Wystawy

Pragaleria

Stalowa 3, Warszawa

Marka REC.ON oferuje nowoczesne wzornictwo o proekologicznym charakterze. Oferta, w której pierwsze miejsce zajmują industrialne lampy, powstała z myślą o środowisku naturalnym. Wszystkie nasze produkty wykonane są ręcznie z materiałów pochodzących z recyklingu (zużyte części samochodowe, drewno i szkło z odzysku). Nasze wyroby oznakowane są jednostkowym numerem seryjnym, bowiem nie ma dwóch całkowicie identycznych modeli – każdy jest oryginalny i wyjątkowy.

PHORMY to marka autorska założona przez architekta Maxa Kobielę. Pierwsze szkice mebli były odpowiedzią na prywatne zapotrzebowanie projektanta. Powstały z przekonania, że jeśli na rynku nie ma odpowiednich form, to trzeba je zaprojektować. Niedługo później powstawały kolejne projekty mebli, a z czasem narodziła się koncepcja zebrania ich pod jednym szyldem o nazwie PHORMY.

Max Kobiela Projektant, założyciel marki PHORMY to architekt, absolwent Wydziału Architektury i Urbanistyki Politechniki Krakowskiej. Działa na polu architektury, projektowania wnętrz oraz wzornictwa i grafiki użytkowej.

Jest stypendystką Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Prezydenta Miasta Wrocławia oraz Prezydenta Miasta Bielska- Białej za wybitne osiągnięcia naukowe i artystyczne. Jej prace prezentowane były podczas krajowych i międzynarodowych wystaw i konkursów w tym między innymi w Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowskich w Warszawie, Pomorskim Parku Naukowo-Technologicznym podczas finału konkursu „Młodzi na Start” organizowanego przez magazyn ELLE Decoration i Design Centrum Gdynia, w galerii Rondo Sztuki w Katowicach, w Biurze Wystaw Artystycznych „Awangarda” we Wrocławiu jak również podczas prestiżowego, międzynarodowego konkursie „Stanislav Libenský Award”, oraz międzynarodowego festiwalu designu Łódź Design w Łodzi.

 

Opis marki:

Justyna Żak Projekty to marka stworzona z myślą o użytkownikach ceniących sobie wyjątkowe oraz oryginalne elementy wystroju wnętrz. Realizacje pomysłów wykonywane są w całości własnoręcznie w nisko seryjnych nakładach.  Do ich powstania wykorzystuję techniki i możliwości rzemiosł artystycznych z zakresu formowania szkła, drewna i ceramiki. W projektowanych przeze mnie produktach często obok sfery użytkowej stawiam również na emocjonalny aspekt wzornictwa uważając, że tylko takie przedmioty potrafią zatrzymać nas w pędzie i wirze dzisiejszego świata. Justyna Żak

Clayman studio-Tomasz Jaremków jest małą pracownią projektującą i wykonującą ceramikę. Produkty toczone są na kole i ręcznie zdobione. Obiekty tworzą z porcelany i kamionki.

Wyroby Clayman produkowane są z najwyższej jakości naturalnych materiałów.

Dziś, kiedy w hucie spoglądam w żar szklanej lawy, mam za każdym razem metafizyczne wręcz odczucie, że obcuję z żywą materią. Szkło w płynnej postaci promieniuje, świeci, żyje. Jego uroda i magia zmienności stanu skupienia są niebywałe. Od drobiny kwarcowego piasku, poprzez fazę płynną do dowolnej formy stałej nadanej ludzką ręką. W stałym stanie skupienia przezroczyste lub opakowe, odbijające swoje wewnętrzne światy w nieskończoność. Kruche i delikatne. Mocne i wytrzymałe. Pełne kontrastów i sprzeczności. Fascynujące.

Jestem wegetarianką. Natura jest mi bliska, prawa zwierząt i szacunek do nich są dla mnie ważne. Lubię wędrówki po parkach narodowych – szczególnie Słowińskim Parku Narodowym. Jestem mamą kilkuletniej Helenki, która od swojego urodzenia podąża szklaną drogą wraz ze mną.

Edukacja:

 

Wyróżnienia/Nagrody:

Wystawy:

Realizacje:

Targi: