Świąteczna Aukcja Upominkowa – Design – 6 grudnia 2021r. godz.19.30

Serdecznie zapraszamy na Świąteczną Aukcję Upominkową – Design, która odbędzie się 6 grudnia 2021r. godz.19.30.

Wszystkie prezentowane w katalogu pozycje są dostępne do obejrzenia “na żywo” w galerii. Zachęcamy do odwiedzenia wystawy przedaukcyjnej.

Zapraszamy również do zapoznania się z katalogiem pierwszej części aukcji – “Młoda Sztuka”, która odbędzie się 1 grudnia o godz. 19:30.

Amforka - Krakowski Instytut Szkła

szkło barwione w masie, ręcznie formowane; wys. 28 cm; Krakowski Instytut Szkła, 3.tercja XX w. Stan zachowania: błędy technologiczne.

Cena wywoławcza: 100

Eryka TRZEWIK-DROST (ur. 1931)

Owocarka "Romby i Guziki"

szkło prasowane; wys. 21 cm, śr. 16,5 cm; Polska, Huta Szkła Gospodarczego „Ząbkowice” w Dąbrowie Górniczej, l. 70. XX w. Por. Kolekcja szkła użytkowego Pałacu Schoena Muzeum w Sosnowcu, s. 208, nr kat. 494. (tutaj cukiernica). Stan zachowania: błędy technologiczne typowe dla szkła prasowanego.

Cena wywoławcza: 50

Figurka "Sarenka" - Zakłady Porcelany i Porcelitu w Chodzieży

porcelit malowany, szkliwiony; 10 x 12 x 7 cm; sygn. P w wieńcu / CHODZIEŻ / MADE IN POLAND; Zakłady Porcelany i Porcelitu w Chodzieży, lata 70. XX w.

Cena wywoławcza: 50

Para wazonów - Mirostowice (W-108 i W-105)

ceramika szkliwiona; wys. 23 cm (każdy); sygn. na spodzie: Mi / Mirostowice; Mirostowickie Zakłady Ceramiczne w Mirostowicach Dolnych, lata 60./70. XX w.

Cena wywoławcza: 50

Mieczysław NARUSZEWICZ (1923 - 2006)

Figurka"Kot leżący"

projekt z 1958 roku; porcelana malowana, wybierana, 12,5 x 30 x 16,5 cm; na spodzie pieczęć z ceną i ręcznie: C-211-729 8; Zakłady Porcelany Stołowej Ćmielów, po 1958 r. Stan zachowania: otarcia malatury

Cena wywoławcza: 100

J. TREUTLER

Plakat - "Kraina wiecznej młodości"

offset, papier; 82,5 x 55,5 cm; Plakat zaprojektowany w 1970 r. stan: uszkodzenia krawędzi papieru.

Cena wywoławcza: 100

Czesław ZUBER (ur. 1948)

Wazon "Osiołek"

szkło barwione w masie na czerwono, ręcznie formowane; wys. 16 cm; Huta "Barbara" w Polanicy Zdroju, lata 70. XX w.

Cena wywoławcza: 250

Wazon - Huta Szkła “Laura” w Tarnowie

szkło barwione w masie, przeźroczyste, ręcznie formowane; wys. 25cm; Huta Szkła “Laura” w Tarnowie, lata 70. XX w. Stan zachowania: wewnątrz osad, na spodzie rysy i niewielkie szczerbki.

Cena wywoławcza: 100

Maria SŁABOŃ

szkło barwione w masie, pęcherzyki powietrza, Huta Szkła Zawiercie, lata 70. XX w. Stan zachowania: mikro-ukruszenie na rancie.

Cena wywoławcza: 100

Jan KOSIŃSKI (1931–2013)

Zestaw dwu szkieł - KROSNO

szkło barwione w masie, formowane ręcznie, 28,5 i 21 cm. Huta KROSNO w Krośnie, 3.tercja XX w. Stan zachowania: wewnątrz osad, zielony - rysa na brzuściu, miodowy - wewnątrz zatopiony paproch.

Cena wywoławcza: 100

Koszyk

szkło barwione w masie i bezbarwne, tonowane, wys. 16,5 cm; Czechy, Chribska (?)

Cena wywoławcza: 100

Zbigniew HORBOWY (1935-2019)

Butla z kołnierzem

szkło bezbarwne, przeźroczyste, sodowe, antico, wys. 17 cm; Huta "Sudety" w Szczytnej Śląskiej, 3. tercja XX w. Stan zachowania: rysy użytkowe na spodzie, ślady osadu (linia).

Cena wywoławcza: 300

Siedząca dziewczyna - Figurka

porcelana biała, szkliwiona, 12 x 16 x 7 cm; Royal Dux, 3.tercja XX w.

Cena wywoławcza: 100

4 tablice ze sklepu "Społem"

blacha, natrysk; 20,4 x 32 cm.

Cena wywoławcza: 100

proj. Eryka TRZEWIK-DROST (ur. 1931)

Cukiernica "Migdały"

szkło prasowane, barwione w masie na kolor błękitny; 12,4 cm; Huta Szkła Gospodarczego „Ząbkowice” w Dąbrowie Górniczej, l. 70. XX w. Stan zachowania: ukruszenie przy podstawie.

Cena wywoławcza: 50

szkło barwione w masie na niebiesko i żółto, przeźroczyste, pienione, ręcznie formowane; wys. 17 cm. Forma może być przypisywana Jerzemu Słuczan-Orkuszowi.

Cena wywoławcza: 100

Patera

szkło barwione w masie i bezbarwne, tonowane, 11 x 35 x 17 cm; Czechy (?)

Cena wywoławcza: 100

proj. Stasys EIDRIGEVICIUS (ur. 1949)

Plakat dla Biblioteki ekologicznej

offset, papier; 67 x 95,5 cm; stan: uszkodzenia krawędzi papieru

Cena wywoławcza: 100

proj. Bronisław WOLANIN (1937-2013)

ceramika szkliwiona; wys. 15,5 cm, śr. 18 cm; sygn. na spodzie: W (wycisk); Zakłady Ceramiczne "Bolesławiec" w Bolesławcu, l. 70. XX w.

Cena wywoławcza: 100

Talerz dekoracyjny "Trzech amigos"

porcelana biała, szkliwiona, natrysk wybierany; średn.: 33 cm; na spodzie oznaczenie: W/ WAŁBRZYCH / MADE IN POLAND. Stan zachowania: rysy na płycie, błędy szkliwienia.

Cena wywoławcza: 500

Cukiernica "Romby i Guziki"

szkło prasowane, lattimo; 13,5 cm; Huta Szkła Gospodarczego „Ząbkowice” w Dąbrowie Górniczej, l. 70. XX w.

Cena wywoławcza: 100

Ludwik FIEDOROWICZ (ur. 1948 r.) ?

Zestaw dwu wazonów

szkło ręcznie formowane, dekorowane, wys. 29,5 i 20 cm.

Cena wywoławcza: 250

Wojciech WADAS (ur. 1930)

gwasz, dwa arkusze papier połączone w jeden; 123,5 x 188 cm; na odwrocie podpis i data: WWadas '79. Stan zachowania: uszkodzenia papieru, odpryski malatury.

