski

ceramika, szkliwiona; wys. 28 cm; Polska, XX w. stan zachowania: pęknięcie włosowate na wylewie, niewielkie odpryski.

Para wazonów - Milenium

ceramika szkliwiona; wys. ok. 24 cm (każdy); Ceramika krakowska, Milenium, 2 poł. XX w.

Para wazonów

ceramika; wazon brązowy - wys. 13 cm; na korpusie naklejka firmy: scheurich / keramik / Made in W. / Germany; sygn. na spodzie: [numer] / W. GERMANY; wazon turkusowy - wys. 14 cm; sygn. na spodzie wyciskiem: TR; proj. Siegfried Gramann dla firmy: Töpferhof Römhild, 4 ćw. XX w.

Cena sprzedaży: 40

Patera dekoracyjna - Katarzyna KONIECZNA, XX w.

ceramika szkliwo zbiegające; średn. 15,5 cm; sygn. i dat. na spodzie: KK '85 IX (ryta); stan zachowania: na krawędzi niewielka szczerba.

Cena sprzedaży: 80

Mała kura - Huta Szkła Gospodarczego "Ząbkowice"

szkło prasowane, lattimo; 14 x 13,5 x 11 cm; Huta Szkła Gospodarczego "Ząbkowice" w Dąbrowie Górniczej, lata 70. XX w. Stan zachowania: niewielka szczerba wewnątrz.

Patera „Ptak”

ceramika, szkliwo jasno-błękitne; 3,5 x 33 x 14 cm; Zakłady Ceramiczne "Bolesławiec" w Bolesławcu ?, l. 60. - 70. XX w.

Wazon Łysa Góra - Spółdzielnia Przemysłu Ludowego i Artystycznego "Kamionka"

ceramika szkliwiona; wys. 24,5 cm; Spółdzielnia Przemysłu Ludowego i Artystycznego "Kamionka" w Łysej Górze, 3 tercja XX w.

Para wazonów - Spółdzielnia Pracy Rękodzieła Ludowego i Artystycznego w Białymstoku

ceramika szkliwiona (szkliwo zielone i niebieskie); wys. 20 cm i 19 cm; na spodzie metki; Spółdzielnia Pracy Rękodzieła Ludowego i Artystycznego w Białymstoku, l. 60. XX w.

Para wazonów - Pallme-König

szkło zielone opalizujące, warstwowe; wys. 21 cm i 18 cm; Austro-Węgry, Gebrüder Pallme-König & Habel, ok. 1900 r. Stan zachowania: szlifowane wylewy, szczerba na większym wazonie.

Wazon - Fat Lava

ceramika; 30,5 x 23 x 12 cm; Niemcy, Fat Lava, 3 tercja XX w. stan zachowania: otarcia na wylewie.

Wazon - Kielich - Krakowski Instytut Szkła

szkło barwione w masie na czerwono, ręcznie formowane; wys. 24 cm, Krakowski Instytut Szkła, l. 70. XX w.

szkło barwione w masie na pomarańczowo, przeźroczyste, ręcznie formowane; wys. 28 cm; Krakowski Instytut Szkła, l. 70. XX w.

Kielichy - Krakowski Instytut Szkła

1. szkło barwione w masie na ciemno-czerwono, ręcznie formowane; wys. 21 cm; Stan zachowania: błąd technologiczny na nóżce, na spodzie podstawy znak "xs; 2. szkło barwione w masie na jasno-czerwono, ręcznie formowane; wys. 21 cm; Krakowski Instytut Szkła, l. 70. XX w.

fajans szkliwiony, ręcznie malowany; 6,5 x 22 x 10,5 cm; sygn. na spodzie: Zakł. Fajansu / Włocławek / Rewolucji 1905 oraz wycisk 204; Zakłady Fajansu "Włocławek" we Włocławku, l. 60. XX w. Stan zachowania: trzy szczerby na krawędzi.

Talerz dekoracyjny - Miśnia

porcelana biała, szkliwiona, relief w masie, ręcznie malowana, niewielkie uszkodzenia w lustrze (odprysk); średn. 22 cm; Niemcy, Miśnia, XX w.

6 Kieliszków

szkło barwione w masie, rżnięte, szlifowane; wys. 19 cm; z inicjałem SHP (?) na czarze; Polska, Szklarska Poręba, Huta Szkła Józefina (następnie Julia), 2 tercja XX w. Stan zachowania: mikro szczerby na 3 kieliszki.

