10. Aukcja Designu – 14 kwietnia 2021 r. godz. 19:30

Serdecznie zapraszamy na kolejną odsłonę Aukcji Designu w Pragalerii, która odbędzie się 14 kwietnia, o godz. 19.30.

Wszystkie prezentowane w katalogu pozycje są dostępne do obejrzenia “na żywo” w galerii po wcześniejszym umówieniu się. Obcowanie osobiste ze sztuką każdego rodzaju, także tą użytkową, jest niezwykle ważne, jednak zdajemy sobie sprawę, że nie wszyscy z Państwa mają możliwość odwiedzenia Pragalerii. Dlatego tradycyjnie przygotujemy wirtualny spacer po wystawie. To doskonały sposób na zapoznanie się z obiektami, sprawdzenie ich stanu zachowania oraz dyspozycji we wnętrzu.

Zachęcamy do zapoznania się z ofertą aukcyjną i uczestniczenia w licytacji za pośrednictwem zleceń telefoniczne lub z limitem ceny. Rekomendujemy także możliwość licytacji on-line w czasie rzeczywistym na platformie internetowej onebid.pl lub artinfo.pl ponieważ aukcja odbędzie się wyłącznie on-line, bez obecności osób licytujących na sali.

KATALOG NA ONEBID

Wazon tzw. "Panna młoda" - proj. Jerzy SŁUCZAN-ORKUSZ (1924-2002)

szkło barwione w masie na żółto, przeźroczyste, ręcznie formowane; wys. 24 cm; Krakowski Instytut Szkła, wzór W-336/70 z 1970, l. 70. XX w. Stan zachowania: brak jednej wypustki (błąd technologiczny), widoczne linie wynikające z różnic temperatury szkła przy formowania. Por.: Barbara Banaś, Aleksandra Skorek, W pogoni za kolorem. Jerzy Słuczan-Orkusz, Wrocław 2019, s. 123.

Wazon tzw. "Banan" - proj. Jerzy SŁUCZAN-ORKUSZ (1924-2002)

szkło barwione w masie na żółto, ręcznie formowane; wys. 20 cm; Krakowski Instytut Szkła, wzór W-539/72 z 1972, l. 70. XX w. Stan zachowania: wewnątrz osad. Por.: Barbara Banaś, Aleksandra Skorek, W pogoni za kolorem. Jerzy Słuczan-Orkusz, Wrocław 2019, s. 148.

Talerz dekoracyjny "Przed oknem" - proj. dekoracji: T. WALIGÓRSKA

porcelana biała, szkliwiona, natrysk; średn. 32 cm; sygn na spodzie: W / Wawel / MADE IN / POLAND / 3, stempel: >>Hand painted<< / Ręcznie malowane, powyżej napis: "PRZED OKNEM" (czarną farbą); Zakłady Porcelany Stołowej "Krzysztof" w Wałbrzychu, l. 60. XX w. Por.: Irena Gatys, Roman Gatys, Wzornictwo przemysłowe fabryki porcelany Krister - Wawel - Kristoff w Wałbrzychu, Nakło Śląśkie, 2015, s. 141.

Talerz dekoracyjny - Jan CIAŚ

porcelana biała, szkliwiona, natrysk wybierany; średn. 24,5 cm; sygn. na spodzie: W / Wawel / MADE IN / POLAND oraz J. Ciaś / 19/75 (farbą); Zakłady Porcelany Stołowej "Krzysztof" w Wałbrzychu, l. 70. XX w. Stan zachowania: niewielka szczerba na rancie od spodu.

Figurka "Perkoz" - Mieczysław NARUSZEWICZ (1923-2006)

porcelana biała, szkliwiona, ręcznie malowana; wys. 27,5 cm; sygn. na spodzie: W / Wawel / MADE IN POLAND oraz wypis KF 3 / 1-107 (farbą), poniżej fragment stempla Hand Painted; Zakłady Porcelany Stołowej "Krzysztof" w Wałbrzychu, wzór z roku 1957, l. 60. XX w. Por.: Irena Gatys, Roman Gatys, Wzornictwo przemysłowe fabryki porcelany Krister - Wawel - Kristoff w Wałbrzychu, Nakło Śląśkie, 2015, s. 173.

Patera dekoracyjna - Helena GRZEŚKIEWICZ (1909-1977) i Lech Grześkiewicz (1913-2012)

ceramika ręcznie malowana, szkliwiona; 26 x 30 cm; sygn. i dat. na spodzie: H L. Grzeźkiewicz / 1961; Polska, l. 60. XX w. stan zachowania: dwie niewielkie szczerby na krawędzi oraz delikatne zarysowania lustra, ślady naprawy przy lewej krawędzi.

Ikebana - Stanisława Felicja PIĘTKOWA (1907-1983)

ceramika, szkliwo; wys. 12 cm, średn. ok. 14 cm; sygn. na spodzie: P (ryte w masie); Kraków, l. 50. - 60. XX w.

Kilim art deco

wełna, bawełna; 190 x 138 cm; Polska, 2 tercja XX w.; stan zachowania: jedna niewielka cera na jasnym tle, możliwość zawieszenia dzięki wszytym kółeczkom..

Amfora - proj. Zbigniew HORBOWY (1935-2019)

szkło barwione w masie na czerwono-pomarańczowo, ręcznie formowane; wys. 55 cm; Huta Szkła Artystyczne „Barbara” w Polanicy Zdroju, lata 70. XX w.

Cena: 550

Wazon w oplocie - proj. Jerzy SŁUCZAN-ORKUSZ (1924-2002)

szkło barwione w masie na żółto-czerwono, przeźroczyste, ręcznie formowane; wys. 27 cm; Krakowski Instytut Szkła, l. 70. XX w. Stan zachowania: osad wewnątrz. Por.: Barbara Banaś, Aleksandra Skorek, W pogoni za kolorem. Jerzy Słuczan-Orkusz, Wrocław 2019, s. 113.

Para kufli - Krakowski Instytut Szkła

szkło barwione w masie na kremowo-żółto, ręcznie formowane; wys. 14 cm; Krakowski Instytut Szkła, l. 70. XX w. Stan zachowania: bąbel na korpusie i naprawa dolnej partii dekoracji ucha (jeden z kufelków)

Butla tzw. "Kogut" - proj. Jerzy SŁUCZAN-ORKUSZ (1924-2002)

szkło barwione w masie na miodowo, antico, ręcznie formowane; wys. 26 cm; Krakowski Instytut Szkła, wzór B-528/72 z 1972, l. 70. XX w. stan zachowania: wewnątrz osad. Por.: Barbara Banaś, Aleksandra Skorek. W pogoni za kolorem. Jerzy Słuczan-Orkusz, Wrocław 2019, s. 117.

Wazon "Kostka" - Danuta DUSZNIAK (ur. 1926)

porcelana biała, szkliwiona, ręcznie malowana, natrysk; wys. 24 cm; sygn. na spodzie: Ć w trójkącie / Ćmielów / MADE / IN POLAND (stempel) oraz wypis: C-107-521 / 24 (czarną farbą); Zakłady Porcelany Stołowej "Ćmielów" w Ćmielowie, l. 60. XX w.

Cena: 80

Talerz dekoracyjny - Zakłady Fajansu w Kole

fajans ręcznie malowany; średn. 30 cm; na spodzie wycisk: KOŁO / 30. Zakłady Fajansu w Kole, l. 60. XX w.

Wazon z zestawu "Radiant" – proj. Jan Sylwester DROST (ur. 1934)

szkło prasowane, barwione w masie na brązowo miodowo; wys. 19 cm; Huta Szkła Gospodarczego "Ząbkowice" w Dąbrowie Górniczej, l. 70.-80. XX w. Por.: Mariusz Hermansdorfer, Ceramika i szkło polskie XX wieku, Wrocław 2004, s. 187, nr kat. 390. Stan zachowania: jedna ze sterczynek po naprawie, niewielkie zarysowania.

Dzban - proj. Zbigniew HORBOWY (1935-2019)

szkło barwione w masie na pomarańczowo-żółto, tonowane, antico ręcznie formowane; wys. 40 cm; Polska, Huta Szkła „Sudety” w Szczytnej Śląskiej, lata 70.- 80. XX w. stan zachowania: wewnątrz osad.

Amfora - Krakowski Instytut Szkła

szkło barwione w masie na pomarańczowo, tonowane, ręcznie formowane; wys. 36 cm; Krakowski Instytut Szkła, l. 70. XX w.

