3. Aukcja Sztuki Współczesnej – 8 kwietnia 2020 r., godz. 19.30

Zapraszamy do zapoznania się z katalogiem 3. Aukcji Sztuki Współczesnej. Licytacja odbędzie się 8 kwietnia o godz. 19.30. Aukcja odbędzie się wyłącznie on-line, bez obecności osób licytujących na sali. Zachęcamy do rejestracji na platformie Onebid, Artinfo oraz do składania zleceń licytacji telefonicznej lub z limitem poprzez formularz dostępny na naszej stronie lub mailowo / telefonicznie.

Orbium Coelestium, 2009

olej, płótno; 100 x 81 cm;
sygn. p. d.: KORCZOWSKI;
opisany na odwrocie: KORCZOWSKI / 2009 / ORBIUM COELESTIUM.

Cena wywoławcza: 2000

Jerzy TCHÓRZEWSKI (1928 - 1999)

Bez tytułu, 1969

tusz, papier; 36,5 x 29 cm (w świetle oprawy); sygn. i dat. p. d.: J.Tchórzewski / 69. *Do opłaty aukcyjnej doliczana jest opłata z tytułu droit de suite w wysokości 5%.

Cena wywoławcza: 2800

Bernard BRAUN (ur. 1935)

olej, płótno; 83 x 63 cm;
sygn. i dat. p. d.: Bbraun 69 (?-data słabo czytelna);
opisany na odwrocie: BERNARD BRAUN / (…) / „PEJZAŻ” ponadto nalepka autorska z informacją o obrazie.

Krystyna GOLUS-MOŻEJKO (ur. 1936)

Bez tytułu [Robak], 1968

olej, płótno; 130 x 90 cm;
sygn. i dat. na odwrocie: GOLUS-MOŻEJKO 1968.

Cena wywoławcza: 1500

Alicja HALICKA (1894-1975)

Martwa natura kubistyczna

olej, płótno; 50 x 61 cm; sygn. i opisany l. g.: A. Halicka / 1914. *Do opłaty aukcyjnej doliczana jest opłata z tytułu droit de suite w wysokości 5%.

Cena wywoławcza: 85000

Bernard BRAUN (ur. 1935)

Martwa natura, 1986

olej, płótno; 60 x 81 cm;
sygn. i dat. p. d.: B. Braun 86;
Na odwrocie na płótnie opis autorski, na krośnie malarskim liczne napisy.

Leon MICHALSKI (1911-1989)

Kwiaty w glinianym dzbanie

gwasz, akwarela, ołówek, karton naklejony na tekturę; 23 x 27,5 cm;
sygn. p. d.: L. Michalski (ołówkiem);
Praca nieoprawiona.

Cena wywoławcza: 500

Ewa KULESZA (ur. 1937)

Martwa natura muzyczna, 1962

tusz lawowany, gwasz, papier; 24,5 x 29,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. p. d.: Ekul 62 (ołówkiem).

Cena wywoławcza: 300

Ferdynand SZYPUŁA (1931-2018)

Małe piwo, 1983

akwatinta, papier; 22,5 x 30,5 cm (wymiar kompozycji), 46,5 x 38 cm (wymiar arkusza);
sygn., dat. i opisana u dołu: aquatinta, „Małe piwo” Ferdynand Szypuła 83 (ołówkiem).

Cena wywoławcza: 400

Jan TROJAN (ur. 1949)

Bez tytułu, 1987

olej, płótno, 21,5 x 25,3 cm (w świetle oprawy), sygn. p. d.: TJ1987.

Alfons MAZURKIEWICZ (1922-1975)

Kompozycja, l. 60. XX w.

olej, płótno; 90 x 116 cm.

Cena wywoławcza: 18000

Dariusz MILCZAREK (ur. 1985)

Chwila przed, chwila po, 2013

tempera żółtkowa, płótno; 150 x 150 cm, sygn. na odwrocie

Cena wywoławcza: 7000

Jarosław RADEL (ur. 1973)

Bez tytułu, 2014

technika mieszana (akryl, pastel), papier, płótno, 200 x 140 cm, sygn. na odwrocie.

