5 Aukcja Sztuka Aktualna – 20 kwietnia 2016 r. godz. 19:30

Zapraszamy do zapoznania się z katalogiem 5 Aukcji Sztuka Aktualna, który przygotowała Pragaleria na licytację odbywającą się 20 kwietnia 2016 r. w naszej siedzibie przy ul. Stalowej 3 w Warszawie. Informujemy, że wystawę przedaukcyjną oglądać będzie można od 15 kwietnia 2016 r., a na showroom kolekcjonerski zapraszamy w weekendowe dni 16 i 17 kwietnia 2016 r. w godz. 12.00-18.00.
Dla tych z Państwa, którzy nie będą mogli zapoznać się z ekspozycją osobiście, poza tradycyjnym katalogiem, przygotowaliśmy także Wirtualny Spacer po wystawie w wersji 3D. To bardzo pomocna forma zapoznania się z ofertą, ułatwiająca wyobrażenie sobie walorów przestrzennych poszczególnych prac i ich funkcjonowania we wnętrzu.

Zachęcamy do składania ofert licytacyjnych za pomocą przycisków dostępnych na naszej stronie internetowej. Dla osób, które nie mogą być na aukcji osobiście, przewidzieliśmy możliwość licytacji telefonicznej oraz poprzez limity. Rekomendujemy rejestrację na platformie onebid.pl dzięki której można licytować on-line w czasie rzeczywistym.
5 Aukcja Sztuka Aktualna to bardzo elitarna propozycja. W katalogu zgromadziliśmy wyselekcjonowaną stawkę 51 dzieł malarskich. Wiele z nich zasługuje na wyróżnienie, gdyż oferta jest zdecydowanie wyrównana. W pierwszym rzędzie chcielibyśmy zwrócić uwagę na prace artystów, którzy po raz pierwszy biorą udział w licytacji, a z którymi będzie nas łączyć dłuższa współpraca. Są to Tomasz Daniec, Zbigniew Nowosadzki, Anna Alicja Trochim i Borys Michalik. Niezwykłe w kolorze i zdecydowanie oryginalne w narracji kompozycje Tomasza Dańca na pewno zdobędą uznanie szerokiego grona kolekcjonerów. Różnorodną i rozbudowaną propozycję przygotowaliśmy dla wielbicieli abstrakcji, w obrębie której na plan pierwszy wysuwa się dynamiczna kompozycja Ewy Zawadzkiej, a w ślad za nią podąża szlachetnie zbalansowany bielą obraz Magdaleny Daniec. Na przeciwległym biegunie znajdziemy rozwibrowane światłem kompozycje Anny Alicji Trochim i uspokojone w srebrze krągłości Marka Ejsmoda-Ślusarczyka, emanujące rzadką, nawet jak na tego artystę, elegancją.

Wyjątkowo obfity krąg prac zgromadziliśmy z zakresu realizmu magicznego, w bardzo różnych jego odmianach. Tu na wyróżnienie zasługuje przede wszystkim surrealistyczny pejzaż Stanisława Kortyki oraz rozbudowana kompozycja Jarosława Jaśnikowskiego, obok wspomnianego już Borysa Michalika, Rafała Olbińskiego i Jerzego Cicheckiego. Bez wątpienia dużą popularnością na aukcji cieszyć będzie się wybitne malarstwo kobiece czyli takie, które kobietę w różnych jej tajemniczych odsłonach najpełniej pokazać potrafi. Maestrią w tej kwestii wykazują się: Agnieszka Pietrzykowska, Michał Warecki, Iza Staręga, Zbigniew Nowosadzki, Ewa Żochowska i Małgorzata Stępniak, co nie umyka uwadze kolekcjonerów. Na zakończenie warto też polecić prace z nurtu ekspresyjnego, gdyż obrazy autorstwa Andrzeja Kasprzaka i Tadeusza Świniarskiego zdecydowanie na to zasługują.

