Aukcja Malarstwa Współczesnego – 21 czerwca 2021 r. godz. 19:30

Zapraszamy Państwa do zapoznania się z katalogiem i udziału w Aukcji Malarstwa Współczesnego, która odbędzie się 21 czerwca 2021 r. o godz. 19:30. Rekomendujemy także możliwość licytacji on-line w czasie rzeczywistym na platformie internetowej onebid.pl

Wszystkie prezentowane w katalogu pozycje są dostępne do obejrzenia “na żywo” w galerii po wcześniejszym umówieniu się.

Jacek WALTOŚ (ur. 1938 r.)

Letnie popołudnie z cyklu Pomiędzy nami kres, 1978/85

olej, płótno, 120,5 x 64,5 cm, 122,5 x 68,8 cm (w oprawie); sygn. i opisany na odwrocie: JACEK WALTOŚ / „POMIĘDZY NAMI – KRES” / (EROS I THANATOS) / I. LETNIE POPOŁUDNIE / 1978/85

Danuta WESTRYCH (1955-2014)

Kwiaty w wazonie, 1986

olej, płótno; 40 x 40 cm; sygn. i dat. p. d.: Danka Westrych 86.

Lech GRZEŚKIEWICZ (1913-2012)

Myśli, 2001

akryl, płótno; 73 x 60 cm; sygn. i dat. p. d.: L. Grześkiewicz / 2001. Stan zachowania: niewielkie sfalowanie płótna.

Maciej ŻWINIS (1926-2010)

Kompozycja z owadem - tryptyk

technika własna, tusz, gwasz, karton; 23 x 16 cm (około, każdy); sygn. p. d.: MACIEJ ŻWINIS.

Jan Aleksander SOĆKO [Jan WAGNER] (1937-1988)

olej, technika własna, karton; 50 x 32,5 cm; sygn. p. d.: Wagner 76 (? - data słabo czytelna, ryte w warstwie malarskiej).

Znaleziony Pamiętnik, strona dwunasta, 2021

olej, płótno; 110 x 77 cm; sygn. p.d.: Magdalena Daniec

Kompozycja abstrakcyjna, 1988

technika własna, papier; 35 x 24 cm (w świetle oprawy); sygn. l. d.: WAGNER 88.

Palmera de Viento, 2020

akryl, olej, płótno bawełniane, 140 x 140 cm, sygn. na odwrocie

Cena wywoławcza: 2000

Leszek RÓZGA (1924-2015)

Kompozycja, 1983

akwarela, karton; 80 x 65 cm; sygn. i dat. p. d.: Rózga / 83; na odwrocie opis autorski: LESZEK RÓZGA / "Pejzaż hiszpański" - akwarela / 80 x 65 - 1983 LeszekRózga (LESZEK RÓZGA).

Piotr KOTLICKI (ur. 1972)

Konik w podróży dookoła świata, 2010

olej, płótno; 70 x 100 cm; sygn. na odwrocie: znakiem autorskim w kwadracie Piotr Kotlicki 2010 oraz pieczęcią.

Danuta WESTRYCH (1955-2014)

Wspomnienie z dzieciństwa, 1981

olej, płótno; 70 x 55 cm; sygn. i dat. danka Westrych 81; na odwrocie powtórzona sygnatura: WESTRYCH; stan zachowania: pofalowane płótno.

Włodzimierz SAWULAK (1906-1980)

Biała i czarna

akwarela, kredka, papier; 33 x 25,5 cm (w świetle oprawy); sygn. p. d.: WS; na odwrocie oprawy pieczątka autorska z dopiskiem: BIAŁA i CZARNA / AKWARELA (flamastrem).

Tadeusz ZLAMAL (1932-2018)

Kompozycja surrealistyczna

gwasz, papier brązowy; 39,5 x 45 cm; sygn. l. d.: TZlamal.

Tomasz LUBASZKA (ur. 1961)

Słup IV, 1992

technika własna, płyta; 54 x 44 cm; sygn., dat. i opisane na odwrocie: T. LUBASZKA / "SŁUP IV" / (MAŁY) / 1992 / 54 x 44 oraz numer.