Cena wywoławcza: 3000

Teatr przeznaczenia

akwaforta, akwatinta, miękki werniks, papier; 55,5 x 41,5 cm (wymiar kompozycji), 79 x 54 cm (wymiar arkusza); sygn. i opisana u dołu: 35/50 TEATR PRZEZNACZENIA KACPER BOŻEK XIII/XXI (ołówkiem). *Do opłaty aukcyjnej doliczana jest opłata z tytułu droit de suite w wysokości 5%.

Bożek przydrożny

akwaforta, mezzotinta barwna, papier; 30 x 44,5 cm (wymiar kompozycji), 79 x 54 cm (wymiar arkusza); sygn. i opisana u dołu: 44/50 BOŻEK PRZYDROŻNY KACPER BOŻEK I/XXI (ołówkiem). *Do opłaty aukcyjnej doliczana jest opłata z tytułu droit de suite w wysokości 5%.

Mariusz LIBEL (ur. 1978)

Kochaj bliźniego swego jak siebie samego, 2020

serigrafia, papier; 84 x 59 cm;
sygn. i opisana na odwrocie: 20/25 [znak artysty] 2020 (ołówkiem).

Cena wywoławcza: 700

Mariusz LIBEL (ur. 1978)

Drżące dusze dramatyzują / Mięsne maszyny monetyzują, 2020

serigrafia, papier; 70 x 50 cm (wymiar arkusza);
sygn. i opisany na odwrocie: 21/25 [znak artysty] 2020 (ołówkiem).

Cena wywoławcza: 700

Peter Fuss (ur. 1972)

Bez tytułu, 2008

technika własna, płótno; 34 x 48 cm;
sygn. na odwrocie: Fuss, nakład: 5/30.

Cena wywoławcza: 2700

Henryk BERLEWI (1894-1967)

Mechanofaktura, 1953

technika własna (szablon, farby), papier; 29,5 x 42 cm (wymiar kompozycji), 36,5 x 49 cm (wymiar arkusza w świetle oprawy);
sygn. p. d.: H.BERLEWI;
na odwrocie: H. Berlewi 1953 (ołówkiem) oraz owalny stempel Atelier Berlewi.

Cena wywoławcza: 26000

Włodzimierz PAWLAK (ur. 1957)

Rysunek, 2017

flamaster, ołówek, papier; 29 x 20 cm (w świetle oprawy);
sygn., dat. i opisany u dołu: WŁODZIMIERZ PAWLAK RYSUNEK 2017 (ołówkiem).

Bartek MATERKA (ur. 1973)

Bez tytułu, 2004

olej, płótno; 35 x 35 cm;
opisany na odwrocie: BARTEK MATERKA 2004.

Cena wywoławcza: 6000

Ryszard WINIARSKI (1936-2006)

Para projektów rysunkowych do magazynu Permafo, l. 70. XX w.

tusz, papier; 38,5 x 7,5 cm (w świetle oprawy);
każdy z rysunków opisany na odwrocie (oznaczenia odnośnie druku, numery, adnotacje);
Do rysunków dołączona kopia strony z magazynu Permafo z dnia 24 kwietnia 1979.

Cena wywoławcza: 10000

Andrzej ŚRAMKIEWICZ (ur. 1951)

Day and night, 1977

olej, płótno; 77,5 x 130 cm; sygn. i dat. p. d.: AŚramkiewicz77; na odwrocie, na krosnach liczne napisy m.in.: TITLE: DAY AND NIGHT ANDRZEJ ŚRAMKIEWICZ; Obraz po konserwacji. *Do opłaty aukcyjnej doliczana jest opłata z tytułu droit de suite w wysokości 5%.

Grupa TWOŻYWO (Pinokio)

Antychryst będzie artyst, 1998

szablon, farba, papier; 48,5 x 36 cm (nieregularne krawędzie);
sygn., dat. i opisany na odwrocie: Pinokio / twożywo 1998 E.A. (ołówkiem);
Praca wykonana na fragmencie plakatu z Teatru Polskiego w Bydgoszczy.

Grupa Twożywo

Plądrujemy ruiny rzeczywistości, 1998

serigrafia, papier; 42 x 30 cm;
sygn., dat. i opisana na odwrocie: Pinokio / twożywo 1998 E.A. (ołówkiem);
Praca wykonana na wcześniej zadrukowanym papierze, przy lewej krawędzi znajduje się maszynowy napis: - PINOKIO - / WARSZAWA-131 POBOKS34.