Wazon - proj. Jerzy SŁUCZAN-ORKUSZ (1924-2002)

szkło barwione w masie na czerwono i żółto, tonowane, ręcznie formowane; wys. 23,5 cm; Krakowski Instytut Szkła, wzór W-525/72, l. 70. XX w. Por.: Barbara Banaś, Aleksandra Skorek, W pogoni za kolorem. Jerzy Słuczan-Orkusz, Wrocław 2019, s. 112.

Wazon "Kora" - Spółdzielnia Pracy Przemysłu Ludowego i Artystycznego "Rękodzieło"

ceramika szkliwiona; wys. 36 cm. na spodzie papierowa metka: "Rękodzieło" / Sp-nia Pracy Przem. Lud.I Art. / Tomaszów Maz. / Artykuł Kora / Symb. 18-156/74; Spółdzielnia Pracy Przemysłu Ludowego i Artystycznego "Rękodzieło", Tomaszów Mazowiecki, 3. tercja XX w. Stan zachowania: niewielki ubytek przy podstawie.

Cena: 750

Plakieta "Ptak" - Bolesław KSIĄŻEK (1911-1994)

ceramika, szkliwo; 37 x 16 cm; sygn. p. d.: BK (wycisk, inicjał wiązany); Polska, 3. tercja XX w.

Kosz na owoce wzór 300 - proj. Wit PŁAŻEWSKI (1932-2004)

fajans szkliwiony, ręcznie malowany; 20 x 23,5 x 28 cm; sygn. na spodzie: Zakł. Fajansu / Włocławek / Rewolucji 1905; Zakłady Fajansu "Włocławek" we Włocławku, wzór z 1958, l. 50. - 60. XX w. stan zachowania: obustronne pęknięcie włosowate. Por.: Piotr Nowakowski, Fantastyczna ceramika użytkowa, Włocławek 2008, s. 63, nr kat. 80. [150].

Zestaw 6 kieliszków - proj. Zbigniew HORBOWY (1935-2019)

szkło barwione w masie na żółto i czerwono, tonowane, przeźroczyste, ręcznie formowane; wys. 22 cm; Huta Szkła Gospodarczego "Sudety" w Szczytnej Śląskiej, l. 70. XX w.

szkło dymne; wys. 24,5 cm; Zjednoczone Zakłady Gospodarcze INCO we Wrocławiu, l. 80. XX w.

szkło prasowane ciemno-fioletowe; wys. 22 cm; Huta Szkła Gospodarczego "Ząbkowice" w Dąbrowie Górniczej (?), 4 ćw. XX w. Stan zachowania: ślady użytkowania (rysy i niewielkie odpryski na spodzie).

Serwis do herbaty "Ira" – proj. Józef WRZESIEŃ (1930-2007)

porcelana szkliwiona, ręcznie malowana; w składzie: dzbanek z pokrywką - wys. 18,5 cm, cukiernica z pokrywką - wys. 10 cm, mlecznik - wys. 10 cm, filiżanka - wys. 5,5 cm, spodek - średn. 14,5 cm; sygn. na spodzie C w trójkącie / CHODZIEŻ [w wieńcu] / MADE IN POLAND oraz dopisek farbą Hand Painted wraz z numerem (farbą); Zakłady Porcelany i Porcelitu w Chodzieży, 3. tercja XX w. Stan zachowania: przetarcia uszek niektórych filiżanek oraz spodków.

Figurka "Akt – końska Wenus" - proj. Henryk JĘDRASIAK (1906 -2002)

porcelana biała, szkliwiona, złocona; 24,5 x 27 x 9 cm; sygn. na spodzie: Ć w trójkącie / ĆMIELÓW / MADE / IN POLAND / 2 oraz dopisek: Końska Wenus (ręcznie), na korpusie fragment nalepki; Zakłady Porcelany Stołowej "Ćmielów" w Ćmielowie, wzór z 1956 r.

Wazon "Rock and Roll" - proj. Danuta DUSZNIAK (ur. 1926)

porcelana biała, dekorowana tamponażem, szkliwiona; wys. 24,5 cm; sygn. na spodzie: W / Wawel / MADE IN / POLAND; Zakłady Porcelany Stołowej "Krzysztof" w Wałbrzychu, lata 60. XX w.

Wazon - Zakłady Porcelany i Porcelitu w Chodzieży

porcelit, szkliwo punktowe; wys. 29 cm; sygn. na spodzie: P w wieńcu / PATENT (stempel); Zakłady Porcelany i Porcelitu w Chodzieży, lata 60. XX w. Stan zachowania: odprysk dekoracji ze szkliwa.

Cena: 80

Ikebana wzór 538 - proj. Jan SOWIŃSKI (1911-1990)

fajans szkliwiony; wys. 12 cm, średn. 25 cm; Zakłady Fajansu "Włocławek" we Włocławku, proj. z roku 1963, lata 60. XX w. stan zachowania: stara rysa na korpusie. Por.: Piotr Nowakowski, Fantastyczna ceramika użytkowa, Włocławek 2008, s. 111, nr kat. 158. [301-302].

Figurka "Felek - Kelner" - Lubomir TOMASZEWSKI (1923-2018)

porcelana biała, szkliwiona, ręcznie malowana; wys. 15 cm; na spodzie wypis: C-310-803 oraz stempel z ceną; Zakłady Porcelany Stołowej "Ćmielów" w Ćmielowie, wzór z roku 1959, l. 60. XX w.

Wazon "Wulkan" - proj. Jan Sylwester DROST (ur. 1934)

szkło bezbarwne, przeźroczyste; wys.22 cm; Huta Szkła Gospodarczego "Ząbkowice" w Dąbrowie Górniczej, l. 70.-80. XX w. Por.: Mariusz Hermansdorfer, Ceramika i szkło polskie XX wieku, Wrocław 2004, s. 195, nr kat. 434.

Butla - proj. Maria VELTUZEN-NAGRABECKA (ur. 1942)

szkło przeźroczyste, bezbarwne, ręcznie formowane; 29 x 24 x 8,5 cm; sygn. i dat. na spodzie: VELT 92 (ryte).

Cena: 100*Do opłaty aukcyjnej doliczana jest opłata z tytułu droit de suite w wysokości 5%

Serwis do kawy "Kajtek" - proj. Zofia GALIŃSKA (1913-1998)

porcelit szkliwiony, złocony (czarny); w składzie 6 filiżanek - wys. 5,5 cm, 6 spodków - średn. 11,5 cm, cukiernica z pokrywką - wys. 7 cm, mlecznik - wys. 11 cm, dzbanek z pokrywką - wys. 19 cm; sygn. na spodzie: ZPS / Dzban / PRUSZKÓW / MADE IN POLAND; Zakłady Porcelitu Stołowego "Pruszków" w Pruszkowie, proj. z 1961, l. 60. XX w. Por.: Barbara Banaś, Polski new look. Ceramika użytkowa lat 50. i 60., Wrocław 2011, s. 45.

Figurka „Mały kotek” - proj. Liliana BORENOWSKA

porcelana biała, szkliwiona, malowana; 4,5 x 5,7 x 2 cm; na spodzie wypis: C-158-637; Zakłady Porcelany Stołowej "Ćmielów" w Ćmielowie, wzór z 1953, l. 60. XX w. Por.: Adam Spała, Figurki z porcelany, Ćmielów, s. 77.

Para form szklanych – Wazonów – proj. Maria VELTUZEN-NAGRABECKA (ur. 1942)

1. szkło barwione w masie na niebiesko i zielono, ręcznie formowane; 10,5 x 15,5 x 6,5 cm; sygn. na spodzie: VELT (ryta). 2. szkło barwione w masie na kobaltowo i zielono oraz bordowo, ręcznie formowane; 14,5 x 13,5 x 12,5 cm; sygn. na spodzie: VELT (ryta).

Cena: 200*Do opłaty aukcyjnej doliczana jest opłata z tytułu droit de suite w wysokości 5%

Wazon z serii "Nefre" - Ludwik FIEDOROWICZ (ur. 1948)

szkło w kolorze kobaltowym, przeźroczyste, barwione w masie, warstwowe; wys. 34 cm; ZSA "Siemianowice" w Siemianowicach Ślaskich, filia HSG "Ząbkowice", l. 70. XX w. Por.: Kolekcja szkła użytkowego Pałacu Schoena Muzeum w Sosnowcu, red. Ewa Chmielewska, Paweł Dusza, s. 219, poz. kat. 544, il.: s. 323.

