Wystawa Mariusza Libla „Między mesjanizmem a mechanizmem” – 16.12.2020 – 5.01.2021 r.

Pragaleria

Stalowa 3, Warszawa

Wystawa Mariusza Libla „Między mesjanizmem a mechanizmem” – 16.12.2020 – 5.01.2021 r.

Każde działanie wywołuje reakcję. Aby przekonać się, jak wykorzystana może zostać synergia kilku osób, Pragaleria zaprasza na spotkania z Mariuszem Liblem. Artysta od 20 lat działa w przestrzeni publicznej, tworząc murale, plakaty, akcje artystyczne zwizualizowane w formie wieloznacznych słów, za którymi kryją się pytania egzystencjalne, ujęte w charakterystyczną dla artysty, różnorodną, typograficzną konwencję. Projekt „Tajne komplety” towarzyszy wystawie „Między mesjanizmem a mechanizmem”.

Podczas wystawy zostanie zaprezentowany etap nowego projektu Mariusza Libla. Notatnik każdego artysty skrywa wiele kłębiących się myśli, wyrażonych ideogramem, znakiem, literą, czy schematycznym szkicem, by ostatecznie z tych wszystkich zalążków wykiełkowała nowa idea. Będzie można też zobaczyć, jak sztuka miejska sprawdza się w przestrzeni wystawienniczej i czy jest to możliwe, by choć na chwilę „zamknąć ją w czterech ścianach” galerii, bez szkody dla niej samej – albowiem mural Mariusza Libla „Mięsne maszyny monetyzują / Drżące dusze dramatyzują” gości już od pewnego czasu w murach Pragalerii.

WIRTUALNY SPACER PO WYSTAWIE MARIUSZA LIBLA

POBIERZ KATALOG W WERSJI PDF

Czytaj więcej »

Dzięki metodzie pracy Mariusza Libla, czyli zestawianiu ze sobą fraz o różnorodnym znaczeniu, daje on możliwość odbiorcy samodzielnego odczytania treści oraz opowiedzenia się po stronie, którą uzna za właściwą. Co istotne, w pracach artysty nie odnajdziemy tylko jednej, prawidłowej odpowiedzi na zadane pytanie. Widz, bez strachu o niezrozumienie, niepoprawność polityczną, lub brak wiary może udzielić odpowiedzi tylko sobie lub też wejść w zbiorową dyskusję ze społecznością, w której żyje. Twórczość Mariusza Libla nie ma bowiem w swoim założeniu być kontrowersyjnym komentarzem do rzeczywistości. Sztuka artysty jest czuła i wrażliwa na problemy społeczne, percepcję człowieka i doświadczenia życiowe każdego, kto będzie z nią obcować, podobnie jak on sam jest wyczulony na relacje i wymianę intelektualną z drugą osobą. Jest to szczególnie widoczne w metodzie pracy artysty, który często działa kolektywnie, pracując w grupach artystycznych: Pinokio, Twożywo, Niczero, lub wspólnie z innymi ludźmi świata artystycznego, takimi jak: Zofia Kusch, Urszula Pieregończuk czy Enenek.

 

Zgłoszenie chęci kupna

W celu zgłoszenia chęci kupna należy wypełnić formularz.

Prosimy o wpisaniu w pole "dodatkowe uwagi" informacji na temat preferowanego sposobu płatności (przelew, gotówka, karta, przelew) oraz sposobu odbioru prac (osobisty, przesyłka pocztowa, przesyłka kurierska) oraz ewentualnie czy są Państwo zainteresowani innymi pracami tego artysty.

W przypadku pytań, prosimy o kontakt:
telefon: 884798852
email: info@pragaleria.pl




    Metoda licytacji

    Limit ceny



    Akceptuję regulamin oferty galeryjnej