Para pucharów w oplocie – proj. Marian GOŁOGÓRSKI (ur. 1948)

szkło barwione w masie na żółto lub czerwono; wys. 19,5 cm i 19 cm; Krakowski Instytut Szkła, 4 ćw. XX w. Stan zachowania: żółty kielich z rytym oznaczeniem: X.

szkło barwione w masie na ciemno-czerwono ręcznie formowane; wys. 29 cm; Krakowski Instytut Szkła, l. 70. XX w.

Patera i 10 talerzyków w stylu art déco

szkło rozalinowe, lane, matowione; średn. pater - wys. 30 cm, średn. talerzyka - 15 cm; Polska, huta Niemen (?), lata 30-te XX w.

Wazon - proj. Wiesław SAWCZUK (1933-1999)

szkło barwione w masie na fioletowo; wys. 22,5 cm; Spółdzielnia Przemysłu Ludowego i Artystycznego "Kamionka" w Łysej Górze, 4 ćw. XX w.

Maska Tutenchamona

ceramika szkliwiona; 10 x 27 x 15 cm; opisana na odwrocie: E. Mazurczyk / Łódź; stan zachowania: na brodzie maski wada technologiczna.

Cena wywoławcza: 100

Zestaw 3 amfor – Milenium

ceramika, szkliwo zbiegające; większy: 24 cm, mniejsze ok. 15 cm; na dużej amforze ślad po nalepce; Ceramika krakowska, Milenium, 3 tercja XX w.

Postać - Katarzyna KONIECZNA, XX w.

ceramika szkliwiona; 32,5 cm.

Figurka "Żyrafa"

porcelana biała, szkliwiona, malowana; 15 x 8 x 4,5 cm; na spodzie fragment znaku wytwórni: LFZ (cyrylicą) / 1-20; ZSRR, Łomonosow, 2 poł. XX w.

Zestaw trzech figurek - Stanisław JEŻ, XX w.

glinka szkliwiona, malowana; wys. postaci: 16 i 15 cm, myśliwy - wys. 15,5 cm; jedna z postaci wschodnich sygnowana w masie (wewnątrz): Jeż (ryte).

Wazon - proj. Jerzy SŁUCZAN-ORKUSZ (1924-2002)

szkło barwione w masie na fioletowo, tonowane, ręcznie formowane; wys. 12 cm; Krakowski Instytut Szkła, l. 70. XX w. Por.: Barbara Banaś, Aleksandra Skorek, W pogoni za kolorem. Jerzy Słuczan-Orkusz, Wrocław 2019, s. 105.

Kalejdoskop - Projekt tkaniny - Wojciech WADAS (ur. 1930)

tkanina ręcznie malowana; 133 x 147 cm; opisana na odwrocie: WOJCIECH WADAS / TK RĘCZ MAL "KALEJDOSKOP"; Por.: Słownik Artystów Plastyków, Warszawa 1972, str. 605.

Talerz dekoracyjny, autorski

porcelana szkliwiona, ręcznie malowana, złocenia; średn. 32 cm; sygn na spodzie: AW; Polska, Poznań, 2 poł. XX w.

Cena wywoławcza: 100

Para naczynek - proj. Izabela ZDRZAŁKA (1922-2010)

ceramika szkliwiona; wys. dwóch większych dzbanuszków: 17 cm (każdy); brązowy, większy dzbanek sygnowany: B / W (wyciskiem); Zakłady Ceramiczne "Bolesławiec" w Bolesławcu, 3. tercja XX w.

Cena sprzedaży: 80

Lampka - LUMET

plastik, metal, szkło mleczne; wys. całkowita: 21 cm; na spodzie tłoczony znak: S.P. / LUMET / POZNAŃ; Poznań, Lumet, l. 70. XX w.

Cena sprzedaży: 80

Para filiżanek ze spodkami - C. Tielsch & Co.

porcelana biała, szkliwiona, ręcznie malowana, złocona; wys. filiżanki 7,5 cm, średn. spodka 15 cm; filiżanki sygn. orzeł / C.T.; Śląsk, C. Tielsch & Co., Stary Zdrój k. Wałbrzycha, ok. 1900 r.

