8. Aukcja z cyklu „Wnętrze Sztuki”– 17 marca 2021 r. godz.: 19:30

Zapraszamy Państwa do zapoznania się z katalogiem i udziału w 8. Aukcja z cyklu „Wnętrze Sztuki”, która odbędzie się 17 marca 2021 r. o godz.: 19.30. Rekomendujemy także możliwość licytacji on-line w czasie rzeczywistym na platformie internetowej onebid.pl

KATALOG NA ONEBID

Czarka - Krakowski Instytut Szkła

szkło barwione w masie na czerwono-żółto, tonowane; wys. 9,5 cm, średn. 12 cm; Krakowski Instytut Szkła, 3 tercja XX w.; niewielki błąd technologiczny na korpusie.

Cena sprzedaży: 80

Kufel - Krakowski Instytut Szkła

szkło barwione w masie na żółto, ręcznie formowane; wys. 17 cm; Krakowski Instytut Szkła, 3 tercja XX w.

Zestaw 4 talerzyków deserowych - Zakłady Fajansu "Włocławek" we Włocławku

fajans ręcznie malowany, szkliwiony; średn. ok 18 cm; sygn. na spodzie: lilijka / WŁOCŁAWEK / FAJANS / MADE IN POLAND oraz numer; Zakłady Fajansu "Włocławek" we Włocławku, lata 60. XX w.; stan zachowania: przetarcia całej powierzchni malatury jednego z talerzyków - znacznie jaśniejsze kolory.

POZYCJA WYCOFANA - Cukiernica z pokrywką z serwisu do kawy "Elżbieta" - proj. Wacław GÓRSKI, XX w.

porcelana biała, szkliwiona, ręcznie malowana; wys. całkowita 10 cm; sygn. na spodzie: C w trójkącie / Chodzież / MADE IN POLAND i ręcznie: Hand painted; Proj. Wacław Górski, ok. 1958 r. Chodzież, Zakłady Porcelany i Porcelitu, lata 60. XX w.

Wazon - Krakowski Instytut Szkła

szkło barwione w masie na żółto, ręcznie formowane; wys. 16,5 cm, średn. ok. 18 cm; Krakowski Instytut Szkła, 3 tercja XX w.

Kielich - Krakowski Instytut Szkła

szkło barwione w masie, ręcznie formowane; wys. 25,5 cm; Krakowski Instytut Szkła, 3 tercja XX w.; błędy technologiczne na czarze - bąble

szkło barwione w masie na czerwono-żółto, tonowane; wys. 14,5 cm, średn. ok. 16 cm; Krakowski Instytut Szkła, 3 tercja XX w.; niewielki błąd technologiczny na korpusie

Wazon - Zakłady Fajansu "Włocławek" we Włocławku

fajans ręcznie malowany, szkliwiony; wys. 14,5 cm, szer. 11,5 cm; sygn. na spodzie: lilijka / WŁOCŁAWEK / FAJANS / MADE IN POLAND; Zakłady Fajansu "Włocławek" we Włocławku, lata 60. XX w.; stan zachowania: ubytek na dziubku.

Para wazonów - Millenium

ceramika szkliwiona; wys. 20 cm (każdy); Ceramika krakowska, Millenium, 2 poł. XX w.; stan zachowania: niewielka szczerba na wylewie zielonego wazonu.

Talerz dekoracyjny - Zakłady Porcelany Stołowej ''Karolina'' w Jaworzynie Śląskiej

porcelana biała, szkliwiona, natrysk wybierany; średn. 32 cm; pieczęć wytwórni: Karolina / MADE IN POLAND; Zakłady Porcelany Stołowej ''Karolina'' w Jaworzynie Śląskiej, lata 60. XX w.

Talerz dekoracyjny - Zakłady Porcelitu Stołowego "Pruszków" w Pruszkowie

porcelit szkliwiony, malatura naszkliwna;, 25,5 x 25,4 cm; nie sygn.; Zakłady Porcelitu Stołowego "Pruszków" w Pruszkowie, 3 tercja XX w.; stan zachowania: liczne odpryski dekoracji.

