Aukcja Malarstwa i Rzeźby – 26 listopada 2020 r., godz. 19.30

Zapraszamy Państwa do zapoznania się z katalogiem i udziału w Aukcja Malarstwa i Rzeźby, która odbędzie się 26 listopada 2020 r. o godz.: 19.30. Rekomendujemy także możliwość licytacji on-line w czasie rzeczywistym na platformie internetowej onebid.pl.

Stasys EIDRIGEVICIUS (ur. 1949)

Oczekiwanie, 1994

linoryt, akwarela, papier; 56 x 38 cm (wymiar arkusza);
sygn., dat. i opisany u dołu: 5/50 Oczekiwanie 1994 Stasys (ołówkiem)

Cena wywoławcza: 1400

Dariusz MILCZAREK (ur. 1985)

Poczekalnia VIII, 2020

tempera żółtkowa, płótno,100 x 70 cm, sygn. na odwrocie

Wyspa Kamień, 2016

olej, płótno, 40 x 50 cm, sygn. na odwrocie

Videolit I, 1987

litografia, papier; 55,5 x 80 cm (wymiar kompozycji), 66 x 89 cm (wymiar arkusza);
sygn., dt. i opisana u dołu: "Videolit I" 87, Litografia 4/16, H. Opałka 87 (ołówkiem).

Cena wywoławcza: 700

Sepsis Velaxin, 2013

olej, płótno, 100 x 140 cm, sygn. na odwrocie

Cena wywoławcza: 3000

Occulo I, 2019

olej, płótno, 70 x 60 cm, sygn. u dołu: Sz 19 oraz na odwrocie

Cena wywoławcza: 3000

Karol WIECZOREK (ur. 1949)

Leda z łabędziem

kredka, papier (2 połączone arkusze); 186 x 75 cm (w świetle oprawy);
sygn. śr. d.: Karol (w kompozycji na głazie).

Cena wywoławcza: 6300

Henryk PŁÓCIENNIK (1933-2020)

Leżę i myślę

technika własna (piórko, tusz, flamaster, akwarela, gwasz), karton; 37 x 49 cm;
sygn. i dat. p. d.: H. Płóciennik 96 (kredką);
praca na autorskim podkładzie imitującym passe-partout.

Akt kobiecy

brąz, kamienna podstawa; wys. rzeźby: 34,5 cm, wys. całkowita:39,5 cm;
sygn. i dat. z tyłu: P. BUBAK 2020.

Cena wywoławcza: 2900

Głowa Kobiety, 2020

ceramika szkliwiona, ok 40 x 30 x 40 cm, sygn. wewnątrz figury

Tors, 2020

brąz patynowany, podstawa: marmur, wys. 27 cm, 4/8, sygn. na odwrocie: Mazurek

Bez tytułu, l. 90. XX w.

akwaforta, akwatinta, papier; 15 x 12 cm (odcisk płyty), 30,5 x 24 cm (wymiar arkusza);
sygn. p. d.: Stasys (ołówkiem).

Cena wywoławcza: 400

Andrzej GRACZYKOWSKI (ur. 1947)

Bez tytułu, 1981

miedzioryt, akwarela, papier; 20 x 13,5 cm (odcisk płyty), 39 x 26,5 cm (wymiar arkusza);
sygn., dat. i opisany u dołu: e'd art, A. Graczykowski 81 (ołówkiem).

Cena wywoławcza: 350

Waldemar PETRYK (ur. 1950)

Kopernik

akryl, deska; 50 x 42 cm; 59 x 51,5 cm (wymiar w autorskiej oprawie);
sygn. p. d.: Petryk

Cena wywoławcza: 2200

Ewa Zawadzka (ur. 1950)

bez tytułu, z cyklu: "Materia Ciszy", 2016

technika własna, olej, płótno, 90 x 100 cm, sygn. na odwrocie

Ryszard PASIKOWSKI (ur. 1952)

olej, płótno; 60 x 50 cm;
sygn. l. d.: R. PASIKOWSKI;
na odwrocie opis autorski.

Cena wywoławcza: 6000

Justyna MACIEJSKA, XX / XXI w.

Akt zielony, 2001

technika mieszana, płótno; 180 x 140 cm;
sygn., dat. i opisana na odwrocie: Justyna Maciejska / Akt zielony / 2001.

Cena wywoławcza: 3000

Ireneusz PIERZGALSKI (1929-2019)

Bez tytułu, 1965

tusz, piórko, tusz lawowany, gwasz, papier; 32 x 22,5 cm;
sygn. i dat. p. d.: [podpis artysty] 65 (ołówkiem).

Cena wywoławcza: 1400

Magdalena Karłowicz (ur. 1978)

Z cyklu: Matki Polki, 2018

brąz, 2/7, wys. ok. 37 cm, sygn. z boku rzeźby: MK

Cena wywoławcza: 3500

Igor MITORAJ (1944-1914)

Perseusz

brąz patynowany, kamienna podstawa; wym. rzeźby: 37 x 26 x 5 cm, wys. całkowita z podstawą: 47 cm;
sygn. p. d.: MITORAJ;
na odwrocie bity numer: ... (zatarte) / 1000 HC.