Stanisław STACH (ur. 1954)

Międzyzdroje IV, spacer w plenerze II, 2015

Technika własna (akryl, collage) płótno; 50 x 70 cm;
sygn. i dat. p. d.: Stach 2015;
na odwrocie opis: ST-W STACH / „SPACER W PLENERZE IV – MIEDZY ZDRÓJ IV” / TECHNIKA WŁASNA / 50 x 70 cm 2015 R.

Cena wywoławcza: 3500

Tadeusz DOMINIK (1928 - 2014)

Pejzaż, 2007

olej, płótno; 90 x 90 cm; sygn. p. d.: Dominik; sygn., dat. i opisany na odwrocie: DOMINIK 2007 / 90 x 90 OL. PŁ. / PEJZAŻ, oraz: POTWIERDZAM AUTENTYCZNOŚĆ / OBRAZU MOJEGO OJCA / KWIECIEŃ 2016 / [sygnatura] TOMASZ DOMINIK. *Do opłaty aukcyjnej doliczana jest opłata z tytułu droit de suite w wysokości 5%.

Cena sprzedaży: 37000

Krzyż południa, 1989

litografia barwna, papier; 39,5 x 50 cm (wymiar kompozycji), 51 x 59,5 cm (wymiar arkusza);
sygn., dat. i opisana u dołu: „Krzyż południa” Litografia 24/25 w III H. Opałka 89 (ołówkiem).

Na wschód od Edenu, 1990

litografia barwna, papier; 38,7 x 48 cm (wymiar kompozycji), 50,5 x 57 cm (wymiar arkusza);
sygn., dat. i opisana u dołu: „Na wschód od Edenu” Litografia 10/20 w II H. Opałka 90 (ołówkiem).

Cena wywoławcza: 500

Waldemar ŚWIERZY (1931-2013)

Barbakan, Warszawa, Polska B, 1969

tusz lawowany, gwasz, karton; 23 x 16 cm;
sygn. l. d.: Świerzy (ołówkiem).

Cena wywoławcza: 2700

Franciszek STAROWIEYSKI (1930-2009) – projektant

Młoda Polska & Boy, 1973

offset, papier; 68 x 90 cm.

Cena wywoławcza: 550

Jan MŁODOŻENIEC (1929-2000) - projektant

Gremliny rozrabiają, 1985

Joe Dante, film prod. USA, offset, papier; 98 x 67 cm.

Cena wywoławcza: 800

Kazimierz MIKULSKI (1918-1998)

Tak daleko, a tak blisko, 1988

olej, płótno; 73 x 60 cm; sygn., dat. i opisany na odwrocie: „Tak daleko, a tak blisko” / Kmikulski / Kraków 1988. Do pracy dołączony certyfikat autentyczności z ABC Gallery. Obraz prezentowany na wystawie oraz ujęty w katalogu: Kazimierz Mikulski. Malarstwo, Galeria Piano Nobile, Kraków,1993. *Do opłaty aukcyjnej doliczana jest opłata z tytułu droit de suite w wysokości 5%.

Cena sprzedaży: 44000

Jan DOBKOWSKI (ur. 1942)

CXXI, z cyklu Uniwersum, 1998

akwarela, papier żeberkowy; 48 x 63 cm;
sygn., dat. i opisany na odwrocie: Jan Dobkowski / akwarela z cyklu „UNIWERSUM CXXI”1998 r. / 48 cm x 63 cm.

Cena wywoławcza: 5500

Kamila MODEL (ur. 1988)

Powściągliwy, 2015

olej, płótno; 50 x 70 cm;
sygn. na odwrocie.

Cena wywoławcza: 1000

Barbara ŁANGOWSKA (ur. 1924)

Portret dziewczyny – Marysia, 1971

długopis, gwasz, karton; 29,7 x 21 cm;
sygn. p. d.: B. Łangowska / B. Łangowska 71, opisana l. d.: Marysia (długopisem);
Praca oprawiona w passe-partout.

