6. Aukcja Malarstwa i Designu – 25 marca, godz. 19.30

Szanowni Państwo, serdecznie zapraszamy na wyjątkową, 6. edycję Aukcji Malarstwa i Designu, podczas której prezentujemy starannie wyselekcjonowane przykłady designu w otoczeniu obrazów artystów o wyjątkowym dorobku, poszukiwanych przez kolekcjonerów sztuki. To prawdziwa korespondencja sztuk, która otwiera wiele nowych możliwości aranżacji własnego wnętrza.

Licytacja odbędzie się 25 marca o godz. 19.30. Aukcja odbędzie się wyłącznie on-line, bez obecności osób licytujących na sali. Zachęcamy do rejestracji na platformie Onebid, Artinfo oraz do składania zleceń licytacji telefonicznej lub z limitem poprzez formularz dostępny na naszej stronie lub mailowo / telefonicznie.

Zapraszamy!

Witold PAŁKA (1928-2013)

Kwiaty

olej, płótno; 50 x 60 cm; sygn. p. g.: Pałka W. *Do opłaty aukcyjnej doliczana jest opłata z tytułu droit de suite w wysokości 5%.

Cena wywoławcza: 8000

Jan STOKFISZ-DELARUE (ur. 1950)

Kawiarenka

akryl, płótno; 30,5 x 30,5 cm, sygn. p. d.: STOKFISZ-DELARUE.

Irmina STAŚ (ur. 1986)

olej, płótno; 46 x 32,5 cm;
sygn. na odwrocie: IRMINA STAŚ.

Paweł ALTHAMER (ur. 1967)

Pan w płaszczu - laleczka, l. 90. XX w.

technika własna, tkanina; wys. ok. 32 cm.

Cena wywoławcza: 3300

Tomasz Tobolewski

Suzanne, 2019

olej, płótno, 60 x 50 cm, sygn. na odwrocie

Cena wywoławcza: 1700

Wojciech CIEŚNIEWSKI (ur. 1958)

Park w Rymontówce 1989

gwasz, papier; 42,3 x 29,8 cm;
Na odwrocie pieczątka autorska z adnotacjami artysty.

Cena wywoławcza: 800

Bernard BRAUN (ur. 1935)

olej, tempera, płótno; 142 x 110 cm; opis autorski na odwrocie: BERNARD BRAUN / (…) / „KOMPOZYCJA” / 140 x 110-OLEJ-TEMP. Obraz przed konserwacją. *Do opłaty aukcyjnej doliczana jest opłata z tytułu droit de suite w wysokości 5%.

Jarosław RADEL (ur. 1973)

Bez tytułu – dyptyk, 2018

akryl, płótno; 100 x 100 cm (wymiar każdej z prac); sygn. i dat. i opisany na odwrocie: JAREK RADEL „77/18” [lub „75/18”] / 100/100 / 2018 R.

Cena wywoławcza: 4500

Małgorzata Kot

Kwakwa model Picasso, 2018

ceramika szkliwiona, malowana naszkliwnie, 30 x 39 x 21 cm, od spodu logo autorki i studia, opis numeryczny.

Cena wywoławcza: 2500

Alan RZEPKA (ur. 1940)

Cukinia – Groteska, 1988

olej, płótno; 90 x 70 cm;
sygn., dat. i opisany na odwrocie, na płótnie: 389 / allan Rzepka / „CUKINIA-GROTESKA” 1988 / VIII” oraz pieczątka wywozowa, ponadto na krośnie malarski dodatkowe opis oraz nalepka autorska.

Wanda ZALEWSKA-MACEDOŃSKA (1929-2013)

Bez tytułu, 1989

olej, płótno; 41 x 50,5 cm;
sygn. i dat. p. d.: fecit: Wanda. 89.;
W kompozycji napis: SENECTUS OCCASUS VITE EST.

Sylwester Stabryła

Nuta, 2020

olej, płótno, śr. 50 cm, sygn. na odwrocie

Cena wywoławcza: 1400

Jan Szczepkowski

Asleep I, 2019

olej, płótno, 81 x 65 cm, sygn. p.d.: Szczepkowski 19

Postacie siedzące 1983/1984

węgiel, papier; 42,2 x 29,8 cm;

Krystyna GOLUS-MOŻEJKO (ur. 1936)

Bez tytułu, 1967

olej, płótno; 130 x 80 cm;
sygn. i dat. na odwrocie: GOLUS-MOŻEJKO 1967.

Cena wywoławcza: 1500

Orbium coelestium, 2009

olej, technika mieszana, płótno; 100 x 81 cm; sygn. p. d.: KORCZOWSKI; sygn., dat. i opisany na odwrocie: ORBIUM COELESTIUM / KORCZOWSKI / 2009. *Do opłaty aukcyjnej doliczana jest opłata z tytułu droit de suite w wysokości 5%.

Cena wywoławcza: 2000

Kazimierz PODSADECKI (1904-1970)

Kompozycja abstrakcyjna, 1963

tusz lawowany, pędzel, papier; 35 x 49 cm; sygn. i dat. l. d.: Podsadecki / 13 I. 1963 (ołówkiem); kompozycja dwustronna, na odwrocie studium postaci; ślady po złożeniu papieru. *Do opłaty aukcyjnej doliczana jest opłata z tytułu droit de suite w wysokości 5%.

Stefan WEGNER (1901-1965)

gwasz, ołówek, papier; 30 x 52,5 cm; sygn. l. d.: S Wegner, p. d. pieczątka: … / Państwowa fabryka nr 2 (czerwienią). *Do opłaty aukcyjnej doliczana jest opłata z tytułu droit de suite w wysokości 5%.

