Wakacyjna Aukcja „Wnętrze Sztuki” – 17 sierpnia 2020 r. godz., 19.30

Zapraszamy Państwa do udziału w Wakacyjnej Aukcji „Wnętrze Sztuki”, która odbędzie się 17 sierpnia 2020 r. o godz.: 19.30. Rekomendujemy także możliwość licytacji on-line w czasie rzeczywistym na platformie internetowej onebid.pl.

„Wnętrze Sztuki” to autorski cykl aukcyjny Pragalerii, w którym przedstawiamy Państwu unikatową, starannie wyselekcjonowaną ofertę obiektów użytkowych z pogranicza designu i rzemiosła artystycznego. Przedmioty ze szkła i ceramiki, takie jak np. wazony, serwisy czy talerze, przez ostatnie półwiecze nie tylko zdobiły wnętrza naszych mieszkań ale przede wszystkim – spełniały w nich rolę utylitarną. W dzisiejszych czasach, w których coraz częściej zmęczeni jesteśmy powtarzalnością seryjnych, szybkich projektów z wielkich sieci wnętrzarskich, Aukcja „Wnętrze Sztuki” daje Państwu możliwość zakupu obiektów nie tylko pięknych, o szczególnej wartości, którą nadał im upływający czas ale również – praktycznych.

Wszystkie obiekty, na Państwa życzenie, dostępne są do obejrzenia w Pragalerii!

Kufel - Spółdzielnia Przemysłu Ludowego i Artystycznego "Kamionka"

szkło barwione w masie, przeźroczyste, ręcznie formowane, z pęcherzykami powietrza; wys. 18,5 cm;
Spółdzielnia Przemysłu Ludowego i Artystycznego "Kamionka" w Łysej Górze, 4 ćw. XX w.

Cena wywoławcza: 100

Patera z garnituru do ciasta - Zakłady Fajansu "Włocławek"

proj. Elżbieta PIWEK-BIAŁOBORSKA, 1957; wzór nr 186;
fajans malowany podszkliwnie; 31,5 x 28 cm;
sygn. Zakłady Fajansu / WŁOCŁAWEK / Rewolucji 1905, 5098, mal. Ż. Marek Lamska (? - słaboczytelnie);
Zakłady Fajansu "Włocławek" we Włocławku, lata 60. XX w.

Wazon - Spółdzielnia Przemysłu Ludowego i Artystycznego “Kamionka”

szkło barwione w masie na kobaltowo, przeźroczyste, ręcznie formowane; wys. 19 cm;
Spółdzielnia Przemysłu Ludowego i Artystycznego “Kamionka” w Łysej Górze, 4 ćw. XX w.

Cena wywoławcza: 100

Wazon - proj. Zbigniew HORBOWY (1935-2019)

proj. Zbigniew HORBOWY (1935-2019);
szkło kobaltowe, przeźroczyste; wys. 27,5 cm;
Huta Szkła Gospodarczego "Sudety" w Szczytnej Śląskiej, lata 70. XX w.

Cena wywoławcza: 300

Figurka "Murzyn grający na bębnie"

porcelana, natrysk wybierany, szkliwiona; wys. 14,5 cm, szer. 8 cm, głęb. 12,5 cm;
na spodzie nr: C-106-644 27 (farbą);
stan zachowania: wady fabryczne lub figurka po konserwacji.

Dama z bukietem kwiatów - Leszek DUTKA (1921-2014)

Leszek DUTKA (1921-2014);
ceramika szkliwiona; 25 x 10 cm; Kraków

Talerz z konikiem - Spółdzielnia Przemysłu Ludowego i Artystycznego "Kamionka"

ceramika szkliwiona; średn. 25 cm;
Spółdzielnia Przemysłu Ludowego i Artystycznego "Kamionka" w Łysej Górze, l. 60. XX w.

Cena wywoławcza: 50

szkło barwione w masie, przeźroczyste, z pęcherzykami powietrza, ręcznie formowane; wys. 21 cm;

szkło przeźroczyste barwione w masie na żółto, ręcznie formowane; wys. 29,5 cm;
Huta "Julia" w Piechowicach lub Szklarskiej Porębie; 2 poł. XX w.;
stan zachowania: na spodzie rysy użytkowe.

