Pragaleria – Galeria na Pradze

Pragaleria

Stalowa 3, Warszawa

Pragaleria – przerwa wakacyjna w dniach 27.07 – 11.08.

Uprzejmie informujemy, iż w dniach 27.07. – 11.08. obie galerie (przy ul. Stalowej 3 oraz Konopackiej 17) będą nieczynne. Po odbiory wylicytowanych obiektów zapraszamy ponownie po naszym powrocie z przerwy wakacyjnej od poniedziałku 12 sierpnia od godz. 12:00. Życzymy udanego wypoczynku.

Pozdrawiamy,

Zespół Pragalerii

3. Aukcja „W Blasku Słońca” – 14 sierpnia 2024 r. godz. 19:30 – WKRÓTCE

Zapraszamy do zapoznania się z katalogiem 3. Aukcji “W Blasku Słońca”, która trwa na portalu Onebid.pl. To kolejna z tematycznych licytacji, przygotowanych przez Pragalerię, podczas których można zakupić starannie wyselekcjonowane dzieła artystów młodego i średniego pokolenia, w niezwykle okazyjnych cenach wywoławczych. Tym razem mamy przyjemność zaprezentować bogatą ofertę prac, w których szczególną rolę odgrywa światło słoneczne oraz jego fascynująca zmienność, zależna od pory dnia i warunków atmosferycznych.

Pełny katalog prac na Onebid dostępny jest tu: LINK

Licytacja odbędzie się 14 sierpnia (środa), o godz.: 19:30.

Zachęcamy do zapoznania się z ofertą i składania zleceń.

UWAGA: Pozycje oferowane w katalogu przesyłane są do galerii przez artystów po sprzedaży aukcyjnej. Przed odbiorem wylicytowanych obiektów zachęcamy do kontaktu telefonicznego lub mailowego.

Fotorelacja z wernisażu wystawy Nickity Tsoy’a „Miejsca, w których nie istniejemy” – 23.02.2024

Cóż to był za wieczór! Uroczyste otwarcie tak długo wyczekiwanej wystawy Nickity Tsoy’a „Miejsca, w których nie istniejemy już za nami”! Bardzo dziękujemy wszystkim gościom, który odwiedzili wczoraj tak licznie galerię przy ul. Stalowej 3. Choć artysta nie mógł być wczoraj z nami, to wiemy, że czuł mocno Państwa obecność. Przypominamy, że ekspozycja będzie prezentowana w Pragalerii do 8 marca. A już niebawem przedstawimy także Wirtualny Spacer po wystawie. Gorąco zachęcamy również do zapoznania się z ofertą galeryjną prac artysty.

ZOBACZ OFERTĘ GALERYJNĄ

ZOBACZ WIRTUALNY SPACER PO EKSPOZYCJI

PRAGALERIA NA 20. WARSZAWSKICH TARGACH SZTUKI – FOTORELACJA

To był niezwykły weekend! 20. Warszawskie Targi Sztuki już za nami! Bardzo dziękujemy wszystkim wspaniałym gościom, którzy tak licznie odwiedzili nasze stoisko – za rozmowy o sztuce (i nie tylko), za wsparcie, za to że byliście z nami! Dziś wracamy do pracy w galerii, ale prezentujemy niewielką fotogalerię z tego niezwykłego wydarzenia. Do zobaczenia przy kolejnych okazjach lub w naszych galeriach przy ul. Stalowej 3 i Konopackiej 17!

 

Fotorelacja z wernisażu wystawy Michała Lisowskiego „Gabinet osobliwości” – 28.07.2023

To był naprawdę magiczny wieczór! Wystawę malarstwa Michała Lisowskiego „Gabinet osobliwości” możemy uznać za oficjalnie otwartą! Dziękujemy wszystkim, tak licznie zgromadzonym gościom. Przypominamy również, że ekspozycja prezentowana będzie we wnętrzach galerii przy ul. Stalowej 3 do 11 sierpnia. Odpowiadając na prośby tych z Państwa, którzy nie mogli do nas wczoraj dotrzeć, a ciekawi są niezwykłej, autorskiej oprawy scenograficznej wernisażu, przygotowaliśmy również wirtualny spacer po ekspozycji.