Cena sprzedaży: 10000

Blue velvet, 2019

olej, techniki mieszane, kolaż, płótno, 40 x 59 cm, sygn. p.d.: Magdalena Daniec, oraz na odwrocie

Cena wywoławcza: 1200

Olga SZCZECHOWSKA (ur. 1987)

Bez tytułu, 2012

akryl, olej, płótno, 90 x 55 cm
sygn. i dat. na odwrocie: OLGA SZCZECHOWSKA/2012.

Ryszard PASIKOWSKI (ur. 1952)

Bez tytułu, 2012

olej, płótno, 61 x 50 cm;
sygn. l. d.: R. PASIKOWSKI;
Sygn. i opisana na odwrocie: Ryszard PASIKOWSKI / olej roz: 61 x 50 cm. RP (antytetycznie w okręgu).

Cena wywoławcza: 5400

Jaremi Picz (ur. 1955)

Quantinum G II, z cyklu: Epicentrum

akryl, płotno; 100 x 100 cm; opisany na odwrocie.

Cena wywoławcza: 2800

Dilan Abdulla

Ryzyko, 2020

olej, płótno, 120 x 100 cm, sygn. na odwrocie

Cena wywoławcza: 2400

Igor Chołda (Aqualoopa) (ur. 1978)

Nibiru, 2020

akryl, płótno, 50 x 50 cm, sygn. na odwrocie

Ferdynand SZYPUŁA (1931-2018)

Penetration I, 1999

intaglio, papier; 13,5 x 18,5 cm (wymiar arkusza);
sygn., dat. i opisane u dołu: 3/15 „Penetration I” F. Szypuła 99 (ołówkiem);
na odwrocie nalepka z Forum Małej Grafiki w Lublinie z 2002 r. z maszynowo wypełnionymi informacjami o artyście, tytule, technice, wymiarach i czasie powstania pracy.

Janina BIAŁA (1931-2001)

Wiatr, 1984

linoryt barwny, papier; 52,5 x 35 cm (wymiar arkusza w świetle oprawy);
sygn., dat. i opisany u dołu: linoryt „Wiatr” 4/30, Janina Biała 1984 r. (ołówkiem).

Franciszek Starowieyski (1930 - 2009)

Królowa, projekt okładki do Przeglądu kulturalnego (Nr 46), 1959

tusz, piórko, tusz lawowany, papier; 42 x 29,5 cm; sygn. i dat. p. d.: FStarowieyski 1959 (tuszem); na licu i na odwrocie liczne opisy tuszem i ołówkiem; Pochodzenie: ze spuścizny po artyście. Rysunek przedarty, przed konserwacją. *Do opłaty aukcyjnej doliczana jest opłata z tytułu droit de suite w wysokości 5%.

Lying and waiting, 2018

olej, płótno, 100 x 100 cm, sygnowany na odwrocie

Cena wywoławcza: 2500

Wanderlust IX, 2018

olej, płótno, 75 x 91 cm, sygnowany p.d.

Cena wywoławcza: 1500

Jan RUBCZAK (1884-1942)

Drzewa

akwaforta; papier; 24 x 30 cm (odcisk płyty), 33 x 42 cm (wymiar arkusza w świetle oprawy); sygn. p. d.: Jan Rubczak (ołówkiem); Grafika z licznymi zaplamieniami, przed konserwacją.

Bogusław KĘDZIERSKI (1929-2010)

Na ławce w parku, ok. 1970

olej, płótno naklejone na tekturę; 44 x 49 cm; sygn. p. d.: KĘDZIERSKI B. *Do opłaty aukcyjnej doliczana jest opłata z tytułu droit de suite w wysokości 5%.

Helena KRAJEWSKA (1910-1998)

Pejzaż z zakolem rzeki

olej, płótno; 46 x 64,5 cm; na odwrocie, na krośnie napis: 29. Pejzaż H. Krajewska. *Do opłaty aukcyjnej doliczana jest opłata z tytułu droit de suite w wysokości 5%.

Borys MICHALIK (1969-2018)

Do boju

pastel, papier; 50 x 65 cm; sygn. l. d.: B. Michalik (ołówkiem). *Do opłaty aukcyjnej doliczana jest opłata z tytułu droit de suite w wysokości 5%.

Cena wywoławcza: 1000

Brama

akryl, płótno; 30,5 x 30,5 cm, sygn. p. d.: STOKFISZ-DELARUE. *Do opłaty aukcyjnej doliczana jest opłata z tytułu droit de suite w wysokości 5%.

Witold PAŁKA (1928-2013)

Witryny, 2012

olej, płótno; 50,5 x 60,5 cm; sygn. i dat. p. g.: Pałka W. / 2012. *Do opłaty aukcyjnej doliczana jest opłata z tytułu droit de suite w wysokości 5%.

Cena wywoławcza: 8000

Katarzyna Banaś

Świt w Notodden, 2018

olej, płótno, 60 x 80 cm, sygn. l.d.: K.BANAŚ'18

Cena wywoławcza: 2000

Ku słońcu II, 1983

litografia barwna, papier; 36,8 x 35,5 cm (wymiar kompozycji), 48 x 44,5 cm (wymiar arkusza);
sygn., dat. i opisana u dołu ołówkiem: „Ku słońcu” II Litografia 2/22 II H. Opałka 92 (ołówkiem).

W samo południe, 1989

litografia barwna, papier; 20 x 28,8 cm (wymiar kompozycji), 32,5 x 41,5 cm (wymiar arkusza);
sygn., dat. i opisana u dołu ołówkiem: „W samo południe” Litografia 9/21 H. Opałka 89 (ołówkiem).