Serwis do kawy "Aldona" - proj. Józef WRZESIEŃ

proj. Józef WRZESIEŃ, 1959 r.;
w składzie: dzbanek z pokrywką - wys. 20,5 cm, cukiernica - wys. 9,5 cm, mlecznik - wys. 9,5 cm, 6 filiżanek - wys. 5 cm, 6 spodków - średn. 11,5 cm;
nie sygn. na spodzie pokrywki wycisk: Aldona;
Zakłady Porcelany i Porcelitu "Chodzież" w Chodzieży, lata 60. XX w.

Patera do ciasta i dwa talerzyki - Zakłady Fajansu "Włocławek"

fajans malowany podszkliwnie; średn. patery 30 cm, średn. talerzyka: 17,7 cm;
sygn. Zakłady Fajansy / WŁOCŁAWEK / Rewolucji 1905 / Hand Painted, 2120 mal. Ż. Wojnarowska;

Patera do ciasta - Zakłady Fajansu "Włocławek"

fajans malowany podszkliwnie; średn. 30 cm;
sygn. Zakłady Fajansy / WŁOCŁAWEK / Rewolucji 1905 / Hand Painted, 3120;

Cena wywoławcza: 100

Patera dekoracyjna

porcelana, natrysk wybierany; średn. 24,5 cm;
na spodzie: Ć w trójkącie / ĆMIELÓW / MADE IN POLAND;
stan zachowania: liczne przetarcia i odbarwienia

Cena wywoławcza: 300

Zestaw 4 mis - Spółdzielnia Pracy i Rękodzieła Ludowego w Iłży "Chałupnik"

ceramika, szkliwo zaciekowe; średn. 21 cm (każda);
na spodzie nalepki wytwórni (niektóre uszkodzone);
Polska, Spółdzielnia Pracy i Rękodzieła Ludowego w Iłży "Chałupnik", l. 80. XX w.

Cena wywoławcza: 100

Wazon - Spółdzielnia Pracy i Rękodzieła Artystycznego „CERAMIKA ARTYSTYCZNA” w Bolesławcu

proj. Bronisław WOLANIN (1937-2013);
kamionka szkliwiona; wys. 25 cm;
na spodzie metka;
Spółdzielnia Pracy i Rękodzieła Artystycznego „CERAMIKA ARTYSTYCZNA” w Bolesławcu, l. 70. XX w.

szkło barwione w masie, przeźroczyste; wys. 17,5 cm;
Krośnieńskie Huty Szkła "Krosno" (?), 4 ćw. XX w.

Ikebana - Zakłady Ceramiczne "Bolesławiec"

ceramika szkliwiona; 10 x 18 x 6 cm;
Zakłady Ceramiczne "Bolesławiec" w Bolesławcu, 3. tercja XX w.

Cena wywoławcza: 50

Figurka "Wiewiórka" - Zakłady Porcelany i Porcelitu Stołowego "Chodzież"

porcelit malowany i szkliwiony; wys. 10 cm;
sygn. na spodzie: P w wieńcu z napisem CHODZIEŻ/ MADE IN POLAND oraz numer;
Zakłady Porcelany i Porcelitu Stołowego "Chodzież" w Chodzieży, l. 50. XX w.

Cena wywoławcza: 50

Wazonik - Spółdzielnia Artystów Plastyków RZUT

kamionka szkliwiona; wys. 10 cm;
na spodzie wyciski: RZUT TORUŃ [w kole];
Spółdzielnia Artystów Plastyków RZUT, Toruń, 3 ćw. XX w.

Cena wywoławcza: 50

Andrzej MĘDREK (ur. 1962) - Wazon

ceramika, szkliwo; wys. 28 cm;
Polska, ceramika krakowska, pocz. XXI w.

Cena wywoławcza: 500

Karafka i 6 kieliszków - Spółdzielnia Przemysłu Ludowego i Artystycznego "Kamionka"

ceramika szkliwiona; wys. 19 cm i 3,5 cm;
Spółdzielnia Przemysłu Ludowego i Artystycznego "Kamionka" w Łysej Górze, 3. tercja XX w.