Cena wywoławcza: 550

Barbara ŁANGOWSKA (ur. 1924)

Dziewczynka w czerwonym czepku, l. 70. XX w.

sygn. p. d.: B. Łangowska, opisany l. d.: „Dziewczynka w czerwonym czepku" (długopisem);

Cena wywoławcza: 550

Janusz BENEDYKTOWICZ (1918-2001)

Rakieta kosmiczna l. 60. XX w.

technika własna, papier; 29 x 19,5 cm (w świetle passe-partout);
sygn. przy prawej krawędzi: JANUSZ BENEDYKTOWICZ (ołówkiem).

Cena wywoławcza: 400

Henryk WANIEK (ur. 1942)

Upadek Venus II, 1994

akwarela, papier; 37 x 54 cm;
sygn., dat. i opisana u dołu: -THE FALL OF VENUS – ON BOTTICELLI 2 -, WG. BOTICELLEGO 2 – UPADEK WENUS, FEB – 1994 – HENRYK WANIEK (ołówkiem).

Cena wywoławcza: 2200

Zbigniew MAKOWSKI (1930-2019)

Bez tytułu, 1987

gwasz, tusz, kolaż, sznurek, papier czerpany; 57 x 82 cm (arkusz);
sygn. i dat. pismem lustrzanym p. g.: Zbigniew Makowski X 1987.

Cena wywoławcza: 19000

Witold PAŁKA (1928-2013)

Koncert, 2009

olej, płótno; 55,5 x 38,5 cm;
sygn. i dat. p. g.: Pałka / 2009.

Cena wywoławcza: 8000

Władysław SKOCZYLAS (1883-1934)

Janosik

drzeworyt, tinta, papier; 31 x 25 cm (wymiar arkusza w świetle oprawy);
stan zachowania: uszkodzenia papieru;
Grafika stanowiła dodatek do świątecznego wydania Tygodnika Ilustrowanego z 1925 roku;
Por. - Wystawa pośmiertna prac Władysława Skoczylasa, Kraków 1935, poz. 49
- Maryla Sitkowska, Władysław Skoczylas (1883 - 1934), Warszawa 2015, nr. kat. 54, s. 222 (il.)

Cena wywoławcza: 550

Stanisław RACZYŃSKI (1903-1982)

Koszykarze

drzeworyt, papier; 21 x 14 cm (w świetle passe-partout);
sygn. p. d.: St.Raczyński (?) (ołówkiem).

Stranded N1, 2018

olej, płótno; 80 x 60 cm;
sygnowany na odwrocie.

Cena wywoławcza: 6000

Allan RZEPKA (ur. 1940)

Dzięgiel II, XVIII strona szkicownika, 1989

olej, płótno; 100,5 x 65 cm; sygn. i dat. p. d.: AllanRzepka 89 / T [w okręgu] / 9 [w okręgu], ponadto napisy ujęte w kompozycji obrazu; sygn., dat. i opisany na odwrocie: 420 [w prostokącie] Allan Rzepka / 09. X. 1989 / XVIII Strona Szkicownika / - Dzięgiel II; Obraz po konserwacji. *Do opłaty aukcyjnej doliczana jest opłata z tytułu droit de suite w wysokości 5%.

Ferdynand SZYPUŁA (1931-2018)

Astronauci, 1967

akwaforta, papier; 64 x 49 cm (wymiar kompozycji), 66,5 x 52 cm (wymiar arkusza w świetle oprawy);
sygn., dat. i opisana u dołu: akwaforta akwatinta, E. A. 5, „Astro...”, Ferdynand Szypuła 1967 r.;
Grafika reprodukowana w: „Grafika i przestrzeń. Ferdynand Szypuła”, Katowice 2011 [Katalog wystawy zorganizowanej w ramach obchodów 10-lecia ASP w Katowicach].

Cena wywoławcza: 650

Janina BIAŁA (1931-2001)

Dziewczyna, 1985

linoryt, papier; 40 x 30 cm (wymiar kompozycji), 58,5 x 44,5 cm (wymiar arkusza);
sygn., dat. i opisany u dołu: linoryt „Dziewczyna” NII 17/30 Janina Biała 1985 r. (ołówkiem).

Tomasz KAZIKOWSKI (ur. 1952)

Kobieta, 1989

piórko, tusz, gwasz, technika mieszana, papier; 28,5 x 21 cm (w świetle oprawy); sygn., dat. przy prawej krawędzi: TK [monogram wiązany w okręgu] / 1989 / R. *Do opłaty aukcyjnej doliczana jest opłata z tytułu droit de suite w wysokości 5%.

