Wystawa „TÊTE-À-TÊTE. Kolekcja Malwiny Konopackiej w spotkaniu z klasykami” – 18.04-14.05.2022

Pragaleria

Stalowa 3, Warszawa

Wystawa „TÊTE-À-TÊTE. Kolekcja Malwiny Konopackiej w spotkaniu z klasykami” – 18.04-14.05.2022

TÊTE-À-TÊTE

Kolekcja Malwiny Konopackiej
w spotkaniu z klasykami

Wystawa rozpocznie się wernisażem 28. kwietnia o godzinie 18:00, na który serdecznie zapraszamy! Finisaż wystawy, przypadający na 14. maja, zbiega się z Nocą Muzeów 2022.

Na wystawie zaprezentowana będzie nowa kolekcja ceramiki kolekcjonerskiej Malwiny Konopackiej wraz z unikatową wersją wazonu OKO/Twarz z kolekcji TÊTE-À-TÊTE. Obiekt zostanie wystawiony na Aukcję Jednego Obiektu w dniu finisażu wystawy – 14. maja o godz. 22:00. Uzupełnieniem ekspozycji będą unikatowe wzory ceramiki z Włocławskich Zakładów Fajansu z kolekcji Radosława Czarnego.

Malwina Konopacka, projektantka i ilustratorka, jest autorką kolekcji ceramiki OKO. Urodzona w 1982 roku w Warszawie, studiowała Wzornictwo Przemysłowe na warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych i ilustrację na Universität der Künste w Berlinie. Jako ilustratorka współpracowała z prasą i to z pasji do ilustracji wynikły pierwsze wazony OKO – artystka chciała sprawdzić, jak zadziała rysunek w trójwymiarowym świecie przedmiotów codziennego użytku. Pierwszy obiekt z rodziny OKO powstał w 2014 roku i od tej pory rodzina ta stale się powiększa.

Pragaleria Design to nowy adres na mapie warszawskiej Pragi. Zespół galerii specjalizuje się we wzornictwie przemysłowym, grafice użytkowej i rzemiośle artystycznym. Konopacka 17 to adres przestrzeni przeznaczonej na prace najlepszych projektantek i projektantów. Organizując aukcje historycznego wzornictwa i wystawy współczesnego designu, galeria skupia się na promowaniu wartości projektowych w przedmiotach codziennych i kolekcjonerskich.

 

Czytaj więcej »

Kolekcja ceramicznych talerzy Malwiny Konopackiej to najnowsza odsłona form spod znaku OKO. Ponownie jej tematem staje się ciało. Wizerunek zostaje rozbity na pojedyncze fragmenty. Spojrzenia skupiają się na poszczególnych detalach – patrzące oko, uśmiechnięte usta, dłoń przeczesująca włosy. Limitowana kolekcja ceramicznych pater składa się z portretów w kilku wariantach kolorystycznych. Podzielone na zestawy po siedem sztuk wspólnie tworzą całość – wrażeniowy obraz ciała. Dopiero po złożeniu zestawu, stojąc w cztery oczy z fragmentarycznym wizerunkiem, możemy poznać głębiej postać. Ale nie musimy! Autorka zastosowała otwartą kompozycję zestawu ceramiki. To od odbiorcy zależy w jaki sposób na nią spojrzy.

 

Link do fotorelacji z wernisażu wystawy

Link do oferty galeryjnej

Zgłoszenie chęci kupna

W celu zgłoszenia chęci kupna należy wypełnić formularz.

Prosimy o wpisaniu w pole "dodatkowe uwagi" informacji na temat preferowanego sposobu płatności (przelew, gotówka, karta, przelew) oraz sposobu odbioru prac (osobisty, przesyłka pocztowa, przesyłka kurierska) oraz ewentualnie czy są Państwo zainteresowani innymi pracami tego artysty.

W przypadku pytań, prosimy o kontakt:
telefon: 884798852
email: info@pragaleria.pl
    Metoda licytacji

    Limit ceny    Akceptuję regulamin oferty galeryjnej