Wielka mistyfikacja, 2017

akwaforta, sucha igła, akryl, 2/100, 59 x 78,2 (arkusz), odcisk płyty 49,2 x 64,8, sygn. p.d.: Kacper Bożek

Cena wywoławcza: 1400

Grupa Twożywo

Teka Herostrates, 2006

cykl 26 plakatów, serigrafia, druk offsetowy, papier, 65 x 47,5 cm (format teki); sygn., dat. i numerowana na odwrocie: 105/150 2006 T; Teka nieotwierana.

Dzik model Pollock, 2013

ceramika malowana podszkliwnie, szkliwiona, złocone kły, 18, 5 x 31 x 12 cm, od spodu logo autora i opis numeryczny 7/2013

Władysław HASIOR (1928-1999)

Koncelebrant, 1992

technika własna – assamblage; ok. 90 x 65 x 17 cm; sygn. na odwrocie: -Koncelebrant- / 1992 / Hasior. *Do opłaty aukcyjnej doliczana jest opłata z tytułu droit de suite w wysokości 5%.

Cena wywoławcza: 62000

Ola CIEŚLAK (ur. 1981)

Z cyklu: Zwierzęta domowego użytku, 2006

akryl, płótno; 70 x 70 cm; opisany na odwrocie: Aleksandra Cieślak - zwierzęta domowego użytku – 2006 *Do opłaty aukcyjnej doliczana jest opłata z tytułu droit de suite w wysokości 5%.

Cena wywoławcza: 1500

Ola CIEŚLAK (ur. 1981)

akryl, płótno; 70 x 70 cm; opisany na odwrocie: Aleksandra Cieślak – 2006 *Do opłaty aukcyjnej doliczana jest opłata z tytułu droit de suite w wysokości 5%.

Cena wywoławcza: 1500

Martwa natura, 1984/1985

gwasz, tusz, papier; 30,3 x 42,8 cm; Na odwrocie pieczątka autorska z adnotacjami artysty. *Do opłaty aukcyjnej doliczana jest opłata z tytułu droit de suite w wysokości 5%.

Cena wywoławcza: 600

Jan TROJAN (ur. 1949)

Jesień, 1989

olej, płótno; 33 x 41 cm;
sygn. i dat. p. d.: TJ1989.

Ferdynand SZYPUŁA (1931-2018)

Z cyklu: Studio TU, 1967

akwatinta, papier; 50,5 x 65,5 cm (wymiar arkusza w świetle oprawy);
sygn., dat. i opisana u dołu: akwatinta, E.A.2, „Z cyklu Studio TU”, Ferdynand Szypuła 1967 r. (ołówkiem).

Okulary Piotra C. Kowalskiego, 2020

okulary, akryl, taśma samoprzylepna; 4,5 x 4 x 3 (13,5) cm;
sygn. z boku: piotr c. kowalski (drukiem).

Mariusz LIBEL (ur. 1978)

Bóg / Wróg, 2012

obiekt przestrzenny, technologiczny, metal malowany proszkowo; 46,7 x 118 x 33,5 cm.

Cena wywoławcza: 12000

Maciej URBANIEC (1924-2004)

Plakat - Camping

offset, papier; 97,4 x 67,8 cm;
uszkodzenia papieru.

Cena wywoławcza: 100

Jan MŁODOŻENIEC (1929-2000)

Plakat - Polen

offset, papier; 95,6 x 66,4 cm.

Jan MŁODOŻENIEC (1929-2000)

Plakat - La Pologne

Maciej SZEMELOWSKI (ur. 1950)

Plakat - Sopot

offset, papier; 96,3 x 66 cm.

Goryl, seria "Safari", 2019

ceramika szkliwiona i złocona 24k złotem, 49 x 45 x 30 cm, sygn. na spodzie, seria limitowana

Cena wywoławcza: 2000

Malwina Konopacka (ur.1982)

Wazon Oko, Cut out, 2019

ceramika szlachetna, malowana podszkliwnie, szkliwiona, wys. 43,5 cm; sygn. na korpusie MK oraz na spodzie: [Oko] 2019 / Malwina / Konopacka (stempel) No 44/CUT OUT (stempel z dopiskiem czerwoną farbą).

Rzeźba "Halny" z serii "Wiatry"

Ireneusz KIZIŃSKI (1937 - 2008);
szkło, ok. 44 x 24 x 15 cm;
sygn. ryt: Halny 83. K;
Huta w Tarnowie, 1983

Wazon „Płomień”

proj. Zbigniew HORBOWY (1935-2019)
szkło sodowe, barwione w masie; 26 cm;
Polska, lata 80. XX w.

Figurka "Egipcjanka"

proj. Eryka TRZEWIK-DROST, 1962;
porcelana szkliwiona, ręcznie malowana, 13,5 x 8 x 4,5 cm;
sygn. na spodzie zielenią chromu: B w wieńcu / MADE IN POLAND;
Fabryki Porcelany "Bogucice" w Katowicach

proj. Zbigniew HORBOWY (?)
szkło barwione, warstwowe, formowane ręcznie; wys. 81,5 cm;
Huta Szkła Kryształowego "Sudety" w Szczytnej Śląskiej, 3. tercja XX w.

Zestaw 3 figurek z serii "Kostiumologia" z 1991 roku

Hanna MODRZEWSKA-NOWOSIELSKA (1917 - 2008);
ceramika szkliwiona; wysokość każdej ok. 24 cm;
por.: B.Banaś, Nowosielscy, Biblioteka Gazety Wyborczej, 2010, s. 74-75

Cena wywoławcza: 2300

Figurka "Grzybiarka"

proj. Zbigniewa ŚLIWOWSKA-WAWRZYNIAK (1931-2003), ok.1957;
porcelana malowana naszkliwnie; 17.5 cm; sygnatura: Ć w trójkącie / ĆMIELÓW / MADE / IN POLAND, nr farbą: C-506-967 / 11 oraz 43 zł (stemplem);
Fabryka Porcelany Ćmielów, lata 60. XX w.

