8. Aukcja Malarstwa i Designu – 2 września, godz. 19.30

Szanowni Państwo, serdecznie zapraszamy na wyjątkową, 8. edycję Aukcji Malarstwa i Designu, podczas której prezentujemy starannie wyselekcjonowane przykłady designu w otoczeniu obrazów artystów o wyjątkowym dorobku, poszukiwanych przez kolekcjonerów sztuki. To prawdziwa korespondencja sztuk, która otwiera wiele nowych możliwości aranżacji własnego wnętrza.

Licytacja odbędzie się 2 września o godz. 19.30. Aukcja odbędzie się wyłącznie on-line, bez obecności osób licytujących na sali. Zachęcamy do rejestracji na platformie OnebidArtinfo oraz do składania zleceń licytacji telefonicznej lub z limitem poprzez formularz dostępny na naszej stronie lub mailowo / telefonicznie.

Jak zwykle przygotowaliśmy również WIRTUALNY SPACER po wystawie przedaukcyjnej, do którego link znajdziecie Państwo TUTAJ.

Zapraszamy!

Włodzimierz PAWLAK (ur. 1957)

flamaster, papier; 29,5 x 20,8 cm; sygn., dat. i opisany u dołu: WŁODZIMIERZ PAWLAK RYSUNEK 2020 (ołówkiem). *Do opłaty aukcyjnej doliczana jest opłata z tytułu droit de suite w wysokości 5%.

Henryk PŁÓCIENNIK (1933-2020)

Akt, 1984

gwasz, piórko, ołówek, papier; 36 x 24 cm; sygn. I dat. p. d.: H. Płóciennik 84

Agata ROŚCIECHA (ur. 1968)

z cyklu Muzy operowe, 2016

technika mieszana, płótno, 100 x 50 cm, opisany na odwrocie: Agata Rościecha z cyklu „Muzy operowe” tech. mieszana / płótno 100x50 cm 2016

Cena wywoławcza: 1000

Goryl, seria "Safari", 2019

ceramika szkliwiona i złocona 24k złotem, 49 x 45 x 30 cm, sygn. na spodzie, seria limitowana

Cena wywoławcza: 2000

Kacper BOŻEK (ur. 1975)

Chwila miniona

akwaforta, akwatinta, mezzotinta, papier; 22,5 x 17,4 cm (wymiar kompozycji), 32 x 26 cm (wymiar arkusza);
sygn. i opisana u dołu: 4/50, CHWILA MINIONA, KACPER BOŻEK V/XXI (ołówkiem).

Cena wywoławcza: 900

Mirror, 2017

olej, płótno, 100 x 70 cm, sygnowany na odwrocie

Jacek WALTOŚ (ur. 1938 r.)

Współczułość, 1980/84 r.

technika mieszana, olej, płótno naklejone na płytę, 100 x 80 cm, 105,2 x 86,1 cm (w oprawie);
sygn. i opisane na odwrocie: JACEK WALTOŚ / WSPÓŁCZUŁOŚĆ / 1980/84

Cena wywoławcza: 5000

Projekt plakatu oraz plakat do filmu "Wrota Europy"

1. ołówek, długopis, papier; 30 x 21 cm; na odwrocie okrągła pieczątka: ze zbiorów Franciszka Starowieyskiego, z podpisem M. Starowieyskiego (syna artysty); załączony certyfikat; 2. offset, papier; 98 x 68 cm; sygn. i dat. w druku, przy krawędzi: F.B.S. 99. *Do opłaty aukcyjnej doliczana jest opłata z tytułu droit de suite w wysokości 5%.

Cena wywoławcza: 2500

proj. Andrzej PĄGOWSKI (ur. 1953)

Grafika z autografami Andrzeja Pągowskiego oraz Jerzego Hoffmana do filmu "Bitwa Warszawska 1920"

druk, papier; 41,5 x 29 cm (wymiar arkusza w świetle oprawy).

Cena wywoławcza: 700

Jacek WALTOŚ (ur. 1938 r.)

Letnie popołudnie z cyklu Pomiędzy nami kres, 1978/85 r.

olej, płótno, 120,5 x 64,5 cm, 122,5 x 68,8 cm (w oprawie);
sygn. i opisane na odwrocie: JACEK WALTOŚ / „POMIĘDZY NAMI – KRES” / (EROS I THANATOS) / I. LETNIE POPOŁUDNIE / 1978/85

Cena wywoławcza: 5000

Michał KULIGOWSKI

Tors, 2004/2005

fotografia, negatyw czarno-biały, skan bębnowy, obróbka komputerowa, naświetlarka foto, papier fotograficzny RA4 glossy typ: silver/pearl; 35 x 34 cm (wymiar całkowity z oprawą autorską), sygn. p. d.: Kuligowski oraz na odwrocie odbitki; sygn., dat. i opisana na odwrocie oprawy: Praca pt: / TORS / Michał Kuligowski 2004/5 / nr1/PL nakład: ¼ + 2a.p.

Cena wywoławcza: 1500

Magdalena POŁACIK (ur. 1980)

Georgi nadaje ton, 2012

olej, płótno, 79,5 x 70 cm, sygn. na odwrocie

Małgorzata MAJERCZYK (ur. 1972)

technika mieszana, olej, płótno, 170 x 140 cm, sygn. na odwrocie

Cena wywoławcza: 3000

Eugeniusz ŚLUSARSKI (ur. 1947)

Ostatni lot, 2020

olej, płótno; 50 x 70 cm;
sygn. p. d.: Ślusarski.Eug.

Cena wywoławcza: 2500

Wanderlust V, 2018

olej, lakier, płótno, 75 x 84 cm, sygnowany p.d.

Cena wywoławcza: 1500

Helena CYGAŃSKA-WALICKA (1913-1989)

Z cyklu: Sceny ze "stworzeniami", 1974

olej, płótno; 100 x 100 cm;
sygn. p. d.: Helena Cy-Walicka;
sygn., dat. i opisana na odwrocie: Helena Cygańska Walicka / cykl: sceny ze "stworzeniami" XVII / 1974 r. / 100 x 100 cm;
stan zachowania: uszkodzenia malatury.