Beata Murawska

Red Present (2016)

olej, płótno, 100x92 cm
sygn. p.d.: Beata Murawska, opisany na odwrocie: Beata Murawska 2016 r. „Red Present”

Cena wywoławcza: 1000.00

Agnieszka Pietrzykowska

Architektura. Zaha Hadid (2013/2016)

akryl, płótno, 60x90 cm
sygn. p.d.: APietrzykowska

Cena wywoławcza: 1000.00

Co widzę̨ z okna w lutym czyli 9 widoków zza szyby (2016)

olej, płótno, 50x61 cm
sygn. p.d. Magdalena Daniec

Cena sprzedaży: 1600.00

Cena wywoławcza: 1000.00

Ilona Herc

Moja przestrzeń (2016)

akryl, płótno, 80x80 cm
sygn. p.d.: Ilona Herc 2016, opisany na odwrocie: ILONA HERC "MOJA PRZESTRZEŃ", KRAKÓW, 2016

Cena sprzedaży: 3000.00

Cena wywoławcza: 1000.00

Anna Trochim

W samo południe (2013)

olej, płótno, 61x82 cm
opisany na odwrocie: Anna Alicja Trochim W samo południe 2013

Cena wywoławcza: 1000.00

Iza Staręga

Z cyklu Kobiety w chustach, mężczyźni w hełmach (2016)

olej, płótno, 80x100 cm
sygn. p.d. IZA STARĘGA
opisany na odwrocie: Iza Staręga KOBIETY W CHUSTACH MĘRZCZYŹNI W HEŁMACH 2016

Cena sprzedaży: 1700.00

Cena wywoławcza: 1000.00

Robert Jaworski

Zapis XLI (2016)

akryl, płótno, 80x110 cm
opisany na odwrocie: Robert jaworski zapis XLI 2016 akryl

Cena sprzedaży: 1900.00

Cena wywoławcza: 1000.00

Michał Warecki

Turkusowa w groszki (2016)

akryl, płótno, 92x65 cm
sygn. l.d.: WARECKI 2016

Cena sprzedaży: 4600.00

Cena wywoławcza: 1000.00

z cyklu Materia ciszy (2016)

technika własna, płótno, 80x90 cm
opisany na odwrocie: EWA ZAWADZKA – z cyklu „MATERIA CISZY” 2016 80X90

Cena wywoławcza: 1000.00

Małgorzata Stępniak

Martini (2016)

olej, płótno, 60x20 cm
sygn. l.d.: MS ’16, opisany na odwrocie: MAŁGORZATA STĘPNIAK „MARTINI” 2016 20x60

Cena wywoławcza: 1000.00

Dominika Kowynia

Rozmawia (2007)

olej, płótno, 100x80 cm
opisany na odwrocie: „ROZMAWIA” 100/80 OLEJ NA PŁÓTNIE DOMINIKA KOWYNIA 2007

Cena wywoławcza: 1000.00

Make it Simple /Lech Maślankiewicz/

Gus 01 (2012)

Akryl, płótno, 90x90 cm
sygn. p.d.: LM, opisany na odwrocie: Make it Simple  LECH MAŚLANKIEWICZ „GUS 01” 2012

Cena wywoławcza: 1000.00

bez tytułu (57) (1977-2014)

olej, płótno, 60x50 cm
sygn. p.d.: Ćwiertniewicz ’87, opisany na odwrocie: 57 13/4/14 oraz nalepka autorska

Cena wywoławcza: 1000.00

Bożek ciężkozbrojny (2001)

akwaforta, akwatinta, papier, 79x79 cm (arkusz), 65x65 cm (odcisk płyty), nakład: 51/100
sygn. u dołu: 51/100 BOŻEK CIĘZKOZBROJNY KACPER BOŻEK

Cena wywoławcza: 1000.00

Agnieszka Kicińska

Agadir 1 (2010)

olej, płótno, 50x120 cm
opisany na odwrocie: AGNIESZKA KICIŃSKA „AGADIR 1” 2010 r. 50x120 cm olej, płótno

Cena wywoławcza: 1000.00

Jarosław Jaśnikowski

Posłańcy Armagedonu (2012)

olej, płótno, 80x100 cm
sygn. p.d.: JJ2012, opisany na odwrocie: JAROSŁAW JAŚNIKOWSKI „POSŁAŃCY ARMAGEDONU” PASIECZNIK 16.09.2012 NR-520