Figurka "Slay terrier"

Mieczysław NARUSZEWICZ (1923 - 2006), proj. 1962 r.;
porcelana, malowana na szkliwnie, 8 x 10,5 x 5 cm; sygn. na spodzie niewyraźnie oraz nr czarną farbą: C-187-1218;
Zakłady Porcelany Stołowej ''Ćmielów'' w Ćmielowie

Patera

proj. Zbigniew HORBOWY (1935-2019);
szkło sodowe, formowane ręcznie, barwione w masie na kolor niebieski, biały rant; średnica: ok. 32 cm;
spód szlifowany, ślad przylepca, drobne rysy na spodzie, niesygnowana.

Wazon tzw. „Panna młoda”

proj: Jerzy SŁUCZAN - ORKUSZ (1924-2002);
z uszami ze szczypanką i zaklaśnięciem;
szkło sodowe barwione w masie, ręcznie formowane; wys. 25,3 cm;
Krakowski Instytut Szkła, 1972 r.

Głowa woja

Leszek NOWOSIELSKI (1918-1999);
ceramika szkliwiona; wys. 29 cm;
Por.: Altelier Nowosielskich. Ceramiczny Świat Hanny i Leszka Nowosielskich., Gdańsk, 2016, s. 51.

Cena wywoławcza: 2400

Serwis "Millenium" na 12 osób

w skład zestawu wchodzą: dzbanek z przykrywką, cukiernica z przykrywką, mlecznik, 12 spodków, 12 filiżanek;
porcelana, złocenia;
Wym.: dzbanek wysokość : 17,5 cm (bez przykrywki), mlecznik wys.: 7,5 cm, cukiernica wys.: 6 cm (wymiar bez przykrywki), filiżanka wys. : 6,5 cm, spodek: 13 cm;
Zakłady Porcelany Stołowej Krzysztof (Wawel) w Wałbrzychu, lata 60./70/ XX w.

Cena wywoławcza: 600

Wazon, fason DI

kanelowany, dekorowany czerwienią, złocony;
porcelana biała, szkliwiona; wys. 33,5 cm;
sygn. na spodzie [dzban] z wpisanym inicjałem ZB;
Wytwórnia Wyrobów Ceramicznych "Steatyt" Zygmunt Buksowicz, Katowice.

Cena wywoławcza: 500

Serwis dla 2 osób (tete-a-tete) Villeroy Boch

ceramika szkliwiona, natrysk niebieski; dzbanek z pokrywką wys. 18 cm, cukiernica otwarta wys. 5 cm, mlecznik wys. 8,5 cm, filiżanka wys. 5 cm, spodek średn. 13 cm, taca owalna wym. 35 x 28,5 cm;
sygn. na spodzie: uskrzydlona główka Hermesa z dwoma kaduceuszami, niżej w szyldzie: VILLEROY & BOCH, w półkolu z pętelkowaniem: BONN (brunatny stempel) oraz budowla z wieżą, niżej w kartuszu BONN / VILLEROY & BOCH / ALEMANIA (zielony stempel), na niektórych elementach wyciski numeryczne;
Niemcy, Villeroy & Boch, 1 poł. XX w. (?); stan zachowania: liczne spękania szkliwa, zabrudzenia dzbanka.

Cena wywoławcza: 600

Figurka "Kot siedzący"

proj. Mieczysław NARUSZEWICZ (1923-2006), 1956 r;
porcelana szkliwiona, dekorowana natryskiem; 16,5 x 6,5 x 5 cm;
sygn. i oznaczenia: pieczęć wytwórni, wypis: C-407-1026 ... - ostanie dwie cyfry zatarte;
Fabryka Porcelany Ćmielów, II poł. XX w.

szkło sodowe barwione w masie, ręcznie formowane; wys. 34,5 cm;
Krakowski Instytut Szkła i Ceramiki, lata 70. XX w.

Patera "Kapelusz"

proj. Jan SOWIŃSKI (1911-1990);
fajans ręcznie malowany, szkliwiony; średn.: 30 cm;
sygn. na spodzie: sygn. na spodzie: Made / in Poland / Zakład Fajansu Rewolucji 1905 (w otoku) oraz WŁOCŁAWEK (po środku) / Hand / painted /

Cena wywoławcza: 350

Figurka "Foksterrier"

proj. Mieczysław NARUSZEWICZ (1923-2006), 1965;
natrysk wybierany, porcelana szkliwiona, 8 x 6,5 x 11 cm;
na spodzie znak wytwórni pod szkliwem oraz wypis: 'C-193-1239 | 31';
Zakłady Porcelany Stołowej, ''Ćmielów'' w Ćmielowie.

Cena wywoławcza: 1000

Patera

szkło sodowe, formowane ręcznie, barwione w masie na kolor żółty; 9,5 x 24 x 23 cm;
spód szlifowany, ślad przylepca, drobne rysy na spodzie.

Cena wywoławcza: 200

Świecznik

proj. Stefan SADOWSKI (ur.1941)
szkło sodowe „antico”, barwione w masie na zielono, klosz ze szkła przeźroczystego, bezbarwnego; wys. 42,5 cm;
Huta Szkła „Sudety”, 2 poł. lat 70-tych XX w.

proj. Ludwik FERENZ (ur.1945)
szkło sodowe, żółte, wys. 16 cm;
Huta Szkła "Sudety" w Szczytnej Śląskiej, 3.tercja XX w.

proj. Ludwik FERENZ (ur.1945)
szkło sodowe, barwione w masie; wys. 23,5 cm;

proj. Ludwik FERENZ (ur.1945)
szkło sodowe, barwione w masie, w typie antico; wys. 28 cm;

proj. Ludwik FERENZ (ur.1945)
szkło sodowe, warstwowe, barwione w masie; wys. 24,5 cm;

Wazon cylindryczny

proj. Józef PODLASEK (1934-1995);
szkło sodowe, barwione w masie na kolor zielony, nieregularna zawiesina smug i cętków z liczymi pęcherzykami powietrza; wys. 24,5 cm;
Huta Szkłą w Zawierciu, lata 70. XX w.

