Powrót do lat młodości – Aukcja z okazji Dnia Dziecka – 24 maja 2021 r. godz. 19:30

Zapraszamy do zapoznania się z katalogiem aukcji przygotowanej specjalnie z okazji nadchodzącego Dnia Dziecka. Mamy nadzieję, że zawarte w ofercie pozycje rozbudzą Państwa wspomnienia i przypomną szczęśliwe, młodzieńcze lata, jak również zainspirują do rozbudzenia zainteresowania sztuką swoich pociech. Rekomendujemy także możliwość licytacji on-line w czasie rzeczywistym na platformie internetowej onebid.pl

Senne marzenia, 2021

technika mieszana (akryl, szlagmetal), płótno, 30 x 40 cm, sygn. p.d.: Laura Lis

Julitta KARWOWSKA-WNUCZAK (ur. 1935)

"Kukuryku na ręczniku" - Okładka

akwarela, tusz, piórko, gwasz, papier; 27,5 x 21 cm; Ilustracja w kartonowym passe-partout z adnotacjami wydawniczymi. Ilustracja opublikowana w: "Kukuryku na Ręczniku" autorstwa Marii Kownackiej, wyd. Nasza Księgarnia; pierwsze wydanie z ilustracjami autorki z 1981 r. Do ilustracji dołączona jest książka - wyd. z 1987 r.

Nosorożec micro zielony

ceramika szkliwiona i złocona 24k złotem, wymiary ok. 12 x 6 x 4 cm

Prezent, 2021

akryl, kredka akwarelowa, papier akwarelowy, 25,5 x 18,5 cm, w oprawie: 36,5 x 29,5 cm, sygn. l.d.: M. Chołda, 2021

Cena wywoławcza: 150

Władysław NEHREBECKI (1923-1978), Alfred LEDWIG (1929-2006), Leszek LOREK (1922-1977)

Bolek i Lolek - Baśnie Śląskie - folia animacyjna

folia animacyjna: farby emulsyjne, folia celuloidowa; 20 x 15 cm; lata 70. - 80. XX w.

Mierz wysoko, 2021

akryl, płótno, 20 x 20 cm, sygn. p.d.: N.Mirak

Micro Zebra

ceramika szkliwiona, złocona, zdobiona naszkliwnie, wymiary 14 x 12 x 6 cm, sygnowana i numerowana od spodu

"Kukuryku na ręczniku" - Ilustracja

akwarela, tusz, piórko, papier; 28 x 19,5 cm; Ilustracja w kartonowym passe-partout z adnotacjami wydawniczymi. Ilustracja opublikowana w: "Kukuryku na Ręczniku" autorstwa Marii Kownackiej, str. 23, wyd. Nasza Księgarnia; pierwsze wydanie z 1981 r.

Cena wywoławcza: 550*Do opłaty aukcyjnej doliczana jest opłata z tytułu droit de suite w wysokości 5%

Król Maciuś, 2016

olej, płótno, 60 x 70 cm, sygn. p.d.: E.BOUKOURBANE

"Przygody kota Filemona" - Okładka

gwasz, papier ciemno czerwony; 32 x 24,5 cm; Ilustracja w kartonowym passe-partout z adnotacjami wydawniczymi. Ilustracja opublikowana w "Przygody kota Filemona" autorstwa Sławomira Grabowskiego i Marka Nejmana, wyd. Nasza Księgarnia, wydanie z ilustracjami autorki z 1977 r. Do ilustracji dołączona jest książka - wyd. z 2008 r.

Cena wywoławcza: 2700*Do opłaty aukcyjnej doliczana jest opłata z tytułu droit de suite w wysokości 5%

"Mały świat na Cromwell Road" - Okładka

akwarela, tusz, piórko, papier; 25,5 x 20 cm; Ilustracja w kartonowym passe-partout z adnotacjami wydawniczymi. Ilustracja opublikowana w "Mały Świat na Cromwell Road" autorstwa Pameli Brown (przełożyła Ludmiła Dunikowska); wyd. Nasza Księgarnia, wydanie z ilustracjami autorki z 1972 r. Do ilustracji dołączona jest książka - wyd. z 1972 r.

