Sztuka dawna – akwarela, rysunek, grafika – 7 czerwca 2021 r. godz. 19:30

Zapraszamy Państwa do zapoznania się z katalogiem i udziału w  Aukcji Sztuki dawnej, która odbędzie się 7 czerwca 2021 r. o godz. 19:30. Rekomendujemy także możliwość licytacji on-line w czasie rzeczywistym na platformie internetowej onebid.pl

KATALOG NA ONEBID

Licytacja odbędzie się 7 czerwca (poniedziałek), o godz.: 19:30.

Józef Rapacki (1871-1929)

Harfiarka, 1926

z teki „Z dawnej i niedawnej Warszawy. Album typów ulicznych.” litografia offsetowa, papier; 49 x 34 cm; sygn. na płycie monogram wiązany: „JR”

Cena wywoławcza: 100

Józef Rapacki (1871-1929)

Uliczny dowcipniś, 1926

Cena wywoławcza: 100

Józef Rapacki (1871-1929)

Kominiarz, 1926

Cena wywoławcza: 100

Józef Rapacki (1871-1929)

Śmieciarka, 1926

Cena wywoławcza: 100

Józef Rapacki (1871-1929)

Druciarz, 1926

Cena wywoławcza: 100

Józef Rapacki (1871-1929)

Sprzedawca węgla, 1926

Cena wywoławcza: 100

Józef Rapacki (1871-1929)

Czeladnik, 1926

Cena wywoławcza: 100

Edmund Bartłomiejczyk (1885-1950)

W staroświeckim sklepie, 1938

drzeworyt, papier; 17 x 11 cm (w świetle oprawy); sygn. na płycie monogramem wiązanym: „BE”; stan zachowania: uszkodzenia papieru

Cena wywoławcza: 100

Autor nieznany

Cztery postacie, XIX w.

akwarela, ołówek, papier; 17 x 22 cm (w świetle oprawy).

Feliks Kostrzewski (1826-1911)

Po małżeńskiej scenie, 1893

z teki Album Fr. Kostrzewskiego, nakładem S. Lewentala drzeworyt, papier; 20 x 27 cm (w świetle oprawy); rytował Jan Krajewski, sygn. na płycie p. d.

Cena wywoławcza: 100

Kamil Mackiewicz (1885-1931)

Pan Feldfebel - Dygnitarz obozowy, 1915-18

ołówek kopiowy, papier; 26 x 21 cm (w świetle oprawy); sygn. p. d.

Cena wywoławcza: 100

Tadeusz Cieślewski (1870-1956)

Pałac na wodzie, lata 40-te XX w.

ołówek, papier; 13 x 17,5 cm (w świetle oprawy)

Cena wywoławcza: 280

Kolumna Zygmunta z widokiem na kościół Św. Anny

tusz, papier; 13 x 13 cm (w świetle oprawy)

Cena sprzedaży: 280

Widok na Zamek z ul. Świętojańskiej

akwarela, ołówek, papier; 22 x 14 cm (w świetle oprawy)

Cena wywoławcza: 350

Strona Zakrzewskiego Rynku Starego Miasta w Warszawie z widokiem na Zamek, przed 1939

ołówek, papier; 21 x 28 cm (w świetle oprawy)

Cena wywoławcza: 240

Ulica Źródłowa z widokiem na Dzwonnicę, lata 30-te XX w.

pióro, papier; 15 x 13 cm (w świetle oprawy) sygn. p. d.: T. Cieślewski.

Widok na Zamek z ulicy Świętojańskiej, lata 30-te XX w.

rysunek dwustronny, z jednej strony tusz, z drugiej ołówek, papier; 20 x 14,5 cm (w świetle oprawy); oprawa z dwustronną szybą.

Cena wywoławcza: 350

Ulica Kamienne schodki, lata 40 – te XX w.

tusz, papier; 21 x 14 cm (w świetle oprawy)

Cena wywoławcza: 350

Drzewo w Łazienkach Królewskich w Warszawie, lata 40-te XX w.

akwarela, ołówek, papier; 30 x 43 cm (w świetle oprawy)

Cena wywoławcza: 350

Jan Matejko (1838-1893)

Kazanie Piotra Skargi, 1913

heliograwiura, papier; 50 x 39 cm; album / teka, 6 wielkoformatowych heliograwiur przedstawiających szczegóły słynnego obrazu Mistrza Matejki, 17 stron, w tym obszerny tekst Tadeusza Jaroszyńskiego. Stan zachowania: okładki broszurowe luzem, stan rycin idealny.

Cena sprzedaży: 280

Tadeusz Kulisiewicz (1899-1988)

Kobiety w polu

drzeworyt, papier; 18 x 21,5 cm (w świetle oprawy)

Cena wywoławcza: 280

Wacław Wąsowicz (1891-1942)

Plaża

drzeworyt, papier; 19 x 25 cm (w świetle oprawy)

Emile Bayard (1837-1891), Adrien Nargeot (1837-1891)

Ludwik XIV, przed 1900

akwaforta, akwatinta barwna, papier; 23 x 14,5 cm (w świetle oprawy) sygn. na płycie l.d.: „Emile Bayard”, p. d.: „Adrien Nargeot”; Inskrypcja pod kompozycją: Louis les animant du feu de soncourage se plaint de sa grandeur qui lattache au ravage (Ludwik ożywiając go ogniem swojej odwagi, skarży się na swoją wielkość…)

Cena wywoławcza: 350

Henry Thomas Alken (1785-1851), John Harris (1791-1873)

The Burst, przed 1900

litografia barwna, papier; 16 x 23 cm (w świetle oprawy)

Cena wywoławcza: 350

Józef Pieniążek (1888-1953)

Podhale w obrazach, 1937

42 x 32 cm, oryginalna teka z epoki, tytulatura tłoczona złotem na licu; 40 barwnych tablic, przełożonych bibułkami ochronnymi; Tekę projektu autora - płótno, złocone napisy na licu oprawy - wykonał Zakład Introligatorski W. J. Romanowskiego we Lwowie. Cz.1: Stroje i typy górali polskich (17 tabl.) Cz.2: Zabytki budownictwa kultury i sztuki kościelnej i ludowej na Podhalu (23 tabl.) Tekst: F.Gwiżdż - Słowo do Podhalan T. Szydłowski - Przeszłość artystyczna Podhala T.Seweryn - Stroje górali polskich J.Wiktor - Na odkrywczej drodze. Tekst polski, angielski, francuski i niemiecki. Album prezentujący stroje i typy górali, zabytki budownictwa, kultury i sztuki kościelnej i ludowej z rejonu Podhala, Orawy, Spisza, Żywiecczyzny, Pienin, Sądecczyzny. Album dedykowany Leonowi Wyczółkowskiemu, nauczycielowi autora. Stan zachowania: przetarcia i poluźnienia oprawy, stan tablic idealny.