Zestaw dla singla z serwisu "Kasia" - proj. Adam SADULSKI (1934 -2010)

proj. Adam SADULSKI (1934 -2010);
w składzie: filiżanka ze spodkiem - wys. filiżanki: 6,5 cm, średn. spodka: 14,5 cm, mlecznik - wys. 12 cm, cukiernica z pokrywką - wys. 10 cm;
sygn. na spodzie Mi / Mirostowice;

Cena wywoławcza: 50

Zestaw na biurko

w składzie kałamarze z podstawką na pióra, suszka, marmur, szkło, brąz złocony; wym. 14,5 x 24,5 x 19,5 cm, suszka: 8,5 x 13,7 x 7,2 cm;
wkłady kałamarzy szklane z korkami (jeden wkład z korkiem uszkodzony), różne dekoracje brązów.

Cena wywoławcza: 500

Świecznik "Palmy"

metaloplastyka; 21 x 33 x 13 cm;
Polska, 4 ćw. XX w.

Cena wywoławcza: 50

Para uskrzydlonych byków

brąz patynowany; 6,5 x 9 x 4,5 cm;
Europa Zachodnia, XX w.

Cena wywoławcza: 500

Papierośnica na biurko z podstawką na zapałki w stylu art deco

metal niklowany, tworzywo z reliefowym przedstawieniem górników i napisem KATOWICE; 7,5 x 10 x 15 cm;
Polska, 2. tercja XX w.

Cena wywoławcza: 100

Świecznik

kamionka szkliwiona; 14,5 x 19 x 11 cm;
Polska, 3. tercja XX w.

Cena wywoławcza: 100

Popielnica

szkło warstwowe, wielobarwne, przeźroczyste; wys. 7,5 cm, średn. ok. 15 cm;
Czechosłowacja (?), 2 poł. XX w.

Cena wywoławcza: 100

proj. Miroslav Klinger, szkło żółte, przeźroczyste o chropowatej strukturze; wys. 10 cm;
Czechosłowacja, Bohemia Glass, 2. poł. XX w.

Cena wywoławcza: 100

Waza z nakrywą - Niemcy, fabryka firmy: Rosenthal

porcelana kremowa, szkliwiona, złocona; wys. całkowita: 30 cm;
sygn. na spodzie: dwa skrzyżowane miecze z koroną / Rosenthal / SELB-PLOSSBERG / GERMANY / 8;
Niemcy, fabryka firmy: Rosenthal, 3. ćw. XX w.

Cena wywoławcza: 500

Serwis do kawy "Roman" - Zakłady Porcelany i Porcelitu "Chodzież"

w składzie 5 filiżanek - wys. 7 cm, 6 spodków - śred. 14 cm, mlecznik - wys. 10 cm, cukiernica z pokrywką - wys. 9 cm, dzbanek z pokrywką - wys. 21,5 cm; porcelana biała, szkliwiona, złocona;
na spodzie, na niektórych elementach oznaczenie: C w trójkącie / CHODZIEŻ / MADE IN POLAND oraz oznaczenia numeryczne;
Zakłady Porcelany i Porcelitu "Chodzież" w Chodzieży, 3. ćw. XX w.

szkło kobaltowe, przeźroczyste z punktowymi warstwami szkła białego, ręcznie formowane; wys. 38,5 cm;
Polska, 2 poł. XX w.

szkło, przeźroczyste, ręcznie formowane; wys. 22 cm;
Polska, 2 poł. XX w.

Cena wywoławcza: 100

Popielnica

szkło barwione w masie na fioletowo oraz bezbarwne, przeźroczyste; 5,5 x 14,5 x 14,5 cm;
na korpusie nalepka z inicjałami: żbs;
Czechosłowacja, Železný Brod, 2 poł. XX w.;
rysy użytkowe.

