Wernisaż wystawy Kamila Jakuzy Jaczyńskiego „I come in peace!” – 28.10.2022 r. godz. 18:00

Pragaleria

Stalowa 3, Warszawa

Wernisaż wystawy Kamila Jakuzy Jaczyńskiego „I come in peace!” – 28.10.2022 r. godz. 18:00

Pragaleria ma przyjemność zaprosić na wernisaż wystawy malarstwa Kamila Jakuzy Jaczyńskiego „I come in peace!”. Podczas ekspozycji w przestrzeni galerii przy ul. Stalowej 3 zaprezentowany zostanie niezwykle bogaty zbiór dzieł, będący namacalnym świadectwem niezwykle szerokiego spektrum działań artystycznych podejmowanych przez twórcę. Oprócz malarstwa na płótnie obejrzeć można będzie również ekspresyjne, kolażowe prace na papierach a także różnorodny zbiór masek powstałych we współpracy z artystą Jerzym Pachem.
Wernisaż wystawy odbędzie się 28 października (piątek) o godz. 18:00.
Ekspozycja prezentowana będzie we wnętrzach galerii przy ul. Stalowej 3 w dniach: 29.10. – 09.11. 2022 r.
Czytaj więcej »
KAMIL JAKUZA JACZYŃSKI
Urodzony w 1981 roku. Artysta plastyk, zawodowo związany z branżą muzyczną. Mieszka i tworzy na warszawskiej Pradze. Wykładowca oraz specjalista do spraw public relations i marketingu muzycznego. Członek Akademii Fonograficznej, Związku Polskich Artystów Plastyków – Sztuka Użytkowa. Jego twórczość plastyczna to szeroko rozumiany neo-ekspresjonizm tworzony przy użyciu technik mieszanych. Najczęściej z wykorzystaniem farb i tuszy akrylowych, choć pojawia się również farba w sprayu, markery oraz collage. Tematyka prac to przeważnie studium człowieka poddanego różnym charakterystycznym deformacjom. Artysta przedstawia kolorowy kalejdoskop emocji i charakterów, będący wynikiem codziennych obserwacji, przeniesionych na papier i płótno. W swoich obrazach często komentuje aktualne wydarzenia, jednocześnie nawiązując do filmów i książek z gatunku fantastyki naukowej, szczególnie tych o dystopijnym charakterze. Wśród wyraźnych inspiracji plastycznych pojawiają się tacy artyści jak Jean-Michel Basquiat, Karel Appel, Georg Baselitz i Shalom Neuman Thomas.
Kamil Jaczyński był autorem oprawy graficznej 9. edycji festiwalu „Media i Sztuka” w Darłowie, gdzie dodatkowo na wystawie indywidualnej zaprezentował 180 wybranych prac oraz na żywo stworzył mural. Na swoim koncie ma również wykonanie okładek albumów muzycznych, między innymi do płyty Eskaubei & Tomasz Nowak Quartet „Sweet Spot”, wydanej przez Fundację Polski Jazz oraz projektu Muzyczny Tyrmand tych samych artystów. Jest również twórcą obrazów na okładkę dla polskiego rapera Jano, do albumu zatytułowanego „Hipnoza”.
Jak dotąd, swoje prace prezentował podczas kilkunastu wystaw indywidualnych i kilkudziesięciu grupowych, w tym na międzynarodowych przeglądach sztuki nowoczesnej „Kiodygresy” i „50×50”. Prace artysty pojawiają się również na aukcjach i wystawach rozmaitych galerii. Jego dzieła publikowane były na łamach zagranicznych magazynów: „Sapho Graf” z Chile, „Diafano Mag” z Hiszpanii i coraz częściej trafiają do prywatnych kolekcjonerów nie tylko w Polsce, ale również w wielu zakątkach świata.

Zgłoszenie chęci kupna

W celu zgłoszenia chęci kupna należy wypełnić formularz.

Prosimy o wpisaniu w pole "dodatkowe uwagi" informacji na temat preferowanego sposobu płatności (przelew, gotówka, karta, przelew) oraz sposobu odbioru prac (osobisty, przesyłka pocztowa, przesyłka kurierska) oraz ewentualnie czy są Państwo zainteresowani innymi pracami tego artysty.

W przypadku pytań, prosimy o kontakt:
telefon: 884798852
email: info@pragaleria.pl
    Metoda licytacji

    Limit ceny    Akceptuję regulamin oferty galeryjnej