Cena wywoławcza: 100

Christian DELL (1893 – 1974)

Lampka biurkowa - KAISER Idell

proj.: Christian DELL (1893 – 1974) model 6551; wys.: 41, szer.: 16 (klosz), 18 (podstawa); znakowana tłoczonym napisem na kloszu; Oryginalny stan zachowania: odpryski farby.

Cena wywoławcza: 350

Gabriela ŚLEŻEWSKA-HOFFMAN (ur. 1923)

Zestaw deserowy "Ryszard"

porcelit, czarne szkliwo, złocenia; patera: 25,5 x 24,5 cm., talerzyki: 15,5 x 14,5 cm; proj. przed 1967 r. Zakłady Porcelitu Stołowego Pruszków, l. 70. - 80. XX w. Stan zachowania: ślady użytkowania.

Cena wywoławcza: 100

proj. Józef GÓRSKI (ur. 1941)

Kufel

szkło sodowe, barwione w masie na miodowo, antico; wys. 16,5 cm; Huta Szkła w Zawierciu, lata 70. XX w. Stan zachowania: ryska na korpusie.

Cena wywoławcza: 100

Figurka "Wiewiórka" - Zakłady Porcelany i Porcelitu w Chodzieży

porcelit malowany i szkliwiony; 10 x 15 x 5 cm; sygn. na spodzie: P w wieńcu z napisem CHODZIEŻ/ MADE IN POLAND i stempel numeryczny; Zakłady Porcelany i Porcelitu Stołowego "Chodzież" w Chodzieży, lata 70. XX w.

Cena wywoławcza: 50

Zestaw 4 kubków "Irena" - Zakłady Porcelitu Stołowego "Pruszków"

ceramika szkliwiona; wys. 10 cm; sygn. na spodzie: P w dzbanie / PRUSZKÓW / MADE IN POLAND; Zakłady Porcelitu Stołowego "Pruszków" w Pruszkowie, lata 70. XX w. Stan zachowania: na jednym z uchwytów otarcie.

Cena wywoławcza: 150

proj. Adam SADULSKI (1934-2010)

Wazon W-132

porcelit szkliwiony; 16,5 cm; sygn. na spodzie: Mi; Mirostowickie Zakłady Ceramiczne w Mirostowicach Dolnych, l. 70. XX w.

Cena wywoławcza: 100

Jan Sylwester DROST (ur. 1934)

Czara od bombonierki z zestawu "Diatret"

szkło sodowe, barwione w masie, prasowane; wys. 8 cm, średn. 17,5 cm; Huta Szkła Gospodarczego „Ząbkowice” w Dąbrowie Górniczej, l. 70. XX w. Por. Barbara Banaś, Eryka i Jan Drostowie, Wrocław 2021, s. 118-119, 129; Eryka i Jan Drostowie. Polskie Projekty. Polscy Projektanci, Gdynia 2021, s. 174-175.

Cena wywoławcza: 100

Wazon "Lodowy Grys" - Huta Szkła "Prądniczanka"

szkło prasowane, miodowe; wys. 15 cm; Huta Szkła "Prądniczanka" w Krakowie, lata 60./70. XX w.

Cena wywoławcza: 20

Kufel z dekoracja Kwiatogal

ceramika szkliwiona, ręcznie malowana; wys. 12 cm; sygn. na spodzie: "Cepelia" / Kwiatogal / ... oraz Hand decorated / B. Balińska; stan zachowania: wewnątrz krakelura.

Cena wywoławcza: 100

Zestaw 2 filiżanek ze spodkami - KWIATOGAL

porcelana ręcznie malowana, śred. spodków: ok. 12 cm. wys. filiżanek: 6 cm; przekreślone pieczątki firmowe, na obu spodkach pieczątka: CEPELIA; Spółdzielnia Przemysłu Ludowego i Artystycznego "Kwiatogal", l. 60. XX w.

Cena wywoławcza: 150

Skarbonka w kształcie kota

ceramika szkliwiona; 9 x 20 x 11 cm; Spółdzielnia "Przyjaźń" Włocławek (?), l. 60. XX w;

Cena wywoławcza: 100

Hanna ŁĄCKA

fajans malowany ręcznie; 19,6 cm na spodzie nieczytelna pieczątka (Włocławek ?) oraz odręcznie podszkliwnie: H. Łącka; talerz po naprawie pęknięcia na  odwrocie.

Cena wywoławcza: 100

Zestaw trzech szkieł - Huta Szkła "Tarnowiec"

szkło barwione w masie, ręcznie formowane; 35, 27 i 18,5 cm. Huta Szkła "Tarnowiec" w Tarnowcu, lata 80. XX w.

Cena wywoławcza: 100

szkło barwione w masie, wys. 33 cm; Czechy, Chribská ?, 2 poł. XX w.

Cena wywoławcza: 200

Figurka Chłopiec z harmonią - Wytwórnia Wyrobów Ceramicznych „Steatyt”

porcelana malowana, szkliwiona; wys. 20,5 cm; sygn. pieczęcią : STEATYT / ZB w dzbanie / KATOWICE; Wytwórnia Wyrobów Ceramicznych „Steatyt” Zygmunt Buksowicz, Katowice, l. 60. / 70. XX w.

Cena wywoławcza: 300

Stefania DRETLER-FLIN (1909 - 1994), Zygmunt FLIN (1909 - 1993) ?

ceramika szkliwiona; wys. 9 cm.

Cena wywoławcza: 100

Adam SADULSKI (1934-2010)

Lustro K-1

porcelit szkliwiony; 33,5 x 49,5 cm; Mirostowickie Zakłady Ceramiczne w Mirostowicach Dolnych, l. 70. XX w.

Cena wywoławcza: 100

Świecznik potrójny

ceramika szkliwiona, 21,5 x 22,5 x 10 cm; Spółdzielnia Pracy Przemysłu Ludowego i Artystycznego "Przyjaźń" we Włocławku (?)

Cena wywoławcza: 100

Popielnica - Zakłady Porcelany i Porcelitu "Chodzież"

w formie liścia; porcelit szkliwiony, dekoracja złocona; 4 x 18 x 11 cm; niesygnowane; Zakłady Porcelany i Porcelitu "Chodzież" w Chodzieży, k. l. 70. XX w.

Cena wywoławcza: 100

Wazon - Zakłady Porcelany i Porcelitu "Chodzież"

porcelit szkliwiony, złota dekoracja; wys. 31,5 cm; niesygnowane; Zakłady Porcelany i Porcelitu "Chodzież" w Chodzieży, k. l. 70. XX w.

Cena wywoławcza: 100

Figurka - Klauny - Hollohaza

porcelana biała, szkliwiona; wys. 21 cm; sygn. na spodzie znakiem wytwórni: [świerk) / HOLLOHAZA / HUNGARY / 1831 / 4 oraz wycisk: 8126; Hollohaza, Węgry, l. 50 / 60 XX w.

Cena wywoławcza: 250

Wazon - Krakowski Instytut Szkła

szkło barwione w masie na rubinowo, ręcznie formowane; wys. 41,2 cm. Krakowski Instytut Szkła, l. 70. XX w. Stan zachowania: na brzuścu rysa, na wylewie wada fabryczna (zatopiony paproch).

Cena wywoławcza: 200

Kufelek - Krakowski Instytut Szkła

szkło barwione w masie na żółto, ręcznie formowane, kanlelowane; 11,5 cm; Krakowski Instytut Szkła, lata 70. XX w.