Cena wywoławcza: 1000

Bernard BRAUN (ur. 1935)

Pejzaż, 1989

olej, płótno; 73,5 x 54,5 cm;
sygn. i dat. p. d.: BBraun 89;
na odwrocie nalepka oraz opis autorski;
stan zachowania: drobny odprysk warstwy malarskiej.

Krystyna GOLUS-MOŻEJKO (ur. 1936)

Takie miejsce, 2019

olej, płótno; 60 x 73,5cm;
sygn. i dat. na odwrocie: GOLUS-MOŻEJKO „TAKIE MIEJSCE” 2019.

Cena wywoławcza: 1200

Henryk KRYCH (1905-1980)

Pejzaż wiosenny

olej, płótno; 60 x 73 cm;
sygn. p. d.: H. KRYCH.

Cena wywoławcza: 1400

Andrzej TOBIS (ur. 1970)

Szosa, 2005

olej, płótno; 120 x 150 cm;
sygn. i dat. na odwrocie: SZOSA / Tobis 2005;
oraz dwa stemple Śląskiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków w Katowicach.

Jan STOKFISZ-DELARUE (ur. 1950)

Cafe L'Alsace

akryl, płótno; 33,5 x 27 cm;
sygn. p. d.: STOKFISZ-DELARUE.

Cena wywoławcza: 2200

Nicolas

akryl, płótno; 33,5 x 27 cm;

Cena wywoławcza: 2200

Edward DWURNIK (1943-2018)

Plac Trzech Krzyży

inkografia, papier; 29,5 x 59 cm (zadruk), 44,5 x 61,5 cm (wymiar arkusza w świetle oprawy);
w druku: E. DWURNIK 2017, l. d.: suchy tłok oraz nakład: 37 / 50 M (ołówkiem), sygn. p. d.: EDwurnik (ołówkiem).

Cena sprzedaży: 3500

Henryk PŁÓCIENNIK (1933-2020)

Monotypia, 2009

monotypia, papier; 50,5 x 33,5 cm (wymiar arkusza w świetle oprawy);
sygn. dat. i opisana u dołu: „Monotypia+” 1/1 AP 2009 Henryk Płóciennik (ołówkiem)

Burza lodowa, 2019

olej, płótno, 84 x 75 cm, sygn. p. d.: Magdalena Daniec

Krzysztof Pająk (ur. 1956)

Warszawa 2000, 2018

inkografia na papierze Canon OCE professional extra matt 180g, 42 x 48 cm;
sygn. na zadruku p. d.: 2/4 PK, oraz pod kompozycją: sygn. l. d.: Krzysztof Pająk, opis ś. d., geneza pracy, p. d.: Replika obrazu z konkursu „Warszawa wraca na płótna mistrzów” z 2000 r. (ołówkiem);
edycja kolekcjonerska 2/4.

Cena wywoławcza: 400

Jan Grzegorz (Issajeff) ISSAIEFF (ur.1953)

Misterium, 2001

olej, płótno; 73 x 100 cm;
sygn., dat. i opisany na odwrocie: "Misterium" / Jan G. Issaieff / A. D. 2001 / olej.

Cena wywoławcza: 1000

Bernard BRAUN (ur. 1935)

Układ

tempera, olej, płótno; 100 x 74 cm;
sygn. p. d.: Bernard Braun;
na odwrocie nalepka oraz opis autorski.

Krzysztof SKARBEK (ur. 1958)

Tancerz leci nad Manhattanem, 2000

druk, akryl, pianka, płótno; 23 x 32 cm;
sygn. i dat. l. d.: KRZYSZTOF SKARBEK 2000 (pisakiem);
na odwrocie, na krośnie i płótnie opisany: KRZYSZTOF SKARBEK / 2000 / TANCERZ LECI / NAD MANHATANEM.

Cena wywoławcza: 1500

Igor MITORAJ (1944-2014)

Perseusz

brąz, kamienna podstawa; wym. rzeźby: 36,5 x 26 x 8 cm, wys. całkowita z podstawą: 46,5 cm;
sygn. p. d.: MITORAJ;
na odwrocie: C 210/1000 H.C.

Cena sprzedaży: 28000

Wspomnienie

brąz patynowany i złocony, kamienna podstawa; wys. całkowita: 31 cm;
sygn. na spodzie, na kamiennej podstawie: P.BUBAK.

Marek SIERPIŃSKI (1954-2014)

"Chrystus ukrzyżowany"

brąz, 25 x 8,5 cm;
sygn. i numerowany na odwrocie: 6 / SM (inicjał wiązany) / M.SIERPIŃSKI / WWA.

Lettre a Malevitz, 1985

olej, płótno; 120 x 60 cm; sygn. i dat. p. d.: KORCZOWSKI'85; sygn., dat. i opisany na odwrocie: KORCZOWSKI 85 / LETTRE A MALEVITZ; oraz autorskie potwierdzenie autentyczności; obraz prezentowany na wystawie na przełomie 1985/1986 roku w galerii: Galerie Michel Vogel oraz w Polskim Muzeum w Ameryce w 1986 roku.

Cena wywoławcza: 3900

Adam ROKOWSKI (ur. 1977)

Et resurrexit, z cyklu B.CIAŁA, 2015

olej, płótno, 110 x 120 cm, sygn. p.d. A.R. 2015

Cena wywoławcza: 1000

Zdzisław LACHUR (1920-2007)

Żyd z monetami, z cyklu: Judaica, 2002

olej, sklejka; 71,5 x 60 cm; sygn. p. d.: Z. LACHUR; sygn., dat. i opisany na odwrocie: - ŻYD Z MONETAMI - / cykl: JUDAICA / 2002 / mal. ZLachur. *Do opłaty aukcyjnej doliczana jest opłata z tytułu droit de suite w wysokości 5%.

Cena wywoławcza: 3200

Stasys EIDRIGEVICIUS (ur. 1949)

Ex Libris - Ekslibris Claes G. Lindroth, 1985

akwaforta, akwatinta, papier, 13 x 8 cm (odcisk płyty), 18,5 x 12,5 cm (wymiar arkusza);
w kompozycji, na płycie, tytuł i data; poniżej sygn. i opisany: A45/50 E/A Stasys (ołówkiem).