Bez tytułu, 2010

olej, płótno; 61 x 61 cm; sygn. na odwrocie

Uliczka bułgarska

olej, tektura; 37 x 34 cm; sygn. l. d.: WS (ołówkiem); na odwrocie nieczytelny napis ołówkiem; na odwrocie oprawy pieczątka autorska z dopiskiem: ULICZKA BUŁGARSKA / OLEJ (flamastrem).

Siergiej NIKIFOROW (1920-2005)

Żółte parasole - Stare Miasto w Warszawie

olej, tektura; 13 x 22,5 cm; sygn. p. d.: CH (inicjał wiązany, cyrylicą); na odwrocie oprawy opis autorski (?): Żółte parasole (Warszawa) ... (długopisem).

Julitta KARWOWSKA-WNUCZAK (ur. 1935)

Sielanka

technika mieszana, tkanina, papier; 30 x 28 cm; sygn. p. d.: J. Karwowska (dwukrotnie), praca sygn i opisany na passe-partout: "SIELANKA" (ołówkiem) oraz J.Karwowska-Wnuczak (długopisem).

Cena wywoławcza: 2200

Postacie

tusz, tusz lawowany, flamaster, papier; 24 x 34 cm; sygn. l. d.: SAWULAK.

Prayer for Apollo, 2017

akryl, płótno, 170 x 150 cm, sygn. na odwrocie

Maciej ŻWINIS (1926-2010)

Jeden z czterech Apokalipsy, 2005

akwarela, kredka, pastel, flamaster, collage, papier; 48 x 38 cm; sygn. i dat. p. d.: MACIEJ / ŻWINIS / 2005 (długopisem); na odwrocie nalepka autorska z informacją o pracy.

Kompozycja czerwona - poliptyk, 1966

karton; 25,5 x 17,5 cm, 29 x 12,5 cm, 30 x 10 cm, 27,5 x 9,5 cm; sygn. i dat. p. d.: Wagner 66. (długopisem, trzy prace) jedna z prac sygn. i dat. w kompozycji: Wagner66.

Jacek WALUSIAK (ur. 1957)

Zuzanna i starcy albo pożądanie, 1991

gwasz, ołówek, długopis, karton; 32 x 23 cm; sygn., dat. i opisany u dołu: Zuzanna i starcy. V 91 Jwalusiak albo pożądanie (fragment napisu powtórzony poniżej).

Danuta WESTRYCH (1955-2014)

Kwiaty, 1986

olej, płótno; 65 x 27 cm; sygn. i dat. l. d.: Danka Westrych 86.

Andrzej KREÜTZ-MAJEWSKI (1936-2011)

Monument, 1977

gwasz, akwarela, ołówek, papier; 45,5 x 33 cm (w świetle oprawy); sygn. p. d.: Andrzej Majewski (ołówkiem), dat. l. d.: 1977 (ołówkiem); w kompozycji napisy w jidysz.

Cena wywoławcza: 1900*Do opłaty aukcyjnej doliczana jest opłata z tytułu droit de suite w wysokości 5%

Ewa WIECZOREK (1947-2011)

Wariacja na temat opowiadania Ericha Frieda "Wóz jedzie ulicą", 1969

akwaforta, linoryt, papier; 24,5 x 39 cm (wymiar kompozycji), 32,5 x 46,5 cm (wymiar arkusza); sygn., dat. i opisana u dołu: Wariacja na temat opowiadania Ericha Frieda "Wóz jedzie ulicą", akwaforta & linoryt, Ewa Wieczorek 69 (ołówkiem).

Wiktor ZIN (1925-2007)

Pejzaż, 1974

pisak, papier; 10,5 x 16 cm; sygn., dat. wraz z dedykacją: Drogiemu Jędrusiowi / na pamiątkę / WiktorZin / 24. I. 74 (pisakiem).

Kazimierz MIKULSKI (1918-1998)

Projekt maski męskiej w okularach

akwarela, gwasz, ołówek, papier; 24 x 15 cm (wymiar arkusza).

Projekt maski męskiej II

Jacek WALTOŚ (ur. 1938 r.)

Współczułość, 1980/84

technika mieszana, olej, płótno naklejone na płytę; 100 x 80 cm, 105,2 x 86,1 cm (w oprawie); sygn. i opisane na odwrocie: JACEK WALTOŚ / WSPÓŁCZUŁOŚĆ / 1980/84.

