Świątek w piątek. Aukcja kolekcji rzeźby ludowej – 5 kwietnia 2024 godz. 19.30

Pragaleria

Stalowa 3, Warszawa

Świątek w piątek. Aukcja kolekcji rzeźby ludowej – 5 kwietnia 2024 godz. 19.30

Rzeźba ludowa zyskała popularność m.in. dzięki działalności Cepelii, ale również zainteresowaniu prywatnych kolekcjonerów. Sztuka ludowa początkowo miała wyłącznie charakter religijny – ukazywała sceny z życia Chrystusa i Marii (dominowały sceny pasyjne oraz wizerunek Chrystusa Frasobliwego). Po wojnie zakres tematów poszerzył się o życie codzienne mieszkańców wsi: wykopki, sianokosy, żniwa oraz obrzędowość. W katalogu aukcji prezentujemy dzieła, które powstały w latach 70. i 80. ubiegłego wieku i były częścią większej kolekcji. Część prac jest podpisana, dzięki czemu możemy zapoznać się z bogatym dorobkiem ich twórców ( Feliks Maik, Mieczysław Smaś, Marian Adamski).

Polecamy Państwu zapoznanie się z katalogiem i wizytę w galerii przy Konopackiej 17, gdzie wszystkie prace można zobaczyć na żywo. Aukcja odbędzie się 5 kwietnia (piątek!) 2024 r. o godz. 19.30.

LINK DO KATALOGU

Zgłoszenie chęci kupna

W celu zgłoszenia chęci kupna należy wypełnić formularz.

Prosimy o wpisaniu w pole "dodatkowe uwagi" informacji na temat preferowanego sposobu płatności (przelew, gotówka, karta, przelew) oraz sposobu odbioru prac (osobisty, przesyłka pocztowa, przesyłka kurierska) oraz ewentualnie czy są Państwo zainteresowani innymi pracami tego artysty.

W przypadku pytań, prosimy o kontakt:
telefon: 884798852
email: info@pragaleria.pl
    Metoda licytacji

    Limit ceny

    Akceptuję regulamin oferty galeryjnej