Cena wywoławcza: 1400

Zaduszki

akwaforta, akwatinta, papier; 37 x 49,5 cm (wymiar kompozycji), 79 x 54 cm (wymiar arkusza); sygn. i opisana u dołu: 4/100 ZADUSZKI KACPER BOŻEK III/XXI (ołówkiem). *Do opłaty aukcyjnej doliczana jest opłata z tytułu droit de suite w wysokości 5%.

Cena wywoławcza: 1000

Warszawa 2020/04/08

Orbium Coelestium, 2009

olej, płótno; 100 x 81 cm;
sygn. p. d.: KORCZOWSKI;

Warszawa 2020/04/08

Bez tytułu, 1969

tusz, papier; 36,5 x 29 cm (w świetle oprawy); sygn. i dat. p. d.: J.Tchórzewski / 69.

Warszawa 2020/04/08

Bernard BRAUN (ur. 1935)

olej, płótno; 83 x 63 cm;

Warszawa 2020/04/08

Bez tytułu [Robak], 1968

olej, płótno; 130 x 90 cm;

Warszawa 2020/04/08

Alicja HALICKA (1894-1975)

Martwa natura kubistyczna

olej, płótno; 50 x 61 cm; sygn. i opisany l. g.: A. Halicka / 1914.

Warszawa 2020/04/08

Bernard BRAUN (ur. 1935)

Martwa natura, 1986

olej, płótno; 60 x 81 cm;

Warszawa 2020/04/08

Leon MICHALSKI (1911-1989)

Kwiaty w glinianym dzbanie

Praca nieoprawiona.

Warszawa 2020/04/08

Ewa KULESZA (ur. 1937)

Martwa natura muzyczna, 1962

Warszawa 2020/04/08

Ferdynand SZYPUŁA (1931-2018)

Małe piwo, 1983

Warszawa 2020/04/08

Jan TROJAN (ur. 1949)

Bez tytułu, 1987

Warszawa 2020/04/08

Kompozycja, l. 60. XX w.

olej, płótno; 90 x 116 cm.

Warszawa 2020/04/08

Dariusz MILCZAREK (ur. 1985)

Chwila przed, chwila po, 2013

Warszawa 2020/04/08

Jarosław RADEL (ur. 1973)

Bez tytułu, 2014

Warszawa 2020/04/08

Teatr przeznaczenia

akwaforta, akwatinta, miękki werniks, papier; 55,5 x 41,5 cm (wymiar kompozycji), 79 x 54 cm (wymiar arkusza); sygn. i opisana u dołu: 35/50 TEATR PRZEZNACZENIA KACPER BOŻEK XIII/XXI (ołówkiem).

Warszawa 2020/04/08

Bożek przydrożny

akwaforta, mezzotinta barwna, papier; 30 x 44,5 cm (wymiar kompozycji), 79 x 54 cm (wymiar arkusza); sygn. i opisana u dołu: 44/50 BOŻEK PRZYDROŻNY KACPER BOŻEK I/XXI (ołówkiem).

Warszawa 2020/04/08

Mariusz LIBEL (ur. 1978)

Warszawa 2020/04/08

Mariusz LIBEL (ur. 1978)

Warszawa 2020/04/08

Peter Fuss (ur. 1972)

Bez tytułu, 2008

Warszawa 2020/04/08

Henryk BERLEWI (1894-1967)

Mechanofaktura, 1953

sygn. p. d.: H.BERLEWI;

Warszawa 2020/04/08

Włodzimierz PAWLAK (ur. 1957)

Rysunek, 2017

Warszawa 2020/04/08

Bartek MATERKA (ur. 1973)

Bez tytułu, 2004

olej, płótno; 35 x 35 cm;

Warszawa 2020/04/08

Ryszard WINIARSKI (1936-2006)

Warszawa 2020/04/08

Day and night, 1977

olej, płótno; 77,5 x 130 cm; sygn. i dat. p. d.: AŚramkiewicz77; na odwrocie, na krosnach liczne napisy m.in.: TITLE: DAY AND NIGHT ANDRZEJ ŚRAMKIEWICZ; Obraz po konserwacji.