Cena wywoławcza: 1900

Zygmunt Ajdukiewicz (1861-1917)

Tadeusz Kościuszko. Dwanaście obrazów, 1891

teka, 51 x 36 cm; efektowna oprawa wydawnicza, sygnowana suchym tłokiem „F. Gogl. Wiedeń” ozdobne płótno, tytulatura tłoczona czernią i złotem; zawiera: 12 obrazów wydanych w technice heliograwiury, w Wiedniu przez Franciszka Bondy oraz 6-cio stronicowe studium historyczne "Tadeusz Kościuszko (Zarys do studium człowieka i jego historycznej roli)" autorstwa Alfreda Szczepańskiego (1840 - 1909). W tekście 10 ilustracji prac Ajdukiewicza: Widok Warszaw, Kiliński, Książe Adam Czartoryski, Książe Józef Poniatowski, Jenerał Mokronowski, Jenerałowie: Wodzicki, Madaliński, Zajączek, Ignacy hr. Potocki, Ksiądz Hugo Kołłątaj, dom mieszkalny w Solothurn, Kopiec Kościuszki pod Krakowem. Spis prac: I. Portret "Tadeusz Kościuszko"; II. "Dom rodzinny"; III. "W Sosnowicach"; IV. W Ameryce: "Waszington mianuje Kościuszkę jenerałem"; V. "Pod Dubienką"; VI. "Przysięga w Krakowie"; VII. "Racławice"; VIII. "Podziękowanie wodza"; IX. "Maciejowice"; X. "W Petersburgskiem więzieniu"; XI. "W Solothurn"; XII. "Na Wawelu". Cykl 12 obrazów „Życie i dzieło Tadeusza Kościuszki 1746-1817” powstał w 1890 r. i uchodzi za najważniejszą malarską realizację tego artysty, za którą otrzymał on w 1891 r. złoty medal na wystawie w Wiedniu. Stan zachowania: przybrudzenia, niewielkie przetarcia i zaplamienia oprawy, zachowane bibułki ochronne, stan heliograwiur idealny.

Cena wywoławcza: 2900

Antoine Charles Horace Vernet zwany Carlem (1758-1836), Philibert Louis Debucourt (1755-1832)

Polowanie par force, przed 1900

akwaforta, akwatinta, papier; 48x65 cm (w świetle oprawy); sygn. na płycie l. d.: C.Vernet del, p. d.: P.L.Debucourt sculp. Carl Vernet Był malarzem Napoleona. Uprawiał głównie malarstwo batalistyczne (bitwy napoleońskie), malował też sceny historyczne oraz ówczesne życie towarzyskie, szczególnie polowania i wyścigi

Cena wywoławcza: 1900

Andrzej Jurkiewicz (1907-1967)

Latarnik

drzeworyt, papier; 28 x 21 cm, (w świetle oprawy)

Cena wywoławcza: 180

Fryderyk Pautch (1877-1950), Leopold Blumental vel Leo Belmont (1865-1941)

Cenzor i karykatura, 1903

litografia barwna, papier; 25 x 19 cm (w świetle oprawy) sygn. na płycie p. d.: „FP”. Karta z satyrycznego czasopisma „Liberum Veto” wydawanego w Krakowie i Lwowie w latach 1903-1905 Tekst napisał Leo Belmont, a ozdobił F. Pautch.

Cena wywoławcza: 100

Autor nieokreślony

Król kier

litografia barwna, papier; 24 x 17 cm (w świetle oprawy); karta z miesięcznika „Grafika Polska” ukazującego się w latach 1921-1927.

Cena wywoławcza: 100

Franciszek Siedlecki (1867-1934)

Glossy, 1903

litografia barwna, papier; 21 x 22 cm (w świetle oprawy); sygn. na płycie: „FS”; karta z satyrycznego czasopisma „Liberum Veto” wydawanego w Krakowie i Lwowie w latach 1903-1905.

Cena wywoławcza: 100

Ludwik Tyrowicz (1901-1958)

Kąpiące się

drzeworyt, papier; 25 x 19 cm (w świetle oprawy)

Cena wywoławcza: 120

Salomea Hładki-Wajwód (1904-1944)

Drzewa

drzeworyt barwny, papier; 19,5 x 18 cm (w świetle oprawy) sygn. na płycie, p. d.

Cena wywoławcza: 120

Jan Bukowski (1873-1943)

Mazur

litografia barwna, papier; 28 x 21 cm (w świetle oprawy); tekst Maria Konopnicka, „Jasełka”

Cena wywoławcza: 120

Stoi na stacji lokomotywa, lata 40 –te XX w.

ołówek, papier; 14 x 19,5 cm

Cena wywoławcza: 220

Kościół Przemienienia Pańskiego (Kapucynów) w Warszawie

ołówek, papier; 28,5 x 22 cm (w świetle oprawy)

Cena wywoławcza: 400

Kolumna Zygmunta w Warszawie, lata 40. XX w.

ołówek, papier; 23 x 32 cm (w świetle oprawy)

Cena wywoławcza: 400

Floryan CYNK (1838-1912)

Portret Jana Matejki, 1874-1876

drzeworyt, papier; 26 x 22 cm (w świetle oprawy) sygn. na płycie monogramem wiązanym „FC”; praca pochodzi z: Album Jana Matejki Warszawa [1874-1876]. Nakł. I druk. Salomona Lewentala.

Juliusz Kossak (1824-1899)

Śmierć księcia opolskiego Mikołaja II w Nisie w 1493 roku

drzeworyt, papier; 32 x 25 cm (w świetle oprawy); sygn. na płycie monogramem wiązanym „JK” oraz sygn. drzeworytnika.

Wojciech Kossak (1856-1942)

Na kwaterę

drzeworyt, papier; 31 x 23 cm (w świetle oprawy). sygn. drzeworytnika.

Cena wywoławcza: 100

Teodor Axentowicz (1859-1938)

Kołomyjka

drzeworyt, papier; 30 x 23 cm (w świetle oprawy) sygn. p. d. na płycie: „Axentowicz” oraz l. d.: przez drzeworytnika

Roman KOCHANOWSKI (1857-1945)

Wiosna

albertotypia, karton; 30 x 25 (w świetle oprawy); sygn. i dat. na płycie l. d.: R.Kochanowski 1886 oraz sygn. grafików: Angerer&Goschl; Praca pochodzi z teki "Album artystyczne" wydanego nakładem Towarzystwa Przyjaciół Sztuk Pięknych, Kraków 1886 r.

Cena wywoławcza: 200

Artur GROTTGER (1837-1867)

Wieczory zimowe, 1892

51 x 36 cm, efektowna teka wydawnicza zaprojektowana i sygnowana przez austriackiego grafika Hugo Strohl (1851 - 1919), wydana w Wiedniu w 1892 r. przez Franciszka Bondy; przedstawia wnętrze pracowni artysty ze sztalugą, paletą malarską oraz teką rysunków. Całość bogato zdobiona, tłoczona srebrem i złotem, otoczona równie bogato zdobioną i tłoczoną bordiurą z elementami florystycznymi. Teka po konserwacji w bardzo dobrym stanie. Spis prac z przedmiotowego cyklu: 1) Portret Grottgera; 2) Portret malarza: Tepy; 3) Starzec; 4) Pod figurą; 5) Cygan; 6) Ślepy grajek; 7) Córka Popiela; 8) Zygmunt August i Barbara; 9) Laguny weneckie; 10) Pielgrzym, 11) Kolenda, 12) Ecce Homo, 13) Matka Bolesna, 14) Przed grobowcem Kościuszki, 15) Pod murami więzienia, 16) Bajki, 17) Na chórze, 18) Przygody wojenne, 19) Kometa; 20) Ogród saski; 21) Obrona; 22) Podczas bitwy; 23) Pościg; 24) Na bagnety; 25) Po walce; 26) W drodze na Sybir; 27) Pochód na Syberyę; 28) Ciosanie krzyża; 29) W Syberyi; 30) W minach. Cykl zawiera 28 (brak 15 i 17) rycin wykonanych w technice heliograwiury, każda opatrzona tytułem i sygnaturą tłoczni oraz na płycie sygn. monogramem wiązanym „AG” . Heliograwiury czyste w bardzo dobrym stanie, rycina nr 15 ma obcięte zewnętrzne marginesy, kartony posiadają charakterystyczne plamki z uwagi na inną, niż sama grafika, gramaturę papieru.