Cena wywoławcza: 1300

Wazon miodowy

szkło sodowe, barwione w masie na kolor miodowy, pęcherzyki powietrza; wys. 12,5 cm;

Cena wywoławcza: 400

Pucharek

szkło sodowe, barwione w masie na kolor miodowy, pęcherzyki powietrza; wys. 16,5 cm;
Huta Szkła w Zawierciu, lata 70. XX w.

Cena wywoławcza: 150

Pucharek

szkło sodowe, barwione w masie na kolor miodowy, pęcherzyki powietrza; wys. 12 cm;

Cena wywoławcza: 150

kamionka, szkliwo zaciekowe, średn.: 25 cm;
Spółdzielnia Przemysłu Ludowego i Artystycznego "Kamionka" w Łysej Górze, lata 60. XX w.

Cena wywoławcza: 200

szkło warstwowe niebiesko zielone, ręcznie zdobione, wys. 72 cm;
Huta "Sudety" w Szczytnej Śląskiej

Cena wywoławcza: 650

Patera dekoracyjna

Leszek DUTKA (1921 - 2014);
ceramika szkliwiona, ręcznie formowana, średn. 28,5 cm,
Kraków, lata 60. XX w.

Cena wywoławcza: 650

Plakieta dekoracyjna: "Madonna z dzieciątkiem"

Leszek DUTKA (1921 - 2014);
ceramika szkliwiona; 26,5 x 8 cm; Kraków

Plakieta dekoracyjna: "Dama w kostiumie"

Leszek DUTKA (1921 - 2014);
ceramika szkliwiona, 26 x 10 cm;
Kraków, lata 60. XX w.

Cena wywoławcza: 100

Maska

ceramika szkliwiona, 17,5 x 8 cm;
na spodzie metka Cepelii - oddział Gdynia

Patera dekoracyjna

Leszek DUTKA (1921 - 2014);
ceramika szkliwiona; 29 x 30,5 cm.

porcelana, natrysk; 30,5 cm;
pieczęć wytwórni;
Zakłady Porcelitu Stołowego "Pruszków", lata 60. XX w.

Amfora

Zbigniew HORBOWY (1935-2019);
szkło sodowe barwione w masie; 29 cm;
Huta szkła "Sudety" w Szczytnej Śląskiej, lata 70. XX w.

Amfora

Zbigniew HORBOWY (1935-2019);
szkło sodowe barwione w masie; 30 cm;

Butla z kołnierzem

proj. Zbigniew HORBOWY (1935-2019), po 1965 r.
z brzuścem spłaszczonym lekkimi wklęśnięciami;
szkło barwione w masie na kolor zielony typu "antico", wydmuchiwane w formie; 23,5 cm;

Butla

proj. Zbigniew HORBOWY(1935-2019), po 1965 r.
szkło barwione w masie typu "antico", wydmuchiwane w formie; 15,5 cm;

Panneau "Królowa"

Bolesław KSIĄŻEK (1911-1994)
ceramika autorska, szkliwiona, 41 x 41 cm (w oprawie);
sygn. l. d.: XB (wyciskiem)
Polska, l3. tercja XX w.

Cena wywoławcza: 1900

Panneau "Kwiat"

Bolesław KSIĄŻEK (1911-1994)
ceramika autorska, szkliwiona, 37 x 17 cm (w oprawie);
sygn. l. d.: XB (wyciskiem)
Polska, l3. tercja XX w.

Cena wywoławcza: 900

Butla

proj. Zbigniew HORBOWY (1935-2019), 1969 r.
szkło sodowe w typie antico, formowane ręcznie, barwione w masie na czerwono i pomarańczowo, wys. 27 cm;
Huta Szkła Sudety w Szczytnej, 3. tercja XX w.;
na korpusie błędy wytwórcze.

Amfora

proj. Zbigniew HORBOWY (?)
szkło sodowe, barwione w masie; 38,7 cm;
Polska, 3. tercja XX w.

Cena wywoławcza: 150

Amforka

Zbigniew HORBOWY (1935-2019);
szkło sodowe barwione w masie; 24 cm;
Huta szkła "Sudety" w Szczytnej Śląskiej, 3. tercja XX w.

szkło sodowe, barwione w masie, w typie antico; 20 cm;
Huta "Sudety" w Szczytnej Śląskiej, 3. tercja XX w.

Cena wywoławcza: 500

Wazon tzw. "Płomień"

proj. Zbigniew HORBOWY(1935-2019)
szkło sodowe, barwione w masie; 39,5 cm;
Polska, lata 80. XX w.

Wazon tzw. "Płomień"

szkło sodowe, barwione w masie; 34 cm;
Polska, lata 80. XX w.

szkło sodowe, barwione w masie; 22 cm;
Polska, lata 3. tercja XX w.

szkło sodowe w typie antico, barwione w masie na pomarańczowo-czerwono, wys. 14 cm.
W typie prac Zbigniewa Horbowego.

Cena wywoławcza: 250

Figurka "Dziki kot"

proj. Mieczysław NARUSZEWICZ (1923-2006), 1958 r;
porcelana szkliwiona, natrysk wybierany, 14m5 x 12,5 x 5,5 cm;
sygn. na spodzie wraz z numerem: Ć w trójkącie / MADE / IN POLAND / C-209-727ł
Fabryka Porcelany Ćmielów

Wazon pomarańczowy

szkło sodowe barwione w masie, ręcznie formowane; wys. 28,3 cm.

