Aukcja Upominkowa – 2 grudnia 2020 r., godz. 19.30

Co roku, o tej samej porze, każdy z nas staje przed podobnym dylematem: co kupić w prezencie mikołajkowym lub świątecznym rodzinie i przyjaciołom? Pragaleria zna na to odpowiedź: sztukę! Przychodząc z pomocą wszystkim tym z Państwa, którzy nie mają czasu na długie spacery po sklepach i butikach przygotowaliśmy specjalną „Aukcję Upominkową”. W naszym najnowszym katalogu znaleźć można bardzo bogatą ofertę prac artystów młodego i średniego pokolenia o niezwykle atrakcyjnych cenach wywoławczych. Mamy nadzieję, że dzięki temu Państwa najbliżsi otrzymają ten wyjątkowy, niepowtarzalny podarunek, który wywoła uśmiech na ich twarzach. Państwo zaś – dzięki możliwości licytacji on-line, za pośrednictwem platformy Onebid, nie będziecie musieli narażać własnego zdrowia stykając się z dużymi skupiskami ludzi. Całość zakupu może zostać dokonana za pomocą internetu, a wylicytowany obiekt – dostarczony na wskazany przez Państwa adres.

Licytacja odbędzie się 02.12., o godz. 19:30.

W zgodzie z naturą, 2020

akryl, płótno, 40 x 40 cm, sygn. na odwrocie

Żubr L, model Snake C, 2020

ceramika szkliwiona, złocona, 12 x 14,5 x 6 cm, od spodu logo autora i opis numeryczny: 840/2020

Marta Konieczny (ur. 1969)

Śpiewam dla Ciebie, 2020

akwarela, papier Daler Rowney Aquafine 300 g, 40,5 x 30,5, sygn. l.d.: Marta Konieczny

Jolanta Kitowska (ur. 1968)

Toskania II, 2017

olej, płótno, 60 x 40 cm, sygn. p.d.: Jola Kitowska

Dawid Zdobylak (ur. 1993)

Stara fabryka, 2020

olej, płótno, 20 x 20 cm, sygn. na odwrocie

Żubry 1, 2020

ceramika szkliwiona, 4 sztuki, wymiary każdej figury ok.:11 x 16 x 7 cm, sygn. na spodzie

Campio (pseud., ur. 1988)

X, 2015

technika mieszana (akryl, lakier luminescencyjny), płótno, 30 x 30 cm, sygn. na odwrocie

Karolina Radoch (ur. 1989)

Pejzaż nadbużański, 2020

akwarela, papier, 33,5 x 24,5 cm, sygn. l.d.: Karolina Radoch, Pejzaż nadbużański, 2020r.

FriDali, 2020

olej, płótno, śr. 50 cm, sygn. u dołu: PD 2020

Eternal Spring, 2019

olej, tektura, 50 x 39,5 cm (kompozycja), 57 x 46,7 cm (oprawa), sygn. na odwrocie

Positive energy, 2020

akryl, płótno, 30 x 30 cm, sygn. l.d.: M. Rakoczy 2020

Pejzaż z katedrą, 2020

technika mieszana (tusz, stalówka, akwarela), papier akwarelowy o gramaturze 250g/m2, 29 x 21 cm, w oprawie: 40 x 30 cm, sygn. p.d.: 13.01. 2020 Dawid Masionek

Krowa micro, 2020

ceramika szkliwiona, złocona, wymiary ok. 9 x 12,5 x 13 cm, sygn. na spodzie

Cena sprzedaży: 260

Nosorożec micro, 2019

ceramika szkliwiona i platynowana, wymiary ok 12 x 6 x 4 cm, sygn. na spodzie

Juliusz Martwy (ur. 1977)

Bez tytułu 10, 2018

monotypia olejna, papier, 1/1, 29,5 x 42 cm (papier), 21,7 x 29,5 cm (odcisk płyty), sygn. u dołu

Cena wywoławcza: 300

Portret rogacza, 2020

akryl, płótno, 80 x 80 cm, sygn. na odwrocie

Mini #4, 2020

technika mieszana (akryl, pastele), płótno, 30 x 30 cm, sygn. p.d.: EJ

W koło miasta, 2015

akwaforta, papier, 50 x 40 cm (arkusz), oprawiony, 7/15, sygn. p.d.: Oskar Gorzkiewicz

Abstrakcja XIV, 2020

akryl, płótno, 100 x 80 cm, sygn. na odwrocie

Magdalena Szpyt (ur. 1993)

Niedźwiedź, 2020

marker alkoholowy, papier, 19,1 x 14,9 cm, w oprawie: 29,7cm x 21cm, sygn. l.d.: M.SZPYT

4, z cyklu: Darkness visible, 2016

akryl, olej, płyta pilśniowa, 93 x 89 cm, sygn. na odwrocie

Drobne jak płatki śniegu, z cyklu: "Kwiaty", 2020

tusz, stalówka, papier akwarelowy o gramaturze 200g/m2, 29 x 21 cm, w oprawie: 40 x 30 cm, sygn. p.d.: K. Kabzińska-M 2020