Tomasz KAZIKOWSKI (ur. 1952)

Kobieta

ołówek, gwasz, papier; 23 x 17,5 cm; sygn. p. d.: TK (w kole). *Do opłaty aukcyjnej doliczana jest opłata z tytułu droit de suite w wysokości 5%.

Cena wywoławcza: 900

Rafał Olbiński (ur. 1943)

Kobieta z psem

inkografia, papier; 29,5 x 20,5 cm (wymiar zadruku), 33 x 22 cm (wymiar arkusza w świetle oprawy);
sygn. w druku l. d.: Olbiński, poniżej suchy tłok, inkografia numerowana i sygnowana: 36/100 / S, Olbiński (ołówkiem).

Cena wywoławcza: 2000

Rafał Olbiński (ur. 1943)

Kobieta na koniu

inkografia, papier; 29,5 x 28 cm (wymiar zadruku), 33 x 30 cm (wymiar arkusza w świetle oprawy);
sygn. w druku p. d.: Olbiński, l. d. suchy tłok, inkografia numerowana i sygnowana: 11/100 / S, Olbiński (ołówkiem).

Cena wywoławcza: 2000

Projekt plakatu oraz plakat do spektaklu "Noc Cudów"

1. ołówek, długopis, papier; 17 x 21 cm; na odwrocie okrągła pieczątka: ze zbiorów Franciszka Starowieyskiego, z podpisem M. Starowieyskiego (syna artysty); załączony certyfikat; 2.offset, papier; 81,5 x 58 cm; sygn. i dat w druku, przy lewej krawędzi: F.STAROWIEYSKI 68; uszkodzenia lewej krawędzi papieru. *Do opłaty aukcyjnej doliczana jest opłata z tytułu droit de suite w wysokości 5%.

Cena wywoławcza: 3000

Krzysztof SKARBEK (ur. 1958)

Pewna Pani gra na gitarze z papugami, 2000

druk, akryl, pianka, płótno; 35 x 25 cm;
sygn. l. d.: KRZYSZTOF SKARBEK;
na odwrocie, na krośnie opisany: T: PEWNA PANI GRA NA GITARZE / Z PAPUGAMI / KRZYSZTOF / SKARBEK / 2000.

Cena wywoławcza: 1500

Wideolit I, 1987

litografia, papier; 55,5 x 79,5 cm (wymiar kompozycji); 67 x 89 (wymiar arkusza);
sygn., dat. i opisana u dołu: "Wideolit I" 87, Litografia 3/6 (?), H.Opałka 87 (ołówkiem);
drobne zagniecenia krawędzi papieru.

Ziemowit FINCEK (ur. 1988)

Kwiaty we włosach, 2014

olej, płótno, ok. 172 x 114 cm, opisany na odwrocie: Ziemowit Fincek Kwiaty we włosach 2014 olej, płótno 172x114 cm

Jacek WALTOŚ (ur. 1938 r.)

Nocna burza / Studium I, 1982 r.

tempera kazeinowa, płótno, 78 x 60 cm, 88 x 70,5 cm (w oprawie);
sygn. p.d: Waltoś 82
sygn. i opisane na odwrocie: JACEK WALTOŚ / (KRAKÓW) / SKOKI. VII 1982 / NOCNA BURZA /
(studium I, tempera / ol. kazeinowa)

Cena wywoławcza: 3500

Stanisław MŁODOŻENIEC (ur. 1953)

Tompkins Square, 2006

olej, płótno; 31 x 38,5 cm;
sygn. dat. i opisany na odwrocie: „S. MŁODOŻENIEC / „Tompkins Sq” 2006.

Lidia KRAWCZYK (ur. 1979r.), Wojtek KUBIAK (ur. 1978)

bez tytułu, z cyklu Hostia, 2008

olej, płótno, 91 x 91 cm, opisany na odwrocie: Krawczyk Kubiak Lidia Krawczyk

Cena wywoławcza: 2000

Maria ANTO (1937-2007)

Eksplozja w katedrze

olej, płótno; 130 x 87 cm;
sygn. l. d.: Maria Anto (zapis w odbiciu lustrzanym);
opisany na odwrocie na krośnie malarskim: MARIA ANTO EKSPLOZJA W KATEDRZE 130 x 87; na płótnie: Maria Anto / MNV / 1120 (w okręgu).

Cena wywoławcza: 8000

Zdzisław LACHUR (1920-2007)

Orkiestra żydowska, 1988

olej, deska; 77 x 50 cm; sygn. i dat. l. d.: Z. LACHUR 1988. *Do opłaty aukcyjnej doliczana jest opłata z tytułu droit de suite w wysokości 5%.

Cena wywoławcza: 3800

Józef HAŁAS (1927-2015)

Z cyklu: Notatki Hałasa, ok. 1980

tusz, pędzel, papier czerpany szary, autorski tekst (maszynowy), papier; 31 x 14,5 cm (w świetle oprawy);
w tekście pisanym na maszynie data: 20 IX.80;
na odwrocie nalepka z informacją o wystawie: Notatki Hałasa, Otwarta przestrzeń kultury, Wrocław, 2019; (obraz z kolekcji Ewy Kaszewskiej).

Cena wywoławcza: 1500

Plansza komiksowa z diapozytywem: Kajtek i Koko w kosmosie

Plansza 161 - komplet - (Wydawnictwo Artystyczno-Graficzne 1974) oryginalna plansza (paski naklejone na karton), papier, tusz, 32,4x 22,7 cm + kolor i diapozytyw (30 x 19,4 cm).

Plansza komiksowa: Kajtek i Koko w kosmosie

Plansza 328, (Wydawnictwo Artystyczno-Graficzne 1974) oryginalna plansza (paski naklejone na karton), papier, tusz, 32,2 x 22,6 cm

Cena wywoławcza: 950

proj. A. KAPUSTA

Plakat – Orbis

proj. A. KAPUSTA;
offset, papier; 93,5 x 66,5 cm;
stan zachowania: uszkodzenia papieru

proj. Rafał OLBIŃSKI (ur. 1943)

Plakat – Poland the hunters dreamland

offset, papier; 68,5 x 48 cm;
stan zachowania: zaplamienia papieru.