Cena sprzedaży: 80

Garnitur do herbaty z serwisu „Płaski” - proj. Bogdan WENDORF (1904-1998)

porcelana barwiona w masie na różowo, szkliwiona, dekorowana kalką; dzban: 24 x 22,5 x 7,5 cm - (niewielkie uszkodzenie dziubka); mlecznik - 12,5 x 15,5 x 5,5 cm (szczerba na wylewie); cukiernica z pokrywką 15 x 15 x 8,5 cm (szczerby wewnątrz); sygn. na spodzie czernią: Ć w trójkącie / ĆMIELÓW / 699W (dzbanek), mlecznik dodatkowo z wyciskiem; Fabryka Porcelany i Wyrobów Ceramicznych w Ćmielowie S.A., model z ok. 1930 r.

Para wazoników - proj. Jerzy SŁUCZAN-ORKUSZ (1924-2002)

szkło barwione w masie na jasno i ciemno fioletowo, mleczne i przeźroczyste, tonowane, ręcznie formowane; wys. 11 cm (każdy); na korpusie jednego z nich nalepka Krakowskiego Instytutu Szkła i Ceramiki; Krakowski Instytut Szkła, l. 70. XX w. Por.: Barbara Banaś, Aleksandra Skorek, W pogoni za kolorem. Jerzy Słuczan-Orkusz, Wrocław 2019, s. 105.

Karafka w stylu art déco

szkło dymne; wys. 28,5 cm; Polska, huta Niemen (?), lata 30-te XX w. Stan zachowania: szczerby na zwieńczeniu korka, na obsadce i na wkładanym trzonku, ślady użytkowania. osad

Forma ceramiczna - Julia FLIS (1938-2015)

ceramika szkliwiona; 9 x 18 x 19 cm; Stan zachowania: ceramika po konserwacji jednego z rogów. Łysa Góra, 2 poł. XX w.

Wazon – ceramika krakowska

ceramika, szkliwa; wys. 29,5 cm; Ceramika krakowska, 2 poł. XX w. stan zachowania: pęknięcia włosowate (technologiczne wewnątrz wylewu).

Zestaw 3 Wazonów - Milenium

1. ceramika szkliwiona; wys. 25 cm; 2. ceramika szkliwiona; wys. 15 cm; wewnątrz osad; 3. ceramika szkliwiona; wys. 12 cm; pęknięcia szkliwa Ceramika krakowska, Milenium, 2 poł. XX w.

Wazon "Płaski"

ceramika; wys. 17 cm; Ceramika niemiecka (?), 2 poł. XX w.

Cena sprzedaży: 80

Para Wazoników - Spółdzielnia Przemysłu Ludowego i Artystycznego "Kamionka"

ceramika szkliwiona; jasny wazon - wys. 9,5 cm, fioletowy wazon - wys. 9 cm (niewielka szczerbka przy podstawie); Spółdzielnia Przemysłu Ludowego i Artystycznego "Kamionka" w Łysej Górze, 3 tercja XX w.

Cena wywoławcza: 100

szkło bezbarwne przezroczyste; wys. 17 cm; Czechosłowacja, 2 tercja XX w. - w typie wyrobów wytwórni Moser; być może proj. Josefa Hoffmanna; Stan zachowania: rysy użytkowe na spodzie, ślady użytkowania - odpryski.

Cena sprzedaży: 80

Popielniczka - Krakowski Instytut Szkła oraz Kufelek - z kompletu "Lajkonik"- proj. Jerzy SŁUCZAN-ORKUSZ (1924-2002)

1. szkło barwione w masie na czerwono, ręcznie formowane; wys. 4 cm, śr. 16 cm; Krakowski Instytut Szkła, l. 70. XX w. Stan zachowania: drobne błędy technologiczne w podstawie. 2. szkło barwione w masie na czerwono, ręcznie formowane; wys. 10 cm; Krakowski Instytut Szkła, proj. z 1976, l. 70. XX w. Stan zachowania: błąd technologiczny na krawędzi. zarysowania w połowie wysokości od wewnątrz. Por.: Barbara Banaś, Aleksandra Skorek, W pogoni za kolorem. Jerzy Słuczan-Orkusz, Wrocław 2019, s. 153.

Patera - proj. Michał JAKUBAS

szkło barwione w masie na czerwono; wys. 13 cm. śr. 17 cm; Krakowski Instytut Szkła, l. 70. XX w. Stan zachowania: błędy technologiczne, oznaczenie "x" na spodzie. Por.: Barbara Banaś, Aleksandra Skorek, W pogoni za kolorem. Jerzy Słuczan-Orkusz, Wrocław 2019, s. 91, poz. 26.