Bombonierka - Zakład Porcelany Stołowej w Wałbrzychu

porcelana biała, szkliwiona, ręcznie malowana; 9,5 x 13 x 13 cm; sygn. na spodzie: W / WAŁBRZYCH / MADE IN POLAND; Zakład Porcelany Stołowej w Wałbrzychu, 3 tercja XX w.

ceramika, szkliwa; średn. 32 cm; nie sygn.

Talerz dekoracyjny - Chmielno, warsztat garncarski Neclów

ceramika; średn. 23 cm; sygn. na spodzie wyciskiem: CERAMIKA CHMIELNO; Pomorze (Kaszuby), Chmielno, warsztat garncarski Neclów, l. 50. - 60. XX w.

Talerz dekoracyjny z konikiem - Spółdzielnia Przemysłu Ludowego i Artystycznego "Kamionka" w Łysej Górze

ceramika szkliwiona; średn. 32 cm, na spodzie fragment metki: "KAMIONKA" Łysa Góra; Spółdzielnia Przemysłu Ludowego i Artystycznego "Kamionka" w Łysej Górze, 3 tercja XX w.

Imbryk - Zakłady Fajansu "Włocławek" we Włocławku

fajans ręcznie malowany, szkliwiony; wys. 15 cm, szer. 22 cm; sygn. na spodzie: lilijka / WŁOCŁAWEK / FAJANS / MADE IN POLAND oraz numer; Zakłady Fajansu "Włocławek" we Włocławku, lata 60. XX w.; stan zachowania: ubytek na dziubku.

Wazon - Spółdzielnia Pracy i Rękodzieła Artystycznego „CERAMIKA ARTYSTYCZNA” w Bolesławcu

ceramika szkliwiona, malowana podszkliwnie; wys. 31 cm; Spółdzielnia Pracy i Rękodzieła Artystycznego „CERAMIKA ARTYSTYCZNA” w Bolesławcu, 3. tercja XX w.

Wazon "Lidia" - Zakłady Porcelany Stołowej "Ćmielów" w Ćmielowie

porcelana szkliwiona, natrysk wybierany; wys. 27 cm; sygn. na spodzie: Ć w trójkącie / Ćmielów / MADE / IN POLAND (stempel) oraz wypis: C-134-709/94 / 24 (czarną farbą); Zakłady Porcelany Stołowej "Ćmielów" w Ćmielowie, l. 60. XX w.

Para wazonów - Zakłady Porcelany Stołowej ''Karolina'' w Jaworzynie Śląskiej

porcelana biała, szkliwiona; wys. 11,8 cm; sygn. na spodzie: Karolina / MADE IN POLAND; Zakłady Porcelany Stołowej Karolina w Jaworzynie Śląskiej, lata 60. XX w.

Figurka "Egipcjanka" - proj. Eryka TRZEWIK-DROST (ur. 1931)

projekt z 1962 r.; porcelana biała, szkliwiona, ręcznie malowana; 13 x 5 x 8,5 cm; sygn. na spodzie: B w wieńcu / MADE IN POLAND; Fabryki Porcelany "Bogucice" w Katowicach, l. 60. - 70. XX w.

Wazon - Zakłady Porcelany Stołowej ''Karolina'' w Jaworzynie Śląskiej

porcelana biała, szkliwiona, ręcznie malowana, natrysk; wys. 11,8 cm; sygn. na spodzie: Karolina / MADE IN POLAND; Zakłady Porcelany Stołowej Karolina w Jaworzynie Śląskiej, lata 60. XX w.; stan zachowania: pęknięcie na wylewie dł. ok. 3 cm.

Para pucharów - Krakowski Instytut Szkła

szkło barwione w masie, ręcznie formowane; kielich żółty - wys. 13,5 cm; kielich czerwony - wys. 14 cm; Krakowski Instytut Szkła, 3 tercja XX w.

Para dzbanków - Krakowski Instytut Szkła, 3 tercja XX w.

szkło barwione w masie na żółto, ręcznie formowane (błąd technologiczny na wylewie), wys. 17,5 cm; szkło barwione w masie na jasno-czerwono, ręcznie formowane; wys. 16,5 cm (wewnątrz osad); Krakowski Instytut Szkła, 3 tercja XX w.