Carlos, 2020

akryl, pasta strukturalna, sklejka drewniana, 30 x 30 cm, sygn. na odwrocie

Spokojnie, z cyklu: "Emocje w przestrzeni", 2018

technika mieszana (tusz, grafit, gwasz, kalka), papier akwarelowy ecru 90 g, 30 x 30 cm (arkusz), 40 x 40 cm (oprawa), sygn. p.d.: MK 2018

Joanna Mikołajczyk (ur. 1980)

Argentum Volantes, dyptyk, 2019

akryl, płótno, 2 x 70 x 50 cm, sygn. na odwrocie

Trio z turkusem, tryptyk, 2020

akryl, płótno, 3 x 20 x 20 cm (w oprawie: 3 x 22 x 22 cm), sygn. na odwrocie

Kwiaty, 2019

akryl, płótno na kartonie, 18 x 24 cm, sygn. na odwrocie

Maserati, 2020

akryl, płótno, 40 x 40 cm, sygn. p.d.: W. Wójcik 2020

Czarty, Zmory i Potwory nr 1, 2019

technika mieszana (akryl, kolaż, farba fosforyzująca), płótno, 20 x 20 cm, sygn.p.d.: Baranowski 33:19

Dawid Zdobylak (ur. 1993)

Fabryka - Zaćmienie, 2020

olej, płótno, 13 x 20 cm, sygn. na odwrocie

Cena sprzedaży: 260

Elżbieta Das (ur. 1956)

Oyster, 2020

porcelana nieszkliwiona, ręcznie formowana w ramie pudełkowej pod szkłem, wyymiary zewn. 23 x 28 cm, wym. w świetle 11 x 15,5 cm, sygn. na rewersie: E. Das 2020

Żyrafa, 2019

akryl, płótno, 50 x 20 cm, sygn. l.d.: AL

Izbela Najuch (ur. 1994)

Nocne światła, 2020

olej, płótno, 24 x 33 cm, sygn. na odwrocie

Cena wywoławcza: 300

Lekkość myśli o poranku, 2020

linoryt, papier, 8/20, 25,5 x 17,5 (kompozycja), 40 x 28,5 (arkusz), oprawiony w passe-partout, sygn. p.d.: K. Lipska Ziębińska

Cena sprzedaży: 280

Najbardziej, tryptyk, 2020

akryl, technika mieszana, płótno, 3 x 40 x 40 cm, sygn. p.d.: M.STERN

Giovanni Libero (ur. 1991)

Minotaur, 2020

akryl, płótno, 80 x 60 cm, sygn. na odwrocie

Moulin Rouge, 2020

akryl, tektura, 41 x 35 cm, oprawa: 53 x 43 cm, sygn. na odwrocie

Bond of understanding, 2018

akryl, płótno, 40 x 30 cm, sygn. p.d.: Michalina Czurakowska

Marek Haładuda (ur. 1961)

Niebo nad Dominicami, 2020

olej, płótno, 50 x 70 cm, sygn. na odwrocie

Spokojny dzień, 2014

olej, płótno, 22 x 24 cm, sygn. p.d.: Kinga Wnuk

Kura, 2018

olej, płyta, 18 x 24 cm. sygn. na odwrocie

Hot composition, 2018

Karolina Drygała (ur. 1994)

Krajobraz zimowy I, 2020

olej, tektura, 18 x 24 cm (arkusz), 30 x 37 cm (oprawa), sygn. na odwrocie

Audrey III, 2020

olej, płótno, 40 x 40 cm, sygn. l.d.: MHU'20

Wachlarz czerwieni, 2020

technika mieszana (olej, akryl, szlagmetal), płótno, 60 x 80 cm, sygn. p.d.: A.Kappa

Kompozycja, 2020

akryl, płótno, 60 x 60 cm, sygn. p.d.: F. Łoziński

Kot, 2013

olej, płyta, 40 x 50 cm, sygn. p.d.: Celina Litke 2013.

Osmoza, 2020

technika mieszana (liquid painting, farby akrylowe), płótno, 90 x 60 cm, sygn. l.d.:

Katarzyna Prządka (ur. 1961)

akryl, płótno, 50 x 20 cm, sygn. p.d.: K. Prządka '20

Cena wywoławcza: 300

Wojciech Ćwiertniewicz (ur. 1955)

Bez tytułu (118), 2010

olej, akryl, płótno, 24 x 18 cm, sygn. i dat. p.d.: Ćwiertniewicz' 10

Klaun, 2020

olej, płótno, 40 x 30 cm, sygn. p.d.: K. Krzyszczyk

Evening Silhouettes, 2020

olej, płótno, 21 x 30 cm, sygn. p.d.: PEYŁ 0620

Cena sprzedaży: 260

Diana Nowosad (ur. 1989)

Szmaragd oceanu, 2020

technika mieszana (tusz, akryl, marker), papier, 42 x 29,7 cm, w oprawie: 52 x 42 cm, sygn. p.d.: Diana Nowosad 2020 r.