Jan HRYNKOWSKI (1891-1971)

litografia, papier; 21 x 27 cm

Jan Bukowski (1873-1938)

Organista i organiścina

litografia barwna, papier; 26 x 20 cm; stan zachowania: uszkodzenia papieru

Cena wywoławcza: 100

Jan Bukowski (1873-1938)

Listy Księcia Karola Stanisława Radziwiłła. „Panie Kochanku”

litografia, papier; 20 x 13 cm; sygn. w kompozycji, na kamieniu: J. B.; projekt okładki

Jan Bukowski (1873-1938)

Upaniszady

litografia, papier; 20 x 14 cm; sygn. w kompozycji, na kamieniu: J.B. projekt okładki

Cena wywoławcza: 120

Zdzisław CZERMAŃSKI (1900-1970)

Józef Piłsudski w 13 planszach, 1935

karton, 49 x 34 cm; wydawnicza teka 13 plansz przedstawiających Marszałka w różnych sytuacjach służbowych i prywatnych; wydawnicza teka kartonowa, plansze sygnowane na płycie, niektóre datowane "35", recenzja i faksymile autografu Śmigłego Rydza na oddzielnej planszy, spis prac z tytułami, teka wykonana w Zakładach Introligatorskich Bolesława Zjawińskiego w Warszawie. Załączona dodatkowa karta z kaligrafowaną dedykacją z 4.12.1935 r i podpisami 32 nauczycieli wychowania fizycznego z Polski dla Axel Berg von Linde; Stan zachowania: naderwania i zagięcia teki, stan plansz idealny; Lit.: Maria Grońska, "Grafika w książce, tece i albumie", Wrocław 1994, poz. 181.

Cena wywoławcza: 1500

Jan Bukowski (1873-1938)

Herb Gdańska

litografia barwna, papier; 17 x 13 cm (w świetle oprawy); sygn. na kamieniu śr. d. JB; ramka 26 x 23 cm.

Jan Bukowski (1873-1938)

Ex libris Lucjana Rydla

litografia barwna; papier; 16 x 12 cm (w świetle oprawy); sygn. na kamieniu, w kompozycji: J. B. ramka 26 x 23 cm.

Cena wywoławcza: 160

Jan Bukowski (1873-1938)

Elegancka para

litografia, papier; 19 x 15 cm (w świetle oprawy); sygn. na kamieniu, po środku, w kompozycji: JB; ramka 26 x 23 cm.

Cena wywoławcza: 160

Jan Bukowski (1873-1938)

Słoneczny ptak

litografia barwna, papier; 17x14 cm (w świetle oprawy) sygn. na kamieniu p. d.: JAN BUKOWSKI; ramka 26 x 23 cm.

Cena wywoławcza: 160

Jan Bukowski (1873-1938)

Sokół, 1910

litografia barwna, papier; 24 x 15 cm (w świetle oprawy); sygn. na płycie u dołu: J. B.; Projekt okładki do utworu Ignacego Grabowskiego "Sokół. Komedya heroiczna w 6 obrazach”.

Cena wywoławcza: 160

Jan Bukowski (1873-1938)

Królewska pieśń

litografia barwna, papie;, 17 x 11 cm (w świetle oprawy)

Cena wywoławcza: 160

Kamil Mackiewicz (1887-1931)

Czyściec niemiecki - Moje przeżycia w obozie jeńców, 1919

30 x 23 cm; oprawa oryginalna broszurowa z faksymile sygnatury autora wraz z jego rysunkiem na licu. Zawiera 24 (komplet) plansze, wykonane w technice sitodruku (serigrafie) z satyrycznymi rysunkami ukazującymi życie w obozie jenieckim okresu I wojny. Każda karykatura opatrzona krótkim, zabawnym tekstem, sygnowana i datowana. Całość poprzedzona wstępem dziennikarza Stanisława Dzikowskiego.

Cena wywoławcza: 180

Aleksy Jegorow (1776-1851)

Wieśniacy

akwaforta, papier; 14 x 17 cm, (w świetle oprawy); na odwrocie oprawy nalepka z kserokopią okładki teki, z której pochodzi grafika; Autor był profesorem w Imperatorskiej Akademii Sztuk Pięknych w Petersburgu i przedstawicielem nurtu akademickiego w malarstwie rosyjskim.

Cena wywoławcza: 120

Feliks Szynalewski (1825-1892)

Dziewica

litografia, papier; 24 x 17 cm (w świetle oprawy); sygn. i dat. na płycie p. d.: FSzynalewski 81; Praca wykonana specjalnie do teki wydanej przez Koło Artystyczno-Literackie w Krakowie w 1881 roku, którego celem było zebranie środków finansowych na rzecz odbudowy chorwackiej stolicy - Zagrzebia, dotkniętej trzęsieniem ziemi rok wcześniej. Litografia wykonana w 1881 r. w Zakładzie Litografii Artystycznej Aureliusza Pruszyńskiego w Krakowie.

Cena wywoławcza: 140

Jan Bukowski (1873-1943)

Owczarek

litografia barwna, papier; 26,5 x 20 cm (w świetle oprawy) tekst Maria Konopnicka, „Jasełka”

Cena wywoławcza: 100

Stare Miasto, lata 40. XX w.

akwarela, kredka, papier; 19 x 13 cm (w świetle oprawy)

Cena wywoławcza: 280

Aleksander Mroczkowski (1850-1927)

Włodarz

litografia, papier; 28,3 x 20 cm (w świetle oprawy); sygn. na płycie p. d.: AM; Praca wykonana specjalnie do teki wydanej przez Koło Artystyczno-Literackie w Krakowie w 1881 roku, którego celem było zebranie środków finansowych na rzecz odbudowy chorwackiej stolicy - Zagrzebia, dotkniętej trzęsieniem ziemi rok wcześniej. Litografia wykonana w1881 r. w Zakładzie Litografii Artystycznej Aureliusza Pruszyńskiego w Krakowie ul. Pijarska 17, założonej w 1873 r. Wielu artystów, w tym L. Wyczółkowskich mogło tu samodzielnie wykonywać swoje grafiki.

Cena wywoławcza: 100

Wojciech Gerson (1831-1901)

Odpoczynek w szałasie

drzeworyt sztorcowy, papier; 16 x 22 cm (w świetle oprawy)

Cena wywoławcza: 80

Ludwik Stasiak (1858-1924)

Polityk

litografia, papier; 20 x 16,5 cm (w świetle oprawy); sygn. l. d.: „L.Stasiak Bochnia”; Praca wykonana specjalnie do teki wydanej przez Koło Artystyczno-Literackie w Krakowie w 1881 roku, którego celem było zebranie środków finansowych na rzecz odbudowy chorwackiej stolicy - Zagrzebia, dotkniętej trzęsieniem ziemi rok wcześniej. Litografia wykonana w 1881 r. w Zakładzie Litografii Artystycznej Aureliusza Pruszyńskiego w Krakowie.

Bronisław Abramowicz (1837-1912)

Mieszczanka

litografia, papier; 18 x 19 cm (w świetle oprawy); sygn. p. d.: „Abramowicz”; Praca wykonana specjalnie do teki wydanej przez Koło Artystyczno-Literackie w Krakowie w 1881 roku, którego celem było zebranie środków finansowych na rzecz odbudowy chorwackiej stolicy - Zagrzebia, dotkniętej trzęsieniem ziemi rok wcześniej. Litografia wykonana w 1881 r. w Zakładzie Litografii Artystycznej Aureliusza Pruszyńskiego w Krakowie.