Maciej ŻWINIS (1926-2010)

Tarcza Aresa, 2001

technika własna, akwarela, ołówek, gwasz, spray, szlagmetal, papier; 70 x 50 cm; sygn. i dat. p. d.: MACIEJ / ŻWINIS / 2001; na odwrocie oprawy nalepka autorska z tytułem pracy.

Witold SKULICZ (1926-2009)

Impresja, 1990

technika własna, karton; 83 x 61 cm; sygn. i dat. p. d.: SKULICZ 90 (kredką).

Leszek RÓZGA (1924-2015)

Sierra Morena, 1983

akwarela, tusz, karton; 80 x 64 cm; sygn. i dat. p. d.: Rózga / 25 VIII 83; na odwrocie opis autorski: LESZEK RÓZGA / tytuł: Sierra Morena / technika: akwarela / wymiary: 80 x 60 / rok: 1983.

Lech GRZEŚKIEWICZ (1913-2012)

Kyoto, 2001

akryl, płótno; 74 x 61 cm; sygn., dat. i opisany p. d.: LGrześkiewicz / KYOTO / 2001; Stan zachowania: niewielkie pofalowanie płótna.

Małgorzata MAJERCZYK (ur. 1972)

Blues III, 2017

olej, płótno, 100 x 100 cm, sygn. na odwrocie

Cena wywoławcza: 2000

Danuta WESTRYCH (1955-2014)

W pracowni, 1982

olej, płótno; 80 x 60 cm; sygn. i dat. p. d.: Danuta Westrych 82; na odwrocie, na krośnie malarskim powtórzona sygnatura: WESTRYCH.

Tadeusz ZLAMAL (1932-2018)

Taniec

gwasz, ołówek, papier czerpany; 55 x 77 cm; sygn. l. d.: TZlamal (inicjał wiązany).

Baletnica

tusz, akwarela, papier; 30 x 26 cm; sygn. p. d.: JKarwowska.

Cena wywoławcza: 1600

Martwa natura

technika własna (tusz, końcówka pędzla, tusz lawowany ?), papier podklejony na karton; 28 x 37 cm; sygn. p. d.: W.S.; na odwrocie pieczątka autorska oraz dopisek: MARTWA NATURA / TECH. MIESZANA.

Jacek WALTOŚ (ur. 1938 r.)

Nocna burza / Studium I, 1982

tempera kazeinowa, płótno, 78 x 60 cm, 88 x 70,5 cm (w oprawie); sygn. p.d: Waltoś 82 sygn. i opisane na odwrocie: JACEK WALTOŚ / (KRAKÓW) / SKOKI. VII 1982 / NOCNA BURZA / (studium I, tempera / ol. kazeinowa)

Pejzaż I

akwarela, ołówek, papier naklejony na karton; 13 x 14,5 cm (w świetle oprawy); sygn. p. d.: MORYCIŃSKI (ołówkiem, sygnatura powtórzona u dołu farbą).

Pejzaż II

akwarela, gwasz, papier naklejony na karton; 14 x 18 cm (w świetle oprawy); sygn. p. d.: MORYCIŃSKI (ołówkiem).

Autor nieokreślony, XX w.

Kwiaty w dzbanie

akwarela, ołówek, papier, naklejony na karton; 57 x 48 cm.

Cena wywoławcza: 600

Tadeusz ZLAMAL (1932-2018)

Taniec II

gwasz, papier (bibuła); 53,5 x 50,5 cm; sygn. l. d.: TZlamal (inicjał wiązany).

Projekt maski kobiecej

akwarela, ołówek, papier; 24 x 13,5 cm.

M. BIAŁÓWNA, XX w.

Przydomowe prace oraz Zabawy na śniegu - Zestaw prac

1. gwasz, papier; 50 x 70 cm; stan zachowania (zagięcie rogu); 2. litografia offsetowa, papier; 50 x 70 cm.