Cena wywoławcza: 400

Dzban czerwony tzw.„Trójka”

Barbara ŚWISTACKA (ur. 1943)
szkło sodowe barwione w masie, ręcznie formowane; wys. 28 cm;
Krakowski Instytut Szkła, lata 70. XX w.

Czajnik czerwony

proj: Jerzy SŁUCZAN - ORKUSZ (1924-2002), 1972; szkło sodowe barwione w masie, ręcznie formowane; wys. 20,5 cm; Krakowski Instytut Szkła i Ceramiki, lata 70. XX w.; Stan zachowania: Uszkodzenie przy uchu czajnika.

Wazon z oplotem

proj: Jerzy SŁUCZAN - ORKUSZ (1924-2002), 1972;
szkło sodowe barwione w masie, ręcznie formowane; wys. 24 cm;

Figurka "Grzybiarka"

porcelana, 17.5 cm;
sygnatura: stempel fabryki i ręcznie: C-506-967 40

Kafel dekoracyjny z krową

kamionka szkliwiona, 22 x 20,5 cm; Spółdzielnia Przemysłu Ludowego i Artystycznego "Kamionka" w Łysej Górze, lata 60. XX w; na odwrocie oryginalna nalepka

Cena wywoławcza: 150

Kafel dekoracyjny z ptaszkiem

kamionka szkliwiona, 22 x 11 cm; Spółdzielnia Przemysłu Ludowego i Artystycznego "Kamionka" w Łysej Górze, lata 60. XX w.; na odwrocie oryginalna nalepka

Patera dekoracyjna

Andrzej TRZASKA (ur. 1935); fajans szkliwiony, brązowiona, dekorowana, średn. 32 cm; na spodzie fragment nalepki, CPLIA, "Przyjaźń" Włocławek

Cena wywoławcza: 650

Głowa – maska

ceramika szkliwiona; 16,5 x 10 cm, Spółdzielnia "Przyjaźń" Włocławek

Cena wywoławcza: 100

Figurka "Kotka leżąca"

proj. Mieczysław NARUSZEWICZ (1923-2006), 1958; porcelana; 13 x 31 x 18 cm; sygn. Ć w trójkącie / ĆMIELÓW (stempel), numerowana czarną farbą: C-211-1088 / 25 oraz stempel: Cena / 70,-; Fabryka Porcelany Ćmielów

proj. Bronisław WOLANIN (1937-2013); kamionka szkliwo niebieskie, 25 cm; Spółdzielnia Pracy i Rękodzieła Artystycznego „CERAMIKA ARTYSTYCZNA” w Bolesławcu

proj. Henryk BARAN, 1957 r. Porcelana szkliwiona, dekorowany kwiatami (kalka), akcenty opalizujące, błękitne; 19 cm; Sygn. pieczęcią wytwórni: B w wieńcu; Fabryki Porcelany "Bogucice" w Katowicach, 2 poł. XX w.

Cena wywoławcza: 150

Misa z ptaszkiem

ceramika szkliwiona, 7,5 x 21 cm

Butla ceramiczna

ceramika barwiona, szkliwo opalizujące, wys. 45,5 cm.

Maska

proj. Adam SADULSKI (1934 - 2010); ceramika szkliwiona, 33 x 14 cm; sygn. na spodzie: Mi / Mirostowice / 3, Mirostowice; Mirostowickie Zakłady Ceramiczne w Mirostowicach Dolnych, lata 60./70. XX w.

Cena wywoławcza: 100

kamionka szkliwiona, wys. 23 cm; Spółdzielnia Przemysłu Ludowego i Artystycznego "Kamionka" w Łysej Górze

Cena wywoławcza: 100

metal, emalia; 29,5 cm; Olkuska Fabryka Naczyń Emaliowanych (?), II poł. XX w.

Cena wywoławcza: 100

Patera

szkło ręcznie formowane, warstwowe, barwione w masie; 11,5 x 25,5 x 25,5 cm; Czechy, lata 70. XX w.

proj. Pavel JEZEK; szkło pienione, ręcznie formowane; wys. 22,5 cm; Czechy, Skrdlovice, lata 70. XX w.

Cena wywoławcza: 400

Zestaw naczyń

proj. Pavel JEZEK;1979; szkło mleczne i zielone; wys. mniejszego naczynia: 7,5 cm, wys. większego naczynia: 12,5 cm,; Czechy, Skrdlovice, 3. tercja XX w.

Cena wywoławcza: 400

Patera

Grażyna BIELSKA - KOZAKIEWICZ (ur.1955), 2007; szkło warstwowe matowe i przeźroczyste, 36,5 x 36,5 cm; sygn. monogramem: GBKoz

Cena wywoławcza: 650

Warszawa 2020/03/25

Witold PAŁKA (1928-2013)

Kwiaty

olej, płótno; 50 x 60 cm; sygn. p. g.: Pałka W.

Warszawa 2020/03/25

Kawiarenka

Warszawa 2020/03/25

Irmina STAŚ (ur. 1986)

olej, płótno; 46 x 32,5 cm;

Warszawa 2020/03/25

Paweł ALTHAMER (ur. 1967)

Warszawa 2020/03/25

Tomasz Tobolewski

Suzanne, 2019

Warszawa 2020/03/25

Park w Rymontówce 1989

Warszawa 2020/03/25

Bernard BRAUN (ur. 1935)

olej, tempera, płótno; 142 x 110 cm; opis autorski na odwrocie: BERNARD BRAUN / (…) / „KOMPOZYCJA” / 140 x 110-OLEJ-TEMP. Obraz przed konserwacją.