Talerz dekoracyjny - Spółdzielnia Przemysłu Ludowego i Artystycznego "Kamionka"

kamionka szkliwiona; średn. 21,5 cm; Spółdzielnia Przemysłu Ludowego i Artystycznego "Kamionka" w Łysej Górze, 3 tercja XX w. Stan zachowania: pierwotnie talerz można było powiesić - uszkodzenie uszka.

ceramika szkliwiona; średn. 32 cm; na spodzie fragment metki z napisem: MADE IN POLAND oraz symbolem przedmiotu; Spółdzielnia Przemysłu Ludowego i Artystycznego "Kamionka" w Łysej Górze, 3. tercja XX w.

Figurka „Gołąb” - wzór 120 - Zakłady Fajansu "Włocławek"

fajans szkliwiony, ręcznie malowany; 15 x 13,5 x 6,5 cm; Zakłady Fajansu "Włocławek" we Włocławku, lata 60. XX w. Projekt z 1954 roku nieokreslonego autora; Por.: Piotr Nowakowski, Fantastyczna ceramika użytkowa, Włocławek 2008, s. 26, nr kat. 15. [23-25].

Figurka "Sroka" - Mieczysław NARUSZEWICZ (1923-2006)

porcelana biała, szkliwiona, ręcznie malowana; wys. 27 cm; sygn. na spodzie: W / Wawel / MADE IN / POLAND oraz stempel numeryczny; Zakłady Porcelany Stołowej "Krzysztof" w Wałbrzychu, wzór z roku 1957, l. 60. XX w. Por.: Barbara Banaś, Polski new look. Ceramika użytkowa lat 50. i 60., Wrocław 2011, s. 206. Stan zachowania: niewielki błąd technologiczny z tyłu ogona.

Kielich - proj. Jerzy SŁUCZAN-ORKUSZ (1924-2002)

szkło barwione w masie na błękitno, tonowane; wys. 12 cm. Krakowski Instytut Szkła, l. 70. XX w. Por.: Barbara Banaś, Aleksandra Skorek, W pogoni za kolorem. Jerzy Słuczan-Orkusz, Wrocław 2019, s. 139.

szkło w kolorze kobaltowym, przeźroczyste, barwione w masie, warstwowe; wys. 14 cm; ZSA "Siemianowice" w Siemianowicach Ślaskich, filia HSG "Ząbkowice", l. 70. XX w. Stan zachowania: drobne zarysowania od użytkowania. Por.: Kolekcja szkła użytkowego Pałacu Schoena Muzeum w Sosnowcu, red. Ewa Chmielewska, Paweł Dusza, s. 219, poz. kat. 544, il.: s. 323.

ceramika szkliwiona; średn. 32 cm; na spodzie fragment metki; Spółdzielnia Przemysłu Ludowego i Artystycznego "Kamionka" w Łysej Górze, 3. tercja XX w. Stan zachowania: szczerba na krawędzi od spodu.

Talerz dekoracyjny z ptaszkiem wśród kwiatów

kamionka szkliwiona; średn. 19 cm; na spodzie ślad po papierowej nalepce; Spółdzielnia Przemysłu Ludowego i Artystycznego "Kamionka" w Łysej Górze, 3 tercja XX w.

Świecznik – Spółdzielnia Pracy Rękodzieła Ludowego i Artystycznego w Białymstoku

ceramika szkliwiona; 20 x 21 x 7,5 cm; na spodzie fragment metki z numerem; Spółdzielnia Pracy Rękodzieła Ludowego i Artystycznego w Białymstoku, l. 60. XX w.

Wazon - proj. Zofia PASEK

szkło barwione w masie na zielono-niebiesko, tonowane, ręcznie formowane; wys. 9,5 cm, średn. ok. 13 cm; na korpusie nalepka firmowa; Krakowski Instytut Szkła, l. 70. XX w.

Wazon tzw. "Suwak" - Krakowski Instytut Szkła

szkło barwione w masie na zielono, ręcznie formowane, tonowane; wys. 36 cm; Krakowski Instytut Szkła, l. 70. XX w. Stan zachowania: wewnątrz osad.

Butla – proj. Maria VELTUZEN-NAGRABECKA (ur. 1942) - [cylindryczna, zielona]

szkło barwione w masie na zielono, ręcznie formowane; wys. 23 cm; sygn. i dat. na spodzie: VELT 84 (ryte).

Talerz dekoracyjny - Zakłady Porcelitu Stołowego "Pruszków"

porcelit szkliwiona, ręcznie malowany; średn. 31,5 cm; na spodzie znak wytwórni: [dzban] / PRUSZKÓW / MADE IN POLAND; Zakłady Porcelitu Stołowego "Pruszków" w Pruszkowie, lata 60. XX w.

porcelit szkliwiony, ręcznie malowany; średn. 31,5 cm; na spodzie znak wytwórni: [dzban] / PRUSZKÓW / MADE IN POLAND; Zakłady Porcelitu Stołowego "Pruszków" w Pruszkowie, lata 60. XX w.

Popielniczka i kaganek - Krakowski Instytut Szkła

1. Popielniczka - szkło barwione w masie na żółto, ręcznie formowane; wys. 5 cm, śr. 12 cm; 2. Kaganek - Barbara ŚWISTACKA (ur. 1943), szkło barwione w masie na żółto, ręcznie formowane; wys. 8 cm. śr. 11 cm; Krakowski Instytut Szkła, l. 70. XX w. Stan zachowania: czarne zanieczyszczenia, skazy.

Cena: 50

Butla - proj. Zbigniew HORBOWY (1935-2019)

szkło barwione w masie na miodowo, typu antico, ręcznie formowane; wys. 18 cm; Huta Szkła Gospodarczego "Sudety" w Szczytnej Śląskiej, l. 70. XX w.; stan zachowania: wewnątrz osad.

Para wazonów – proj. Kazimierz KRAWCZYK (ur. 1948)

szkło barwione w masie na pomarańczowo i żółto, ręcznie formowane, tonowane; wys. 15 cm i 12 cm; Huta Szkła Artystycznego "Barbara" w Polanicy Zdroju, l. 70. XX w. lub: Huta Szkła Gospodarczego Sudety, l. 70. XX w.

szkło barwione w masie na żółto, tonowane, ręcznie formowane; wys. 47 cm; Huta Szkła „Sudety” w Szczytnej Śląskiej, lata 70. XX w.

Lampa podłogowa

szkło sodowe barwione w masie na miodowo, aluminium, obsadka na żarówkę typu E27, włącznik przy żarówkach ze ściemniaczem; wys. 148 cm (z kloszem); Polska, Z.S.O. Polam w Poznań, l. 70. XX w. Projekt przypisywany Jerzemu Słuczan-Orkuszowi.

Dzban - Zrzeszenie artystów plastyków ZAP Kadyny

ceramika, szkliwo; wys. 19 cm; sygn. na korpusie, przy podstawie: KADYNY [w trójkącie] / LU-04Z (wycisk); Zrzeszenie artystów plastyków ZAP Kadyny, 3. tercja XX w.

Forma dekoracyjna - Irena LIPSKA-ZWORSKA (ur. 1931)

ceramika; wys. 8,5 cm, średn. 26 cm; Polska, l. 70. XX w. stan zachowania: szczerba na spodzie.

Patera - Adam JABŁOŃSKI (1936-2018)

szkło barwione w masie na fioletowo, przeźroczyste, żyłki wielobarwnego szkła, ręcznie formowane; wys. 17 cm, średn. 41,5 cm; sygn. na spodzie: A. Jabłoński (ryta).

Forma szklana – Adam JABŁOŃSKI (1936-2018)

szkło warstwowe, barwione w masie, ręcznie formowane; 16,5 x 27 x 10 cm; sygn. na spodzie: A. Jabłoński (ryte), na korpusie nalepka autorska; stan zachowania: niewielkie szczerby przy podstawie od użytkowania.