Butla - proj. Stefan SADOWSKI (ur. 1941)

proj. Stefan SADOWSKI (ur. 1941);
szkło antico, barwione w masie, wys. 31 cm;
Huta Szkła Gospodarczego "Sudety" w Szczytnej Śląskiej, lata 70. XX w.

Figurka "Grzybiarka" - proj. Zbigniewa ŚLIWOWSKA-WAWRZYNIAK (1931-2003)

proj. Zbigniewa ŚLIWOWSKA-WAWRZYNIAK (1931-2003);
porcelana malowana naszkliwnie; wys. 17,5 cm;
sygn. na spodzie: Ć w trójkącie / ĆMIELÓW / MADE / IN POLAND (stemplem), nr farbą: C-506-967;
Fabryka Porcelany Ćmielów, lata 60. XX w.

Cena wywoławcza: 400

Wazon - proj. Ludwik FIEDOROWICZ (ur. 1948)

proj. Ludwik FIEDOROWICZ (ur. 1948);
szkło barwione w masie, tonowane, ręcznie formowane; wys. 33,5 cm;
Zakład Szkła Artystycznego „Siemianowice” w Siemianowicach Śląskich (?), l. 70. XX w.

Cena wywoławcza: 350

Zestaw naczyń, wzór "Silesia Rustica" - proj. Ludwik FIEDOROWICZ (ur. 1948)

szkło sodowe, barwione w masie, tonowane, antico; w składzie patera - wys. 11,5 cm, średn. 24 cm; 6. miseczek - wys. 8,5 cm, średn. - 14 cm;
Huta Szkła Artystycznego "Staszic" w Dąbrowie Górniczej (filia HSG "Ząbkowice"), lata 80. XX w.

Cena wywoławcza: 550

Figurka "Murzyn grający na bębnie" - proj. Hanna ORTHWEIN (1916-1963)

proj. Hanna ORTHWEIN (1916-1963), lata 50. XX w.
porcelana, malowana, malatura wybierana, szkliwiona, 14 x 8 x 12 cm;
sygn. na spodzie: Ć w trójkącie z napisami ĆMIELÓW / MADE / IN POLAND oraz numer: C 106-307 / 11 (czarną farbą);
Fabryka Porcelany "Ćmielów" w Ćmielowie, lata 60. XX w.;
drobne odpryski malatury.

Figurka "Żyrafa" - Fabryka Porcelany "Ćmielów"

porcelana, czarna farba podszkliwna; wys. 10 cm;
sygn: stempel fabryki i ręcznie wypis: Ch/63/4184 / MK. (czernią);
Fabryka Porcelany "Ćmielów" w Ćmielowie, lata 60. XX w.

Figurka "Zajączek" -proj. Kazimierz CZUBA (ur. 1934)

proj. Kazimierz CZUBA (ur. 1934), wzór: 1960 r.;
porcelana biała, szkliwiona, ręcznie malowana; wys. 11,5 cm;
sygn. na spodzie: Ć w trójkącie / ĆMIELÓW / MADE / IN POLAND oraz stempel: Hand painted;
Zakłady Porcelany Stołowej "Ćmielów" w Ćmielowie, lata 60. XX w.

Popielniczka - Fabryka Porcelany Ćmielów

porcelna, natrysk, ręczna malatura, szkliwienie; 4 x 14 x 9 cm;
sygn. na spodzie: Ć w trójkącie / ĆMIELÓW / MADEI / IN POLAND;

Cena wywoławcza: 100

Wazon - Krakowski Instytut Szkła

szkło sodowe, barwione w masie, tonowane, ręcznie formowane; wys. 28,5 cm;
Krakowski Instytut Szkła, 3. tercja XX w.

Cena wywoławcza: 1000

Figurka „Żubr” - proj. Mieczysław NARUSZEWICZ (1923-2006)

proj. Mieczysław NARUSZEWICZ (1923-2006), po 1957;
porcelana, czarna farba naszkliwna, 11 x 18 x 7 cm;
sygnowany złotym drukiem: Ciech; białą farbą: C-213 731 / 28 (CIECH: Centrala Handlu Zagranicznego)

Cena wywoławcza: 400

Elementy serwisu "Prometeusz" - proj. Danuta DUSZNIAK (ur. 1926)

proj. Danuta DUSZNIAK (ur. 1926);
3 filiżanki - wys. 5,5 cm, 3 spodki - średn. 11,5 cm, cukiernica z pokrywką - wys. 8,5 cm, mlecznik - wys. 10 cm;
porcelana biała, ręcznie malowana, szkliwiona;
sygn.: C w trójkącie / Chodzież / MADE IN POLAND i ręczne: Hand Painted 5009 (czarną farbą) ponadto oznaczenia literowe i wyciski;
Zakłady Porcelany i Porcelitu w Chodzieży, l. 60. XX w.;
delikatne przetarcia malatury na spodkach oraz włosowate pęknięcie szkliwa na jednym z nich.

Wazon - proj. Nadzieja KOWALÓW (1939-1998)

proj. Nadzieja KOWALÓW (1939-1998);
ceramika szkliwiona; wys. 14 cm;
Spółdzielnia Przemysłu Ludowego i Artystycznego "Kamionka" w Łysej Górze, l. 70.-80. XX w.

Cena wywoławcza: 500

Figurka "Lis skradający się" - proj. Mieczysław NARUSZEWICZ (1923-2006)

proj. Mieczysław NARUSZEWICZ (1923-2006), 1957 r.;
porcelana biała, szkliwiona, ręcznie malowana; 4,5 x 20 x 8 cm; sygn. i oznaczenia: [znak firmowy] / WAŁBRZYCH / MADE IN POLAND, nr: W/17/223.. / 9 (czarną farbą); Zakład Porcelany Stołowej "Krzysztof" w Wałbrzychu, lata 60. XX w.