Cena sprzedaży: 30000

Akt męski

brąz, kamienna podstawa; wys. rzeźby: 29,5 cm wys. całkowita:32,5 cm;

Trofeum, 2020

aluminium patynowane, polerowane na granicie, 48 x 20 x 8, 1/1, sygn. z boku: S CABAN, nr 1/1 na rewersie

Abibas, 2018

olej, płótno 190 x 90 cm, sygnowany na odwrocie

Cena sprzedaży: 3500

Kufelek – trzy stadia

tusz, piórko, papier; 21,4 x 30,7 cm;
na odwrocie okrągła pieczątka: ze zbiorów Franciszka Starowieyskiego z podpisem M. Starowieyskiego (syna artysty).

Eugeniusz MARKOWSKI (1912-2007)

Bez tytułu, 2004

tempera, papier; 37 x 28, 5 cm (w świetle oprawy);
autentyczność potwierdzona przez córkę artysty: Potwierdzam autentyczność / Magdalena Markowska (długopisem).

Cena wywoławcza: 4400

Jerzy GRABOWSKI (1933-2004)

Wtręty w Syntezę A3

linoryt barwny, goffrage, papier; 7,5 x 9 cm wymiar arkusza w świetle passe-partout);
sygn., dat. i opisany u dołu: 1982 Wtręt w "Syntezie A3", 3/42 Jerzy Grabowski. imp. (ołówkiem).

Cena wywoławcza: 800

Alba Roja, 2020

akryl, olej, płótno, 140 x 140 cm, sygn. na odwrocie

Cena wywoławcza: 1500

Stanisław KORTYKA (ur. 1943)

Trwanie z białym piórem, 2016

olej, płótno, 55 x 70 cm, sygn. p.d.: St. Kortyka 2016

Bernard BRAUN (ur. 1935)

olej, płótno; 100 x 73 cm;
sygn. i opisany na odwrocie, ponadto nalepka autorska;
obraz przed konserwacją.

Henryk (Chaim) EPSTEIN (1890-1944)

Widok fermy

olej, papier; 27 x 36 cm; sygn. p. d.: H. Epstein; obraz posiada opinię autentyczności autorstwa Ewy Bobrowskiej i Marka Mielniczuka

Cena wywoławcza: 16000

Paweł GARNCORZ (ur. 1979)

Planetariumw Chorzowie, 2010

kredka, papier; 61 x 86 cm;
sygn. i opisane p. d.: ... / Paweł Barncorz 2010 r.

Cena wywoławcza: 1900

Bronisław CHROMY (1925-2017)

Sowa

brąz patynowany, kamień; wys. całkowita: 32 cm

Cena wywoławcza: 3500

Małgorzata Kot (ur. 1962)

Baran L, model Picasso, 2019

ceramika szkliwiona, malowana naszkliwnie, ok. 13 x 7,5 x 15, 5 cm, od spodu loga autorki, studia i opis numeryczny: 42/2019

Cena wywoławcza: 400

Gamma Bear, model Panek, 2017

ceramika szkliwiona transparentne, malowana naszkliwnie, 19 x 11 x 15,5 cm, logo autora i opis numeryczny od spodu : 40/2017

Józef WILKOŃ (ur. 1930)

Konie

tusz lawowany, papier; 37 x 52 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: JWilkoń;
stan zachowania: sfalowania papieru.

Cena wywoławcza: 14000

Videolit III, 1990

litografia, papier; 54,5 x 79 cm (wymiar kompozycji), 65 x 88 cm (wymiar arkusza);
sygn., dat. i opisana u dołu: "Videolit III" 90, Litografia 7/8, H. Opałka (ołówkiem).

Cena wywoławcza: 700

Andrzej Wroński (ur. 1942)

Co teraz?, 2020

alkyd, płótno, 80 x 100 cm, sygn. na odwrocie

Cena wywoławcza: 1500

Ryszard GIERYSZEWSKI (ur. 1936)

Bez tytułu, 1989

linoryt barwny, relief, papier; 14,5 x 13 cm (wymiar arkusza w świetle passe-partout);
sygn., dat. i opisany u dołu: (słaboczytelnie, ołówkiem).

Aleksandra KORUSIEWICZ, XX / XXI w.

Jabłuszko, 2014

ołówek, papier; 8 x 8 cm;
sygn. i dat. u dołu: A. Korusiewicz 2014 (ołówkiem).

Cena wywoławcza: 500

Zdzisław STANEK (1925-1996)

Obrazoforma, 1978/1980

relief, olej, drewno, pleksi, metal/płyta paździerzowa;
84 x 53 cm;
na odwrocie opis: Z. Stanek / Obrazoforma, 1978 / 84 x 53 cm oraz nalepka z drukowanym napisem: Szczecin 1980 / Dzieło eksponowane na X Polskiego Malarstwa Współczesnego.