Cena sprzedaży: 9500.00

Cena wywoławcza: 1000.00

Marta Sieciarz

nr 3 z cyklu Znaki (2012)

olej, płótno, 120x80 cm
sygn. p.d.: M. Sieciarz

Cena sprzedaży: 1700.00

Cena wywoławcza: 1000.00

Agata Rościecha

z cyklu Muzy operowe (2016)

technika mieszana, płótno, 50x100 cm
opisany na odwrocie: Agata Rościecha z cyklu „Muzy operowe” tech. mieszana / płótno 100x50 cm 2016

Cena wywoławcza: 1000.00

Flaneur (2015)

olej, płótno, 75x115 cm
sygn. p.d.: monogramem, opisany na odwrocie: Michał Jędrczak 2015 FLANEUR oraz nalepka autorska

Cena wywoławcza: 1000.00

Sepsis (2013)

olej, płótno, 110x80 cm
opisany na odwrocie: T. Daniec 2013 Sepsis

Cena sprzedaży: 1600.00

Cena wywoławcza: 1000.00

Jagoda Kaczmarczyk-Hudzik

Rejs (2016)

olej, płótno, 100x80 cm
sygn. p.l.: J.K/H ’16, opisany na odwrocie: JAGODA KACZMARCZYK-HUDZIK „REJS” 2016 olej/płótno 100x80 cm

Cena wywoławcza: 1000.00

Vias urbis secreto (2016)

technika własna, płótno, 100x70 cm
sygn. p.d.: A Fronczak 16

Cena wywoławcza: 1000.00

Patryk Lutomski

Kiedy byłem mały. Historia cz. 2 (2005)

akryl, płótno, 80x100 cm
sygn. P. Lutomski 05 r., „Kiedy byłem mały. Historia cz. 2” Patryk Lutomski

Cena wywoławcza: 1000.00

Borys Michalik

Nieznana okolica (2016)

pastel, papier, 50x70 cm
sygn. l.d.: B. Michalik

Cena wywoławcza: 1000.00

Anna Wojciechowska-Paprocka

Biografia (2012)

akryl, płótno, 81x100 cm
sygn. pd.: AW, opisany na odwrocie: BIOGRAFIA / 2012 ANNA WOJCIECHOWSKA PAPROCKA, praca w oprawie

Cena wywoławcza: 1000.00

Marek Ejsmond-Ślusarczyk

Studium przedmiotu (2009)

akryl,  płótno, 54x65 cm
opisany na odwrocie: Marek Ejsmond-Ślusarczyk
cykl Studium przedmiotu 2009 r. Akryl

Cena wywoławcza: 1000.00

Green hopes-third face (2010)

olej, akryl, cement, emalia, ołówek, 100x80 cm
sygn. p.d.: A.KASPRZAK, l.g.: „GREEN HOPES” THIRD FACE 2010, opisany na odwrocie: „GREEN HOPES” THIRD FACE OIL, ACRILIC, ENAMEL (EMALIE) ON CANVAS A.KASPRZAK 2010 100x80 cm

Cena wywoławcza: 1000.00

Aqualoopa /Igor Chołda/

Network 60 (2016)

akryl, płótno, 60x60 cm
sygn. p.d. Aqualopa, opisany na odwrocie: Aqualoopa/IGOR CHOŁDA „NETWORK 60”/AKRYL/2016

Cena wywoławcza: 1000.00

Św. Sebastian (2016)

akryl, płótno, 100x80 cm
sygn. p.d.: Świniarski ’16, opisany na odwrocie: „Św. Sebastian 100x80 T. Świniarski 2016

Cena wywoławcza: 1000.00

L.Tadeusz Serafin

IX (2010)

akryl, pastele olejne, ołówek, ecolina, kredka, płyta, 80x120 cm
sygn. LTS ’10 IX, opisany na odwrocie: LTS L. TADEUSZ SERAFIN 80X120 płyta – akryl, pastele olejne, ołówek, ecolina, kredka