Talerz dekoracyjny „Adam i Ewa” - Zakłady Porcelany Stołowej Wałbrzych

porcelana, dekoracja wybierana; 32 cm;
sygn.: Wałbrzych / Made in Poland;
Zakłady Porcelany Stołowej Wałbrzych, 2 poł. XX w.
Stan zachowania: wady produkcyjne.

Wazon - proj. Jerzy SŁUCZAN-ORKUSZ (1924-2002)

proj. Jerzy SŁUCZAN-ORKUSZ (1924-2002);
szkło hialitowe i barwione w masie na biało, wys. 18,5 cm;
Huta Szkła Tarnowiec, l. 80. XX w.

Cena wywoławcza: 100

Figurka "Kotek siedzący" - proj. Zdana KOSICKA (1894-1972)

proj. Zdana KOSICKA (1894-1972), IWP 1951-1954;
porcelana, dekoracja wybierana; 9,5 x 6 x 7,5 cm;
sygn. i oznaczenia: pieczęć wytwórni: B w wieńcu / Made in Poland i ręcznie: 5022/51 lub 7 (ostatnia cyfra słaboczytelna, czernią);
Fabryki Porcelany "Bogucice" w Katowicach, lata 60. XX w.

Figurka "Kot siedzący" - proj. Mieczysław NARUSZEWICZ (1923-2006)

proj. Mieczysław NARUSZEWICZ (1923-2006), 1956 r;
porcelana szkliwiona, dekorowana natryskiem; 16,5 x 4,5 x 5 cm;
sygn. i oznaczenia: pieczęć wytwórni, wypis: C-407-1029 (czarną farbą);
Zakłady Porcelany Stołowej "Ćmielów" w Ćmielowie, l. 60. XX w.

ceramika szkliwiona; wys. 11,5 cm;

Cena wywoławcza: 500

Popielniczka - Zakłady Porcelany Stołowej "Karolina"

porcelana, natrysk wybierany; 1,5 x 15,5 x 9 cm;
sygn. Karolina / pod koroną / MADE IN POLAND;
Zakłady Porcelany Stołowej "Karolina" w Jaworzynie Śląskiej, lata 60. XX w.
stan zachowania: uszkodzenia fabryczne natrysku.

Wazon - proj. Zofia PASEK

proj. Zofia PASEK;
szkło sodowe, tonowane, ręcznie formowane; wys. 16,5 cm;
Krakowski Instytut Szkła, l. 70. XX w.

Cena wywoławcza: 600

szkło sodowe barwione w masie, mleczne, ręcznie formowane (fioletowe); wys. 29,5 cm;
Krakowski Instytut Szkła, 3. tercja XX w.;
na stopie pęcherzyk powietrza.

Cena wywoławcza: 400

Wazon - Spółdzielnia Przemysłu Ludowego i Artystycznego "Kamionka"

szkło sodowe, barwione w masie, przeźroczyste, ręcznie formowane; wys. 19,5 cm;
Spółdzielnia Przemysłu Ludowego i Artystycznego "Kamionka", 3. tercja XX w.

Cena wywoławcza: 400

Patera "Kapelusz" - proj. Jan SOWIŃSKI (1911-1990)

proj. Jan SOWIŃSKI (1911-1990);
fajans ręcznie malowany, szkliwiony; średn. 30 cm;
sygn.: Zakłady Fajansu / WŁOCŁAWEK / Rewolucji 1905 / Hand Painted;
Zakłady Fajansu "Włocławek" we Włocławku, lata 60. XX w.

Zestaw do kawy „Kajtek” - Zakłady Porcelitu Stołowego "Pruszków"

proj. Zofia GALIŃSKA, z 1961 roku
porcelit dekorowany kobaltem, szkliwiony; w składzie: 10 filiżanek - wys. 5,2 cm i 10 talerzyków - średn. - 11,5 cm, dzbanek z pokrywką - wys. 18,5 cm, cukiernica z pokrywką - wys. 7 cm i mlecznik - wys. 11 cm;
nie sygn.;
Zakłady Porcelitu Stołowego "Pruszków" w Pruszkowie

Butla - Maria VELTUZEN-NAGRABECKA

Maria VELTUZEN-NAGRABECKA;
szkło sodowe, antico, barwione w masie, ręcznie formowane; wys. 27,5 cm
sygnowany na spodzie monogramem wiązanym;
Polska, l. 70. XX w.

Ikebana z wkładem - proj. Wiesława GOŁAJEWSKA (1928-2015)

proj. Wiesława GOŁAJEWSKA (1928-2015), ok. 1963/64;
porcelit, szkliwo zbiegające (barwne); 13,5 x 19 x 15 cm;
sygn. na spodzie: ZPS / [dzban] / PRUSZKÓW / MADE IN POLAND;
Fabryka Porcelitu Stołowego "Pruszków" w Pruszkowie, l. 60. XX w.

Cena wywoławcza: 300

Wazonik - Stefania DRETLER-FLIN (1909-1994), Zygmunt FLIN (1909-1993)

Stefania DRETLER-FLIN (1909-1994), Zygmunt FLIN (1909-1993);
ceramika szkliwiona; wys. 10,5 cm;
sygn. na spodzie: FF (inicjał wiązany wyciśnięty w masie).

Cena wywoławcza: 350

Popielniczka - Zakłady Porcelany i Porcelitu w Chodzieży

porcelit szkliwiony, natrysk wybierany; 2 x 14 x 10 cm;
P w wieńcu, CHODZIEŻ / MADE IN POLAND / hand painted / 15681 / W;
Zakłady Porcelany i Porcelitu w Chodzieży, l. 60. XX w.

Misa - Stanisława Felicja PIĘTKOWA (1907-1983)

Stanisława Felicja PIĘTKOWA (1907-1983);
ceramika, szkliwo zbiegające; wys. 10,5 cm, średn. 22 cm;
Polska, Kraków (?), 3 tercja. XX w.

Cena wywoławcza: 500

Wazon tzw. "Komin" - Zakłady Porcelitu Stołowego "Tułowice"

porcelit, dekoracja reliefowa, szkliwo (miejscowo); wys. 32 cm;
sygn. na spodzie: PT w wieńcu z kwiatonem i wstęgą / TUŁOWICE / MADE IN POLAND;
Zakłady Porcelitu Stołowego "Tułowice", l. 60. XX w.

