Ur. w 1973 roku w Krakowie. W 1998 ukończył studia magisterskie na Wydziale Grafiki Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie, z którym pozostaje związany zawodowo: obecnie prowadzi Pracownię Rysunku II, posiada stopień profesora nadzwyczajnego i pełni funkcję dziekana.
Zajmuje się działalnością artystyczną w zakresie sztuk wizualnych.

Najczęściej posługuje się tradycyjnymi technikami malarskimi i rysunkowymi, a ostatnio fotografią analogową. Kiedyś tworzył głównie przy pomocy mediów graficznych druku wklęsłego. Prace z jego dwóch akwatintowych serii „Peryferia” i „Nowy Porządek Świata” były wielokrotnie nagradzane podczas międzynarodowych imprez graficznych w Chinach, na Tajwanie i w Polsce. Zwieńczeniem tej aktywności stało się Grand Prix w 8. Triennale Grafiki Polskiej w Katowicach (2012), które otrzymał za akwatinty „Sepsis”, „Bilderberg” i „Sztuczna mgła”. Od tego czasu, poza malarstwem i rysunkiem koncentruje się głównie na działaniach z pogranicza fotografii i grafiki cyfrowej. Wystawia rzadko, z reguły w formie mniej lub bardziej rozbudowanych cykli. Brał udział w wystawach w Polsce, Chinach, na Tajwanie, w Japonii, Hiszpanii, we Włoszech, Francji, w Niemczech, Holandii, Finlandii, Danii, na Węgrzech, Ukrainie, w Bułgarii, Macedonii, Portugalii, Austrii, Rosji, Korei Pd, Indiach i USA.

Wanderlust, 2018

lakier, olej, akryl, płótno, 100 x 100 cm, sygnowany na odwrocie

Wanderlust I, 2018

olej, papier, popiół, lakier, karbonizacja, płótno, 42 x 64 cm, sygnowany l.d.

Wanderlust II, 2018

olej, lakier, płótno, 48 x 54 cm, sygnowany p.d.

Wanderlust III, 2018

olej, lakier, płótno, 42 x 54 cm, sygnowany na odwrocie

Wanderlust IV, 2018

olej, lakier, płótno, 75 x 64 cm, sygnowany p.d.

Cena: 5500

Wanderlust V, 2018

olej, lakier, płótno, 75 x 84 cm, sygnowany p.d.

Wanderlust VI, 2018

olej, płótno, 56 x 89 cm, sygnowany l.d.

Wanderlust VIII, 2018

olej, płótno, 64 x 75 cm, sygnowany l.d.

Wanderlust IX, 2018

olej, płótno, 75 x 91 cm, sygnowany p.d.

Wanderlust X, 2019

olej, płótno, 66 x 115 cm, sygnowany p.d.

Wanderlust XI, 2019

olej, płótno, 96,5 x 115 cm, sygnowany p.d.

Wanderlust XII, Sepsis, 2013-2019

olej, płótno, 120 x 150 cm, sygnowany p.d.

Cena: 6500

Yugoslavia, 2013

olej, akryl, płótno, 92 x 160 cm, sygnowany na odwrocie

Cena: 7000

Sepsis Velaxin, 2013

olej, płótno, 100 x 140 cm, sygn. na odwrocie

Cena: 4500

Helium, 2012

olej, płótno, 60 x 60 cm, sygn. na odwrocie

NWO, 2012

olej, akryl, płótno, 60 x 60 cm, sygn. na odwrocie

Cena: 2300

Erupcja, 2010

Cena: 2700

Ropa, 2011

Cena: 2300

Arabska wiosna, 2012

Cena: 2300

Zamieszki na tle rasowym, 2012

Cena: 2700

Oburzeni, 2012

Cena: 2300

Bez tytułu (7), 2010

Wanderlust, 2018

Wanderlust I, 2018

Wanderlust II, 2018

Wanderlust III, 2018

Wanderlust IV, 2018

Wanderlust V, 2018

Wanderlust VI, 2018

Wanderlust VIII, 2018

Wanderlust IX, 2018

Wanderlust X, 2019

Wanderlust XI, 2019

Yugoslavia, 2013

Sepsis Velaxin, 2013

Helium, 2012

NWO, 2012

Erupcja, 2010

Ropa, 2011

Arabska wiosna, 2012

Oburzeni, 2012

Bez tytułu (7), 2010