Wyprzedaż, 2020

akryl, płótno, 30 x 25 cm, sygn. u dołu: Tobiasz KENIO 2020

Cena wywoławcza: 200

Kwieciste, 2020

technika mieszana (akryl, szlagmetal), płótno, 50 x 30 cm, sygn. p.d.: Świgulska

Anita Zofia Siuda (ur. 1974)

akryl, płótno, 60 x 60 cm, sygn. p.d.: A Siuda 2020

Wieczorne niebo XVIII, 2020

olej, płótno, 24 x 30 cm, sygn. na odwrocie

Sylwia Radziemska-Kądziela (ur. 1970)

technika mieszana (akryl, olej), płótno, 50 x 60 cm, sygn. p.d.: Sylwia Radziemska-Kądziela 2020

Cena wywoławcza: 300

olej, płyta, 50 x 40 cm, sygn. na odwrocie

Malinka, 2020

technika mieszana (olej, płatki złota), płótno, 50 x 60 cm, sygn. p.d.: Dobosz

Naked, 2020

technika mieszana (akryl, grafit), płótno, 60 x 60 cm, sygn. p.d.: Karolina Dadura

Izabela Wolska (ur. 1983)

gwasz, płótno, 50 x 60 cm, sygn. p.d.: Wolska 2020

W czerwonym ogrodzie, 2020

akryl, płótno, 50 x 70 cm, sygn. p.d: DR

Bartosz ARMUSIEWICZ (ur. 1980)

Zakłócenia 2020

linoryt, papier; 10 x 10 cm (wymiar kompozycji), 30 x 21 cm (wymiar arkusza); sygn., dat. i opisany pod kompozycją: "Zakłócenia", linoryt 5/15 BArmusiewicz / 2020 (ołówkiem); na odwrocie opis autorski (ołówkiem); Linoryt barwny zatytułowany "Zakłócenia" został zakwalifikowany na wystawę 11. Międzynarodowego Biennale Miniatury 2020 w Częstochowie.

Cena wywoławcza: 300

Michał KULIGOWSKI (ur. 1972)

Dominika – tył, MACERA, 2004/5

materiał naświetleniowy AGFA APX 1OO, skan bębnowy, bez obróbki komputerowej – nadanie koloru, naświetlarka fotograficzna, papier fotograficzny RA 4 mat; 38,7 x 26,4 cm (w świetle autorskiej oprawy); sygn. przy prawej krawędzi u dołu: Kuligowski, nr 3 / PL (max 4 odbitki + 2 a.p.), na odwrocie oprawy opis autorski.

Cena wywoławcza: 300

Projekt plakatu z wizerunkiem Czesława Niemena

akwarela, tusz, papier; 87 x 69,5 cm.

Portfel

z grafiką skóra sztuczna; wymiar złożonego portfela (wymiar minimalny) ok. 9,2 x 11,5 x 1,2 cm

Cena wywoławcza: 200

Autor nieokreślony, XX w.

Kompozycja geometryczna

akwaforta, papier; 14,5 x 19,2 cm (wymiar kompozycji), 17,5 x 22 cm (wymiar arkusza w świetle oprawy); stan zachowania: uszkodzenie papieru przy prawej krawędzi.

Szkice

ołówek, akwarela, papier; 21 x 52 cm;
sygn. i dat. l. d.: FS [inicjał wiązany] 16/82;
na odwrocie stempel ze zbiorów - okragły oraz stempel z podpisem mikołaja

WEISSKOPF, XX w.

Motyw nadwowdny

litografia, papier; 51 x 37 cm; sygn i dat. w kompozycji: AW 47 (na kamieniu) oraz p. d.: Alb.Weisskopf 47 (ołówkiem).

Cena wywoławcza: 100

Autor nieokreślony, XX w.

Pałac na Wodzie w Łazienkach Królewski w Warszawie

technika własna, płyta; 20 x 20 cm; sygn. p. d.: ... (nieczytelny inicjał wiązany).

Cena wywoławcza: 100

MARKOVIĆ, XX w.

Motyw miejski, 1926

akwarela, papier; 37,5 x 25 cm; sygn. i dat. p. d.: Marković 1926.

Cena wywoławcza: 300

Teresa WIERUN, XX w. - ?

Przedwiośnie, 1957

akwaforta, papier; 19,5 x 29 cm (wymiar kompozycji), 22 x 30,5 cm (wymiar arkusza w świetle oprawy); sygn., dat. i opisana u dołu: "Przedwiośnie: (akwaforta) Teresa Wierun 57 r.