Talerz dekoracyjny, z cyklu: "Bajki"

porcelana biała, dekorowana natryskiem; średn. 24 cm; sygn. na spodzie: Karolina pod koroną / MADE IN POLAND / 2; Zakłady Porcelany Stołowej "Karolina" w Jaworzynie Śląskiej, lata 60. XX w.

Grupa figuralna z bałwanem oraz Figurka "Kuchcik"

1. Grupa figuralna z bałwanem - porcelana biała, szkliwiona, malowana; 18,5 x 13,5 x 5 cm; na spodzie znak wytwórni: 2 / łabędź / C / 14; ZSRR (dzisiejsza Ukraina), ZHK Połonne, 4 ćw. XX w. 2. Figurka "Kuchcik" - porcelana biała, szkliwiona, ręcznie malowana; 12 x 7,5 x 6 cm; na spodzie znak wytwórni: łabędź między znakami: 2 C; ZSRR (dzisiejsza Ukraina), ZHK Połonne, 4 ćw. XX w.

Cena sprzedaży: 40

szkło barwione w masie na biało, mleczne i przeźroczyste, tonowane, ręcznie formowane; wys. 28,5 cm; na spodzie papierowa nalepka z napisem w otoku: ZAKŁAD DOŚWIADCZALNY / INSTYTUT SZKŁA I CERAMIKI z numerem wewnątrz: 383 (długopisem); Krakowski Instytut Szkła, l. 70. XX w.

Duża kura - Huta Szkła Gospodarczego "Ząbkowice"

szkło prasowane, lattimo; 20,5 x 21 x 17 cm; Huta Szkła Gospodarczego "Ząbkowice" w Dąbrowie Górniczej, lata 70. XX w.

Talerz dekoracyjny - Rosenthal

porcelana biała, z zimową sceną rodzajową; średn. 35 cm; sygn. na spodzie: dwa skrzyżowane miecze pod koroną / Rosenthal / studio line / GERMANY (wycisk); oraz: Bjorn Wiinblad / Die Jahreszeiten The Leasons / Les Saisons Le Stagioni / Winter / Winter / Hiver / Inverno; Niemcy, Rosenthal, 4 ćw. XX w.

Cena wywoławcza: 50

Zestaw 6 fotografii z Huty Szkła

fotografie czarno-białe; brom, papier; 24,5 x 18 cm (każda, przyklejona do papierowego passe-partout). opisane na odwrocie passe-partout: WITOLD ŁUCYK.

Cena sprzedaży: 80

Wazon - Miśnia

porcelana biała, szkliwiona, ręcznie malowana, złocenia; wys. 9,5 cm; sygn. na spodzie kobaltem: dwa skrzyżowane miecze oraz wyciski: 340 - 952 Niemcy, Miśnia, 2 ćw. XX w.

Amforka i dzbanek - Spółdzielnia Pracy Rękodzieła Ludowego i Artystycznego w Białymstoku

ceramika szkliwiona; wys. 23 cm i 18 cm; Spółdzielnia Pracy Rękodzieła Ludowego i Artystycznego w Białymstoku, l. 60. XX w.

Figurka "Skalar"

porcelana biała, szkliwiona, ręcznie malowana; 7,5 x 12,5 x 4 cm; na spodzie znak wytwórni: Drzewo / HOLLOHAZA / HUNGARY / 1834 / 24 / KEZZEL FESTETT; Węgry, Hollohaza, l. 80. XX w.; stan zachowania: drobne zarysowania;

Wazon – Krakowski Instytut szkła

szkło barwione w masie na żółto, przeźroczyste, ręcznie formowane; wys. 31 cm; stan zachowania: osad wewnątrz.

Forma na kwiaty - Łucja WŁODEK (1939-2021)

ceramika autorska; 17 x 35 x 8,5 cm.

Cena sprzedaży: 80

Wazonik i dzbanuszek - proj. Izabela ZDRZAŁKA (1922-2010)

ceramika szkliwiona; wys. dzbanuszka 13 cm; wys. wazonika: 9 cm; wazonik sygnowany: B / W (wyciskiem); Zakłady Ceramiczne "Bolesławiec" w Bolesławcu, 3. tercja XX w.

Figurka "Pingwiny" - Karl Ens

porcelana biała, szkliwiona, 11,5 x 14 x 6 cm; sygn. na spodzie: ENS oraz wycisk: 6859 (?); Niemcy, Turyngia, Volkstedt, Karl Ens, 2 poł. XX w.