Happiness #24, 2021

akryl, pastel, płótno, 40 x 40 cm, sygn. p.d.: ej

Cena wywoławcza: 200

Marta Konieczny (ur. 1969)

Żurawie, 2021

akwarela, papier Daler Rowney 300 g, 30,5 x 40,5 cm (arkusz), sygn. p.d.: Marta Konieczny

Cena wywoławcza: 350

"Filemon i Bonifacy" - Ilustracja

gwasz, papier; 29 x 21 cm; Ilustracja w kartonowym passe-partout z adnotacjami wydawniczymi; na odwrocie szkice postaci oraz papierowa, drukowana nalepka autorska. Ilustracja opublikowana w "Filemon i Bonifacy" autorstwa Sławomira Grabowskiego i Marka Nejmana, s. 41; wyd. Nasza Księgarnia, wydanie z ilustracjami autorki z 1980 r.

"Przygody kota Filemona" - Ilustracja

gwasz, papier; 27 x 22,5 cm; Ilustracja w kartonowym passe-partout z adnotacjami wydawniczymi. Ilustracja opublikowana w "Przygody kota Filemona" autorstwa Sławomira Grabowskiego i Marka Nejmana, s. 33; wyd. Nasza Księgarnia, wydanie z ilustracjami autorki z 1977 r.

Cena wywoławcza: 1600*Do opłaty aukcyjnej doliczana jest opłata z tytułu droit de suite w wysokości 5%

Z serii: Poczytaj mi mamo, "Cień pradziadka"

gwasz, akwarela, papier; 20 x 21,5 cm; Ilustracja w kartonowym passe-partout z adnotacjami wydawniczymi. Ilustracja opublikowana w "Cień Pradziadka" autorstwa Sławomira Grabowskiego i Marka Nejmana, str. 21, wyd. Nasza Księgarnia, wydanie z ilustracjami autorki z 1986 r. Do ilustracji dołączona jest książka - wyd. z 1986 r.

"Marcinkowe wierszyki" - Dwie okładki

1. akwarela, tusz, piórko, papier; 31 x 17,8 cm; na odwrocie adnotacje wydawnicze; 2. akwarela, tusz, piórko, papier; 30 x 18 cm; na odwrocie adnotacje wydawnicze; Ilustracja opublikowana w: "Marcinkowe Wierszyki" autorstwa Hanny Ożogowskiej, wyd. Nasza Księgarnia; wydanie z ilustracjami autorki z 1985 r. Do ilustracji dołączona jest książka - wyd. z 1991 r.

Przyjaciele, 2021

olej, płyta, 38,5 x 37 cm, sygn. p.d.: Celina Litke 2021

Cena wywoławcza: 300

Loch Lamond, 2021

akryl, płótno, 50 x 50 cm, sygn. na odwrocie

Cena wywoławcza: 400

#06 Kartka z wakacji, 2021

technika mieszana (akryl, szlagmetal), papier akwarelowy, 29 x 39 cm (kompozycja), w oprawie: 42,5 x 52,5 cm sygn. p.d.: A.Kappa

Nadmorskie wakacje, 2021

technika mieszana (olej, akryl, szlagmetal), papier, 23 x 29 cm, w oprawie: 30,7 x 36,7 cm, sygn. p.d.: Kaja Wiśniewska

Nosorożec micro turkusowy

Sowa, 2021

olej, płyta, 40 x 50 cm, sygn. na odwrocie

Cena wywoławcza: 300

Bolek i Lolek - folia nr 55

folia animacyjna: farby emulsyjne, folia celuloidowa; 23 x 27 cm; lata 70. - 80. XX w.

gwasz, papier; 29 x 20 cm; sygn. p. d.: J.K.; na odwrocie fragment szkicu głowy dziewczynki oraz papierowa, drukowana nalepka autorska; Ilustracja w kartonowym passe-partout z adnotacjami wydawniczymi; Ilustracja opublikowana w "Filemon i Bonifacy" autorstwa Sławomira Grabowskiego i Marka Nejmana, s. 53; wyd. Nasza Księgarnia, wydanie z ilustracjami autorki z 1980 r.

gwasz, papier; 29,5 x 22,5 cm; praca podklejona na kartonowe passe-partout, na odwrocie szkice postaci Panów w sepii oraz papierowa, drukowana nalepka autorska. Ilustracja opublikowana w "Filemon i Bonifacy" autorstwa Sławomira Grabowskiego i Marka Nejmana, s. 29; wyd. Nasza Księgarnia, wydanie z ilustracjami autorki z 1980 r.

akwarela, tusz, piórko, papier; 26 x 19,5 cm; Ilustracja w kartonowym passe-partout z adnotacjami wydawniczymi. Ilustracja opublikowana w: "Kukuryku na Ręczniku" autorstwa Marii Kownackiej, str. 14, wyd. Nasza Księgarnia; pierwsze wydanie z ilustracjami autorki z 1981 r.