Cena wywoławcza: 100

Kielich - Krakowski Instytut Szkła

szkło barwione w masie, ręcznie formowane; wys. 15 cm; Krakowski Instytut Szkła, lata 70. XX w. Stan zachowania: błędy technologiczne w dekoracji - rozetach.

Cena wywoławcza: 100

Tkanina drukowana

tkanina drukowana składająca się z 2 kuponów; ok. 110 x 235 cm; Polska, pocz. lat 60. XX w.

Cena wywoławcza: 100

Telefon - TESLA STROPKOV - 32 RED

plastik; 9 x 20 x 22,5 cm. na spodzie naklejki firmowe; Made in Czechoslovakia, 3. tercja XX w.

Cena wywoławcza: 150

Butla

szkło barwione w masie na rubinowo, recznie formowane; wys. 36,5 cm. W typie prac Kaziemirza Krawczyka. Stan zachowania: liczne zarysowania na korpusie, osad w środku.

Cena wywoławcza: 200

Zestaw 4 naczyń - Huta Szkła "Tarnowiec”

szkło barwione w masie na bordowo, przeźroczyste; 46,18, 17, 9,5 cm. Huta Szkła "Tarnowiec” w Tarnowcu, 4. ćw. XX w.

Cena wywoławcza: 100

Para świeczników

1. szkło barwione w masie na kolor czerwony, wys. 7 cm, wewnątrz osad. 2. szkło barwione w masie, cieniowane, wys. 7 cm. Polska, 3. tercja XX w. Forma przypisywana Kazimierzowi Krawczykowi.

Cena wywoławcza: 100

Pojemnik z pokrywką - Zakłady Fajansu w Kole

fajans szkliwiony, ręcznie malowany, wys. 16 cm; sygn. na spodzie stemplem wytworni: KOŁO / FAJANS / STANPOL /MADE IN POLAND; Zakłady Fajansu w Kole, l. 90. XX w.

Cena wywoławcza: 150

Dwa talerze z dekoracją kaszubską - Zakłady Porcelany Stołowej Lubiana

porcelana, kalka; średn. 32 cm; Zakłady Porcelany Stołowej Lubiana w Wałbrzychu, Iata 80. XX w.

Cena wywoławcza: 100

Zestaw trzech szkieł

szkło ręcznie formowane, barwione w masie, wazon: wys. 21,5 cm; patera: 11,5 x 18 x 37 cm; kaganek: śr. 15,5 cm; Huta Szkła „Wołomin”, lata 60./70. XX w.

Cena wywoławcza: 100

Jakub Stępień (Hakobo) - Plakat „Gdzie ty mieszkasz” – Festiwal Dialogu Czterech Kultur, 2009

offset, papier, 100 x 70 cm. W zestawie dodatkowe druki (informatory).

Cena wywoławcza: 50

szkło warstwowe, wielobarwne z pęcherzykami powietrza; wys. 23 cm.

Cena wywoławcza: 100

Para talerzy - - Zakłady Fajansu we Włocławku

fajans szkliwiony ręcznie malowany; średn. 24 cm; 1. sygn. na spodzie pieczęcią fabryki oraz ręcznie Kroszyńska / Kiełkowska 66; 2. sygn. na spodzie pieczęcią fabryki oraz ręczne: Wałęs / 34 (?); Zakłady Fajansu we Włocławku, 3.tercja XX w. Stan zachowania: niewielkie szczerby na tylnym rancie kołnierzy (stare).

Cena wywoławcza: 100

Popielniczka z figurką psa - Zakłady Porcelany i Porcelitu "Chodzież"

porcelit szkliwiony; 10,5 x 12,5 x 12,5 cm; sygn. na spodzie: P w wieńcu / CHODZIEŻ / MADE IN / POLAND, stempel numeryczny i wycisk: 1700; Zakłady Porcelany i Porcelitu "Chodzież" w Chodzieży, 3. ćw. XX w. Stan zachowania: otarcia na płycie.

Cena wywoławcza: 50

Niedźwiedź polarny - Royal Dux

porcelana szkliwiona; Royal Dux, 3.tercja XX w. wady technologiczne.

Cena wywoławcza: 850

Lampka biurkowa - MEOS

metal, wys. 40 cm., regulowane ramię ze źródłem światła; na spodzie plakietka wytwórni: MEOS - Warszawa, ul. Borzymowaska, typ: B i wytłoczony numer: 4025; MEOS Warszawskie Zakłady Oświetleniowe, 3. tercja XX w.

Cena wywoławcza: 100

14 fotografie mebli i dizajnu z czasów PRL

fotografie czarno-białe, papier, wym. ok. 13 x 18 cm.

Cena wywoławcza: 100

proj. Zbigniew HORBOWY (1935-2019) ?, Dwa dzbanuszki

szkło dymne, ręcznie formowane; wys. 9,5 cm. Zjednoczone Zakłady Gospodarcze INCO we Wrocławiu (?), lata 80. XX w.

Cena wywoławcza: 50

Butla

szkło barwione w masie na szaro, z formy; wys. 31,5 cm;

Cena wywoławcza: 50

Zestaw do herbaty

w metalowych, termoizolacyjnych okuciach; ceramika szkliwiona, metal; imbryk do herbaty - 17,5 cm, imbryk do mleka - 10,5 cm, cukiernica - 10,5 cm; sygn. na spodzie: Barmoral/ Made in England.

Cena wywoławcza: 350

Zestaw 4 szkieł - Huta Szkła "Prądniczanka"

szkło barwione w masie na kobaltowo, ręcznie formowane; wazon: wys. 24,5 cm; popielnica: 3 x 14,5 cm; miseczka: 6,6 cm; kufel: 14,2 cm; Huta Szkła "Prądniczanka", Kraków, 4 ćw. XX w. Stan zachowania: błędy technologiczne, ryski.

Cena wywoławcza: 300

Wazon kobaltowy - HSG Hortensja w Piotrkowie Trybunalskim

szkło barwione w masie na kobaltowo, ręcznie formowane, galwanizowane srebrem, półprzeźroczyste (?); wys. 25,5 cm; HSG Hortensja w Piotrkowie Trybunalskim, lata 70. XX w. Por. Kolekcja szkła użytkowego Pałacu Schoena Muzeum w Sosnowcu.

Cena wywoławcza: 50

szkło prasowane, barwione w masie; wys. 15 cm; Huta Szkła "Prądniczanka" w Krakowie, lata 60./70. XX w.

Cena wywoławcza: 50

Misa - Zakłady Fajansu "Włocławek"

fajans ręcznie malowany, szkliwiony; 38 cm; sygn. Hand Painted / lilijka / WŁOCŁAWEK / FAJANS / MADE IN POLAND; na niższym dodatkowo pieczątka: Halina Łyzińska; Zakłady Fajansu "Włocławek" we Włocławku, 4. ćw. XX w.

Cena wywoławcza: 50

Zestaw 3 kafli - Zakłady Fajansu "Włocławek"

kafel ceramiczny, szkliwo; 14,8 x 14,8 cm; sygn. Hand Painted / lilijka / WŁOCŁAWEK / FAJANS / MADE IN POLAND; Stan zachowania: niedoszkliwienia, jeden z niewielką szczerbką.