Zestaw 4 kafelków - Spółdzielnia Przemysłu Ludowego i Artystycznego "Kamionka"

ceramika szkliwiona; 10 x 10 cm; każdy z kafelków posiada metkę; Spółdzielnia Przemysłu Ludowego i Artystycznego "Kamionka" w Łysej Górze, 3. tercja XX w.

Podstawka - Spółdzielnia "Przyjaźń" Włocławek

ceramika, szkliwo zbiegające; 20,5 x 11,5 cm; Spółdzielnia "Przyjaźń" Włocławek, lata 60./70. XX w.

Cena sprzedaży: 80

Plakat - Elektronika i amatorzy - Piotr STOLARCZYK (ur. 1951) - projektant

offset, papier; 67 x 48 cm; Plakat wystawy "Elektronika i Amatorzy" w Muzeum Techniki PKiN.

Wazon "Butla" - Spółdzielnia Przemysłu Ludowego i Artystycznego "Kamionka"

szkło, barwione w masie na miodowo, ręcznie formowane; wys. 18,5 cm; Spółdzielnia Przemysłu Ludowego i Artystycznego "Kamionka", 3. tercja XX w.

Cena sprzedaży: 70

Zestaw 4 naczyń

szkło barwione w masie na brązowo, ręcznie formowane; butla spłaszczona - wys. 19 cm, butla graniasta - wys. 25 cm, butla - wys. 47 cm, dzban - wys. 21 cm. Huta Szkła Wołomin (?), 2 poł. XX w.

Cena sprzedaży: 170

Wazon - Spółdzielnia Artystów Plastyków "RZUT"

ceramika szkliwiona; wys. 19 cm; na spodzie wycisk; Spółdzielnia Artystów Plastyków "RZUT", Toruń, 3 ćw. XX w.

Cena wywoławcza: 50

Wazon „Maczuga / Dinozaur” - proj. Jerzy SACHA (ur. 1931)

glinka, szkliwa zaciekowe; wys. 36,5 cm; Spółdzielnia Przemysłu Ludowego i Artystycznego "Kamionka" w Łysej Górze, 3. tercja XX w.

Świecznik - Teresa PRZYŁĘCKA, XX w.

ceramika szkliwiona; 6 x 10 x 8,5 cm; na spodzie nalepka autorska oraz: TP (ryty w masie inicjał wiązany); Polska, 3. tercja XX w.

Cena sprzedaży: 20

Wazon - Spółdzielnia „Kamionka” w Łysej Górze

szkło barwione w masie na pomarańczowo; wys. 20,5 cm; Spółdzielnia „Kamionka” w Łysej Górze, 4 ćw. XX w.

Cena sprzedaży: 80

szkło ręcznie formowane, barwione w masie na czerwono; wys. 28,4 cm; Instytut Szkła i Ceramiki, Kraków, 3. tercja XX w.

Wazon - proj. Bogdan KUPCZYK (ur. 1934)

szkło ręcznie formowane, barwione w masie na czerwono; wys. 16 cm; HSG "Ząbkowice" w Dąbrowie Górniczej, l. 70. XX w. stan zachowania: wady produkcyjne.

Owocarka "Truskawki" - Huta Szkła Gospodarczego "Ząbkowice"

szkło prasowane, rozalinowe; wys. 21 cm, średn.22 cm; Huta Szkła Gospodarczego "Ząbkowice" w Dąbrowie Górniczej, 2. poł. XX w.

Jan MŁODOŻENIEC (1929-2000) - projektant, Zaklęty dźwięk w stulecie fonografii

offset, papier; 96 x 66,5 cm; stan zachowania: wklejka ze zmianą daty i miejsca wystawy na całej długości u dołu, nieliczne zalania papieru.Plakat wystawy „Zaklęty dźwięk w stulecie fonografii” PKiN, 1978.

Cena sprzedaży: 80

Popielniczka - Huta Szkła "Tarnowiec"

szkło warstwowe, barwione w masie na biało oraz przeźroczyste; wys. 5,5 cm, średn. 15 cm; Huta Szkła "Tarnowiec" w Tarnowcu, 3. tercja XX w.

Cena sprzedaży: 70

Dzban - Huta Szkła Gospodarczego "Ząbkowice"

szkło barwione w masie, mleczne; wys. 26,5 cm; Huta Szkła Gospodarczego "Ząbkowice" w Dąbrowie Górniczej, 2 poł. XX w.

Cena sprzedaży: 80

Para amfor - proj. Bronisław WOLANIN (1937-2013)

z monopolu Spirytusowego proj. Bronisław WOLANIN (1937-2013); kamionka szkliwiona; wys. 13,5 oraz 14,5 cm; Zakłady Ceramiczne "Bolesławiec" w Bolesławcu, 3. tercja XX w.

Cena sprzedaży: 70

Wazon - Spółdzielnia Przemysłu Ludowego i Artystycznego "Kamionka"

ceramika szkliwiona; wys. 19,5 cm; Spółdzielnia Przemysłu Ludowego i Artystycznego "Kamionka" w Łysej Górze, 3. tercja XX w.