Figurka "Wiewiórka" - proj. Hanna ORTHWEIN (1916-1963)

porcelit szkliwiony, ręcznie malowany; wys. 5 cm. szer. 5 cm.; dł. 28 cm.; sygn. na spodzie: P w wieńcu; CHODZIEŻ / MADE IN / POLAND; stan zachowania: błąd technologiczny na pyszczku.

fajans, szkliwo; średn. 30 cm; na spodzie fragment wycisku: KOŁO / 30; Zakłady Fajansu w Kole, l. 60. XX w. Por.: Barbara Banaś, Polski new look. Ceramika użytkowa lat 50. i 60., Wrocław 2011, s. 173

Talerz dekoracyjny - Zakłady Porcelitu Stołowego "Pruszków" w Pruszkowie

porcelit szkliwiony, malowany; 25,5 x 25,4 cm; nie sygn. Zakłady Porcelitu Stołowego "Pruszków" w Pruszkowie, l. 60 XX w. Por.: Barbara Banaś, Polski new look. Ceramika użytkowa lat 50. i 60., Wrocław 2011, s. 130.

Wazon - Rejonowa Spółdzielnia Przemysłu Ludowego i Artystycznego, Tomaszów Mazowiecki

ceramika szkliwiona; wys. 21,5 cm; Rejonowa Spółdzielnia Przemysłu Ludowego i Artystycznego, Tomaszów Mazowiecki, l. 60. XX w.; stan zachowania: szczerby na podstawie, wewnątrz osad.

Karafka - proj. Bolesław KSIĄŻEK (1911-1994)

ceramika szkliwiona, metalowe okucie; wys. 27 cm; na spodzie słaboczytelny wycisk; Spółdzielnia Przemysłu Ludowego i Artystycznego "Kamionka" w Łysej Górze, 3 tercja. XX w. Stan zachowania: szczerba przy podstawie, mikroubytki na wylewie (3 szt.)

Figurka "Byk" - Wincenty POTACKI (1904-2001)

porcelana biała, szkliwiona, ręcznie malowana; 13 x 22 x 7 cm; sygn. na spodzie: Ć w trójkącie / ĆMIELÓW / MADE / IN POLAND oraz dwa stemple; Zakłady Porcelany Stołowej "Ćmielów" w Ćmielowie, l. 60. XX w.

Projekt wzoru tkaniny "Lampiony", 1987 – Wojciech WADAS (ur. 1930)

płótno bawełniane, ręcznie malowane (trzy zszyte ze sobą elementy); 199 x 107 cm; sygn., dat. i opisana na odwrocie: WOJCIECH WADAS / ... WARSZAWA / "LAMPIONY" 100 x 200 cm / TKANINA BIEŻĄCA / RĘCZNIE MAL. / 1987.

Forma przestrzenna, szklana - Leszek DUTKA (1921-2014)

szkło, metal; 34 x 56 x 14 cm; opisana na spodzie: LESZEK DUTKA; stan zachowania: pęknięcia niektórych szybek witrażowej kompozycji, ubytki na tylnym brązowym szkle.

Wazon - proj. Kazimierz KRAWCZYK (ur. 1948)

szkło barwione w masie na żółto-pomarańczowo; wys. 46 cm; Huta Szkła Artystycznego "Barbara" w Polanicy Zdroju, l. 70. XX w. stan zachowania: wewnątrz osad.

Wazon – proj. Stefan SADOWSKI (ur. 1941)

szkło barwione w masie na pomarańczowo-czerwono, tonowane, typu antico, ręcznie formowane; wys. 31 cm; Huta Szkła Gospodarczego "Sudety" w Szczytnej Śląskiej, l. 70. XX w.

Para wazonów - proj. Józef GÓRSKI (ur. 1941)

szkło barwione w masie, ręcznie formowane; wys. 27 cm; wys. 24 cm; HSG "Tarnów" w Tarnowie, l. 60. - 70. XX w. Stan zachowania: szczerby na krawędzi wylewu większego wazonu.

Talerz dekroacyjny - zakłady garncarskie Neclów, Chmielno

ceramika szkliwiona; średn. 30,5 cm; sygn. wyciskiem: NECEL / CHMIELNO; Ceramika kaszubska, zakłady garncarskie Neclów, Chmielno, l. 50. - 60. XX w.

Patera "Rydz" – Spółdzielnia Pracy Rękodzieła Ludowego i Artystycznego w Białymstoku

ceramika szkliwiona; 21,5 cm; na spodzie metka z nazwą modelu: Talerz "Rydz"; Spółdzielnia Pracy Rękodzieła Ludowego i Artystycznego w Białymstoku, l. 60. XX w.

Misa - Helena TEODOROWICZ-KARPOWSKA (1897-1944)

ceramika szkliwiona; wys. 5 cm, średn. 14,5 cm; sygn. na spodzie monogramem; Kraków, 1 poł. XX w. Stan zachowania: dwustronne pęknięcie włosowate jednej ścianki.

Para paterek - Leszek DUTKA (1921-2014)

ceramika, szkliwo zbiegające; 12,5 x 21,5 cm, 8,5 x 15,5 cm; jedną z pater można powiesić.

Wazon - Stanisław SZYBA (1935-2007)

ceramika szkliwiona; 29 x 35 x 9 cm; Por.: Barbara Banaś, Polski new look. Ceramika użytkowa lat 50. i 60., Wrocław 2011, s. 83 (zdjęcie ekspozycji z II Ogólnopolskiej Wystawy Ceramiki i Szkła Artystycznego).

Wazon - Stefania DRETLER-FLIN (1909-1994), Zygmunt FLIN (1909-1993)

ceramika szkliwiona; wys. 26 cm sygn. na spodzie wyciskiem: FF.

Kwietnik - proj. Monika ORKUSZ

szkło barwione w masie na miodowo, przeźroczyste, ręcznie formowane; wys. 11,5 cm, średn. ok. 11,5 cm; na spodzie: X (ryte); Krakowski Instytut Szkła, wzór K-290 z 1978, l. 70. - 80. XX w. Stan zachowania: błędy technologiczne. Por.: Barbara Banaś, Aleksandra Skorek, W pogoni za kolorem. Jerzy Słuczan-Orkusz, Wrocław 2019, s. 92.

Koszyk - proj. Jerzy SŁUCZAN-ORKUSZ (1924-2002)

szkło barwione w masie na zielono-miodowo, tonowane, ręcznie formowane; wys. 20 cm, średn. ok. 10,5 cm; Krakowski Instytut Szkła, l. 70. XX w. Por.: Barbara Banaś, Aleksandra Skorek. W pogoni za kolorem. Jerzy Słuczan-Orkusz, Wrocław 2019, s. 139.

Cena: 50

Zofia KLUCZYŃSKA-WADAS (1930-2018) - Tkanina dekoracyjna

ok. 49 x 80 cm; Polska, 2 poł. XX w.

Plakieta "Owad" - Bolesław KSIĄŻEK (1911-1994)

ceramika, szkliwo; 17 x 14,5 cm; Polska, 3. tercja XX w.

Talerz dekoracyjny - Aleksander AZAREWICZ (? - 1943)

ceramika szkliwiona; średn. 23 cm; sygn. na spodzie: WILNO / A. AZAREWICZ [wyciskiem]; Litwa, Wilno, l. 30. XX w. Por.: Mariusz Hermansdorfer, Ceramika i szkło polskie XX wieku, Wrocław 2004, s. 25.

Serwis do kawy "Opole" – proj. Kazimierz KOWALSKI (ur. 1931)

na 8 osób; porcelit szkliwiony, dekorowany natryskiem; w składzie: dzbanek z pokrywką - wys. 27 cm, cukiernica z pokrywką - 13,5 cm, mlecznik - 11,5 cm, 8 filiżanek - wys. 7 cm, 8 spodków - średn. 14,5 cm; sygn. na spodzie: PT w wieńcu / TUŁOWICE / MADE IN POLAND; Zakłady Porcelitu Stołowego Tułowice w Tułowicach, wzór z1963 r., l. 60. XX w.; stan zachowania: odbarwienia spodków, zarysowania, niewielka szczerba na jednym ze spodków.

Serwis deserowy "Kajtek" - proj. Zofia GALIŃSKA (1913-1998)

porcelit szkliwiony, złocony (kobaltowy); patera - średn. 26,5 cm, 6 talerzyków deserowych - średn. 17 cm; sygn. na spodzie: ZPS / Dzban / PRUSZKÓW / MADE IN POLAND; Zakłady Porcelitu Stołowego "Pruszków" w Pruszkowie, proj. z 1961, l. 60. XX w.

porcelit szkliwiony; średn. 27 cm; sygn. na spodzie: [dzban] / PRUSZKÓW / MADE IN POLAND; Zakłady Porcelitu Stołowego "Pruszków" w Pruszkowie, lata 60. XX w.