Cena wywoławcza: 120

Jam Matejko (1838-1893)

Pomnik grobowy w krużgankach klasztoru Księży Franciszkanów w Krakowie

drzeworyt, papier; 12.5 x 22,5 cm (w świetle oprawy); sygn. na płycie p. d.: monogram wiązany „JM” oraz przez ksylografa l. d.: „A.Zajkowski”. praca pochodzi z: Album Jana Matejki Warszawa [1874-1876]. Nakł. I druk. Salomona Lewentala. Rysunki na klockach drzeworytniczych w większości wykonał Jan Matejko, rytowali najwybitniejsi drzeworytnicy tamtego okresu, min. Jan Styfi, Józef Holewiński, Aleksander Regulski, Edward Gorazdowski, Andrzej Zajkowski.

Cena wywoławcza: 100

Artur Bartels (1818-1885)

Myśliwy

litografia, papier; 23 x 17 cm (w świetle oprawy); sygn. na płycie p. d.: „ABartels”. Praca wykonana specjalnie do teki wydanej przez Koło Artystyczno-Literackie w Krakowie w 1881 roku, którego celem było zebranie środków finansowych na rzecz odbudowy chorwackiej stolicy - Zagrzebia, dotkniętej trzęsieniem ziemi rok wcześniej. Litografia wykonana w 1881 r. w Zakładzie Litografii Artystycznej Aureliusza Pruszyńskiego w Krakowie ul. Pijarska 17, założonej w 1873 r. Wielu artystów, w tym L. Wyczółkowskich mogło tu samodzielnie wykonywać swoje grafiki.

Cena wywoławcza: 120

Jan Styka (1858-1925)

Między dwoma światami, przed 1900

drzeworyt, papier; 29 x 49 cm (w świetle oprawy); sygn. na płycie p. d.: „Jan Styka” oraz przez drzeworytnika l. d.

Cena wywoławcza: 140

Wincenty Wodzinowski (1866-1940)

Odpoczynek żniwiarzy, przed 1900

drzeworyt, papier; 29 x 49 cm (w świetle oprawy); sygn. na płycie p. d.: „W.Wodzinowski Kraków”

Cena wywoławcza: 140

Wojciech Kossak (1856-1942)

Palenie sztandarów, przed 1900

drzeworyt, papier; 29 x 49 cm (w świetle oprawy); sygn. przez drzeworytnika p. d.

Wilhelm Kotarbiński (1848 1921)

Bachanalia, przed 1900

drzeworyt, papier; 29 x 49 cm (w świetle oprawy); sygn. przez drzeworytnika l. d.

Cena wywoławcza: 140

Henryk Siemiradzki (1843-1902)

Taniec wśród mieczów, 1884

heliograwiura, karton; 27 x 40 cm (świetle oprawy); sygn. pod kompozycją „SIEMIRADZKI PXT” oraz „HELIOGRAVIURE V.ANGERERA”; tytuł obrazu po polsku i francusku; dodatkowe napisy: „Druk Tow. rozprzestrz. Sztuk pięknych w Wiedniu”; „SKŁAD GŁÓWNY U MAURYCEGO ROBICZKA W WARSZAWIE”. Grafika pochodzi ze zbioru „Album malarzy polskich w sztychach” wydany w 1884 roku. Było to pionierskie wydawnictwo na ziemiach polskich o ogromnym znaczeniu dla upowszechniania twórczości współczesnych polskich artystów, szczególnie w czasie trwania zaborów. Victor Angerer (1839-1894) jeden z najbardziej wszechstronnych fotografów wiedeńskich XIX wieku, właściciel wydawnictwa i firmy litograficznej. Fotografował rodzinę cesarską, arystokrację wiedeńską oraz znane postacie ze środowisk artystycznych, a także widoki Wiednia, architekturę i wnętrza. W swojej epoce znany i ceniony na całym świecie, uczestnik wystawy w Paryżu w 1878 r. oraz w Wiedniu w 1873r. Maurycy Robitschek (Robiczek)-księgarz, w 1872 roku wspólnie z Hermanem Altenbergiem założyli własną księgarnię i skład obrazów przy Krakowskim Przedmieściu 38, pod nazwą Altenberg i Robitschek. Pod koniec 1879 r. księgarnia przeszła na własność Maurycego Robitschka, który zaczął wówczas posługiwać się spolszczoną wersją nazwiska: Robiczek.

Cena wywoławcza: 550

Maurycy Gottlieb (1856-1879)

Uriel Acosta, 1884

heliograwiura, karton; 33 x 40 cm (świetle oprawy); sygn. pod kompozycją „GOTTLIEB PXT” oraz „HELIOGRAVIURE V.ANGERERA”; tytuł obrazu po polsku i francusku; dodatkowe napisy: „Druk Tow. rozprzestrz. Sztuk pięknych w Wiedniu”; „SKŁAD GŁÓWNY U MAURYCEGO ROBICZKA W WARSZAWIE”. Grafika pochodzi ze zbioru „Album malarzy polskich w sztychach” wydany w 1884 roku. Było to pionierskie wydawnictwo na ziemiach polskich o ogromnym znaczeniu dla upowszechniania twórczości współczesnych polskich artystów, szczególnie w czasie trwania zaborów.

Cena wywoławcza: 350

Ludwik Wiesiołowski (1854-1892)

Rozdawanie jałmużny w Rzymie, 1884

heliograwiura, karton; 25 x 36 cm (świetle oprawy); sygn. na płycie p. d.: oraz pod kompozycją: „WIESIOTOWSKI PXT” oraz „HELIOGRAVIURE V.ANGERERA”; tytuł obrazu po polsku i francusku; dodatkowe napisy: „Druk Tow. rozprzestrz. Sztuk pięknych w Wiedniu”; „SKŁAD GŁÓWNY U MAURYCEGO ROBICZKA W WARSZAWIE”. Grafika pochodzi ze zbioru „Album malarzy polskich w sztychach” wydany w 1884 roku. Było to pionierskie wydawnictwo na ziemiach polskich o ogromnym znaczeniu dla upowszechniania twórczości współczesnych polskich artystów, szczególnie w czasie trwania zaborów.

Cena wywoławcza: 280

Za chlebem, 1884

heliograwiura, karton; 40 x 31 cm (świetle oprawy); sygn. na płycie p. d.: oraz pod kompozycją „AJDUKIEWICZ PXT” oraz „HELIOGRAVIURE V.ANGERERA”; tytuł obrazu po polsku i francusku; dodatkowe napisy: „Druk Tow. rozprzestrz. Sztuk pięknych w Wiedniu”; „SKŁAD GŁÓWNY U MAURYCEGO ROBICZKA W WARSZAWIE”. Grafika pochodzi ze zbioru „Album malarzy polskich w sztychach” wydany w 1884 roku. Było to pionierskie wydawnictwo na ziemiach polskich o ogromnym znaczeniu dla upowszechniania twórczości współczesnych polskich artystów, szczególnie w czasie trwania zaborów.

Cena wywoławcza: 280

Tytus Pilecki (1843-1900

Przebudzenie Goplany,1884

heliograwiura, karton; 44 x 34 cm (świetle oprawy); sygn. pod kompozycją „PILECKI PXT” oraz „HELIOGRAVIURE V.ANGERERA”; tytuł obrazu po polsku i francusku; dodatkowe napisy: „Druk Tow. rozprzestrz. Sztuk pięknych w Wiedniu”; „SKŁAD GŁÓWNY U MAURYCEGO ROBICZKA W WARSZAWIE”; Дозволено Цензурою Варшава13 Февраль 1884 года Grafika pochodzi ze zbioru „Album malarzy polskich w sztychach” wydany w 1884 roku. Było to pionierskie wydawnictwo na ziemiach polskich o ogromnym znaczeniu dla upowszechniania twórczości współczesnych polskich artystów, szczególnie w czasie trwania zaborów.