Cena sprzedaży: 20

Wazon - proj. Bronisław WOLANIN (1937-2013)

kamionka szkliwiona; wys. 25,5 cm; Zakłady Ceramiczne "Bolesławiec" w Bolesławcu, l. 70. XX w.

Cena wywoławcza: 70

Plakietka ceramiczna

ceramika szkliwiona; 9,5 x 9,5 cm; Ceramika krakowska (?), l. 60. / 70/ XX w. (?); stan zachowania: na odwrocie odpryski.

Cena sprzedaży: 130

Wazon z zielonym szkliwem - Spółdzielnia Przemysłu Ludowego i Artystycznego "Kamionka"

cermika szkliwiona, wys 24 cm; Spółdzielnia Przemysłu Ludowego i Artystycznego "Kamionka" w Łysej Górze, 3. tercja XX w.; delikatna szczerba na wylewie.

Cena sprzedaży: 30

proj. Rafał OLBIŃSKI (ur. 1943), Plakat – Poland the hunters dreamland

offset, papier; 68,5 x 48 cm; stan zachowania: zaplamienia papieru.

Wazon - Spółdzielnia Przemysłu Ludowego i Artystycznego “Kamionka”

szkło barwione w masie na zielono; wys. 21 cm; Spółdzielnia Przemysłu Ludowego i Artystycznego “Kamionka” w Łysej Górze, 4 ćw. XX w. stan zachowania: pęknięcie przy uchu.

Wazon - Joska Kristall

szkło barwione, ręcznie formowane, dekorowane, wys. 25 cm; naklejka: JOSKA Kristall; Niemcy, Joska Kristall, l. 60 / 70. XX w.

Cena sprzedaży: 90

Żardiniera / Pater "Fala" - Huta Bayel

szkło ręcznie formowane, przeźroczyste, barwione w masie na fioletowo; 23,5 x 56 x 18,5 cm; sygn. na spodzie; Belgia, Huta Bayel, l. 60. / 70. XX w.; stan zachowania: delikatne zarysownia.

szkło sodowe, barwione w masie, przeźroczyste, ręcznie formowane; wys. 19,5 cm; Spółdzielnia Przemysłu Ludowego i Artystycznego "Kamionka", 3. tercja XX w.

Filiżanka ze spodkiem, szkliwo opalizujące złocenia

porcelana biała, szkliwiona (szkliwo opalizujące), złocenia (przetarcia), dekorowana jasno-fioletową malaturą; średn. spodka: 14 cm, wys. filiżanki: 6 cm; na spodzie zamalowane złota farbą oznaczenia porcelany z Wałbrzycha.

Cena sprzedaży: 80

Popielniczka - Zakłady Porcelitu Stołowego "Tułowice"

porcelit szkliwiony; 3 x 17 x 10,8 cm; sygn. na spodzie: [znak wytwórni] / TUŁOWICE / MADE IN POLAND; Zakłady Porcelitu Stołowego "Tułowice" w Tułowicach, l. 60. XX w.

Cena sprzedaży: 70

Wazonik - Spółdzielnia Przemysłu Ludowego i Artystycznego "Kamionka"

ceramika szkliwiona; wys. 17 cm; Spółdzielnia Przemysłu Ludowego i Artystycznego "Kamionka" w Łysej Górze, 3. tercja XX w.

Cena sprzedaży: 40

Wazon - Spółdzielnia Przemysłu Ludowego i Artystycznego “Kamionka” ?

szkło barwione w masie na kobaltowo, przeźroczyste, ręcznie formowane; wys. 19 cm; Spółdzielnia Przemysłu Ludowego i Artystycznego “Kamionka” w Łysej Górze, 4 ćw. XX w.

Plakat - Navigation Sur Les Voies Fluviales Polonaises

proj. Witold JANOWSKI; offset, papier; 97 x 67 cm; Stan zachowania: uszkodzenia papieru.

Cena sprzedaży: 170

Puzdro - Spółdzielnia Przemysłu Ludowego i Artystycznego "Kamionka"

ceramika szkliwiona, malowana; wys. z pokrywką: 13,5 cm, średn. 14 cm; Spółdzielnia Przemysłu Ludowego i Artystycznego "Kamionka" w Łysej Górze, 3. tercja XX w.

Wazon z fryzem - Fabryka naczyń kuchennych Bochnia

ceramika szkliwiona; wys. 14 cm; sygn. na spodzie wyciskiem: FNK [dzban] BOCHNIA; Fabryka naczyń kuchennych Bochnia, 2 poł. XX w.

Cena sprzedaży: 20

Zestaw 3 szkieł

szkło barwione w masie na brązowo, ręcznie formowane; 36,5 cm, 39,5 cm, 39 cm. Huta Szkła Wołomin (?), 2 poł. XX w.