Cena wywoławcza: 100

Amforka - Spółdzielnia Przemysłu Ludowego i Artystycznego “Kamionka”

szkło barwione w masie na fioletowo, przeźroczyste, ręcznie formowane; wys. 21 cm;

Cena wywoławcza: 100

Wazon z esownikami - Spółdzielnia Przemysłu Ludowego i Artystycznego “Kamionka”

szkło barwione w masie na niebiesko, przeźroczyste, z pęcherzykami powietrza, ręcznie formowane; wys. 28,5 cm;

Cena wywoławcza: 100

Tablica

farba olejna (?), płyta; 150,5 x 90 cm

Cena wywoławcza: 200

Tablica

farba olejna (?), płyta; 149,5 x 96 cm

Cena wywoławcza: 200

Kufel

szkło barwione w masie, przeźroczyste, ręcznie formowane; wys. 17,5 cm;
Huta Szkła Gospodarczego "Ząbkowice" w Dąbrowie Górniczej ?, l. 80. XX w.

Cena wywoławcza: 50

szkło przeźroczyste, tonowane, formowane ręcznie, z pęcherzykami powietrza; wys. 13 cm;
w typie szkieł K. Krawczyka lub Z. Horbowego.

Cena wywoławcza: 300

Wazon z wywiniętym kołnierzem

szkło barwione w masie, ręcznie formowane; wys. 18 cm;
Polska, Huta Szkła “Tarnowiec” w Tarnowcu, 4. ćw. XX w.

Cena wywoławcza: 100

szkło barwione w masie, warstwowe; wys. 22,5 cm;

Cena wywoławcza: 200

Kielich - Krakowski Instytut Szkła

szkło sodowe barwione w masie, ręcznie formowane, przeźroczyste; wys. 28 cm;
Krakowski Instytut Szkła, lata 70. XX w.
Kielich w typie szkieł Jerzego Słuczana-Orkusza lub Romana Kowalczyka.

Tablica informacyjna - "Ochrona zdjęta z maszyny to twoje niebezpieczeństwo"

szablon, farba, metal; 55 x 41 cm.

Cena wywoławcza: 100

Gobelin z konikiem

wełna; 40 x 41 cm;
Cepelia, l. 80. XX w.

Dama z wachlarzem - Leszek DUTKA (1921-2014)

Leszek DUTKA (1921-2014);
ceramika szkliwiona; 26 x 10 cm; Kraków

Cena wywoławcza: 100

Plakieta z damą - Leszek DUTKA (1921-2014)

Leszek DUTKA (1921-2014);
ceramika szkliwiona; 26 x 7,5 cm; Kraków

Cena wywoławcza: 100

Wazon - Spółdzielnia Artystów Plastyków RZUT

kamionka szkliwiona; wys. 9 cm, średn. 13,5 cm;

Cena wywoławcza: 50

Karafka

ceramika szkliwiona; 17 x 17,5 x 8,5 cm;
Polska, 2 poł. XX w.

Cena wywoławcza: 100

Wazon - Huta Szkła Gospodarczego „SUDETY”

szkło sodowe, barwione w masie, tonowane; wys. 31,5 cm;
Huta Szkła Gospodarczego „SUDETY” w Szczytnej Śląskiej, lata 70. XX w.

Cena wywoławcza: 300

szkło barwione w masie, dekorowane, ręcznie formowane; wys. 30 cm;
na spodzie nalepka z napisem: Zinn, Glass, Kunst / Dokale Gravuren / Rolf Grimm / E-Wissenbach.;
Niemcy, 4. ćw. XX w.

Cena wywoławcza: 200

Wazon w okuciu

szkło barwione w masie na niebiesko, przeźroczyste, metal, wys. 49 cm;
Polska (?), 2 poł. XX w.;
zaplamienia woskiem.

Cena wywoławcza: 500

Wazon - puchar - Spółdzielnia Przemysłu Ludowego i Artystycznego “Kamionka”

szkło barwione w masie, przeźroczyste, z pęcherzykami powietrza; wys. 20 cm;

Cena wywoławcza: 100

Gobelin z domkami

wełna; 40 x 41 cm;
Cepelia, l. 80. XX w.

Tablica informacyjna - "Moje stanowisko pracy świadczy o mnie"

szablon, farba, metal; 41 x 55 cm.