Warszawa 2020/04/08

Grupa TWOŻYWO (Pinokio)

Warszawa 2020/04/08

Grupa Twożywo

Warszawa 2020/04/08

Stanisław STACH (ur. 1954)

Warszawa 2020/04/08

Tadeusz DOMINIK (1928 - 2014)

Pejzaż, 2007

olej, płótno; 90 x 90 cm; sygn. p. d.: Dominik; sygn., dat. i opisany na odwrocie: DOMINIK 2007 / 90 x 90 OL. PŁ. / PEJZAŻ, oraz: POTWIERDZAM AUTENTYCZNOŚĆ / OBRAZU MOJEGO OJCA / KWIECIEŃ 2016 / [sygnatura] TOMASZ DOMINIK.

Warszawa 2020/04/08

Krzyż południa, 1989

Warszawa 2020/04/08

Na wschód od Edenu, 1990

Warszawa 2020/04/08

Waldemar ŚWIERZY (1931-2013)

Warszawa 2020/04/08

Młoda Polska & Boy, 1973

offset, papier; 68 x 90 cm.

Warszawa 2020/04/08

Gremliny rozrabiają, 1985

Warszawa 2020/04/08

olej, płótno; 73 x 60 cm; sygn., dat. i opisany na odwrocie: „Tak daleko, a tak blisko” / Kmikulski / Kraków 1988. Do pracy dołączony certyfikat autentyczności z ABC Gallery. Obraz prezentowany na wystawie oraz ujęty w katalogu: Kazimierz Mikulski. Malarstwo, Galeria Piano Nobile, Kraków,1993.

Warszawa 2020/04/08

Jan DOBKOWSKI (ur. 1942)

CXXI, z cyklu Uniwersum, 1998

Warszawa 2020/04/08

Kamila MODEL (ur. 1988)

Powściągliwy, 2015

olej, płótno; 50 x 70 cm;
sygn. na odwrocie.

Warszawa 2020/04/08

Barbara ŁANGOWSKA (ur. 1924)

Warszawa 2020/04/08

Barbara ŁANGOWSKA (ur. 1924)

Warszawa 2020/04/08

Warszawa 2020/04/08

Henryk WANIEK (ur. 1942)

Upadek Venus II, 1994

akwarela, papier; 37 x 54 cm;

Warszawa 2020/04/08

Zbigniew MAKOWSKI (1930-2019)

Bez tytułu, 1987

Warszawa 2020/04/08

Witold PAŁKA (1928-2013)

Koncert, 2009

olej, płótno; 55,5 x 38,5 cm;

Warszawa 2020/04/08

Janosik

Warszawa 2020/04/08

Koszykarze

Warszawa 2020/04/08

Stranded N1, 2018

olej, płótno; 80 x 60 cm;
sygnowany na odwrocie.

Warszawa 2020/04/08

Allan RZEPKA (ur. 1940)

olej, płótno; 100,5 x 65 cm; sygn. i dat. p. d.: AllanRzepka 89 / T [w okręgu] / 9 [w okręgu], ponadto napisy ujęte w kompozycji obrazu; sygn., dat. i opisany na odwrocie: 420 [w prostokącie] Allan Rzepka / 09. X. 1989 / XVIII Strona Szkicownika / - Dzięgiel II; Obraz po konserwacji.

Warszawa 2020/04/08

Ferdynand SZYPUŁA (1931-2018)

Astronauci, 1967

Warszawa 2020/04/08

Janina BIAŁA (1931-2001)

Dziewczyna, 1985

Warszawa 2020/04/08

Tomasz KAZIKOWSKI (ur. 1952)

Kobieta, 1989

piórko, tusz, gwasz, technika mieszana, papier; 28,5 x 21 cm (w świetle oprawy); sygn., dat. przy prawej krawędzi: TK [monogram wiązany w okręgu] / 1989 / R.

Warszawa 2020/04/08

Zaduszki

akwaforta, akwatinta, papier; 37 x 49,5 cm (wymiar kompozycji), 79 x 54 cm (wymiar arkusza); sygn. i opisana u dołu: 4/100 ZADUSZKI KACPER BOŻEK III/XXI (ołówkiem).

    Limit ceny