Dzban - proj. Izabela ZDRZAŁKA (1922-2010)

ceramika szkliwiona; wys. 19 cm; na spodzie wycisk; Zakłady Ceramiczne "Bolesławiec" w Bolesławcu, 3. tercja XX w.

Cena sprzedaży: 30

Karafka z kieliszkiem - Spółdzielnia Przemysłu Ludowego i Artystycznego "Kamionka"

ceramika szkliwiona; wys. 31 cm i 6 cm; Spółdzielnia Przemysłu Ludowego i Artystycznego "Kamionka" w Łysej Górze, 3. tercja XX w.

Dzban - Krakowska ceramika Millenium

Dzbanek: ceramika, szkliwo zaciekowe; wys. 17 cm; Millenium, Kraków, lata. 70. XX w. [uszkodzenie fabryczne na wylewie];

Cena sprzedaży: 20

Amfora z wklęśnięciem - Huta Wołomin

szkło barwione, formowane ręcznie; wys. 18 cm; Huta Wołomin, 3 tercja XX w.

Cena sprzedaży: 90

Plakat - Jakub i Ezaw. Prawie kabaret - Marian STACHURSKI (1931-1980) - projektant

offset, papier; 83 x 57,5 cm.

Cena wywoławcza: 50

Świecznik dwuświecowy - Spółdzielnia Przemysłu Ludowego i Artystycznego "Kamionka"

ceramika szkliwiona; wys. 17,5 cm; Spółdzielnia Przemysłu Ludowego i Artystycznego "Kamionka" w Łysej Górze, 3. tercja XX w.; stan zachowania: w podstawie otwór na kabel elektryczny.

Cena sprzedaży: 30

cermika szkliwiona; wys. 16,5 cm; Spółdzielnia Przemysłu Ludowego i Artystycznego "Kamionka" w Łysej Górze, 3. tercja XX w.; stan zachowania: szczerba u podstawy.

Cena wywoławcza: 20

proj. Wszewłod SARNECKI (ur. 1936) - Amfora z kołnierzem

proj. Wszewłod SARNECKI (ur. 1936); szkło sodowe, barwione w masie; wys. 33 cm; Huta Krosno, 2 poł. XX w.

Wazon na jeden kwiat - Hutschenreuther

porcelana szkliwiona; wys. 21 cm; sygn. na spodzie: kroczący lew / 1814 (w owalu), HUTSCHENREUTHER / GERMANN; Niemcy, Hutschenreuther, 3. tercja XX w.

Cena sprzedaży: 90

szkło barwione w masie, ręcznie formowane; wys. 22,8 cm; F.S. Prokuplje w dawnej Jugosławii, l. 70. XX w.

Zestaw do zmiatania okruchów ze stołu (szufelka i zmiotka)

metal, tworzywo sztuczne; 23 x 12 cm; Europa Zachodnia, 2. tercja XX w.

Cena sprzedaży: 70

Bombonierka - Zakłady Fajansu "Włocławek"

fajans malowany, szkliwiony; wys. całkowita: 10 cm; sygn. na spodzie: [lilijka] / WŁOCŁAWEK / FAJANS / MADE IN POLAND oraz wycisk: 351; na spodzie metka z ceną; Zakłady Fajansu "Włocławek" we Włocławku, l. 60. XX w.; stan zachowania: naprawy pokrywki

Cena wywoławcza: 50

Popielnica - Huta Chribska

szkło barwione w masie, przeźroczyste; wys. 9,5 cm; Huta Chribska, Czechosłowacja, lata 60./70. XX w.

Butla, proj. Cwetan CACZEW

szkło barwione w masie, ręcznie formowane; wys. 27,5 cm; Polska, l. 80. / 90. XX w.

szkło barwione w masie, ręcznie formowane; wys. 10,5 cm; Huta Szkła "Tarnowiec" w Tarnowcu (?), 3. tercja XX w.

Cena sprzedaży: 110

Misa - Spółdzielnia Artystów Plastyków "RZUT"

ceramika szkliwiona; 7,5 x 17,5 cm; na spodzie: fragment nalepki i wycisk: RZUT / TORUŃ (w kole); Spółdzielnia Artystów Plastyków "RZUT", Toruń, 3 ćw. XX w.

ceramika szkliwiona; wys. 23 cm; na spodzie wycisk: 3; Spółdzielnia Artystów Plastyków "RZUT", Toruń, 3 ćw. XX w.

Cena sprzedaży: 30

Wazon czerwony

szkło sodowe, barwione w masie; wys. 31 cm; Polska, Laura ?, 3 tercja. XX w.

Cena sprzedaży: 70

Plakat – SZAFA GRA

proj. Jerzy CZERNIAWSKI; offset, papier; 97 x 67,5 cm; stan zachowania: nieliczne uszkodzenia papieru. Plakat wystawy "W świecie polifonowych melodii" w Muzeum Techniki, PKiN.

szkło barwione w masie; wys. 21 cm; Spółdzielnia „Kamionka” w Łysej Górze, 4 ćw. XX w.