Para wazonów - Flin i Piętkowa

ceramika szkliwiona; Wazonik o gruszkowatym kształcie - wys. 9,5 cm - sygn. na spodzie w masie: FF (inicjał wiązany) - Stefania DRETLER-FLIN (1909-1994), Zygmunt FLIN (1909-1993); Wąski wazonik - wys. 11 cm, nie sygn. - Stanisława Felicja PIĘTKOWA (1907-1983)

Wazon z kulistym korpusem - Rejonowa Spółdzielnia Przemysłu Ludowego i Artystycznego, Tomaszów Mazowiecki

ceramika szkliwiona; wys. 17 cm; Rejonowa Spółdzielnia Przemysłu Ludowego i Artystycznego, Tomaszów Mazowiecki, l. 60. XX w.

Wazon - proj. Marian GARGA (1922-1967) dla Millenium

proj. Marian GARGA (1922-1967) dla Millenium; ceramika szkliwiona; wys. 21 cm; Kraków, Millenium, l. 60. XX w.

Wazon - ceramika szwedzka

ceramika szkliwiona; wys. 31 cm; na spodzie: X/2 (ryte w masie); Ceramika szwedzka, 2 poł. XX w.

Wazon turkusowy - Krakowski Instytut Szkła

szkło barwione w masie na turkusowo, ręcznie formowane; wys. 9 cm, średn. 16 cm; Krakowski Instytut Szkła, 3 tercja XX w.; stan zachowania: brak fragmentu (2 cm) dekoracji (paseczka)

Kaganek i świecznik - Spółdzielnia Pracy Rękodzieła Ludowego i Artystycznego w Białymstoku

kaganek: ceramika szkliwiona; wys. 14 cm; świecznik: ceramika szkliwiona: wys. 12 cm (uszkodzenia na wylewie); Spółdzielnia Pracy Rękodzieła Ludowego i Artystycznego w Białymstoku, l. 60. XX w.

Misa i dzban - Spółdzielnia Pracy Rękodzieła Ludowego i Artystycznego w Białymstoku

ceramika, szkliwo turkusowe; dzbanek - wys. 13 cm, misa - wys. 10 cm, średn. 22 cm; Spółdzielnia Pracy Rękodzieła Ludowego i Artystycznego w Białymstoku, l. 60. XX w.

Cena wywoławcza: 300

Wazon - Ferdinand von Poschinger

szkło ręcznie formowane, mleczne, punktowo barwione na niebiesko (żyłki); wys. 22 cm; Niemcy, Ferdinand von Poschinger, Buchenau, l. 70.-80. XX w.

Cena wywoławcza: 50

Para świeczników - Spółdzielnia Przemysłu Ludowego i Artystycznego "Kamionka" w Łysej Górze

ceramika szkliwiona; 17,5 cm; 15 cm - (dwie szczerby przy krawędzi podstawy); Spółdzielnia Przemysłu Ludowego i Artystycznego "Kamionka" w Łysej Górze, 3 tercja XX w.

Dzban - Spółdzielnia Przemysłu Ludowego i Artystycznego "Kamionka" w Łysej Górze

ceramika szkliwiona; 23 cm; Spółdzielnia Przemysłu Ludowego i Artystycznego "Kamionka" w Łysej Górze, 3 tercja XX w.; stan zachowania: mikroszczeba szczerba na spodzie.

Wazon - Zakłady Porcelany Stołowej "Krzysztof" w Wałbrzychu,

porcelana biała, dekorowana tamponażem, szkliwo opalizujące; wys. 22 cm; sygn. na spodzie: W / WAŁBRZYCH / ... oraz numer ...170; Zakłady Porcelany Stołowej "Krzysztof" w Wałbrzychu, lata 60. - 70. XX w.

Para naczynek - Spółdzielnia "Przyjaźń" Włocławek

1. ceramika szkliwiona (szkliwo różowe); wys. 5 cm; Spółdzielnia "Przyjaźń" Włocławek, 3 tercja. XX w.; 2. ceramika szkliwiona (szkliwo niebieskie); wys. 5 cm; Spółdzielnia "Przyjaźń" Włocławek, 3 tercja. XX w.