Cena wywoławcza: 1000.00

Ewa Żochowska

Bez tytułu 22 (2007)

olej, płótno, 145x90 cm
sygn. p.d.: Ewa Żo. 2007, opisany na odwrocie: Ewa Żochowska „Bez tyt. 22” olej na pł. 90x145 cm 2007

Cena wywoławcza: 1000.00

Piotr Tarkowski

bez tytułu (2016)

olej, płyta MDF, 53,5x41 cm
sygn. p.d. monogramem, opisany na odwrocie: TARKOWSKI 2016

Cena wywoławcza: 1000.00

Zbigniew Nowosadzki

Niebieskie okno (2007)

olej, płótno, 46x38 cm
opisany na odwrocie: NIEBIESKIE OKNO 2007 ZBIGNIEW NOWOSADZKI, praca w oprawie

Cena sprzedaży: 1900.00

Cena wywoławcza: 1000.00

Rafał Bojdys

Przysnęło nam się przy szachach (2016)

akryl, płótno, 50x70 cm
sygn. BOJDYS ’16, opisany na odwrocie: RAFAŁ BOJDYS „PRZYŚNIŁO NAM SIĘ PRZY SZACHACH” 2016 R

Cena wywoławcza: 1000.00

Fragment 358 (2016)

technika własna, płótno, 100x80 cm
sygn. p.d. S.J.A. Tomalak, opisany na odwrocie: S.J.A. Tomalak Fragment 358/2016 cykl „Morze i porty” oraz nalepka autorska

Cena wywoławcza: 1000.00

Arkadiusz Andrejkow

Glans IX (2016)

olej, spray, płótno, 100x100 cm
opisany na odwrocie: Arkadiusz Andrejkow „Glans IX” olej spray 2016

Cena wywoławcza: 1000.00

Rafał Olbiński

Bez tytułu (2010)

serigrafia, papier, 62,5 x 47 cm (kompozycja), praca w oprawie
sygn. p. d.: Olbiński (w ramach kompozycji), opisany na dole: A.P. 1/3 Olbiński (ołówkiem)

Cena sprzedaży: 3500.00

Cena wywoławcza: 1000.00

Jarek Jeschke

bez tytułu z cyklu Principium (2009)

olej, płótno, 50x50 cm
opisany na odwrocie: Jarek Jeschke z cyklu „Principum” „Bez tytułu”

Cena wywoławcza: 1000.00

Tomek Mistak (ur. 1978)

String Theory V (2015)

akryl, płótno, 80x120 cm
opisany na odwrocie: - STRING TEORY V – ACRILIC MISTAK 2015

Cena wywoławcza: 1000.00

Włodzimierz Kowalski

Zuzanna (2016)

olej, płótno, 114x130 cm
sygn. p.d. W. Kowalski 2016, opisany na odwrocie: - WŁODZIMIERZ KOWALSKI – „ZUZANNA” – OLEJ 2016 – 114X130 cm W.Kowalski

Cena wywoławcza: 1000.00

Krzysztof Wróblewski

Okox4 (2012)

olej, płótno, 35x70 cm
opisany na odwrocie: KRZYSZTOF WRÓBLEWSKI „OKOx4”, 2012 OLEJ NA PŁÓTNIE, 35x70 cm

Cena wywoławcza: 1000.00

Monika Solorz

Tygrys (2016)

technika własna, płótno, 50x40 cm
opisany na odwrocie: Tygrys 2016 Collage Monika Solorz

Cena wywoławcza: 1000.00

Paweł Bitka

Rita Gombrowicz - portret z koszulą (dyptyk), (2015)

akryl, płótno, 2x(60x60) cm
sygn. p.d.: BITKA, opisany na odwrocie: Rita Gombrowicz – portret z koszulą PAWEŁ BITKA 2015

Cena wywoławcza: 1000.00

Hazardziści (2015)

akryl, płótno, 64x73 cm
sygn. J. Cichecki, opisany na odwrocie: JERZY CICHECKI „HAZARDZIŚCI”