Zestaw 3 naczyń - pater

szkło barwione w masie na brązowo, ręcznie formowane; kuliste naczynie: wys. 15 cm, patera: 9,5 x 28,5 x 16,5 cm; naczynie: 8,5 x 18 x 12 cm; Huta Szkła Wołomin (?), 2 poł. XX w.

Plakat: POLAND, a land of interesting National Parks and thrilling hunting

proj. Jerzy CZERNIAWSKI (ur. 1947) offset, papier; 66 x 97 cm; stan zachowania: uszkodzenia papieru, zalania.

Cena sprzedaży: 90

Figurka "Konik"

ceramika szkliwiona; wys. 11,5 cm; Polska, ceramika krakowska, 2 poł. XX w.

Cena sprzedaży: 70

Figurk "Kot"

ceramika szkliwiona; wys. 11 cm; Polska, Bolesławiec (?), 3. tercja XX w.

Cena wywoławcza: 70

Plakieta - "Stara Warszawa"

ceramika; 13,5 x 8,5 cm; sygn. na odwrocie: Polska / WR (ryte w masie) Ceramika warszawska, 2 poł. XX w.

Cena sprzedaży: 30

Plakat - 1 maja. Trzeba nam pokoju, jedności, pracy

offset, papier; 89 x 66 cm.

Cena sprzedaży: 130

cermika szkliwiona; wys. 16,5 cm; na spodzie wycisk: wycisk MADE IN POLAND; Spółdzielnia Przemysłu Ludowego i Artystycznego "Kamionka" w Łysej Górze, 3. tercja XX w.; stan zachowania: szczerba u podstawy.

Cena sprzedaży: 20

szkło mleczne matowe i bezbarwne przeźroczyste; wys. 27 cm; Polska, 2 poł. XX w.

Cena sprzedaży: 90

Warszawa 2020/12/02

W zgodzie z naturą, 2020

Warszawa 2020/12/02

Żubr L, model Snake C, 2020

Warszawa 2020/12/02

Marta Konieczny (ur. 1969)

Śpiewam dla Ciebie, 2020

Warszawa 2020/12/02

Jolanta Kitowska (ur. 1968)

Toskania II, 2017

Warszawa 2020/12/02

Dawid Zdobylak (ur. 1993)

Stara fabryka, 2020

Warszawa 2020/12/02

Żubry 1, 2020

Warszawa 2020/12/02

Campio (pseud., ur. 1988)

X, 2015

Warszawa 2020/12/02

Karolina Radoch (ur. 1989)

Pejzaż nadbużański, 2020

Warszawa 2020/12/02

FriDali, 2020

Warszawa 2020/12/02

Eternal Spring, 2019

Warszawa 2020/12/02

Positive energy, 2020

Warszawa 2020/12/02

Pejzaż z katedrą, 2020

Warszawa 2020/12/02

Krowa micro, 2020

Warszawa 2020/12/02

Nosorożec micro, 2019

Warszawa 2020/12/02

Juliusz Martwy (ur. 1977)

Bez tytułu 10, 2018

Warszawa 2020/12/02

Portret rogacza, 2020

Warszawa 2020/12/02

Mini #4, 2020

Warszawa 2020/12/02

W koło miasta, 2015

Warszawa 2020/12/02

Abstrakcja XIV, 2020

Warszawa 2020/12/02

Magdalena Szpyt (ur. 1993)

Niedźwiedź, 2020

Warszawa 2020/12/02

Warszawa 2020/12/02

Warszawa 2020/12/02

Carlos, 2020

Warszawa 2020/12/02

Warszawa 2020/12/02

Joanna Mikołajczyk (ur. 1980)

Warszawa 2020/12/02

Warszawa 2020/12/02

Kwiaty, 2019

Warszawa 2020/12/02

Maserati, 2020

Warszawa 2020/12/02

Warszawa 2020/12/02

Dawid Zdobylak (ur. 1993)

Fabryka - Zaćmienie, 2020

Warszawa 2020/12/02

Elżbieta Das (ur. 1956)

Oyster, 2020

Warszawa 2020/12/02

Żyrafa, 2019

Warszawa 2020/12/02

Izbela Najuch (ur. 1994)

Nocne światła, 2020

Warszawa 2020/12/02

Lekkość myśli o poranku, 2020

Warszawa 2020/12/02

Najbardziej, tryptyk, 2020

Warszawa 2020/12/02

Giovanni Libero (ur. 1991)

Minotaur, 2020

Warszawa 2020/12/02

Moulin Rouge, 2020

Warszawa 2020/12/02

Bond of understanding, 2018

Warszawa 2020/12/02

Marek Haładuda (ur. 1961)

Niebo nad Dominicami, 2020

Warszawa 2020/12/02

Spokojny dzień, 2014

Warszawa 2020/12/02

Kura, 2018

Warszawa 2020/12/02

Hot composition, 2018

Warszawa 2020/12/02

Karolina Drygała (ur. 1994)