Cena wywoławcza: 50

Popielniczka - Krakowski Instytut Szkła

szkło barwione w masie na fioletowo, ręcznie formowane; wys. 7 cm, średn. 13 cm; Krakowski Instytut Szkła, 3 tercja XX w.

szkło barwione w masie, ręcznie formowane; fioletowy - wys. 12 cm; cielisty - wys. 13 cm; Krakowski Instytut Szkła, 3 tercja XX w.

Talerz dekoracyjny - J. Jeziorna - Zakłady Ceramiczne "Bolesławiec" w Bolesławcu

ceramika szkliwiona; średn. 24 cm; na odwrocie doklejona metka: Ceramika Artystyczna / Spółdzielnia Pracy Rękodzieła Artystycznego w Bolesławcu; sygn. na spodzie: B / W oraz J.JEZIORNA / BOLESŁAWIEC; Zakłady Ceramiczne "Bolesławiec" w Bolesławcu, l. 60. - 70. XX w.

Patera dekoracyjna - Mirostowickie Zakłady Ceramiczne w Mirostowicach Dolnych

ceramika szkliwiona; średn. 32,5 cm; sygn. na spodzie: Mi / Mirostowice / 6; Mirostowickie Zakłady Ceramiczne w Mirostowicach Dolnych, l. 70. XX w.

Patera dekoracyjna "Kapelusz" - Jan SOWIŃSKI (1911-1990)

fajans szkliwiony, ręcznie malowany; średnica: 30 cm; sygn: Zakł. Fajansu / WŁOCŁAWEK / Rewol. 1905; proj. formy: Jan Sowiński, Zakłady Fajansu "Włocławek" we Włocławku, lata 60. XX w.

Talerz dekoracyjny - Zakłady Porcelany Stołowej "Krzysztof" w Wałbrzychu

porcelana szkliwiona, natrysk, ręczna malatura; średn. 32 cm; sygn na spodzie: W / Wawel / MADE IN / POLAND Ręcznie mal.; Zakłady Porcelany Stołowej "Krzysztof" w Wałbrzychu, lata 60. - 70. XX w.

3 naczynka - Spółdzielnia Pracy Rękodzieła Ludowego i Artystycznego w Białymstoku

ceramika szkliwiona; ok. 4,5 cm (każdy); Spółdzielnia Pracy Rękodzieła Ludowego i Artystycznego w Białymstoku, l. 60. XX w. niewielkie ubytki w szkliwie

Para wazonów - Zakłady Ceramiczne "Bolesławiec" w Bolesławcu

ceramika szkliwiona; wazon amfora - 17 cm, sygn. na spodzie wyciskiem: B / W; wazon dzban, szkliwo opalizujące - wys. 10 cm; sygn. na spodzie wyciskiem: W/ B; Zakłady Ceramiczne "Bolesławiec" w Bolesławcu, 3. tercja XX w.

Para wazonów - ceramika krakowska Millenium

ceramika szkliwiona; wys. 22,5 cm i 24 cm; ceramika krakowska Millenium, 3 tercja XX w.

Para wazonów - Stefania DRETLER-FLIN (1909-1994), Zygmunt FLIN (1909-1993)

dzbanek niebieski wys. 11 cm, sygn. na spodzie FF; dzbanek zielony wys. 10 cm, sygn. FF (niewielkie otarcia przy wylewie).

Para dzbanuszków - proj. Izabela ZDRZAŁKA (1922-2010)

ceramika szkliwiona; zielony ze złoceniami - wys. 13,5 cm; niebiesko brązowy - wys. 14 cm; Zakłady Ceramiczne "Bolesławiec" w Bolesławcu, 3. tercja XX w.

szkło barwione w masie na czerwono, ręcznie formowane; wys. 40,5 cm; Krakowski Instytut Szkła, 3 tercja XX w.; stan zachowania: błędy technologiczne, wewnątrz osad

szkło barwione w masie na czerwono, ręcznie formowane; wys. 27,5 cm; Krakowski Instytut Szkła, 3 tercja XX w.; wewnątrz osad

Talerzyk - Zakłady Porcelany Stołowej "Krzysztof" w Wałbrzychu

porcelana szkliwiona, ręcznie malowana, natrysk wybierany; średn. 19 cm; sygn. na spodzie znakiem wytwórni: W / Wawel / Made in / Poland / 1; Zakłady Porcelany Stołowej "Krzysztof" w Wałbrzychu, lata 60. - 70. XX w. stan zachowania: liczne zarysowania lustra talerza.