Zestaw 3 Wazonów – Spółdzielnia Pracy Rękodzieła Ludowego i Artystycznego w Białymstoku

ceramika szkliwiona; wys. każdy: ok. 31 cm; na jednym ślad po papierowej metce; Spółdzielnia Pracy Rękodzieła Ludowego i Artystycznego w Białymstoku, l. 60. XX w. Stan zachowania: odpryski przy podstawie.

abstrakcyjny zielono-niebiesko-granatowy; sizal, juta; 146 x 98 cm; Polska, 2 poł. XX w.

Kilim w kwiaty

wełna; 139,5 x 84,5 cm; Polska, 2 poł. XX w. (?).

Płaskorzeźba "Kobieta w kryzie" - Pracownia STROMA 5

ceramika szkliwiona;19 x 19 cm; sygn na spodzie: ZZ / K (wyciskiem); Kraków, Pracownia STROMA 5, skład pracowni: Ewa Żygulska, Barbara Żątowska, Janina Karbowska-Kluziewicz, l. 60. XX w. Stan zachowania: niewielkie uszkodzenia na krawędzi.

Figurka "Pszczyńskie” z serii „Stroje regionalne" - Helena GRZEŚKIEWICZ (1909-1977), Lech GRZEŚKIEWICZ (1913-2012)

fajans dekorowany kobaltem, szkliwiony; wys. 20 cm; sygn. wewnątrz: (farbą) H. L. Grześkiewiczowie.

szkło w kolorze kobaltowym, przeźroczyste, barwione w masie, warstwowe; wys. 27,5 cm; ZSA "Siemianowice" w Siemianowicach Ślaskich, filia HSG "Ząbkowice", l. 70. XX w. Por.: Kolekcja szkła użytkowego Pałacu Schoena Muzeum w Sosnowcu, red. Ewa Chmielewska, Paweł Dusza, s. 219, poz. kat. 544, il.: s. 323.

Wazon - Krakowski Instytut Szkła

szkło barwione w masie na fioletowo, mleczne, tonowane, ręcznie formowane; wys. 14 cm, średn. ok. 13,5 cm; Krakowski Instytut Szkła, l. 70. XX w.

Wazon - Zakłady Porcelany Stołowej "Ćmielów"

porcelana biała, szkliwiona, natrysk; wys. 24,5 cm; sygn. na spodzie: Ć w trójkącie / Ćmielów / MADE / IN POLAND (stempel) oraz wypis: C-223-741 oraz 39 (czarną farbą); Zakłady Porcelany Stołowej "Ćmielów" w Ćmielowie, l. 60. XX w.

Cena: 80

Talerz dekoracyjny – Spółdzielnia Przemysłu Ludowego i Artystycznego "Kwiatogal"

porcelana szkliwiona, ręcznie malowana; średn. 24 cm; sygn. na spodzie: W / Wawel [skreślone] / MADE IN POLAND / 3 oraz dopisek ręcznie: Ręcznie / malowała / B. Balińska (farbą); Spółdzielnia Przemysłu Ludowego i Artystycznego "Kwiatogal", l. 60. XX w.

Wazon tzw. "Globus" - Krakowski Instytut Szkła

szkło barwione w masie na fioletowo, tonowane, ręcznie formowane; wys. 23 cm; Krakowski Instytut Szkła, l. 70. XX w.

Kielich – proj. Jerzy SŁUCZAN-ORKUSZ (1924-2002)

szkło barwione w masie na fioletowo-pomarańczowo-brązowo, mlecznie, naśladujące strukturę marmuru, ręcznie formowane; wys. 27,5 cm; Krakowski Instytut Szkła, l. 70. XX w. Por.: Barbara Banaś, Aleksandra Skorek, W pogoni za kolorem. Jerzy Słuczan-Orkusz, Wrocław 2019, s. 137.

Patera - Krakowski Instytut Szkła

szkło barwione w masie na kremowy róż, ręcznie formowane; wys. 12 cm, śr. 19 cm; Krakowski Instytut Szkła, l. 70. XX w.

Kielich - Krakowski Instytut Szkła

szkło barwione w masie na jasno-kremowy fiolet, ręcznie formowane; wys. 14 cm; Krakowski Instytut Szkła, l. 70. XX w.

Figurka „Tancerka” - Wytwórnia Wyrobów Ceramicznych „Steatyt”

porcelana biała, szkliwiona, malowana; 27 x 21,5 x 11,5 cm; sygn. na spodzie: inicjały ZB wpisane w dzban / KATOWICE; Wytwórnia Wyrobów Ceramicznych „Steatyt” Zygmunt Buksowicz, Katowice, l. 60. / 70. XX w.

Para wazonów - Kielichów - proj. Jerzy SŁUCZAN-ORKUSZ (1924-2002)

1. szklo barwione w masie na czerwono, ręcznie formowane; wys. 24 cm; 2. szkło barwione w masie na pomarańczowo-czerwono, tonowane, ręcznie formowane; wys. 24 cm; stan zachowania: zarysowania na krawędzi czaszy; Krakowski Instytut Szkła, l. 70. XX w. Por.: Barbara Banaś, Aleksandra Skorek, W pogoni za kolorem. Jerzy Słuczan-Orkusz, Wrocław 2019, s. 137.

Wazon - Amfora - Krakowski Instytut Szkła

szkło barwione w masie na czerwono, ręcznie formowane; wys. 19 cm; Krakowski Instytut Szkła, l. 70. XX w. stan zachowania; znak "x" na spodzie.

Wazon - Kielich - Krakowski Instytut Szkła

szkło barwione w masie na czerwono, ręcznie formowane; wys. 24 cm; Krakowski Instytut Szkła, l. 70. XX w.

Cena: 50

Naczynie dekoracyjne - proj. Jerzy SŁUCZAN-ORKUSZ (1924-2002)

szkło barwione w masie na ciemno-czerwono, recznie formowane; wys. 15 cm., śr. 15 cm., gł. 5 cm; Krakowski Instytut Szkła, l. 70. XX w. Por.: Barbara Banaś, Aleksandra Skorek, W pogoni za kolorem. Jerzy Słuczan-Orkusz, Wrocław 2019, s. 60.

szkło barwione w masie na czerwono, przeźroczyste, ręcznie formowane; wys. 37,5 cm; Krakowski Instytut Szkła, wzór G-697/73, l. 70. XX w. Por.: Barbara Banaś, Aleksandra Skorek, W pogoni za kolorem. Jerzy Słuczan-Orkusz, Wrocław 2019, s. 145.

Para kufli – Krakowski Instytut Szkła

szkło barwione w masie na bordowo, szkło przeźroczyste bezbarwne, ręcznie formowane; wys. 16 cm (każdy); Krakowski Instytut Szkła, l. 70. XX w. Stan zachowania: niewielkie błędy technologiczne w dolnej partii dekoracji ucha.

szkło barwione w masie na czerwono, przeźroczyste, ręcznie formowane; wys. 30,5 cm; Krakowski Instytut Szkła, wzór H-657/73, l. 70. XX w. Por.: Barbara Banaś, Aleksandra Skorek, W pogoni za kolorem. Jerzy Słuczan-Orkusz, Wrocław 2019, s. 139

Kompozycja - Projekt tkaniny - Barbara PODKAŃSKA (1945-2019)

płótno bawełniane, ręcznie malowane; 127 x 133,5 cm; opisane na odwrocie: PODKAŃSKA BARBARA "KOMPOZYCJA" TK. RĘCZ. MAL.

Wazon, wzór TT - Wytwórnia Wyrobów Ceramicznych „Steatyt”

porcelana biała, szkliwiona, malowana; 19,5 x 11 x 7,5 cm; sygn. na spodzie: STEATYT / inicjały ZB wpisane w dzban / KATOWICE / Ręcznie / malowane / MADE IN / POLAND / Hand painted / "T T"; Wytwórnia Wyrobów Ceramicznych "Steatyt" w Katowicach, l. 60. XX w. Por.: Barbara Banaś, Wytwórnia Wyrobów Ceramicznych Steatyt w Katowicach, Wrocław 2017, s. 128.