Franciszek Żmurko (1859 -1910)

Napój miłosny,1884

heliograwiura, karton 28,5 x 40,5 cm (świetle oprawy); sygn. na płycie p. d.: oraz pod kompozycją „ZMURKO PXT” oraz „HELIOGRAVIURE V.ANGERERA”; tytuł obrazu po polsku i francusku; dodatkowe napisy: „Druk Tow. rozprzestrz. Sztuk pięknych w Wiedniu”; „SKŁAD GŁÓWNY U MAURYCEGO ROBICZKA W WARSZAWIE”. Grafika pochodzi ze zbioru „Album malarzy polskich w sztychach” wydany w 1884 roku. Było to pionierskie wydawnictwo na ziemiach polskich o ogromnym znaczeniu dla upowszechniania twórczości współczesnych polskich artystów, szczególnie w czasie trwania zaborów.

Cena wywoławcza: 450

Seweryn Bieszczad (1852-1923)

Targ w Bawaryi,1884

heliograwiura, karton; 31 x 39 cm (świetle oprawy); sygn. na płycie l. d.: oraz pod kompozycją „BIESZCZAD PXT” oraz „HELIOGRAVIURE V.ANGERERA”; tytuł obrazu po polsku i francusku; dodatkowe napisy: „Druk Tow. rozprzestrz. Sztuk pięknych w Wiedniu”; „SKŁAD GŁÓWNY U MAURYCEGO ROBICZKA W WARSZAWIE”. Grafika pochodzi ze zbioru „Album malarzy polskich w sztychach” wydany w 1884 roku. Było to pionierskie wydawnictwo na ziemiach polskich o ogromnym znaczeniu dla upowszechniania twórczości współczesnych polskich artystów, szczególnie w czasie trwania zaborów.

Cena wywoławcza: 300

Maurycy Gottlieb (1856-1879)

Szylok i Tessyka, 1884

heliograwiura, karton; 38 x 28 cm (świetle oprawy); sygn. pod kompozycją „GOTTLIEB PXT” oraz „HELIOGRAVIURE V.ANGERERA”; tytuł obrazu po polsku i francusku; dodatkowe napisy: „Druk Tow. rozprzestrz. Sztuk pięknych w Wiedniu”; „SKŁAD GŁÓWNY U MAURYCEGO ROBICZKA W WARSZAWIE”; ze zbioru St.Rodwanda. Grafika pochodzi ze zbioru „Album malarzy polskich w sztychach” wydany w 1884 roku. Było to pionierskie wydawnictwo na ziemiach polskich o ogromnym znaczeniu dla upowszechniania twórczości współczesnych polskich artystów, szczególnie w czasie trwania zaborów.

Cena wywoławcza: 300

Maria Magdalena Andrzejkowicz-Buttowt (1852-1933)

Miłosierdzie św. Jadwigi

heliograwiura, karton; 34 x 41 cm (świetle oprawy); sygn. pod kompozycją „BUTOWT - ANDRZEYKOWICZ PXT” oraz „HELIOGRAVIURE V.ANGERERA”; tytuł obrazu po polsku i francusku; dodatkowe napisy: „Druk Tow. rozprzestrz. Sztuk pięknych w Wiedniu”; „SKŁAD GŁÓWNY U MAURYCEGO ROBICZKA W WARSZAWIE”. Grafika pochodzi ze zbioru „Album malarzy polskich w sztychach” wydany w 1884 roku. Było to pionierskie wydawnictwo na ziemiach polskich o ogromnym znaczeniu dla upowszechniania twórczości współczesnych polskich artystów, szczególnie w czasie trwania zaborów.

Cena wywoławcza: 300

Antoni Kozakiewicz (1841-1929)

Zabawa w kaźni,1884

heliograwiura, karton; 27 x 36 cm (świetle oprawy); sygn. na płycie p. d.: oraz pod kompozycją „KOZAKIEWICZ PXT” oraz „HELIOGRAVIURE V.ANGERERA”; tytuł obrazu po polsku i francusku; dodatkowe napisy: „Druk Tow. rozprzestrz. Sztuk pięknych w Wiedniu”; „SKŁAD GŁÓWNY U MAURYCEGO ROBICZKA W WARSZAWIE”. Grafika pochodzi ze zbioru „Album malarzy polskich w sztychach” wydany w 1884 roku. Było to pionierskie wydawnictwo na ziemiach polskich o ogromnym znaczeniu dla upowszechniania twórczości współczesnych polskich artystów, szczególnie w czasie trwania zaborów.

Cena wywoławcza: 400

Aleksander Lesser (1814-1884)

Ostatnie chwile Kopernika,1884

heliograwiura, karton; 32 x 36 cm (świetle oprawy); sygn. na płycie p. d.: oraz pod kompozycją „LESSER PXT” oraz „HELIOGRAVIURE V.ANGERERA”; tytuł obrazu po polsku i francusku; dodatkowe napisy: „Druk Tow. rozprzestrz. Sztuk pięknych w Wiedniu”; „SKŁAD GŁÓWNY U MAURYCEGO ROBICZKA W WARSZAWIE”. Grafika pochodzi ze zbioru „Album malarzy polskich w sztychach” wydany w 1884 roku. Było to pionierskie wydawnictwo na ziemiach polskich o ogromnym znaczeniu dla upowszechniania twórczości współczesnych polskich artystów, szczególnie w czasie trwania zaborów.

Cena wywoławcza: 500

Kazimierz Pochwalski (1855-1940)

J. J. Kraszewski

heliograwiura, karton; 36 x 25 (w świetle oprawy); pod kompozycją: „Malował Kazimierz Pochwalski” oraz „Heliograwiura R Paulussen w Wiedniu”

Cena wywoławcza: 120

Piotr Stachiewicz (1858-1938)

Nowicyuszka

heliograwiura, karton; 36 x 25 (w świetle oprawy); pod kompozycją: „Rysował Piotr Stachiewicz” oraz „Heliograwiura R Paulussen w Wiedniu”

Michał Pociecha (1852-1908)

Po kolędzie

fotograwiura, karton; 27 x 21 cm (w świetle oprawy) sygn. na płycie l. d.

Cena wywoławcza: 160

Artur GROTTGER (1837-1867)

Córka Popiela

heliograwiura, papier; 28 x 20 cm (w świetle oprawy) sygn. na płycie monogram wiązany “AG” oraz pod kompozycją „Czcionkami R Austa III w Wiedniu”

Cena wywoławcza: 120

Artur GROTTGER (1837-1867)

Cygan

heliograwiura, papier 28 x 20 cm (w świetle oprawy); sygn. na płycie monogram wiązany “AG” oraz pod kompozycją „Czcionkami R Austa III w Wiedniu”.