Wazon – proj. Bronisław WOLANIN (1937-2013)

kamionka szkliwiona; wys. 26 cm;
Spółdzielnia Pracy i Rękodzieła Artystycznego „CERAMIKA ARTYSTYCZNA” w Bolesławcu, 3 tercja XX w.

Wazon - Zakład Porcelitu Stołowego "Pruszków"

porcelit dekorowany kolorem brązowym, szkliwiony; wys. 45 cm;
na spodzie sygn. P w dzbanie;Polska, Zakład Porcelitu Stołowego "Pruszków", l. 60. - 70. XX w.;
na spodzie szczerba.

Cena wywoławcza: 50

Figurka "Niedźwiedź" - Zakłady Porcelany i Porcelitu Stołowego "Chodzież"

porcelit malowany i szkliwiony; 10 x 15 x 5 cm;

Cena wywoławcza: 50

Figurka "Sowa" - Zakłady Porcelany i Porcelitu Stołowego "Chodzież"

porcelit malowany, szkliwiony; wys. 11,5 cm;
na spodzie napis: Ręcznie malowane;
Zakłady Porcelany i Porcelitu w Chodzieży, l. 50. XX w.

Cena wywoławcza: 50

Tablica

farba olejna (?), płyta; 152,7 x 105 cm

Cena wywoławcza: 200

Tablica

farba olejna (?), płyta; 150 x 90 cm

Cena wywoławcza: 200

stop metali, patynowany; wys. całkowita: 33 cm;
Europa Zachodnia, 4 ćw. XX w.

Cena wywoławcza: 1000

Wazonik - Spółdzielnia Przemysłu Ludowego i Artystycznego "Kamionka"

ceramika szkliwiona; wys. 11 cm;

Cena wywoławcza: 50

Zestaw naczyń - Rejonowa Spółdzielnia Przemysłu Ludowego i Artystycznego "Twórczość Mazowiecka"

ceramika, szkliwo opalizujące; misa - wys. 5 cm, średn. 7 cm, ampularz - wys. 4,5 cm (szczerba na wylewie);
Rejonowa Spółdzielnia Przemysłu Ludowego i Artystycznego "Twórczość Mazowiecka", Tomaszów Mazowiecki, 2 poł. XX w.

Amfora - Rejonowa Spółdzielnia Przemysłu Ludowego i Artystycznego "Twórczość Mazowiecka"

ceramika, szkliwo opalizujące; wys. 18,5 cm;

Dzban - proj. Lucyna PIJACZEWSKA

proj. Lucyna PIJACZEWSKA;
szkło warstwowe, tonowane, mleczne i wewnątrz przeźroczyste, z pęcherzykami powietrza; wys. 24,5 cm;
Huta Szkła Artystycznego „Barbara”, Polanica Zdrój, lata 70. XX w.

Cena wywoławcza: 300

Dzban - proj. Czesław ZUBER (ur. 1948)

proj. Czesław ZUBER (ur. 1948);
szkło sodowe, formowane ręcznie, barwione w masie; wys. dzbanka: 27,5 cm;
Huta Szkła Artystycznego "Barbara" Polanicy Zdroju, lata 70. XX w.

Cena wywoławcza: 300

Kielich - proj. Jerzy SŁUCZAN-ORKUSZ (1924-2002)

proj. Jerzy SŁUCZAN-ORKUSZ (1924-2002);
szkło barwione w masie na zielono, tonowane, ręcznie formowane; wys. 24,5 cm;
Krakowski Instytut Szkła, l. 70. XX w.;
na stopie zatopiony kartusz.

szkło barwione w masie, przeźroczyste, z pęcherzykami powietrza; wys. 22 cm;
Spółdzielnia Przemysłu Ludowego i Artystycznego “Kamionka” w Łysej Górze, 4 ćw. XX w.;
wewnątrz osad.

Dzban - proj. Czesław HAJNISZ

proj. Czesław HAJNISZ;
szkło barwione w masie, przeźroczyste, ręcznie formowane, z pęcherzykami powietrza; wys. 26,5 cm;

Cena wywoławcza: 100

Zestaw 3 talerzy dekoracyjnych - Spółdzielnia Przemysłu Ludowego i Artystycznego "Kamionka"

kamionka szkliwiona, średn. 25,5 cm (x 2) oraz 21,5 cm;
jeden z talerzy sygn. wyciskiem na spodzie;
Spółdzielnia Przemysłu Ludowego i Artystycznego "Kamionka" w Łysej Górze, 4 ćw. XX w.;
stan zachowania: drobne zarysowania w lustrze.