Bombonierka wzór nr 386 - Zakłady Fajansu "Włocławek"

fajans szkliwiony, ręcznie malowany; 12 x 17 x 9 cm; sygn. widoczny fragment numery i metka firmowa: FAJANS / Włocławek / I GAT / Cena / zł 30.00.; Zakłady Fajansu "Włocławek" we Włocławku, lata 60. XX w. Projekt z przed 1959 r. prawdopodobnie opracowany przez Instytut Wzornictwa Przemysłowego; Por.: Piotr Nowakowski, Fantastyczna ceramika użytkowa, Włocławek 2008, s. 74, nr kat. 97. [177].

Świecznik - Bolesław KSIĄŻEK (1911-1994)

ceramika, szkliwo; 4 x 22,5 x 7 cm; stan zachowania: ślady po wosku, uszkodzenie czubka listka.

Para wazonów - Stefania DRETLER-FLIN (1909-1994), Zygmunt FLIN (1909-1993)

ceramika szkliwiona; wys. 24 cm, wys. 11 cm; sygn. na spodzie FF (ryta w masie, oba); Polska, 3 tercja XX w.

Cena: 1100

Zestaw 3 wazonów - Millenium

ceramika szkliwiona; wys. ok. 32 cm (każdy); ceramika krakowska, Millenium, 2 poł. XX w.

Wazon z niebieskim kołnierzem - Spółdzielnia Przemysłu Ludowego i Artystycznego "Kamionka"

ceramika szkliwiona; wys. 29,5 cm; Spółdzielnia Przemysłu Ludowego i Artystycznego "Kamionka" w Łysej Górze, 3 tercja XX w.

Cena: 50

Wazon w formie stopy - Anna ZAMORSKA-MALICKA (ur. 1942)

ceramika, szkliwo opalizujące; 11 x 21,5 x 8 cm.

Wazon ceramiczny - Janina KARCZEWSKA-KONIECZNA, XX / XXI w.

ceramika szkliwiona; 15 x 14 x 14 cm;

Bombonierka - wzór nr 262 - Zakłady Fajansu "Włocławek"

fajans szkliwiony, ręcznie malowany; 7,5 x 20 x 13,5 cm; sygn. na spodzie: Zakł. Fajansu / Włocławek / Rewolucji 1905 oraz numer 3510. Stan zachowania: obustronne pęknięcie włosowate, niewielki odprysk; Zakłady Fajansu "Włocławek" we Włocławku, wzór z przed 1958 (IWP), l. 60. XX w. Por.: Piotr Nowakowski, Fantastyczna ceramika użytkowa, Włocławek 2008, s. 55, nr kat. 66. [116].

Ikebana z wkładem wzór 496 – proj. Wit PŁAŻEWSKI (1932-2004)

fajans szkliwiony, ręcznie malowany; 10 x 23 x 10 cm; sygn. na spodzie: lilijka / WŁOCŁAWEK / FAJANS / RĘCZNIE MALOWANE; Zakłady Fajansu "Włocławek" we Włocławku, wzór z 1962, l. 60. XX w. Por.: Piotr Nowakowski, Fantastyczna ceramika użytkowa, Włocławek 2008, s. 107, nr kat. 151. [285-286].

Wazon wzór nr 466 - proj. Jan SOWIŃSKI (1911-1990)

fajans ręcznie malowany, szkliwiony; wys. 46 cm; sygn. na spodzie: lilijka / WŁOCŁAWEK / FAJANS / RĘCZNIE MALOWANE; Zakłady Fajansu "Włocławek" we Włocławku, wzór z roku 1961, l. 60. XX w. Stan zachowania: peknięcie włosowate na wylewie. Por.: Piotr Nowakowski, Fantastyczna ceramika użytkowa, Włocławek 2008, s. 101, nr kat. 139. [263-266].

Patera na owoce "Kapelusz" wzór nr 122, nr dek. 3111

fajans szkliwiony, ręcznie malowany; średnica: 30 cm; sygn: Zakł. Fajansu / WŁOCŁAWEK / Rewol. 1905; Zakłady Fajansu "Włocławek" we Włocławku, wzór z roku 1953, l. 60. XX w. Stan zachowania: błędy fabryczne, niewielka szczerbka; Por.: Piotr Nowakowski, Fantastyczna ceramika użytkowa, Włocławek 2008, s. 27, nr kat. 17. [27]; Barbara Banaś, Polski new look. Ceramika użytkowa lat 50. i 60., Wrocław 2011, s. 165.

Roman HINC, XX w. – Nowe życie I, 1987

emalia warstwowa; 14 x 17,5 cm (w świetle oprawy); na odwrocie oprawy nalepka BWA SOPOT z odręcznie wypisaną informacją o pracy: Biennale Sztuki ... / 1987 / TOMASZ HINC / GDAŃSK / DRZYMAŁY 5/2 / NOWE ŻYCIE I / emalia warstwowa / 18 x 15 / 20 000 (długopisem).

Ikebana - Leszek DUTKA (1921-2014)

ceramika szkliwiona (skóra krokodyla); 5 x 23 x 4,5 cm; sygn. na spodzie: LD (ryta); Ceramika krakowska, l. 50. - 80. XX w.

Świecznik – Bolesław KSIĄŻEK (1911-1994)

ceramika, szkliwo; 4 x 25 x 12 cm; Polska, 3. tercja XX w. Stan zachowania: ślady po wosku.

Wazon - Zakłady Fajansu w Kole

fajans szkliwiony; wys. 20 cm; Zakłady Fajansu w Kole, 2 poł. XX w.; stan zachowania: błędy technologiczne na korpusie i przy podstawie (niedoszkliwienia), szczerba przy podstawie.

Budzik - Metron

plastik, tworzywo sztuczne; wys. ok. 13 cm (możliwość regulacji położenia tarczy wraz z korpusem); na tarczy napis: METRON / KWARC; budzik na baterie LR 14; Zakłady Maszyn Biurowych Predom Metron w Toruniu, lata 70. XX w.

Cukiernica tzw. "Romby i guziki" - Eryka TRZEWIK-DROST (ur. 1931)

szkło prasowane, barwione w masie na zielono; wys. 20,5 cm średn. 17,5 cm; Polska, Huta Szkła Gospodarczego „Ząbkowice” w Dąbrowie Górniczej, l. 70. XX w. Por.: Mariusz Hermansdorfer, Ceramika i szkło polskie XX wieku, Wrocław 2004, s. 208, nr kat. 494.

Zestaw do napojów - proj. Zbigniew HORBOWY (1935-2019)

szkło barwione w masie na biało-zielono, ręcznie formowane, tonowane; dzban - wys. 28 cm, szklanka (5 szt.) - wys. 11,5 cm; Huta Szkła Gospodarczego "Sudety" w Szczytnej Śląskiej, l. 70. XX w.

Zestaw 6 kieliszków do likieru

szkło sodowe, barwione w masie na zielono i turkusowo, ręcznie formowane, wys. 12 cm; Huta Szkła Artystycznego "Barbara" w Polanicy Zdroju, l. 70. XX w. lub: Huta Szkła Gospodarczego Sudety, l. 70. XX w. Projekt formy przypisywany Zbigniewowi Horbowemu.

Zestaw 3 wazonów w tym z serii "Muszle" – Irena LIPSKA-ZWORSKA (ur. 1931)

ceramika, szkliwiona, biskwit; 13,5 x 13 x 8 cm, 8 cm i 7 cm; Por.: Mariusz Hermansdorfer, Ceramika i szkło polskie XX wieku, Wrocław 2004, s. 117, nr kat. 1406.

Zestaw 3 wazonów - Millenium

ceramika szkliwiona; wys. ok. 12 cm (każdy); ceramika krakowska, Millenium, 2 poł. XX w.

Wazon - Millenium

ceramika szkliwiona; wys. 19 cm; Ceramika krakowska, Millenium, 2 poł. XX w.

Cena: 50

Misa dekoracyjna - Krystyna CYBIŃSKA (ur. 1931)

ceramika; wys. 6,5 cm, średn: 29 cm; Polska, l. 70. XX w.

Dzban - Krakowski Instytut Szkła

szkło barwione w masie na jasno-szary fiolet, ręcznie formowane; wys. 19 cm. śr. 14 cm; Krakowski Instytut Szkła, l. 70. XX w.

Cena: 50

Wazon tzw. "Ślimak" - Krakowski Instytut Szkła

szkło barwione w masie na fioletowo, mleczne i przeźroczyste, tonowane, ręcznie formowane; wys. 14 cm, średn. ok. 20,5 cm; na korpusie złota nalepka firmowa; Krakowski Instytut Szkła, l. 70.-80. XX w.