Cena wywoławcza: 1000.00

Ulubiony fotel (2000)

olej, płótno, 81x100 cm
sygn. l.d.: Johnsson 2000

Cena wywoławcza: 1000.00

Andrzej Bator

Kanon B (1994)

akryl, płótno, 63x94 cm
sygn. p.d. monogramem, opisany na odwrocie: „KANON-B” 1994 AKRYL 94x63 ANDRZEJ BATOR

Cena sprzedaży: 1600.00

Cena wywoławcza: 1000.00

4 symfonia (2013)

akryl, płótno, 100x100 cm
sygn. l.d. WANDA BADOWSKA-TWAROWSKA 2013, opisane na odwrocie: WANDA BADOWSKA-TWAROWSKA „IV SYMFONIA W. LUTOSŁAWSKIEGO – impresja baletowa” akryl, 100x100, 2013

Cena wywoławcza: 1000.00

Paryż 14.VII.2014r. (2014)

olej, błękit paryski, tubka farby, płótno, drewniana skrzynka, 24,5x40,5 cm
opisany na odwrocie: tyt. ”Paryż 14 lipca 2014 r.” for. 24x40,5 cm tech. olej (błękit paryski) i tubka farby na płótnie przyklejona do drewnianego kasetonu rok 2014

Cena wywoławcza: 1000.00

Magdalena Gryska

Twoje słowa płoną (2014)

olej, płótno, 100x100 cm
opisany na odwrocie: MAGDALENA GRYSKA „TWOJE SŁOWA PŁONĄ” OLEJ, PŁÓTNO, 2014 100x100

Cena wywoławcza: 1000.00

Stanisław Ryszard Kortyka (ur. 1943)

Bez horyzontu (2015)

olej, płótno, 50x69,5 cm
sygn. p.d.: St. Kortyka 2015, opisany na odwrocie: STANISŁAW RYSZARD KORTYKA „Bez horyzontu” 2015 olej 50x70

Cena wywoławcza: 1000.00

Andrzej Folfas

bez tytułu (obraz dwustronny) (2015)

olej, płótno, 100x100 cm
sygn. u dołu: FOLFAS 2015

Cena wywoławcza: 1000.00

Warszawa 2016/04/20

Beata Murawska

Red Present

olej, płótno, 100x92 cm

Warszawa 2016/04/20

Agnieszka Pietrzykowska

Architektura. Zaha Hadid

akryl, płótno, 60x90 cm
sygn. p.d.: APietrzykowska

Warszawa 2016/04/20

Co widzę̨ z okna w lutym czyli 9 widoków zza szyby

olej, płótno, 50x61 cm
sygn. p.d. Magdalena Daniec

Warszawa 2016/04/20

Ilona Herc

Moja przestrzeń

akryl, płótno, 80x80 cm

Warszawa 2016/04/20

Anna Trochim

W samo południe

olej, płótno, 61x82 cm

Warszawa 2016/04/20

Iza Staręga

Z cyklu Kobiety w chustach, mężczyźni w hełmach

olej, płótno, 80x100 cm
sygn. p.d. IZA STARĘGA

Warszawa 2016/04/20

Robert Jaworski

Zapis XLI

akryl, płótno, 80x110 cm

Warszawa 2016/04/20

Michał Warecki

Turkusowa w groszki

akryl, płótno, 92x65 cm
sygn. l.d.: WARECKI 2016

Warszawa 2016/04/20

z cyklu Materia ciszy

Warszawa 2016/04/20

Małgorzata Stępniak

Martini

olej, płótno, 60x20 cm

Warszawa 2016/04/20

Dominika Kowynia

Rozmawia

olej, płótno, 100x80 cm

Warszawa 2016/04/20

Gus 01

Akryl, płótno, 90x90 cm

Warszawa 2016/04/20

bez tytułu (57)