Warszawa 2020/03/25

Jarosław RADEL (ur. 1973)

Bez tytułu – dyptyk, 2018

Warszawa 2020/03/25

Małgorzata Kot

Kwakwa model Picasso, 2018

Warszawa 2020/03/25

Alan RZEPKA (ur. 1940)

Cukinia – Groteska, 1988

olej, płótno; 90 x 70 cm;

Warszawa 2020/03/25

Bez tytułu, 1989

olej, płótno; 41 x 50,5 cm;

Warszawa 2020/03/25

Sylwester Stabryła

Nuta, 2020

Warszawa 2020/03/25

Jan Szczepkowski

Asleep I, 2019

Warszawa 2020/03/25

Postacie siedzące 1983/1984

Warszawa 2020/03/25

Bez tytułu, 1967

olej, płótno; 130 x 80 cm;

Warszawa 2020/03/25

Orbium coelestium, 2009

olej, technika mieszana, płótno; 100 x 81 cm; sygn. p. d.: KORCZOWSKI; sygn., dat. i opisany na odwrocie: ORBIUM COELESTIUM / KORCZOWSKI / 2009.

Warszawa 2020/03/25

Kompozycja abstrakcyjna, 1963

tusz lawowany, pędzel, papier; 35 x 49 cm; sygn. i dat. l. d.: Podsadecki / 13 I. 1963 (ołówkiem); kompozycja dwustronna, na odwrocie studium postaci; ślady po złożeniu papieru.

Warszawa 2020/03/25

Stefan WEGNER (1901-1965)

gwasz, ołówek, papier; 30 x 52,5 cm; sygn. l. d.: S Wegner, p. d. pieczątka: … / Państwowa fabryka nr 2 (czerwienią).

Warszawa 2020/03/25

Blue velvet, 2019

Warszawa 2020/03/25

Olga SZCZECHOWSKA (ur. 1987)

Bez tytułu, 2012

Warszawa 2020/03/25

Ryszard PASIKOWSKI (ur. 1952)

Bez tytułu, 2012

olej, płótno, 61 x 50 cm;
sygn. l. d.: R. PASIKOWSKI;

Warszawa 2020/03/25

Jaremi Picz (ur. 1955)

Warszawa 2020/03/25

Dilan Abdulla

Ryzyko, 2020

Warszawa 2020/03/25

Nibiru, 2020

Warszawa 2020/03/25

Ferdynand SZYPUŁA (1931-2018)

Penetration I, 1999

Warszawa 2020/03/25

Janina BIAŁA (1931-2001)

Wiatr, 1984

Warszawa 2020/03/25

tusz, piórko, tusz lawowany, papier; 42 x 29,5 cm; sygn. i dat. p. d.: FStarowieyski 1959 (tuszem); na licu i na odwrocie liczne opisy tuszem i ołówkiem; Pochodzenie: ze spuścizny po artyście. Rysunek przedarty, przed konserwacją.

Warszawa 2020/03/25

Lying and waiting, 2018

Warszawa 2020/03/25

Wanderlust IX, 2018

Warszawa 2020/03/25

Jan RUBCZAK (1884-1942)

Drzewa

Warszawa 2020/03/25

Na ławce w parku, ok. 1970

olej, płótno naklejone na tekturę; 44 x 49 cm; sygn. p. d.: KĘDZIERSKI B.

Warszawa 2020/03/25

Helena KRAJEWSKA (1910-1998)

Pejzaż z zakolem rzeki

olej, płótno; 46 x 64,5 cm; na odwrocie, na krośnie napis: 29. Pejzaż H. Krajewska.

Warszawa 2020/03/25

Borys MICHALIK (1969-2018)

Do boju

pastel, papier; 50 x 65 cm; sygn. l. d.: B. Michalik (ołówkiem).

Warszawa 2020/03/25

Brama

Warszawa 2020/03/25

Witold PAŁKA (1928-2013)

Witryny, 2012

olej, płótno; 50,5 x 60,5 cm; sygn. i dat. p. g.: Pałka W. / 2012.

Warszawa 2020/03/25

Katarzyna Banaś

Świt w Notodden, 2018

Warszawa 2020/03/25

Ku słońcu II, 1983

Warszawa 2020/03/25

W samo południe, 1989

Warszawa 2020/03/25

Wielka mistyfikacja, 2017

Warszawa 2020/03/25

Grupa Twożywo

Teka Herostrates, 2006

Warszawa 2020/03/25

Dzik model Pollock, 2013

Warszawa 2020/03/25

Władysław HASIOR (1928-1999)

Koncelebrant, 1992

technika własna – assamblage; ok. 90 x 65 x 17 cm; sygn. na odwrocie: -Koncelebrant- / 1992 / Hasior.

Warszawa 2020/03/25

Ola CIEŚLAK (ur. 1981)

akryl, płótno; 70 x 70 cm; opisany na odwrocie: Aleksandra Cieślak - zwierzęta domowego użytku – 2006

Warszawa 2020/03/25

Ola CIEŚLAK (ur. 1981)

akryl, płótno; 70 x 70 cm; opisany na odwrocie: Aleksandra Cieślak – 2006

Warszawa 2020/03/25

Martwa natura, 1984/1985

gwasz, tusz, papier; 30,3 x 42,8 cm; Na odwrocie pieczątka autorska z adnotacjami artysty.

Warszawa 2020/03/25

Jan TROJAN (ur. 1949)

Jesień, 1989

olej, płótno; 33 x 41 cm;
sygn. i dat. p. d.: TJ1989.

Warszawa 2020/03/25

Ferdynand SZYPUŁA (1931-2018)

Z cyklu: Studio TU, 1967

Warszawa 2020/03/25

Warszawa 2020/03/25

Mariusz LIBEL (ur. 1978)

Bóg / Wróg, 2012

Warszawa 2020/03/25

Maciej URBANIEC (1924-2004)

Plakat - Camping

uszkodzenia papieru.