Cena wywoławcza: 120

Artur GROTTGER (1837-1867)

W Syberii

heliograwiura, papier; 28 x 20 cm (w świetle oprawy); sygn. na płycie monogram wiązany “AG” oraz pod kompozycją „Czcionkami R Austa III w Wiedniu”

Cena wywoławcza: 120

Artur GROTTGER (1837-1867)

Portret malarza Tepa

Cena wywoławcza: 120

Artur GROTTGER (1837-1867)

Pościg

heliograwiura, papier; 21 x 24 cm (w świetle oprawy); sygn. na płycie monogram wiązany “AG” oraz pod kompozycją „Czcionkami R Austa III w Wiedniu”

Cena wywoławcza: 120

Artur GROTTGER (1837-1867)

W Ogrodzie Saskim (Warszawa 1861)

heliograwiura, papier; 31 x 25 cm (w świetle oprawy); sygn. na płycie monogram wiązany “AG” oraz pod kompozycją „Czcionkami R Austa III w Wiedniu”

Cena wywoławcza: 120

Artur GROTTGER (1837-1867)

Artur Grottger własny portret

Cena wywoławcza: 120

Artur GROTTGER (1837-1867)

Kometa

heliograwiura, papier; 23 x 28 cm (w świetle oprawy); sygn. na płycie monogram wiązany “AG” oraz pod kompozycją „Czcionkami R Austa III w Wiedniu”

Cena wywoławcza: 120

Artur GROTTGER (1837-1867)

Starzec stadium

Cena wywoławcza: 120

Artur GROTTGER (1837-1867)

Pielgrzym

Cena wywoławcza: 120

Edward MANTEUFFEL (1908-1940)

Rezydencja

drzeworyt, papier, 14 x 16 cm (w świetle oprawy)

Marian PUCHALSKI (1912-1970)

drzeworyt, papier; 16 x 12 cm (w świetle oprawy); sygn. na płycie p. d.: MPUCHASKI

Cena wywoławcza: 120

Franciszek BURKIEWICZ (1910-2002)

Słonim

drzeworyt, papier; 15 x 10 cm (w świetle oprawy)

Jan Matejko (1838-1893)

Mieszczanin

drzeworyt, papier 33 x 23 cm (w świetle oprawy) sygn. na płycie p. d.: monogram wiązany „JM” oraz przez ksylografa l. d.: „DRZEW.WARSZ.” (DRZEWORYTNIA WARSZAWSKA); praca pochodzi z: Album Jana Matejki; Warszawa [1874-1876]. Nakł. I druk. Salomona Lewentala. Rysunki na klockach drzeworytniczych w większości wykonał Jan Matejko, rytowali najwybitniejsi drzeworytnicy tamtego okresu, min. Jan Styfi, Józef Holewiński, Aleksander Regulski, Edward Gorazdowski, Andrzej Zajkowski.

Cena wywoławcza: 180

Jan Matejko (1838-1893)

Mieszczanka

drzeworyt, papier; 33 x 23 cm (w świetle oprawy); sygn. na płycie p. d.: monogram wiązany „JM” oraz przez ksylografa l. d.: „DRZEW.WARSZ.” (DRZEWORYTNIA WARSZAWSKA); praca pochodzi z: Album Jana Matejki; Warszawa [1874-1876]. Nakł. I druk. Salomona Lewentala. Rysunki na klockach drzeworytniczych w większości wykonał Jan Matejko, rytowali najwybitniejsi drzeworytnicy tamtego okresu, min. Jan Styfi, Józef Holewiński, Aleksander Regulski, Edward Gorazdowski, Andrzej Zajkowski.

Cena wywoławcza: 180

Jan Matejko (1838-1893)

Jan Grot, Biskup Krakowski

drzeworyt, papier; 30 x 23 cm (w świetle oprawy); sygn. na płycie p. d.: monogram wiązany „JM”; rytował Jan Styfi; praca pochodzi z: Album Jana Matejki Warszawa [1874-1876]. Nakł. I druk. Salomona Lewentala. Rysunki na klockach drzeworytniczych w większości wykonał Jan Matejko, rytowali najwybitniejsi drzeworytnicy tamtego okresu, min. Jan Styfi, Józef Holewiński, Aleksander Regulski, Edward Gorazdowski, Andrzej Zajkowski.

Cena wywoławcza: 120

Jan Matejko (1838-1893)

Św. Kunegunda

sygn. na płycie p. d.: monogram wiązany „JM” oraz przez ksylografa l. d.: „F.Zabłocki”. praca pochodzi z: Album Jana Matejki; Warszawa [1874-1876]. Nakł. I druk. Salomona Lewentala. Rysunki na klockach drzeworytniczych w większości wykonał Jan Matejko, rytowali najwybitniejsi drzeworytnicy tamtego okresu, min. Jan Styfi, Józef Holewiński, Aleksander Regulski, Edward Gorazdowski, Andrzej Zajkowski.

Cena wywoławcza: 120

Jan Matejko (1838-1893)

Jan ze Sprowy

drzeworyt, papier; 30 x 23 cm (w świetle oprawy); sygn. na płycie l. śr.; monogram wiązany „JM” oraz przez ksylografa p. d.: „J.Styfi”. praca pochodzi z: Album Jana Matejki; Warszawa [1874-1876]. Nakł. I druk. Salomona Lewentala. Rysunki na klockach drzeworytniczych w większości wykonał Jan Matejko, rytowali najwybitniejsi drzeworytnicy tamtego okresu, min. Jan Styfi, Józef Holewiński, Aleksander Regulski, Edward Gorazdowski, Andrzej Zajkowski.

Cena wywoławcza: 120

Jan Matejko (1838-1893)

Anna Eufrozyna z Chodkiewiczów Sieniawska

drzeworyt, papier; 30 x 23 cm (w świetle oprawy); sygn. na płycie p. śr. monogram wiązany „JM”; rytował Jan Styfi; praca pochodzi z: Album Jana Matejki; Warszawa [1874-1876]. Nakł. I druk. Salomona Lewentala. Rysunki na klockach drzeworytniczych w większości wykonał Jan Matejko, rytowali najwybitniejsi drzeworytnicy tamtego okresu, min. Jan Styfi, Józef Holewiński, Aleksander Regulski, Edward Gorazdowski, Andrzej Zajkowski.

Cena wywoławcza: 120

Jan Matejko (1838-1893)

Szlachcianka

drzeworyt, papier; 24 x 20 cm (w świetle oprawy); sygn. na płycie l. monogram wiązany „JM” oraz przez ksylografa l. d.: „J.HOLEWIŃSKI”; praca pochodzi z: Album Jana Matejki; Warszawa [1874-1876]. Nakł. I druk. Salomona Lewentala. Rysunki na klockach drzeworytniczych w większości wykonał Jan Matejko, rytowali najwybitniejsi drzeworytnicy tamtego okresu, min. Jan Styfi, Józef Holewiński, Aleksander Regulski, Edward Gorazdowski, Andrzej Zajkowski.

Cena wywoławcza: 140

Kazimierz Sichulski (1879-1942)

Tadeusz Miciński, 1904

litografia, papier; 15 x 15 cm (w świetle oprawy); litografie wykonane w Krakowie w roku 1904 przez Władysława Teodorczuka (1872-1913), projektanta plakatów, okładek książek, ilustracji, exlibrisów, redaktora miesięcznika Poradnik Graficzny, właściciela drukarni w latach 1901-1906. Lit.: Danuta Muszanka, Karykatury Kazimierza Sichulskiego, Ossolineum, 1970, str. 34 „XXX karykatur”, 108

Wilhelm Feldman, 1904

litografia, papier; 15 x 15 cm (w świetle oprawy); litografie wykonane w Krakowie w roku 1904 przez Władysława Teodorczuka (1872-1913), projektanta plakatów, okładek książek, ilustracji, exlibrisów, redaktora miesięcznika Poradnik Graficzny, właściciela drukarni w latach 1901-1906. Lit.: Danuta Muszanka, Karykatury Kazimierza Sichulskiego, Ossolineum, 1970, str. 34 „XXX karykatur”.