Wazon - Milenium

ceramika szkliwiona; wys. 26 cm; Ceramika krakowska, Milenium, 2 poł. XX w. stan zachowania: błędy technologiczne.

Wazon -Janina KARCZEWSKA-KONIECZNA, XX w.

ceramika szkliwiona; wys. 55 cm, średn. ok. 32 cm; stan zachowania: szczerba na wylewie.

Para wazonów - Janina KARCZEWSKA-KONIECZNA, XX w.

ceramika; 1. - 9 x 9 x 9 cm - brązowy, 2. - 10 x 8,5 x 8,5 cm - biały (szkliwiony).

Patera dekoracyjna, porcelanowa

porcelana biała, szkliwiona, ręcznie malowana, złocona (przetarcia); średn. ok. 28,5 cm; sygn. na spodzie: orzeł / St. P. M.; Śląsk, Strzegom (Stanowitz), 4 ćw. XX w.

Filiżanka ze spodkiem

porcelana biała, szkliwiona, ręcznie malowana, złocona; wys. filiżanki 5,5 cm, średn. spodka - 14 cm; sygn.: Le Rosey Rue de la Paix Paris (złotą farbą); Francja, Paryż, XX w.

Cena sprzedaży: 80

Dwa wazony i naczynko - Spółdzielnia Pracy Rękodzieła Ludowego i Artystycznego w Białymstoku

ceramika szkliwiona; wazon - wys. 21,5 cm; wazonik - wys. 11 cm; miseczka: 5,5 x 8,5 x 8,5 cm; Spółdzielnia Pracy Rękodzieła Ludowego i Artystycznego w Białymstoku, l. 60. XX w.

Para Kufli – Krakowski Instytut Szkła

1. szkło barwione w masie na zielono, mleczne i przeźroczyste, tonowane, ręcznie formowane; wys. 18,5 cm; 2. szkło barwione w masie na ciemno zielono-niebiesko, szkło mleczne i przeźroczyste, ręcznie formowane; wys. 19 cm; Krakowski Instytut Szkła, l. 70. XX w.

Paterka - Zakłady Fajansu "Włocławek"

fajans ręcznie malowany, szkliwiony; 28 x 30 cm; sygn. na spodzie: Zakł. Fajansu / Włocławek / Rewolucji 1905 / 5744; Zakłady Fajansu "Włocławek" we Włocławku, l. 60. XX w. Stan zachowania: pęknięcie włosowate i otarcie rantu kołnierza.

Figurka - "Dzieci"

porcelana, farby podszkliwne i naszkliwne; 11 x 9 x 4 cm; na spodzie znak wytwórni; ZSRR (dzisiejsza Ukraina), ZHK Połonne, 4 ćw. XX w.

Cena sprzedaży: 20

Figurka "Pingwin" i Figurka "Foka"

1. Figurka "Pingwin" - porcelana biała, szkliwiona, ręcznie malowana; 16 x 10,5 x 6,5 cm; na spodzie znak wytwórni Hollohaza (słabo czytelny); Węgry, Hollohaza, l. 80. XX w. 2. Figurka "Foka" - porcelana biała, szkliwiona, malowana; 13 x 12,3 x 13 cm; nie sygn.

porcelana szkliwiona, ręcznie malowana, złocona; średn.25,5 cm; sygn. na spodzie: dwa skrzyżowane miecze oraz wycisk: N117; Niemcy, Miśnia, XX w.

Bomboniera - Cukiernica - Miśnia

porcelana biała, szkliwiona, ręcznie malowana, złocona; wys. 10,5 cm, średn. 11 cm; sygn. kobaltem: dwa skrzyżowane miecze (dwa razy przekreślone) oraz wyciski: 13 i 2177; Niemcy, Miśnia, 1 poł. XX w.

szkło barwione w masie na zielono, przezroczysta, ręcznie formowane; wys. 24 cm; Krakowski Instytut Szkła, l. 70. XX w.

Para wazoników i dzbanek - Spółdzielnia Pracy Rękodzieła Ludowego i Artystycznego w Białymstoku

ceramika szkliwiona; wys. dzbanuszka (niewielkie odpryski szkliwa): 11 cm, wys. wazoników: 11 cm; Spółdzielnia Pracy Rękodzieła Ludowego i Artystycznego w Białymstoku, l. 60. XX w.