Cena wywoławcza: 500

Amfora - Spółdzielnia Przemysłu Ludowego i Artystycznego "Kamionka"

szkło sodowe, barwione w masie, przeźroczyste, ręcznie formowane; wys. 33,5 cm;

Cena wywoławcza: 400

szkło sodowe, barwione w masie na zielono, antico; wys. 21,5 cm;
Spółdzielnia Przemysłu Ludowego i Artystycznego "Kamionka" w Łysej Górze, 4 ćw. XX w.

Cena wywoławcza: 300

Zestaw 6 kieliszków - proj. Zbigniew HORBOWY (1935-2019)

proj. Zbigniew HORBOWY (1935-2019);
szkło barwione w masie, tonowane; wys. 13 cm;
Huta Szkła Gospodarczego „SUDETY” w Szczytnej Śląskiej, lata 70. XX w.
stan zachowania: delikatna szczerba jednego z kieliszków przy wylewie.

Cena wywoławcza: 600

Kielich - proj. Jerzy SŁUCZAN-ORKUSZ (1924-2002)

szkło sodowe, barwione w masie mleczne i przeźroczyste, formowane ręcznie; wys. 13 cm;
Krakowski Instytut Szkła, l. 70. XX w.;
Por.: Barbara Banaś, Aleksandra Skorek, W pogoni za kolorem. Jerzy Słuczan-Orkusz, Wrocław 2019, s. 139.

Cena wywoławcza: 200

Karafka z korkiem - Spółdzielnia Przemysłu Ludowego i Artystycznego "Kamionka"

szkło sodowe, barwione w masie, antico; wys. 19 cm;

Cena wywoławcza: 800

Wazon - Zakłady Fajansu w Kole

fajans ręcznie malowany, szkliwiony; wys. 28,5 cm;
sygn. na spodzie: KOŁO / 661 (wycisk);
Zakłady Fajansu w Kole, 2 poł. XX w.

Cena wywoławcza: 250

Talerz pamiątkowy z okazji III zjazdu PZPR - proj. Jan SOWIŃSKI (1911-1990)

fajans ręcznie malowany; średn. 48 cm; sygn. na odwrocie wraz z dopiskiem farbą: Zakład Fajansu Rewolucji 1905 (w otoku) oraz WŁOCŁAWEK (po środku); Zakłady Fajansu ''Włocławek'' we Włocławku, 1959 r. stan zachowania: szczerba na odwrocie.

Cena wywoławcza: 650

Wazon - Zakłady Fajansu "Włocławek"

fajans szkliwiony, malowany; wys. 46 cm;
sygn: Lilijka / WŁOCŁAWEK / FAJANS / MADE IN POLAND / HAND / PAINTED oraz wypis: Bożena Lewandowska / 1972 r. (czarną farbą);
Zakłady Fajansu "Włocławek" we Włocławku, l. 70. XX w.;
stan zachowania: krakelura.

Władysława PRUCNAL (ur. 1935), Żniwiarz

ceramika szkliwiona, wys. 22 cm;
sygn. na spodzie: Prucnal / Wł.

Cena wywoławcza: 300

Leszek DUTKA (1921-2014) - Patera dekoracyjna

ceramika, szkliwa; średn. 30,5 cm;
Polska, 2 poł. XX w.

Cena wywoławcza: 1000

Gobelin "Palma"

wełna; 59 x 30 cm;
Zakład Doskonalenia Zawodowego w Świdrze / Warsztaty Szkolenia Rzemiosł Artystycznych w Świdrze, 1979 r.;
gobelin z metką i datą 1979 r.

Zestaw 3 gobelinów - "Znaki zodiaku"

wełna; rak: 32 x 23 cm, koziorożec: 29 x 22 cm, baran: 28 x 22,5 cm;
Cepelia (?), l. 80. XX w.;
załączona jedna metka (luzem): Cepelia / SPÓŁDZIELNIA PRACY WYTWÓRCÓW RĘKODZIEŁA LUDOWEGO I ARTYSTYCZNEGO / BIAŁYSTOK / UL. OSTROWSKIEGO 3 oraz na odwrocie: AUTOR PROJEKTU / B. Wojniak (dopisek piórem), WYKONAWCA: E. Traczewska (dopisek piórem).

Cena wywoławcza: 150

Wazon z oplotem - proj. Jerzy SŁUCZAN-ORKUSZ (1924-2002)

szkło hialitowe, barwione w masie na biało i przeźroczyste, warstwowe; wys. 76,5 cm;
Huta Szkła Tarnowiec, l. 80. XX w.;
stan zachowania: zarysowania technologiczne przy odcinaniu oplotu.

Cena wywoławcza: 200

Para wazonów z falbanką - proj. Jerzy SŁUCZAN-ORKUSZ (1924-2002)

szkło sodowe, dwuwarstwowe, ręcznie formowane; wys. 30 i 30,5 cm;
Huta Szkła "Tarnowiec" w Tarnowcu, lata 80. XX w.

Cena wywoławcza: 200

Wazon dekoracyjny

szkło warstwowe, powlekane, typu millefiori; wys. 44 cm, wylew 45 x 26 cm. Włochy, Murano (?), 3 tercja XX w.

Cena wywoławcza: 500

Hanna MODRZEWSKA-NOWOSIELSKA (1917-2008) - Figurka "Dama" z serii "Kostiumologia", 1991 r.

ceramika szkliwiona; 24,5 cm;
sygn. na spodzie: HN (inicjał ryty w masie);
Stan zachowania: uszkodzenia dekoracji kapelusza.

Cena wywoławcza: 1200

Wazon - proj. Stefan SADOWSKI (ur. 1941)

szkło warstwowe, ręcznie formowane, barwione w masie; wys. 39 cm;
Huta Szkła Gospodarczego „Sudety”, lata 70. XX w.

Zestaw wazonów "Kalie" - proj. Jan Sylwester DROST (ur. 1934)

proj. Jan Sylwester DROST (ur. 1934);
szkło warstwowe, barwione w masie i przeźroczyste; wys. 14 cm i 28,5 cm;
na korpusie nalepki huty;
Huta Szkła Gospodarczego "Ząbkowice" w Dąbrowie Górniczej, l. 80. XX w.