Elementy serwisu Millenium - Helena - proj. Edmund RUSZCZYŃSKI (1929-1997)

porcelana biała, szkliwiona, malatura; dzbanek do kawy z pokrywką - wys. 21 cm, sygn. W / Wawel / MADE IN / POLAND / 3.; cukiernica z pokrywką - wys. 9 cm, sygn. na spodzie: W / Wawel / MADE IN / POLAND / 4; mlecznik - wys. 9 cm, W / Wawel / MADE IN / POLAND / 3.; 5 filiżanki wys. 6,5 cm, sygn. W / Wawel / MADE IN / POLAND i 3 spodki - 13 x 13 cm (zarysowania) W / Wawel / MADE IN / POLAND; Zakłady Porcelany Stołowej "Krzysztof" w Wałbrzychu, (projekt k. l. 50. XX w. ?), l. 60. XX w.

Cena wywoławcza: 400

szkło hialitowe, wys. 28 cm;

Cena sprzedaży: 80

Para wazonów - Millenium Kraków

ceramika szkliwiona; wys. 24,5 cm, 25 cm; Millenium, Kraków, 2 poł. XX w.

Wazon z Maską - ceramika krakowska

ceramika szkliwiona; wys. 21,5 cm; ceramika krakowska Millenium, być może proj. Leszka Dutki, 3 tercja XX w. stan zachowania: niewielka szczerba na krawędzi wylewu.

Koszyczek z krasnalami – Ceramika krakowska

ceramika, szkliwo zielone; 22 x 17 x 11 cm; Ceramika krakowska, 2 poł. XX w.

Figurka "Pieska" - Spółdzielnia Pracy Rękodzieła Ludowego i Artystycznego w Białymstoku

ceramika, szkliwo zielone; 8 x 7,5 x 6 cm; Spółdzielnia Pracy Rękodzieła Ludowego i Artystycznego w Białymstoku, l. 60. XX w.

Para ikeban Milenium

ceramika szkliwiona; wys. 9 cm i 7 x 13 x 8,5 cm; ceramika krakowska Millenium, 3 tercja XX w.

Cena sprzedaży: 80

Wazon - Spółdzielnia "Przyjaźń", Włocławek

ceramika szkliwiona; wys. 41,5 cm; Spółdzielnia "Przyjaźń", Włocławek, 3 tercja XX w.

Wazon - proj. Bronisław WOLANIN (1937-2013)

ceramika, szkliwiona; wys. 34 cm; Zakłady Ceramiczne "Bolesławiec" w Bolesławcu, l. 70. XX w. stan zachowania: zarysowania na kołnierzu, niedoszkliwienia na korpusie.

Świecznik - Ceramika krakowska

ceramika szkliwiona; wys. 22 cm; ceramika krakowska, 2 poł. XX w.

Figurka "Ewa z wężem"

ceramika, szkliwo niebieskie; wys. 17 cm; Polska, 3. tercja XX w.; stan zachowania: pęknięcie włosowate przez całość podstawy; w typie prac Zygmunta Flina.

Figurka "Zimowe zabawy"

porcelana biała, szkliwiona, malowana; wys. 11 cm; na spodzie znak wytwórni: [łabędź]; ZSRR (dzisiejsza Ukraina), ZHK Połonne, 4 ćw. XX w.

Cena wywoławcza: 50

Figurka "Łasica"

porcelana biała, szkliwiona, malowana; wys. 17,5 cm; sygn. na spodzie; Chiny, 2 poł. XX w.

Wazon ceramiczny - Ceramika krakowska

ceramika szkliwiona; 18 x 15 x 17 cm; Ceramika krakowska, 2 poł. XX w.