Cena wywoławcza: 1100*Do opłaty aukcyjnej doliczana jest opłata z tytułu droit de suite w wysokości 5%

Lambo, 2021

akryl, płótno, 18 x 24 cm, sygn. p.d.: WW

Cena wywoławcza: 150

Pierre CULLIFORD, opracowanie plastyczne (1928-1992)

"Smerfy" - Gargamel

folia animacyjna: farby emulsyjne, folia celuloidowa; 26 x 36 cm; lata 80. XX w.

gwasz, papier; 29,5 x 20,5 cm; Ilustracja w kartonowym passe-partout z adnotacjami wydawniczymi; na odwrocie papierowa, drukowana nalepka autorska. Ilustracja opublikowana w "Filemon i Bonifacy" autorstwa Sławomira Grabowskiego i Marka Nejmana, s. 81; wyd. Nasza Księgarnia, wydanie z ilustracjami autorki z 1980 r.

Cena wywoławcza: 700*Do opłaty aukcyjnej doliczana jest opłata z tytułu droit de suite w wysokości 5%

gwasz, papier szary; 29 x 24,5 cm; Ilustracja opublikowana w "Przygody kota Filemona" autorstwa Sławomira Grabowskiego i Marka Nejmana, s. 81; wyd. Nasza Księgarnia, wydanie z ilustracjami autorki z 1977 r.

Bolek i Lolek - folia animacyjna

folia animacyjna: farby emulsyjne, folia celuloidowa; 14,5 x 20 cm; 70. - 80. XX w.

Krokodyl micro, z serii Safari

ceramika angobowana i szkliwiona, 3 x 2 x 2 cm, sygn. od spodu

Koń Edward, 2021

akryl, płótno, 50 x 50 cm, sygn. l.d.: AL

Cena wywoławcza: 300

Anioł Stróż, 2009

jedwab naturalny malowany, 18 x 13 cm (jedwab), w oprawie: 30 x 24 cm, sygn. w obrebie kompozycji: Lipska

Cena wywoławcza: 350

Warszawa 2021/05/24

Senne marzenia, 2021

Warszawa 2021/05/24

Warszawa 2021/05/24

Nosorożec micro zielony

Warszawa 2021/05/24

Prezent, 2021

Warszawa 2021/05/24

Warszawa 2021/05/24

Mierz wysoko, 2021

Warszawa 2021/05/24

Micro Zebra

Warszawa 2021/05/24

Warszawa 2021/05/24

Król Maciuś, 2016

Warszawa 2021/05/24

Warszawa 2021/05/24

Warszawa 2021/05/24

Happiness #24, 2021

Warszawa 2021/05/24

Marta Konieczny (ur. 1969)

Żurawie, 2021

Warszawa 2021/05/24

Warszawa 2021/05/24

Warszawa 2021/05/24

Warszawa 2021/05/24

Warszawa 2021/05/24

Przyjaciele, 2021

Warszawa 2021/05/24

Loch Lamond, 2021

Warszawa 2021/05/24

#06 Kartka z wakacji, 2021

Warszawa 2021/05/24

Nadmorskie wakacje, 2021

Warszawa 2021/05/24

Nosorożec micro turkusowy

Warszawa 2021/05/24

Sowa, 2021

Warszawa 2021/05/24

Bolek i Lolek - folia nr 55

Warszawa 2021/05/24

Warszawa 2021/05/24

Warszawa 2021/05/24

Warszawa 2021/05/24

Lambo, 2021

Warszawa 2021/05/24

"Smerfy" - Gargamel

Warszawa 2021/05/24

Warszawa 2021/05/24

Warszawa 2021/05/24

Warszawa 2021/05/24

Warszawa 2021/05/24

Koń Edward, 2021

Warszawa 2021/05/24

Anioł Stróż, 2009

    Limit ceny