Cena wywoławcza: 450

szkło sodowe, barwione w masie na fioletowo, antico; wys. 32 cm;

Cena wywoławcza: 300

Autor nieokreślony, XX / XXI w.

Autor nieokreślony, XX / XXI w. - Forma przestrzenna

ceramika; 29 x 26 x 28 cm; na spodzie ryte w masie inicjały SG (?).

Cena wywoławcza: 900

Kazimierz STARCZEWSKI (ur. 1923) - Abstrakcja z kamieniami, 1968

technika własna (olej, assemblage), płyta; 55 x 21 cm;
sygn., dat. i opisana na odwrocie: "Abstrakcja z kamieniami" / K. Starczewski / 1968 / ... (tuszem).

Cena wywoławcza: 800

Figurka "Kot" - Fabryka Porcelitu Stołowego "Pruszków"

porcelit, szkliwiony; 10 x 16 x 5 cm;
Fabryka Porcelitu Stołowego "Pruszków" w Pruszkowie, 3. tercja XX w.

Panneau - Eryka TRZEWIK-DROST (ur. 1931)

Eryka TRZEWIK-DROST (ur. 1931);
szkło barwione w masie, formowane ręcznie; średn. 14,5 cm;
Huta Szkła Gospodarczego "Ząbkowice" w Dąbrowie Górniczej (?), 2 poł. XX w.

Wazon "Calypso" - proj. Zbigniewa ŚLIWOWSKA-WAWRZYNIAK (1931-2003)

proj. Zbigniewa ŚLIWOWSKA-WAWRZYNIAK (1931-2003), 1957 r.;
porcelana biała, natrysk, wys. 35,5 cm; na spodzie oznaczenia: Ć w trójkącie / ĆMIELÓW / MADE / IN POLAND, wypis: C.516.1068 / 30, oraz stempel: cena / 140;

Cena wywoławcza: 400

Wazon - Huta Szkła Gospodarczego "Ząbkowice"

szkło barwione w masie, warstwowe; wys. 43 cm;
Huta Szkła Gospodarczego "Ząbkowice" w Dąbrowie Górniczej (?), 3 tercja. XX w.

Cena wywoławcza: 200

Figurka "Leżący chart" - Wytwórnia Wyrobów Ceramicznych „Steatyt” Zygmunt Buksowicz

porcelana, szkliwiona; wym. 13,5 x 27 x 9 cm;
sygn.: Dzban z literami ZB / Katowice;
Wytwórnia Wyrobów Ceramicznych „Steatyt” Zygmunt Buksowicz, Katowice, 3. tercja XX w.

Cena wywoławcza: 200

Patera "Kapelusz" z dekoracją typu "kora" - proj. Jan SOWIŃSKI (1911-1990)

fajans ręcznie malowany, szkliwiony, dekoracja typu "kora"; średn.: 30,5 cm
sygn.: Włocławek / Rewolucji 1905 / Made in Poland Hand painted 6531;

Para foteli klubowych

fotele tapicerowane; 76 x 64 x 69 cm;
Czechy (?), 2 poł. XX w.

Warszawa 2020/09/02

Włodzimierz PAWLAK (ur. 1957)

flamaster, papier; 29,5 x 20,8 cm; sygn., dat. i opisany u dołu: WŁODZIMIERZ PAWLAK RYSUNEK 2020 (ołówkiem).

Warszawa 2020/09/02

Henryk PŁÓCIENNIK (1933-2020)

Akt, 1984

Warszawa 2020/09/02

Agata ROŚCIECHA (ur. 1968)

z cyklu Muzy operowe, 2016

Warszawa 2020/09/02

Goryl, seria "Safari", 2019

Warszawa 2020/09/02

Kacper BOŻEK (ur. 1975)

Chwila miniona

Warszawa 2020/09/02

Mirror, 2017

Warszawa 2020/09/02

Jacek WALTOŚ (ur. 1938 r.)

Współczułość, 1980/84 r.

Warszawa 2020/09/02

1. ołówek, długopis, papier; 30 x 21 cm; na odwrocie okrągła pieczątka: ze zbiorów Franciszka Starowieyskiego, z podpisem M. Starowieyskiego (syna artysty); załączony certyfikat; 2. offset, papier; 98 x 68 cm; sygn. i dat. w druku, przy krawędzi: F.B.S. 99.

Warszawa 2020/09/02

Warszawa 2020/09/02

Jacek WALTOŚ (ur. 1938 r.)

Warszawa 2020/09/02

Michał KULIGOWSKI

Tors, 2004/2005

Warszawa 2020/09/02

Magdalena POŁACIK (ur. 1980)

Georgi nadaje ton, 2012

Warszawa 2020/09/02

Warszawa 2020/09/02

Ostatni lot, 2020

olej, płótno; 50 x 70 cm;
sygn. p. d.: Ślusarski.Eug.

Warszawa 2020/09/02

Wanderlust V, 2018

Warszawa 2020/09/02

olej, płótno; 100 x 100 cm;

Warszawa 2020/09/02

Bernard BRAUN (ur. 1935)

Pejzaż, 1989

olej, płótno; 73,5 x 54,5 cm;

Warszawa 2020/09/02

Takie miejsce, 2019

olej, płótno; 60 x 73,5cm;

Warszawa 2020/09/02

Henryk KRYCH (1905-1980)

Pejzaż wiosenny

olej, płótno; 60 x 73 cm;
sygn. p. d.: H. KRYCH.

Warszawa 2020/09/02

Andrzej TOBIS (ur. 1970)

Szosa, 2005

olej, płótno; 120 x 150 cm;

Warszawa 2020/09/02

Cafe L'Alsace

akryl, płótno; 33,5 x 27 cm;

Warszawa 2020/09/02

Nicolas

akryl, płótno; 33,5 x 27 cm;

Warszawa 2020/09/02

Edward DWURNIK (1943-2018)

Plac Trzech Krzyży

Warszawa 2020/09/02

Henryk PŁÓCIENNIK (1933-2020)

Monotypia, 2009

Warszawa 2020/09/02

Burza lodowa, 2019

Warszawa 2020/09/02

Krzysztof Pająk (ur. 1956)

Warszawa 2000, 2018

edycja kolekcjonerska 2/4.