Wspomnienie alpinisty, 1987 - Wojciech WADAS (ur. 1930)

technika własna, pilśnia; 111 x 191 cm; sygn., dat. i opisana na odwrocie: WOJCIECH WADAS / ... / "WSPOMNIENIE ALPINISTY" / "COLLAGE" 1987 r.

Para plakiet - Mirostowickie Zakłady Ceramiczne

ceramika, szkliwo; 21 x 22 cm oraz 22 x 27 cm; sygn. na spodzie: RĘKODZIEŁO / PROF. A. ZAJĄC (wycisk, każda) oraz papierowana nalepka z wytwórni z logo i oznaczeniem gatunku (każda); Mirostowickie Zakłady Ceramiczne w Mirostowicach Dolnych, lata 60./70. XX w. Stan zachowania: prostokątna plakieta z niewielkim starym ubytkiem w kompozycji.

Zestaw trzech naczyń - Zakłady Ceramiczne "Bolesławiec"

ceramika szkliwiona: dzban - wys. 50 cm.; amfora - wys. 41 cm; wazon - wys. 39 cm; amfora i wazon sygn. na spodzie; Zakłady Ceramiczne "Bolesławiec" w Bolesławcu, 3. tercja XX w.

Popielniczka i wazon "Osiołek" - proj. Czesław ZUBER (ur. 1948)

szkło barwione w masie na czerwono i żółto-pomarańczowo; wys. 14 cm, wys. 7,5 cm; Huta Barbara w Polanicy Zdroju, lata 70. XX w.

Zesatw 4 kielichów - proj. Jerzy SŁUCZAN-ORKUSZ (1924-2002)

1. szkło barwione w masie na czerwono, ręcznie formowane; wys. 15 cm; 2. szkło barwione w masie na żółto-czerwono, ręcznie formowane; wys. 15 cm; stan zachowania: błędy technologiczne w nóżce; 3. szkło barwione w masie na czerwono; wys. 13 cm; 4. szkło barwione w masie na żółto, ręcznie formowane; wys. 13 cm; stan zachowania: błędy technologiczne przy podstawie czaszy; Krakowski Instytut Szkła, l. 70. XX w. Por.: Barbara Banaś, Aleksandra Skorek, W pogoni za kolorem. Jerzy Słuczan-Orkusz, Wrocław 2019, s. 139.

Wazon szklany – proj. Rudolf ROZINEK

szkło barwione w masie na pomarańczowo-żółto, tonowane, ręcznie formowane; 21 cm; Huta Szkła Gospodarczego Sudety ?, l. 70. - 80. XX w. Stan zachowania: błędy technologiczne - czarne punkty - w masie szkła;

Ikebana - Millenium

ceramika szkliwiona; wys. 6 cm. szer. 9 cm.; dł. 11 cm.; Ceramika krakowska, Millenium, 2 poł. XX w.

Zesatw 3 wazonów - Millenium

1. ceramika szkliwiona; wys. 30 cm; 2. ceramika szkliwiona; wys. 30 cm; 3. ceramika szkliwiona; wys. 21 cm; Ceramika krakowska, Millenium, 2 poł. XX w.

Świecznik "Janusz" i wazon model W-110 - Mirostowickie Zakłady Ceramiczne

ceramika szkliwiona; świecznik: wys. 5 cm, szer. 8 cm, dł. 32 cm.; wazon: wys. 11 cm.; sygn. na spodzie: wazon: Mi / Mirostowice / 3; Mirostowickie Zakłady Ceramiczne w Mirostowicach Dolnych, l. 60. - 70. XX w.

Para kufelków z kompletu "Lajkonik"- proj. Jerzy SŁUCZAN-ORKUSZ (1924-2002)

szkło barwione w masie na żółto, tonowane, przeźroczyste, ręcznie formowane; wys. 11,5 cm; Krakowski Instytut Szkła, proj. z 1976, l. 70. XX w. Por.: Barbara Banaś, Aleksandra Skorek, W pogoni za kolorem. Jerzy Słuczan-Orkusz, Wrocław 2019, s. 153.

Zestaw 3 amfor - proj. Jerzy SŁUCZAN-ORKUSZ (1924-2002)

szkło barwione w masie na czerwono, żółto lub żółto-miodowo; wys. ok. 11 cm; Krakowski Instytut Szkła, l. 70. XX w. Por.: Barbara Banaś, Aleksandra Skorek, W pogoni za kolorem. Jerzy Słuczan-Orkusz, Wrocław 2019, s. 105.

Wazon – proj. Kazimierz KRAWCZYK (ur. 1948)

szkło barwione w masie na czerwono-żółto, tonowane, przeźroczyste, ręcznie formowane; wys. 14 cm, średn. ok. 13 cm; Huta Szkła Artystycznego "Barbara" w Polanicy Zdroju, l. 70. XX w. lub: Huta Szkła Gospodarczego Sudety, l. 70. XX w.

szkło barwione w masie na żółto, ręcznie formowane, tonowane; 36,5 x 15 x 12 cm; Krakowski Instytut Szkła, 3 tercja XX w.

Talerz dekoracyjny "Zachód słońca"

porcelana biała, szkliwiona, natrysk, ręcznie malowana; średn. 32 cm; nie sygn., na odwrocie stempel: Ręcznie malowane.

ceramika szkliwiona, ręcznie malowana; wys. 27,5 cm; sygn. na spodzie: ZF / KOŁO w trójkącie; Zakłady Fajansu w Kole, 2 poł. XX w. Wazon po konserwacji.

148

Para wazonów - Rock and Roll i wazon kulisty

porcelana biała, szkliwiona, dekorowana tamponażem; wys. 24 cm; wys. 10 cm; większy wazon sygn. na spodzie: W / Wawel / MADE IN POLAND.

Cena: 350

149

Rzeźba ceramiczna - Janina PISKORSKA-PIELA

biskwit; 19 cm; na spodzie opis: DZIDKA / PIELA / WAŁBRZYCH / 1977 (długopisem).

150

Wazon - proj. Justyna BĄBEL-PIKTEL

ceramika szkliwiona, brązowo-beżowa; wys. 16,5 cm; na spodzie papierowa nalepka z odręcznym napisem z wzorcowni: WAZON NA KWIATY / ZPS PRUSZKÓW / BĄBEL-PIKTEL; Zakłady Porcelitu Stołowego Pruszków, ok. 1990.

151

Karafka / przyprawnik - proj. Bronisław WOLANIN (1937-2013)

kamionka biała, ręcznie malowana, szkliwiona; wys. 16 cm; na spodzie papierowa metka: Spółdzielnia Pracy Przemysłu Artystycznego / Bolesławiec / kamionka biała; Zakłady Ceramiczne "Bolesławiec" w Bolesławcu, 3. tercja XX w.

152

Projekt dekoracji sali na zjazd P.T.P. - Zofia KLUCZYŃSKA-WADAS (1930-2018), Wojciech WADAS (ur. 1930)

gwasz, papier nalejony na karton; 25 x 50 cm.

153

Kilim z kogucikami

wełna; 127 x 93,5 cm; Cepelia, 2 poł. XX w.

154

Talerz dekoracyjny "Bohaterom Warszawy 1939-1945" - proj. J. ZAREMBA - Wawel

porcelana szkliwiona, złocenia, srebrzenia, farba; średn. 32 cm; sygn. drukiem zielonym: litera W, niżej: Wawel/ MADE IN/ POLAND / 1; Wałbrzych, Fabryka Porcelany Stołowej "Wawel" (dawn. Karl Krister Porzellanmanufaktur, zał. 1831), proj. z roku 1970, 4. ćw. XX w. Por.: Irena Gatys, Roman Gatys, Wzornictwo przemysłowe fabryki porcelany Krister - Wawel - Kristoff w Wałbrzychu, Nakło Śląśkie, 2015, s. 191.

155

14 fotografii z architekturą oraz wnętrza hotelu z przykładami polskiego wzornictwa

fotografie czarno-białe, odbitka żelatynowo-srebrowa, papier fotograficzny; 13 x 17 cm (około, wymiar każdej z nich); na odwrocie pieczątki autorskie m.in. Eugeniusza Żelechowskiego, Tadeusza Krawczyka, S. Czerneckiego, Janusza Korpala; dokumentacja dotyczy głównie hotelu Orbis "Merkury" w Poznaniu.