Pieprzniczka - Władysław GARNIK (ur. 1937)

ceramika szkliwiona; wys. 12 cm; sygn. na spodzie, w masie: WG.

Para naczynek - Spółdzielnia "Przyjaźń" Włocławek

1. ceramika szkliwiona (szkliwo różowe); wys. 5 cm; Spółdzielnia "Przyjaźń" Włocławek, 3 tercja. XX w.; 2. ceramika szkliwiona (szkliwo niebieskie); wys. 5 cm; Spółdzielnia "Przyjaźń" Włocławek, 3 tercja. XX w.

Wazon "Dalia" - Zbigniew HORBOWY (1935-2019)

szkło barwione w masie na kobaltowo, ręcznie formowane; wys. 40 cm; Polska, Huta Szkła „Sudety” w Szczytnej Śląskiej, lata 70. XX w. stan zachowania: wewnątrz osad, szlifowanie górnej partii korpusu - próba usunięcia dedykacji.

Talerz z ażurowym kołnierzem

porcelana szkliwiona, ręcznie malowana, dekorowana kobaltem, złocenia; średn. 23,5 cm; sygn. na spodzie: wyciski: 56/2/X oraz 54, numer 34 (kobaltem); Niemcy, Miśnia, XX w. Stan zachowania: szczerba od spodu, na kołnierzu.

Para filiżanek ze spodkami - wytwórnia Rosenthal

porcelana białą szkliwiona, dekorowana kalką; wys. filiżanki - 5 cm, średn. spodka - 15 cm sygn. na spodzie: dwa skrzyżowane miecze pod koroną / Rosenthal / MONBIJOU; Niemcy, wytwórnia Rosenthal, 2 ćw. XX w.

szkło bezbarwne, przezroczyste; wys. 9 cm; Skandynawia, 2 poł. XX w.

Cena sprzedaży: 40

1. szkło barwione w masie na pomarańczowo, ręcznie formowane; wys. 12 cm; stan zachowania: osad wewnątrz, niewielkie błędy technologiczne. 2. szkło barwione w masie na ciemno-czerwono i żółto, tonowane, ręcznie formowane; wys. 12 cm; stan zachowania: błędy technologiczne na krawędzi. Krakowski Instytut Szkła, l. 70. XX w.

Kaganki - Barbara ŚWISTACKA (ur. 1943)

1. szkło barwione w masie na jasno-różowo, ręcznie formowane; wys. 5 cm, śr. 12 cm; 2. szkło barwione w masie na czerwono, ręcznie formowane; wys. 6 cm; stan zachowania: zanieczyszczenia i błędy technologiczne na kołnierzu. ostre zakończenie wycięcia w dnie masy; Krakowski Instytut Szkła, l. 70. - 80 . XX w.

Cena sprzedaży: 80

Zestaw 3 naczynek - Zakłady Ceramiczne "Bolesławiec" w Bolesławcu

flakonik mniejszy 5 cm, dzbanuszek - wys. 5,5 cm, flakonik jaśniejszy - większy: 9 cm - oznaczenie na spodzie monopolu spirytusowego; Zakłady Ceramiczne "Bolesławiec" w Bolesławcu, 3. tercja XX w.

Trzy wazony - Milenium

1. ceramika szkliwiona; wys. 19 cm; 2. ceramika szkliwiona; wys. 31 cm; stan zachowania: błędy technologiczne, zarysowania. 3. ceramika szkliwiona; wys. 7 cm. Ceramika krakowska, Milenium, 2 poł. XX w.

ceramika szkliwiona; średn. 32 cm; na spodzie: ŁYSA GÓRA (wycisk); Spółdzielnia Przemysłu Ludowego i Artystycznego "Kamionka" w Łysej Górze, 3. tercja XX w.