Cena wywoławcza: 7000

Waldemar PETRYK (ur. 1950)

Kwiaty, 2020

akryl, płótno; 49 x 49 cm; 57,5 x 57 cm (wymiar w autorskiej oprawie);
sygn. i dat. p. d.: Petryk 20;
na odwrocie opis autorski.

Cena wywoławcza: 2200

EIA

Teraz Polska, 1999

asamblaż; 65 x 88 cm.

Cena wywoławcza: 1000

Autor nieokreślony, XX / XXI w.

brąz patynowany, kamienna podstawa; wys. całkowita: 23 cm. *Do opłaty aukcyjnej doliczana jest opłata z tytułu droit de suite w wysokości 5%.

Jan STOKFISZ-DELARUE (ur. 1950)

Piekarnia

akryl, płótno; 30 x 30 cm; sygn. p. d.: STOKFISZ-DELARUE

Cena wywoławcza: 2200

Warszawa 2020/11/26

Oczekiwanie, 1994

Warszawa 2020/11/26

Dariusz MILCZAREK (ur. 1985)

Poczekalnia VIII, 2020

Warszawa 2020/11/26

Wyspa Kamień, 2016

Warszawa 2020/11/26

Videolit I, 1987

Warszawa 2020/11/26

Sepsis Velaxin, 2013

Warszawa 2020/11/26

Occulo I, 2019

Warszawa 2020/11/26

Karol WIECZOREK (ur. 1949)

Leda z łabędziem

Warszawa 2020/11/26

Henryk PŁÓCIENNIK (1933-2020)

Leżę i myślę

Warszawa 2020/11/26

Akt kobiecy

Warszawa 2020/11/26

Głowa Kobiety, 2020

Warszawa 2020/11/26

Tors, 2020

Warszawa 2020/11/26

Bez tytułu, l. 90. XX w.

Warszawa 2020/11/26

Bez tytułu, 1981

Warszawa 2020/11/26

Waldemar PETRYK (ur. 1950)

Kopernik

sygn. p. d.: Petryk

Warszawa 2020/11/26

Ewa Zawadzka (ur. 1950)

Warszawa 2020/11/26

Ryszard PASIKOWSKI (ur. 1952)

olej, płótno; 60 x 50 cm;
sygn. l. d.: R. PASIKOWSKI;
na odwrocie opis autorski.

Warszawa 2020/11/26

Akt zielony, 2001

Warszawa 2020/11/26

Bez tytułu, 1965

Warszawa 2020/11/26

Z cyklu: Matki Polki, 2018

Warszawa 2020/11/26

Igor MITORAJ (1944-1914)

Perseusz

sygn. p. d.: MITORAJ;

Warszawa 2020/11/26

Akt męski

Warszawa 2020/11/26

Trofeum, 2020

Warszawa 2020/11/26

Abibas, 2018

Warszawa 2020/11/26

Kufelek – trzy stadia

Warszawa 2020/11/26

Bez tytułu, 2004

Warszawa 2020/11/26

Jerzy GRABOWSKI (1933-2004)

Wtręty w Syntezę A3

Warszawa 2020/11/26

Alba Roja, 2020

Warszawa 2020/11/26

Stanisław KORTYKA (ur. 1943)

Trwanie z białym piórem, 2016

Warszawa 2020/11/26

Bernard BRAUN (ur. 1935)

olej, płótno; 100 x 73 cm;
obraz przed konserwacją.

Warszawa 2020/11/26

Widok fermy

Warszawa 2020/11/26

Paweł GARNCORZ (ur. 1979)

Planetariumw Chorzowie, 2010

kredka, papier; 61 x 86 cm;

Warszawa 2020/11/26

Bronisław CHROMY (1925-2017)

Sowa

Warszawa 2020/11/26

Małgorzata Kot (ur. 1962)

Baran L, model Picasso, 2019

Warszawa 2020/11/26

Gamma Bear, model Panek, 2017

Warszawa 2020/11/26

Józef WILKOŃ (ur. 1930)

Konie

sygn. p. d.: JWilkoń;

Warszawa 2020/11/26

Videolit III, 1990

Warszawa 2020/11/26

Andrzej Wroński (ur. 1942)

Co teraz?, 2020

Warszawa 2020/11/26

Bez tytułu, 1989

Warszawa 2020/11/26

Aleksandra KORUSIEWICZ

Jabłuszko, 2014

ołówek, papier; 8 x 8 cm;

Warszawa 2020/11/26

Zdzisław STANEK (1925-1996)

Obrazoforma, 1978/1980

84 x 53 cm;

Warszawa 2020/11/26

Waldemar PETRYK (ur. 1950)

Kwiaty, 2020

na odwrocie opis autorski.

Warszawa 2020/11/26

EIA

Teraz Polska, 1999

asamblaż; 65 x 88 cm.

Warszawa 2020/11/26

Autor nieokreślony

brąz patynowany, kamienna podstawa; wys. całkowita: 23 cm.

Warszawa 2020/11/26

Piekarnia

    Limit ceny