Cena wywoławcza: 100

Zestaw 3 talerzy dekoracyjnych - Zakłady Fajansu w Kole

fajans ręcznie malowany; średn. 24 cm (każdy);
sygn. na spodzie;
Zakłady Fajansu w Kole, 2 poł. XX w.

Cena wywoławcza: 50

Wazon okolicznościowy - Zakłady Porcelitu Stołowego "Pruszków"

porcelit szkliwiony; wys. 19,5 cm;
na spodzie sygn. P w dzbanie;
Zakłady Porcelitu Stołowego "Pruszków" w Pruszkowie, 3 ćw. XX w.

Cena wywoławcza: 50

Patera

porcelit, natrysk wybierany; średn. 28,5 cm;
na spodzie oznaczenia: P w brązowym wieńcu / Chodzież / Made in Poland.

Cena wywoławcza: 100

Patera "Kapelusz" z dekoracją typu "kora" - proj. Jan SOWIŃSKI (1911-1990)

proj. Jan SOWIŃSKI (1911-1990);
fajans ręcznie malowany, szkliwiony, dekoracja typu "kora"; średn. 30 cm;
sygn.: Zakłady Fajansy / WŁOCŁAWEK / Rewolucji 1905 / Hand Painted, ręcznie: 122/64/55;
Zakłady Fajansu "Włocławek" we Włocławku, lata 60. XX w.;
dwustronne pęknięcie.

Madonna z dzieciątkiem - Leszek DUTKA (1921-2014)

Leszek DUTKA (1921-2014);
ceramika szkliwiona; 27 x 8 cm; Kraków

Figurka "Konik"

ceramika szkliwiona; wys. 11,5 cm;
Polska, ceramika krakowska, 2 poł. XX w.

Cena wywoławcza: 100

kamionka szkliwiona; wys. 15 cm;
na spodzie metka z logo Cepelii: S.P.P.L i Art. / RZUT / TORUŃ;

Cena wywoławcza: 100

Karafka z kieliszkiem - Spółdzielnia Przemysłu Ludowego i Artystycznego "Kamionka"

ceramika szkliwiona; wys. 31 cm i 6 cm;

Cena wywoławcza: 100

Wazon - Huta Szkła Gospodarczego "Sudety"

szkło rubinowe, ręcznie formowane, przeźroczyste; wys. 18 cm;
Huta Szkła Gospodarczego "Sudety" w Szczytnej Śląskiej, 4 ćw. XX w.

Cena wywoławcza: 100

Zestaw 4 miseczek w stylu art deco - Huta Szkła Niemem

szkło rozalinowe częściowo matowione; 4 x 17,5 x 12 cm;
Huta Szkła Niemem, 2 ćw. XX w.

szkło przeźroczyste, bezbarwne, ręcznie formowane z bordową "żyłką" wewnątrz; wys. 34 cm;
Polska, 2 poł. XX w.

Zestaw do ryb

w składzie talerz serwisowy - 3 x 35 x 25 cm i 9 małych talerzyków - 3 x 15,5 x 19 cm;
szkło prasowane, przeźroczyste, bezbarwne;
Europa, 2 poł. XX w.

Cena wywoławcza: 50

szkło barwione w masie, mleczne i przeźroczyste, ręcznie formowane; wys. 14,5 cm;
Polska, 4. ćw. XX w.;
stan zachowania otarcia i zarysowania.

Cena wywoławcza: 50

Zestaw do kawy i herbaty

w składzie: cukiernica z pokrywką - wys. 8 cm, imbryczek do herbaty z sitkiem - wys. 11 cm, mały dzbanuszek (mlecznik) - wys. 8 cm, dzbanek do kawy - wys. 23 cm;
ceramika kremowa, szkliwiona, metal niklowany z osłonką termoizolującą;
Anglia, 2 poł. XX w.;
dołączona dobierana taca, 16 x 31 cm.