Cena wywoławcza: 500

Paterka - Zakłady Fajansu w Kole

fajans, czarne szkliwo; 3,5 x 18,5 x 13,5 cm; Zakłady Fajansu w Kole, l. 60. XX w. Stan zachowania: zmatowienia szkliwa.

Cena wywoławcza: 150

Dzbanek

szkło barwione w masie, antico, ręcznie formowane; wys. 15 cm; Spółdzielnia „Kamionka” w Łysej Górze ?, 4 ćw. XX w. Stan zachowania: zatopiony paproch.

Cena wywoławcza: 100

Cukiernica - Huta Szkła Gospodarczego „Ząbkowice”

szkło prasowane; 9,3 cm; Huta Szkła Gospodarczego „Ząbkowice” w Dąbrowie Górniczej, l. 70. XX w.

Cena wywoławcza: 50

Wazonik wiszący

ceramika szkliwiona; wys. 8,5 cm; na spodzie fragmenty metki; Spółdzielnia Przemysłu Ludowego i Artystycznego "Kamionka" w Łysej Górze (?), lata 70. XX w. Stan zachowania: niewielka szczerbka na wylewie.

Cena wywoławcza: 50

Para wazonów - Spółdzielnia Przemysłu Ludowego i Artystycznego "Kamionka"

glinka szliwiona, malowana; wyższy: 11 cm, sygn na spodzie wyciskiem: Łysa Góra; niższy: 9 cm, sygn na spodzie: Made in Poland; Spółdzielnia Przemysłu Ludowego i Artystycznego "Kamionka" w Łysej Górze, lata 70. XX w.

Cena wywoławcza: 50

Patera autorska

porcelit ręcznie malowany, średn. 30 cm; pieczęć fabryki: Chodzież (P w wieńcu), ręcznie: ewa. i znak autorski; stan zachowania: drobne rysy na lustrze talerza.

Cena wywoławcza: 400

Para lamp - Mirostowickie Zakłady Ceramiczne

porcelit szkliwiony; 10 x 29, x 16 cm (każda); sygn. na spodzie: Mi / Mirostowice; Mirostowickie Zakłady Ceramiczne w Mirostowicach Dolnych, lata 60./70. XX w. Stan zachowania: elektryka do wymiany.

Cena wywoławcza: 100

Skarbonka w kształcie wielbłąda

ceramika szkliwiona; 15,5 cm;

Cena wywoławcza: 100

ceramika, szkliwo; 14 cm; na spodzie wycisk : W; Zakłady Ceramiczne "Bolesławiec" w Bolesławcu, 3. tercja XX w.

Cena wywoławcza: 100

Zestaw do kawy dla 4 osób - Mirostowickie Zakłady Ceramiczne

porcelit szkliwiony; dzbanek z pokrywką - wys. 25 cm, cukiernica - wys. 7 cm, 4 filiżanek - wys. 6,8 cm, 4 spodków - średn. 12 cm; sygn. na spodzie znakiem wytwórni: Mi / Mirostowice; Mirostowickie Zakłady Ceramiczne w Mirostowicach Dolnych, l. 70. XX w. Dodatkowo filiżanka ze spodkiem (spodek z odpryskiem od spodu).

Cena wywoławcza: 250

Grupa figuralna oraz rzeźba "Ikar"

brąz; 13 i 25 cm.

Cena wywoławcza: 100

Forma szklana

szkło brązowe, pienione, ręcznie formowane; 15,5 x 24 x 22 cm; nalepki z DESY; Huta Szkła Wołomin, lata 80. XX w. (?)

Cena wywoławcza: 100

Wazon - Spółdzielnia Artystów Plastyków "RZUT"

ceramika szkliwiona; 19,5 cm; na spodzie nalejka: SPPA "RZUT" Toruń; Spółdzielnia Artystów Plastyków "RZUT", Toruń, 2. poł. XX w. Stan zachowania: ukruszenie na rancie.

Cena wywoławcza: 150

Żyrandol - Zakłady Fajansu "Włocławek"

fajans malowany, szkliwiony; wys. ok. 50 cm; na spodzie: Hand painted/ [lilijka] / WŁOCŁAWEK/MADE IN POLAND/ s21 oraz stempel z oznaczeniami technicznymi; Zakłady Fajansu "Włocławek" we Włocławku, lata 70. / 80. XX w.

Cena wywoławcza: 200

Figurka “Sowa” – Zakłady Porcelany i Porcelitu Stołowego “Chodzież”

porcelit szkliwiony; wys. 11,5 cm; sygn. na spodzie: fragment pieczęci: Ręcznie malowane; Zakłady Porcelany i Porcelitu w Chodzieży, lata 70. XX w. Stan zachowania: przytarcie na jednym uchu.

Cena wywoławcza: 50

szkło barwione w masie, tonowane, fioletowe i bezbarwne, przeźroczyste, pienione; wys. 34 cm.

Cena wywoławcza: 100

Zestaw 3 naczyń - Huta Szkła "Tarnowiec"

szkło warstwowe, fioletowe lub różowe i mleczne; wys. 14,5, 7 i 4,5 cm; Huta Szkła "Tarnowiec" w Tarnowcu, 4. ćw. XX w. Stan zachowania: jeden wazonik z niewielką szczerbą.

Cena wywoławcza: 100

Cukiernica "Medaliony" - Huta Szkła Gospodarczego „Ząbkowice”

szkło prasowane, barwione w masuie na kolor łososiowy; 14 cm; Huta Szkła Gospodarczego „Ząbkowice” w Dąbrowie Górniczej, l. 70. XX w.

Cena wywoławcza: 50

Plakat do filmu "Największe wydarzenie od czasu, gdy człowiek stanął na księżycu"

offset, papier; 83,5 x 58 cm; stan: uszkodzenia krawędzi papieru, ślad po złożeniu arkusza na pół.

Cena wywoławcza: 100

ceramika, natrysk, dekoracja reliefowa, malowana, wys. 31 cm. Niemcy (?), II poł. XX w. Stan zachowania: przy wlewie niewielkie ukruszenie, .

Cena wywoławcza: 150

Zestaw deserowy - Zakłady Porcelitu Stołowego "Pruszków"

porcelit, szkliwo czarne, kalka; w skład zestawu wchodzą: patera: 26,6 cm. i 6 talerzyków: 17 cm; wszystkie elementy sygn. pieczecią fabryki; Zakłady Porcelitu Stołowego "Pruszków" w Pruszkowie, lata 60. / 70. XX w. Stan zachowania: rysy użytkowe.

Cena wywoławcza: 150

Owocarka

szkło prasowane, hialitowe, wys. 19,5 cm, średn. 20 cm. Huta Szkła Gospodarczego Ząbkowice w Dąbrowie Górniczej, 3.tercja XX w. (?) Stan zachowania: zarysowania wewnątrz.

Cena wywoławcza: 100

Iwo RYSZKIEWICZ

Głowa ceramiczna

ceramika szkliwiona, wys. 31 cm., szerokość podstawy: 14,5 x 14,5 cm; z tyłu ryta sygnatura: Iwo Ryszkiewicz, na spodzie odręcznie czerwonym flamastrem: GOLD MAN.