Cena sprzedaży: 260

Cena sprzedaży: 20

Cena sprzedaży: 10

Cena sprzedaży: 10

Cena sprzedaży: 30

Cena wywoławcza: 50

Cena sprzedaży: 260

Cena wywoławcza: 50

Cena sprzedaży: 20

Cena wywoławcza: 50

Cena sprzedaży: 80

Cena sprzedaży: 90

Cena sprzedaży: 260

Cena sprzedaży: 20

Cena wywoławcza: 50

Cena wywoławcza: 200

Cena wywoławcza: 200

Cena sprzedaży: 30

Cena sprzedaży: 80

Warszawa 2021/03/17

Warszawa 2021/03/17

Warszawa 2021/03/17

Warszawa 2021/03/17

Warszawa 2021/03/17

Warszawa 2021/03/17

Warszawa 2021/03/17

Warszawa 2021/03/17

Warszawa 2021/03/17

Para wazonów - Millenium

Warszawa 2021/03/17

Warszawa 2021/03/17

Warszawa 2021/03/17

Warszawa 2021/03/17

Warszawa 2021/03/17

Warszawa 2021/03/17

Warszawa 2021/03/17

Warszawa 2021/03/17

Warszawa 2021/03/17

Warszawa 2021/03/17

Warszawa 2021/03/17

Warszawa 2021/03/17

Warszawa 2021/03/17

Warszawa 2021/03/17

Warszawa 2021/03/17

Warszawa 2021/03/17

Warszawa 2021/03/17

Warszawa 2021/03/17

Wazon - ceramika szwedzka

Warszawa 2021/03/17

Warszawa 2021/03/17

Warszawa 2021/03/17

Warszawa 2021/03/17

Warszawa 2021/03/17

Warszawa 2021/03/17

Warszawa 2021/03/17

Warszawa 2021/03/17

Warszawa 2021/03/17

Warszawa 2021/03/17

Warszawa 2021/03/17

Warszawa 2021/03/17

Warszawa 2021/03/17

Warszawa 2021/03/17

Warszawa 2021/03/17

Warszawa 2021/03/17

Warszawa 2021/03/17

Warszawa 2021/03/17

Warszawa 2021/03/17

Warszawa 2021/03/17

Warszawa 2021/03/17

Warszawa 2021/03/17

Warszawa 2021/03/17

Warszawa 2021/03/17

szkło hialitowe, wys. 28 cm;

Warszawa 2021/03/17

Warszawa 2021/03/17

Warszawa 2021/03/17

Warszawa 2021/03/17

Warszawa 2021/03/17

Para ikeban Milenium

Warszawa 2021/03/17

Warszawa 2021/03/17

Warszawa 2021/03/17

Warszawa 2021/03/17

Figurka "Ewa z wężem"

Warszawa 2021/03/17

Figurka "Zimowe zabawy"

Warszawa 2021/03/17

Figurka "Łasica"

Warszawa 2021/03/17

Warszawa 2021/03/17

Warszawa 2021/03/17

Warszawa 2021/03/17

Warszawa 2021/03/17

Warszawa 2021/03/17

Warszawa 2021/03/17

Warszawa 2021/03/17

Warszawa 2021/03/17

Warszawa 2021/03/17

Warszawa 2021/03/17

Warszawa 2021/03/17

Warszawa 2021/03/17

Warszawa 2021/03/17

Warszawa 2021/03/17

Warszawa 2021/03/17

Warszawa 2021/03/17

Warszawa 2021/03/17

Warszawa 2021/03/17

Warszawa 2021/03/17

Warszawa 2021/03/17

Warszawa 2021/03/17

Warszawa 2021/03/17

Warszawa 2021/03/17

Warszawa 2021/03/17

Warszawa 2021/03/17

Warszawa 2021/03/17

Warszawa 2021/03/17

Warszawa 2021/03/17

Warszawa 2021/03/17

Warszawa 2021/03/17

Warszawa 2021/03/17

Warszawa 2021/03/17

Warszawa 2021/03/17

Warszawa 2021/03/17

Warszawa 2021/03/17

Warszawa 2021/03/17

Warszawa 2021/03/17

Warszawa 2021/03/17

Warszawa 2021/03/17

Warszawa 2021/03/17

Warszawa 2021/03/17

Warszawa 2021/03/17

    Limit ceny