Cena wywoławcza: 140

Stanisław Ostrowski, 1904

litografia, papier; 15 x 15 cm (w świetle oprawy); litografie wykonane w Krakowie w roku 1904 przez Władysława Teodorczuka (1872-1913), projektanta plakatów, okładek książek, ilustracji, exlibrisów, redaktora miesięcznika Poradnik Graficzny, właściciela drukarni w latach 1901-1906. Lit.: Danuta Muszanka, Karykatury Kazimierza Sichulskiego, Ossolineum, 1970, str. 34 „XXX karykatur”

Cena wywoławcza: 140

Kazimierz Kamiński, 1904

Cena wywoławcza: 140

Józef Ruffer, 1904

litografia, papier, 15 x 15 cm (w świetle oprawy); litografie wykonane w Krakowie w roku 1904 przez Władysława Teodorczuka (1872-1913), projektanta plakatów, okładek książek, ilustracji, exlibrisów, redaktora miesięcznika Poradnik Graficzny, właściciela drukarni w latach 1901-1906. Lit.: Danuta Muszanka, Karykatury Kazimierza Sichulskiego, Ossolineum, 1970, str. 34 „XXX karykatur”

Cena wywoławcza: 140

Jerzy Żuławski, 1904

Cena wywoławcza: 140

Henryk Zbierzchowski, 1904

Cena wywoławcza: 140

Floryan Cynk, 1904

Cena wywoławcza: 140

Feliks Jasieński, 1904

Cena wywoławcza: 140

Maja Berezowska (1893-1978)

Mordęgowie na „szwedzkim” brzegu

tusz, piórko, karton; 31 x 22 (w świetle oprawy); sygn. i dat. p. d.: „majab…54”; oryginał ilustracji do satyrycznej powieści Magdaleny Samozwaniec z d. Kossak p.t. „Błękitna krew”, Kraków, 1955, (str.237) w załączeniu przedmiotowa książka z 1955 r.

Cena wywoławcza: 2200*Do opłaty aukcyjnej doliczana jest opłata z tytułu droit de suite w wysokości 5%

Maja Berezowska (1893-1978)

Krzysztof kupuje Bedlingtonkę

tusz, piórko, karton 31 x 22 (w świetle oprawy); sygn. i dat. p. d.: „majaberezowska 54”; oryginał ilustracji do satyrycznej powieści Magdaleny Samozwaniec z d. Kossak p.t. „Błękitna krew”, Kraków, 1955, (str.113) w załączeniu przedmiotowa książka z 1955 r.

Cena wywoławcza: 2600*Do opłaty aukcyjnej doliczana jest opłata z tytułu droit de suite w wysokości 5%

Maja Berezowska (1893-1978)

Upadek

akwarela, tusz, papier; 27 x 20 cm (w świetle oprawy); sygn. p. d.: „maja”.

Daniel Mróz (1917-1993)

Melonik Profesora Tutki

tusz, piórko, karton; 29 x 20 cm (w świetle oprawy); oryginał ilustracji do książki Jerzego Szaniawskiego „Profesor Tutka” (str.44); Daniel Mróz w latach 1951-1978 był ilustratorem „Przekroju”, gdzie na stałe zagościł profesor Tutka. Mróz ilustrował również m.in. Lema, Kafkę, Mrożka, Verne’a.

Józef Rapacki (1871-1929)

Handlarz starzyzną, 1926

z teki „Z dawnej i niedawnej Warszawy. Album typów ulicznych.” litografia offsetowa, papier; 49 x 34 cm; sygn. na płycie monogram wiązany „JR”.

Ryszard Prauss (1902-1955)

Ułan na koniu

rysunek ołówkiem, papier 19 x 22 cm (w świetle oprawy)

Ryszard Prauss (1902-1955)

Przyjaciele

rysunek ołówkiem, papier 19 x 26,5 cm (w świetle oprawy)

Kraków, Sześć autolitografij, 1926

Kraków, Sześć autolitografij, 1926 Kompletna teka (44 x 35 cm) barwnych litografii, sygnowanych na płycie,1875 zawierająca: 1. Stefan Filipkiewicz (Kościół św. Andrzeja), 2. Jan Hrynkowski (Panorama z widokiem Wawelu), 3. Władysław Jarocki (Barbakan i Brama Floriańska w zimie), 4. Ignacy Pieńkowski (Fragment katedry z kaplicą Zygmuntowską), 5. Jan Rubczak (Ulica Floriańska), 6. Jan Wojarski (Kościół św. Wojciecha); Litografie wykonał Zakład Artystycznej Litografii Aureliusza Pruszyńskiego w Krakowie. Stan zachowania: zagięcia i naddarcia papierowej okładki, niewielkie przedarcia kart bez szkody dla kompozycji. Literatura: M. Grońska, Grafika w książce, tece i albumie, Wrocław 1994, poz. 28.

Cena wywoławcza: 1800

Kościół O.O. Bernardynów pw. Matki Boskiej Anielskiej i św. Krzyża w Piotrkowie Trybunalskim, lata 40. - 50. XX w.

ołówek, papier, 13 x 17,5 cm (w świetle oprawy)

Cena sprzedaży: 260

Alfons Karpiński (1875-1961)

Głowa Laokoona, 1892

rysunek ołówkiem, papier; 54 x 41 cm; sygn. i dat. p. d.: „Karpinski Alfons 1892-18-2- „ [18 lutego 1892]; Rysunek - studium z rzeźby gipsowej - powstał, gdy Alfons Karpiński uczył się malarstwa w Szkole Sztuk Pięknych w Krakowie (1891-1899, pod kierunkiem m.in. Leona Wyczółkowskiego). Praca przedstawia fragment słynnej rzeźby hellenistycznej - tzw. „Grupy Laokoona” (obecnie w Muzeach Watykanu). Laokoon jest centralną postacią tej grupy rzeźbiarskiej towarzyszą mu z dwu stron jego synowie - w beznadziejnej walce z nasłanymi przez bogów dwoma potwornymi wężami morskimi. Autorstwo rzeźby przypisywane jest Agesandrosowi z Rodos i jego synom - Polidorosowi i Atenadorosowi powstała ok. 150 r. p.n.e. W czasach nowożytnych (1506) odnaleziono ją w Rzymie na terenie term Tytusa. Praca oprawiona.

Bolesław Biegas, 1904

Cena wywoławcza: 140

Warszawa 2021/06/07

Józef Rapacki (1871-1929)

Harfiarka, 1926

Warszawa 2021/06/07

Józef Rapacki (1871-1929)

Uliczny dowcipniś, 1926

Warszawa 2021/06/07

Józef Rapacki (1871-1929)

Kominiarz, 1926

Warszawa 2021/06/07

Józef Rapacki (1871-1929)

Śmieciarka, 1926

Warszawa 2021/06/07

Józef Rapacki (1871-1929)

Druciarz, 1926

Warszawa 2021/06/07

Józef Rapacki (1871-1929)

Sprzedawca węgla, 1926

Warszawa 2021/06/07

Józef Rapacki (1871-1929)

Czeladnik, 1926

Warszawa 2021/06/07

W staroświeckim sklepie, 1938

Warszawa 2021/06/07

Autor nieznany

Cztery postacie, XIX w.