Cena wywoławcza: 500

szkło przeźroczyste barwione w masie na kobaltowo, ręcznie formowane; wys. 34,5 cm;
Huta Szkła Gospodarczego "Ząbkowice" w Dąbrowie Górniczej ?, 2 poł. XX w.;

Cena wywoławcza: 100

szkło przeźroczyste barwione w masie na zielono różowo i kobaltowo, ręcznie formowane; wys. 34 cm;

Cena wywoławcza: 100

Patera

porcelana, natrysk wybierany; średn. 28,5 cm;
na spodzie: PT / Tułowice / Made in Poland;
stan zachowania: przebarwienia i uszkodzenia w lustrze.

Cena wywoławcza: 100

ceramika szkliwiona, ręcznie malowana podszkliwnie; średn. 27,5 cm;
na spodzie oznaczenia: UNIKAT / [dzban w okręgu] / MANUFAKTURA / w Bolesławcu / HAND PAINTED / IN POLAND K.M.;
Polska, Bolesławic, 4. ćw. XX w.;
niewielka szczerba na spodnim rancie.

Cena wywoławcza: 50

Amfora - Huta Szkła "Tarnowiec"

szkło barwione w masie, przeźroczyste, ręcznie formowane; wys. 26,5 cm;
Huta Szkła "Tarnowiec", lata 90. XX w.;
zapewne wzór nr 47 (?), por.: Barbara Banaś, Aleksandra Skorek, W pogoni za kolorem. Jerzy Słuczan-Orkusz, Wrocław 2019, s. 92.

Cena wywoławcza: 100

Figura orła

szkło bezbarwne, matowe, kamienna podstawa; wys. całkowita: 20,5 cm;
na podstawie owalna nalepka z napisem: BOHEMIA / Crystal / MADE IN CZECHOSLOWAKIA;
Czechosłowacja, Bohemia, 3. tercja XX w.

Cena wywoławcza: 500

Zestaw 2 talerzy dekoracyjnych - Zakłady Fajansu ''Włocławek''

fajans ręcznie malowany; średn. 23,5 cm oraz 17,5 cm;
sygn. na spodzie: Lilijka / WŁOCŁAWEK / FAJANS / MADE IN POLAND oraz odpowiednie numery i autorzy malatur;
Zakłady Fajansu ''Włocławek'' we Włocławku, 3. tercja XX w.

Cena wywoławcza: 50

fajans ręcznie malowany; średn. 24,5 cm oraz 14,5 cm;

Cena wywoławcza: 50

Leszek DUTKA (1921-2014);
ceramika szkliwiona; 26 x 9 cm; Kraków

Gobelin "Palemka"

wełna, 62 x 7,5 cm;
metka z informacją o gobelinie
Cepelia, Spółdzielnia Pracy Wytwórców Rękodzieła Artystycznego w Białymstku (Bulica), 1983

Cena wywoławcza: 50

Tablica

farba olejna (?), płyta; 150 x 96 cm

Cena wywoławcza: 200

Tablica

Cena wywoławcza: 200

Warszawa 2020/08/17

Warszawa 2020/08/17

Warszawa 2020/08/17

Warszawa 2020/08/17

Warszawa 2020/08/17

Warszawa 2020/08/17

Leszek DUTKA (1921-2014);

Warszawa 2020/08/17

Warszawa 2020/08/17

Warszawa 2020/08/17

Warszawa 2020/08/17

Warszawa 2020/08/17

Warszawa 2020/08/17

Warszawa 2020/08/17

Patera dekoracyjna

Warszawa 2020/08/17

Warszawa 2020/08/17

na spodzie metka;

Warszawa 2020/08/17

Warszawa 2020/08/17

Warszawa 2020/08/17

Warszawa 2020/08/17

Warszawa 2020/08/17

Warszawa 2020/08/17

Warszawa 2020/08/17

Warszawa 2020/08/17

Zestaw na biurko

Warszawa 2020/08/17

Świecznik "Palmy"

Polska, 4 ćw. XX w.

