Wanda Wolf

Wanda Wolf

Ceramiczka, „wychowanka” mistrza Stanisława Tworzydło. W latach 2014 – 2019, pogłębia swoją wiedzę w Pracowni Technik Ceramicznych warszawskiej ASP, pod kierunkiem dr hab. Stanisława Bracha. W swojej pracowni „Gliniany Blues” tworzy ceramikę dekoracyjną, użytkową oraz rzeźbę ceramiczną. Angażuje się w działania promujące ceramikę. Od 2016 r. współorganizuje  Plener Ceramiczny  „Azymut Chrzęsne”. Pomysłodawczyni i kuratorka wystawy rzeźby ceramicznej „Z Ziemi” w przestrzeni parkowej Pałacu w Chrzęsnem. Uczestniczka wielu wystaw zbiorowych i indywidualnych w kraju i za granicą. Współautorka Projektu artystyczno – edukacyjnego „…w pień”. W latach 2017 – 2019 poznaje techniki grafiki warsztatowej, w warszawskiej ASP, w pracowniach prof. zw. Agnieszki Cieślińskiej – Kaweckiej oraz dra hab. Rafała Kochańskiego. Umiejętności tam zdobyte wykorzystuje przy dekorowaniu ceramiki. W latach 2019 – 2021, w Pracowni Rzeźby, dr hab. Grzegorza Witka,  w ramach wolnej akademii. Członkini Związku Ceramików Polskich oraz ZPAP SU Warszawa.

Wanda WOLF (ur. 1959)

...w pień, 2018

porcelana na płycie mdf, średnica 41 cm, wymiary płyty 68,5 x 68,5, sygnowany czarnym podpisem: WWolf w prawym dolnym rogu. Jeden z 80 podobnych egzemplarzy, wykonanych na potrzeby projektu „...w pień”, egzemplarz niepowtarzalny.

Wanda WOLF (ur. 1959)

Misa „Szyta”

ceramika, średnica: 27 cm, wysokość: 13 cm, sygnowana autorskimi pieczęciami na spodzie. Egzemplarz unikatowy.

Wanda WOLF (ur. 1959)

Misa Raku „Niebieska”

misa toczona na kole garncarskim, wypalona techniką Raku, "Niebieska", średnica 23 cm, wysokość 15 cm, sygnowana na spodzie białym podpisem WWolf + relief WB. Unikatowy wypał w piecu węgierskim.

Cena: 440

Wanda WOLF (ur. 1959)

Misa Raku „Zielona”

misa toczona na kole garncarskim, wypalona techniką Raku, "Zielona", średnica 28 cm, wysokość 12 cm, sygnowana na spodzie białym podpisem WWolf + relief WB. Unikatowy wypał w piecu węgierskim.

Cena: 440

Wanda WOLF (ur. 1959)

Nakręcone

biała porcelana Limoges, dekorowana kobaltem, wysokość 23,5 cm, sygnowane na spodzie reliefem WWolf. Powstały dwa egzemplarze.

Wanda WOLF (ur. 1959)

Bliskość

ptaki wypalone techniką Naked Raku, wysokość 5 i 10 cm, sygnowane na spodzie większego elementu, reliefowym podpisem WWolf.  Egzemplarz niepowtarzalny, wypalony techniką, która wyklucza powstanie identycznych wzorów. Podana cena jest ceną jednej pary.

Cena: 160

Wanda WOLF (ur. 1959)

Spalone

biała porcelana Limoges, wazon lub forma dekoracyjna, wysokość 32,5 cm, 8/10, sygn. na spodzie, reliefowym podpisem W.Wolf

Wanda WOLF (ur. 1959)

Aglomeracja, 2021

pojemnik z białej porcelany Limoges dekorowany serigrafią, wymiary: wys.7,5 cm x szer. 20 cm x gł.13 cm, jedyny egzemplarz, sygnowany napisem WWolf21.

Wanda WOLF (ur. 1959)

Elementy, 2020

kompozycja 5 geometrycznych elementów z białej i czarnej porcelany Limoges, wymiary kompozycji: wys. 15 cm x szer. 20,5cm x gł. 16 cm, egzemplarz 2/2, sygnowane podpisem WWolf na jednym z elementów.

Wanda WOLF (ur. 1959)

2 Kuropatwy, 2021

kompozycja dwóch ceramicznych ptaków na kamieniu, ptaki modelowane ręcznie, wymiary: wys. 12 cm x szer. 26 cm x gł. 10cm, jedyny egzemplarz, sygnowana na spodzie kamienia napisem W.Wolf 21.

Wanda WOLF (ur. 1959)

3 Kuropatwy, 2021

kompozycja trzech ceramicznych ptaków na kamieniu, ptaki modelowane ręcznie, wymiary: wys. 14 cm x szer. 32 cm x gł. 18cm, jedyny egzemplarz, sygnowana na spodzie kamienia napisem WWolf 21.

Wanda WOLF (ur. 1959)

Ptak II, 2021

porcelanowy odlew z czarnej porcelany Limoges, dekorowany ręcznie szkliwem transparentnym, wysokość 13 cm, egzemplarz niepowtarzalny dzięki ręcznej dekoracji, powstało około 30 odlewów, sygnowany na spodzie podpisem reliefowym: WWolf.

Cena: 260

Wanda WOLF (ur. 1959)

Aglomeracja I, 2018

akwaforta, akwatinta, detale – złoty papier, wymiary: w białej ramie z passe-partout 40 x 50 cm, odbitka 1/10, sygnowana na odwrocie podpisem WWolf.

Wanda WOLF (ur. 1959)

Ptasie Historie I, 2021

akwatinta, linoryt, wymiary: w białej ramie z passe-partout 50 x 70 cm,  sygnowane na odwrocie: podpisem WWolf. Nie ma identycznych odbitek, powstały 4 podobne kompozycje.

Wanda WOLF (ur. 1959)

Ptasie Historie III, 2021

offset, linoryt, wymiary: w białej ramie z passe-partout 40 x 50 cm, odbitka 4 /10 , sygnowane na odwrocie, podpisem WWolf.

Wanda WOLF (ur. 1959)

Zimowa gałąź, 2017

akwaforta, akwatinta, wymiary: w białej ramie z passe-partout 30 x 40 cm, odbitka 8 /30, sygnowana na odwrocie podpisem WWolf.

Wanda WOLF (ur. 1959)

...w pień, 2018

Wanda WOLF (ur. 1959)

Misa „Szyta”

Wanda WOLF (ur. 1959)

Misa Raku „Niebieska”

Wanda WOLF (ur. 1959)

Misa Raku „Zielona”

Wanda WOLF (ur. 1959)

Nakręcone

Wanda WOLF (ur. 1959)

Bliskość

Wanda WOLF (ur. 1959)

Spalone

Wanda WOLF (ur. 1959)

Aglomeracja, 2021

Wanda WOLF (ur. 1959)

Elementy, 2020

Wanda WOLF (ur. 1959)

2 Kuropatwy, 2021

Wanda WOLF (ur. 1959)

3 Kuropatwy, 2021

Wanda WOLF (ur. 1959)

Ptak II, 2021

Wanda WOLF (ur. 1959)

Aglomeracja I, 2018

Wanda WOLF (ur. 1959)

Ptasie Historie I, 2021

Wanda WOLF (ur. 1959)

Ptasie Historie III, 2021

Wanda WOLF (ur. 1959)

Zimowa gałąź, 2017