Warszawa 2020/09/02

Misterium, 2001

olej, płótno; 73 x 100 cm;

Warszawa 2020/09/02

Bernard BRAUN (ur. 1935)

Układ

sygn. p. d.: Bernard Braun;

Warszawa 2020/09/02

Krzysztof SKARBEK (ur. 1958)

Warszawa 2020/09/02

Igor MITORAJ (1944-2014)

Perseusz

sygn. p. d.: MITORAJ;
na odwrocie: C 210/1000 H.C.

Warszawa 2020/09/02

Wspomnienie

Warszawa 2020/09/02

Marek SIERPIŃSKI (1954-2014)

"Chrystus ukrzyżowany"

brąz, 25 x 8,5 cm;

Warszawa 2020/09/02

Lettre a Malevitz, 1985

Warszawa 2020/09/02

Adam ROKOWSKI (ur. 1977)

Warszawa 2020/09/02

Zdzisław LACHUR (1920-2007)

olej, sklejka; 71,5 x 60 cm; sygn. p. d.: Z. LACHUR; sygn., dat. i opisany na odwrocie: - ŻYD Z MONETAMI - / cykl: JUDAICA / 2002 / mal. ZLachur.

Warszawa 2020/09/02

Warszawa 2020/09/02

Tomasz KAZIKOWSKI (ur. 1952)

Kobieta

ołówek, gwasz, papier; 23 x 17,5 cm; sygn. p. d.: TK (w kole).

Warszawa 2020/09/02

Rafał Olbiński (ur. 1943)

Kobieta z psem

Warszawa 2020/09/02

Rafał Olbiński (ur. 1943)

Kobieta na koniu

Warszawa 2020/09/02

1. ołówek, długopis, papier; 17 x 21 cm; na odwrocie okrągła pieczątka: ze zbiorów Franciszka Starowieyskiego, z podpisem M. Starowieyskiego (syna artysty); załączony certyfikat; 2.offset, papier; 81,5 x 58 cm; sygn. i dat w druku, przy lewej krawędzi: F.STAROWIEYSKI 68; uszkodzenia lewej krawędzi papieru.

Warszawa 2020/09/02

Krzysztof SKARBEK (ur. 1958)

Warszawa 2020/09/02

Wideolit I, 1987

Warszawa 2020/09/02

Ziemowit FINCEK (ur. 1988)

Kwiaty we włosach, 2014

Warszawa 2020/09/02

Jacek WALTOŚ (ur. 1938 r.)

sygn. p.d: Waltoś 82

Warszawa 2020/09/02

Tompkins Square, 2006

olej, płótno; 31 x 38,5 cm;

Warszawa 2020/09/02

Warszawa 2020/09/02

Maria ANTO (1937-2007)

Eksplozja w katedrze

olej, płótno; 130 x 87 cm;

Warszawa 2020/09/02

Zdzisław LACHUR (1920-2007)

Orkiestra żydowska, 1988

olej, deska; 77 x 50 cm; sygn. i dat. l. d.: Z. LACHUR 1988.

Warszawa 2020/09/02

Józef HAŁAS (1927-2015)

Warszawa 2020/09/02

Warszawa 2020/09/02

Warszawa 2020/09/02

proj. A. KAPUSTA

Plakat – Orbis

proj. A. KAPUSTA;

Warszawa 2020/09/02

offset, papier; 68,5 x 48 cm;

Warszawa 2020/09/02

Warszawa 2020/09/02

Warszawa 2020/09/02

Warszawa 2020/09/02

Warszawa 2020/09/02

drobne odpryski malatury.

Warszawa 2020/09/02

Warszawa 2020/09/02

Warszawa 2020/09/02

Warszawa 2020/09/02

Warszawa 2020/09/02

Warszawa 2020/09/02

Warszawa 2020/09/02

Warszawa 2020/09/02

Warszawa 2020/09/02

Warszawa 2020/09/02

Warszawa 2020/09/02

Warszawa 2020/09/02

Warszawa 2020/09/02

Warszawa 2020/09/02

Warszawa 2020/09/02

Wazon - proj. Zofia PASEK

proj. Zofia PASEK;

Warszawa 2020/09/02

Warszawa 2020/09/02

Warszawa 2020/09/02

Warszawa 2020/09/02

nie sygn.;

Warszawa 2020/09/02

Maria VELTUZEN-NAGRABECKA;
Polska, l. 70. XX w.

Warszawa 2020/09/02

Warszawa 2020/09/02

Warszawa 2020/09/02

Warszawa 2020/09/02

Warszawa 2020/09/02

Warszawa 2020/09/02

Warszawa 2020/09/02

Warszawa 2020/09/02

Warszawa 2020/09/02

Warszawa 2020/09/02

Warszawa 2020/09/02

Warszawa 2020/09/02

Warszawa 2020/09/02

stan zachowania: krakelura.

Warszawa 2020/09/02

Warszawa 2020/09/02

Polska, 2 poł. XX w.

Warszawa 2020/09/02

Gobelin "Palma"

wełna; 59 x 30 cm;

Warszawa 2020/09/02

Cepelia (?), l. 80. XX w.;

Warszawa 2020/09/02

Warszawa 2020/09/02

Warszawa 2020/09/02

Wazon dekoracyjny

Warszawa 2020/09/02

ceramika szkliwiona; 24,5 cm;

Warszawa 2020/09/02

Warszawa 2020/09/02

na korpusie nalepki huty;

Warszawa 2020/09/02

Warszawa 2020/09/02

Autor nieokreślony

Warszawa 2020/09/02

Warszawa 2020/09/02

Warszawa 2020/09/02

Warszawa 2020/09/02

Warszawa 2020/09/02

Warszawa 2020/09/02

Warszawa 2020/09/02

Warszawa 2020/09/02

Para foteli klubowych

Czechy (?), 2 poł. XX w.

    Limit ceny