156

Wazon - Spółdzielnia Przemysłu Ludowego i Artystycznego "Kwiatogal"

porcelana szkliwiona, ręcznie malowana. złocona; wys. 19 x 12 x 12 cm; na spodzie oznaczenia wytwórni (zielony stempel: Royal Ivory / korona / KPM) oraz stempel z napisem: CEPELIA "KWIATOGAL" / ręcznie malowane; Spółdzielnia Przemysłu Ludowego i Artystycznego "Kwiatogal", l. 60. XX w. Stan zachowania: uszkodzenia - dwa ubytki na krawędzi wylewu,

157

Wazon - Zakłady Ceramiczne "Bolesławiec"

ceramika szkliwiona, ręcznie malowana; wys. 30 cm; malatura sygn. w kompozycji: JABŁONOWSKA; Zakłady Ceramiczne "Bolesławiec" w Bolesławcu, 3. tercja XX w.

158

Para wazonów - Zakłady Ceramiczne "Bolesławiec"

1. ceramika szkliwiona; wys. 21 cm; na spodzie opis: "ręcznie malowana", "IRENA NIZIOŁEK", na spodzie sygn.; 2. ceramika szkliwiona; wys.16 cm. śr. 17 cm; na spodzie: RĘCZNIE MALOWANE / JOLANTA JEZIORNA; stan zachowania: niedoszkliwioenia kołnierza wylewu; Zakłady Ceramiczne "Bolesławiec" w Bolesławcu, 3. tercja XX w.

159

Para kaganków - Barbara ŚWISTACKA (ur. 1943)

szkło barwione w masie na fioletowo, tonowane, ręcznie formowane; wys. 7,5 cm, średn. ok. 11 cm; na jednym firmowa nalepka Instytutu Szkła i Ceramiki, na obu - na spodzie drukowana nalepka z napisem: ZAKŁAD DOŚWIADCZALNY / INSTYTUT SZKŁA I CERAMIKI z wypisanym nr 36 (odręcznie); Krakowski Instytut Szkła, l. 70. - 80 . XX w.

160

szkło barwione w masie na różowo, warstwowe, ręcznie formowane; wys. 12 cm; Krakowski Instytut Szkła, l. 70. XX w. Por.: Barbara Banaś, Aleksandra Skorek, W pogoni za kolorem. Jerzy Słuczan-Orkusz, Wrocław 2019, s. 105.

161

1. szkło barwione w masie na zielono, tonowane, ręcznie formowane; 16 cm; stan zachowania: wewnątrz niewielki pęknięty bąbel; 2. szkło barwione w masie na brązowo-żółto, tonowane: wys. 18 cm; Krakowski Instytut Szkła, l. 70. XX w.

Warszawa 2021/04/14

Warszawa 2021/04/14

Warszawa 2021/04/14

Warszawa 2021/04/14

Talerz dekoracyjny - Jan CIAŚ

Warszawa 2021/04/14

Warszawa 2021/04/14

Warszawa 2021/04/14

Warszawa 2021/04/14

Kilim art deco

Warszawa 2021/04/14

Warszawa 2021/04/14

Warszawa 2021/04/14

Warszawa 2021/04/14

Warszawa 2021/04/14

Warszawa 2021/04/14

Warszawa 2021/04/14

Warszawa 2021/04/14

Warszawa 2021/04/14

Warszawa 2021/04/14

Warszawa 2021/04/14

Warszawa 2021/04/14

Warszawa 2021/04/14

Warszawa 2021/04/14

Warszawa 2021/04/14

Warszawa 2021/04/14

Warszawa 2021/04/14

Warszawa 2021/04/14

Warszawa 2021/04/14

Warszawa 2021/04/14

Warszawa 2021/04/14

Warszawa 2021/04/14

Warszawa 2021/04/14

Warszawa 2021/04/14

Warszawa 2021/04/14

Warszawa 2021/04/14

Warszawa 2021/04/14

Warszawa 2021/04/14

Warszawa 2021/04/14

Warszawa 2021/04/14

Warszawa 2021/04/14

Warszawa 2021/04/14

Warszawa 2021/04/14

Warszawa 2021/04/14

Warszawa 2021/04/14

Warszawa 2021/04/14

Warszawa 2021/04/14

Warszawa 2021/04/14

Wazon - proj. Zofia PASEK

Warszawa 2021/04/14

Warszawa 2021/04/14

Warszawa 2021/04/14

Warszawa 2021/04/14

Warszawa 2021/04/14

Warszawa 2021/04/14

Warszawa 2021/04/14

Warszawa 2021/04/14

Warszawa 2021/04/14

Lampa podłogowa

Warszawa 2021/04/14

Warszawa 2021/04/14

Warszawa 2021/04/14

Warszawa 2021/04/14

Warszawa 2021/04/14

Warszawa 2021/04/14

Warszawa 2021/04/14

Warszawa 2021/04/14

Warszawa 2021/04/14

Warszawa 2021/04/14

Warszawa 2021/04/14

Warszawa 2021/04/14

Warszawa 2021/04/14

Warszawa 2021/04/14

Warszawa 2021/04/14

Warszawa 2021/04/14

Warszawa 2021/04/14

Warszawa 2021/04/14

Warszawa 2021/04/14

Warszawa 2021/04/14

Warszawa 2021/04/14

Warszawa 2021/04/14

Warszawa 2021/04/14

Warszawa 2021/04/14

Warszawa 2021/04/14

Warszawa 2021/04/14

Warszawa 2021/04/14

Warszawa 2021/04/14

Warszawa 2021/04/14

Warszawa 2021/04/14

Warszawa 2021/04/14

Warszawa 2021/04/14

Kilim w kwiaty

Warszawa 2021/04/14

Warszawa 2021/04/14

Warszawa 2021/04/14

Warszawa 2021/04/14

Warszawa 2021/04/14

Warszawa 2021/04/14

Warszawa 2021/04/14

Warszawa 2021/04/14

Warszawa 2021/04/14

Warszawa 2021/04/14

Warszawa 2021/04/14

Warszawa 2021/04/14

Warszawa 2021/04/14

Warszawa 2021/04/14

Warszawa 2021/04/14

Warszawa 2021/04/14

Warszawa 2021/04/14

Warszawa 2021/04/14

Warszawa 2021/04/14

Warszawa 2021/04/14

Warszawa 2021/04/14

Warszawa 2021/04/14

Warszawa 2021/04/14

Warszawa 2021/04/14

Zestaw 3 wazonów - Millenium

Warszawa 2021/04/14

Warszawa 2021/04/14

Warszawa 2021/04/14

Warszawa 2021/04/14

Warszawa 2021/04/14

Warszawa 2021/04/14

Warszawa 2021/04/14

Warszawa 2021/04/14

Warszawa 2021/04/14

Warszawa 2021/04/14

Warszawa 2021/04/14

Warszawa 2021/04/14

Budzik - Metron

Warszawa 2021/04/14

Warszawa 2021/04/14

Warszawa 2021/04/14

Warszawa 2021/04/14

Warszawa 2021/04/14

Zestaw 3 wazonów - Millenium

Warszawa 2021/04/14

Wazon - Millenium

Warszawa 2021/04/14

Warszawa 2021/04/14

Warszawa 2021/04/14

Warszawa 2021/04/14

Warszawa 2021/04/14

Warszawa 2021/04/14

Warszawa 2021/04/14

Warszawa 2021/04/14

Warszawa 2021/04/14

Warszawa 2021/04/14

Ikebana - Millenium

Warszawa 2021/04/14

Zesatw 3 wazonów - Millenium

Warszawa 2021/04/14

Warszawa 2021/04/14

Warszawa 2021/04/14

Warszawa 2021/04/14

Warszawa 2021/04/14

Warszawa 2021/04/14

Warszawa 2021/04/14

Warszawa 2021/04/14

Warszawa 2021/04/14

Warszawa 2021/04/14

Warszawa 2021/04/14

Warszawa 2021/04/14

Warszawa 2021/04/14

Kilim z kogucikami

Warszawa 2021/04/14

Warszawa 2021/04/14

Warszawa 2021/04/14

Warszawa 2021/04/14

Warszawa 2021/04/14

Warszawa 2021/04/14

Warszawa 2021/04/14

Warszawa 2021/04/14

    Limit ceny