Warszawa 2021/05/19

Figurka "Papuga" - Karl Ens

Warszawa 2021/05/19

Warszawa 2021/05/19

Warszawa 2021/05/19

Warszawa 2021/05/19

Warszawa 2021/05/19

Warszawa 2021/05/19

Warszawa 2021/05/19

Warszawa 2021/05/19

Szkatułka

Warszawa 2021/05/19

Warszawa 2021/05/19

Warszawa 2021/05/19

Miseczka

Warszawa 2021/05/19

Warszawa 2021/05/19

Warszawa 2021/05/19

Warszawa 2021/05/19

Warszawa 2021/05/19

Warszawa 2021/05/19

Warszawa 2021/05/19

Warszawa 2021/05/19

Warszawa 2021/05/19

Wazon - Rosenthal

Warszawa 2021/05/19

Warszawa 2021/05/19

Figurka "Psy myśliwskie"

Warszawa 2021/05/19

Warszawa 2021/05/19

Warszawa 2021/05/19

Figurka "Kanarek" - Karl Ens

Warszawa 2021/05/19

Filiżanka ze spodkiem

Warszawa 2021/05/19

Warszawa 2021/05/19

Warszawa 2021/05/19

Warszawa 2021/05/19

Warszawa 2021/05/19

Warszawa 2021/05/19

Warszawa 2021/05/19

Warszawa 2021/05/19

Warszawa 2021/05/19

Warszawa 2021/05/19

Warszawa 2021/05/19

Warszawa 2021/05/19

Dzban huculski

Warszawa 2021/05/19

Para wazonów - Milenium

Warszawa 2021/05/19

Para wazonów

Warszawa 2021/05/19

Warszawa 2021/05/19

Warszawa 2021/05/19

Patera „Ptak”

Warszawa 2021/05/19

Warszawa 2021/05/19

Warszawa 2021/05/19

Para wazonów - Pallme-König

Warszawa 2021/05/19

Wazon - Fat Lava

Warszawa 2021/05/19

Warszawa 2021/05/19

Warszawa 2021/05/19

Warszawa 2021/05/19

Warszawa 2021/05/19

Talerz dekoracyjny - Miśnia

Warszawa 2021/05/19

6 Kieliszków

Warszawa 2021/05/19

Warszawa 2021/05/19

Warszawa 2021/05/19

Warszawa 2021/05/19

Warszawa 2021/05/19

Maska Tutenchamona

Warszawa 2021/05/19

Zestaw 3 amfor – Milenium

Warszawa 2021/05/19

ceramika szkliwiona; 32,5 cm.

Warszawa 2021/05/19

Figurka "Żyrafa"

Warszawa 2021/05/19

Warszawa 2021/05/19

Warszawa 2021/05/19

Warszawa 2021/05/19

Talerz dekoracyjny, autorski

Warszawa 2021/05/19

Warszawa 2021/05/19

Lampka - LUMET

Warszawa 2021/05/19

Warszawa 2021/05/19

Warszawa 2021/05/19

Warszawa 2021/05/19

Karafka w stylu art déco

Warszawa 2021/05/19

Warszawa 2021/05/19

Wazon – ceramika krakowska

Warszawa 2021/05/19

Zestaw 3 Wazonów - Milenium

Warszawa 2021/05/19

Wazon "Płaski"

Warszawa 2021/05/19

Warszawa 2021/05/19

Warszawa 2021/05/19

Warszawa 2021/05/19

Patera - proj. Michał JAKUBAS

Warszawa 2021/05/19

Warszawa 2021/05/19

Warszawa 2021/05/19

Warszawa 2021/05/19

Warszawa 2021/05/19

Warszawa 2021/05/19

Warszawa 2021/05/19

Wazon - Miśnia

Warszawa 2021/05/19

Warszawa 2021/05/19

Figurka "Skalar"

Warszawa 2021/05/19

Warszawa 2021/05/19

Warszawa 2021/05/19

Warszawa 2021/05/19

Figurka "Pingwiny" - Karl Ens

Warszawa 2021/05/19

Wazon - Milenium

Warszawa 2021/05/19

Warszawa 2021/05/19

Warszawa 2021/05/19

Warszawa 2021/05/19

Filiżanka ze spodkiem

Warszawa 2021/05/19

Warszawa 2021/05/19

Warszawa 2021/05/19

Warszawa 2021/05/19

Figurka - "Dzieci"

Warszawa 2021/05/19

Warszawa 2021/05/19

Warszawa 2021/05/19

Warszawa 2021/05/19

Warszawa 2021/05/19

Warszawa 2021/05/19

Warszawa 2021/05/19

Warszawa 2021/05/19

Warszawa 2021/05/19

Talerz z ażurowym kołnierzem

Warszawa 2021/05/19

Warszawa 2021/05/19

Warszawa 2021/05/19

Warszawa 2021/05/19

Warszawa 2021/05/19

Warszawa 2021/05/19

Trzy wazony - Milenium

Warszawa 2021/05/19

    Limit ceny