Warszawa 2020/03/25

Jan MŁODOŻENIEC (1929-2000)

Plakat - Polen

Warszawa 2020/03/25

Jan MŁODOŻENIEC (1929-2000)

Plakat - La Pologne

Warszawa 2020/03/25

Maciej SZEMELOWSKI (ur. 1950)

Plakat - Sopot

offset, papier; 96,3 x 66 cm.

Warszawa 2020/03/25

Goryl, seria "Safari", 2019

Warszawa 2020/03/25

Malwina Konopacka (ur.1982)

Wazon Oko, Cut out, 2019

Warszawa 2020/03/25

szkło, ok. 44 x 24 x 15 cm;
sygn. ryt: Halny 83. K;
Huta w Tarnowie, 1983

Warszawa 2020/03/25

Wazon „Płomień”

Polska, lata 80. XX w.

Warszawa 2020/03/25

Figurka "Egipcjanka"

Warszawa 2020/03/25

proj. Zbigniew HORBOWY (?)

Warszawa 2020/03/25

Warszawa 2020/03/25

Figurka "Grzybiarka"

Warszawa 2020/03/25

Figurka "Slay terrier"

Warszawa 2020/03/25

Patera

Warszawa 2020/03/25

Wazon tzw. „Panna młoda”

Warszawa 2020/03/25

Głowa woja

Warszawa 2020/03/25

Serwis "Millenium" na 12 osób

porcelana, złocenia;

Warszawa 2020/03/25

Wazon, fason DI

Warszawa 2020/03/25

Warszawa 2020/03/25

Figurka "Kot siedzący"

Warszawa 2020/03/25

Warszawa 2020/03/25

Patera "Kapelusz"

Warszawa 2020/03/25

Figurka "Foksterrier"

Warszawa 2020/03/25

Patera

Warszawa 2020/03/25

Świecznik

Warszawa 2020/03/25

proj. Ludwik FERENZ (ur.1945)

Warszawa 2020/03/25

proj. Ludwik FERENZ (ur.1945)

Warszawa 2020/03/25

proj. Ludwik FERENZ (ur.1945)

Warszawa 2020/03/25

proj. Ludwik FERENZ (ur.1945)

Warszawa 2020/03/25

Wazon cylindryczny

Warszawa 2020/03/25

Wazon miodowy

Warszawa 2020/03/25

Pucharek

Warszawa 2020/03/25

Pucharek

Warszawa 2020/03/25

Warszawa 2020/03/25

Warszawa 2020/03/25

Patera dekoracyjna

Leszek DUTKA (1921 - 2014);
Kraków, lata 60. XX w.

Warszawa 2020/03/25

Leszek DUTKA (1921 - 2014);

Warszawa 2020/03/25

Leszek DUTKA (1921 - 2014);
Kraków, lata 60. XX w.

Warszawa 2020/03/25

Maska

Warszawa 2020/03/25

Patera dekoracyjna

Leszek DUTKA (1921 - 2014);

Warszawa 2020/03/25

porcelana, natrysk; 30,5 cm;
pieczęć wytwórni;

Warszawa 2020/03/25

Amfora

Zbigniew HORBOWY (1935-2019);

Warszawa 2020/03/25

Amfora

Zbigniew HORBOWY (1935-2019);

Warszawa 2020/03/25

Butla z kołnierzem

Warszawa 2020/03/25

Butla

Warszawa 2020/03/25

Panneau "Królowa"

Bolesław KSIĄŻEK (1911-1994)
sygn. l. d.: XB (wyciskiem)
Polska, l3. tercja XX w.

Warszawa 2020/03/25

Panneau "Kwiat"

Bolesław KSIĄŻEK (1911-1994)
sygn. l. d.: XB (wyciskiem)
Polska, l3. tercja XX w.

Warszawa 2020/03/25

Butla

na korpusie błędy wytwórcze.

Warszawa 2020/03/25

Amfora

proj. Zbigniew HORBOWY (?)
Polska, 3. tercja XX w.

Warszawa 2020/03/25

Amforka

Zbigniew HORBOWY (1935-2019);

Warszawa 2020/03/25

Warszawa 2020/03/25

Wazon tzw. "Płomień"

Polska, lata 80. XX w.

Warszawa 2020/03/25

Wazon tzw. "Płomień"

Polska, lata 80. XX w.

Warszawa 2020/03/25

Polska, lata 3. tercja XX w.

Warszawa 2020/03/25

Warszawa 2020/03/25

Figurka "Dziki kot"

Fabryka Porcelany Ćmielów

Warszawa 2020/03/25

Wazon pomarańczowy

Warszawa 2020/03/25

Dzban czerwony tzw.„Trójka”

Barbara ŚWISTACKA (ur. 1943)

Warszawa 2020/03/25

Czajnik czerwony

Warszawa 2020/03/25

Wazon z oplotem

Warszawa 2020/03/25

Figurka "Grzybiarka"

porcelana, 17.5 cm;

Warszawa 2020/03/25

Kafel dekoracyjny z krową

Warszawa 2020/03/25

Kafel dekoracyjny z ptaszkiem

Warszawa 2020/03/25

Patera dekoracyjna

Warszawa 2020/03/25

Głowa – maska

Warszawa 2020/03/25

Figurka "Kotka leżąca"

Warszawa 2020/03/25

Warszawa 2020/03/25

Warszawa 2020/03/25

Misa z ptaszkiem

Warszawa 2020/03/25

Butla ceramiczna

Warszawa 2020/03/25

Maska

Warszawa 2020/03/25

Warszawa 2020/03/25

Warszawa 2020/03/25

Patera

Warszawa 2020/03/25

Warszawa 2020/03/25

Zestaw naczyń

Warszawa 2020/03/25

Patera

Limit ceny