Cena wywoławcza: 50*Do opłaty aukcyjnej doliczana jest opłata z tytułu droit de suite w wysokości 5%

Ewa WIECZOREK (1947-2011)

"Nie odjeżdżaj" albo "Bilet w jedną stronę", 1969

akwaforta, papier; 29 x 49 cm (wymiar kompozycji), 40 x 56 cm (wymiar arkusza); sygn., dat. i opisana u dołu: "Nie odjeżdżaj" albo "Bilet w jedną stronę", akwaforta, Ewa Wieczorek ... 69 (ołówkiem). Stan zachowania: uszkodzenia krawędzi papieru).

Warszawa 2021/06/21

Jacek WALTOŚ (ur. 1938 r.)

Warszawa 2021/06/21

Danuta WESTRYCH (1955-2014)

Kwiaty w wazonie, 1986

Warszawa 2021/06/21

Lech GRZEŚKIEWICZ (1913-2012)

Myśli, 2001

Warszawa 2021/06/21

Maciej ŻWINIS (1926-2010)

Kompozycja z owadem - tryptyk

Warszawa 2021/06/21

Warszawa 2021/06/21

Warszawa 2021/06/21

Kompozycja abstrakcyjna, 1988

Warszawa 2021/06/21

Palmera de Viento, 2020

Warszawa 2021/06/21

Leszek RÓZGA (1924-2015)

Kompozycja, 1983

Warszawa 2021/06/21

Piotr KOTLICKI (ur. 1972)

Warszawa 2021/06/21

Danuta WESTRYCH (1955-2014)

Warszawa 2021/06/21

Biała i czarna

Warszawa 2021/06/21

Tadeusz ZLAMAL (1932-2018)

Kompozycja surrealistyczna

Warszawa 2021/06/21

Tomasz LUBASZKA (ur. 1961)

Słup IV, 1992

Warszawa 2021/06/21

Bez tytułu, 2010

Warszawa 2021/06/21

Uliczka bułgarska

Warszawa 2021/06/21

Warszawa 2021/06/21

Sielanka

Warszawa 2021/06/21

Postacie

Warszawa 2021/06/21

Prayer for Apollo, 2017

Warszawa 2021/06/21

Maciej ŻWINIS (1926-2010)

Warszawa 2021/06/21

Warszawa 2021/06/21

Jacek WALUSIAK (ur. 1957)

Warszawa 2021/06/21

Danuta WESTRYCH (1955-2014)

Kwiaty, 1986

Warszawa 2021/06/21

Monument, 1977

Warszawa 2021/06/21

Ewa WIECZOREK (1947-2011)

Warszawa 2021/06/21

Wiktor ZIN (1925-2007)

Pejzaż, 1974

Warszawa 2021/06/21

Warszawa 2021/06/21

Projekt maski męskiej II

Warszawa 2021/06/21

Jacek WALTOŚ (ur. 1938 r.)

Współczułość, 1980/84

Warszawa 2021/06/21

Maciej ŻWINIS (1926-2010)

Tarcza Aresa, 2001

Warszawa 2021/06/21

Witold SKULICZ (1926-2009)

Impresja, 1990

Warszawa 2021/06/21

Leszek RÓZGA (1924-2015)

Sierra Morena, 1983

Warszawa 2021/06/21

Lech GRZEŚKIEWICZ (1913-2012)

Kyoto, 2001

Warszawa 2021/06/21

Blues III, 2017

Warszawa 2021/06/21

Danuta WESTRYCH (1955-2014)

W pracowni, 1982

Warszawa 2021/06/21

Tadeusz ZLAMAL (1932-2018)

Taniec

Warszawa 2021/06/21

Baletnica

Warszawa 2021/06/21

Martwa natura

Warszawa 2021/06/21

Jacek WALTOŚ (ur. 1938 r.)

Nocna burza / Studium I, 1982

Warszawa 2021/06/21

Pejzaż I

Warszawa 2021/06/21

Pejzaż II

Warszawa 2021/06/21

Autor nieokreślony, XX w.

Kwiaty w dzbanie

Warszawa 2021/06/21

Tadeusz ZLAMAL (1932-2018)

Taniec II

Warszawa 2021/06/21

Projekt maski kobiecej

Warszawa 2021/06/21

M. BIAŁÓWNA

Warszawa 2021/06/21

Ewa WIECZOREK (1947-2011)

    Limit ceny