Cena wywoławcza: 600

Świecznik - Huta Szkła "Tarnowiec"

szkło warstwowe, białe i mleczne; 18,3 cm; Huta Szkła "Tarnowiec" w Tarnowcu, 4. ćw. XX w. Zachowana oryginlna naklejka huty.

Cena wywoławcza: 50

Bombonierka - kaczka - Huta Szkła Gospodarczego „Ząbkowice”

szkło prasowane, ok. 11 x 13 x 10 cm; Huta Szkła Gospodarczego „Ząbkowice” w Dąbrowie Górniczej, l. 70. XX w.

Cena wywoławcza: 50

Zestaw salaterek 1 + 10

szkło prasowane, bezbarwne; 9 x 19,5 cm i 5 x 11 cm.

Cena wywoławcza: 100

szkło prasowane; 12 cm; Huta Szkła Gospodarczego „Ząbkowice” w Dąbrowie Górniczej, l. 70. XX w.

Cena wywoławcza: 50

Świecznik naścienny - Zakłady Fajansu "Włocławek"

fajans ręcznie malowany, szkliwiony; 21 x 9,8 cm; sygn. Hand Painted / lilijka / WŁOCŁAWEK / FAJANS / MADE IN POLAND; na niższym dodatkowo pieczątka: malowała Olejnik Jolanta, 8511; Zakłady Fajansu "Włocławek" we Włocławku, 4. ćw. XX w.

Cena wywoławcza: 50

Patera dekoracyjna : "Wstrzymał Słońce, ruszył Ziemię" - Jerzy MARAJ, BOROWSKI

szkło barwione w masie na kolor kobaltowy, malowane; średnica: 47 cm, wysokość: 7,5 cm; sygnowane: I/J. Maraj, B.Borowski; Krośnieńskie Huty Szkła, 3. tercja XX w.

Cena wywoławcza: 100

Zestaw deserowy - Zakłady Fajansu "Włocławek"

patera i 7 talerzyków; fajans szkliwiony, ręcznie malowany, patera: 30 x 27,5 cm; talerzyk: 17,5 x 19 cm; sygn. na spodzie znakiem wytwórni: Zaklady Fajansu / Rewolucji 1905 / WŁOCŁAWEK; Zakłady Fajansu "Włocławek" we Włocławku, 3. tercja XX w. Stan zachowania: różnice w tonacji malatury, niewielkie szczerbki od spodu, ślady użytkowania.

Cena wywoławcza: 800

Ikebana - Fabryka Porcelitu Stołowego "Pruszków"

ceramika szkliwiona; wys.9 cm; sygn. na spodzie: Dzban / PRUSZKÓW / MADE IN POLAND; Fabryka Porcelitu Stołowego "Pruszków" w Pruszkowie, 3. tercja XX w.

Cena wywoławcza: 50

Widelczyki do ciasta 6 sz. i łyżeczki do herbaty 6 szt.

metal srebrzony; 14,5 i 14 cm. HEFRA, Warszawska Fabryka Platerów; kartonowe, oryginalne pudełka.

Cena wywoławcza: 150

szkło bezbarwne, przeźroczyste, pienione; wys. 14 cm; Polska (?)

Cena wywoławcza: 50

Zestaw do śledzi 1 + 6

szkło barwione w masie na zielono, trawione; 2,5 x 13 x 8 cm oraz 3,5 x 26 x 14,5 cm.

Cena wywoławcza: 100

Kielich

szkło; 43 cm.

Cena wywoławcza: 200

Para talerzyków "Lodowy Grys" - Huta Szkła "Prądniczanka"

szkło prasowane barwione w masie; 15,5 cm; Huta Szkła "Prądniczanka" w Krakowie, lata 60./70. XX w.

Cena wywoławcza: 50

Wazonik zielony

szkło barwione w masie, wys. 18. cm; Czechy, Chribská ?, l. 70. - 80. XX w.

Cena wywoławcza: 100

Patera

szkło; wys. 15 cm, średn. ok. 31 cm; Czechy, Chribska ?, 2 poł. XX w. stan: rysy na podstawie i w lustrze.

Cena wywoławcza: 200

Kaganek

szkło prasowane, bezbarwne, przeźroczyste, średn. 12 cm, wys. 5 cm; Huta Szkła Gospodarczego "Ząbkowice" w Dąbrowie Górniczej, lata 80. XX w.; Stan zachowania: niewielkie błędy technologiczne "włosy".

Cena wywoławcza: 50

Wazon kryształowy

szkło ołowiowe, szlifowane, matowione; wys. 25 cm, średn. 14,5 cm; Huta Szkła "Julia" lub Huta Szkła "Irena" ?, 3 tercja XX w.

Cena wywoławcza: 100

Patera i wazon - Huta Laura

szkło barwione w masie na brązowo, ręcznie formowane; 11 x 27 x 27 cm oraz 24,5 cm. (wewnątrz osad); Huta Laura, 3.tercja XX w.

Cena wywoławcza: 150

Para kieliszków

szkło barwione w masie; wys. 12 cm i 11 cm; Forma kieliszków przypisywana Jerzemu Słuczan-Orkuszowi.

Cena wywoławcza: 100

ceramika szkliwiona; 17,8 cm; na spodzie wycisk; Spółdzielnia Artystów Plastyków "RZUT", Toruń, 2. poł. XX w. Stan zachowania: ukruszenie przy podstawie.

Cena wywoławcza: 150

Wazon trójdzielny

ceramika, szkliwo; wys. 9,5 cm.

Cena wywoławcza: 100

Adam SADULSKI (1934-2010)

Komplet do grzanego wina "Jaś"

w składzie: dzban: 21 x 17 x 13 cm, 6 kubeczków: wys. 7,5 cm, średn. 7,5 cm; porcelit szkliwiony; sygn. na spodzie kubków: Mi Mirostowickie Zakłady Ceramiczne w Mirostowicach Dolnych, l. 70. XX w. Stan zachowania: jeden kubek ze szczerbką na spodzie.

Cena wywoławcza: 100

Dzban - Spółdzielnia Przemysłu Ludowego i Artystycznego "Kamionka"

czerwona glinka, szkliwiona, malowana; średn.: 16 cm; na spodzie wycisk: Made in Poland; Spółdzielnia Przemysłu Ludowego i Artystycznego "Kamionka" w Łysej Górze, lata 60. XX w.

Cena wywoławcza: 100

Ikebana - MILENIUM

ceramika, szkliwo spływające; 8,5 x 13 x 5,5 cm; ślady po naklejce; Krakowska Spółdzielnia Artystyczna Milenium (?), l. 60. XX w.

Cena wywoławcza: 100

Popielnica

szkło barwione w masie na niebiesko, ręcznie formowane; 5 x 16 x 15,5 cm. Stan zachowania: rysy użytkowe.

Cena wywoławcza: 50

szkło sodowe, barwione w masie, ręcznie formowane; wys. 28,5 cm; Stan zachowania: wewnątrz niewielki osad

Cena wywoławcza: 100

Figurka “Kot” – Zakłady Porcelany i Porcelitu w Chodzieży

porcelit szkliwiony; wys. 10,5 cm; sygn. na spodzie: P w wieńcu / CHODZIEŻ / MADE IN / POLAND; Zakłady Porcelany i Porcelitu w Chodzieży, lata 70. XX w.