Warszawa 2021/06/07

Po małżeńskiej scenie, 1893

Warszawa 2021/06/07

Kamil Mackiewicz (1885-1931)

Warszawa 2021/06/07

Warszawa 2021/06/07

Warszawa 2021/06/07

Warszawa 2021/06/07

Warszawa 2021/06/07

Warszawa 2021/06/07

Warszawa 2021/06/07

Warszawa 2021/06/07

Warszawa 2021/06/07

Jan Matejko (1838-1893)

Kazanie Piotra Skargi, 1913

Warszawa 2021/06/07

Kobiety w polu

Warszawa 2021/06/07

Wacław Wąsowicz (1891-1942)

Plaża

Warszawa 2021/06/07

Ludwik XIV, przed 1900

Warszawa 2021/06/07

The Burst, przed 1900

Warszawa 2021/06/07

Józef Pieniążek (1888-1953)

Podhale w obrazach, 1937

Warszawa 2021/06/07

Warszawa 2021/06/07

Warszawa 2021/06/07

Latarnik

Warszawa 2021/06/07

Cenzor i karykatura, 1903

Warszawa 2021/06/07

Autor nieokreślony

Król kier

Warszawa 2021/06/07

Glossy, 1903

Warszawa 2021/06/07

Ludwik Tyrowicz (1901-1958)

Kąpiące się

Warszawa 2021/06/07

Drzewa

Warszawa 2021/06/07

Jan Bukowski (1873-1943)

Mazur

Warszawa 2021/06/07

ołówek, papier; 14 x 19,5 cm

Warszawa 2021/06/07

Warszawa 2021/06/07

Warszawa 2021/06/07

Floryan CYNK (1838-1912)

Warszawa 2021/06/07

Juliusz Kossak (1824-1899)

Warszawa 2021/06/07

Wojciech Kossak (1856-1942)

Na kwaterę

Warszawa 2021/06/07

Teodor Axentowicz (1859-1938)

Kołomyjka

Warszawa 2021/06/07

Roman KOCHANOWSKI (1857-1945)

Wiosna

Warszawa 2021/06/07

Artur GROTTGER (1837-1867)

Wieczory zimowe, 1892

Warszawa 2021/06/07

Jan HRYNKOWSKI (1891-1971)

Warszawa 2021/06/07

Jan Bukowski (1873-1938)

Organista i organiścina

Warszawa 2021/06/07

Jan Bukowski (1873-1938)

Warszawa 2021/06/07

Jan Bukowski (1873-1938)

Upaniszady

Warszawa 2021/06/07

Warszawa 2021/06/07

Jan Bukowski (1873-1938)

Herb Gdańska

Warszawa 2021/06/07

Jan Bukowski (1873-1938)

Ex libris Lucjana Rydla

Warszawa 2021/06/07

Jan Bukowski (1873-1938)

Elegancka para

Warszawa 2021/06/07

Jan Bukowski (1873-1938)

Słoneczny ptak

Warszawa 2021/06/07

Jan Bukowski (1873-1938)

Sokół, 1910

Warszawa 2021/06/07

Jan Bukowski (1873-1938)

Królewska pieśń

Warszawa 2021/06/07

Kamil Mackiewicz (1887-1931)

Warszawa 2021/06/07

Aleksy Jegorow (1776-1851)

Wieśniacy

Warszawa 2021/06/07

Dziewica

Warszawa 2021/06/07

Jan Bukowski (1873-1943)

Owczarek

Warszawa 2021/06/07

Stare Miasto, lata 40. XX w.

Warszawa 2021/06/07

Włodarz

Warszawa 2021/06/07

Wojciech Gerson (1831-1901)

Odpoczynek w szałasie

Warszawa 2021/06/07

Ludwik Stasiak (1858-1924)

Polityk

Warszawa 2021/06/07

Mieszczanka

Warszawa 2021/06/07

Jam Matejko (1838-1893)

Warszawa 2021/06/07

Artur Bartels (1818-1885)

Myśliwy

Warszawa 2021/06/07

Jan Styka (1858-1925)

Warszawa 2021/06/07

Warszawa 2021/06/07

Wojciech Kossak (1856-1942)

Warszawa 2021/06/07

Bachanalia, przed 1900

Warszawa 2021/06/07

Taniec wśród mieczów, 1884

Warszawa 2021/06/07

Maurycy Gottlieb (1856-1879)

Uriel Acosta, 1884

Warszawa 2021/06/07

Warszawa 2021/06/07

Za chlebem, 1884

Warszawa 2021/06/07

Tytus Pilecki (1843-1900

Przebudzenie Goplany,1884

Warszawa 2021/06/07

Napój miłosny,1884

Warszawa 2021/06/07

Seweryn Bieszczad (1852-1923)

Targ w Bawaryi,1884

Warszawa 2021/06/07

Maurycy Gottlieb (1856-1879)

Szylok i Tessyka, 1884

Warszawa 2021/06/07

Miłosierdzie św. Jadwigi

Warszawa 2021/06/07

Zabawa w kaźni,1884

Warszawa 2021/06/07

Aleksander Lesser (1814-1884)

Warszawa 2021/06/07

J. J. Kraszewski

Warszawa 2021/06/07

Piotr Stachiewicz (1858-1938)

Nowicyuszka

Warszawa 2021/06/07

Michał Pociecha (1852-1908)

Po kolędzie

Warszawa 2021/06/07

Artur GROTTGER (1837-1867)

Córka Popiela

Warszawa 2021/06/07

Artur GROTTGER (1837-1867)

Cygan

Warszawa 2021/06/07

Artur GROTTGER (1837-1867)

W Syberii

Warszawa 2021/06/07

Artur GROTTGER (1837-1867)

Portret malarza Tepa

Warszawa 2021/06/07

Artur GROTTGER (1837-1867)

Pościg

Warszawa 2021/06/07

Artur GROTTGER (1837-1867)

Warszawa 2021/06/07

Artur GROTTGER (1837-1867)

Artur Grottger własny portret

Warszawa 2021/06/07

Artur GROTTGER (1837-1867)

Kometa

Warszawa 2021/06/07

Artur GROTTGER (1837-1867)

Starzec stadium

Warszawa 2021/06/07

Artur GROTTGER (1837-1867)

Pielgrzym

Warszawa 2021/06/07

Edward MANTEUFFEL (1908-1940)

Rezydencja

Warszawa 2021/06/07

Marian PUCHALSKI (1912-1970)

Warszawa 2021/06/07

Słonim

Warszawa 2021/06/07

Jan Matejko (1838-1893)

Mieszczanin

Warszawa 2021/06/07

Jan Matejko (1838-1893)

Mieszczanka

Warszawa 2021/06/07

Jan Matejko (1838-1893)

Jan Grot, Biskup Krakowski

Warszawa 2021/06/07

Jan Matejko (1838-1893)

Św. Kunegunda

Warszawa 2021/06/07

Jan Matejko (1838-1893)

Jan ze Sprowy

Warszawa 2021/06/07

Jan Matejko (1838-1893)

Warszawa 2021/06/07

Jan Matejko (1838-1893)

Szlachcianka

Warszawa 2021/06/07

Tadeusz Miciński, 1904

Warszawa 2021/06/07

Wilhelm Feldman, 1904

Warszawa 2021/06/07

Stanisław Ostrowski, 1904

Warszawa 2021/06/07

Kazimierz Kamiński, 1904

Warszawa 2021/06/07

Józef Ruffer, 1904

Warszawa 2021/06/07

Jerzy Żuławski, 1904

Warszawa 2021/06/07

Henryk Zbierzchowski, 1904

Warszawa 2021/06/07

Floryan Cynk, 1904

Warszawa 2021/06/07

Feliks Jasieński, 1904

Warszawa 2021/06/07

Maja Berezowska (1893-1978)

Warszawa 2021/06/07

Maja Berezowska (1893-1978)

Krzysztof kupuje Bedlingtonkę

Warszawa 2021/06/07

Maja Berezowska (1893-1978)

Upadek

Warszawa 2021/06/07

Daniel Mróz (1917-1993)

Melonik Profesora Tutki

Warszawa 2021/06/07

Józef Rapacki (1871-1929)

Handlarz starzyzną, 1926

Warszawa 2021/06/07

Ryszard Prauss (1902-1955)

Ułan na koniu

Warszawa 2021/06/07

Ryszard Prauss (1902-1955)

Przyjaciele

Warszawa 2021/06/07

Warszawa 2021/06/07

Warszawa 2021/06/07

Alfons Karpiński (1875-1961)

Głowa Laokoona, 1892

Warszawa 2021/06/07

Bolesław Biegas, 1904

    Limit ceny