Dizajn i sztuka z kolekcji autorskiej – 21 listopada 2023 godz. 19.30

Pragaleria

Stalowa 3, Warszawa

Dizajn i sztuka z kolekcji autorskiej – 21 listopada 2023 godz. 19.30

Serdecznie zapraszamy na aukcję „Dizajn i sztuka z kolekcji autorskiej” 21 listopada 2023 r. o godz. 19:30.

Zachęcamy do zapoznania się z katalogiem obiektów. Wystawę w Pragalerii Design przy Konopackiej 17 można zwiedzać już od 13 listopada!

Wszystkie zebrane w katalogu przedmioty pochodzą z kolekcji pasjonata i znawcy, specjalizującego się w tematyce związanej z wytwórstwem spółdzielczym, w tym z Cepelią. W katalogu znajdziemy wybór tkanin i mebli ze Spółdzielni ŁAD oraz obiekty z wzorcowni Cepelii. W szerokim spektrum zainteresowań znalazły się również wyroby pamiątkarskie oraz unikatowe prezenty przygotowywane przez załogi zakładów dla notabli (wspaniały zestaw do palenia z kopią iglicy we Wrocławiu!), a także obiekty związane z Zakopanem (ogromne betonowe donice!) lub nawiązujące stylistyką do tego szczególnego miejsca. W proponowanym zestawie staramy się dowartościować wyroby metaloplastyczne (na szczególną uwagę zasługują stalowe, kute popielnice, świeczniki i takiż wieszak na ubrania) oraz wikliniarskie (ozdoby ścienne, paterka) – obie gałęzie przemysłu święciły tryumfy w PRL-u, zaś dziś są nieco zapomniane.

Zwiedzanie tej szczególnej wystawy może podziałać jak wehikuł czasu – na dwa tygodnie zamienimy przestrzeń galerii w gabinet dyrektora spółdzielni działającej w 1970 roku!

Aukcja już 21 listopada 2023 roku o godz. 19.30.
KATALOG  ONEBID

Zgłoszenie chęci kupna

W celu zgłoszenia chęci kupna należy wypełnić formularz.

Prosimy o wpisaniu w pole "dodatkowe uwagi" informacji na temat preferowanego sposobu płatności (przelew, gotówka, karta, przelew) oraz sposobu odbioru prac (osobisty, przesyłka pocztowa, przesyłka kurierska) oraz ewentualnie czy są Państwo zainteresowani innymi pracami tego artysty.

W przypadku pytań, prosimy o kontakt:
telefon: 884798852
email: info@pragaleria.pl
    Metoda licytacji

    Limit ceny

    Akceptuję regulamin oferty galeryjnej