Cena wywoławcza: 50

Para świeczników - Zakłady Fajansu "Włocławek"

fajans malowany, szkliwiony; 23,4 cm; na spodzie: Hand painted/ [lilijka] / WŁOCŁAWEK/MADE IN POLAND oraz stempel z nazwiskiem malarki (na jednym), stempel numeryczny (na drugim); Zakłady Fajansu "Włocławek" we Włocławku, lata 70. / 80. XX w.

Cena wywoławcza: 100

Adolf MATURA (?)

Popielniczka

szkło miodowe, przeźroczyste, wys. 5,5 cm, średn. 15,5 cm; Czechy, lata 70. XX w.

Cena wywoławcza: 50

Pucharek - Huta Szkła Gospodarczego „Ząbkowice”

szkło prasowane, barwione w masie na kolor bursztynowy; 10 cm; Huta Szkła Gospodarczego „Ząbkowice” w Dąbrowie Górniczej, l. 70. XX w. Stan zachowania: rysy.

Cena wywoławcza: 50

Wazon W-110 - Mirostowickie Zakłady Ceramiczne

ceramika szkliwiona; wys. 11 cm; sygn. na spodzie: Mi / Mirostowice; stan zachowania: błędy technologiczne na korpusie, otarcia wylewu

Cena wywoławcza: 50

Zestaw "Kaśka" dla 5 osób - Mirostowice

porcelit szkliwiony; dzbanek z pokrywką - wys. 22 cm (na spodzie metka), mlecznik - wys. 12 cm, 5 filiżanek - wys. 6 cm, 5 spodków - średn. 14 cm; sygn. na spodzie znakiem wytwórni: Mi / Mirostowice; Mirostowickie Zakłady Ceramiczne w Mirostowicach Dolnych, l. 70. XX w. Dodatkowo filiżanka ze spodkiem (filiżanka z odpryskiem na korpusie).

Cena wywoławcza: 250

fajans malowany, szkliwiony; 23,3 cm; na spodzie: Hand painted/ [lilijka] / WŁOCŁAWEK/MADE IN POLAND oraz stempel z nazwiskiem malarki; Zakłady Fajansu "Włocławek" we Włocławku, lata 70. / 80. XX w. Stan zachowania: na jednym szczerba.

Cena wywoławcza: 100

Talerz - Patera, Miśnia

porcelana, szkliwiona ręcznie malowana, złocona, średn. 24,5 cm; sygn. kobaltem podszkliwnie: dwa skrzyżowane miecze. Patera stanowiła część większego zestawu na babeczki - stąd dziurka na środku.

Cena wywoławcza: 300

Zestaw 3 świeczników - Huta Szkła "Tarnowiec"

szkło warstwowe, kolorowe i mleczne; wys. 18, 14,5 i 10,5 cm; Huta Szkła "Tarnowiec" w Tarnowcu, 4. ćw. XX w. Stan zachowania: jeden wazonik z niewielką szczerbą.

Cena wywoławcza: 100

proj. Maciej URBANIEC (1925-2004)

Plakat do II triennale "Prezentacje portretu współczesnego" - Radom 1981

offset, papier; 96 x 67,5 cm; stan: uszkodzenia krawędzi papieru

Cena wywoławcza: 100

Cena wywoławcza: 200

Cena wywoławcza: 50

Płaskorzeźba z góralem

drewno podrzeźbiane, malowane; 21 x 26 cm.

Cena wywoławcza: 250

ceramika szkliwiona; 21 cm.

Cena wywoławcza: 50

Kufel

szkło barwione w masie; tonowane, ręcznie formowane, w typie antico; wys. 19 cm; Huta Szkła "Sudety" w Szczytnej (?). Stan zachowania: niewielkie zarysowania na korpusie.

Cena wywoławcza: 50

Świecznik - Krakowski Instytut Szkła

szkło formowane ręcznie, barwione w masie; wys. 32,6 cm. Krakowski Instytut Szkła, l. 70. XX w. Stan zachowania: brud wewnątrz, otarcia.

Cena wywoławcza: 250

Popielnica - Zakłady Porcelitu Stołowego "Pruszków"

porcelit szkliwiony, 21 x 20,5 cm. na spodzie znak wytwórni: [dzban] / PRUSZKÓW / MADE IN POLAND; Zakłady Porcelitu Stołowego "Pruszków" w Pruszkowie, lata 70. XX w.

Cena wywoławcza: 50

Wazon W-104 - Mirostowickie Zakłady Ceramiczne

ceramika szkliwiona; 12,5 cm; sygn. na spodzie: Mi / Mirostowice; Mirostowickie Zakłady Ceramiczne w Mirostowicach Dolnych, l. 60. - 70. XX w.

Cena wywoławcza: 50

Zestaw dwu karafek bez korków

kamionka, szkliwo, wys. 17 i 18 cm. na spodzie jednego wycisk, na spodzie drugiego metka: "SP.PR.KAMIONKA/Tłuszcz; karafka z korkiem nr 51".

Cena wywoławcza: 100

szkło barwione w masie na czerwono, przeźroczyste, ręcznie formowane; wys. 23 cm; Polska (?), 2 poł. XX w.

Cena wywoławcza: 50

szkło barwione w masie na czerwono, ręcznie formowane; wys. 37,5 cm; W typie prac Stefana Sadowskiego (ur.1941). Stan zachowania: wewnątrz osad, niewielka szczerba na wylewie, błędy technologiczne.

Cena wywoławcza: 150

Wazon - Huta Szkła "Tarnowiec”

szkło barwione w masie na rubinowo i bezbarwne, przeźroczyste; wys. 34 cm; Huta Szkła "Tarnowiec” w Tarnowcu, 4. ćw. XX w. Stan zachowania: rysy i otarcia użytkowe.

Cena wywoławcza: 100

szkło rubinowe, barwione w masie, ręcznie formowane; wys. 33,5 cm; otarcia na bokach;

Cena wywoławcza: 50

Bombonierka na stopie

szkło fioletowe, stopa bezbarwna; wys. 25 cm. HSG Hortensja w Piotrkowie Trybunalskim (?)

Cena wywoławcza: 50

Patera

szkło barwione w masie, tonowane, przeźroczyste; wys. 12 cm, średn. 32,5 cm; Czechy, Chribska (?). Stan zachowania: niewielkie rysy użytkowe.

Cena wywoławcza: 200

szkło prasowane, barwione w masie; ok. 15,5 x 19 x 12,5 cm; Huta Szkła Gospodarczego „Ząbkowice” w Dąbrowie Górniczej, l. 70. XX w. Stan zachowania: od wewnątrz na rancie pokrywy ukruszenie (niewidoczne z góry).

Cena wywoławcza: 50

Para talerzy

szkło prasowane, żółte i rozalinowe; 3,5 x 29,5 x 20 cm, 3,5 x 31,5 x 20,5 cm. Huta Szkła Gospodarczego "Ząbkowice" w Dąbrowie Górniczej, lata 80. XX w.

Cena wywoławcza: 100

Ludwik FIEDOROWICZ- ?

szkło barwione w masie na żółto, ręcznie formowane, tonowane, pienione; wys. 25 cm

Cena wywoławcza: 50

148

Patera "Sahara"

szkło prasowane; średn. 24 cm; Huta Szkła Gospodarczego „Ząbkowice” w Dąbrowie Górniczej, l. 70. XX w.

