Urodzony w 1981 r. w Rzeszowie. Absolwent Instytutu Sztuk Pięknych Uniwersytetu Rzeszowskiego. Dyplom w roku 2005 w pracowni malarskiej prof. zw. dr hab. Ireny Popiołek – Rodzińskiej. Obecnie pracownik na Wydziale Sztuki UR. Związany z Pracownią Działań Interdyscyplinarnych, Fotografii, oraz asystent w Malarskiej Pracowni Interdyscyplinarnej, gdzie podejmuje próby uwrażliwienia adeptów sztuki na problemy natury twórczej […]

Urodzony w 1981 r. w Rzeszowie. Absolwent Instytutu Sztuk Pięknych Uniwersytetu Rzeszowskiego. Dyplom w roku 2005 w pracowni malarskiej prof. zw. dr hab. Ireny Popiołek – Rodzińskiej. Obecnie pracownik na Wydziale Sztuki UR. Związany z Pracownią Działań Interdyscyplinarnych, Fotografii, oraz asystent w Malarskiej Pracowni Interdyscyplinarnej, gdzie podejmuje próby uwrażliwienia adeptów sztuki na problemy natury twórczej dzięki tworzeniu złożonych wypowiedzi plastycznych. Od 2014 r. pełni funkcję prezesa Związku Polskich Artystów Plastyków Okręgu Rzeszowskiego. Brał udział w kilkudziesięciu wystawach i przeglądach. Współorganizator, uczestnik i koordynator wystaw oraz projektów międzynarodowych m.in. Plac Sztuki, Mur-art, Festiwal Przestrzeni Miejskiej, Art Teritory, Międzynarodowe Triennale Malarstwa Regionu Karpat „Srebrny Czworokąt”. Laureat licznych nagród i wyróżnień m.in.: Grand Prix na X Międzynarodowym Jesiennym Salonie Sztuki „Homo Quadratus Ostroviensis”, Grand Prix w Przeglądzie Sztuki Młodych „Wschód sztuki – Sztuka Wschodu” Teatr im. Wandy Siemaszkowej w Rzeszowie, I Nagroda na Ogólnopolskim Festiwalu „FOTA-TON II” – Rzeszów. W latach 2000 do 2005 uczestnik przeglądów diaporamicznych takich jak np. Festiwal Przeglądów Diaporamów w  Szczecinie. Poza malarstwem zajmuje się także rysunkiem, fotografią, filmem, instalacją. Jedną z ostatnich jego realizacji był projekt RBR w ramach wystawy „Nowe ilustracje” w galerii Arsenał w Białymstoku.

Ważniejsze osiągnięcia:

2004 r. – I Nagroda na Ogólnopolskim Festiwalu „FOTA-TON II” – Rzeszów.

2008 r. – I Nagroda Marszałka Województwa Podkarpackiego w przeglądzie „Obraz grafika rysunek rzeźba roku 2008” BWA Rzeszów.

2010 r. – Grand Prix w Przeglądzie Sztuki Młodych „Wschód sztuki –Sztuka Wschodu” Teatr im. Wandy Siemaszkowej w Rzeszowie.

2010 r. – Grand Prix na X Międzynarodowym Jesiennym Salonie Sztuki „Homo Quadratus Ostroviensis” – Ostrowiec Świętokrzyski.

2010 r. – I Nagroda na XI Biennale Plastyki Krośnieńskiej – BWA Krosno.

2011 r. – Nominacja do nagrody w przeglądzie „Obraz, grafika, rysunek, rzeźba roku”

2015 r. – Stypendium twórcze Marszałka Województwa Podkarpackiego

AB VOLTAGE, 2018

technika mieszana, płyta, 130x200 cm, sygn. na odwrocie

Cena: 7000

AB TEGMEN, 2018

technika mieszana, płyta, 150x150 cm, sygn. na odwrocie

LAND ESCAPE, 2018

akryl, płótno, 80x80 cm, sygn. na odwrocie

POSTEA, 2018

technika mieszana, płyta, 85x115 cm, sygn. na odwrocie

VOLTAGE, 2018

technika mieszana, płyta, 200x200 cm, sygn. na odwrocie

Cena: 10000

VELDI, 2018

technika mieszana, płyta, 25x25,5 cm, sygn. na odwrocie

PLANSZA, 2018

technika mieszana, akryl, płyta, 200x140 cm, sygn. na odwrocie

Cena: 7000

ALT ROMANTYZM, 2018

technika mieszana, płótno, 40x40 cm, sygn. na odwrocie

AREA TENEBRIS, 2018

technika mieszana, płyta, 40x40 cm, sygn. na odwrocie

CARTE PAS PROPRE, 2018

DEFRAGMENTY, 2018

MELANCHOLIA, 2018

technika mieszana, płótno, 50x50 cm, sygn. na odwrocie

PION, 2018

technika mieszana, płótno, 60x30 cm, sygn. na odwrocie

Cena: 1600

RACHUNEK S_, 2018

technika mieszana, płótno, 30x60 cm, sygn. na odwrocie

Cena: 1600

TOPOS, 2018

technika mieszana, płyta, 100x100 cm, sygn. na odwrocie

OŚ CZASU, 2018

technika mieszana, płyta, śr. 40 cm, sygn. na odwrocie

RELIEF, 2018

ROTAM, 2018

CHWILA BEZ IMIENIA, 2018

STRUKTURA ZASTĘPCZA, 2018

technika mieszana, styrodur, 20x30 cm, sygn. na odwrocie

STREFA KOMFORTU, 2018

technika mieszana, płótno, 120x120 cm, sygn. na odwrocie

LIST,2018

technika mieszana, płótno, 70x90 cm, sygn. na odwrocie

SZMER,2018

technika mieszana, płótno, 24x30 cm, sygn. na odwrocie

MEMORIAŁ 101, 2017

technika mieszana, płótno, 40x60 cm, sygn. na odwrocie

AB VOLTAGE, 2018

AB TEGMEN, 2018

LAND ESCAPE, 2018

POSTEA, 2018

VOLTAGE, 2018

VELDI, 2018

PLANSZA, 2018

ALT ROMANTYZM, 2018

AREA TENEBRIS, 2018

CARTE PAS PROPRE, 2018

DEFRAGMENTY, 2018

MELANCHOLIA, 2018

PION, 2018

RACHUNEK S_, 2018

TOPOS, 2018

OŚ CZASU, 2018

RELIEF, 2018

ROTAM, 2018

CHWILA BEZ IMIENIA, 2018

STRUKTURA ZASTĘPCZA, 2018

STREFA KOMFORTU, 2018

LIST,2018

SZMER,2018

MEMORIAŁ 101, 2017