Krajobraz zimowy I, 2020

Warszawa 2020/12/02

Audrey III, 2020

Warszawa 2020/12/02

Wachlarz czerwieni, 2020

Warszawa 2020/12/02

Kompozycja, 2020

Warszawa 2020/12/02

Kot, 2013

Warszawa 2020/12/02

Osmoza, 2020

Warszawa 2020/12/02

Katarzyna Prządka (ur. 1961)

Warszawa 2020/12/02

Bez tytułu (118), 2010

Warszawa 2020/12/02

Klaun, 2020

Warszawa 2020/12/02

Evening Silhouettes, 2020

Warszawa 2020/12/02

Diana Nowosad (ur. 1989)

Szmaragd oceanu, 2020

Warszawa 2020/12/02

Wyprzedaż, 2020

Warszawa 2020/12/02

Kwieciste, 2020

Warszawa 2020/12/02

Anita Zofia Siuda (ur. 1974)

Warszawa 2020/12/02

Wieczorne niebo XVIII, 2020

Warszawa 2020/12/02

Warszawa 2020/12/02

Warszawa 2020/12/02

Malinka, 2020

Warszawa 2020/12/02

Naked, 2020

Warszawa 2020/12/02

Izabela Wolska (ur. 1983)

Warszawa 2020/12/02

W czerwonym ogrodzie, 2020

Warszawa 2020/12/02

Zakłócenia 2020

Warszawa 2020/12/02

Michał KULIGOWSKI (ur. 1972)

Warszawa 2020/12/02

Warszawa 2020/12/02

Portfel

Warszawa 2020/12/02

Autor nieokreślony, XX w.

Kompozycja geometryczna

Warszawa 2020/12/02

Szkice

Warszawa 2020/12/02

WEISSKOPF, XX w.

Motyw nadwowdny

Warszawa 2020/12/02

Autor nieokreślony, XX w.

Warszawa 2020/12/02

MARKOVIĆ, XX w.

Motyw miejski, 1926

Warszawa 2020/12/02

Teresa WIERUN, XX w. - ?

Przedwiośnie, 1957

Warszawa 2020/12/02

Warszawa 2020/12/02

Warszawa 2020/12/02

Warszawa 2020/12/02

Warszawa 2020/12/02

Zestaw 4 naczyń

Warszawa 2020/12/02

Warszawa 2020/12/02

Warszawa 2020/12/02

Warszawa 2020/12/02

Warszawa 2020/12/02

Warszawa 2020/12/02

Warszawa 2020/12/02

Warszawa 2020/12/02

Warszawa 2020/12/02

Warszawa 2020/12/02

Warszawa 2020/12/02

Warszawa 2020/12/02

Warszawa 2020/12/02

Warszawa 2020/12/02

Plakietka ceramiczna

Warszawa 2020/12/02

Warszawa 2020/12/02

Warszawa 2020/12/02

Warszawa 2020/12/02

Wazon - Joska Kristall

Warszawa 2020/12/02

Warszawa 2020/12/02

Warszawa 2020/12/02

Warszawa 2020/12/02

Warszawa 2020/12/02

Warszawa 2020/12/02

Warszawa 2020/12/02

Warszawa 2020/12/02

Warszawa 2020/12/02

Warszawa 2020/12/02

Zestaw 3 szkieł

Warszawa 2020/12/02

Warszawa 2020/12/02

Warszawa 2020/12/02

Warszawa 2020/12/02

Warszawa 2020/12/02

offset, papier; 83 x 57,5 cm.

Warszawa 2020/12/02

Warszawa 2020/12/02

Warszawa 2020/12/02

Warszawa 2020/12/02

Warszawa 2020/12/02

Warszawa 2020/12/02

Warszawa 2020/12/02

Warszawa 2020/12/02

Popielnica - Huta Chribska

Warszawa 2020/12/02

Butla, proj. Cwetan CACZEW

Warszawa 2020/12/02

Warszawa 2020/12/02

Warszawa 2020/12/02

Warszawa 2020/12/02

Wazon czerwony

Warszawa 2020/12/02

Plakat – SZAFA GRA

Warszawa 2020/12/02

Warszawa 2020/12/02

Zestaw 3 naczyń - pater

Warszawa 2020/12/02

Warszawa 2020/12/02

Figurka "Konik"

Warszawa 2020/12/02

Figurk "Kot"

Warszawa 2020/12/02

Plakieta - "Stara Warszawa"

Warszawa 2020/12/02

offset, papier; 89 x 66 cm.

Warszawa 2020/12/02

Warszawa 2020/12/02

Warszawa 2020/12/02

proj. JASIŃSKI - Klawisze, które zawojowały świat - Plakat do wystawy maszyn do pisania w Muzeum Techniki

offset, papier; 97 x 67 cm.

    Limit ceny