Cena wywoławcza: 100

149

Komplet - łyżeczki - 6 szt. i łyżeczka do cukru w etui

metal srebrzony; 14,5 i 11,5 cm. Na etui naklejka: Spółdzielnia rzemieślnicza "Żoliborz"

Cena wywoławcza: 150

150

Lampa - Zjednoczenie Sprzętu Oświetleniowego i Elektroinstalacyjnego POLAM

aluminium, śred. wys. kloszy: 24,6 , wysokość całkowita: 80 cm; zachowana metka: SPHWO/OCHOTA oraz numer seryjny oraz wycisk: POLAM Bielsko-Biała, typ: D-156, żarówki ZKL-60, p. max. 6x60 W; Zjednoczenie Sprzętu Oświetleniowego i Elektroinstalacyjnego POLAM, lata 70. XX w. Stan zachowania: klosze mocno porysowane, do renowacji.

Cena wywoławcza: 800

151

Zestaw deserowy - misa i 11 talerzyków deserowych

szkło prasowane; misa: 6,5 x 21,5 cm, talerzyki: średn. 14 cm. Huta Szkła "Niemen" ?

Cena wywoławcza: 100

152

Kufel - Krakowski Instytut Szkła

szkło barwione, ręcznie formowane, cieniowane, wys.21,5 cm; zachowana naklejka: Z.D.I.S.I.C. Kraków; Krakowski Instytut Szkła, l. 70. XX w.

Cena wywoławcza: 150

153

Popielnica - Zakłady Fajansu "Włocławek"

wzór numer: 1; projekt z 1953 roku, fajans szkliwiony, ręcznie malowany; 4,5 x 18 x 13 cm; sygn. na spodzie lilijka / WŁOCŁAWEK / FAJANS / MADE IN POLAND; Zakłady Fajansu "Włocławek" we Włocławku, lata 50./60. XX w. Stan zachowania: krakelura i przebrawienia od nikotyny.

Cena wywoławcza: 50

154

ceramika szkliwiona; wys. 25,5 cm; Spółdzielnia Przemysłu Ludowego i Artystycznego "Kamionka" w Łysej Górze ?, 3. tercja XX w. stan: ubytek przy podstawie.

Cena wywoławcza: 100

155

szkło miodowe, pienione, ręcznie formowane; wys. 27,5 cm.

Cena wywoławcza: 50

156

Popielniczka / naczynko z perełkami

szkło prasowane; wys. 2,5 cm, średn. 11,7 cm; Huta Szkła Gospodarczego "Ząbkowice" w Dąbrowie Górniczej (?). Stan zachowania: błędy technologiczne.

Cena wywoławcza: 50

157

ceramika, szkliwo; 12,5 cm. na spodzie wycisk i fragmenty naklejki; Zakłady Ceramiczne "Bolesławiec" w Bolesławcu, 3. tercja XX w. Stan zachowania: na korpusie wada fabryczna.

Cena wywoławcza: 150

158

szkło barwione w masie na czerwono typu "antico" i bezbarwne, formowane ręcznie; wys. 26 cm;

Cena wywoławcza: 100

159

Para mleczników - - Zakłady Porcelitu Stołowego "Pruszków"

ceramika szkliwiona; wys. 14 (szczerbka na wylewie, sygn.) i 11 cm (nie sygn); sygn. na spodzie: Dzban / PRUSZKÓW / MADE IN POLAND; Zakłady Porcelitu Stołowego "Pruszków" w Pruszkowie, lata 70. XX w.

Cena wywoławcza: 50

160

szkło barwione w masie na czerwono, ręcznie formowane, kanelowane; 20,5 cm; Krakowski Instytut Szkła, lata 70. XX w. Stan zachowania: błędy technologiczne.

Cena wywoławcza: 150

161

Ikebana

ceramika szkliwiona; 7 x 18 x 15,5 cm; ZSRR, 2.poł. XX w.

Cena wywoławcza: 50

162

4 talerzyki "Asteroid"

szkło prasowane, bezbarwne, przeźroczyste, średn. 14,5 cm; Huta Szkła Gospodarczego "Ząbkowice" w Dąbrowie Górniczej, lata 80. XX w. Stan zachowania: niewielkie błędy technologiczne "włosy".

Cena wywoławcza: 50

163

Popielniczka z perełkami

szkło prasowane; wys. 4,5 cm, średn. 13 cm. Huta Szkła Gospodarczego "Ząbkowice" w Dąbrowie Górniczej (?)

Cena wywoławcza: 50

164

szkło barwione w masie na żółto, wys. 6,5 cm. sygn. na kołnierzy wylewu Tim ... (dalej nieczytelnie).

Cena wywoławcza: 100

165

Ludwik FIEDOROWICZ (ur. 1948)

Zestaw naczyń "Muszle"

szkło prasowane, bezbarwne, przeźroczyste, w składzie 6 miseczek 3,5 x 13 x 10,5 cm i patera ; Huta Szkła Gospodarczego "Ząbkowice" w Dąbrowie Górniczej, lata 80. XX w.; Stan zachowania: niewielkie błędy technologiczne "włosy".

Cena wywoławcza: 100

166

Para miseczek na nóżkach - Huta Szkła Gospodarczego "Ząbkowice"

szkło prasowane, bezbarwne, przeźroczyste, wys. 5,5 cm, średn. 18 cm; Huta Szkła Gospodarczego "Ząbkowice" w Dąbrowie Górniczej, lata 80. XX w.; Stan zachowania: niewielkie błędy technologiczne "włosy".

Cena wywoławcza: 50

167

Bombonierka

szkło barwione w masie na niebiesko; wys. 17,5 cm; Empoli (?)

Cena wywoławcza: 50

168

Zestaw deserowy z serii "Cora" 1+2

szkło prasowane bezbarwne; średn. 24 i 16 cm; Huta Szkła Gospodarczego „Ząbkowice” w Dąbrowie Górniczej, 3.tercja XX w.

Cena wywoławcza: 100

169

Talerze Asteroid 1 + 3 - Drost

szkło prasowane, bezbarwne 25 cm i ok. 19,5 cm; Huta Szkła Gospodarczego "Ząbkowice" w Dąbrowie Górniczej, 3. tercja XX w.

Cena wywoławcza: 150

170

Talerz dekoracyjny - Zakłady Fajansu "Włocławek"

fajans ręcznie malowany, szkliwiony; 37 cm; sygn. Hand Painted / lilijka / WŁOCŁAWEK / FAJANS / MADE IN POLAND; na niższym dodatkowo pieczątka: Mirosława Mendrelica; Zakłady Fajansu "Włocławek" we Włocławku, 4. ćw. XX w.