OFERTA GALERYJNA

WIRTUALNY SPACER

Fotorelacja z wernisażu Henryka Laskowskiego i Jana Szczepkowskiego w Hotelu Bellotto – 11.04.2023

Cóż to był za wieczór! Pierwsze z cyklu „Spotkań Artystycznych” organizowanych w partnerstwie Pragalerii i Hotelu Bellotto już za nami! Serdecznie dziękujemy tak licznie zgromadzonym gościom, którzy przybyli aby obejrzeć płótna Henryka Laskowskiego i Jana Szczepkowskiego oraz współorganizatorom za pomoc w realizacji przedsięwzięcia. Dziś przedstawiamy fotorelację z wydarzenia i już niebawem (bo w czerwcu) zapraszamy na kolejną edycję artystycznych spotkań! Więcej informacji już niebawem.

Fot. Olaf Kuziemka

Fotorelacja z wernisażu wystawy Henryka Laskowskiego „Stan zapalny” – 31.03.2023

Wystawa Henryka Laskowskiego „Stan Zapalny” już oficjalnie otwarta! Dziękujemy wszystkim tym z Państwa, którzy odwiedzili nas wczoraj podczas wernisażu w galerii przy ul. Stalowej 3! Cieszymy się, że mogliśmy spędzić ten wieczór wspólnie – podziwiając obrazy malarza i zadając mu tak licznie pytania na temat koncepcji wystawy i metafor, które zawarł w swoich płótnach. Przypominamy również, że jeśli nie mogliście nas Państwo wczoraj odwiedzić – to nic straconego! Ekspozycja prezentowana będzie we wnętrzach galerii przy ul. Stalowej 3 do 12 kwietnia.

ZOBACZ OBRAZY ARTYSTY

XII edycja konkursu „Zainspirowani Japonią” – Eizo Polska i Wacom

Jako partner wydarzenia mamy przyjemność zaprosić Państwa do udziału w XII edycji konkursu „Zainspirowani Japonią”, organizowanego przez marki: Eizo Polska i Wacom.

Konkurs ma wieloletnią historię, jego zadaniem jest promocja kultury i sztuki japońskiej w środowisku kreatywnym. Zadanie konkursowe polega na stworzeniu grafiki, która w mniejszym lub większym stopniu nawiązuje lub zainspirowana jest Japonią, jej kulturą, sztuką, historią. A Japonia jak wiadomo jest ojczyzną marek EIZO i Wacom. Na laureatów czekają cenne nagrody, między innymi monitor EIZO z serii ColorEdge, tablet graficzny WACOM i kursy edukacyjne Eduweb.pl oraz Focal Point School. W 12 edycji Konkursu Zainspirowani Japonią na swojego faworyta będą mogli oddawać głos internauci. Autor pracy, na którą zostanie oddana największa liczba głosów otrzyma tablet graficzny Wacom. Regulamin i formularz zgłoszeniowy znajdują się na stronie www.zainspirowanijaponia.pl Przebieg konkursu będzie można śledzić również na kanałach social media Zainspirowani Japonią, EIZO i Wacom.

Terminarz konkursu:

• Termin konkursu – 16 stycznia 2023 – 27 kwietnia 2023 r.

• Prace przyjmowane są do 31 marca 2023 r.

• Werdykt – 17 kwietnia 2023 r.

(materiały prasowe dzięki uprzejmości EIZO POLSKA)

Relacja z wernisażu wystawy Mariusza Libla „Permutacje Peipera” w Pragalerii Design

Wtorkowy wieczór pomimo ostrego mrozu był niezwykle gorącym czasem w Pragalerii Design przy Konopackiej 17 na warszawskiej Pradze. Otwarcie wystawy rozpoczęło się punktualnie o godzinie 18:00 i zgromadziło wiele gości zainteresowanych najnowszym projektem artysty.

Mroźną aurę rozgrzewały interesujące rozmowy, nieoczekiwane spotkania i emocje obudzone wyjątkową ekspozycją.

KALENDARZ ZE SŁÓW NA 2023 – Grupa Twożywo

Wystawa prac Mariusza Libla „Permutacje Peipera” stała się okazją do powiększenia naszej oferty galeryjnej.

W Pragalerii Design dostępne są kalendarze przygotowane przez Grupę Twożywo. Typograficzne kompozycje na każdy dzień wykorzystują estetykę słów i krojów pisma charakterystyczne dla twórczości Mariusza Libla (ur. 1978) oraz Krzysztofa Sidorka (ur. 1976). Dostępna jest wersja standardowa oraz kilka egzemplarzy limitowanej edycji sygnowanej przez twórców.

Zobacz wszystkie