Warszawa 2020/08/17

Para uskrzydlonych byków

Europa Zachodnia, XX w.

Warszawa 2020/08/17

Polska, 2. tercja XX w.

Warszawa 2020/08/17

Świecznik

Polska, 3. tercja XX w.

Warszawa 2020/08/17

Popielnica

Warszawa 2020/08/17

Warszawa 2020/08/17

Warszawa 2020/08/17

Warszawa 2020/08/17

Polska, 2 poł. XX w.

Warszawa 2020/08/17

Polska, 2 poł. XX w.

Warszawa 2020/08/17

Popielnica

rysy użytkowe.

Warszawa 2020/08/17

Warszawa 2020/08/17

Warszawa 2020/08/17

Tablica

Warszawa 2020/08/17

Tablica

Warszawa 2020/08/17

Kufel

Warszawa 2020/08/17

Warszawa 2020/08/17

Wazon z wywiniętym kołnierzem

Warszawa 2020/08/17

Warszawa 2020/08/17

Warszawa 2020/08/17

Warszawa 2020/08/17

Gobelin z konikiem

wełna; 40 x 41 cm;
Cepelia, l. 80. XX w.

Warszawa 2020/08/17

Leszek DUTKA (1921-2014);

Warszawa 2020/08/17

Leszek DUTKA (1921-2014);

Warszawa 2020/08/17

Warszawa 2020/08/17

Karafka

Polska, 2 poł. XX w.

Warszawa 2020/08/17

Warszawa 2020/08/17

Niemcy, 4. ćw. XX w.

Warszawa 2020/08/17

Wazon w okuciu

Polska (?), 2 poł. XX w.;
zaplamienia woskiem.

Warszawa 2020/08/17

Warszawa 2020/08/17

Gobelin z domkami

wełna; 40 x 41 cm;
Cepelia, l. 80. XX w.

Warszawa 2020/08/17

Warszawa 2020/08/17

Warszawa 2020/08/17

na spodzie szczerba.

Warszawa 2020/08/17

Warszawa 2020/08/17

Warszawa 2020/08/17

Tablica

Warszawa 2020/08/17

Tablica

Warszawa 2020/08/17

Europa Zachodnia, 4 ćw. XX w.

Warszawa 2020/08/17

Warszawa 2020/08/17

Warszawa 2020/08/17

Warszawa 2020/08/17

proj. Lucyna PIJACZEWSKA;

Warszawa 2020/08/17

Warszawa 2020/08/17

na stopie zatopiony kartusz.

Warszawa 2020/08/17

wewnątrz osad.

Warszawa 2020/08/17

Dzban - proj. Czesław HAJNISZ

proj. Czesław HAJNISZ;

Warszawa 2020/08/17

Warszawa 2020/08/17

sygn. na spodzie;

Warszawa 2020/08/17

na spodzie sygn. P w dzbanie;

Warszawa 2020/08/17

Patera

Warszawa 2020/08/17

dwustronne pęknięcie.

Warszawa 2020/08/17

Leszek DUTKA (1921-2014);

Warszawa 2020/08/17

Figurka "Konik"

Warszawa 2020/08/17

Warszawa 2020/08/17

Warszawa 2020/08/17

Warszawa 2020/08/17

Warszawa 2020/08/17

Polska, 2 poł. XX w.

Warszawa 2020/08/17

Zestaw do ryb

Europa, 2 poł. XX w.

Warszawa 2020/08/17

Polska, 4. ćw. XX w.;

Warszawa 2020/08/17

Zestaw do kawy i herbaty

Anglia, 2 poł. XX w.;

Warszawa 2020/08/17

Warszawa 2020/08/17

Warszawa 2020/08/17

Patera

Warszawa 2020/08/17

Warszawa 2020/08/17

Warszawa 2020/08/17

Figura orła

Warszawa 2020/08/17

Warszawa 2020/08/17

Warszawa 2020/08/17

Leszek DUTKA (1921-2014);

Warszawa 2020/08/17

Gobelin "Palemka"

wełna, 62 x 7,5 cm;

Warszawa 2020/08/17

Tablica

Warszawa 2020/08/17

Tablica

    Limit ceny