Cena wywoławcza: 50

Warszawa 2021-12-06

Warszawa 2021-12-06

Owocarka "Romby i Guziki"

Warszawa 2021-12-06

Warszawa 2021-12-06

Warszawa 2021-12-06

Figurka"Kot leżący"

Warszawa 2021-12-06

J. TREUTLER

Warszawa 2021-12-06

Czesław ZUBER (ur. 1948)

Wazon "Osiołek"

Warszawa 2021-12-06

Warszawa 2021-12-06

Maria SŁABOŃ

Warszawa 2021-12-06

Jan KOSIŃSKI (1931–2013)

Zestaw dwu szkieł - KROSNO

Warszawa 2021-12-06

Koszyk

Warszawa 2021-12-06

Zbigniew HORBOWY (1935-2019)

Butla z kołnierzem

Warszawa 2021-12-06

Siedząca dziewczyna - Figurka

Warszawa 2021-12-06

4 tablice ze sklepu "Społem"

Warszawa 2021-12-06

Cukiernica "Migdały"

Warszawa 2021-12-06

Warszawa 2021-12-06

Patera

Warszawa 2021-12-06

Warszawa 2021-12-06

Warszawa 2021-12-06

Warszawa 2021-12-06

Cukiernica "Romby i Guziki"

Warszawa 2021-12-06

Zestaw dwu wazonów

Warszawa 2021-12-06

Wojciech WADAS (ur. 1930)

Warszawa 2021-12-06

Christian DELL (1893 – 1974)

Warszawa 2021-12-06

Zestaw deserowy "Ryszard"

Warszawa 2021-12-06

proj. Józef GÓRSKI (ur. 1941)

Kufel

Warszawa 2021-12-06

Warszawa 2021-12-06

Warszawa 2021-12-06

Wazon W-132

Warszawa 2021-12-06

Warszawa 2021-12-06

Warszawa 2021-12-06

Kufel z dekoracja Kwiatogal

Warszawa 2021-12-06

Warszawa 2021-12-06

Skarbonka w kształcie kota

Warszawa 2021-12-06

Hanna ŁĄCKA

Warszawa 2021-12-06

Warszawa 2021-12-06

Warszawa 2021-12-06

Warszawa 2021-12-06

Warszawa 2021-12-06

Adam SADULSKI (1934-2010)

Lustro K-1

Warszawa 2021-12-06

Świecznik potrójny

Warszawa 2021-12-06

Warszawa 2021-12-06

Warszawa 2021-12-06

Figurka - Klauny - Hollohaza

Warszawa 2021-12-06

Warszawa 2021-12-06

Warszawa 2021-12-06

Warszawa 2021-12-06

Tkanina drukowana

Warszawa 2021-12-06

Warszawa 2021-12-06

Butla

Warszawa 2021-12-06

Warszawa 2021-12-06

Para świeczników

Warszawa 2021-12-06

Warszawa 2021-12-06

Warszawa 2021-12-06

Zestaw trzech szkieł

Warszawa 2021-12-06

Warszawa 2021-12-06

Warszawa 2021-12-06

Warszawa 2021-12-06

Warszawa 2021-12-06

Warszawa 2021-12-06

Lampka biurkowa - MEOS

Warszawa 2021-12-06

Warszawa 2021-12-06

Warszawa 2021-12-06

Butla

Warszawa 2021-12-06

Zestaw do herbaty

Warszawa 2021-12-06

Warszawa 2021-12-06

Warszawa 2021-12-06

Warszawa 2021-12-06

Warszawa 2021-12-06

Warszawa 2021-12-06

Warszawa 2021-12-06

Dzbanek

Warszawa 2021-12-06

Warszawa 2021-12-06

Wazonik wiszący

Warszawa 2021-12-06

Warszawa 2021-12-06

Patera autorska

Warszawa 2021-12-06

Warszawa 2021-12-06

ceramika szkliwiona; 15,5 cm;

Warszawa 2021-12-06

Warszawa 2021-12-06

Warszawa 2021-12-06

brąz; 13 i 25 cm.

Warszawa 2021-12-06

Forma szklana

Warszawa 2021-12-06

Warszawa 2021-12-06

Warszawa 2021-12-06

Warszawa 2021-12-06

Warszawa 2021-12-06

Warszawa 2021-12-06

Warszawa 2021-12-06

Warszawa 2021-12-06

Warszawa 2021-12-06

Warszawa 2021-12-06

Owocarka

Warszawa 2021-12-06

Iwo RYSZKIEWICZ

Głowa ceramiczna

Warszawa 2021-12-06

Warszawa 2021-12-06

Warszawa 2021-12-06

Zestaw salaterek 1 + 10

Warszawa 2021-12-06

Warszawa 2021-12-06

Warszawa 2021-12-06

Warszawa 2021-12-06

Warszawa 2021-12-06

Warszawa 2021-12-06

Warszawa 2021-12-06

Warszawa 2021-12-06

Zestaw do śledzi 1 + 6

Warszawa 2021-12-06

Kielich

szkło; 43 cm.

Warszawa 2021-12-06

Warszawa 2021-12-06

Wazonik zielony

Warszawa 2021-12-06

Patera

Warszawa 2021-12-06

Kaganek

Warszawa 2021-12-06

Wazon kryształowy

Warszawa 2021-12-06

Patera i wazon - Huta Laura

Warszawa 2021-12-06

Para kieliszków

Warszawa 2021-12-06

Warszawa 2021-12-06

Wazon trójdzielny

Warszawa 2021-12-06

Adam SADULSKI (1934-2010)

Warszawa 2021-12-06

Warszawa 2021-12-06

Ikebana - MILENIUM

Warszawa 2021-12-06

Popielnica

Warszawa 2021-12-06

Warszawa 2021-12-06

Warszawa 2021-12-06

Warszawa 2021-12-06

Adolf MATURA (?)

Popielniczka

Warszawa 2021-12-06

Warszawa 2021-12-06

Warszawa 2021-12-06

Warszawa 2021-12-06

Warszawa 2021-12-06

Talerz - Patera, Miśnia

Warszawa 2021-12-06

Warszawa 2021-12-06

Warszawa 2021-12-06

Warszawa 2021-12-06

Warszawa 2021-12-06

Płaskorzeźba z góralem

Warszawa 2021-12-06

ceramika szkliwiona; 21 cm.

Warszawa 2021-12-06

Kufel

Warszawa 2021-12-06

Warszawa 2021-12-06

Warszawa 2021-12-06

Warszawa 2021-12-06

Zestaw dwu karafek bez korków

Warszawa 2021-12-06

Warszawa 2021-12-06

Warszawa 2021-12-06

Warszawa 2021-12-06

Warszawa 2021-12-06

Bombonierka na stopie

Warszawa 2021-12-06

Patera

Warszawa 2021-12-06

Warszawa 2021-12-06

Para talerzy

Warszawa 2021-12-06

Ludwik FIEDOROWICZ- ?

Warszawa 2021-12-06

Patera "Sahara"

Warszawa 2021-12-06

Warszawa 2021-12-06

Warszawa 2021-12-06

Warszawa 2021-12-06

Warszawa 2021-12-06

Warszawa 2021-12-06

Warszawa 2021-12-06

Warszawa 2021-12-06

Warszawa 2021-12-06

Warszawa 2021-12-06

Warszawa 2021-12-06

Warszawa 2021-12-06

Warszawa 2021-12-06

Ikebana

Warszawa 2021-12-06

4 talerzyki "Asteroid"

Warszawa 2021-12-06

Popielniczka z perełkami

Warszawa 2021-12-06

Warszawa 2021-12-06

Ludwik FIEDOROWICZ (ur. 1948)

Zestaw naczyń "Muszle"

Warszawa 2021-12-06

Warszawa 2021-12-06

Bombonierka

Warszawa 2021-12-06

Warszawa 2021-12-06

Warszawa 2021-12-06

    Limit ceny