olej, płótno, 60x50 cm

Warszawa 2016/04/20

Bożek ciężkozbrojny

Warszawa 2016/04/20

Agnieszka Kicińska

Agadir 1

olej, płótno, 50x120 cm

Warszawa 2016/04/20

Jarosław Jaśnikowski

Posłańcy Armagedonu

olej, płótno, 80x100 cm

Warszawa 2016/04/20

Marta Sieciarz

nr 3 z cyklu Znaki

olej, płótno, 120x80 cm
sygn. p.d.: M. Sieciarz

Warszawa 2016/04/20

Agata Rościecha

z cyklu Muzy operowe

Warszawa 2016/04/20

Flaneur

olej, płótno, 75x115 cm

Warszawa 2016/04/20

Sepsis

olej, płótno, 110x80 cm

Warszawa 2016/04/20

Jagoda Kaczmarczyk-Hudzik

Rejs

olej, płótno, 100x80 cm

Warszawa 2016/04/20

Vias urbis secreto

sygn. p.d.: A Fronczak 16

Warszawa 2016/04/20

Patryk Lutomski

Kiedy byłem mały. Historia cz. 2

akryl, płótno, 80x100 cm

Warszawa 2016/04/20

Borys Michalik

Nieznana okolica

pastel, papier, 50x70 cm
sygn. l.d.: B. Michalik

Warszawa 2016/04/20

Anna Wojciechowska-Paprocka

Biografia

akryl, płótno, 81x100 cm

Warszawa 2016/04/20

Marek Ejsmond-Ślusarczyk

Studium przedmiotu

akryl,  płótno, 54x65 cm

Warszawa 2016/04/20

Green hopes-third face

Warszawa 2016/04/20

Aqualoopa /Igor Chołda/

Network 60

akryl, płótno, 60x60 cm

Warszawa 2016/04/20

Św. Sebastian

akryl, płótno, 100x80 cm

Warszawa 2016/04/20

L.Tadeusz Serafin

IX

Warszawa 2016/04/20

Ewa Żochowska

Bez tytułu 22

olej, płótno, 145x90 cm

Warszawa 2016/04/20

Piotr Tarkowski

olej, płyta MDF, 53,5x41 cm

Warszawa 2016/04/20

Zbigniew Nowosadzki

Niebieskie okno

olej, płótno, 46x38 cm

Warszawa 2016/04/20

Rafał Bojdys

Przysnęło nam się przy szachach

akryl, płótno, 50x70 cm

Warszawa 2016/04/20

Fragment 358

Warszawa 2016/04/20

Arkadiusz Andrejkow

Glans IX

Warszawa 2016/04/20

Rafał Olbiński

Warszawa 2016/04/20

Jarek Jeschke

bez tytułu z cyklu Principium

olej, płótno, 50x50 cm

Warszawa 2016/04/20

Tomek Mistak (ur. 1978)

String Theory V

akryl, płótno, 80x120 cm

Warszawa 2016/04/20

Włodzimierz Kowalski

Zuzanna

olej, płótno, 114x130 cm

Warszawa 2016/04/20

Krzysztof Wróblewski

Okox4

olej, płótno, 35x70 cm

Warszawa 2016/04/20

Monika Solorz

Tygrys

Warszawa 2016/04/20

Paweł Bitka

Rita Gombrowicz - portret z koszulą (dyptyk),

akryl, płótno, 2x(60x60) cm

Warszawa 2016/04/20

Hazardziści

akryl, płótno, 64x73 cm

Warszawa 2016/04/20

Ulubiony fotel

olej, płótno, 81x100 cm
sygn. l.d.: Johnsson 2000

Warszawa 2016/04/20

Andrzej Bator

Kanon B

akryl, płótno, 63x94 cm

Warszawa 2016/04/20

4 symfonia

akryl, płótno, 100x100 cm

Warszawa 2016/04/20

Paryż 14.VII.2014r.

Warszawa 2016/04/20

Magdalena Gryska

Twoje słowa płoną

olej, płótno, 100x100 cm

Warszawa 2016/04/20

Bez horyzontu

olej, płótno, 50x69,5 cm

Warszawa 2016/04/20

Andrzej Folfas

bez tytułu (obraz dwustronny)

olej, płótno, 100x100 cm
sygn. u dołu: FOLFAS 2015

    Limit ceny